Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
383 posty 361 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Z komórką w dłoni w nieznaną przyszłość nowego roku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przełom roku to zwykle czas reminiscencji. Zaprezentował takowe w swym sylwestrowym artykule dr Paul Craig Roberts .

Przełom roku to zwykle czas reminiscencji. Zaprezentował takowe w swym sylwestrowym artykule dr Paul Craig Roberts (https://www.paulcraigroberts.org/2018/12/31/the-world-known-to-me-is-fading-away/).
 
Konstatuje on fakt masowego odejścia społeczeństwa od realiów do cybernetycznej rzeczywistości wirtualnej. „Dziś zawiązuje się wieloletnie przyjaźnie poprzez Internet, nigdy nie widząc się nawzajem, prezentuje się intymne fakty swego życia na Facebooku i delektuje się rozebranymi dziewczynami na portalach randkowych miast spotykać się z nimi twarzą w twarz” – pisze Roberts – „Obecnie widok atrakcyjnej dziewczyny na plaży w stroju kąpielowym składającym się z dwu sznurówek, nie przyciąga mężczyzn wpatrzonych w swe smart-phone’y.”
 
Wiek informatyczny ma też negatywny wpływ na poziom wykształcenia młodego pokolenia – konstatuje. W okresie jego młodości (II wojna światowa) zdolne jednostki miały szanse wybicia się.  „Dzięki dobremu wykształceniu mogłem ja, biedny irlandzki chłopak, dojść  do stanowiska US Treasury Secretary.” Teraz droga awansu społecznego jest dla ogółu zamknięta i pozostaje ekskluzywnie w gestii elit.
 
Zgadzam się w pełni z uwagami autora, a nawet pragnę je uzupełnić, z pozycji osoby równie dobrze znającej amerykańskie realia, nie z wyżyn władzy co prawda, ale za to od podszewki.
 
Nepotyzm zawsze egzystował w USA, jak i w reszcie zachodniego świata, nigdy jednak nie funkcjonował system, w którym awans zagwarantowany był wyłączne członkom uprzywilejowanych elit, przy czym kryterium awansu jest tzw. „negatywny dobór naturalny”. Tak,  że na szczytach władzy, we wszystkich jej aspektach społecznych, znajdują się ludzie najgorsi i najgłupsi z możliwych. Nie inaczej mają się sprawy w innych krajach Zachodu. 
 
Szczególnie złą sytuację zauważyć możemy w III RP, która stoczyła się już do poziomu najlichszych kolonii unijnych, takich jak kraje bałtyckie, Rumunia, czy Bułgaria.
 
W Polsce nepotyzm był powszechnym zjawiskiem także w czasie PRLu i był niewątpliwie agenturalny, służący sowieckiemu okupantowi. Nomenklatura, bo tak się owa elita zwała, miała jednak podstawy ideologiczne, dzięki czemu niektóre zdolne jednostki mogły zrobić karierę i coś dobrego dla Ojczyzny, udając po prostu, że mają światopogląd „marksistowsko – leninowski”. 
 
W III RP „elity” są w pełni pragmatycznie agenturalne. Oznacza to, że nie ma u nich miejsca na ideowe sentymenty, albo się służy wrogom i okupantom, ze wszystkimi tego faktu konsekwencjami dla społeczeństwa i atrapy państwa polskiego pt. „ IIIRP”, albo się po prostu wylatuje.

Wzorem swych zachodnich pryncypałów, społeczeństwo jest w pełni ogłupione. Mądre (smart) telefony w rękach głupców mogą jedynie służyć odwróceniu uwagi od katastrofalnych realiów w stronę błyskotliwej wirtualnej rzeczywistości, ułatwiając „elitarnej” agenturze zarządzanie krajem.
 
W przeciwieństwie do Zachodu jest jeszcze w III RP spory odłam patriotów zwanych skrótowo „Polak - katolik”. O ile na Zachodzie społeczeństwa en masse odwróciły się już dawno od fałszywych piewców „dobrej nowiny” ( czytaj wyznań różnego autoramentu), o tyle w Polsce patrioci dają się dalej prowadzić ku zagładzie przez hierarchię kościelną, odwracającą społeczną uwagę od autentycznych problemów i zagrożeń ku niewyczerpanej masie rytuałów i obrządków „nowego zakonu”. Z tego powodu watykańska struktura zasługuje w pełni na określenie judaistyczna, czyli wyrażając się kolokwialnie – szatańska.
 
Niczym nie mitygowany strumień emigracji młodego pokolenia Polaków jest kontynuowany. Na ich miejsce władze sprowadzają Ukraińców, oraz wszelkiej maści „uchodźców”, którym stwarza się w III RP cieplarniane warunki. Aktywnie wspiera te działania wspomniana struktura watykańska, wpajając w owieczki konieczność miłosierdzia bez granic dla „biednych uciekinierów”, milcząc przy tym jak zaklęta o imperatywie odwrócenia strumienia emigracji etnicznie polskiego społeczeństwa, w celu powstrzymania nieuniknionej agonii Narodu.
 
Sytuację pogarsza odwieczna cecha Słowianek ( w tym Polek) wyrażająca się w uwielbieniu dla obcokrajowców. Cecha ta jest aktywnie wzmacniana przez polskojęzyczne media. Kobiety uganiają się za nimi, przy czym im czarniejszy i bardziej egzotyczny jest dany osobnik, tym lepiej. Jeśli nie uda im się załapać na egzotykę, to zadawalają się rdzennymi Europejczykami.  W ostateczności wiążą się ze swymi brudnymi i śmierdzącymi ( nie używają dezodorantów) rodakami. Ocenę tą przytaczam na podstawie  prześledzenia kilku polskojęzycznych forów internetowych i nie jest ona mą własną opinią.
 
Reasumując, zdegenerowany Zachód, zalewany przez obcych etnicznie emigrantów, pogrążający się w moralnym i materialnym dekadentyzmie, upada. Otwartym pozostaje pytanie, czy stanie się to w sposób traumatyczny, czy ewolucyjny. Nie ulega natomiast wątpliwości, że III RP oraz jej polskojęzyczna część społeczeństwa, znajduje się w najgorszej sytuacji i jej koniec to kwestia kilku lat, przy utrzymaniu obecnych trendów.   
 

Tak więc trudno patrzyć z optymizmem na 2019 rok, no chyba że dzierży się w dłoni smart phone! 

KOMENTARZE

 • Technologia vs stereotypy
  "Otwartym pozostaje pytanie, czy stanie się to w sposób traumatyczny, czy ewolucyjny"

  W obecnych czasach brakuje wielu rzeczy, w tym i logicznego myślenia. Przyzwyczailiśmy się do tego że technologia robi za nas wszystko i w ten sposób rozleniwia umysł, ciało i wiele innych sfer.

  " W ostateczności wiążą się ze swymi brudnymi i śmierdzącymi ( nie używają dezodorantów) rodakami."

  To akurat dlatego że przez lata przyzwyczajeń, gdy słowo kobiety nie znaczyło wiele. Musiała swe domowe obowiązki wykonać, milczeć i nie wychylać się nic ponadto.

  "Sytuację pogarsza odwieczna cecha Słowianek ( w tym Polek) wyrażająca się w uwielbieniu dla obcokrajowców."

  Krótkotrwała ciekawość której większość żałuje.
 • Zgnilizna panuje na górze
  i to ta góra rządząca posiadająca media promieniuje zgnilizną w kierunku dołów.
  A doły są jak zawsze ... 90% ludzi prostych nie myślących samodzielnie i 10% potencjalnych elit...
  Problem w tym `ze te 10% elit Narodu nie ma ścieżki rozwoju by dotrzeć do poziomu władzy.

  Władze nie reprezentują Narodu one są ponad narodem to globalna mafia żydowska która dopuszcza (wykorzystuje) wyłącznie uległe, dyspozycyjne, sterowalne marionetki... a tacy ludzie to nie jest ta elita intelektualna Narodu o której pisałem...
  to raczej karierowicze, szubrawcy, moralni degeneraci, krzykacze wiecowi..

  I dlatego obecne "elyty" są takie jakie są odrażające, fałszywe, zakłamane, głupie..zdradzieckie.
  Prawdziwe elity Narodu są gdzieś zagubione pośród zwykłych ludzi
  pracują jak pracownicy, mają małe firemki... może gdzieś na uczelniach egzystują...
 • @Autor
  Ratunkiem dla Polski powinni być patrioci, tu określani jako "Polak - katolik" - z konsekwencjami w postaci narodowego katolicyzmu.

  Tyle, że jak Pan to sam zauważył - "góra" katolicka jest antypolska i zjudaizowana. Do tego ND-ecja nie prowadzi do współistnienia, a łatwo może wejść w sferę szowinizmu.

  Czyli - wnioskiem jest, że potrzebna jest idea współżycia bazująca na polskości.

  Kiedy to dotrze do szerszego grona ?
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:00:17
  wtedy kiedy za ideą będą podążały pożądane przez masy paciorki i blichtr z nimi związany.
 • @zadziwiony 12:01:24
  Nie. Pospólstwo nie wyznacza kierunków rozwojowych.
  Potrzebna jest polska elita, która resztę poprowadzi.
 • WPS
  W niniejszym tekście, dobrze charakteryzującym ogólną sytuację, autor dokonał jednak pewnego uproszczenia:" Sytuację pogarsza odwieczna cecha Słowianek ( w tym Polek) wyrażająca się w uwielbieniu dla obcokrajowców. Cecha ta jest aktywnie wzmacniana przez polskojęzyczne media. Kobiety uganiają się za nimi, przy czym im czarniejszy i bardziej egzotyczny jest dany osobnik, tym lepiej. Jeśli nie uda im się załapać na egzotykę, to zadawalają się rdzennymi Europejczykami. W ostateczności wiążą się ze swymi brudnymi i śmierdzącymi ( nie używają dezodorantów) rodakami. Ocenę tą przytaczam na podstawie prześledzenia kilku polskojęzycznych forów internetowych i nie jest ona mą własną opinią".

  Ostatnie zdanie jest pewnym usprawiedliwieniem na korzyść autora.

  Skłonność Polek do łączenia się z ciemnoskórymi mężczyznami jest przesadzona ( chociażby na tle analogicznych zjawisk w Europie i Amerykach, a nawet na całym świecie). Nie jest to na szczęście jakąś niepokojącą tendencją. Dominują wśród Polek , a na pewno wśród Polek w Polsce wybory w ramach własnej "rasy". Czynnik mirażu egzotycznego, zazwyczaj nie wynika z zafascynowania zagranicznością, ale bardziej z dosyć pragmatycznej ( często złudnej) kalkulacji na dostatnie, wygodniejsze życie.
  Erotyczno-seksualne fascynacje międzyrasowe, czy międzykulturowe są stare jak świat i wynikają z czynników tajemniczości, podświadomych instynktów. Współczesny, wynaturzony globalizm i antykultura bazują na tym dla zgoła innych, najczęściej politycznych i społeczno-ekonomicznych celów.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:00:17
  Pan Wojtas absesyjnie pisze: " Do tego ND-ecja nie prowadzi do współistnienia, a łatwo może wejść w sferę szowinizmu".

  Nie ma takiego koniecznego ciągu logicznego: narodowa demokracja - niemożliwość współistnienia ( pytanie kogo z kim ? - przyp. P.Z.) - szowinizm.

  Narodowa demokracja oznacza natomiast pierwszeństwo i niezbywalne prawo do określania przez rdzenny naród i wytworzona przez niego kulturę zasad życia wspólnotowego, w tym i państwowego.

  To nie powinno p. Wojtasa niepokoić bardziej niż określanie tych zasad przez ponapaństwowa i ponadnarodowa strukturę jawną lub, albo tym bardziej, tajną - nawet jeśli by przyznawała sobie ona atrybut namaszczenia przez boga plemiennego lub wyimaginowaną religijną lub parareligijną ideę wybraństwa i elitaryzmu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:25:24
  Tu się zgadzam .. pospólstwo nie jest predysponowane do sprawowania władzy (patrz solidaruchy) ..do tego potrzebne są elity Narodowe
  ale nie te dziedziczne, nie te kościelne nie te wyłaniane przez zagraniczne służby specjalne..

  Być elitą to osobisty przywilej wynikający z dokonań zawodowych z kompetencji... a nawet z obowiązków zawodowych (lekarze, nauczyciele, sędziowie).
  Niestety elity mają zwyczaj się zakleszczać w sobie , zamykań na społeczeństwo i dążą do rządzenia społeczeństwem zamiast mu służyć czyli działać w interesie społecznym a nie w interesie własnym.

  Potrzebny jest zdrowy system doboru, wyłaniania elit oraz usuwania elity tych którzy się nie sprawdzają z jakichkolwiek względów.
  Potrzebna jest kontrola społeczna elit . Społeczeństwo powinno mieć moc kreowania elit ale i odwoływania skompromitowanych członków elity.

  Wybory z ordynacją po żydowsku tego warunku oczywiście nie spełniają.

  W Żydowskiej demokracji to mafia żydowska oraz jej media kreują różne kreatury na "elyty" a Naród może sobie jedynie wybierać spośród tych kreatur i to nie do końca bo decyduje i tak miejsce na liście...
  więc zawsze do władzy wchodzą te kreatury które wg mafii żydowskiej mają wejść. Potem te kreatury dobierają sobie inne kreatury (szwagrów, znajomków ..) i tworzą sitwy rządzące krajem.
  Na wybór sędziów obywatele ne mają ŻADNEGO wpływu .. tam kreatury wybierają się same.

  Ja widać Naród nie ma ŻADNEGO wpływu na wybór elit rządzących krajem.
  Tak wygląda "demokracja po żydowsku" albo "demokracja talmudyczna"

  A wszystko to zawdzięczamy ,,,sol...oraz KK z JPII...

  A Polska elity niewątpliwie posiada...trzeba tylko zmienić talmudyczną demokracją na demokrację.
 • @stanislav 13:51:26
  Narodowa demokracja to brzmi jak Narodowy socjalizm.
  Obie nazwy są piękne i trafne... ale tylko wtedy gdy nie są wykluczające...

  Jestem zwolennikiem i demokracji i socjalizmu czyli wsparcia obywateli przez państwo bo państwo jest po to by tworzyć jak najlepsze środowisko do życia dla obywateli.
  Jestem też zwolennikiem Narodu jako suwerena tworzącego własne państwo by stworzyć jak najlepsze środowisko do życia Narodu.

  Czynnik "Narodowy" nie może być wykluczający, dyskryminujący mniejszości...czy wręcz inne narody jak to było w Nazizmie i jak to jest w Syjonizmie (pokrewne ideologicznie systemy oba zbrodnicze, rasistowskie, dyskryminujące)

  Mniejszości Narodowe muszą mieć w tej Narodowej demokracji swoje prawa (ale nie przywileje) z wyjątkiem jednego władza nad krajem
  musi odpowiadać parytetom populacyjnym Narodu i mniejszości
  (ilość posłów , ilość wybieralnych przedstawicieli we władzach każdego szczebla).
  Narodowy tak, demokracja tak, socjalizm tak....prawa mniejszości tak.
  (Państwo oczywiście neutralne religijnie)
  Kapitalizm czy liberalizm czyli rządy oligarchii NIE
  Klerykalizm czyli państwo wyznaniowe NIE.
 • @Oscar 14:10:05
  Podstawą nowej demokracji narodowej powinno byc 380 partii powiatowych zasilonych nową energią.
  http://nke21.neon24.pl/post/138587,nowe-partie-oraz-akcje
 • @stanislav 13:51:26
  Jakby nie patrzeć, to wasze sugestie oparte są na tym, aby dać komuś w mordę".
  Obecne teksty WPS - i pańskie i Kosiura, są nastawione na zwalczanie żydów (i Żydów).
  Ale jakby się ich wyeliminowało, to zaraz byście znaleźli kogoś innego do zwalczania.

  Moje stanowisko w ramach CP stoi na bazie dbania o własny interes, konieczność dostosowania się mniejszości do etyki polskiej i bez prawa jej propagowania - chyba, że w rzeczowej dyskusji, bez "tematów tabu".
  Ale tu nie mają one , a zwłaszcza judaizm, żadnych szans.

  I to tyle, szowinisto in spe.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:34:03
  Bez przesady z tymi żydami..
  Oni stanowią globalną mafię...
  a złe jest to co ta mafia robi a nie to że jest żydowska...
  Każda globalna mafią jest zła bo to mafia..

  To taki sam problem jak z nazizmem i Niemcami..
  To nazizm jest zły nie Niemcy ale to Niemcy stworzyli nazizm.
  Porządni Niemcy cierpieli prześladowania z tego powodu.
  Podobnie jest z żydami.
  Nie każdy żyd jest syjonistą czyli członkiem globalnej mafii żydowskiej
  ale chyba każdy członek tej mafii jest żydem..

  Nazizm i syjonizm to ideologiczne bliźniaki (rasa panów i naród wybrany)
  Można powiedzieć że nazizm się wzorował na syjonizmie... że chciał zastąpić syjonizm, wejść w ideologiczne buty syjonistów.

  Mafię żydowską trzeba zniszczyć .. porządnych żydów zostawić w spokoju.
  Problem w tym że to trudne zadanie ..a skrzywdzony naród jest mało subtelny... czego doświadczyli Niemcy podczas II wojny światowej.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:34:03
  Panie Wojtas, niech Pan nie stara się wiedzieć lepiej ode mnie czy i komu ja chcę dać " w mordę" jak to się Pan eufemistycznie w duchu pańskiej CP wyraża, a który to skrót mieszkanie myśląc o panu kojarzy mi się z poglądami CEPA.
 • używanie terminu "wirtualny" w znaczeniu, w jakim używają go owi
  głupcy z cwaniaczkami w ręku, dyskwalifikuje intelektualnie rozważania,

  póki co, sztuczny świat sieci nie jest w stanie zastąpić rzeczywistego,
 • @Oscar 13:58:11
  blaga,

  nie decydują miejsca na liście, tylko debilizm głosujących.
 • @Oscar 14:10:05
  chmmm, nie jesteś zwolennikiem narodowego -izmu?

  zaproponuj model demokracji dla stada wilków i owiec.
 • @interesariusz z PL 18:25:17
  ale to jest manipulowanie wynikami wyborów.
  Ordynacja powinna systemowo "omijać" taki "debilizm wyborców"
  To klasyczne oszustwo.. każdy oszust wykorzystuje "debilizm" oszukanego...na tym właśnie polega oszustwo.
 • @interesariusz z PL 18:26:34
  System jest prosty jak świński ogon.
  Wystarczy by owieczki miały prostą procedurę do odwołania i rozliczenia wilka.

  O ocenie wilka powinny decydować owieczki tylko i wyłącznie a nie inne wilki.
  .. i w trybie online ... a nie raz na kilka lat...

  To prosty system... tylko trzeba rewolucji by go wprowadzić.
 • @stanislav 13:38:57
  Być może łączą się one w większości z członkami własnej rasy (rdzennymi Europejczykami), ale i tak są stracone dla narodu. Dlatego koszerne polskojęzyczne media tak rozbuchały owe instynkty wśród zdeprawowanych Polek, bo to jest prosta doroga do samozagłady. Nie potrzeba komór gazowych.

  Naród, którego kobiety nie chcą rodzić jego dzieci, a wolą rodzić je innym nacjom jest skazany na zagładę, nawet jeśli nie ma innych zagrożeń. A w przypadku dzisiejszej III RP zagrożeń jest multum!
 • @Oscar 18:52:40
  I dlatego demokracja to najgorszy z systemów władzy. Tak twierdzili juz starożytni Grecy, którzy ten system zdefiniowali.

  Głupców w każdym narodzie jest gigantyczna większość, więc "uczciwa demokracja" to też samobójstwo. W praktyce przechwytywana jest przez spryciarzy takich jak żydzi.
 • @Oscar 18:52:40
  Wszyscy z" internetowych elit "wiedzą co trzeba zrobić, tylko jeszcze nikt nie wyjawił jak to skutecznie uczynić.
 • @dr nowopolski 19:10:26
  Tym razem nikt sie już nie wywinie od Sanatorium:
  www.auschwitz-gov.livejournal.com
  (w rozbudowie przez nasz Kościół: https://nspap.livejournal.com )
 • @zadziwiony 19:40:51
  Wiedzą, wiedzą: Podstawą nowej demokracji narodowej powinno być
  380 partii powiatowych zasilonych nową energią.
  http://nke21.neon24.pl/post/138587,nowe-partie-oraz-akcje
 • @Oscar 18:55:24
  tak, prostota jak świński ogon jest powalająca,

  a jak oceniać będą owieczki wilka ? po obżarstwie ?
 • @NKE 20:17:11
  kto na to pozwoli?
  Żeby wprowadzić zmiany, trzeba obalić istniejący system z całym aparatem władzy, siły i propagandy. By coś obalić trzeba mieć siłę. My jesteśmy silni jedynie w gębie. Władza ma ustawę 1066 gdy sił własnych zabraknie. Ciągle zatem aktualne jest pytanie. Jak obalić system?
 • @dr nowopolski 19:00:51
  Szanowny Panie, też uważam problem demograficzny w Polsce za niezmiernie ważny i niemal pierwszoplanowy do rozwiązania myśląc o przyszłości Polski, ale czy pogląd : " Naród, którego kobiety nie chcą rodzić jego dzieci, a wolą rodzić je innym nacjom ..." na czymś pan opiera, czy jedynie na wprawdzie zrozumiałej, ale jedynie - goryczy ? Szczególnie chyba zbyt daleko idące jest stwierdzenie, że "wolą ( jak rozumiem odnosi pan to do Polek ?) je ( dzieci - PZ) rodzić innym nacjom" ?
 • @zadziwiony 22:28:10
  Przy totalnym braku rozumku nie da się, niestety.
  Po krachu, również totalnym: https://nke21.neon24.pl/post/146988,igor-witkowski-o-krachu-i-jego-konsekwencjach

  motłochowi pozostanie tylko jedna droga: www.auschwitz-gov.livejournal.com ( w rozbudowie przez nasz Kościół: www.nspap.livejournal.com )
 • pewne jak Titanic
  Wystarczy wylaczyc smartfona i nastapi powrot do rzeczywistosci i cofniecie technologiczne,bo jak telefon to i Internet itp.Duzo nie trzeba,zawirowanie militarne,wybuch na Sloncu czy jakis stan wyjatkowy.
 • @stanislav 23:49:26
  Wystarczy podróżować pomiędzy Polską a zagranicą, by wizualnie ocenić % Polek w związkach z obcokrajowcami w stosunku do reszty pasażerów linii lotniczych.

  Podróżuję bardzo często i mam zwyczaj przyglądania się bacznie otoczeniu, miast wtykać nos w komórkę. Stąd widzę co jest w koło, a obraz jest zawsze ten sam, można więc to uznać za jakąś statystykę. Oczywiście sprawa ta, jak wiele innych to temat tabu, ze zrozumiałych względów.
 • @stanislav 23:49:26
  Dr nowopolski nadal traktuje NEon jak kozetkę psychologa pod pozorem dbałości o zachowanie czystości rasy.

  Mieszkałam w Gdyni w czasach, kiedy była miastem portowym i akademickim, z młodzieżą studencką z całego świata, a nie turystycznym, jak teraz i znałam całkiem sporo Polek, które miały dzieci z cudzoziemcami, czasami ich mężami, czasami nie - i nikt nie robił z tego powodu wielkich ceregieli.
  Domieszka świeżych genów nigdy nikomu nie zaszkodziła, w przeciwieństwie do różnych form kojarzenia krewniaczego.

  Polki były gwałcone na każdej wojnie i zawierusze wojennej, pod każdym zaborem i nikt się nie martwił czystością rasy, innymi nacjami i innymi tego typu bredniami. Rodziły dzieci, które wychowywały jak stuprocentowych Polaków.

  Tak się składa, że Polki, poza nielicznymi wyjątkami, które miały nieszczęście trafić na fanatycznych muzułmanów, za którymi stoją całe klany, najczęściej wychowują swoje dzieci w polskiej tradycji, kulturze i religii, bez względu na pochodzenie etniczne czy rasę ojców.

  Tylko osobnicy tacy, jak dr nowopolski nie pozwalają tym dzieciom czuć się w pełni Polakami, bo któż miałby ochotę bratać się z narodem matek, w którym jest pełno rasistów? Taki stosunek może zniszczyć nawet najgorętsze uczucia patriotyczne zaszczepione przez matki - Polki.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031