Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

NWO – przestawienie biegunów jego porządku?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Znana sentencja głosi, że, „jeśli nie możesz pokonać rewolucji, to się do niej przyłącz.”

 

Cytat z Protokołów Mędrców Syjonu, na podstawie stenogramu agentów carskiej Ochrany w ich obradach uczestniczących:

 

 „Zniszczymy każdą kolektywną siłę prócz naszej. Czterema nogami ludzkości są rasa, religia, naród i rodzina. Migracja zniszczy dwie te nogi bezpośrednio i pozostałe dwie  pośrednio.”

 

 Znana sentencja głosi, że, „jeśli nie możesz pokonać rewolucji, to się do niej przyłącz.”

Od upadku Związku Sowieckiego, Zachód miast udowodnić światu, że jego propaganda o „wolności, demokracji i wolnym rynku” jest autentyczna, zabrał się ze zdwojoną siłą do robienia swych porządków. 
 
Brak jakiejkolwiek przeciwwagi w jednobiegunowym świecie, wraz z rozbuchaną poza wszelkie granice pychą, pozbawił go nie tylko hamulców moralnych (jeśli je kiedykolwiek posiadał), ale także elementarnego rozsądku. 
Rozpoczął więc od „humanitarnych bombardowań Jugosławii”, pod zgrabnym szyldem nowej doktryny zakodowanej jako „R2P” ( responsibility to protect – imperatywu opieki) . Potem poszło już jak po maśle, Afganistan, Irak, Syria, Libia, Jemen, Somalia, Ukraina, Północna Korea, Wenezuela, Boliwia, itd.  W świecie zapanował chaos. Narastająca zachłanność zachodnich „elit” (żydowskich bankierów) spowodowała spadek stopy życiowej w sytych dotychczas społeczeństwach Europy i Ameryki. 
 
Zgodnie z zacytowaną na wstępie doktryną Protokołów, spowodowano masowy napływ dziczy z krajów islamskich oraz czarnej Afryki do Europy, destabilizując jeszcze bardziej sytuację społeczną w tym regionie. Niepokoje społeczne objęły już w Europie Francję, Hiszpanię, na innych obszarach Boliwię, Wenezuelę, Irak, Chiny (Hong Kong), nie wspominając już o permanentnych obszarach niestabilności.
 
W samych Stanach, już i tak napiętą społeczną atmosferę podgrzewa walka Demokratów z Republikanami i próba impeachmentu prezydenta Trumpa. 
Przy czym deep state nie krępuje się już pozorami praworządności i walka idzie w otwartym polu widzenia. 
 
W swym najnowszym artykule, były kongresmen z Michigan, David Stockman (https://original.antiwar.com/David_Stockman/2019/11/12/the-ukrainian-influence-peddling-rings-a-microcosm-of-how-imperial-washington-rolls/), na ukraińskim przykładzie ilustruje waszyngtońskie „mechanizmy władzy”. Nie krępuje się z cytowaniem nazwisk i instytucji, które napędzają ten mechanizm, oraz rezultatów tej działalności na Ukrainie i innych państwach świata. Artykuł ukazuje Waszyngton jako kłębowisko żmij w postaci różnorakich, organizacji, lobbystów, instytucji, finansowych grup nacisku, oraz wszelkich innych koterii i gangów rywalizujących ze sobą o wąsko pojęte interesy tych band. 
 
Autor sięga też do dalszej historii pokazując, że opisany system działał i w przeszłości. Dziś odbywa się to już przy odsłoniętej kurtynie. Sfrustrowane amerykańskie społeczeństwo widzi bez ogródek meritum sprawy, podwyższając napięcie wewnętrzne. 
Jakby dla skanalizowania gniewu obywateli, na ekrany wyszła głośno reklamowana hollywoodzka produkcja pt. Joker pchająca niejako „nieudaczników” do masowego niepokoju społecznego. 
 
Zarówno wspomniana wcześniej imigracja, jak i społeczne protesty są wspierane logistycznie przez anonimowe fundusze, oferujące szkolenia w metodach demonstracji i oporu przeciw władzy. 
 
Wszystko wskazuje na to, że nasi rzeczywiści władcy postanowili „przyłączyć się do rewolucji” i w odpowiednim momencie porzucić na pastwę losu marionetki, które obecnie ich reprezentują w ramach formalnych struktur władzy, a ruch rewolucyjny przejąć pod kontrolę za pomocą zapewne od dawna zainstalowanych w nim swoich agentów. 
 
Nie oznacza to oczywiście, że bunty społeczne nie są w swej istocie naturalne i uzasadnione. Nie wiadomo tylko kto i jak w tej mętnej wodzie ma zamiar łowić ryby.
 
Najlepszym tego przykładem jest Ukraina, która nigdy nie była autentycznym państwem i obecnie jest rozszarpywana przez rządzących nią oligarchów.  Od majdanu 2014 roku, rozgrabiono tam już wszystko co było do rozgrabienia, a resztę zniszczono. Ostatnim kąskiem jest najlepsza na świecie ziemia rolna – ukraiński czarnoziem. Wczoraj przez Radę przepchano ustawę umożliwiającą obrót handlowy tą ziemią. Zainicjował ją prezydent Zielenski na polecenie Zachodu, podczas gdy jego pryncypał, oligarcha Kołomojski wezwał publicznie, do odwrócenia sojuszów i powrotu w objęcia Moskwy. 
 
Sama ustawa spotkała się z protestami społeczeństwa, które domagało się……zabronienia Polakom zakupu ukraińskiej ziemi rolnej. Jak należy z tego mniemać, fakt, że zakupią ją żydzi, Ukraińcom nie przeszkadza?! Podobny rozdźwięk ma miejsce w odniesieniu do wojny domowej. Banderowcy są za jej kontynuowaniem, a mieszkańcy wschodu Ukrainy pragną pokoju. Podobne dysonanse obserwuje się we wszystkich innych dziedzinach. Natomiast na otwartej scenie naparzają się między sobą amerykańscy namiestnicy Ukrainy (demokratyczni i republikańscy), oraz kohorty ich miejscowych sługusów. 
 
Ukraińskiemu państwu nie pozostało już chyba wiele czasu i warto obserwować jego agonię, gdyż podobny scenariusz będzie miał zapewne miejsce w III RP, która w równym stopniu, choć nie tak widocznie, zarządzana jest przez plemię żmijowe.
 
Fakt ogromnej intensyfikacji re-bolszewizacji Rosji (https://www.salon24.pl/u/ignacynowopolskiblog/978222,resowietyzacja-rosjan-i-co-z-tego-moze-wyniknac) nasuwa sugestię, że żydzi postanowili odwrócić bieguny nowo kształtującego się wielobiegunowego porządku światowego i porzucić USA dla swego „nowego domu” w Rosji.
 
 
 

 

KOMENTARZE

 • Bardzo możliwe
  „Wszystko wskazuje na to, że nasi rzeczywiści władcy postanowili „przyłączyć się do rewolucji” i w odpowiednim momencie porzucić na pastwę losu marionetki, które obecnie ich reprezentują w ramach formalnych struktur władzy, a ruch rewolucyjny przejąć pod kontrolę za pomocą zapewne od dawna zainstalowanych w nim swoich agentów.”

  Tym bardziej, że jak najbardziej uzasadnione bunty społeczne nie są oddolne, o czym świadczy gematria, którą stosuje Kabała rządząca światem poprzez podległe sobie media. Ani ruch żółtych kamizelek, ani protesty w Hong-Kongu nie powstały oddolnie. Schemat ten wypróbowan już na Solidarności.
 • Krótko i zwięźle Autor
  raczył unaocznić nam jak jest - ale niestety jest znacznie gorzej. Znacznie gorzej - bo to równolegle na wszystkich kontynentach wyniszczany jest człowiek stworzony przez Boga a przede wszystkim jego człowieczeństwo. W pierwszym rzędzie do likwidacji idzie biała rasa.
  Wniosek?
  Mamy do czynienia z jednostronną walką dzieci Złego - z ludźmi stworzonymi przez Boga - gdzie stawka jest depopulacja o miliardy istnień - prawdopodobnie przy pomocy powszechnego kanibalizmu. Natomiast ci, którym pozwoli się przeżyć - zostaną kompletnie odczłowieczeni i staną się przedmiotami użytkowymi dla czarciego pomiotu - a usytuowanymi poniżej zwierząt.
  To nie są żarty.
 • @Lotna 18:47:07
  ...z drugiej strony - takie podejście, że każdy ruch społeczny jest sterowany przez tajemne siły i w związku z tym niewiarygodny - jest podejściem samobójczym.
  Gdyż w obecnej sytuacji globalnego terroryzmu globalnej klasy rządzącej jedyną możliwością postawienia oporu jest właśnie zdecydowana postawa społeczeństw- również mająca charakter gwałtownej rewolty. Na przykładzie Hongkongu nawet nietrudno sobie wyobrazić, jaki traumatyczny los czekałby jego dotąd wolnych mieszkańców, gdyby dostali się pod bezceremonialnie brutalną władzę Chińczyków - więc myślę, że niekoniecznie trzeba się w tym proteście doszukiwać wpływu illuminatów, czy innych masonów

  Byłbym za indywidualnym rozpatrywaniem każdego przypadku. W Polsce też gdyby ustawa 447 i knowania PISu z żydami powodowały milionowe protesty w całym kraju - inną mielibyśmy sytuację i władza na znacznie mniej by sobie pozwalała. Ale skoro nie ma reakcji społecznej - myszy harcują w najlepsze...
 • @Autor
  Przebiegunowanie staje się faktem.
  Na swoim blogu napisałem, że obecnie Rosja staje się gwarantem bezpieczeństwa Izraela, a ostatnie żydowskie ataki na Gazę i Damaszek są tego potwierdzeniem; z Syrii nie poszedł żaden atak, a test był tylko z Gazy.
  To wskazuje na słabą tę tarczę Iron - bo 3 na pięć rakiet się przebiło.

  Ukraina i Polska miałaby być miejscem schronienia i azylu, gdy miejscowi mieszkańcy byliby "szabes - gojami". Dlatego za wszelką cenę podtrzymuje się ruch ukraińskich nazistów. I skłóca Polaków z Ukraińcami. Upowcy są słabi i trzeba ich do końca wytrzebić!!!
  Dopiero wtedy zaistnieje możliwość współpracy i obie strony zdadzą sobie sprawę z tego.

  Wspólnym interesem byłby Jedwabny Szlak idący od Morza Czarnego do Polski. W tym wypadku jest to interes wszystkich stron - Chin (dostęp do pszenicy ukraińskiej), Turcji (odrębny szlak komunikacyjny z Europą + to samo Iran mający wreszcie rynek zbytu bez amerykańskiej kontroli), Zachód Europy mający alternatywę dostaw surowców albo z Rosji, albo z Bliskiego Wschodu.
  Rosja zyskuje bezpieczeństwo chociaż traci wpływy.

  Tyle, że marzenia żydowskie stoją w poprzek planów, bo oni chcą zachować dominującą pozycję, a widać, że już nie ma na to szans.

  USA - muszą wrócić do roli mocarstwa regionalnego - a to powoduje, że Żydzi i tam nie mają szans na dominację.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:09:40
  spróbujmy przyjąć jako hipotezę roboczą, że Rosja, Izrael i USA mają wspólne interesy związane z interesem Izraela - i wtedy wszystko zacznie się nam składać w logiczną całość POlin, a raczej Judeopolonia i Judeoukraina są elementem tej logicznej całości
 • @Andrzej Tokarski 10:27:53
  Takie są cele polityki żydowskiej.
  Tyle, że nie ma szans na takie rozwiązanie - jako docelowe. Po prostu Żydzi są za słabi, jest ich za mało, a wpływy medialne są tylko istotne do pewnego momentu.

  Tyle, że do przebudowy konieczne są zmiany w mentalności. Choćby w kwestii własności.
  Własność dziedziczona indywidualnie - to podstawowe prawo żydowskie.
  A trzeba wrócić do własności rozumianej jako rzecz wspólna - przynajmniej w odniesieniu do ziemi, wody powietrza.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031