Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
543 posty 539 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Wybitne postacie Zachodu i co się po nich można spodziewać

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jaki jest obecny wpływ USA na sytuacje globalną i losy ludzkości?

Stany Zjednoczone, jako  „wiodąca demokracja” na świecie, jest nie tylko naszym „strategicznym sojusznikiem”, ale i niedoścignionym wzorcem dla rzesz obywateli III RP. Jedyną plamą na tym różowym wizerunku jest problem niezniesionych wiz wjazdowych do tej oazy szczęścia, dobrobytu i w ogóle wszelkiego cymesu. Koszmar niemożności wyemigrowania do tego raju jest dla milionów Polaków, jeśli nie jedynym, to na pewno głównym problemem ich współczesnego bytowania.
 
W sprawach dotyczących amerykańskiego dobrobytu nie będę się tu wypowiadał, bo mam cichą nadzieję, że wizy dla Polaków zostaną w końcu zniesione i ich miliony będą w stanie delektować się nim do syta. Żądza emigracji jest w społeczeństwie tak wielka, że żadna siła nie zdoła jej zmitygować. Jeśli więc i tak wyemigrują, to niech to będzie Ameryka, a nie przykładowo Niemcy.
 
Problem, który mnie nurtuje, to wpływ USA na sytuację globalną, a w szczególności na głównego amerykańskiego sojusznika, jakim z dumą mieni się być moja Ojczyzna Polska. W tej delikatnej materii pozwolę sobie oddać głos rdzennemu Amerykaninowi, którego ocenę publikuje wiodący niezależny amerykański portal Unz Review tutaj:  https://www.unz.com/freed/pussy-john-bolton-and-his-codpiece-mustache/
 
Poniżej przedstawiam tłumaczenie co ciekawszych wyjątków z powyższego artykułu.
 
 

„Rząd amerykański stał się zbiorowiskiem niebezpiecznych błaznów. Nie zawsze tak bywało.   Z rządzącymi można było się nie zgadzać, ale nigdy nie byli to lunatycy. Eisenhower, Truman, Kennedy, Johnson, Nixon, mieli swe niedoskonałości, czasami byli skorumpowani, ale nie byli szaleńcami. Dziś nie ma normalnego amerykańskiego polityka. Problemem Białego Domu nie jest taka czy inna orientacja polityczna, ale to że jest zasiedlony przez wariatów:

 

Donald the Cockatoo, to wielki ignorant, narcyz, spekulant nieruchomości, żonglujący poza zasięgiem prawa.

 

Pussy John Bolton, to wyjątkowo odrażający typ polityka, który będąc dezerterem w swe młode lata, teraz chce by inni ginęli na jego wojnach. Puszysty John, tchórz i degenerat w okresie wojny wietnamskiej otwarcie wyznawał: ‘Przyznaję się, że nie mam zamiaru umrzeć na polach ryżowych. Uważam wojnę wietnamską za już przegraną”. Ten sam Puszysty John, niechcący ryzykować swego cennego żywota, teraz dąży do wojen z Iranem, Wenezuelą, Rosją, Syrią i Afganistanem.

 

Gina Haspel jest miarą amerykańskiej moralnej degradacji. USA to jedyne państwo, które otwarcie i z dumą angażuje się w tortury. Wiele państw czyni podobnie, ale nie chwali się faktem posiadania więzień do tortur rozsianych po całym globie. Teraz mamy nową szefową CIA, Ginę Haspel, znaną sadystkę z ksywą ‘Krwawa Gina’. Ona nas reprezentuje? Czy jest jeszcze na świecie cywilizowane państwo, które instaluje sadystę na eksponowanym publicznym stanowisku?

 

Michael Pompeo to kolejny patologicznie agresywny kundelek, który mataczy w europejskiej polityce, okłada sankcjami Rosję w nadziei na zniszczenie jej gospodarki, wtłacza NATO w jej granice, wychodzi z układu rakietowego INF, planuje rozmieszczenie broni nuklearnej, w kosmosie na orbicie, oraz inicjuje wojnę handlową z Chinami.

Nikki Haley, to agresywna i lojalna w stosunku do Izraela osoba, która wydaje się być bardziej kompromitującą niż niebezpieczną w całej kolekcji waszyngtońskiej administracji.”
 
Przedstawione powyżej przykłady postaci wiodących amerykańskich polityków, to szczyt zachodniej imperialnej struktury. Na niższych jej szczeblach, w Unii Europejskie, Kanadzie, czy Australii, funkcjonują podobne indywidua, tylko mniejszego formatu. Na samym dnie, w koloniach Imperium, takich jak III RP, osobnicy u steru są najmniejszego z możliwych formatów, ale za to niezrównanie gorliwi we wdrażaniu jedynie słusznej linii politycznej. 
 

Do indywidualnych rozważań pozostawiam prognozę tego do czego kolektywnie są oni w stanie doprowadzić świat. 

KOMENTARZE

 • @Arjanek 18:08:31
  Arjanku z rasy panów czyli Nemców.
  KGBista Putin był wtedy jeszcze nastawiony na tzw. Zachód, po to, aby zarobić jak najwięcej kasy do budżetu FR, spłacić długi zaciągnięte za czasów Jelcyna i wcześniej przez ZSRR (teraz FR ma tylko jeden dług wobec jednego państwa, lecz nie może go spłacić, bo umowa jest aby spłacać w ratach z odsetkami i nie da się jednorazowo) aby wzmocnić Rosję militarnie i społecznie i jak widać udało się.
  Teraz Rosja jest w innej sytuacji niż w 2011 r. i może mierzyć się z USA, co czyni.
  Twój urojony pax russo - americana nie działa.
  Bardziej działa pax russo - germany, lecz dla Ciebie to byłby afront aby Niemcy rasa panów zadawała się z rosyjskimi podludźmi.
 • @Arjanek 18:08:31
  Acha, Arjanku. Oglądam rosyjskie programy a w związku z tym reklamy telewizyjne. Oprócz wyrobów rosyjskich, reklamowane są tam wyroby z prawie całej UE, najwięcej z Niemiec - od podpasek i chemii gospodarczej, kosmetyków, przez wyroby mleczne i inne spożywcze, odzież, buty, lekarstwa, urządzenia po samochody.
  A wiedz, że:
  W 2019 roku rozpocznie się produkcja Mercedesa Klasy E w nowo budowanej fabryce nieopodal Moskwy. Mercedes planuje w Rosji też produkcję modeli GLE, GLC i GLS
  Wszystkie roboty na linii produkcyjnej w zakładzie Mercedesa będą podłączone do internetu i zdalnie zarządzane z dowolnego miejsca na świecie
  BMW rozważa kilka lokalizacji w Rosji. Firma zarejestrowała w Kaliningradzie nową spółkę BMW Russland Automotive
  Od 1999 roku BMW korzysta z montowni w Kaliningardzie. Montowano w niej takie modele jak 5, 7, X3, X5 czy X6
  ----------------------------
  Współpraca Niemców oraz innych krajów UE idzie w najlepsze pomimo sankcji.
  Tylko Polska, te małe kiszki Łotwa, Litwa i Estonia oraz teraz Ukraina, cały czas tracą rynki w Rosji, między innymi dzięki tego typu osobników z rasy panów, jak Ty.
 • 5*
  100/100 %
 • @Arjanek 19:35:30
  No i ??? Kuwejt ma 6,8%, Azja 11,8%, Niemcy 32,4%, Europa z Niemcami 29,2 %, inni 3,4 % czyli co? Paxs russo - kuwejto, azjo, niemiecko europejsko, inno, amerykańsko?
 • Emigracja do USA...bezwzględnie, taka jak kiedyś, ....szczególnie do Kalifornii gdzie szczury płci obojga obrodziły!!
  I śmieci!!i Tyfus plamisty!!można jechać, wspomóc przyjaciół!
  https://www.nbclosangeles.com/news/local/Typhus-Epidemic-Worsens-in-Los-Angeles-505166301.html
 • @trojanka 21:05:11
  I gdzie jak grzyby po deszczu rosną coraz to nowe miasteczka namiotowe bezdomnych!

  Zapraszam wszystkich rodaków! Może wreszcie otrzeźwiejecie z emigracyjnego amoka i zabierzecie się za czyszczenie własnego polskiego domu, który jest teraz stajnią Augiasza!
 • Zdegenerowane elity to ostatnia faza agonii imperium.
  Po nich już tylko upadek i powstanie nowych struktur skrajnie antagonistycznych do obecnych "elyt" żydowskich.
  Ten antagonizm może być dla globalnej mafii żydowskiej bardzo groźny.
  Narody brutalnie ograbiane i mordowane latami powstaną.. i chęć rewanżu będzie wielka.
  Czy te emocje da się ujarzmić ? Chyba nie .. każdy kto stanie w obronie mafii żydowskiej podzieli los tej mafii.
  Tylko w Rosji może być inaczej...Putin ochroni żydów... ale założy im kaftan bezpieczeństwa.
  W innych krajach nie będzie kaftanu bezpieczeństwa , będą szubienice.. mam nadzieję że po uczciwych i transparentnych procesach.

  Jedno wiem na pewno obroty globalnego biznesu kosmetycznego skoczą jak szalone do góry.. taki będzie popyt na zmianę "osobowości" zwłaszcza wśród "elyt" mających krew na rękach pełne kufry zrabowanego Narodom świata mienia.

  Zastanawiam się tylko w co te "elyty" zamienią swoje zagrabione bogactwa.... bo konta bankowe, nieruchomości, latyfundia...udziały giełdowe to wszystko jest łatwe do wyśledzenia... a śledzących w każdym zakątku świata będą tysiące.

  może złoto w jakiejś dziurze ? albo diamenty ? warto śledzić popyt na te "dobra".

  i niech mi nikt nie mówi że ten kolejny już w historii tym razem globalny "żydowski popłoch" to niczym nie uzasadniona nagonka.."nie wiadomo skąd".

  Wiadomo skąd... to prosty skutek marszu po władzę nad światem (tak jak im każde wymyślony przez nich żydowski Bóg)

  Można powiedzieć że historia świata dowodzi że "żydowski Bóg" nie chce żydów jako władców świata...albo nie istnieje..
 • @lorenco 19:15:20
  Dokładnie. Mieszkam rzut beretem od Grójca, gdzie jest ,,zagłebie sadownicze,, w Polsce. W tym roku jabłka gniły nie zebrane na drzewach, bo nie ma zbytu. To samo było z owocami miękkimi, a maliny sprowadzane są z Ukrainy. Świnie się wybija, a wołowinę sprowadza z USA. Tak zamknięto rynki zbytu dla polskich rolników, ale bydło z POPis chodzi w glorii chwały i organizuje ,, konferencję blisko wschodnią.
 • @Oscar 12:25:39
  Ten "zydowski" Bog powiedzial, ze nie ma wzgledu na osoby i w kazdym narodzie sa ludzie godni Jego uznania.Mozna znalezc te mysl w tzw.Nowym testamencie.Twierdzenie,ze wybranstwo dotyczy jednej nacji (a twierdza tak nie tylko Zydzi szczegolnie ci farbowani) jest naduzyciem.
  Co do kont bankowych;przeciez to tylko zapis, który w czasach zawieruchy nie stanowi zadnej wartosci.
 • @Herkules 12:36:42
  Nowy testament ? Pisali go całkiem inny "Papieże" a inny autor to inne treści.
  Mogę napisać jeszcze "Nowszy Testament" i tam będzie całkiem co innego.
  .. a owieczki wierzą i tak w to co im pasterz podpowiada...
  dlatego są tylko biednymi owieczkami .. a pasterz całkiem bogatym pasterzem (przy tylu owieczkach to normalne..)..
  Kaszpirowski też był bogaty gdy miał miliony telewizyjnych owieczek..
  a gdy mu się "owieczki" rozeszły.. wróciła bieda.
  Na świecie jest wielu "pasterzy" którzy ciągle piszą "Nowe Testamenty" by przyciągnąć owieczki.. i wielu ma wybitne sukcesy (zwłaszcza w USA ale nie tylko podobno w Nigerii są niezwykle płodni pasterze.. tam każdy ma swój kościół i głosi własne "Słowo Boże".. im się tam nawet nie chce pisać Nowych Testamentów...wystarczy żywe "Słowo Boże" .. i darowizny owieczek...w końcu każdy B~g domaga się darów od swoich owieczek
  i to jest wspólne u wszystkich Bogów od zarania dziejów.
 • @Oscar 12:25:39
  "może złoto w jakiejś dziurze ? albo diamenty ? warto śledzić popyt na te "dobra"."

  Od wielu dziesiecioleci, USA utrzymuje wielokrotnie zaniżone ceny na złoto, handlując papierowymi certyfikatami złota. Głupcy dają się na to nabierać. Tylko Chiny, Rosja i Indie kupują i fizycznie wywożą do siebie ten kruszec. Obecnie panuje deficyt złota, którego koszty produkcji (wydobycia) są wyższe niż cena rynkowa. Prawdopodobnie USA wprowadzi zakaz handlu fizycznym kruszcem, jak to miało miejsce w latach 20 tych.
 • @Oscar 13:24:17
  W sprawach polityki jest Pan znawca,w sprawach religii niestety slabiutko.Powtarza Pan narracje narzucona przez tych,ktorzy mienia sie byc przedstawicielami Boga na ziemi.Niejako jest Pan w ich Matriksie.
 • ...
  Zniesienie wiz może być oznaką zapłaty Żydom wielomiliardowego holo-haraczu, jeśli wierzyć w to, co już lata temu pisał Tomasz Sommer, powołując się na anonimowego urzędnika MSZ.
  https://nczas.com/2011/01/10/jak-zwiazek-ma-gross-z-wizami-do-usa/
  Może być tak, że zapłacą haracz w tajemnicy przed nami, za pomocą rezerw walutowych NBP: ponad 112 mld $ w MFW w USA i 112 ton złota w Banku Anglii. USA "łaskawie" zniosą nam wizy, buractwo w Polin będzie skakać z radości podbechtywane do tego przez media, a w rzeczywistości będzie to oznaką, że reżim III RP oddał nasze rezerwy walutowe Żydom (o czym dowiemy się po niewczasie).
 • to nie tak
  Przecież taki był cel i konsekwencja przerostu infrastruktury betonowo-stalowej oraz IT machinacji finansowych. Wystarczy tylko sobie pomyśleć co stopniowo dzieję się z ludzkim umysłem pod wpływem takiej perfidnej sztuczności.

  Tak działa technologia na ludzkie umysly, niedostosowane do tempa zmian i przyswajania tej wiedzy.

  Proszę osobiście znaleźć procent informatyków , którzy są ludzmi. Jest drastycznie niewielki.

  Oni po prostu tracą wszelkie instynkty samozachowowawcze,rozum,logikę , cechy ludzkie stając się klaunami i błaznami.

  Jak system i Kraj , który okrada cały swiat może stworzyć normalnych ludzi..


  Pretendentów do swiatowej polityki może i jest duzo ale tylko nieliczni się do niej załapią, cała reszta ma być agresywnymi zwierzakami , ktorym trzeba dyktować za dolary co maja mowic i robić az do ich smierci. To szczeble drabiny władzy.

  Gdyby ten przerosniety aparat polityczny w USA w tym urzednicy wiedzieli co maja robic i jak myślec to byliby zagrozeniem dla "demokracji" bo zadne NGO,banki,organizacje,media i kapitalistyczny a teraz technologiczny przemysł nie rujnowałby ich gospodarki, ktora w tej chwili sami przeciez niszcza.


  P.S - w Rosji to myślicie ze jest inaczej?? tam po prostu nie jest to rozrośniete do niebotycznych rozmiarów. Gdyby w Rosji był tak spasiony aparat polityczny to tak samo zeżarliby ją od środka.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930