Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
543 posty 539 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Kolonializm a neokolonializm; Rosja a Zachód

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niezbędne jest usunięcie ze sceny politycznej, gospodarczej i militarnej pseudonarodowych żydowskich elit we wszystkich słowiańskich państwach.

W szczytowym okresie epoki kolonialnej, praktycznie cały świat podzielony został pomiędzy europejskich kolonialistów. Przy czym wielkość posiadłości poszczególnych państw była wprost proporcjonalna do ich bezwzględności w podbojach i eksploatacji zamorskich terytoriów. Tym można między innymi wytłumaczyć fenomen posiadania ogromnych terenów kolonialnych przez tak maleńkie kraiki jak Holandia czy Belgia.   Z czasem sytuacja zamorskich terytoriów „klarowała się” w wyniku współzawodnictwa poszczególnych potęg kolonialnych. Przykładem tego może być obecny stan Luizjana, który po przegranej przez Francję wojnie z Wielką Brytanią przeszedł pod jej władanie w wyniku Pokoju Paryskiego z 1763 roku.
 
Truizmem jest stwierdzenie, że Rosja również uczestniczyła w tym „wyścigu szczurów” a wyrażając się kolokwialnie zbrodniarzy i rabusiów. Carskie Imperium germańskiej rodziny Romanowów rozpełzało się we wszystkich możliwych kierunkach, przy czym ze względu na usytuowanie geograficzne były to kierunki stricte lądowe. Koncepcję rosyjskiego imperializmu ilustruje autentyczna anegdota, w której to carski generał raportuje o „pomyłkowym” zajęciu dodatkowego terytorium w okolicach Port Artura (dziś miasto leżące w głębi Chin), prosząc o zgodę na wycofanie się. Carską ripostą na to dictum było stwierdzenie, że Rosja nigdy nie oddaje ani piędzi zajętej już ziemi. Rosja „przepełzała” jeszcze dalej na kontynent amerykański, gdzie wchłonęła Alaskę (później odsprzedaną USA) i „dopełzała” aż do San Francisco. Mało znany jest natomiast fakt, że „z rozpędu” przerzuciła się też na morskie podboje, będąc pierwszym kolonizatorem Hawajów, z których to przegnały ją dopiero Stany Zjednoczone. Ciekawy dokument na ten temat prezentowała niedawno rosyjska telewizja publiczna. 
 
 Kiedy zabrakło już możliwości „sortowania” między sobą posiadłości zamorskich, „cywilizowane” europejskiej potęgi wzięły się same za łby. I wojna światowa spowodowana była perfidną grą brytyjskiej dyplomacji nakierowaną na wciągnięcie Rosji w konflikt z niemieckimi mocarstwami centralnej Europy: Niemcami i Austrią, w celu odwrócenia jej uwagi od Indii, w kierunku których zaczęła już ona „pełzać”. Brytyjczycy zapewnili Niemców o swej neutralności w wypadku konfliktu z Rosją. Obietnicy oczywiście nie dotrzymali, a jak bardzo zaszkodziło to Niemcom, świadczy fakt umieszczania na wszystkich germańskich ulotkach propagandowych okresu I Wojny Światowej następującej frazy: „Gott strafe England”.

 
 
Po dwu niszczycielskich wojnach światowych, pragmatyczni zachodni zbrodniarze doszli do przekonania, że bardziej opłacalne jest administracyjne wycofanie się z kolonii i zamienienie militarnego (siłowego) rabunku, „miękkim” finansowym, w ramach „wolnego rynku” i NWO. Przy czym te byłe kolonie, w których całkowicie wymordowano ludność tubylczą, takie jak USA, Kanada, Australia i Nowa Zelandia, stały się niejako „pośrednikami” w tym procederze.  Jakie są tego rezultaty możemy dziś obserwować na własne oczy.
 
Inaczej potoczyły się losy Rosji, która w wyniku żydowskiego puczu z 1917 roku przejęła carskie kolonie, zwąc je „republikami”. Dopiero w 1991 roku, w wyniku rozpadu żydokomuny, część z tych kolonii uzyskała niepodległość. Inne pozostały w składzie RF. Pod wpływem zmasowanej żydowskiej propagandy, Rosjanie nadal nie są w stanie strawić faktu, że nawet małe narodki, jak Bałtowie czy Czeczeńcy mogą chcieć i mają prawo do samostanowienia. O ile sami Rosjanie naturalnie reagują na bezczelne domagania się USA w stosunku do Rosji, stawiając im godnie czoła, o tyle nie są w stanie zrozumieć, że inni też mają prawo do godności i suwerenności. 
 
Dzisiejsi Rosjanie, jak gdyby nie zauważają pragmatycznego podejścia niektórych ich sąsiadów do tego bolesnego zagadnienia. Najbardziej drastyczna jest sytuacja Czeczenii, która ciągle wchodzi w skład Federacji. Jest ona rządzona przez rodzinę Kadyrowów, byłych powstańców w wojnie z Rosją z początku lat 90-tych. Doszli oni do słusznego wniosku, że miast doprowadzić do ostatecznego zniszczenia ich kraju i unicestwienia narodu, lepiej jest przejść na stronę wroga i czerpać z tego korzyści. Dziś Czeczenia ze stolicą w Groznym to nowoczesny kraj żyjący na tyle w dobrobycie, że emigrują tam nawet etniczni Rosjanie w poszukiwaniu lepszego jutra. Szczodrymi funduszami federalnymi Rosja odpłaca się za bezwzględną walkę z islamskim terroryzmem. Ramzam Kadyrow wyraził się kiedyś, że Rosja niczego mu nie odmówi. Przy czym nie ma wątpliwości, że w sposobnym momencie Kadyrow zdecyduje się na wyjście z Federacji. Gdyby Polacy czasów margrabiego Wielopolskiego zdobyli się na taką mądrość polityczną, Polska byłaby dziś dostatnim, suwerennym państwem, w który obywatele chodziliby z podniesionym czołem, miast debatować któremu to z zagranicznemu „sponsorów” najkorzystniej jest wchodzić do czterech liter. Równie pragmatyczną politykę wobec Rosji prowadzi najludniejsze państwo świata – Chiny. Pozostając w sojuszu obronno-ekonomicznym z Federacją, skierowanym przeciw Zachodowi, odliczają one spokojnie czas, w którym to  rosyjska kolonia Syberia przejdzie pod władanie azjatyckiego państwa.
Jeśli Naród Rosyjski chce przetrwać jako słowiański, to musi zmienić paradygmat myślenia, na taki który odpowiada realnej rzeczywistości i rozpocząć bliską współpracę z resztą Słowian, nie próbując jednocześnie naśladowania Zachodu w eksperymencie neokolonializmu. Aby taki scenariusz mógł się ziścić, niezbędne jest usunięcie ze sceny politycznej, gospodarczej i militarnej pseudonarodowych żydowskich elit we wszystkich tych państwach. W przeciwnym wypadku ani Rosja, ani pozostałe narody słowiańskie nie mają szansy przetrwania.
 

https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog 

KOMENTARZE

 • Pełna zgoda z autorem co do tych słów !!!
  Niezbędne jest usunięcie ze sceny politycznej, gospodarczej i militarnej pseudo narodowych żydowskich elit we wszystkich tych państwach.

  Słowianie ! żydzi mają swój Izrael i tam muszą być deportowani !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Bo do tangaa trzeba dwojga... To w sprawie więzi Słowian.
  Rosja, tj. Putin rozgrywa politykę po mistrzowsku. Z Xi Jinping'iem smaży naleśniki, a z Macronem już spotkał się 7X od kiedy ten został prezydentem. Ostatnie spotkanie odbyło się w ostatni weekend, na Lazurowym Wybrzeżu, w zamku, który jest letnią rezydencja prezydenta M. Na pożegnanie, po obiedzie, Putin wręczył Macronowej kwiaty z podziękowaniem i ... za to, że rosyjską delegację posadziła w cieniu, a Francuzów na słońcu. Następnie ma poparcie u prezydenta Trumpa, który chce G7 zamienić na G8.

  Właśnie idzie konkurencja i istnieje obawa, że te syberyjskie dobra mogą przyczynić się do wzrostu potęgi Chin, które i bez tego są potężne.
 • Inna ciekawostka z życia wyższych sfer politycznych...
  Ambasada USA w Moskwie udzielała informacji protestantom od Nawalnego na jakich ulicach są zbiórki do marszów. Władze Rosji wyraziły protest i ambasador złożył natychmiast rezygnację, następny ambasador będzie z kręgu Trumpa.

  Istniej bardzo ekskluzywna, prywatna organizacja- klub "Most przez Atlantyk" Atlantik-Brücke w skład tego klubu wchodzą prominentne polityczne i biznesowe osoby z Europy i Ameryki. Szefem tej grupy został ostatnio wybrany Niemiec, Sigmar Gabriel, który jest bardzo prorosyjski.
  https://www.politico.eu/article/trump-germany-sigmar-gabriel-frenemy/
 • Mleko już się rozlało w ubiegłym wieku - kiedy
  Rosję czarci pomiot zamordował a w jej miejsce stworzył Frankensteina - którego do dzisiaj podtrzymuje sztucznie przy życiu. Ten sam los spotkał w ubiegłym wieku Polskę - tylko nieco później.
  Wniosek?
  Ani Rosja ani Polska nie maja szansy przetrwania - ponieważ ich już nie ma. Są tylko na ich miejscu Frankensteiny.
 • @Anna-PK 19:22:51
  Inna ciekawostka z życia wyższych sfer politycznych...
  Bardzo luźna atmosfera. Dżentelmen, poluzował sobie pasek od spodni i krawat który go uciska, być może''puścił bąka''. :)
  https://sun6-13.userapi.com/c855024/v855024555/cf7cc/yhB9iS9WKoA.jpg
  Witam i Pozdrawiam.
 • Sporo naciąganych argumentów.
  o Czeczenii i podobnych że mają prawo do wolności...
  to prawda ale częściowa... bo o "wolność" Czeczenii jak np Ukrainy czy Syrii walczą najbardziej drapieżne siły na świecie... i nie o wolność tu chodzi ale o zdobycie kolejnych terytoriów w tym bazy wypadową na Rosję.
  Wszystkie wyzwolone przy pomocy tych "drapieżników" kraje mają o wiele gorszą sytuacje niż miały poprzednia ...Irak, Libia, Ukraina, Pribałtyki...
  a toczy się walka o "wolność" dla Syrii, Iranu, Wenezueli... po trupach tych wyzwalanych Narodów.
  A to jest sytuacja całkiem inna niż opisuje to autor.

  Teza autora że Rosja powinna oprzeć się na narodach Słowiańskich ..
  jest prawdziwa ale fałszywy jest zarzut czy sugestia że Rosja tego nie robi.. bo robi....

  To podbite przez globalną mafię narody słowiańskie są pozbawione własnej suwerenności a zdrajcy którzy tymi narodami zarządzają prowadzą skrajnie anty rosyjską politykę dzieląc i skłócając wielki Naród słowiański wewnętrznie.
  Rosja nieustannie wyciąga rękę i nieustannie dostaje kopa, w twarz, potwarz, obelgi... oczywiście nie ze strony narodów Słowiańskich ale ze strony rządzących tymi Narodami zdrajców ustanowionych u władzy przez globalną mafię żydowską w Polsce to PO i PI reszta się mało wypowiada w tej kwestii). To mafia robi wszystko co może by wykopywać rowy między narodami słowiańskimi.
 • Kluczowe stwierdzenie
  .
  „bardziej opłacalne jest administracyjne wycofanie się z kolonii i ZAMIENIENIE MILITARNEGO (SIŁOWEGO) RABUNKU, „MIĘKKIM” FINANSOWYM, W RAMACH „WOLNEGO RYNKU” I NWO ”

  W globalnym imperium

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  jest „miękki” rabunek ZAWSZE podstawową formą rabunku, rabunek jest bowiem istotą imperium zawsze i wszędzie. Nie inaczej było w tak podziwianym przez nas imperium rzymskim, ale także wówczas powstało centrum finansowe, które zmusiły kadry finansowe do likwidacji świątyni w Jerozolimie razem z jej arką. Miało to nawet konsekwencje dla rzymskiego chrześcijaństwa, pontifex maximus był w Rzymie cesarstwa odpowiedzialny za pieniądz obiegowy, nie dziwota, że przejął ten tytuł biskup Rzymu, nazywany papieżem.

  Do militarnych interwencji dochodzi dopiero, kiedy podbita ludność zaczyna się buntować lub utrudnia działanie. W imperium rzymskim tą siłą interwencyjną były legiony, w dzisiejszym imperium globalnym są oddziały szybkiego reagowania, w UE n.p. Grupy Bojowe Unii Europejskiej (GBUE) ale globalnie NATO. GBUE są najlepszą oznaką tego, że zarządzający globalnym imperium zamierzają powierzyć UE zadania operacyjne w tym imperium.

  Jest rzeczą wręcz niemożliwą interpretować zjawiska i procesy gospodarcze i polityczne w świecie, i zrozumieć rolę i pozycję naszego kraju, bez posłużenia się interpretacją imperialną. Brak tej wiedzy prowadzi do tych zjawisk durnowatości, jakie powszechnie można obserwować masowo u Polaków. Nasi rodacy nie mają bowiem żadnych podstaw, aby właściwie zrozumieć wydarzenia i w efekcie podążają za każdą atrapą, jak siły operujące w naszym kraju im wystawią do podziwiania, jak choćby ten tak tragiczny przypadek

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Podstawą imperium jest niewolniczy system społeczny, demokracja jest takim system od tysiącleci, starogrecka demokracja opierała się na ok. 10 % ludzi wolnych i 90% zależnych lub wprost niewolników..
 • "bazy wypadową na Rosję"
  .
  @Oscar 08:32:49

  Chodzi o bazę wypadową do grabieży zasobów naturalnych określanych mianem Rosji

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

  i eliminację konkurenta, kótrego w części okupują USA+W.Brytania

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/oszalamiajaca/#CzegoPolacy

  Jak dalce okrążana jest Europa "sanitarmnym kordonem" świadczą fakty. Odwołuję się poza tym do mego tekstu: "Kluczowe stwierdzenie"
 • Ciekawe i trafne uwazam porównanie z Czeczenią Kadyrowa
  """""""Gdyby Polacy czasów margrabiego Wielopolskiego zdobyli się na taką mądrość polityczną, Polska byłaby dziś dostatnim, suwerennym państwem, w który obywatele chodziliby z podniesionym czołem, miast debatować któremu to z zagranicznemu „sponsorów” najkorzystniej jest wchodzić do czterech liter. """"""""

  - dodałbym, ze nawet wcześniej, nie za czasów Wielopolskiego, a przede wszystkim za królestwa Polskiego 1830 - dziś język polski byłby równoległym obok rosyjskiego jezykiem olbrzymich połaci kontynentu
 • @Oscar 08:32:49
  .. w uzupełnieniu...
  popatrzcie jakie rowy mafia wykopała między narodami Arabskimi...
  oni się wzajemnie mordują w interesie tej globalnej mafii...
  Tak samo mafia postępuję z narodami Słowiańskimi...
  na Ukrainie już się mordują ..

  To wszystko to tylko i aż polityka globalnej mafii żydowskiej.
  przy czym mafia zawsze szczuje do walki... nigdy do pokoju..
 • @Oscar 08:32:49
  " "wolność" Czeczenii jak np Ukrainy czy Syrii walczą najbardziej drapieżne siły na świecie... i nie o wolność tu chodzi ale o zdobycie kolejnych terytoriów w tym bazy wypadową na Rosję."

  W jeden worek wkłada pan dwa niezależne działania. Jedno to autentyczne dążenie narodów do samostanowienia, a drugie sprytne wykorzystywanie tego dążenia przez zachodnich zbrodniarzy. To trzeba klarownie rozgraniczyć. Reszka komentarza jest OK
 • @dr nowopolski 10:40:52
  "Wolność" w dzisiejszym świecie pojęcie wolności zostało odwrócone przez propagandę mafii żydowskiej.
  Kaje "wolne " wg tej propagandy to kraje okupowane przez mafię czyli np USA.. przykładem "wolnych" krajów są Niemcy, Japonia, W.Brytania, połowa Europy...Australia, Kanada, USA...a teraz i Kosowo , Ukraina, Pribałtyki..
  Te wszystkie wolne kraje są okupowane od czasu II wojny światowej przez USA. USA jest zdominowane przez globalną mafię żydowską i też nie jest wolne.. tylko żyje, produkuje, morduje, okupuje, wymusza w interesie tej mafii..

  A kraje "zniewolone" to wszystkie te kraje których mafia jeszcze nie podbiła a na których zasoby ma apetyt...
  Rosja, Chny, Jugosławia, Iran, Irak, Libia, Syria...Wenezuela...

  To jest prosty klucz deszyfrujący mafijną propagandę.

  Dzisiaj pojęcie wolności i wiele innych pojęć zostało zniekształconych lub wręcz odwróconych przez mafijną propagandę (prawa człowieka, normalność czyli LGBT, mowa nienawiści czyli krytyka mafii, prawda czyli kłamstwo, autorytet.. czyli mafijna gnida, społeczność międzynarodowa .. czy żydowska...Polak, Niemiec francuz czyli żyd tam mieszkający...umiarkowana opozycja czyli podrzynacze gardeł.... humanitarne bombardowania, strefy zakazu lotów czyli masowe bombardowania, demokracja czyli dyktatura żydowskiej oligarchii, piątkowe samobójstwo czyli morderstwo na tle politycznym znak firmowy mafii...)

  Mafia jest mistrzem tworzenie bajek propagandowych dla pożytecznych idiotów i na bazie tych bajek wykorzystywania tych pożytecznych idiotów we własnych interesach...
  Pierwsza wielka taka bajka to opowieści o żydowskim Bogu... działa do dzisiaj w kilku wersjach (judaizm, katolicyzm, islam).
  Inna bajka żydowska dla pożytecznych idiotów to idea komunizmu (wszyscy są równi jak goje, ale żydzi równiejsi u władzy jako nadzorcy komunizmu).

  Inna bajka kapitalizm czyli wolny rynek ale wolny tylko tam gdzie żydowscy oligarchowie mają sukcesy...przewagę nad innymi graczami (Lichwa, koncentracja kapitału).. gdy przewagi brakuje to już nie ma wolnego rynku (obecna polityka USA..są sankcje, cła, wymuszenia ustępstw...)

  Jeszcze inna bajka dla pożytecznych idiotów to demokracja...w warunkach gdy o wynikach wyborów decydują żydowskie media i pieniądze żydowskich Oligarchów.

  Jak widać bajek dla pożytecznych idiotów mafia żydowska stworzyła wiele... to utalentowany naród co widać po sukcesie Hollywood.
  Tam na masową skalę produkują bajki propagandowe dla pożytecznych idiotów motywując ich do działania w interesie mafii (amerykański patriotyzm...sianie nienawiści do opornych wobec amerykańskiej dominacji....)
 • @Laznik 09:01:41
  „Brak tej wiedzy prowadzi do tych zjawisk durnowatości, jakie powszechnie można obserwować masowo u Polaków. Nasi rodacy nie mają bowiem żadnych podstaw, aby właściwie zrozumieć wydarzenia i w efekcie podążają za każdą atrapą, jak siły operujące w naszym kraju im wystawią do podziwiania”.

  Cieszę się, że choć jeden z mych komentatorów to pojmuje. Dotychczas wszelkie me uwagi próbujące pokazać katastrofalny stan rzeczy i TOTALNĄ głupotę Polaków, spotykały się zawsze ze wściekłymi atakami na mą skromną osobę, oskarżeniami o pychę i poniżanie „rozumnych rodaków „ o agenturalną działalność na korzyść tego kogo dany komentator najbardziej nie lubił. Na nieszczęście uwaga o stanie umysłowym obywateli dotyczy także tej „prawdziwej opozycji” czyli obecnie Konfederacji. Nie tylko jej prominenci nie mają najmniejszych szans na dokonanie czegokolwiek konstruktywnego, to jeszcze ich pojęcie o świecie i III RP w nim funkcjonującej jest na równi z resztą społeczeństwa, czyli na poziomie niebyt rozgarniętego ucznia podstawówki.
 • @Oscar 12:18:41
  W pełni się z gadzam z całością wypowiedzi. Nieszczęście polego na tym, że pożyteczni idioci stanowią zapewne ponad 99% naszego społeczeństwa.

  Pomimo nowych "definicji" istnieją ciagle stare ich pojęcia, jak PRAWDA. A co do "wolnego rynku", to Zachodni niezależni komentatorzy definiują go "jako wolny do dokonywania wszelakich żydowskich szwindli"

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930