Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Nowoczesna zachodnia demokracja w natarciu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stopień zachodniej degeneracji osiągnął już takie rozmiary, że rządzące nim szumowiny nie krępują się publicznie brać za łby.

Prawdziwym kuriozum wydarzeń politycznych ostatnich dni było odtajnienie i upublicznienie rozmowy telefonicznej prezydentów Zeleńskiego i Trumpa (https://www.foxnews.com/politics/ukraine-call-transcript-shows-trump-sought-biden-probe-but-made-no-mention-of-us-aid). Domagali się tego amerykańscy Demokraci w celu wykazania pozaprawnych działań obecnego rezydenta Białego Domu, co w rezultacie pomogłoby im usunąć go z zajmowanego stanowiska. 
 
W rozmowie tej Trump domagał się rozpoczęcia śledztwa w sprawie korupcji syna byłego wiceprezydenta USA Joe Bidena na Ukrainie. Potrzebne jest mu to do zdyskwalifikowania go jako kandydata w nadchodzących wyborach prezydenckich w Stanach. Przy czym kompromitująca w całej upublicznionej rozmowie była służalcza postawa Zeleńskiego „prezydenta samostijnej ukrainy”. Stwierdził on między innymi, że ukraiński prokurator generalny „to jego człowiek”, który wypełni wszelkie życzenia Trumpa.
 
Znamiennym jest fakt, że ani zachodnich „wolnych mediów” ani „wyczulonej etycznie” opinii publicznej nie interesuje historia gigantycznej międzynarodowej korupcji, rabunku ukraińskiego mienia przez zachodnich kolonizatorów, ani nawet sprawa mieszania się USA w wewnętrzne sprawy „suwerennego” państwa, jakim podobno jest Ukraina. Jedyne co budzi u nich emocje, to spekulacje odnośnie tego kto w tej przepychance odniesie sukces. Czy Trump skompromituje Bidena, czy też Demokraci usuną lokatora Białego Domu przed końcem jego kadencji.
 
Stopień zachodniej degeneracji osiągnął już takie rozmiary, że rządzące nim szumowiny nie krępują się publicznie brać za łby, łamiąc przy tym wszelkie prawa państwowe i międzynarodowe, oraz podstawowe zasady i normy moralne, a zachodni motłoch jedynie temu haniebnemu widowisku kibicuje.  
 
Pomimo to efekt omawianej pyskówki będzie miał krytyczne znaczenie dla polityki światowej. Z jednej strony jeszcze bardziej rozgorzeje walka przeróżnych koterii amerykańskiego deep state, dodatkowo destabilizując sytuację wewnętrzną i międzynarodową; z drugiej zaś ostatecznie położy kres jakiejkolwiek wiarygodności obecnego prezydenta USA.
 
Nawet do tego momentu jawił się on głowom suwerennych państw, takich jak Chiny, Rosja, Indie, itd. jako osoba pozbawiona realnej władzy, z którą prowadzono głównie kurtuazyjne rozmowy. Obecnie każdy autentyczny światowy przywódca, jak ognia unikać będzie jakichkolwiek, nawet niewiążących merytorycznych dyskusji, obawiając się możliwości ich upublicznienia. 
 
Do tego momentu obowiązywał bowiem w świecie polityki żelazny kanon, że rozmowy międzynarodowe mają zawsze poufny charakter i nigdy nie są upubliczniane, a nieformalne dyskusje odbywać się mogą jedynie na konferencjach prasowych.
 
Z drugiej strony byłoby intrygujące upublicznienie rozmów „polskich przywódców” ze swymi zachodnimi pryncypałami. Ciekawe jak bardzo prześcigają oni w służalczości i skundleniu swego ukraińskiego kolegę.
 

    

KOMENTARZE

 • @Autor
  Dziwna notka.
  Niedawno ktoś inny pisał o tym jak Biden naciskał na przerwanie śledztwa w sprawie jego syna (Poroszenko).

  Czy nacisk Trumpa na odkręcenie sprawy - to akurat największe zło?

  W sytuacja na świecie: chyba "something pojebałoś". Tylko tak można to nazwać.
 • Oj prześcigają - bo oni
  --------------------
  " Ciekawe jak bardzo prześcigają oni w służalczości i skundleniu swego ukraińskiego kolegę."
  --------------------
  są bardziej papiescy od papieża. Znaczy to tyle, że jakby Trump miał opory w jakimś nieludzkim strzyżeniu sierot po Polsce w atrapie Polski - to polskojęzyczni mu te opory zniwelują.
 • Warto będzie obserwować
  jak na tym procesie walki politycznej amerykańskich partii wyjdzie Ukraina i sam Zełenski. Jest to pewna nauka dla wszystkich innych państw, jak szybko może się zmienić pogoda w polityce, kiedy huragan zmienia kierunek i uderza znienacka. ;)
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:47:23
  Bardzo dobra notka.. pokazująca po raz tysięczny że zachodnia "demokracja" to przykrywka dla dyktatu międzynarodowych bandziorów.

  a prawo i zasady obowiązują tylko ofiary tych bandziorów a bandziorów nie obowiązują... co więcej bandziory tworzą takie prawo jakie im w danym momencie wygodne.

  Niby nic nowego ale trzeba to powtarzać w nieskończoność by dać szansę pożytecznym idiotom na wytrzeźwienie.... szujom i ludziom małego formatu to wisi dla nich liczy się tylko żeby im było wygodnie...
  ... zachód więcej płaci... to kochają zachód... a że płaci im socjal z zagrabionych na świecie pieniędzy to im wisi...
 • @Oscar 18:43:59
  ". zachód więcej płaci... to kochają zachód... a że płaci im socjal z zagrabionych na świecie pieniędzy to im wisi.."

  Z zagrabionych im samym pieniędzy!
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:47:23
  "Niedawno ktoś inny pisał o tym jak Biden naciskał na przerwanie śledztwa w sprawie jego syna (Poroszenko)."

  Zgadza się, odwołał nawet swego prokuratora ze stanowiska. Obaj robą jak pan każe. A zło jest takie same, tyko teraz wstyd międzynarodowy.
 • @dr nowopolski 18:47:36
  nie tylko im samym.. zachód czerpie zyski z eksploatacji rynków zagranicznych i tam grabi najbardziej...(ropa, zasoby naturalne, tania siła robocza, rynki zbytu, lichwa)
  ...między innymi grabi i Polskę.
 • @Anna-PK 18:42:53
  ''Naprawdę mam nadzieję, że Pan i prezydent Putin możecie się dogadać i rozwiązać wasz problem''
  https://www.youtube.com/watch?v=n4I9cLRShPY

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031