Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
543 posty 539 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Duch generalissimusa wiecznie żywy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostatnio propaganda mediów publicznych Federacji wskoczyła na wyższy bieg.

Aby choć móc marzyć o utrzymaniu rygorów globalizmu (NWO), światowa oligarchia finansowa musi podporządkować sobie Rosję i Chiny. Ponieważ próby frontalnego ataku spaliły na panewce, postanowiono zantagonizować  otoczenie wymienionych państw. W przypadku Chin dotyczy to głównie Wietnamy, Filipin, a nawet Korei Północnej. Natomiast w odniesieniu do Federacji Rosyjskiej mowa jest o post sowieckim i post komunistycznym obszarze.
 
W ostatnich latach udało się Waszyngtonowi zainstalować na tym obszarze swe bezpośrednie, ręcznie sterowane agentury, które nasiliły akty antagonizowania Rosji, oraz anty rosyjskiej/sowieckiej propagandy w odniesieniu do własnych swych obywateli. Przy czym w ramach kampanii propagandowej przymiotniki „rosyjski” i „sowiecki” uznano za synonimy z definicji. Efekty tej histerycznej kampanii strachu i nienawiści są wprost proporcjonalne do głupoty danych społeczeństw. Na pierwszym miejscu należy tu postawić Ukrainę oraz państewka bałtyckie. Wszystkie one są straszone widmem odradzającego się rosyjskiego(sowieckiego) imperializmu, który już wyciąga po nie swe szpony.
 
O ile Niemcy zgrabnie wywinęły się ze swej zbrodniczej przeszłości, odżegnując się od hitleryzmu, a nawet stawiając się na pierwszym miejscu kolejki jego ofiar, o tyle Rosji się to nie udało. Polacy z miłością objęli swego „największego adwokata w Unii Europejskiej” , pozwalając mu na zniszczenie swej realnej gospodarki, oraz sprowadzenie Polski do poziomu unijnej(niemieckiej) kolonii. Polki ochoczo rozgrzewają niemieckie łóżka, a Polacy czują się wysoce dowartościowani szorując germańskie wychodki. O żadnych animozjach mowy być nie może!
 
Rosjanie nigdy nie zdobyli się na pełne odcięcie od zbrodni żydokomuny.  Ponieważ bardzo byli złaknieni poczucia wielkości , przeto nigdy nie wyartykułowali oczywistego faktu, że jako nacja byli oni pierwszą i największą ofiarą bolszewizmu! 
 
Najtragiczniejsze konsekwencje tej postawy można zaobserwować na Ukrainie. W momencie rozpadu ZSRR była to największa, najbogatsza, najbardziej uprzemysłowiona, stanowiąca spichlerz czerwonego imperium, republika. Zamieszkiwało w niej 50 milionów głównie rosyjskojęzycznej ludności. Dziś 5 lat po „majdanie” jest to najbiedniejsze państwo Europy, z 30 milionami ludności i ciągle nasilającą się emigracją, zdeindustrializowane, oraz zdestabilizowane przez gangi szalejących po niej banderowców, oraz rabujących co w ręce popada żydowskich oligarchów. Praktycznie ten sztuczny twór państwowy rozpada się na naszych oczach. I małą dla Rosji jest pociechą fakt, że zarządzający nim Amerykanie nie będą w stanie użyć go jako „tarana wojennego” przeciw Federacji. Na Donbasie, na zachodniej granicy Rosji,  tli się wojna domowa, rosyjska etnicznie ludność zabija i nienawidzi się nawzajem , tak jak również swych braci w Rosji. Stanowi to problem przekreślający w praktyce jakiekolwiek szanse mocarstwowości Rosji w bliższym horyzoncie czasowym, o ewentualnych mrzonkach imperialistycznych ( w które należy powątpiewać) już nie wspomnę.
 
No i cóż stanowi odpowiedź propagandową Rosji w zaistniałej sytuacji?   Odpowiedź tą dają całkowicie zażydzone media publiczne Federacji, które są powszechnie oglądane na post sowieckim obszarze. Miast wybrać efektywna niemiecką strategię, o której wspomniałem uprzednio, szerzą one hagiografie osiągnięć bolszewizmu. Zwycięstwo nad „faszyzmem” w „wojnie ojczyźnianej” i słusznie że nie II wojnie  światowej, bo tą zaczęli Sowieci po stronie „faszystowskiej”, zdradziecko atakując Polskę w 1939 roku, co taktownie przemilczają. „Wyzwolenie” w jej rezultacie Europy Wschodniej, które to w świadomości jej mieszkańców było zamianą jednej okupacji na drugą, bezczelne zaprzeczanie najbardziej oczywistym, historycznie udokumentowanych monstrualnym zbrodniom, włączając w to „ukraiński głodomór”, itd. 
 
Nie trzeba być wybitnym psychologiem czy socjologiem, by precyzyjnie przewidzieć reakcję społeczeństw Europy Wschodniej na te propagandowe kłamstwa. Jakaż to doskonała woda na młyn spirali nienawiści rozkręcanej wśród rozhisteryzowanych społeczeństw „pribałtyki”, czy Polski, o banderowskiej Ukrainie już nie wspomnę!
 
Ale na tym nie koniec! Ostatnio propaganda mediów publicznych Federacji wskoczyła na wyższy bieg. Główny redaktor RTR niejaki Kisielow zarzucił Polakom wymordowanie 200 tysięcy żydów w okresie okupacji niemieckiej. W ostatnią niedzielę, wspomniany już „redaktor” rozważał w głównych wiadomościach rolę takich postaci jak Lenin i Stalin. Delikatnie podsuwając Rosjanom jedynie słuszne rozwiązanie, napomknął on o fakcie „rehabilitacji” Mao przez Chińczyków, którzy „uznali go za w 80% dobrego, a tylko w 20% złego”! Nie będę zaskoczony, jeśli w kolejna niedzielę „redaktor” zaproponuje przeniesienie Stalina do mauzoleum, oraz jego prawosławną beatyfikację jako „80% świętego”! 
 

Jedno nie ulega wątpliwości, dopóki duch generalissimusa i jemu podobnych unosi się na Europą, dopóty o autentycznym pojednaniu bratnich słowiańskich narodów mowy być nie może. Warto by w tym momencie zastanowić się, komu taki scenariusz jest na rękę?! 

KOMENTARZE

 • Rosja już nie musi się już pojednywać na klęczkach z nikim.
  Pojednanie jest pewnie możliwe ale tylko na warunkach partnerskich.
  Wyciągał rękę Jelcyn, wyciągał rękę Putin...obie zostały pogryzione.. dobrze że nie zatrute wścieklizną (bolesne zastrzyki itp ...).

  "bezczelne zaprzeczanie najbardziej oczywistym, historycznie udokumentowanych monstrualnym zbrodniom, włączając w to „ukraiński głodomór”, itd.
  "
  Tu już były wyjaśnienia jak to było z tym głodem.
  Ja gdzieś czytałem że to skutek wojny i rewolucji-też wojny (oczywiste.. zniszczenia brak mężczyzn na wsi bo ginęli na wojnie lub służyli w wojsku) oraz dwóch lat wielkiej suszy..i nie tylko na Ukrainie.
  Ktoś podawał argument że ZSRR płacił zbożem za wsparcie USA podczas I WS czy rewolucji czy jakoś tak.. i dlatego zabrakło zboża w ZSRR.
  Być może wszystkie te przyczyny złożyły się na głód w zachodnim ZSRR bo nie tylko na Ukrainie.

  Warto by to sprawdzić...byle nie w mediach globalnej mafii żydowskiej... bo ten schemat propagandowych "skrótów myślowych" dobrze znamy.
 • @
  „Rosjanie nigdy nie zdobyli się na pełne odcięcie od zbrodni żydokomuny. Ponieważ bardzo byli złaknieni poczucia wielkości , przeto nigdy nie wyartykułowali oczywistego faktu, że jako nacja byli oni pierwszą i największą ofiarą bolszewizmu! ”

  Zgadza się; z wielką szkoda dla własnego narodu. Zastanowić by się należało, kto tam rządzi i czy ma faktycznie dobro tego narodu na względzie.

  „Miast wybrać efektywna niemiecką strategię, o której wspomniałem uprzednio, szerzą one hagiografie osiągnięć bolszewizmu.”

  Oczywiście. Daleko nie szukać, wystarczy poczytać niektóre wpisy i komentarze na NEonie.
 • @Oscar 14:36:32
  We Pan co?

  Może zanim zacznie się szukać w globalnych mediach, warto by porozmawiać z uczestnikami tych wydażeń, poczytać pamiętniki niektórych. Ja w swej rodzinie miałem bliskich pochodzących z Małopolski Wschodniej (obecna Ukraina) i wiem co oni przeszli w czasie rewolucji na tamtym terenie. Nie mam powodu im nie wierzeyć w przeciwieństwie do bełkotu wpisywanego tu w charakterze komentarzy!

  Polecam też powieść Zofii Kossak-Szczuckiej pt. "Pożoga" nie pisze ona o głodomorze bo był on później, ale o rewolucji bolszewickiej na terenie Ukrainy. To jej osobiste doświadczenia i po przeczytanie tej książki wiara w geniusz Lenina i Stalina jakoś mnie się nie chwyta.


  I poropnuję mysleć samodzielnie a nie za pomocą "skrótów myślowych" wtłaczanych przez manipulantów wszelkiej maści i ideologii!!!!!
 • @Lotna 14:51:25
  Te wspisuja pogrobowcy PRlu, z powodu gnębiącej ich tęsknoty ideologicznej. W sposób naturaly skupiaja się na jedynym portalu, który nie zajmuje się (i słusznie!) totalną propagandą antyrosyjską!
 • @dr nowopolski 14:52:32
  Nikt nie neguje okresu głodu... tylko przyczyny nie do końca były takie jak głosi propaganda mafii żydowskiej.
 • @Autor
  Jednak powinien Pan odejść od stereotypów wdrukowanych mu PRL-owskie wychowanie i wykształcenie.
  Potrzeba bardziej obiektywnej oceny tamtych zdarzeń. I nie myślę, że Polacy mieliby się czegoś wstydzić. Przeciwnie.
  Ale uczciwa ocena postaci Stalina jest konieczna.

  Niech Pan porówna rolę jaką wykonały "solidarnościowe" władze po 89 roku u nas i efekty dla Polski, z rolą jaką odegrał Stalin dla Rosji i całego CCCP.
  A że swołocz była duża? No cóż - nie gorszy niż Churchil, czy Rosevelt.
 • @Oscar 15:12:42
  Oczywiście naturalny głód powstał na wschodniej Ukrainie, a już parę kilometrów na zachód, za polską granicą, warunki pogodowe i klimatyczne nagle się zmieniły i "sanacyjna Polska", nie tylko mogła wyżywić siebie, ale jeszcze pół Europy.

  Osobiście upatruję w tym zmowę polskiego kościoła z samym Panem Bogiem, w celu ukarania "ateistycznej" ale jakże miłej naszym sercom Bolszewii!
 • @Oscar 15:12:42
  "jak głosi propaganda mafii żydowskiej."

  Nie uścislił pan, o którą mafię żydowską chodzi?

  Tą w Kijowie, czy Warszawie, czy Waszyngtonie, czy też tą w rosyjskich mediach publicznych?

  A takie usciślenie dużo może uświadomić każdemu myślącemu!
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:50:22
  Miły Panie,

  "Pożoga" Szczuckiej była w PRLu zakazana i nikt jej nie drukował. Tak jak większości pamietników Polaków uciekinierów z ogarnietej rewolucją Rosji. Dopiero po 1990 roku zaczeto to drukować.

  A że Churchill czy Roosevelt to swołocze, być może nawet większe, nie zmienia faktów dotyczących Stalina, Lenina i reszty bolszewickiej bandy. Zresztą jedni i drudzy byli i są na żydowskiej smyczy, tylko różnych jej odłamów, ale zawsze dążących do tego samego w ogólnym rozrachunku. Czyli sukcesu plemienia żmijowego.
 • @dr nowopolski 16:01:34
  Ja mam już 70 lat i jeszcze się Panu podobam? NO, no - czas na zmianę orientacji!!! Bo skąd to "miły Panie".
  ;-)))

  Przegina Pan przypisując Żydom nadmiar mocy sprawczej. To raczej nasza dezorientacja na to im pozwoliła.
  Czy Stalin był na żydowskiej smyczy? Mam wątpliwości.

  Natomiast - ja nie odnoszę się do tego, co działo się na Kresach w czasie rewolucji.
  Generalnie - Ukraińcy (jeśli uznać, że taki naród istnieje), maja tendencje do opisywanych zachowań. Po prostu "ten typ tak ma".
 • To ja mam do Pana doktora pytanie:
  Proszę o wskazanie polityka światowego po 1945 roku, który więcej zrobił dla Polski niż Stalin ?
 • @dr nowopolski 15:54:52
  Mafia jest globalna ... i wszystkiej jej "oddziały" działają synchronicznie.
 • @SZS 16:34:42
  No, udało mu się wymordować resztę polskiej inteligencji, która mu umkneła w Katyniu, obsadzić aparat terroru UB żydami z ZSRR, i wybudwać Pałac Kultury i Nauki. Mnie się on podoba, byleby usunąć napis z jego frontonu.

  A tak na marginesie, proponuje się Panu do reszty nie dekonspirować. Pan już nawet nie jest neobolszewikiem, ale czystej wody stalinistą, czego to w późniejszym PRLu wstydzili sie nawet przykładni członkowie partii PZPR.

  To jest do prawdy żenujące! Ale cenię pańską odwagę w przyznaniu się do tak wstydliwej przypadłosci!
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:13:43
  W końcu jest Pan jednym z inteligentniejszy autorów na portalu!
 • @Oscar 16:45:19
  Tak jest!. Tylko ocenę zachowań poszczególnych jej segmentów trzeba na bieżąco oceniać z taktycznego punktu widzenia, by zrozumieć co na daną chwilę knują!
 • @dr nowopolski 15:50:46
  ""sanacyjna Polska", nie tylko mogła wyżywić siebie, ale jeszcze pół Europy"

  Lebiodą, perzem, pokrzywami i korą? Chłopom tak się przelewało, że sanatorzy musieli tłumić krwawo ich rozkapryszenie.
 • @Oscar 16:45:19
  "Mafia jest globalna ... i wszystkiej jej "oddziały" działają synchronicznie."

  To nie spisek, tylko chciwość, egoizm i okrucieństwo. Tak było tysiąc lat temu, dwa tysiące i na innych kontynentach. Człowiek człowiekowi wilkiem.
 • @dr nowopolski 16:55:48
  A gdyby pan tak odpowiedział na zadane przez "SZS" pytanie...
  najpierw co Stalin zrobił dla Polski (podpowiem .. nowe granice praktycznie bez konfliktów etnicznych, pomoc w odbudowie, ...)
  no a później co zrobili dobrego dla Polski zachodni przywódcy..

  Pan zapewne wie najlepiej... poczytamy porównamy i odpowiemy "SZS".
  To będzie merytoryczne podejście a nie tylko wyzwiska od Stalinowców...
  Szukamy prawdy a nie nienawiści.
 • @Pedant 17:05:50
  Mafia jest żydowska...jest zorganizowana, związana ze sobą..korzeniami, wiarą..kulturą... ta mafia spiskuje .. to chyba widać w dzisiejszej polityce już całkiem jawnie.

  Inne mafie też istnieją ale ich siła jest do pominięcia...
  Globalnym zagrożeniem jest teraz mafia żydowska..
  Następna w kolejności może być mafia Chińska o ile taka powstanie na skalę globalną.
 • @Oscar 17:10:23
  "Inne mafie też istnieją ale ich siła jest do pominięcia...
  Globalnym zagrożeniem jest teraz mafia żydowska.."

  Czy Pan naprawdę wierzy, że Rockefellerowie, Vanderbiltowie czy Morganowie są lepsi od Rotszyldów? Albo lepsi byli Radziwiłłowie i Wiśniowieccy.

  Tu nie chodzi o rasę czy nazwiska.
 • @Oscar 14:36:32
  Niektorym wystarcza wiedza z wikipedi.

  Cyt.:
  -"Wielki głód na Ukrainie, Hołodomor (ukr. Голодомор, dosł. zamorzenie głodem) – wywołana sztucznie przez komunistyczne władze ZSRR klęska głodu w latach 1932–1933 w ZSRR,"-

  Inni stawiaja pytania i maja watpliwosci.

  Rzeczowo i bez propagandy temat ten opracowany jest w ksiazce:

  https://www.amazon.com/Fraud-Famine-Fascism-Ukrainian-Genocide/dp/0919396518


  Pozdrowienia
 • @Pedant 17:29:32
  Nie jestem rasistą.
  Ogólnie nieograniczona Oligarchia wariuje na tle bezkarności, bogactwa i władzy.
  Dzisiaj oligarchia jest żydowska ...
  kiedyś oligarchie były krajowe miały charakter bardziej narodowy.
  Oligarchia żydowska ma charakter globalny.

  Innym przykładem globalnej mafii jest Watykan.. to też globalna zorganizowana struktura.. Dzisiaj ta "mafia" nie jest już tak agresywna jak w czasach kolonialnych (kolonizacja Afryki, Ameryki południowej)
 • @Pedant 17:02:40
  Towarzyszu,

  Wasza propaganda jest nie na miejscu i nie na wczasie. Spóźniona o przynajmniej 70 lat!
 • @Oscar 17:06:50
  Co dla Polski zrobili i robia zachodni przywódcy i ich krajowi agenci piszę cały czas, więc sie powtarzać nie będę, To że są to zbrodniarze nie zmienia faktu że Lenin, Stalin i reszta bandy bolszewickiej była też zbrodniarzami. Czy to tak naprawdę trudno pojąć?
 • @dr nowopolski 18:59:53
  Testujemy pańską wiedzę...
  Jeszcze jedno pytanie .. a na tym tle (zachodni przywódcy, wschodni przywódcy..) Piłsudski jak jak się pozycjonuje ?
 • @dr nowopolski 16:55:48
  Zbyt niefrasobliwie podchodzi Pan do historii, a jest to dziedzina złożona, której nie da się przedstawić w systemie zero-jedynkowym.

  I tak np.:

  1) ZSRR wysyłał do Polski własne zboże, choć w tym samym czasie na Ukrainie ludzie umierali z głodu i zdarzały się przypadki kanibalizmu (na podst. stenogramu rozmów W.Gomułka, N.Chruszczow z 19.10.1956r., referenta Wydziału KC PZPR, J.Dzierżyńskiego - http://wyborcza.pl/1,135424,19033328,awantura-z-chruszczowem.html)

  2) Polityka Zachodu, nie przewidywała istnienia Państwa Polskiego po wojnie. Żydo-sanacyjny rząd RP w Londynie sprzeciwiał się przyłączeniu do Polski Ziem Odzyskanych, a żydo-bolszewia (tzw. stalinowcy, których dzieci są dzisiaj demokratyczną elitą IIIŻydo-RP) domagała się włączenia Polski do ZSRR jako kolejnej republiki rad. - Jak wiemy nie było na to zgody władz ZSRR, głównie J.Stalina.

  3) Gen.W.Anders (Żyd, internowany w mieszkaniu Ł.Berii, szefa NKWD), po śmierci gen.W.Sikorskiego przekształcił tworzone w ZSRR WP w wojsko żydowskie - element żydowski dominował (tak powstawała armia Izraela). Dopiero interwencja władz ZSRR zatrzymała proces zażydzania WP.

  4) Proces eliminowania polskiej inteligencji trwał w PRL do 1956r., a Stalin zmarł w 1953r. - zatem, kim byli kontynuatorzy?

  5) W 1956r. zmuszono marszałka K.Rokosowskiego do opuszczenia Polski. Prawdziwym powodem było przedstawione na zjeździe partii żądanie Rokosowskiego wymiany oficerów pochodzenia żydowskiego na oficerów narodowości polskiej wyszkolonych już po 1945r.
  _______________________________________________

  PS
  Jest niestety faktem, że rosyjskie media, kultura, świat polityki są zażydzone. Na szczęście resorty siłowe FR znajdują się pod kontrolą Rosjan - na jak długo taki stan okaże się skuteczny zobaczymy (?).

  Brak zdecydowanego, skutecznego, odżydzenia życia politycznego współczesnej Rosji wynika z tych samych przyczyn (ogółnie: międzynarodowe zależności finansowo-gospodarcze, reperkusje polityczno-medialne), które uniemożliwiały ten proces w ZSRR oraz we wszystkich państwach dawnego bloku wschodniego, co jak wiemy dla większości skończyło się tragicznie.
 • @dr nowopolski 14:55:17
  W PRL nie było wielbicieli Lenina i Stalina.
 • @Oscar 19:04:33
  Jest takie powiedzenie. Jeśli ktos nie był w młodosci socjalistą, to znaczy że nie ma serca, jeśli jest nim na starość to znaczy że nie ma rozumu.

  Piłsudzki był w młodości socjalistą, na starość zmądrzał, ale to nie znaczy że nie popełnił wielu błędów. Ale błędy to jedno, a zdrada stanu, której dokonują na codzień "polscy przywódcy" przez 30 lat tzw. III RP to upełnie coś innego!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:09:49
  Widocznie w róznych PRLach przyszło nam zyć!
 • Jestem jednym z tych żołnierzy , którzy służyli pod rozkazami generała Wojciecha Jaruzelskiego i generała Czesława Kiszczaka
  /chociaż nie bezpośrednio/ i czas najwyższy , by wyjaśnić kontrowersje istniejące wokół tych dwóch osób mających znaczące znaczenie na współczesne losy Polaków i najnowszą historie Polski.

  Obecny stan wiedzy historycznej na ten temat jest znikomy , chociaż mamy IPN i historyków ....mało tego urosło na ich temat wiele złych i dobrych legend oraz mitów, które nijak mają się do rzeczywistości. Gwoli ścisłosci ja ten temat już kilkukrotnie przewałkowałem dając własną ocenę tych dwóch ludzi.Cofnę sie teraz do tego , co dotychczas na ten temat powiedziałem :

  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2018/03/wykopane-z-archiwum-na-temat.html?fbclid=IwAR3wKlpCxUVjdox7dCJ9nvoTAg0ABO5plDPGz3htL4apm_5N1R7wvSpK2ZE

  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2019/03/odkamujemy-najnowsza-polska-historie-w.html

  Istniejące instytucje , w tym IPN , politycy , oficjalne media
  zaklamują prawdę o tych dwoch ludziach, których ja z całą odpowiedzialnoscią za słowa nazywam zdrajcami Polski i Polaków na każdym etapie ich funkcjonowania w strukturach państwa , zarówno za PRL jak i po 1989 r. , lecz trudnoby oczekiwać od IPN by ta ich dzialalność była przedmiotem postępowań prokuratorskich IPN, zamiast tego udając że pracują koncentruja się na odebraniu im stopni......to trochę za mało biorąc pod uwagę pieniądze społeczne łóżone na funkcjonowanie IPN w Polsce.

  Nie widzę potrzeby -co niektórzy nasi opozycyjni koledzy postulują -likwidacji IPN po zmianie władzy w Polsce , gdyż prokuratorzy IPN , by się uwiarygodnić przed nową wladzą z uwielbeniem zajmą się POPIS-owcami.....nie należy -moim zdaniem - im w tym przeszkadzać.

  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/569054,ustawa-degradacyjna-czyli-nie-tylko-kiszczak-i-jaruzelski-straca-stopnie-rzad-zajmie-sie-nowym-prawem.html
 • @Rzeczpospolita 19:44:10
  ") Proces eliminowania polskiej inteligencji trwał w PRL do 1956r., a Stalin zmarł w 1953r. - zatem, kim byli kontynuatorzy?"

  Siłą rozpędu, stalinowski aparat, drogi panie! siłą rozpędu!

  życie to rzeczywiście skomplikowany nie czarno-biały proces. Jak można zorientować się z komentarzy pod tym i poprzednim mym artykułem, większość komentatorów wierzy że jest to obraz czarno biały. Czyli infantylna bajka o dobrej królewnie i złej czarownicy. innymi słowy jeśli Zachód jest zły to Wschód (Moskwa) musi być dobra, lub vice versa , w zależności od światopoglądu, a właściwie od stopnia podatności na tą lub inną, ale zawsze OBCĄ PROPAGANDĘ!


  Tymczasem fakt, ze Hitler wałczył ze Stalinem od 41 do 45 roku nie oznacza że jeden z nich był dobry a drugi zły. Wydawałoby się to stwierdzenie dziecinnie oczywistym, a jednak, większość Polaków ma taki właśnie infantylny obraz życia.

  Wiele pozostałych Pańskich uwag jest słusznych, co nie zmienia faktu że Salin, Lenin, Hitler, Mao, Pol Pot, Churchill, itd.! byli zbrodniarzami!! Choć nie koniecznie w jednej drużynie!

  Ta są fakty zupełnie od siebie niezależne! Jeśli się tego nie pojmuje, to można jedynie jak bezgłowy (pozbawiony elit) naród polski przetaczać się jak pijany od jednego "sponsora" do drugiego! Aż wreszcie nastąpi żałosny koniec, który już widzimy na horyzoncie!
 • Bardzo dobry artykuł
  Swoje wątplieości , co do obecnej władzy w Rosji zawarłem tutaj :

  https://cont.ws/@detektywjarzynski/1155214
 • Ojciec Rydzyk to- w moim odczuciu- rezydent CIA na Polskę ,
  a jego dzieła , w tym uczelnia to kuźnia pozyskiwania i szkolenia agentury ukierunkowanej i zadaniowanej na Polskę i Europę Wschodnią , a zwłaszcza Rosję......


  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2018/12/co-do-radia-maryja-moim-zdaniem-jest-to.html
  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2018/12/rydzyk-z-torunia-radio-maryja-skada.html

  W przypadku przejęcia władzy w Polsce przez naszych ludzi ten wrzód na Narodzie Polskim wymagał będzie natychmiastowego usunięcia, a jego majątek powinien być skonfiskowany w taki sposób jak prezydent Rosji Putin postąpił ze Świadkami Jehowy u siebie....nota bene Radio Maryja to ten sam twór CIA , co Świadkowie Jehowy ......wielka szkoda, że Polacy tego nie zauważają .

  https://www.newsweek.pl/polska/kolejna-dotacja-dla-fundacji-ojca-rydzyka-nck-rozdalo-pieniadze-ludziom-dobrej-zmiany/z9s6n8c?fbclid=IwAR02UiNqAXbF2rYtKmrQbGaeZ58sHxKIyT2QF3C-nXp7HPq0Dg7gFZv5PhQ
 • @detektywmjarzynski 21:21:33
  Ma pan rację, że Jaruzelski nie jest postacią tak jednoznacznie złą jak malują go pro zachodnie osrodki, czyli obecna agentura zachodu w Polsce.

  Również Solidarność nie była tak dobra jak nam się wydawało, choc większoś jej aktywistów działała w dobrej wierze. Teraz z perspektywy dekad widzimy, że Solidarność to była pierwsza kolorową rewolucja na terenie obozu komunistycznego wdrożona przez CIA, a fakt że Jaruzelski ją zdławił w miarę bezkrwawo świadczy na jego korzyść.

  Nic w tej historiinnie jest czarno białe!! To pewne.
 • @detektywmjarzynski 21:29:23
  W moim odczuciu o. Dyrektor nie jest agentem CIA, gdyz agenci tej organizacji są po prostu durniami. A o. Dyrektor jest przebiegły jak sam szatan i byc może jest on własnie nim samym!
 • @dr nowopolski 21:02:52
  Albo w różnych środowiskach :)
 • @dr nowopolski 16:55:48
  przepraszam, ale nie wytrzymam,

  jeśli SZS jest stalinistą,

  to Pan strugasz wariata, a kim jesteś, zmilczę.
 • @dr nowopolski 21:22:11
  "tymczasem fakt, ze Hitler wałczył ze Stalinem od 41 do 45 roku nie oznacza że jeden z nich był dobry a drugi zły."

  ja żyłem pod Stalinem, przeżyłem,

  życzę Panu, aby Pan żył pod Hitlerem, oczywiście nie jako folksdojcz.

  Może po śmierci by Pan zmądrzał.
 • @interesariusz z PL 21:56:27
  "ja żyłem pod Stalinem, przeżyłem,"

  Toś w czepku urodzony!
 • @dr nowopolski 16:55:48
  Kim jestem, to doskonale wiem.
  Ale odpowiedzi na moje pytanie nie uzyskałem.
 • @Rzeczpospolita 19:44:10
  Zupełnie nie rozumiem tego zafascynowania osobą Stalina, a tym bardziej jakiejś historycznej wdzięczności, którą mu jesteśmy rzekomo winni.
  To jest ten sam Stalin, który napadł na Polskę 17 września i dokonywał systematycznych mordów na Polakach, szczególnie inteligencji.

  Czy doprawdy uważa pan, że to, co „Stalin zrobił dla Polski” zrobił z dobrego serca??

  Czy po prostu był pragmatykiem i zamiast przyłączyć do Kraju Rad buntowniczych i niesfornych Polaków, chciał strefę buforową od zachodu, którą odżydzał z uwagi na znajomość tragicznego przebiegu i konsekwencji, sponsorów i wykonawców puczu zwanego wielką rewolucją październikową i chciał się ich pozbyć?

  W międzyczasie Polska była narażona na całkowite unicestwienie w razie wojny nuklearnej. Za to też mamy być wdzięczni?

  Kto tutaj właściwie przedstawia historię w systemie zero - jedynkowym?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:09:49
  „W PRL nie było wielbicieli Lenina i Stalina.”

  Byli, byli i nawet przetrwali do dnia dzisiejszego. Nie czytasz Neonu?
 • @Oscar 17:06:50
  Nie poczytamy i nie porównamy...
  Ten "doktur" nie ma argumentów...
  Tylko inwektywy.
  Żałosne.
 • @Lotna 22:15:29
  chciałbym wiedzieć, na czyj atak nuklearny była narażona Polska ?

  trzeba wiedzieć, komu być wdzięcznym.
 • @SZS 22:17:55
  Ciekawa jestem, czy ja uzyskam odpowiedź na moje pytanie - identyczne, jaknzadałam @Rzeczpospolita.

  Czy cokolwiek, co Stalin zrobił „dla Polski” zrobił to z dobrego serca, czy jako dobry polityk we własnym interesie?
  Czy to, co zrobił, co było korzystne dla Polski, umniejsza jego zbrodnie?
 • @
  Pojednanie? Ze swoją byłą starą,która się puściła? To chyba żart.
 • @SZS 16:34:42
  "Proszę o wskazanie polityka światowego po 1945 roku, który więcej zrobił dla Polski niż Stalin ?"

  1. Proszę nie zadawać tak trudnych pytań, bo jeszcze ktoś Wałęsę wymieni ;-DDD

  2. Czy musiał tu nasłać aż tylu "czosnkowych"?

  Uprzejmie pozdrawiam.
 • @Jasiek 23:05:57
  To Wałęsa jest światowy ?
  Pozdrawiam również uprzejmie !
 • @Lotna 22:33:15
  Jakie zbrodnie ?
  Nieważne, jakie Stalin miał serce, ważne że Polska jest jednolitym narodem.
  I to było w jego interesie.
 • @interesariusz z PL 22:28:33
  „chciałbym wiedzieć, na czyj atak nuklearny była narażona Polska ?”

  A ja bym chciała wiedzieć, dzięki komu? Czy tak postępują przyjaciele?

  Trzeba wiedzieć, komu być dzięcznym.
 • @SZS 23:19:44
  O, to napaść wojenna na Polskę i systematyczne mordowanie Polaków nie są zbrodniami?

  ?

  „Nieważne, jakie Stalin miał serce, ważne że Polska jest jednolitym narodem.
  I to było w jego interesie.”

  No więc właśnie, kluczowy zwrot: w jego interesie. Polska skorzystała tylko przypadkiem, bo tak naprawdę, nie miał najmniejszych skrupułów poświęcić ją, wraz z całym narodem, w razie wojny.

  Za co więc jest mu rzekomo należna ta wdzięczność?
 • @Lotna 23:50:08
  "Za co więc jest mu rzekomo należna ta wdzięczność?"
  Za to że jest Pani "Lotną"...
 • @SZS 00:09:19
  A Pan się dobrze czuje?

  Jeśli nie Pan argumentów, to lepiej się nie odzywać, niż bredzić głupoty.
 • @SZS 23:16:05
  "To Wałęsa jest światowy ? "

  A nawet i wszechświatowy ;-)))
 • @Lotna 00:25:57
  Czuję się świetnie.
  Natomiast samopoczucie Pani może zastanawiać...
  Jak nie ma się argumentów, pozostają inwektywy.
 • @Jasiek 00:36:11
  Jes. Łi pipol... :-))
 • Moje refleksje na temat generałów : Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka
  Jestem jednym z tych żołnierzy , którzy służyli pod rozkazami generała Wojciecha Jaruzelskiego i generała Czesława Kiszczaka /chociaż nie bezpośrednio/ i czas najwyższy , by wyjaśnić kontrowersje istniejące wokół tych dwóch osób mających znaczący wpływ na współczesne losy Polaków i najnowszą historie Polski.

  Obecny stan wiedzy historycznej na ten temat jest znikomy , chociaż mamy IPN i historyków ....mało tego urosło na ich temat wiele złych i dobrych legend oraz mitów, które nijak mają się do rzeczywistości. Gwoli ścisłości ja ten temat już kilkukrotnie przewałkowałem dając własną ocenę tych dwóch ludzi. Cofnę się teraz do tego , co dotychczas na ten temat powiedziałem :

  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2018/03/wykopane-z-archiwum-na-temat.html

  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2019/03/odkamujemy-najnowsza-polska-historie-w.html

  Istniejące instytucje , w tym IPN , politycy , oficjalne media
  zakłamują prawdę o tych dwóch ludziach, których ja z całą odpowiedzialnością za słowa nazywam zdrajcami Polski i Polaków na każdym etapie ich funkcjonowania w strukturach państwa , zarówno za PRL jak i po 1989 r. , lecz trudno by oczekiwać od IPN by ta ich działalność była przedmiotem postępowań prokuratorskich IPN, zamiast tego udając że pracują koncentrują się na odebraniu im stopni......to trochę za mało biorąc pod uwagę pieniądze społeczne łożone na funkcjonowanie IPN w Polsce.

  Nie widzę potrzeby -co niektórzy nasi opozycyjni koledzy postulują -likwidacji IPN po zmianie władzy w Polsce , gdyż prokuratorzy IPN , by się uwiarygodnić przed nową władzą z uwielbieniem zajmą się POPIS-owcami.....nie należy -moim zdaniem - im w tym przeszkadzać.

  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/569054,ustawa-degradacyjna-czyli-nie-tylko-kiszczak-i-jaruzelski-straca-stopnie-rzad-zajmie-sie-nowym-prawem.html

  Łódź, dnia 15 marzec 2019 r. dysydent , komandos Michał Jarzyński
 • @Lotna 14:51:25
  Pod tą całą dyskusją i kłótnią, to jedno jest warte uwagi:
  "Zastanowić by się należało, kto tam rządzi i czy ma faktycznie dobro tego narodu na względzie."

  Rosja dziś, to wciąż największe państwo na Ziemi, które ma prawdopodobnie najwięcej surowców pod ziemią.
  Historia wciąż uczy, że każde Imperium musi upaść pod naporem się odśrodkowych, zewnętrznych, bądź od upadku moralnego.
  I w to gra tzw. demokratyczny świat- na upadek Rosji.
  Niestety w grę podłączyli się Chińczycy.
  No i trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że to nie U.S.A., ani Izrael prowadzą tę grę.
  Siły, które dążą do rozpadu państw, dążą równocześnie do atomizacji społeczeństw.
  To już przekracza zdolności pojmowania przez jakikolwiek naród- nawet ten "wybrany". Od kiedy powstał Internacjonalizm, od wtedy nowotwór toczy społeczeństwa.

  Wracając do tematu, to nie mamy pojęcia, na ile "władcy" Rosji są świadomi, o co tak naprawdę walczą.
  Mając guzik atomowy pod ręką, można czuć się w miarę bezpiecznie. Czy bezpiecznie będą się czuli potomkowie "władców"?
  Czasy "faraonów", którzy zabierali ze sobą do grobów skarby, bezpowrotnie minęły.

  Zadajmy sobie pytania:
  Co stałoby się z W. Putinem, gdyby się z polityki wycofał i oddał władzę w inne ręce? I czy są takie, które ją utrzymają?
  Komu Putin może zaufać? Czy jest to w ogóle możliwe?

  Cokolwiek by o obecnym prezydencie Rosji nie twierdzić, każdy rozumny to zauważy, że jest to światowy polityk nr. 1!
  Nie ma drugiego takiego w XXI wieku.
  Jestem przekonany, że w każdym narodowym państwie, znajdą się tacy, co będą zazdrościć Rosjanom, że mają takiego przywódcę!
  Ktoś mu dorównuje?
  Może brytyjską królewską rodzinę podziwiają bardziej, ale nie za siłę lecz za snobizm.

  Czy W. Putin, to żądny władzy i bogactwa dyktator, czy może przywódca, który rozpaczliwie broni swoje państwo przed rozpadem?

  Dopiero ktoś, kto pozna odpowiedź na to pytanie, może się włączyć do gry!

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @Lotna 23:50:08
  "O, to napaść wojenna na Polskę i systematyczne mordowanie Polaków nie są zbrodniami? "

  Są zbrodniami i to najcięższymi.
  Nie wiemy jednak kim tak naprawdę był JS, jaką pełnił rolę w realiach ZSRR opanowanego przez czosnkowych bolszewików, co mógł zrobić, co chciał, a co po prostu musiał.
  Możemy i powinniśmy oceniać jego decyzje podejmowane przez niego jako przywódcę (faktycznego czy pozorowanego - kiedy i jak?) ZSRR, ale nie wiem czy mamy i czy kiedykolwiek będziemy mieli wiarygodne informacje na temat JS jako osoby i jego rzeczywistych motywów.
  Nie wiem czy przykład z Berią jest tu dobry, bo w sumie też nie wiadomo jak z nim było, ale skazano go za bycie agentem imperialistycznym, a przecież był tak blisko JS, że jego małą córkę trzymał na kolanach (wujek jakiś czy jak?). I to on, a nie JS był autorem pomysłu zbrodni w Katyniu.
  Tak więc do końca nie jest jasne kto był kim.
  Ale myślę, że warto sobie zrobić na własny użytek pewną ilustrację ówczesnej sytuacji: ZSRR to Rosja pod okupacją bolszewików działających na zlecenie Niemiec i Wall Street. Jednak na tak rozległym i licznym terytorium nigdy nie udaje się zrobić czegoś do końca i zawsze napotyka się na opór i to w wielu miejscach, na wielu płaszczyznach, wiele razy, wielu osób, na wiele sposobów. Często zupełnie nieskoordynowanych. Na dodatek i u okupanta powstają zwalczające się lub przynajmniej konkurujące ze sobą frakcje. I mamy niezły mętlik.
  Źle myślę?

  Ukłony
 • @wiedzajestwksiążkach 01:06:47
  "Czy W. Putin, to żądny władzy i bogactwa dyktator, czy może przywódca, który rozpaczliwie broni swoje państwo przed rozpadem?"

  Myślę, że figurant. Serio. I to taki zaufany. A myślę tak dlatego, że nie był generałem tylko pułkownikiem. Bardzo proste to moje myślenie, ale czy nie na miejscu?
  I myślę, że raczej broni państwo przed rozpadem. Tylko tej rozpaczy nie jestem pewien ;-)

  Ukłony
 • @Jasiek 01:17:36
  Jeżeli zaufany figurant i broni Rosję przed rozpadem, to kto mu rozkazy wydaje?
  Z tą rozpaczą, to też ciekawe spostrzeżenie.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @wiedzajestwksiążkach 01:38:27
  "Jeżeli zaufany figurant i broni Rosję przed rozpadem, to kto mu rozkazy wydaje?"

  Myślę, że mogą być to nawet struktury nieoficjalne i dlatego trudne do "zdemokratyzowania". Mogą się wywodzić z dawnego KGB, mieć elementy wspólne z wojskową razwiedką itd. Takie ruskie Deep State. Myślę, że oni też je mają.
  Ale to tylko moje domysły.
  Dodatkowo obawiam się, że o ile Rosja może jakoś przeciwstawiać się polityce usraela, to może być bardzo mocno spenetrowana przez agenturę niemiecką. Jeśliby to okazało się prawdę, to dodatkowo skomplikowałoby to nasze położenie polityczne.
 • @Lotna „Ukrzyżowanie Rosji Żydowski (ŻYMSKI, jezuicki) Bolszewizm” - Usuwany film !!!
  .


  https://www.youtube.com/watch?v=ivfIIBIImQ0&bpctr=1552609692  https://3.bp.blogspot.com/-Ji144aKMF_g/Vz-GerYJU-I/AAAAAAAAk2I/x2CVp2V7CoE0tKr3-Hn7obYFgLDyqIB4QCLcB/s1600/Young%2BStalin%252C%2Bpolice%2Bphoto%2B1911-ROTTEN%2BJESUIT%2BPRIEST.png
  https://i0.wp.com/www.whale.to/b/img3small.jpg


  Bogumił Boguchwał
 • @SZS "Proszę o wskazanie polityka światowego po 1945 roku, który więcej zrobił dla Polski niż Stalin ?"
  .


  SYMBOLE ŻYMSKIEJ DOMINACJI MILITARNEJ:

  - KRZYŻ, ORZEŁ, WIENIEC,

  https://img11.dmty.pl//uploads/201612/1513612490_bl6rby_600.jpg  oraz sierp i święta kukła (idol = bałwan) na młotku.

  (kliknij na zdjęcie tych dwóch komunistów i zerknij na klatę PIERWSZEGO SEKRETARZA - wodza.)

  https://onepeterfive.com/wp-content/uploads/2015/07/crucifix_this.jpg

  Bogumił Boguchwał
 • @Oscar "Nie uścislił pan, o którą mafię żydowską chodzi? Tą w Kijowie, w Warszawie, czy Waszyngtonie, czy też tą w rosyjskich?"
  .


  "A takie usciślenie dużo może uświadomić każdemu myślącemu!"  Hej, SZS, Oscar, Pedant, Jasiek, interesariusz z PL i cała reszta ZAWODOWYCH KOMUNISTÓW, a religijnych MASONÓW!
  - Czy zauważyliście coś szczególnego na tych zdjęciach?


  https://pics.me.me/sign-of-the-master-of-the-second-veil-royal-arch-24306431.png
  https://i.ytimg.com/vi/bpj_iUX6jIg/maxresdefault.jpg
  Bogumił Boguchwał
 • @dr nowopolski "Salin, Lenin, Hitler, Mao, Pol Pot, Churchill, itd. byli zbrodniarzami!! Choć nie koniecznie w jednej drużynie!"
  .

  Tu jest pan w całkowitym błedzie !!!


  Oni WSZYSCY SĄ w jednej drużynie !!!


  To jest jedna wielka ORKIESTRA SYMFONICZNA - PRZEDSTAWIENIE - ILUZJA !!!!!!!!


  Mordowani, okradani, przesiedlani, więzieni, opodatkowywani... --- PRZEŚLADOWANI, JEST tylko NAJBIEDNIEJSZA i mniej znacząca ludność nad którymi te bydlaki posiadają władzę, przydzieloną im przez ŻYMSKĄ ARYSTOKRACJĘ.


  Te wyżej wymienione łachudry, są sprzedajnymi narzędziami w rękach ELIT - NWO.


  WSZYSCY ONI PROWADZĄ DO JEDNEGO CELU - OSTATECZEGO ROZWIĄZANIA - NWO !!!!!!!!!!!!!!!!  WSZYSCY ONI, BEEEZ WYYYJĄTKU, SĄ SODOMITAMI - FRNICKIMI ZBOCZEŃCAMI, ZWYRODNIALCAMI !!  http://m.neon24.pl/d4694c75858c4ced35c60053690a1c6e,14,0.png
  http://m.neon24.pl/04f95264e09619016cff8d976aa42ec6,0,0.png
  https://m.neon24.pl/8a586197b32a4939c48db98dda7383d1,14,0.png
  https://m.neon24.pl/b051be9a7402466f8a3b67c1a7563322,14,0.png

  Bogumił Boguchwał
 • Oświadczenie zwykłego członka III Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy w Dziwnowie dysydenta ,
  komandosa Michała Jarzyńskiego

  W związku z coraz gorszą z roku na rok pracą Zarządu Związku Polskich Spadochroniarzy w Warszawie na czele z jego prezesem generałem Janem Kemparą skutkującego:

  - zapowiedziami nałożenia na terenowe oddziały haraczu w postaci podatku od składek jej członków w dużej wysokości , uniemożliwiającego jakiekolwiek samodzielne finansowe działanie tych oddziałów;

  -doprowadzeniem Związku do gospodarczej upadłości i utratą jego prestiżu w środowisku cywilnym poprzez niewłaściwe kierowanie i dysponowanie przez Zarząd ZSP w Warszawie podległą jej firmą ochroniarską zatrudniającą w dużej mierze i dającą pracę byłym żołnierzom oraz pozostałym jej członkom spośród służb mundurowych oraz doprowadzenie tej firmy do upadłości oraz nierozliczenie się z tej sprawy przez Zarząd przed członkami Związku;

  - spacyfikowaniem władz w Zarządzie przez byłych wysokich stopniem wojskowych z wysokimi emeryturami i przywilejami z pominięciem poprzez dokooptowanie do jego składu osób spośród innych grup tj. podoficerów , chorążych oraz byłych żołnierzy służby czynnej skutkujące niską gotowością władz Związku do stawania wobec władzy w Polsce w obronie naruszanych co rusz nabytych praw przez naszych emerytów vide : kwestia odbierania /ograniczenia naszych świadczeń emerytalnych i brak zdecydowanej reakcji Związku na te akty bezprawia rządu , prawdopodobnie spowodowane lękiem wierchuszki o utratę swoich przywilejów;

  - brakiem transparencji co do faktów łączenia przez wierchuszkę Związku, w tym jego prezesa generała Jana Kemparę władzy w Związku z ich ewentualnym udziałem w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa oraz innych prywatnych firm, w tym firm zagranicznych co rodzi naturalny konflikt interesów powodujący min., iż nasze władze zamiast walczyć o Związek / za co nie otrzymują pieniędzy/, niekiedy reprezentują merkantylne interesy tych firm nadużywając swojej pozycji do ich reklamowania i promowania za co czerpią od nich niekiedy dawane im pod stołem pieniądze;

  ` niektórzy członkowie naszego III Oddziału w Dziwnowie na czele z jego przewodniczącym Zbigniewem Jeszka rozważają inicjatywę oddzielenia się od wierchuszki Związku i kontynuację swojej dalszej działalności w ramach samodzielnego, niezależnego III Oddziału ZSP w Dziwnowie /stosowne decyzje zostaną podjęte w najbliższym czasie/ .

  Zobowiązujemy Zarząd ZPS w Warszawie do niezwłocznego przedstawienia do wiadomości wszystkich członków ZPS informacji na internetowej stronie ZPS na temat tego jak doszło do upadłości firmy ochroniarskiej Komandos i jakie konsekwencje zostały wyciągnięte wobec tych osób , które do tego negatywnego stanu doprowadziły;

  Zobowiązujemy również Zarząd ZPS w Warszawie o przedstawienie wszystkim członkom ZPS na internetowej stronie ZPS informacjo o obecnej kondycji finansowej ZPS, bowiem My jako zwykli szeregowi członkowie Związku nie zamierzamy płacić za długi i niegospodarność , w tym działanie na szkodę Związku przez jego Zarzad;

  W przypadku powstania podejrzeń co do działania Zarządu na szkodę ZPS powiadomimy o tym organy ścigania celem rozpoznania i wyjaśnienia przez nich tej bulwersującej Nas wszystkich sprawy;


  Jednocześnie Oddział III ZSP w Dziwnowie zwraca się do wszystkich byłych żołnierzy wojsk specjalnych oraz innych pracowników służb mundurowych w kraju , niezależnie od miejsca ich zamieszkania o wstępowanie do naszego Oddziału gwarantując Wam wszystkim właściwą reprezentację , w tym poczucie bezpieczeństwa oraz solidarność z Wami oraz udział w naszych władzach , niezależnie od Waszych dotychczasowych stopni i zasług.

  Łódź, dnia 15 marzec 2019 r. w imieniu prezesa III Oddziału ZSP w Dziwnowie Zbigniewa Jeszka zwykły członek III Oddziału w Dziwnowie dysydent, komandos Michał Jarzyński

  https://www.dziwnow.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=134&strona=1&sub=7&subsub=93

  .https://www.youtube.com/watch?v=mvjknYlX254&fbclid=IwAR0kLx_WcaDLkNHH8YIsyM3KT8Vdk3G8bFA6aXNoo_iE832INWrYyWLsi1g
 • @Lotna 23:44:52
  Ci, którzy twoim zdaniem są źli, nie mają prawa do istnienia, bo inaczej nie można na poważnie zadać pytania dzięki komu.

  Nie każdy naród, jak Polacy, chce być podludźmi w cudzym kraju.
 • @Lotna 22:16:27
  No co ty?...
  A kto to taki?
 • @SZS 00:36:39
  A przepraszam, jakie inwektywy? Argumenty przeciwko jakiej tezie?

  Zadałam pytanie i uzyskałam kompletnie idiotyczną odpowiedź, więc z grzeczności pytam o samopoczucie, bo wydawało mi się, że rozmawiam z człowiekiem logicznym. Może się myliłam, a może nie jesteś w formie, jedno z dwóch.
 • @interesariusz z PL 07:18:38
  Nigdzie nie powiedziałam, że nie mają prawa bytu; nie mnie o tym stanowić. Siła wyższa. Niemniej jednak, sprzeciwiam się wynoszeniu zła na piedestał, z jakiegokolwiek powodu, co już jest w ludzkiej mocy. Owszem, można zapytać, co Stalin zrobił z korzyścią dla Polski, ale to nie znaczy, że Polacy mają mu składać hołdy z tego powodu, źe działało w swoim interesie, a Polska przy tym skorzystała, bo tak mu akurat było po drodze. Syndrom sztokholmski jest przypadłością, która, na szcęście, nie dotyczy wszystkich ofiar.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:49:08
  Krasnoludki.
  Nie udawaj Greka.
 • @Lotna 11:18:58
  Pytanie brzmiało:
  "Za co więc jest mu rzekomo należna ta wdzięczność?"
  Oto odpowiedź (Pani zresztą) :
  "Czy po prostu był pragmatykiem i zamiast przyłączyć do Kraju Rad buntowniczych i niesfornych Polaków, chciał strefę buforową od zachodu, którą odżydzał z uwagi na znajomość tragicznego przebiegu i konsekwencji, sponsorów i wykonawców puczu zwanego wielką rewolucją październikową i chciał się ich pozbyć?"
  I moja odpowiedź:
  Jestem wdzięczny (tak jak miliony polaków) za to, że byliśmy tylko w strefie wpływów, a nie jako republika....
  I jeszcze jedno:
  "W międzyczasie Polska była narażona na całkowite unicestwienie w razie wojny nuklearnej. Za to też mamy być wdzięczni?"
  Osobiście wątpię, a nawet jestem pewien, że unicestwili by nas nasi najlepsi zachodni "przyjaciele".
  I za to też jestem mu wdzięczny.
  A pani polecam książki. Duużo książek...
 • @SZS 15:39:14
  podpisuję się pod wnioskami o wdzięczność, to dzięki Stalinowi mieliśmy jednak własne państwo pod protektoratem,

  teraz jesteśmy kolonią, którą zarządzają obcy, a wcześniej, przed Stalinem, podlegaliśmy eksterminacji.

  uważam za haniebny szczyt zakłamania jakąkolwiek próbę porównywania okupacji niemieckiej z lat 1939-1945 z poddaństwem sowietom po 1945 roku. To, że komuś w ogóle takie myśli przychodzą do głowy, godne jest najwyższego potępienia.
 • @SZS 15:39:14
  Małe sprostowanie, bo Pani Lotna poraziła mnie swoją ignorancją:

  Osobiście jestem przekonany, a nawet jestem pewien, że unicestwili by nas nasi najlepsi zachodni "przyjaciele".

  Po roku 1945 powstająca Polska Rzeczpospolita Ludowa miała gówno (dosłownie : gówno ) do powiedzenia, jeśli chodzi o status państwa w ówczesnym "porządku świata". I jakiekolwiek rojenia, że mieliśmy coś do powiedzenia, są po prostu irracjonalne. I dzięki nieugiętej postawie Stalina nasze granice są takie jakie są, a nie takie jakie chciał np. nasz przyjaciel Churchill. (Bez "ziem odzyskanych" i linią Curzona na wschodzie). Stalin nawet Stettin nam załatwił, bo w założeniach miał być niemiecki .
  I tylko dzięki jego przenikliwości, Polska po rozpadzie ZSRR nie stała się drugą Jugosławią.
 • Brawo dr.Nowopolski !
  Mile mnie Pan zaskoczył tym artykułem. Chciałoby się powiedzieć, że jest Pan na kursie i na ścieżce :-)
  Procesy niezbędne do przejęcia kontroli nad światem, zaplanowane i zainicjowane przez banksterów ponad 100 lat temu teraz dopiero materializują się w tak ewidentny sposób, że nawet przeciętny człowiek zaczyna je ogarniać. Z lekcji oficjalnej historii nie można się bowiem dowiedzieć nic istotnego. Dopiero po 100 latach widać gołym okiem do czego im służyły rewolucje i wojny: zmiany stosunków własnościowych, komasacja dobr w tzw. własność socjalistyczną, wytrzebienie inteligencji i nadmiaru siły roboczej i wreszcie uwłaszczenie się na tych uprzednio "uspołecznionych" dobrach.
  Pozdrawiam.
 • @Lotna 14:51:25
  Podzielam Twoje opinie. Co ciekawe redakcja NEONu nie odcina się ani nie zawiesza komentatorów jawnie sławiących jednego z najkrwawszych psychopatów w historii świata. Trzeba mieć tupet, aby potomkom ofiar wyjeżdżać z gloryfikacją ich kata. Te dzieci i wnuki stalinowców przejęły widać zadania swych przodków i kontynuują walkę o panowanie nad światem banksterskiej diaspory. Do tego trzeba mieć wyjątkowo gadzi charakter.
  PZDR
 • @Nibiru 20:43:05
  no cóż, najgorsi są ci, którzy w swojej arogancji i ignorancji nie wiedzą, że mordują innych.

  Dobrze, że Ty nie jesteś psychopatą. Ja jestem. Do aktualnie rządzących mam więcej zarzutów i pretensji, niż do Stalina.
 • @Nibiru 20:43:05
  Doskonały komentarz w samo sedno sprawy! Dużo do myślenia daje spadek "odsłon" tego artykuły, do jednej trzeciej dotychczasowej przecietnej.
 • @interesariusz z PL 21:54:57
  A ty i kilku tobie podobnych won z mego blogu raz na zawsze. Sławienie Hitlera jest prawnie zakazane, a Lenina i Stalina niestety nie, dlatego tobie podobni bez obawy mogą panoszyć się w publicznej przestrzeni, ale nie na mym blogu! Won!
 • @SZS 15:39:14
  „Jestem wdzięczny (tak jak miliony polaków) za to, że byliśmy tylko w strefie wpływów, a nie jako republika....”

  Wątpię, aby miliony Polaków były wdzięczne Stalinowi. Miliony Polaków były wdzięczne, owszem, kiedy Stalin umarł i w Polsce nastąpiła odwilż i skończyły się represje, np. za dowcipy polityczne.

  Jak chodzi o „moją ignorancję”- nie będę się powtarzać na temat tego typu epitetów rzucanych w moją stronę.

  Co naprawdę wkurza, to sposób myślenia co poniektórych, którym się wydaje, że jeśli ktoś nie czci bałwochwalczo Stalina, to automatycznie uważa jakichkolwiek przywódców na Zachodzie za naszych przyjaciół i dobroczyńców: myślenie zero - jedynkowe, przykład klasyczny.
 • @interesariusz z PL 15:51:05
  Proponuje sobie zrobić w domu ołtarzyk i tam składać Stalinowi hołdy.
 • @Nibiru 20:43:05
  „Trzeba mieć tupet, aby potomkom ofiar wyjeżdżać z gloryfikacją ich kata.”

  Dokładnie.
 • @dr nowopolski 10:01:08
  Po co tak się podniecasz?
  Interariusz to wybitna jednostka na tym portalu. Ciekawa osobowość ale nasza, polska. Więc przychamuj trochę. Bardzo proszę...
 • @Lotna 10:45:27
  "Wątpię, aby miliony Polaków były wdzięczne Stalinowi."
  Pani wątpi, ale Polacy już nie. Wyznaje Pani zasadę, że to, co mówi ze szwagrem, to opinia całego narodu.
  I proszę się nie ośmieszać z tym bałwochwalstwem. Wdzięczność i fakty, to nie sławienie i gloryfikowanie. Proszę o przykład mojej wypowiedzi w której bałwochwalczo wielbię Stalina...
  A co do psychopatii, to niech Pan Nibiru spojrzy w lustro...
 • @dr nowopolski 09:58:12
  Przy tych wszystkich awanturach i wyzwiskach mam jedno pytanie:

  W jakim zakresie winą za straty powojenne należy obarczać Stalina, a w jakim te obarczenia wynikają z celowej propagandy dążącej do stworzenia synonimu mordercy z racji tego, że zadał bardzo silne ciosy panoszącym się w CCCP Żydom? Że jest to ich zemsta?

  PS. Stalin, przy pewnych negatywnych działaniach Żydów w armii Berlinga, na skargę tegoż ponoć spytał go, czy nie zebrać ich i wysłać na wyspy Sołowieckie (wtedy to była szybka śmierć). Berling się przestraszył.
  A później sam został odsunięty.
  A co zrobił Stalin z Żydami podczas oblężenia Leningradu?
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:07:03
  Stalin to zbrodniarz na skalę wszechczasów, ten kto tego nie pojmuje, jest albo kryptobolszewikiem, albo zwykłym głupcem. Dystuktować o osiagnięciach Stalina nie zamierzam, tak jak nie zamierzam dyskutować o osiagnięciach Hitlera, a zostawił on nam dla przykładu autostradę pod Wrocławiem lepszą od tych budowanych mozolnie przez obecnych przestępców rządzących Polska. Zostawił na tamże połać czarnoziemu, który wywiózł z Ukrainy. Może trzeba mu za to podziękować?

  Zlikiwidwał w Niemczech bezrobocie i wybudował tanie bloki dla robotników, jak we Wrocławiu na Sępolnie i Biskupinie. Teraz to mieszkania dla elity!

  Stalin rzeczywiście kopnął w kanendarz na dzień przed tym jak miał wyekspediować żydów z Moskwy na Syberię, ale co to zmienia w jego zbrodniczej historii?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:59:12
  Szanowny Panie,

  Przepraszam za emocjonalny ton użyty w stosunku do "wybitnej jednostki". Ponowię jeszcze raz swą prośbę, by ani pan, ani żadna inna "wybitna jednostka" z portalu nie zostawiali swych komentarzy na mym blogu. Po porostu nie zasługuję na uwagę tak wybitnych postaci!

  Mam nadzieję, że me przeprosiny usatysfakcjonują pana i pozostałe wybitne jednostki. Z góry dziękuję za spełnienie mej prośby,

  Z poważaniem,

  PS

  I bardzo proszę mnie nie tykać, bo ja z szanownym panem świń nie pasłem!
 • @dr nowopolski 09:58:12
  cyt. "Dużo do myślenia daje spadek "odsłon" tego artykuły, do jednej trzeciej dotychczasowej przecietnej."

  Też to zauważyłem. Licznik jest wyraźnie uplityczniony.
  Co jeszcze zwraca uwagę to fakt, że w zasadzie wszyscy ci którzy chwalą Stalina i Związek Radziecki są też bezkrytycznymi apologetami Putina postawionego na czele oligarchicznej kleptokracji plądrującej Rosję od dziesięcioleci. Dla mnie w sumie to nie niespodzianka, gdyż procesy o których wspomniałem wcześniej są kontynuowane, a zmienia się tylko scenografia i aktorzy.
  Pozdrawiam Pana (mam też nadzieję że Pana stosunek do kobiet będzie bardziej obiektywny :-))
 • @Nibiru 14:49:00
  "Co jeszcze zwraca uwagę to fakt, że w zasadzie wszyscy ci którzy chwalą Stalina i Związek Radziecki są też bezkrytycznymi apologetami Putina"

  Moim zdaniem wynika to z bezmyslnej natury tych ludzi,, którym łatwo jest operować szblonami myslowymi, przy czym nie pojmuja oni rzeczywistej różnicy między autentyczną słowiańską Rosją, a bolszewią. O pospolotych agentach nie wspomnę!

  Co do Putina, to nikt oprócz niego nie wie czy to co robi wynika z pragmatyzmu,i/ lub błędów ( a takie każdy popełnia), czy też ze złej woli jako kolejnego agenta wiadomych sił. O tym dowiemy sie dopiero na tamtym świecie. Ja uważam, że stara się on szczerze coś zrobic dla prawdziwej Rosji.

  PS

  na ten temat piszę w przed chwilą opublikowanym artykule.
 • @Nibiru 14:49:00
  Podobnie jak z Putinem ma się sprawa z Orbanem. Wygląda na to, że autentycznie działa na korzyść narodu. Ale jak jest naprawdę? Tego do końca wiedzieć nie będziemy! No chyba że nastapią ostateczne rozwiazania! Wtedy wszystko będzie jasne.

  A Pana ogólne stwierdzenie "procesy o których wspomniałem wcześniej są kontynuowane, a zmienia się tylko scenografia i aktorzy." jest niewatpliwie zgodne z rzeczywistościa.

  No ale jeśli ludzkość en masse nie ma wylądować w piekle, to MUSI się to w końcu jakoś zmienić!
 • @dr nowopolski 15:00:47
  cyt.: "Co do Putina, to nikt oprócz niego nie wie czy to co robi wynika z pragmatyzmu,i/ lub błędów ( a takie każdy popełnia), czy też ze złej woli jako kolejnego agenta wiadomych sił."

  W sumie to w taki sam sposób można próbować usprawiedliwiać każdego z obecnych i byłych polityków. Słyszałem już podobne usprawiedliwienia "pragmatyczno-przebiegłych" posunięć w stosunku do Kaczyńskiego, Tuska, Trumpa, Merkel, Orbana i innych. Ja tego nie kupuję. Sam Pan pisze w dzisiejszym artykuje, że koszerni trzęsą rosyjskimi mediami i ekonomią. To czym trzęsie Putin? Taki stan "związanego Putina" zapewne będzie trwał jeszcze dziesięciolecia aż do całkowitego wyeksploatowania rosyjskich bogactw naturalnych. Potem sami się przeniosą gdzieś indziej.
 • @dr nowopolski 14:33:55
  Czy tak jak Stalina, będzie Pan traktował wszystkich innych zbrodniarzy na skalę wszechczasów?

  Bo jest tego sporo. Już np. Bush i jeden, i drugi, mają zbliżone "osiągnięcia".

  PS. Jakie są Pana kryteria przyznawania tytułu "zbrodniarza wszechczasów"? Czy np. Żółty Cesarz, który wymordował jeńców - zasługuje na ten tytuł?
 • @Nibiru 15:20:40
  " Sam Pan pisze w dzisiejszym artykuje, że koszerni trzęsą rosyjskimi mediami i ekonomią. To czym trzęsie Putin?"

  Putin, to oczywiste, trzęsie portkami z obawy, aby nic brzydkiego o nim Nibiru nie napisał; wiadomo jakiej proweniencji jest Nibiru. A podobno zbliża się do układu słonecznego z całą bezwzględnością.
 • @Nibiru 15:20:40
  To nie jest usprawiedliwienie! Po owocach go poznacie. Naszych "polityków" sto razy poznało sie po zgniłych owocach. Niejaki Kaczyński był już 3 razy u władzy i za karzdym razem pokazał się jako coraz większy łajdak i głupiec!

  Za Putina widać zmiany na lepsze w porównaniu z jelcyńskim bezhołowiem! Ale Rosja jest ciągle baaardzo daleko od akceptowalnego minimum.

  Jest jeszcze jedna metoda sprawdzania! Reakcja mediów zachodnich które są w 100% w łapach oligarchi finansowej. Ich nienawiśc do Putina jest tak wielka, że raczej nie mozna jej uznać za taktyczną zagrywkę! No ale to oczywiście pośrednia metoda sprawdzania.

  Kaczyńskiego też krytykują na zachodzie, ale już nie z taką zaciekłą nienawiścią, lecz "taktycznie", by jego zwolennikom pokazać: patrzcie my wasi wrogowie go ktytykujemy, więc on jest waszym człowiekiem!

  Tak to widzę!

  Pozdrawiam,
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:29:08
  Ma Pan rację, że zbrodniarzy jest obecnie multum, w tym Bushowie, Clintonki, Obamki, itd, itd. Ja ich też nie oceniam per persona, to kanalie nie warte zachodu!a jedynie sytuację, w której na bieżąco przyszło nam zyć, a którą oni stworzyli.

  Proszę pomyśleć, tytuł rozprawy doktorskiej:

  "Plusy i minusy władzy Stalina w Polsce"

  "Plusy i mniusy władzy Busha w Polsce".

  Jak się dawniej mówiło, scyzoryk się w kieszeni otwiera i ziemniaki w piwnicy więdną! NIE MA PLUSÓW SĄ SAME MINUSY!

  No bo tudno nazwać plusem to, że ponieważ Stalin zawojował Polskę, to nie mógł nią już rządzić Hitler!

  Tak ja to widzę!

  Pozdrawiam,
 • Stalin
  Aby zamknąć temat oceny Stalina, proponuję przeczytać to:

  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/235965/apokalipsa-koby-wspomnienia-przyjaciela-stalina

  Jest to opracowanie historyczne napisane przez współczesnego rosyjskiego historyka, powszechnie w Rosji szanowanego i uznawanego za autorytet, na podstawie autentycznych pamiętników sobowtura Stalina, który był najprawdopodobniej jego przyrodnim bratem.

  Na powyższe tematy (jak i rewolucji) napisał on sporo książek naukowych. Sa tłumaczone na polski i warto je przeczytać! A potem dyskutować o tym jaki to Stalin był dobry, i jaka ta rewolucja była niewinna!
 • Z mojego maila do kolegi jazzowego muzyka , kompozytora i wokalisty
  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2019/03/z-mojego-maila-do-kolegi-jazzowego.html
 • @dr nowopolski 21:35:41
  Z mojego maila do kolegi jazzowego muzyka , kompozytora i wokalisty

  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2019/03/z-mojego-maila-do-kolegi-jazzowego.html
 • @Krzysztof J. Wojtas "W jakim zakresie winą za straty powojenne należy obarczać Stalina?" - Słowami IDOLI CZERWONEJ BURŻUAZJI
  .

  https://m.neon24.pl/7abf4a731977f5e935bcacfe5017ccc1,14,0.jpg  Bogumił Boguchwał
 • @Krystyna Trzcińska 18:43:31
  Znowu zamulacie wątek obrazkami. Po co?
 • @SZS, Stalin, Lenin, Hitler,... byli wytresowanymi w Szwajcarii przez jezuitów zawodowymi rewoluscjonistami - ZBRODNIAŻAMI !!
  .

  https://m.neon24.pl/f712c0c4729d4ff7d5f68a524e974787,14,0.png


  Wszystkie organizacje na świeci są w garści ŻYMU !!!

  Założyciele:

  Izyda = Iżyda (da(ła)-żyda)

  i Zeus = Suez (w kanał wpuścili)


  Bogumił Boguchwał
 • @Pedant 18:55:26 - Po to, aby tobie Stlinowcu flaki się przekręcały i zebyś nie mógł spać spokojnie po nocach widząc w snach
  wszystkie zakatowane i wymordowane przez was Słowiańskie dzieci i ich rodziny mieszkające w Polsce, na Ukrainie, Białorusi, Litwie, w Czechach na Słwacji, Wegrzech, Rumuni, NRD i w całej Rosji !!!!!!!  Jeśli FRANCE niemieckie "ŻYDZI = ŻYMIANIE" (pomiot ich ARYSTOKRACJI) nie zostanie usunięty z ziem Słowian, to WSZYSCY Słowianie ZOSTANĄ GENETYCZNIE WYELIMINOWANI i Sława o nas ZANIKNIE bez ŚLADU !

  Bogumił Boguchwał
 • @dr nowopolski 15:34:32
  cyt.: "Za Putina widać zmiany na lepsze w porównaniu z jelcyńskim bezhołowiem! Ale Rosja jest ciągle baaardzo daleko od akceptowalnego minimum."

  Oczywiście że są zmiany na lepsze po wyreżyserowanym kryzysie i standardowej już tzw. terapii szokowej. Obecnie analogiczny "punkt programu" możemy obserwować w Wenezueli. Po zapaści ludność zaakceptuje każdego kto obieca jaką taką stabilizację. Proszę zauważyć że Putin nigdy nie rozliczył ekipy Jelcyna za zdradę narodową polegającą na podstępnym przekazaniu majątku Rosyjskiego oligarchom-słupom banksterskiej międzynarodówki. Nie unieważnił tych wszystkich oszukańczych transakcji. Stoi twardo na straży tego wydziedziczającego naród rosyjski status quo. Tzw. medialna zachodnia nagonka na Putina to klasyczne uwiarygadnianie typa. Putin szykuje kraj do planowanej wojny z zachodem bez szemrania. Nie wyjawia ludzkości sekretów najważniejszych 10-ciu tzw. teorii konspiracyjnych oraz że nie ma żadnego realnego powodu do istnienia wrogości między narodami, gdyż klin jest wbijany celowo przez grandziarzy.
 • @dr nowopolski 10:01:08
  Jasne, z twojej odpowiedzi widać, że najbardziej Ci doskwiera to, że to Stalin mordował, a nie TY.

  postaram się zapamiętać, aby do Ciebie więcej nie zaglądać. Chociaż najlepiej by było, abyś się wypowiadała na jakimś płatnym forum. Bez wątpienia twoje myśli zasługują na zapłatę.
 • @Lotna 10:50:42
  Czy jesteś w stanie czytać ze zrozumieniem ? Wiesz co to kontekst ? Wiesz co to jest analiza porównawcza. Potrafisz dyskutować o pierniku nie mieszając w to wiatraka ?
 • @Nibiru 14:49:00
  Nie chwalą Stalina, tylko zauważają, że dokonał również działań pozytywnych, a nie negatywnych.

  Jedno jest pewne, gdyby nie Stalin i Sowieci, na świecie by mnie nie było, bowiem moi rodzice zostaliby przepuszczeni przez komin.

  Ja potrafię dostrzec tę oczywistą prawdę, że zawdzięczam Stallinowi życie.

  Wy albo żyjecie w totalnym zakłamaniu, albo wasi rodzice byli folksdojczami.
 • @interesariusz z PL 22:19:47
  cyt.: "Nie chwalą Stalina, tylko zauważają, że dokonał również działań pozytywnych, a nie negatywnych."

  Trudno mi powiedzieć czemu próbujesz moralność interpretować w tak infantylny sposób. Jeśli seryjny morderca jest też przy okazji przykładnym ojcem, ma sukcesy w pracy zawodowej, daje pieniądze na cele charytatywne, to te fakty nie równoważą jego winy i odpowiedzialności za swe zbrodnie ani nawet nie umniejszają ich o ułamek. Jedynie dla jego bliskich mogą mieć pewne znaczenie.

  cyt.: "Jedno jest pewne, gdyby nie Stalin i Sowieci, na świecie by mnie nie było, bowiem moi rodzice zostaliby przepuszczeni przez komin.

  Ja potrafię dostrzec tę oczywistą prawdę, że zawdzięczam Stallinowi życie."

  Widzę, że mieszają Ci się przyczyny ze skutkami. Stalin miał przystąpić do wojny i pomóc grandziarzom pozbyć się dziesiątków milionów ludzi (nie ważne czy swoich czy "wrogich") i to zrealizował. A to że Twoi rodzice przeżyli i twierdzisz że to zasługa Stalina, to tak jakbyś dziękował bandycie który ich trzymał na muszce że ich oszczędził. Można i tak egoistycznie. Inni nie mieli tyle szczęścia. Zauważ, że w krajach Europy zachodniej, gdzie Stalin się nie panoszył ludzie też jakoś "przeżyli" i fakt że pomógł rozgromić Hitlera nie przysparza mu chluby, gdyż dwie bestie rzucono do walki ze sobą, gdyż cele wojny zostały osiągnięte i trzeba było ją jakoś zakończyć.
 • @Nibiru 02:59:12
  Jeśli seryjny morderca ocali kogoś z pożaru, to trzeba go za to pochwalić, a nie mówić, że to się nie liczy. Nikt nie równoważył zbrodni Stalina z jego korzystnymi dla Polski pociągnięciami.

  Nie bredź, zachodnia europa nie była przeznaczona do eksterminacji (ludobójstwa), tak jak Polacy i Żydzi.

  Moi rodzice przeżyli, bowiem Stalin z Sowietami wygrali wojnę, płacąc za to straszną cenę. Jeśli ktoś tego nie docenia, to kiep.

  Gdzie widzisz w tym egoizm? To jest uznanie faktów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930