Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
383 posty 361 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Cele globalnej polityki USA i jej polskie reperkusje

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Współczesne USA mienią się być główną siłą dążącą do totalnej dominacji nad światem.

Stereotyp polityczny współczesnych obywateli III RP, oraz ich agenturalnych i/lub nierozumnych elit opiera się na koncepcji „dwu wrogów” (Rosji i Niemiec) wzbogaconej o elementy odwiecznej miłości krajowych patriotów do Ameryki i wszystkiego co z sobą ona niesie.
 
O ironio  ta ponad stu letnia koncepcja jest na trwałe zakodowana w mentalności mieszkańców, pomimo że w błyskawicznie zmieniającym się świecie globalizmu i informatyki, paradygmaty  starsze niż dekada zwykło się uznawać za anachronizmy.
 
Nie wdając się w szczegóły, powszechnie skądinąd znanej, politycznej wizji jaką żyje się w III RP pozwolę sobie zamieścić poniżej streszczenie najnowszej publikacji znanego niezależnego amerykańskiego analityka Jamesa Petrasa zawierającej kompendium współczesnej polityki USA i jej dotychczasowych rezultatów:
 
„Współczesne USA mienią się być główną siłą dążącą do totalnej dominacji nad światem. Waszyngton zdefiniował zasadnicze przeszkody na tej drodze w postaci Chin, Rosji i Iranu. Drugorzędnymi obiektami agresji są Afganistan, centralna i północna Afryka, Kaukaz, oraz Ameryka łacińska. 
 
Chiny są głównym wrogiem Ameryki, przodującej gospodarczej, politycznej i ekonomicznej siły. Chiny stworzyły alternatywny socio-ekonomiczny system łączący państwowe banki i planowanie z prywatnym sektorem wytwórczy. USA zostały w tyle we wszystkich tych dziedzinach z negatywnymi perspektywami na przyszłość. W odpowiedzi Stany wprowadziły protekcjonizm gospodarczy, wojnę propagandową i militarne okrążanie Chin z morza i powietrza. Biały Dom intensyfikuje obecnie agresję z poziomu sankcji, do prowokacji  i rabunku aktywów, już tylko jeden stopień poniżej militarnej agresji. Lont nuklearny został podpalony. Ze swej strony Rosja również cierpi amerykańskie sankcje, oraz zrywanie układów nuklearnych. Iran jest obiektem sankcji gospodarczych i ataków na jego regionalnych sojuszników Syrię i Jemen. W tych działaniach Waszyngton polega na Izraelu, Arabii Saudyjskiej oraz islamskich terrorystach.
 
Drugą grupę celów stanowi Ameryka łacińska, Azja i Afryka. Atakowane są ekonomicznie Kuba, Wenezuela i Boliwia. W swych działaniach Waszyngton opiera się na swych lokalnych wasalach Brazylii, Chile, Peru, Argentynie i Ekwadorze.
 
Waszyngton stosuje też wojny pośrednie (proxy wars), których przykładami są Kosowo, Ukraina, Kurdystan, oraz chińska prowincja Xinjiang.
 
„Proxy wars” mają też za zadanie szerzenie propagandy przeciw ich ofiarom poprzez przedstawianie ich jako dyktatury i wrogów zachodnich wartości.
 
Pomimo tych wielowarstwowych wysiłków Ameryce nie udało się izolować czy osłabić głównych przeciwników. Nastąpiło zbliżenie Rosji z Chinami. USA zwiększyły co prawda liczbę sojuszników w Ameryce łacińskiej i Afryce, ale wszyscy zależni są od chińskiego importu surowców i żywności.
 
Niepowodzenia we wdrażaniu swej globalnej hegemonii Waszyngton kompensuje groźbą wojny globalnej, porywa obywateli chińskich i rosyjskich, koncentruje flotę u wybrzeży Chin, wspiera neonazistów na Ukrainie, grozi bombardowaniami Iranu.
 
Łatwo więc można sobie uzmysłowić, jak przegrana wojna handlowa może doprowadzić do wojny nuklearnej."
 
Niewiele trzeba inteligencji, by z powyższego wyciągnąć oczywiste wnioski co do prawdziwych celów „sojuszu” polsko-amerykańskiego. O dokonanej już ponad trzydziestoletniej gospodarczej eksploatacji i finansowym rabunku Polski, w ramach „wolnego rynku”, już nie wspomnę.
 

    

KOMENTARZE

 • 5*
  Przeciętny Polak który ma bardzo głęboko zakorzeniony kompleks niższości wobec "zachodu" i nieuzasadnioną pogardę wobec "wschodu" i tak nic z tego nie zrozumie.
  Nawet kiedy zlicytują mu jego własny kraj, wygonią z kraju dzieci i wnuki "za chlebem", zabiorą cały dorobek jego życia a na koniec jeszcze zszargają wszystko co było mu dotąd tak drogie i święte jednak z nienawiści do Rosji będzie znosił wszystkie zniewagi doznawane od swego ciemiężyciela.
  Nawet go szczerze pokocha!
  Czy to nie o takim stanie umysłu pisał Orwell w Roku 1984?
  Czy takie państwo ma szanse na przetrwanie?
 • @Autor
  Potrzeba minimum pokolenia (circa 25 lat) aby zmienić postrzeganie społeczne.
  Po 89 roku mieliśmy min. dekadę, gdy USA były gloryfikowane i dokonywano medialnych manipulacji w celu wykazania wielkości i wspaniałości tego państwa.
  Obecnie, po wejściu do UE, wojnach na BW - postrzeganie zaczyna się zmieniać, ale i tak potrzeba przynajmniej jeszcze 10 lat, aby dotarła do świadomości Polaków faktyczna rola USA.

  Drugie, że trzeba pracować, także w USA, nad krzewieniem wiedzy i rozumienia Polskiej Idei Cywilizacyjnej. Określać Polską Rację Stanu.
  Bo sama wiedza, że USA są "brzydkie" to za mało; trzeba własnych wyobrażeń porównawczych.
 • @Robik 08:21:51
  NO weź pod uwagę,że w kreowaniu nienawiści celuje pewna nacja,na odcinek "walki" z wrogiem także polskim nie tylko ruskim skierowano najlepsze siły!!tu podpalić tam podpalić, i wrze...itd

  Samuel /Pereira , ma siostry Sarę, Rut oraz brata Izaka.

  Jeździł sobie na osiołku, aż nagle ktoś go odkrył i wysłał, by mógł zrobić karierę w Polsce!!
  https://youtu.be/OhgFyM2qd2g

  Dawid /Wildstein/wiadomo ,
  oraz
  nagły zrzut z Londynu sierżant Jojnie Daniels

  oraz M. Rej prosto z Paryża.

  To jest moc!!
  Wszyscy, cała grupa ds.specjalnych ..."dobrze urodzeni"!

  Narodowcy be, uchodźcy cacy!!!

  https://wprawo.pl/2018/09/10/katarzyna-ts-sojusz-tvp-info-i-jewish-pl-czyli-wspolne-szczucie-na-narodowcow/

  https://nczas.com/2018/09/09/samuel-pereira-z-tvp-info-wciska-lewacka-propagande-ws-imigrantow-internauci-zniszczyli-go-w-komentarzach/

  No ale niestety prof.Sadurski ma inne zdanie, nie wiedzieć dlaczego!!

  https://wiesci24.pl/2018/10/20/profesor-sadurski-o-szefach-tvp-info-kapus-i-certyfikowany-swir/

  Samuel z Dawidem...
  https://wrzodakz.neon24.pl/post/130514,swietna-zmiana-samuel-idzie-do-dawida


  https://imalopolska.eu/brudna-gra-p-rezydenta-w-sprawie-marszu-niepodleglosci/

  Małżonka szanownego Samuela ,kiedyś starsza florystka, też została "zaopiekowana".

  Nieoficjalnie: Żona Samuela Pereiry została rzeczniczką Trybunału Konstytucyjnego
  Więcej:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21930646,nieoficjalnie-zona-samuela-pereiry-zostala-rzeczniczka.html
 • Nie ma już USA - jest USrahell.
  Nie ma już Polski - jest Polin.
  Wniosek?
  Autor powyższego artykułu tego nie zauważył?
 • Do @demonkracja 10:03:09
  Autor nie zauważył bo jest pochodzenia żydowskiego ! bo co to jest ?

  [ Stereotyp polityczny współczesnych obywateli III RP, oraz ich agenturalnych i/lub nierozumnych elit opiera się na koncepcji „dwu wrogów” (Rosji i Niemiec) wzbogaconej o elementy odwiecznej miłości krajowych patriotów do Ameryki i wszystkiego co z sobą ona niesie. ]
  koniec cytatu autora .

  Słowianie ! ten stereotyp obywateli III RP to nic innego jak nachalna żydowska propaganda medialna ! NIKT POLAKÓW NIE PYTAŁ O NIC !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:11:08
  Drogi Panie, USA było gloryfikowane od momentu założenia polskojęzycznych szczekaczek, jak RWE, czy GA, a nawet za komuny na lekcjach historii, gdzie wmawiano dzieciom, że wojna secesyjna była o wyzwolenie niewolników, a nie o taryfę celną.

  Gdyby w szkołach na komuny uczyli prawdy o USA, to może Balcerek ze swoim przekrętem nie uzyskałby władzy.
 • @interesariusz z PL 10:53:59
  Ja nie chcę sięgać aż tak głęboko; cała propaganda była skierowana na tworzenie fałszywych wyobrażeń.
  W czasach PRL - to oprócz tej oficjalnej była przecież szeptana. A zakłamanie dotyczące choćby Katynia - tylko uwiarygadniało rzekomy ideał jakim miały być USA.
 • Już nie taki cud ta Ameryka.
  Ja myślę że ten cud "Ameryka" to nie jest taki znowu cud.Ameryka.
  Tak było przed wojną za sanacji gdzie tysiące Polaków i żydów emigrowało do USA... za chlebem .. czyli Sanacja to też nie był taki cud..
  a wtedy jeszcze nie było totalitarnego embarga na wszystko wobec Polski jak za PRLu.w latach 90tych (na wniosek solidaruchów)
 • @Oscar 16:12:04
  Dzisiaj miłość do Ameryki prezentuje wyłącznie rządzące żydostwo.... i polskie sługusy na etatach.
  USA jest dla rządzącego żydostwa gwarantem władzy absolutnej..
  USA jest przecież kolonią żydowską rządzoną przez głębokie państwo żydowskie... Polska jest rządzona wprost przez żydów czyli żydowska mniejszość rządzi Polską większością.... i już wcale się nie maskują ze swoją żydowskością... choć jeszcze udają "przyjaźń" wobec Polaków.

  Naród Polski (nie mniejszość żydowska) ma gdzieś Ąmerykę..
  Naród Polski chce żyć w pokojowym środowisku z dobrymi stosunkami z sąsiadami handlując z nimi na warunkach wzajemnych korzyści.
  Naród Polski nie chce być mięsem armatnim w bandyckich wojnach globalnej mafii żydowskiej w drodze po władzę nad światem.

  Polska jest krajem okupowanym przez mafię żydowską.
  Polski naród nie ma w Polsce nic do gadania.
 • Demokracja w USA już prześcignęła Orwela.
  Lekarz w USA stracił pracę bo nie podpisał przysięgi (lojalki) że nie będzie prowadził działań przeciw Izraelowi.

  po angielsku...
  https://theintercept.com/2018/12/17/israel-texas-anti-bds-law/
  tłumaczenie
  https://translate.google.com/translate?depth=1&hl=pl&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=pl&u=https://theintercept.com/2018/12/17/israel-texas-anti-bds-law/

  Ciekawe kiedy w Polsce wprowadzą powszechnie takie lojalki.
  Bo to że na górze wśród "władzy" takie lojalki funkcjonują dla mnie nie ulega wątpliwości.

  Taka lojalka jest pewnie przepustką do kariery i bogactwa..

  To się nazywa demokracja po żydowsku..
 • Czy Polska spełnia definicję państwa
  .
  niezawisłego ?

  Czy nasz rozbierany sąsiad, kraina oznaczona lietrą "U". jest państwem, to mam co prawda o dawna wątpliwości. Kraina ta to pena iluzja państwa, otrzymała co prawda pewne elementy państwa, ale chodzi tu raczej o atrapy. Zresztą kraj, który pozbył się ziemi

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#Geneza

  raczej trudno uważać za państwo. Kraina U nie posiada żadnej tradycji państwotwórczej poza banderowcami, dlatego bez nich nie ma mowy o jakimś państwie ukraińskim.

  Ale Polska, czy Polska jest jeszcze państwem ?

  Dwa zjawiska nasuwają tu pewne wątpliwości, po pierwsze jej rola w imperium

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Polska

  po drugie jednak fakt likwidacji państwowości polskiej przez włączenie jej do stuktury państwowej UE w następstwie zatwierdzenia traktatu lizbońskiego. O braku zdolności do egzystencji państwowej świadczy także tzw. "elita" w Polsce, która kontynuuje tradycję jurgieltiniczej elity w Polsce przed rozbiorami. dokumentując tym, że ona nie ma żadnych zamiarów troszczyć się o samodzielność bytu państwowego Polski, gdyż zabiega jedanie o jurgielt obcych krajów i grup interesu.

  Jak niewielką wagę przywiązuje ta elita nawet do majątku państwowego wykazała "elita" przepuszczając ten majątek w tzw. "prywatyzacji".

  Ale Polska
 • obrzydliwe:God bless America
  Z tekstu angielskiego wynika,ze USA sa glowna sila w dazeniu do dominacji poprzez sile nad swiatem.Slowo mienia sie sugeruje,ze tak niekoniecznie musi byc gdyz oni sobie to tylko przypisuja.
  Podziekowania za artykul,jego tlumaczenie.Moze niektorym spadna luski z oczu.
 • @interesariusz z PL 10:53:59
  A potem utrwalono te bajke stawiajac kamiennego bozka przedstawiajacego A.Lincolna.
 • @Oscar 18:45:50
  Nie lekarz a terapeutka mowy wsrod dzieci arabsko jezycznych.Co nie znaczy,ze na lekarza nie trafi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031