Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Wspólny cel Słowian na czas obecny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Uwaga wstępna dla tych czytelników, którzy są w stanie odbierać rzeczywistość jedynie w bajkowy, czarno biały sposób. W artykule tym zgodnie z obiektywną rzeczywistością krytykuję obie strony współczesnej globalnej konfrontacji.

Uwaga wstępnadla tych czytelników, którzy są w stanie odbierać rzeczywistość jedynie w bajkowy, czarno biały sposób. W artykule tym zgodnie z obiektywną rzeczywistością krytykuję obie strony współczesnej globalnej konfrontacji.  Nie znajdzie się więc w tej publikacji jedynie dobrej i słusznej „królewny”, ani jedynie złej i obleśnej „czarownicy”. To takie wyzwanie intelektualne dla czytelników.

 
Oglądanie programów publicystycznych rosyjskiej telewizji „publicznej” jest zawsze źródłem niewyczerpanych informacji. W przeciwieństwie do „wolnych zachodnich mediów” prezentuje ona autentyczne informacje z tego obszaru, poparte bogatym materiałem filmowym. Rosyjscy propagandziści nie muszą robić nic poza rzetelnym przedstawieniem realiów Zachodu, by całkowicie go skompromitować w każdej bez wyjątku dziedzinie. Totalne zakłamanie, bezdenna głupota „przywódców” oraz wszechobecne zło sączące się z każdego wprost zakamarka zachodniego świata, nie wymaga żadnego pokolorowania. Stąd też bierze się w „wolnym świecie” bezwzględny nakaz rugowania obcojęzycznych programów rosyjskich mediów, takich jak RT, Sputnik, itd.
 
Programy publicystyczne rosyjskich mediów publicznych charakteryzują się „pluralizmem”, który polega na tym, że do udziału w nich zaprasza się przedstawicieli obu stron konfliktu, czyli żydów z Rosji reprezentujących rosyjski punkt widzenia, oraz rosyjskojęzycznych żydów z Zachodu artykułujących tamtejsze „wartości”. Wśród tej grupy, wyróżnia się postać, zapraszanego niekiedy do studia, Jakuba Korejby, reprezentującego „polski” (zachodni) punkt widzenia. Ten młody, postawny, przystojny Polak, wyróżnia się w gronie koślawych żydów. Przy czym jego wizerunek, to jedyna pozytywna strona. Prostytuuje się on w tym gronie przynosząc wstyd nie tylko sobie, ale i wszystkim Polakom, których reprezentuje w oczach wielomilionowej rosyjskiej widowni. A przecież ze swoimi warunkami fizycznymi, mógłby zająć się tradycyjną formą prostytucji, tańcząc na rurze w barach homoseksualistów, lub podstarzałych kobiet. Zarobiłby więcej, miej wstydu by się najadł ze strony ograniczonej widowni, nie kompromitowałby Polski i Polaków, a na dodatek wniósłby element pozytywu, w postaci autentycznego zadowolenia, które dostarczyłby widowni.
 
Prawdziwie niepokojącym zjawiskiem, w omawianym obszarze, jest jednak coś innego, a mianowicie gwałtowne narastanie propagandy neo-żydokomunistycznej wśród dyskutantów reprezentujących „rosyjski” punkt widzenia. Ponieważ pisałem o tym w najnowszych publikacjach (https://www.salon24.pl/u/ignacynowopolskiblog/978222, https://www.salon24.pl/u/ignacynowopolskiblog/979226,  https://www.salon24.pl/u/ignacynowopolskiblog/978980, ), nie będę tu przedłużał tego wątku.
 
Aby zilustrować stopień zależności rosyjskich mediów od wpływów żydowskich, zacytuję niedawny incydent, który miał miejsce w programie „60 minut” Olgi Skabejewej (RTR). W emisji tej dyskutowano wizytę premiera Izraela Netanjahu na Ukrainie. W pewnym momencie ekspert reprezentujący stronę rosyjską nie wytrzymał i w eterze, na żywo, zwrócił się do ambasady Izraela w Moskwie z prośbą o zaprzestanie zbrojenia Ukrainy przez Izrael. Według słów wspomnianego eksperta, wie on, że ten program jest monitorowany przez ambasadę, więc jego apel natychmiast dotrze do adresata. Warto zastanowić skąd ktoś, kto w danym momencie znajduje się w studio telewizyjnym, wie o fakcie jednoczesnego monitoringu z zupełnie innej lokalizacji? Zapewne stąd, że każdy istotny program rosyjskiej telewizji jest monitorowany przez izraelskich nadzorców.
 
W tym momencie warto podkreślić, że opisana sytuacja dotyczy światowego mocarstwa, jakim niewątpliwie jest, w znacznym stopniu suwerenna, Rosyjska Federacja. 
 

Jak więc wygląda sytuacja w żydowskiej kolonii pt. III RP? Każdy centralny urząd, każde ministerstwo, każda stacja telewizyjna, redakcja, czy większy portal internetowy jest „monitorowany” przez hordy „kuratorów” dbających o to by w kraju działy się jedynie słuszne rzeczy! Czyż więc w takiej sytuacji nie najwyższy już czas porzucić bezsensowne jałowe kłótnie i spory wśród wszystkich słowiańskich narodów i zająć się sprawą najpilniejszą, jaką jest oczyszczenie społeczeństw z wszędobylskich agentów wpływu światowego żydostwa? Gdyby to się udało, wszystkie pozostałe spory i różnice niemalże same by się rozwiązały. 

https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog

 

KOMENTARZE

 • ro
  "Uwaga wstępnadla tych czytelników, którzy są w stanie odbierać rzeczywistość jedynie w bajkowy, czarno biały sposób. W artykule tym zgodnie z obiektywną rzeczywistością krytykuję obie strony współczesnej globalnej konfrontacji. Nie znajdzie się więc w tej publikacji jedynie dobrej i słusznej „królewny”, ani jedynie złej i obleśnej „czarownicy”. To takie wyzwanie intelektualne dla czytelników." Ro
  Rozumiem dobrą wolę ale REklama tak nie działa: nie da się powiedzieć: wyłącz telewizor, bo będziemy reklamowali aspirynę a to na pewno Ciebie nie dotyczy. - To tak na marginesie w nawiasie: dobra rada. Chcesz kogoś otruć, to truj! alei pamiętaj: robisz to na własną rękę... :)
  NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK: WSPÓLNY CEL SŁOWIAN BO NIE MA SŁOWIAN. Kiedy to do Was dotrze?! Przestańcie chwalić dym z chat, których już dawno nie ma. A czy Duch jest wspólny, a no to się jeszcze zobaczy. ... oj zobaczy.
 • @JimA 17:55:18
  "NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK: WSPÓLNY CEL SŁOWIAN BO NIE MA SŁOWIAN. "

  To jest konkretne przedstawienie własnej opinii. Pozostała część komentarza jest zupełnie niezrozumiała. Któremuś z nas brakuje podstawowych zdolności lingwistycznych w zakresie języka polskiego.

  Pozdrawiam!
 • Z punktu widzenia Korei Płn na świat tzw. "zachodu" polecam film "Propaganda"
  "Propaganda 2012 lektor dokumentalny Korea Północna Mocne Polecam"
  https://www.youtube.com/watch?v=aYD4yrtGRTY

  Obserwując zachowanie Polaków uważam, że nie kto inny jak MY sami doprowadzamy się do ruiny tak intelektualnej a w konsekwencji materialnej. Największym błędem jest szukanie winnych na zewnątrz a nie we własnym środowisku czy też "gnieździe". Każdy naród chcąc być wielkim bierze pełną odpowiedzialność za siebie. U nas całkiem na odwrót...jak nie "żyd" to "mason" albo "agent" lub "cyklista"...etc. Polacy walczą ze sobą w każdym miejscu gdzie stanowią większość. Zamiast współpracy jest wysoka kultura RYWALIZACJI i to nas gubi. Inni nami rozgrywają lecz my na to pozwalamy.
 • @dr nowopolski 18:06:35
  Tak Pan myśli? Rany boskie! a co ja napisałem?! Najpierw cytat, potem komentarz, i komentarz raz jeszcze. No Pana boli, że "Nie ma czegoś takiego: jak wspólny cel słowian, bo nie ma słowian" Tak, to jest moje przedtawienie własnej solidarnej i jednoznacznie słowiańskiej opinii. No. A komentowanie nie jest przypadkiem wyrażaniem "własnej opinii" ?- och no to ja nie wiedziałem, że to chodzi o coś zupełnie innego... WoW!
  PS- Podejrzewam, że chodzi Panu o argumenty poddźwigające tę niewygodną/wklęsłą/ tezę. Nie przytoczę. Kocham kabardyńce i nic nikomu do tego, to jest moja prywatna sprawa. Sam Pan nie wie czego chce a czepia się mnie. ot co.
 • @JimA 20:25:04
  Ja się szanownego Pana nie czepiam, po prostu nie rozumiem co szanowny Pan ma na myśli pisząc te komentarze.

  Serdecznie pozdrawiam!
 • @dr nowopolski 20:29:22
  Dobrze, postaram się jutro bardziej jasno wyrazić/napisać, wykazać. :)
 • w kwestii formalnej dot. tytułu
  SŁOWIAN, nie SŁAWIAN?
  (to ostatnie kojarzy mi się z Wielkimi Lechitami)

  pozdr
 • pointa słuszna, ale należy pomyśleć jak.
  np. w Polsce od zaraz:

  -likwidacja pełmnomocnika min SZ do kontaktów z diasporą żydowską
  - wstrzymanie finansowania MHZP
  - pani Azari persona non-grata, obniżenie rangi stosunków
  - Jojne Daniels j.w.

  Bezpośrednie rozmowy z administracją w USA bez pośrednictwa eskimosów
 • @MacGregor 22:41:04
  Dzięki!
 • @MacGregor 22:55:49
  Nie teraz nie chcemy skończyć jak Powstańcy Warszawscy i ludność Warszawy.
  Trzeba cierpliwie się przygotowywać na odzyskanie wolności...wolność przyjdzie (za indukuje się) z zewnątrz.
  Wielcy gracze na świecie (Rosja, Chiny, Iran) walczą z globalną mafią .. oni walczą i o naszą wolność (po drodze, przy okazji, mimochodem).
  Jak mafia upadnie na świecie to i u nas nagle zniknie, pozmienia po raz kolejny nazwiska, wyjedzie na emigracje na drugi koniec Świata... dokładnie tak jak zrobili to naziści... i motywacja będzie identyczna.
  .. i na taką okoliczność Polska musi być przygotowana...wiedzieć jakie zmiany systemowe i prawne wprowadzać.. jak zreformować gospodarkę ..
  jak z re nacjonalizować zagrabione Polakom mienie w Polsce na jakich zasadach .. jaki system budować... ile wolnego rynku (bez oligarchii) a ile państwa .. ile bezpieczeństwa socjalnego dla wszystkich obywateli...
  jaka edukacja.. jak usprawnić służbę zdrowia, wymiar sprawiedliwości (większość nadzwyczajnej kasy ucieknie z kraju.. oni wiedzą jakie wyroki wydawali).
 • @Oscar 14:47:27
  Nawet tutaj na portalu jest kilku takich, co do Argentyny będą zmykali nim Polacy ich rozliczą....
 • @zadziwiony 15:02:34
  oczywista oczywistość...
  i to są ci najwięksi "patrioci" którzy w swoich artykułach wycinają posty o odmiennych poglądach.

  Już ich styl wypowiedzi mówi wszystko o tym kim są.
 • @dr nowopolski 20:29:22
  Przepraszam, uniosłem się wczoraj i "pojechałem: buch-bachem". Już tłumaczę i proszę wybaczyć zacznę od:
  https://www.youtube.com/watch?v=8zxGJHgIaJw
  https://www.youtube.com/watch?v=-m01lI-5kaI
  - co ciekawe: "autor" drugiej "pieśni" pisze o sobie:
  socorp52
  Opublikowany 12 wrz 2010
  I'm studying Russian and in order to practice it, I've translated the text of this beautiful song; with google help of course :-).
  - absolutnie nie jest to reklama ytubera!- próbuję ogarnąć. Pies'nia swoją a obrazki/filmy swoją drogą... truizm.
  Oba "produkty" "chwytają dźwięcznie" ucho i duszę... Reklamówki Panslawianizmu- Pansłowianizmu... Nurt modny. Moda. Ale i projekt polityczny. Inaczej: moda to nic innego jak narzędzie projektu politycznego. O tym jak podbić teren pisałem powołując się na Tsun Zi. To się nazywa" miękki podbój, za pomocą propagandy. Imperium dba o wpływy, zdobywa wyznawców... Proste.
  A ja /!/ chciałem powiedzieć, że my Polacy nie musimy się dowartościowywać wsłuchując się w pieśni wielkiej Rusi. Naprawdę! Nasza wiara i pismo! są różne. No tutaj żadne mantry nic nie dadzą, ani dobranocki- nie dał piaskowy dziadek i nie da dziadek mróz. :) Tak jak nigdy... nie będziemy machali zarżniętą kurą nad głową. Ta moda działa jak " Skrzypek na dachu" :) mogę nawet wkleić i jestem przekonany, że znajdą się tacy, którzy poczują się chasydami! Ba! niektórzy z dziada pradziada. Reklama.
  Oczywiście omawiając temat świadomie pomijam wojnę- 1612-1989 /od 89 przeszła w stan hybrydowy/. Nic tu nie zmieni literatura, choć powinna pomóc. Literatura polska i rosyjska. Lepiej byłoby gdybyśmy nie ulegali propagandzie, a zwłaszcza obrazom masowo produkowanym w Hollywood.
  Jeszcze raz: my, Polacy nie musimy się sztucznie wyginać, żeby tylko się dowartościować i koniecznie załapać się na udział w "ekstragrupie"...
  Panslawizm jest projektem politycznym ale nie polskim. To jest projekt rosyjski, i ja nie podważam rosyjskiej motywacji. Podważam wartość polskiego udziału w projekcie Rosjan. :)
  PS. A nad Bajkał można sobie pojechać i... zobaczyć.

  это сводится к предложению: любовь к тигру уменьшается пропорционально с расстоянием. :)
 • Do żyda syjonisty @JimA 20:55:42
  żydzie piszesz ! [ Panslawizm jest projektem politycznym ale nie polskim. To jest projekt rosyjski, i ja nie podważam rosyjskiej motywacji. Podważam wartość polskiego udziału w projekcie Rosjan. ] koniec cytatu

  żydzie @Jima ! jak cos głupku piszesz to pisz prawdę a prawda jest !!!


  Panslawizm (gr. πᾶν- pân- „wszech-” + łac. Slavi „Słowianie”) – ruch kulturalno-polityczny o różnorodnym zabarwieniu politycznym, powstały w Czechach na początku XIX wieku, dążący do wyzwolenia, a następnie zjednoczenia politycznego, gospodarczego i kulturalnego Słowian.

  Paszoł won ścierwo żydowskie od PANSLAWIZMU !!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @JimA 20:55:42
  " Lepiej byłoby gdybyśmy nie ulegali propagandzie, a zwłaszcza obrazom masowo produkowanym w Hollywood."

  Oczywiście! Bo to deprawuje każdego, a roznieśli oni swą tandetę po całym świecie!
 • @ele 07:43:08
  Czołem żydzie:)
  "Panslawizm (gr. πᾶν- pân- „wszech-” + łac. Slavi „Słowianie”) – ruch kulturalno-polityczny o różnorodnym zabarwieniu politycznym, powstały w Czechach na początku XIX wieku, dążący do wyzwolenia, a następnie zjednoczenia politycznego, gospodarczego i kulturalnego Słowian." skąd to wkleiłeś, kto Ci to Ele- Panie Ireneuszu- napisał? A w ogóle, to ja przeklinać też potrafię : Paszoł won ścierwo żydowskie od PANSLAWIZMU !!!! - a co jeśli ten Pana Panslawizm to właśnie projekt eskimoski... :) bo jak wytłumaczyć Bakunina anarchistę wśród Archaniołów? :)
  Czasami wali się na oślep... , no ale mnie też się zdarza popuścić ;))))
  No mnie się wydaje w dalszym ciągu, że rosyjski projekt. Po prostu mnie Pan nie przekonał (zalecam więcej obelg, może to coś da).
  dobranoc
 • Do żydowskiego głupola @JimA 16:05:41
  Nie kompromituj się żydzie ! piszesz [ skąd to wkleiłeś, to Ci to Ele- Panie Ireneuszu- napisał? ] koniec cytatu .

  wpisz hasło Wikipedia panslawizm i reszty się dowiesz głupku żydowski

  [ po co głupku wklejasz Bakunina [Kropotkin ] do Panslawizmu ? ]
  Bakunin i Kropotkin to dwaj rosyjscy anarchiści ale co maja wspólnego z Panslawizmem to tylko ty prymitywie żydowski wiesz !

  Odezwa ! Polska Krajem NEUTRALNYM ! precz z żydo-NATO !!!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 20:44:50
  ... no to pobieraj wiedzę z wikipedii- powodzenia :)... głupku
  Odezwa: odstaw zioła!!!
 • @ele 20:44:50
  My Górale nie musimy się powoływać na żaden Panslawizm, ani inny izm. :)
 • Do żyda syjonisty @JimA 07:32:54
  Ty żydowski głupku tutaj się marnujesz ! ty głupku na bazarach możesz śmiało występować bo twój żydowski purnonsens jest wyśmienity !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Do głupka syjonisty @JimA 10:01:39
  Ty głupku nawet nie wiesz że masz izm [ syjonizm ] !

  Paszoł won śmierdzący żydzie od Panslawizmu !!!!!  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 11:42:26
  no i się zawiesił na śmierdzących żydach- piękna reklama Panslawizmu. gratuluję.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031