Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
543 posty 539 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Walcząc z epidemią, czyli na progu apokalipsy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zagadnienie wydaje się być bardzo skomplikowane. A jeśli ktoś je tak zagmatwał, to zapewne jest ono bardzo proste.

Epidemia koronawirusa szerzy się jak przysłowiowa średniowieczna dżuma. Dotarła już do Stanów Zjednoczonych, które to zajęły pierwsze miejsce na liście nowych zachorowań, powodując zaniepokojenie władz i społeczeństwa.
 
Można spodziewać się, że w skali globalnej, nastąpi lawinowy ich wzrost. Gwałtownie zwiększa się bowiem ilość testów dokonywanych zarówno na osobach żywych, jaki i na nieboszczykach. Będzie to oczywiście mieć jedynie numeryczne znaczenie, wykorzystane do siania jeszcze większej histerii w społeczeństwach.
 
Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. W prestiżowym naukowym periodyku medycznym New England Journal of Medicine, ukazało się ostatnio naukowe opracowanie naczelnego epidemiologa amerykańskiego i grupy jego kolegów, (https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMe2002387), konkludujące, że śmiertelność od Covid-19 jest na poziomie 0,1%, czyli zwykłej sezonowej grypy.
 
Jaka jest więc prawda? Nieopatrznie określił ją autor komunikatu o wprowadzeniu w Polsce podwyższonych obostrzeń w walce z wirusem. Komunikat transmitowany przez megafony zaczynał się następującą frazą: „W związku z ogłoszeniem w Polsce epidemii….”. 
 
Tak! W Polsce, jak i innych sąsiednich państwach „ogłoszono epidemię”, a nie „wybuchła” ona czy „dotarła” do naszego kraju. Komu więc wierzyć „teoriom spiskowym”, czy wiarygodnym władzom i ich mediom? Zagadnienie wydaje się być bardzo skomplikowane. A jeśli ktoś je tak zagmatwał, to zapewne jest ono bardzo proste.   
 
Miast z obłędem w oczach przyglądać się medialnym materiałom filmowym ukazującym dantejskie sceny w bliżej niezidentyfikowanych oddziałach kwarantanny lub stosom trumien w kostnicach, czy z zamierającym sercem oczekiwać nowych przerażających statystyk epidemiologicznych, warto po prostu pomyśleć.
 
Jeśli rzeczywiście mamy do czynienia ze śmiercionośną epidemią, to powinno się zaobserwować znaczny ogólny wzrost śmiertelności w porównaniu do analogicznych okresów z lat poprzednich, w których epidemii nie było. To powinno pojąć nawet dziecko. Problem może natomiast być ze znalezieniem wiarygodnych statystyk. 
 
Tak się jednak składa, że w odniesieniu do 24 wysokorozwiniętych cywilizacyjnie państw Europy zachodniej, oficjalne rządowe statystyki są od lat gromadzone przez międzynarodową organizację  European Monitoring of Excess Mortality for Public Health Action i analizowane, w formie „przyrostu śmiertelności” w odniesieniu do historycznych danych.  Jeden rzut oka na mapkę śmiertelności w Europie z obecnego okresu 12 tygodnia 2020 roku (https://www.anti-empire.com/there-is-no-excess-mortality-in-europe-in-fact-its-lower-than-in-previous-years/ ) upewnia nas, że żadnego gwałtownego wzrostu śmiertelności nie notuje się. Wręcz przeciwnie, w porównaniu do lat ubiegłych zaobserwować można nawet pewien spadek liczby zgonów. 
 
Po co więc to histeria?  Wdrażają ją władze poszczególnych państw na polecenie swych autentycznych pryncypałów, międzynarodowej oligarchii finansowej. W Europie jedynym przywódcą, który jak na razie nie idzie na jej pasku, jest prymitywny były dyrektor kołchozu, prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko. 
 
W przeciwieństwie do swych bardziej wyrafinowanych, ale głupich, kolegów z sąsiednich państw, nie zatracił on przysłowiowego zdrowego rozsądku i nie wprowadził żadnych drakońskich ograniczeń (https://www.msn.com/en-us/news/world/no-lockdown-here-belaruss-strongman-rejects-coronavirus-risks-he-suggests-saunas-and-vodka/ar-BB11NPRl, zdając sobie dobrze sprawę, że stanowiłby one przysłowiowe podcinanie gałęzi, na której się samemu siedzi.
 
 
Po co jednak międzynarodowa oligarchia finansowa forsuje te brutalne metody? Posługując się histerycznym strachem pospólstwa, wdraża ona model globalnego państwa policyjnego. 
 
Z transcendentalnego punktu widzenia, sprowadza Ludzi do poziomu zwierzęcia, zamykając ich w dusznych domach, śledząc ich przemieszczanie przy pomocy „mobilnych aplikacji”, lub „elektronicznych bransoletek”, na podobieństwo używanych przez ornitologów do badania przelotów ptaków, oraz innymi sposobami, z iście szatańskim upodobaniem, znęcając się nad oszalałymi ze strachu istotami.
 
Czyżby jednak oligarchowie przeoczyli fakt katastrofalnego wpływu na gospodarkę w taki sposób terroryzowanych społeczeństw?   Wręcz przeciwnie, spowodowanie kataklizmu gospodarczego stanowi ich drugi cel.
 
Praktycznie cały świat; przedsiębiorstwa, rządy oraz rzesze szeregowych obywateli, są po uszy zadłużone w ich bankach. Nadszedł więc dla bankierów czas żniw. Po kilku miesiącach dławienia gospodarki, ludzie zaczną tracić płynność finansową.  Za niespłacane długi odbierać się będzie aktywa firmom i osobom prywatnym, a w szczególności nieruchomości i ziemię. 
 
Tak jak to było w 2008 roku w Stanach, niezdolnych do płacenia rat pożyczek hipotecznych będzie się usuwać z domów, które przejmą finansowe hieny tzw. vulture funds (https://en.wikipedia.org/wiki/Vulture_fund), względnie zaoferuje się „innowacyjne produkty finansowe”, jak np. „odwrócona hipoteka” (reverse mortgage https://en.wikipedia.org/wiki/Reverse_mortgage), pobierając od swych ofiar częściowe raty i dopisując różnicę do rosnącego długu hipotecznego.
 
Metod jest wiele i o ile ludzie nie zaczną się aktywnie przeciwstawiać obecnym działaniom władz, to przyszłość okaże się czarną.
 

    

KOMENTARZE

 • Telebóg
  Właśnie ludzie stracili zdrowy rozsądek i wierzą w nowego boga - telewizję. Nawet pozwolą na to żeby ten nowy bóg odebrał im najważniejsze święta dla chrześcijan - święto zmartwychwstania. A to wszystko zorganizowało to żmijowe plemię, o którym Jezus mówił w Ewangelii.
 • //w 2008 roku w Stanach, niezdolnych do płacenia rat pożyczek hipotecznych
  będzie się usuwać z domów,które przejmą finansowe hieny //

  Sprawcą kryzysu roku 2008 był jak wiadomo skazany na 150 lat więzienia nowojorski żyd Bernard Madoff .Zgodnie z wyznaniem poczynionym w 24 października 2008 przez innego nowojorskiego żyda, herszta FED, Alana Greenspana,do kryzysu przyczyniły się też jego (greenspanowe) "błędy".

  I to już nie może się powtórzyć.W żadnym wypadku nie można wiązać kryzysu z działalnością konkretnych ludzi czy nie daj boże instytucji.
  Dlatego jedynym winnym aktualnego kryzysu będzie koronawirus.I nietoperze.
 • Cud. Cud nad cuda.
  Dałem @drnowopolskiemu 5 gwiazdek za artykuł!!!

  No co zrobię? Nic nie zrobię.
 • @ikulalibal 14:24:20
  Ale chyba Ikulaibalu nie zaprzeczysz, że śmiercionośny covid-19 istnieje realnie i zbiera żniwo. Przecież nawet sam Jego Przebiegłość Putin uwiarygadnia wirusa pokazując się w kombinezonie ochronnym, budując od zera szpital dla jego ofiar oraz otaczając Moskwę kordonem sanitarnym.
 • @Nibiru 16:04:58
  Istnieje ale czy bardzo śmiercionośny ? znam gorsze.
  Jeszcze nie rozumiem co zasłania sobą ta kruszynka o nazwie covid-19,ale niewątpliwie "pandemia" jest rodzajem świecy dymnej.
  A to że nie rozumiem jest w pełni zrozumiałe bo gdyby było inaczej to w tej chwili Putin siedziałby na mojej kanapie i korespondował z tobą zaś ja na Kremlu.
  Nie wykluczam że każdemu z podmiotów przyświecają odmienne cele.Podmioty w rodzaju Włochy,Hiszpania oraz inne żywiołki drobniejszego płazu,po prostu biorą na przeczekania i bacznie obserwują ruchy głównych graczy.Stan epidemiologicznego zawieszenia jest do tego idealny
  Choć bardzo mnie to przeraża ale dopuszczam też myśl że (zauważalna w Rosji i Chinach) akcja budowy nowych gigantycznych szpitali to przygotowania do wojny.Która może wybuchnąć na przykład krótko po (lub krótko przed) tym jak Chiny będą chciały się pozbyć amerykańskich obligacji wartych 1.1 biliona dolarów.Jak wiadomo "zaskórniaki" lokuje się na czarną godzinę a czyż ogólnoświatowa pandemia upiornej choroby nie skutkuje nadejściem "czarnej godziny" ?
 • "Piąteczka"
  Pzdr.
 • @ikulalibal 16:36:11
  W.Sz.P. @Ikulalibalu.

  Jeden z komentatorów bloga o sytuacji w Syrii (u Bruska) w temacie, który Pana nurtuje odpowiedział Piakinem.
  Pan pozwoli, że zacytuję:

  "Dlaczego mamy siedzieć w domu ? odpowiada WW Piakin
  Wojna z elitami krajowymi USA ,Clintonoidami to nie tylko sprawa USA. Ta wojna została przeniesiona na teren Rosji. Zniszczenie Rosji dałoby „stranownikom” zwycięstwo i przedłużenie Pax Americana. Teraz Misusztin może spokojnie odkręcać ten prawie dopięty przez miedwiediewowców plan rozwału Rosji . Nasi ludzie ciągle nie pojmują że znaczna część korpusu urzędniczego Rosji pracuje dla USA i są gotowi zrobić wszystko aby zadowolić tamtejsze hieny. To zadeklarowani zdrajcy.
  Moje
  Dopiero co pisałem że WWP gra w tę grę bo ma swoje sprawy do załatwienia z podpindosnikami ale nie podejrzewałem że to tak poważne. W tym przypadku ten filmik o Rosjanach świętujących gromadnie grilla i wódeczkę na świeżym powietrzu nabiera zupełnie innego znaczenia. Ci ludzie powinni siedzieć w domu. Nie dlatego że wirus jest groźny i trzeba go zlikwidować a dlatego że Rosja musi się uporać z dużo gorszym wirusem,znacznie bardziej śmiertelnym jak pokazały lata 90te. Podpindosnikami.
  Koniec mojego
  Nasi „partnerzy” Anglosasi to prości ludzie. Jeżeli jakiś naród żyje na terenie gdzie znajduje się „ich” ropa naftowa to trzeba ten naród unicestwić a ropę zabrać. Teraz „ochraniają” ropę w Syrii i Iraku. Dla nich użyć broń biologiczną przeciw komukolwiek to żadem problem. W Świerdłowsku przecież zafundowali nam epidemię wąglika i chcieli to zrzucić na sowiecką władzę ale było za dużo niestykowek prowadzących do USA. Liberasty do tej pory chronią swojego pana i pilnują aby prawda w tej sprawie nie dotarła do opini publicznej
  WWP schował ludzi w domach nie przed koronawirusem a przed możliwym prawdziwym atakiem biologicznym. Jakiś czas temu poszła jedna przesyłka testowa pocztą. Teraz poczta staje na trzy dni. Służby wiedzą kto ma zaatakować w jaki sposób i kogo. W ciągu tych trzech dni przesyłki zostaną zlikwidowane a poczta zacznie pracować i ludzie nic nie będą wiedzieć. To dlatego policja w Indiach zaganiała ludzi do domów. Komuś teraz bardzo zależy na prawdziwym chaosie na świecie. Trzeba słuchać WWP i nie chodzić w miejsca potencjalnego ataku (kina ,teatry ,galerie handlowe) Pokażmy dyscyplinę i dajmy służbom czas na posprzątanie tych ludzi co chcą ten atak przeprowadzić.
  Sama epidemia koronawirusa nie jest groźniejsza od sezonowej grypy ale próby jej wykorzystania przez USA oraz podpindosników w dowolnym kraju do przekształcenia w prawdziwą epidemię są bardzo prawdopodobne i piekielnie groźne.
  W każdym kraju odpowiedzialne przywództwo zamyka teraz ludzi w domach.
  Trochę historii jak Rosja miała paść w następstwie rewolucji lutowej ale przyszli bolszewicy i Rosję uratowali. Oni też od razu zaczęli grać w tę światową grę i pokazali że są subiektem z którym trzeba się liczyć."
  ------------------

  Od siebie dodam, że bloger ekonomiczny Autsajder, którego tu usilnie promuję, wielokrotnie powtarzał u siebie w komentarzach, że nie po to architekci Nowego Paradygmatu przez wiele lat doprowadzali do sytuacji, w której Stare Zło ma odejść w spokoju (względnym), żeby pozwolić zdychającemu "Imperium Dobra" w agonii zdemolować świat.
  Tak więc o "wielką wojnę" możemy być raczej spokojni.
  Wg mnie o wiele gorsze dla nas, Polaków, jest to, że naszej sytuacji nic to nie zmienia. Okupują nas polskojęzyczni, i gdy nastąpi Nowe, to Polacy nie będą tego beneficjentami.
  Za długo fikaliśmy do Prezydenta Putina i narodów Federacji Rosyjskiej, żeby nam to zostało wybaczone, i żeby ewentualnie Rosjanie nam (ponownie) pomogli się wyzwolić.
 • pobożne życzenia
  Nie wchodząc głębiej w temat mam wielką nadzieję że amerykańska służba zdrowia przez ten wirus "pierdyknie" i na jej zgliszczach powstanie coś ludzkiego. Można przecież pomarzyć no nie?
  Jak można nazwać fakt jeżeli za normalnych czasów czyli bez wirusa, szpitale za tabletkę od bólu głowy ( z krzyżykiem :-) ) pobierają 100$ a za danie pacjentowi zwykłej maseczki wartości kilkadziesiąt centów życzą sobie dolarów 500?
  Bogatsi nie krzyczą a biednych głosu nie słychać. Polska ze swoimi zmianami narzuconymi przez własne "elity" stacza się właśnie ku wariantowi amerykańskiemu. Ludzie będą płakać, oj będą.
 • @Kmieć 17:15:42
  //Trochę historii jak Rosja miała paść w następstwie rewolucji lutowej ale przyszli bolszewicy i Rosję uratowali. //

  To prawda za wyartykułowanie której nasz miły gospodarz cię nie pochwali.A może nawet odsądzi od czci i wiary.Należy on bowiem do tego gatunku ludzi którzy kierują się wyłącznie własnym chciejstwem dlatego źle reagują na fakty.W przypadku choroby rozbijają termometr a kiedy indziej zabijają posłańców przynoszących prawdziwe za to niezgodne z jego wyobrażeniami wieści. https://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/148043,prawda-i-propaganda-po-obu-stronach-barykady
  Tak że przyjacielu przygotuj się na najbardziej nawet absurdalne oskarżenia. ))))

  //filmik o Rosjanach świętujących gromadnie grilla i wódeczkę na świeżym powietrzu nabiera zupełnie innego znaczenia. Ci ludzie powinni siedzieć w domu.//

  Pewno że powinni ale kto powiedział że wszyscy Rosjanie są przewidujący i mądrzy.Jest też taka cześć która nie tyle ze złej woli co z niefrasobliwość łamie zasady kwarantanny traktując ją jakby przedłużony łikend,urlop,nieplanowane wolne które spadło z nieba.

  //nie po to architekci Nowego Paradygmatu przez wiele lat doprowadzali do sytuacji, w której Stare Zło ma odejść w spokoju (względnym), żeby pozwolić zdychającemu "Imperium Dobra" w agonii zdemolować świat.//

  No niby tak.Ale powiedz szczerze czy widzisz jak "imperium dobra" gra wraz z pozostałymi wedle tych samych kryteriów? nie straszy ich,nie manipuluje nimi,nie przechytrza a działa tak jak pozostali? uczciwie konkuruje? wydaje ci się to prawdopodobne?
 • @Kmieć 17:15:42
  "podpindosników"

  Wyjaśnię to słowo, bo pewnie nie wszyscy wiedzą. Popindosnik to człowiek podczyniony pindosom. Pindos to serbskie słowo oznaczające pingwina. Serbowie przezwali tak amerykańskich żołnierzy obładowanych sprzetem i grubym odzieniem, bo tak im się skojarzyli. Potem rozeszło się to po Rosji.
 • @ikulalibal 18:11:37
  //No niby tak.Ale powiedz szczerze czy widzisz jak "imperium dobra" gra wraz z pozostałymi wedle tych samych kryteriów? nie straszy ich,nie manipuluje nimi,nie przechytrza a działa tak jak pozostali? uczciwie konkuruje? wydaje ci się to prawdopodobne?//

  Chcę wierzyć i ufam, że siły prawdziwego Dobra doskonale znają zdychające Imperium, i że są przygotowane na każdą ewentualność.
  Nawet na taką, że konająca Lichwa będzie próbowała zabrać ze sobą świat.
  Hegemon jest bardzo słaby. Być może słabszy, niż wielu się wydaje. I nie chodzi tylko o najnowsze "zabawki" Rosji, którymi teraz dysponuje.
  Jakieś półtora roku temu na blogu wspomnianego już przeze mnie Bruska jeden z komentatorów, najprawdopodobniej człowiek zajmujący się fizyką jądrową, dość wiarygodnie dowodził, że USA nie posiada już od dłuższego czasu broni termojądrowej, i że tego arsenału pozostały im tylko klasyczne atomowe zapalniki do bomb termojądrowych.
  Wynikać to ma z tego, że paliwo plutonowe w takich bombach potrzebuje cyklicznego odświeżania, bo jeśli takie nie nastąpi, to to paliwo "wietrzeje" i traci własności, powiedzmy, wybuchowe.
  Człowiek ten opisywał to dość sugestywnie i wiarygodnie.
  Przesłanką przemawiającą za jego racją jest odchodzenie na Zachodzie od elektrowni atomowych, które to przecież chyba wszystkie zaopatrywane były w pręty paliwowe przez USA. A USA straciły technologię i "know-how" w tej materii.

  Tak więc mam nadzieję, że Imperium trafi szlag. Tamtejsze demony w ludzkiej skórze zostaną adekwatnie ukarane, czyli zutylizowane (pisał niedawno o tym Benjamin Fulford, dawałem linkę w jednym ze swoich komentarz), a świat zostanie uratowany.
 • @Kmieć 17:15:42
  "Trochę historii jak Rosja miała paść w następstwie rewolucji lutowej ale przyszli bolszewicy i Rosję uratowali. "

  Jest taka teoria, że prawdziwą rewolucją i to kolorową, była rewolucja lutowa (ta co obaliła cara), zaś przewrót bolszewicki to była ludowa kontrrewolucja.
 • @ikulalibal 16:36:11
  cyt.: ",ale niewątpliwie "pandemia" jest rodzajem świecy dymnej'

  Miejmy nadzieję, że tę świecę dymną odpaliły siły ziemskiego ruchu oporu, aby w drodze nietypowej rewolucji przywrócić ludziom godność i zagrabione bogactwa. Tylko że jak już rebelianci dojdą do Putina i zechcą potraktować go podobnie jak Czauczesku, to ciekawe jak będzie się tłumaczył . Może jakoś tak: "no co, no co chłopaki, ja tylko byłem "głównym graczem" i wodziłem banksterów za nos. Ja zawsze kochałem i szanowałem zwykłych ludzi, ale nie umiałem tego okazać".
  A polowy sąd rebeliancki na to: "Wszystkie fakty świadczą przeciwko oskarżonemu. Wyprowadzić i wyrok w imieniu wyklętych Ludów Ziemi wykonać".
 • @Nibiru 19:31:14
  //Wszystkie fakty świadczą przeciwko oskarżonemu//

  Fakty mówią raczej o czymś innym ale przecież ty nie znasz żadnych faktów, ani "tych faktów" ani "tamtych".Po prostu nic nie wiesz a piszesz bo taka twoja trolowska natura że im mniej wiesz tym ochotniej piszesz.

  //Tylko że jak już rebelianci dojdą do Putina //

  No przecież mówię że nic nie wiesz.To Putin jest rebeliantem.

  // go podobnie jak Czauczesku//

  Ilekroć wielkie nazwisko Ceausescu wypowiada ktoś tak marny jak ty, to pan bóg zabija małego kotka.Więc pamiętaj że nie wolno ci tego robić."Tego" to znaczy wypowiadać imię Herosa który jako pierwszy i ostatni spłacił zadłużenie wobec MFW.A mało że spłacił to jeszcze wpisał w konstytucję zakaz zadłużania kraju u światowej finansjery.
 • jak to mówi ulica - ŻYCIE
  "Metod jest wiele i o ile ludzie nie zaczną się aktywnie przeciwstawiać obecnym działaniom władz, to przyszłość okaże się czarną".


  Przyszłość już jest czarna, a co dopiero bedzie....

  Ludzie się nie zaczną przeciwstawiać, a jeśli zaczną w sposób otwarty to przejadą po nich technologią jak czołgami na placu tiananmen, zresztą słusznie bo to nie jest busz i wymaga lustrzanej odpowiedzi od ludzi.
 • @ikulalibal 20:04:29
  Jesteś podobnie nawiedzonym psycholem jak wszyscy twoi idole. Teoretycznie to można by próbować założyć dla takich jak ty oddzielne państwo, ale niestety nie dali byście rady koegzystować we własnym gronie, gdyż potrzebujecie, ofiar, niewolników, kultu jednostki, milionów grobów, pałaców, blichtru i zaspokajania co chwila chorych ego. To chyba da się teraz leczyć. Zacznij już dziś.
 • @Nibiru 20:24:50
  Mój boże.
  Pamiętaj że ja zawsze znajdę w sobie dość sił aby znieść twoje cierpienia.
  Ale na tym kończę bo "dyskusja" z tobą jest wyjątkowo jałowa.
 • @Pedant 18:54:42
  To nie tyle teoria co sekwencja następujących po osobie zdarzeń.
  Jest natomiast teoria (popularna wśród wierzących) że to co stało się po lutym 1917 było w pełni zasłużoną karą boską.Biczem bożym skierowanym przeciw zdrajcom i grzesznikom.
  Przeciwko "lutowym rewolucjonistom" którzy ponoszą pełną odpowiedzialność za śmierć Cara jako że nikt inny a właśnie oni obalili i aresztowali Jego i rodzinę.
  Przeciwko Cerkwi która zgrzeszyła wobec Ducha Świętego przyjmując przysięgę od "lutowych rebeliantów" w sytuacji kiedy jedynym pomazańcem bożym był Car.
  Przeciwko "zwykłym ludziom" którzy niepomni swoich religijnych obowiązków pozostali bierni.Bronić Cara było ich psim obowiązkiem.
  Tak więc bolszewicy którzy wszystkim im dali się mocno we znaki pełnili rolę narzędzia w rękach boga.
 • zgony z powodu rozpaczy
  Jeśli można uzyskać wynik dla Polski tylko przez ekstrapolowanie wyników z USA, to dla populacji w Polsce wynoszącej 38 milionów, wzrost śmiertelności spowodowany dziś 1% stopą bezrobocia (jeśli utrzyma się przez pięć lat) może wynosić około 6830 ofiar śmiertelnych.
  https://pubmedinfo.org/2020/04/01/czy-zgony-z-powodu-rozpaczy-przewyzsza-zgony-z-powodu-koronawirusa/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930