Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Teraz Wenezuela, a kto następny?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przyszłość Wenezueli nie maluje się w różowych kolorach.

 

 

Według informacji z ust waszyngtońskich oficjeli, Stany Zjednoczone zdecydowały się ostatecznie wprowadzić w życie plan obecnej administracji dotyczący „przekształcenia” Ameryki łacińskiej. Ma on polegać na wprowadzeniu „demokracji” w Wenezueli i na Kubie, oraz zmitygowaniu interesów Rosji, Chin i Iranu w tym regionie. Szczegółowy opis planowanych działań, wraz z nazwiskami członków administracji, na informacjach których doniesienia medialne są oparte, znajduje się tu:https://outline.com/s78jpt 

 
 
Jako ciekawostkę przytoczę tylko jeden fakt z powyższego, a mianowicie to że Waszyngton spodziewa się dochodu w wysokości $11 miliardów z zagarniętych przezeń wpływów ze sprzedaży wenezuelskiej ropy naftowej. Dla 30 milionowego narodu, to wielka suma, która mogłaby poprawić jego tragiczny los, no ale zapewne Amerykanie dokonają tego lepiej niż legalny rząd Maduro, stąd ta de facto kradzież.

 
 
Dla nas istotniejsza jest analiza tego co dla świata przyniesie ta kolejna amerykańska awantura. Opracowanie tego tematu autorstwa znanego amerykańskiego analityka znajduje się tu:https://thesaker.is/the-us-aggression-against-venezuela-as-a-diagnostic-tool/, a jego istotniejsze wyjątki poniżej:

 
Inicjatorzy tej zmiany reżimu, tzw. neokonserwatyści,  charakteryzują się mieszaniną imperialnej buty, nieskończonej arogancji, totalnej ignorancji, kompletnego braku przyzwoitości, pełnej pogardy dla reszty ludzkości, narcystyczno- psychopatycznego braku jakiejkolwiek empatii, a co najważniejsze totalnej głupoty.
W imię solidarności, najwierniejsi lokaje Imperium natychmiast wsparli najnowszą amerykańską agresję, pomimo oczywistych faktów naruszania przez nią każdej litery najważniejszych pryncypiów prawa międzynarodowego.
W swych działaniach tylko przyspieszą oni upadek Imperium Anglosjonistycznego, co jest dobrą rzeczą. Złą jest natomiast to, że neokonserwatyści negują tym postępowaniem szansę stopniowego rozpadu, tworząc dynamikę do nagłego katastroficznego załamania się tegoż.
 
Mając u steru gangsterów i psychopatycznych bandytów, takich jak Pompeo, Bolton, czyElliott Abrams (nowo mianowany amerykański „nadzorca” Wenezueli), tworzy to wizerunek banalnego rabunku spowodowanego dwoma przyczynami:
-pierwsza, to odzyskanie kontroli nad ogromnymi wenezuelskimi zasobami naturalnymi;
-druga to pokazanie światu, że „Wujek Szmul” ( żydowska wersja Uncle Sam) jest poważny i cytując obiegowe waszyngtońskie powiedzenie: ‘może wziąć każde małe gówniane państewko i roztrzaskać je o ścianę’.
Pytanie czy im się to uda? Jeśli uznać za cel formalne stwierdzenie o ‘odbudowie demokracji’, to oczywiście że nie. Ale jeśli za cel uznać kompletne zniszczenie kraju, to jak we wszystkich poprzednich przypadkach, odpowiedź jest pozytywna.
Po krótce, krwawa historia Stanów Zjednoczonych wyglądała jak kryminalne przedsięwzięcie, kierowane przez brutalnych gangsterów, ale w przeszłości ci gangsterzy bywali dobrze wykształceni i inteligentni, jak np.James Baker. Dziś są to niedorozwinięci umysłowo ignoranci z bronią w ręku. Tak, niedorozwinięci ignoranci z bronią mogą być bardzo niebezpieczni, ale nigdy efektywni!”

 
 
W dalszej części autor rozwiewa mit o ewentualnej militarnej interwencji Rosji i/lub Chin w tym konflikcie, a to ze względów logistycznych, gdyż Wenezuela jest odległa o tysiące kilometrów od tych dwu mocarstw.

 
 
Oceniając armię wenezuelską, stwierdza on, że jest ona źle przygotowana i zdemoralizowana, za wyjątkiem jej sił specjalnych. W przypadku ewentualnej militarnej interwencji USA w tym kraju, sprzęt naziemny i lotnictwo zostaną zneutralizowane uderzeniami z powietrza, część armii pójdzie na kolaborację z agresorem, a reszta, wraz ze specnazem przeistoczy się w partyzantkę. W kraju istnieje też obecnie silna marksistowska partyzantka, będąca de facto w „zawieszeniu broni” z rządem Maduro. W przypadku przejęcia realnej władzy przez agenturę amerykańską, wznowi ona swą militarną aktywność. Amerykanom pozostaną „zielone strefy”,  na podobieństwo Bagdadu, a reszta kraju pogrąży się w chaosie. 

 
 
Tak więc przyszłość Wenezueli nie maluje się w różowych kolorach, ale z polskiego punktu widzenia, wdepnięcie Ameryki w kolejną awanturę, tym razem tysiące kilometrów od naszej Ojczyzny, jest pozytywnym indykatorem. Jeśli jeszcze, USA wprowadzą na Kubę, tak długo oczekiwaną „demokrację”, to być może projekty te zajmą Zachodniemu Imperium Zła resztę czasu przed nieuniknionym rozpadem. Dawałoby to Polakom cień nadziei na przetrwanie, oczywiście przy założeniu, że otrzeźwieją i zaczną postrzegać świat takim jakim on jest, a nie takim jakim oni chcą go widzieć.

 

 

KOMENTARZE

 • Teraz Wenezuela, a kto następny?
  Wyboru to w Ameryce południowej USA wielkiego już nie ma.
  W zasadzie lewicowa czerwoną zaraza jest tam na wykończeniu.
  Przykład Argentyny czy Brazylii mówi sam za siebie
  Zostały już tylko mikroskopijne komunistyczne skanseny jak Nikaragua czy Kuba.
  W pozostałych krajach już pozamiatane.
  Za celne przewidywania
  5*
 • @Husky 14:25:02
  kundel,
  masz rację,
  nie ma to jak wzorcowy żydowski kapitalizm made in USA

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/03/0914-bieda-usa-e1427750220126.jpg

  Nowe miasta rosną w USA jak grzyby po deszczu i władze nie nadążają z drukowaniem kartek żywnościowych - w 2018 wydrukowały 38 mln.

  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/120804,usa-wzorcowy-zydowski-kapitalizm-cuchnie-rozkladem
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @Rzeczpospolita 14:56:34
  WPS cuchnie rozkladem
  Brr
  nie czytam
 • @Husky 14:25:02
  I ty się nazywasz "katolikiem" i popierasz ZŁO!
  Popierasz to ZŁO w sytuacji kiedy to ZŁO rabuje i niszczy nasz kraj - materialnie i duchowo... oraz nas otwarcie upokarza.
  To ZŁO odpowiedzialne jest za mordowanie milionów niewinnych ludzi.
  Za potworne kradzieże i niewypowiedziane cierpienia.
  Jeśli jesteś "katolikiem" (w co wątpię) to musisz wiedzieć, że odpowiesz kiedyś za to co robisz.
 • @Robik 15:10:47
  amen
  pzdr.
 • @Robik 15:10:47
  Powinien Pan wiedzieć (bo ja to wiem od zawsze), że jest to niewierzący, ale gorliwie praktykujący katolik.... I odpowiedzialność , to on ma głęboko w d...
 • smutna prawda
  Polakom zostało martwić się o inne kraje bo o Polskę już za późno.
  Gdy Pentagon rozmieści rakiety z ładunkami jądrowymi , (co było logiczne
  i do przewidzenia) na nasz kraj będzie już za późno. Dzięki sprzedawczykom rodacy praktycznie nie będą mieli prawa głosu na własnej ziemi. Jak to dawniej już pisano zakupione pociski JASSM Polska kupiła dla Amerykanów
  a nie dla siebie. Mogą one przenosić głowice jądrowe które prawdopodobnie już w Polsce dla tego typu pocisków są składowane.
  Wiwat PiS, ukochana polaków partia.
 • @SZS 15:18:06
  Teraz Rosja wyceluje co tam ma, także w Londyn.
  Tacy podżegacze wojenni i prowokatorzy myślą sobie, że będą z whisky, w ciepłych kapciach przed tv, oglądać wojnę gdzieś tam daleko. Nic podobnego!
 • @Husky 14:25:02
  Masz rację. ale w zamian husky nie dostaną swej porcji ryby.
  Nie będzie komu łowić. Cieszysz się?
 • @lorenco 15:43:05
  Mam schron p/atomowy obok,kilka beczek whisky,fajne gorące laski obok mnie
  i mam to w .....
  Pozdrawiam
 • @Autor
  Proszę do mojej notki tenmatycznej.

  USA już nie dysponują możliwościami interwencji w różnych teatrach wojny. Wenezuela - to muszą "odpuścić" Syrię i Ukrainę.
  czyli praktycznie BW, bo i Irak i Afganistan i całą resztę.
  Niby będzie lotniskowiec na BW - ale z możliwością likwidacji przez Rosję. Strata bez możliwości retorsji.

  Wniosek?
  USA wycofują się z europejsko - bliskowschodniego teatru działań. Pilnują Ameryk, Dalekiego Wschodu (ograniczenie przez Chiny) i Australii.
  To plan maximum.
  Jeśli źle pójdzie - stracą Australię i Daleki Wschód.
 • @Husky 16:02:17
  Jak to? A PiS i Jarosław?
 • @lorenco 16:19:38
  Jestem egoist...om
  8-)))))))
 • Wenezuela?
  To moze być wielki znak zapytania.

  Rosja zawiesza przestrzeganie Układu o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu (INF) w odpowiedzi na analogiczne działania USA – poinformował dzisiaj prezydent Rosji Władimir Putin.

  Rosja nie spełni ultimatum USA
  „Nasza odpowiedź będzie lustrzana” — podkreślił rosyjski przywódca na spotkaniu z szefem MSZ Siergiejem Ławrowem i ministrem obrony Siergiejem Szojgu.
  Przypomniał ponadto, że Waszyngton potwierdził prowadzenie prac naukowo-badawczych i konstrukcyjnych (nad swoimi rakietami — red.). „My będziemy robić to samo” — zaznaczył Putin.

  Stany Zjednoczone z dniem 2 lutego zawiesiły swoje zobowiązania, wynikające z Układu o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu (INF). Strona amerykańska twierdzi, że przyczyną jest systematyczne naruszanie warunków tego porozumienia przez Rosję, podczas gdy USA ich przestrzegają.

  Putin polecił również porzucić próby inicjowania rozmów ws. traktatu INF, podkreślając, że propozycje Rosji „pozostają na stole” i „drzwi do negocjacji są otwarte”.

  „Proszę oba resorty (MSZ i MO), by nie inicjowały żadnych negocjacji odnośnie tego problemu” — powiedział głowa państwa. Według niego lepiej poczekać „kiedy partnerzy z USA dojrzeją do równoprawnego, konstruktywnego dialogu”.
  Prezydent przypomniał również, że Moskwa już od wielu lat chce rozmawiać o rozbrojeniu, jednak Amerykanie nie popierają rosyjskiej inicjatywy. „Wręcz na odwrót, cały czas szukają jakichś pretekstów do zniszczenia istniejącego systemu międzynarodowego bezpieczeństwa” — powiedział Putin dodając, że Rosja po zawieszeniu zobowiązań w ramach traktatu będzie pracować nad nowym uzbrojeniem, jednak bez zwiększenia budżetu Ministerstwa Obrony.

  „Nie możemy i nie będziemy angażować się w kosztowny dla nas wyścig zbrojeń” — zaznaczył.

  Po wysłuchaniu raportu Siergieja Szojgu na ten temat, Putin skomentował go słowem: „wspaniale”.

  Głowa rosyjskiego państwa podkreślił również, że Federacja Rosyjska nie będzie rozmieszczać na świecie rakiet średniego i pośredniego zasięgu, jeśli nie zrobią tego USA.
  Podsumowując Władimir Putin poprosił Ławrowa i Szojgu, by „uważnie obserwowali sytuację i przekazywali propozycje odnośnie rosyjskiej reakcji na rozgrywające się wydarzenia”.

  Podsumowując Władimir Putin poprosił Ławrowa i Szojgu, by „uważnie obserwowali sytuację i przekazywali mu propozycje odnośnie rosyjskiej reakcji na rozgrywające się wydarzenia”.
  Sputnik
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:04:36
  Trzeba by Jankesom wmówić, że ogromne zasoby ropy naftowej są na Marsie a Ruskie i Chińczycy już planują wydobycie:))
 • to nie przejdzie
  Oczywiście amerykanie mają wielką ochotę i kolosalne potrzeby by zagarnąć wenezuelskimi złożami roponośnymi, ale….
  Obecnie jest już nieco inny układ na świecie. Rosja pokazała, że jest w stanie prowadzić swoją własną politykę poza swoimi granicami. Chiny, że nie muszą ulegać amerykańskim naciskom i nie pozwolą na jednostronne zmiany w handlu. Pokazały też, że morze Chińskie nie jest akwenem dominacji USA.
  Oba wymienione kraje wyraźnie dają do zrozumienia, że polityka amerykańska im nie odpowiada i są skłonne jej się przeciwstawić.
  Jeśli Putin wypowiada traktat o rakietach pośredniego zasięgu, to oznacza, że skłonny jest iść na konfrontację. Najbliższa, można mieć nadzieję będzie Wenezuela.
  Amerykańskie rakiety w Polsce, rosyjskie na Kubie i w Wenezueli i może być szach mat.
  Prawdopodobnie rosyjskie systemy S400 są dla amerykanów nie do przeskoczenia, a Rosja ma już z Wenezuelą jakieś tam umowy na własną bazę na terenie tego kraju i te systemy się tam niewątpliwie znajdą.
  Chiny też nie kwapią się by cały światowy system cen ropy zależał od London City i Wall Street w Nowym Jorku.
  Wenezuela może być polem starcia między USA, Rosją i Chinami, ze wskazaniem na przegraną USA.
  Z Północną Koreą USA spasowały, z Wenezuelą może być podobnie.
  Świat jednobiegunowy mamy już za sobą.
 • @Husky 14:25:02
  Nie ciesz się tak bardzo i z taką pogardą dla jeszcze wolnych krajów .
  Agresja USA czyli mafii żydowskiej na Wenezuelę implikuje zmianę źródła siły petrodolara (ropa Wenezueli zamiast ropy bliskowschodniej).
  Globalni bandyci zapewne planują opuszczenie bliskiego wschodu gdzie wymordowali setki tysięcy niewinnych ludzi i kompletnie zniszczyli wiele krajów.

  Izrael zostanie "ucieknięty" gdzieś do Ameryki południowej... to groza dla mieszkańców kraju w którym "zagoszczą" żydowscy okupanci.
  Los Palestyńczyków jest tu przestrogą.

  Powstanie nowa "żelazna kurtyna" tym razem Atlantycko-Pacyficzna.

  Euro Azja plus Afryka dadzą sobie radę... zwłaszcza gdy pozbędą się wpływów globalnej mafii żydowskiej.

  Na tym tle aż prosi się by ktoś założył globalne embargo na eksporty z USA. Import może pozostać...
  Gdyby tak niewidzialna rączka unieruchamiała statki płynące z USA
  obciążone towarami ..(to widać po linii zanurzenie) to w krótkim czasie
  USA musiało by upaść jak PRL.
  Drukowanych dolarów nikt nie zechce... a produkty z USA nie wyjadą...i USA nie będzie mogło zmuszać np wasali do kupowania swojego badziewia.
  Jedyny ratunek to produkcja poza USA... co też rujnuje USA

  A takie technologie unieruchamiania zdalnego np statków czy samolotów już są znane.

  Co zrobi USA gdy np "terroryści" zastosują takie embargo ?
  Nie ma innego wyjścia jak zamknąć się w izolacji i próbować budować samowystarczalność.... jak żyć bez globalnej grabieży ?
  A w takich warunkach drenaż mózgów z całego świata też już się skończy... już się skończył bo mózgi mają już gdzie pracować w Chinach czy Rosji.
 • @Husky 16:22:48
  Może nie jest źle:
  Rosja nie będzie więcej inicjować żadnych negocjacji ws. traktatu INF: jeśli będą jakieś propozycje, to je rozpatrzy, ale sama nie będzie niczego proponować – powiedział w wywiadzie dla Sputnika rzecznik prasowy głowy państwa Dmitrij Pieskow.
  W taki sposób skomentował on słowa prezydenta USA Donalda Trumpa, który powiedział, że chciałby podpisać nowe porozumienie ws. likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201902029730535-Rosja-USA-Putin-Trump-INF-Sputnik/
  I jeszcze na Twoje pocieszenie, znów ze Sputnika:
  Wyniki sondaży: PiS górą w Europarlamencie
  W wyborach do Parlamentu Europejskiego zwycięży partia Jarosława Kaczyńskiego - takie oto wyniki sondażu na zlecenie portalu Onet podał IBRiS. Badanie ankietowe przeprowadzono w dniach 25-26 stycznia. Wzięło w nim udział 1100 osób.
  https://pl.sputniknews.com/polska/201902029730343-wyniki-sondazy-pis-gora-w-europarlamencie-sputnik-polska/
 • Jutro SUN-day II/3 (23) "Super Bowl LIII" - L (kontownik); III (trójkąt/cyrkiel) - (53 OCTOGON) - SATANIC CELEB-rite (rytuał)!
  .

  CELEB to imię starotestamentowego PSA który był tajnym agentem żydów = SZPIC-LEM = SZPIC(z)BRÓDKĄ !!! (to jak wipisz wymaluj jakiś z pomiotu Maciarewiczów!)

  UWAGA! --- FALSE FLAG....... ?????


  https://i.pinimg.com/originals/39/f5/2c/39f52c88cedfe5541f3354fd33170109.jpg
  https://media.nbcchicago.com/images/652*367/rams2.jpg
  .
 • Smierdzi to prowokacją 9/11 !! - Proszę przyjżęć się tym LOGO i symbolom uważnie.
  .
  https://thenorthwest.com/media/catalog/product/cache/926507dc7f93631a094422215b778fe0/n/f/nfl_sb53_dueling_051.jpg

  https://i.ytimg.com/vi/fqpyGEhs3lo/maxresdefault.jpg

  O to jeden z TRZECH EL-e-mentów do których tak się GOReLIWIE i
  za-ŻARCIE MODLĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!  https://i.ytimg.com/vi/DuQGJEQ7Rpk/maxresdefault.jpg
  The G-Spot of gematria, geometry & sex +Womb & Vesica Piscis


  http://files.abovetopsecret.com/files/img/vi54a1fa31.jpg
  https://steemitimages.com/640x0/https://tarotartblog.files.wordpress.com/2016/10/jesus-yoni.jpeg
  http://exchristian.net/tracts/sf10.gif

  http://2.bp.blogspot.com/-OXbpa8T3mTE/UnqPe36z2jI/AAAAAAAAAHw/T5czASJjrXY/s1600/vesica-piscis_sheela-na-gig_isis-aphrodite.jpg
  https://steemitimages.com/640x0/https://tarotartblog.files.wordpress.com/2016/10/virgin-mary-vagina.jpeg


  .
 • @Oświat 16:43:00
  Tymczasowy prezydent Wenezueli Juan Guaido powiedział w czwartkowym wywiadzie dla dziennika “El Pais”, że polska transformacja ustrojowa może być jednym ze wzorów dla budowy nowych struktur państwowych w Wenezueli.

  Guaido zadeklarował, że po upadku reżimu prezydenta Nicolasa Maduro konieczne będzie przygotowanie planu działań, służących odbudowie kraju. Zwrócił uwagę na oddolne ruchy społeczeństwa, które nie chce już żyć w kraju antydemokratycznym.
  https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/1395518,guaido-dla-el-pais-transformacja-w-polsce-moze-byc-wzorem-dla-nowej-wenezueli.html?fbclid=IwAR3uYxxTU2AEUYVanItpsMeqwpf58mZjAWmp-OfcFU_9-F_9ZgMu84JV5ps
 • @Oscar 17:15:13
  Wenezuela: Generał sił powietrznych uznał Guaido za tymczasowego prezydenta
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201902029731953-wenezuela-general-sil-powietrznych-uznal-guaido-za-tymczasowego-prezydenta-sputnik/
 • @Husky 14:25:02
  "W zasadzie lewicowa czerwoną zaraza jest tam na wykończeniu.
  Przykład Argentyny czy Brazylii mówi sam za siebie
  Zostały już tylko mikroskopijne komunistyczne skanseny jak Nikaragua czy Kuba."
  Ditto!

  Ostatnia nadzieja dla lewicowej czerwonej zarazy to ... Stany Zjednoczone.
  Karawan Indian nadciaga. Gdyby tak jeszcze Hillary byla prezydentem ...
 • @lorenco 17:19:37
  Sondy IBRIS czy CBOS to wielkie bzdury
 • @lorenco 18:13:46
  czlowieku...wiesz ilu tam jest generalow???...he he he...to jest tylko kropelka - my nie wiemy jak jest na prawde o ile Putin poswiecil Wenezuele w co watpie, gdyz od dawna jest ona sola w oku USA i teraz chyba nadszedl tego kres
 • @lorenco 18:13:46
  Był generałem, teraz jest Traidor –Zdrajca

  https://pbs.twimg.com/media/DyZuQ48XQAEoWzZ.jpg
 • @Oświat 19:10:41
  ale to chyba logiczne??? nie wiec co w tym dziwnego...zdrada jest zdrada
 • @siwekperu 19:01:22
  Trzymam kciuki za Wenezuelę i za Maduro a zdrajców do Jakucji renifery paść.
 • @lorenco 19:19:46
  otoz to...ostatnio w Kolumbii dziwnym trafem i mimo jak to sie mowi zawieszenia broni rozpoczela sie dziwna dzialalnosc ELN - Ejercitos de Liberacion Nacional - bardzo dziwne iz pierwszy atak w Bogocie zrownal sie niamal z ogloszeniem tego malolata - nia pamietam jak mu tam jest - prezydentem w Wenezueli...zabral tez zycie bodaj 18 osob i zostal natychmioastowo potwierdzony przez ELN...moim skromnycm zdaniem CIA jak nic..
 • @Zdzich 18:23:42
  https://g.forsal.pl/p/_wspolne/pliki/4143000/4143358-juan-guaido-657-323.jpg
  Ten Gnido to podobny do Obamy, nawet jak przemawia to ruchy ma jak Obama, trochę go przyczernić i Gnido wykapany Obama i wykapany demokrata opłacany przez służby CIA.
 • @siwekperu 19:32:16
  Od tego jest CIA - państwo w państwie.
 • @lorenco 15:43:05
  Salut . https://www.youtube.com/watch?v=ErAwYedEGrs
 • @lorenco 19:41:30
  Ten żydo-komunista Emmanuel Macron pasożytuje na podatnikach francuzkich ze wsparciem Kominternu (The Communist International), jak Hillary Clinton i Obama.
  Trump nie znosi żadnego z nich!
 • Apokalipsa Świętego Jana [Ap], Księga Objawienia, Objawienie Jana.
  .  1 I widziałem, gdy otworzył Baranek jedną z onych pieczęci, i słyszałem jedno ze czterech zwierząt mówiące, jako głos gromu: Chodź, a patrzaj!
  2 I widziałem, a oto koń biały, a ten, który na nim siedział, miał łuk, i dano mu koronę, i wyszedł jako zwycięzca, ażeby zwyciężał.

  3 A gdy otworzył wtórą pieczęć, słyszałem wtóre zwierzę mówiące: Chodź, a patrzaj!
  4 I wyszedł drugi koń rydzy; a temu, który na nim siedział, dano, aby odjął pokój z ziemi, a iżby jedni drugich zabijali, i dano mu miecz wielki.

  5 A gdy otworzył trzecią pieczęć, słyszałem trzecie zwierzę mówiące: Chodź, a patrzaj! I widziałem, a oto koń wrony, a ten, co na nim siedział, miał szalę w ręce swojej.

  6 I słyszałem głos z pośrodku onych czworga zwierząt mówiący: Miarka pszenicy za grosz, a trzy miarki jęczmienia za grosz; a nie szkodź oliwie i winu.

  7 A gdy otworzył czwartą pieczęć, słyszałem głos czwartego zwierzęcia mówiący: Chodź, a patrzaj!
  8 I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było śmierć, a piekło szło za nim; i dana im jest moc nad czwartą częścią ziemi, aby zabijali mieczem i głodem, i morem, i przez zwierzęta ziemskie.

  9 A gdy otworzył piątą pieczęć, widziałem pod ołtarzem dusze pobitych dla słowa Bożego i dla świadectwa, które wydawali;
  10 I wołali głosem wielkim, mówiąc: Dokądże, Panie święty i prawdziwy! nie sądzisz i nie mścisz się krwi naszej nad tymi, którzy mieszkają na ziemi?
  11 I dane są każdemu z nich szaty białe, i powiedziano im, aby odpoczywali jeszcze na mały czas, ażby się dopełnił poczet spółsług ich i braci ich, którzy mają być pobici, jako i oni.
  12 I widziałem, gdy otworzył szóstą pieczęć, a oto stało się wielkie trzęsienie ziemi, a słońce sczerniało jako wór włosiany i księżyc wszystek stał się jako krew;
  13 A gwiazdy niebieskie padały na ziemię, tak jako drzewo figowe zrzuca z siebie figi swoje niedostałe, gdy od wiatru wielkiego bywa zachwiane.
  14 A niebo ustąpiło jako księgi zwinione, a wszelka góra i wyspy z miejsca się swego poruszyły;
  15 A królowie ziemi i książęta, i bogacze, i hetmani, i mocarze, i każdy niewolnik, i każdy wolny pokryli się w jaskinie i w skały gór,
  16 I rzekli górom i skałom: Upadnijcie na nas i zakryjcie nas przed obliczem tego, który siedzi na stolicy i przed gniewem tego Baranka;
  17 Albowiem przyszedł dzień on wielki gniewu jego, i któż się ostać może?


  God-ło (patrzcie "Bóg") Venezueli.


  Jak w Apokalipsie: "baranek, biały koń, srzały i korona"

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/eb/Escudo_de_Armas_de_Venezuela_2006.png/800px-Escudo_de_Armas_de_Venezuela_2006.png
  .
 • Następni TRZEJ JEŹDŹCY APOKALIPSY. - Stone Mountain is a city near Atlanta, Georgia.
  .  Góra Kamień (Stone Mountain) była kiedyś własnością Venable Brothers i była miejscem założenia drugiego (odrodzonego) Ku Klux Klanu w 1915 roku.

  Została zakupiona przez stan Georgia w 1958 roku "jako pomnik Konfederacji".

  Stone Mountain Park oficjalnie otwarty 14 kwietnia 1965 r. - 100 lat po zamordowaniu Lincolna. Jest najczęściej odwiedzanym miejscem w stanie Georgia.

  Stone Mountain ma ponad 5 mil (PENTAGRAM) = (8 km OCTOKON) obwodu u podstawy.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/58/Stone_Mountain_Carving_2.jpg


  https://i0.wp.com/findingmandee.com/wp-content/uploads/2018/08/camp9.jpg


  .
 • @Krystyna Trzcińska 21:04:42
  Quidquid agis prudenter agas et respice finem
 • The Georgia Guidestones (Kamienny Przewodnik w Georgii (Dżordżja USA)
  .  https://vigilantcitizen.com/wp-content/uploads/2010/11/unveiling.jpg

  Napisy przesłanie jest wyryte w 12 językach.


  "Utrzymuj lodzkość poniżej 500.000.000 w nieskończonym balańsie z naturą"


  - Ciekawe którzy zostaną tymi wybrańcami???


  Nadzieja tylko w tym, że może pomysłodawcy, aktywiści i sympatycy tego przedsięwzięcia sami dadzą przykład i w pierwszej kolejności przewrócą sobie te GŁAZY (pŁAZY) na swoje jaszczurczo-kozie łby !!!  http://jamesjpn.net/wp-content/uploads/2010/06/Georgia_Guidestones_English_Full1.jpg

  https://www.coasttocoastam.com/cimages/var/ezwebin_site/storage/images/coast-to-coast/repository/photos/the-georgia-guidestones/644396-1-eng-US/The-Georgia-Guidestones_photo_medium.jpg


  .
 • @Repsol 20:39:14
  Mądry facet i tyle, salut!
 • @Zdzich 20:50:30
  Napisałeś powyżej:
  'Ostatnia nadzieja dla lewicowej czerwonej zarazy to ... Stany Zjednoczone.
  Karawan Indian nadciaga. Gdyby tak jeszcze Hillary byla prezydentem ..."
  A tu, że Hillary też pasożyt. ( zgadzam się z tym całkowicie)
  Napiszę ci Zdzichu tak: Am. Południowa jest specyficznym kontynentem. Tam etnicznie jeszcze mieszka większość potomków Majów, Inków, Azteków.
  Nigdy tam "wspaniali" Amerykanie nie zrobią porządku na swoją modłę.
  Ci ludzie tam naprawdę potrafią być bardzo upierdliwi.
 • @Krystyna Trzcińska 21:44:08
  Niech mieszkańcy Georgii dadzą przykład, skoro trzymają coś takiego na swoim terytorium.
 • @stanislav 23:10:28
  Raz ci jeszcze syjonistyczny kretynie powtarzam
  Pocałuj mnie w doope, leśny/obleśny łysy zgredzie
  Paszoł
 • @Husky 23:14:28
  Myślisz, że jak ty cały czas całujesz w dupę, to dla innych to jest atrakcyjne? Powiedziałem co jest twoją domeną-onanizm, więc skup się na sobie kundlu.
 • @stanislav 23:20:58
  Znasz syjonistyczny zgredzie bajkę o wężu???
  To sss.....
 • @Husky 23:24:28
  To śmierdzi naftaliną, jak bajeczki o Tymitunie :))), ale ty lubisz grzebać w fekaliach jak każdy kundel :))) Nie daj boże jak zaczną deportować taką hołotę jak ty z Wysp. Chyba tylko z tego powodu chyba zacznę być przeciwnikiem Brexitu :)))
 • @Husky 16:02:17
  Londynek pierwszy dostanie bombki na łeb. Prewencyjnie.
  Wracaj lepiej na Szmulki.
 • Kto następny?
  Jak to kto? Białoruś!!!!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:08:48
  Od kogo?
  Dowcipniś
  8-)))))
 • @Husky 19:35:35
  Ma rację.
  A ty kibicujesz żydowskim pacholkom. Brawo!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:21:06
  My "Amerykani"e tak już mamy
  8-)))))
  Pytanie czemu tak Rosjanie żydków się wystraszyli w Syrii
  Robią z nich pośmiewisko z tymi fenomenalnymi SS- coś tam
  To jest dopiero żenada.
  Potęgą ....w gazetach
 • @Husky 23:24:28
  Przecież to ty jesteś syjonista...
  Służysz żydowskiej partii PiS.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:31:15
  Wojna w rodzinie?
  8-)))
 • @Husky 00:25:56
  FAKTY: żydki chciały pozbyć się Assada a tu Assad nadal jest - i tu jest klęska żydków na całej linii.
  I zwycięstwo Rosji.
 • @Husky 00:25:56
  Wcale się nie wystraszyli. Trzymają ich za jaja.
  A S-ilestam są na inną okazję :)
 • @lorenco 21:57:51
  Am. Południowa jest przede wszystkim biednym i nie rowinietym kontynentem. Nie mieli nawet koni, gdyby Christofer Columbus ich nie przywiozl z Hiszpanii.
  Żyja z Pomocy Zagranicznej USA oraz amerykanskich turystow, którzy lubia wypoczywac w cieplych krajach lub interesuja się „kultura” Majów, Inków, Azteków.
  Pomoc tzw. krajom latynoskim z kieszeni podatnika amerykanskiego wyniosla US$1.1 billion w roku fiskalnym 2018.
  Pozwolilo to mieszkancom tych krajow jako-tako życ w okowach socjalistycznych rządow bez zamiaru ich zmiany, oraz chwalic się tzw. „kulturą” Majów, Inków, Azteków. W licznych muzeach i publikacjach pomijany jest fakt, ze ta „kultura” to ludożerstwo znane wtajemniczonym z rozcinania klatki piersiowej ostrym kamieniem na żywo(!) i zjadania bijącego serca. W mniej tragicznej sytuacji, można było skonczyc żywot w kociolku jako wędlina w ich bardzo pikantnej zupie.
  Przecietny Amerykanin nie jest zainteresowany tą „kulturą”, ani ich bogactwami mineralnymi, o ile takie posiadają.
  Prezydent Trump nakazal zamknąc amerykanskie placowki dyplomatyczne w Wenezueli i ich pracownicy rozeszli się do swoich domow. W efekcie czego, fala niewyksztalconego dziadostwa z Wenezueli dołączyla do wielo-tysiecznej karawany udajacej się do … USA. Stany muszą teraz oglosic „stan wyjątkowy” i szczelnie zamknąc granice.
  Ot, i tyle z plotek o Wenezueli.
  www.youtube.com/watch?v=paYGYTvsoAg
 • Ten przyjemniaczek Juan Guaido
  ma wstawione fajne ząbki. A to znaczy, że w Wenezueli wcale nie jest tak źle albo te ząbki on sobie zrobił za pieniądze Amerykanów.
 • "Teraz Wenezuela, a kto następny?"
  Nie ma następnych - bo zawsze na celowniku dzieci diabła jest człowiek stworzony przez Boga - niezależnie gdzie w danej chwili żyje i mieszka.
  Gra nie idzie o Wenezuelę a o zawłaszczenie Ziemi w ogóle - a wtedy człowiek zostanie przerobiony na bydlę i tak przez dzieci diabła będzie traktowany.
  Słowem - co uczyniliście Afganistanowi, Syrii, Libii, Wenezueli, kiedyś Francji, później Rosji, później Polakom, etc. - uczyniliście i nam wszystkim - i tak na to należy patrzeć i wyciągać wnioski.
 • @lorenco 19:41:30
  Podobny do Macrona i Obamy, obaj agenci bankierów. Już zyskał przezwisko Macrobama :

  https://www.rt.com/news/450101-guaido-us-pawn-blumenthal/

  a "nasz" Trump zwie się Mr. MAGA (Make America Great Again)
 • @Zdzich 07:50:29
  Zdzichu, nie ścigaj się w głupocie z husky'm, bo masz szansę go przegonić :))))
 • @Rzeczpospolita. Temat nienowy!! W 08/25/1997 "PDVSA kończy badania nad ropociągiem Wenezuela-Floryda"
  .


  Wenezuelska państwowa firma naftowa Petroleos de Venezuela SA (Pdvsa) ukończyła techniczne studium wykonalności dotyczące budowy rurociągu o długości 3.190 km, o wartości 3,6 mld USD, przeznaczonego do transportu ropy naftowej ze wschodniej Wenezueli na Florydę.

  Zgodnie z niedawno opublikowanym raportem branżowym,
  planowany rurociąg podmorski rozciągałby się od Guanta, w stanie Anzoategui, we wschodniej Wenezueli, na najbardziej wysunięty na południe wierzchołek Florydy, łącząc i obsługując kilku klientów z Karaibów, w tym Puerto Rico, Dominikanę i Kubę.

  Raport powiedział, że możliwość budowy rurociągu Wenezuela-Floryda zdolnego do transportu około 300 000 b / d ropy naftowej była analizowana przez "Państwowy" Przemysł Naftowy Wenezueli...


  https://www.ogj.com/articles/print/volume-95/issue-34.html

  Przegląd Rurociągów gazu ziemnego w wybranych regionach
  na świecie
  https://www.ingaa.org/File.aspx?id=30073  .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031