Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
383 posty 361 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Uwag kilka o wartości sojuszu polsko-amerykańskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przeświadczenie, że USA ma nad światem militarną i ekonomiczną przewagę jest niezwykle niebezpieczne, gdyż prowadzi glob do wojny nuklearnej.”

 W okresie zimnej wojny, dwa antagonistyczne imperia zła, Związek Sowiecki (żydokomuna) i Stany Zjednoczone (żydokapitalizm) utrzymywały równowagę strategiczną na zasadzie tzw. „Mutually Assured Destruction” (Mad – po polsku szalony), która zawierała oczywistą prawdę, że w globalnym konflikcie nuklearny nie będzie zwycięzców ani pokonanych, a jedynie koniec życia na ziemi.

 
Dzięki tej niewątpliwie słusznej doktrynie udało się światu uniknąć zagłady, a obu mocarstwom podpisać układy mitygujące wyścig zbrojeń nuklearnych.
 
Dziś sytuacja wygląda odmiennie. Mad deep state (żydoglobaliści) z Waszyngtonu, zrywa wynegocjowane układy, prowadzi prowokacyjne działania u granic Rosji (Donbas, Gruzja, Morze Azowskie, kraje bałtyckie), oskarżając ją z szatańską przewrotnością o „agresywne zamiary”. Waszyngtońscy szaleńcy doszli bowiem do wniosku, że można wygrać globalny konflikt nuklearny i w związku z tym prą ku niemu wszystkimi siłami. 
 
Znany niezależny publicysta Eric Zuesse dokonał ostatnio przeglądu anglojęzycznych zachodnich źródeł wykazujących jednoznacznie, że Waszyngton szykuje się do zaskakującego uderzenia nuklearnego na Rosję w nadziei jej obezwładnienia, zanim uda się Federacji dokonać akcji odwetowej. Wspomnianą publikację można znaleźć tu:https://thesaker.is/the-u-s-governments-plan-is-to-conquer-russia-by-a-surprise-invasion/.
 
Miast komentarza, pozwolę sobie przytoczyć kilka cytatów z konkluzji wspomnianego artykułu, które to poparte są konkretnymi odnośnikami źródłowymi:
 
„Rząd USA kłamie, nazywając Rosję agresorem i twierdząc, że amerykański program nuklearny ma charakter obronny. Na podstawie kłamliwych pretekstów, amerykański reżim napadł i zniszczył Irak, Syrię, Libię, Jemen. Celem Ameryki jest podbój całego świata. Amerykański reżim kłamie twierdząc, że Rosja zagarnęła Krym, że Putin planuję agresję przeciw Ukrainie, itd. Wszystkie sankcje przeciw Rosji są oparte wyłącznie na kłamstwach. Stany Zjednoczone stały się wrogiem całego świata, za wyjątkiem tych państw, które są ich sojusznikami, ale nawet one zostaną poszkodowane w wyniku wojen prowadzonych ich rękami. USA jest największym niebezpieczeństwem dla ludzkości w całej Jej historii. 
 
W polityce wewnętrznej Stany ewoluują w kierunku państwa policyjnego drastycznie ograniczając swobody obywatelskie, a USA nie jest demokracją.”
 
Bardziej zwięzły i lapidarny opis dzisiejszych Stanów Zjednoczonych, dał w najnowszym swym artykule dr Paul Craig Roberts, minister finansów w administracji Ronalda Reagana. Wspomnianą publikację można znaleźć tu:https://www.paulcraigroberts.org/2018/12/11/washington-is-changing-the-world-order-against-its-own-interests/, a wybrane z niej cytaty poniżej.
 
„Chiny prześcignęły USA w produkcji przemysłowej. Rosja posiada znacznie bardziej zaawansowane systemy militarne niż Ameryka. Bezprawne i nieodpowiedzialne sankcje gospodarcze w stosunku do wielu państw powodują odchodzenie od dolara jako waluty rezerwowej. USA są już jedną nogą w grobie. Każde państwo dostatecznie głupie do związania się sojuszem z USA, ma w istocie za sojusznika chodzącego trupa. Na nieszczęście większość świata nie pojmuje tych oczywistości, pozwalając się wymóżdżyć amerykańskiej propagandzie. W wielu krajach młodzi są bardziej lojalni w stosunku do Ameryki niż własnego kraju (patrz III RP-tłumacz). Stany Zjednoczone są nieudacznikiem we wszystkich dziedzinach za wyjątkiem propagandy. Prowadzi to do zaślepienia amerykańskich władców, którzy ulegają iluzorycznemu przeświadczeniu, że USA ma nad światem militarną i ekonomiczną przewagę. Takie otumanienie jest niezwykle niebezpieczne, gdyż prowadzi świat do wojny nuklearnej.”
 
Zamiast własnego komentarza, zachęcam tych Polaków, którzy jeszcze nie zatracili umiejętności myślenia, do analizy zacytowanych powyżej artykułów.
 
 
 

KOMENTARZE

 • :)
  Czytujemy tych samych Autorów.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:08:18
  Tak dla przypomnienia: dane z przed kilku lat, oczo pląsu można dostać.

  Wg video na Youtube "There will be no recovery", gdzie sytuację gospodarczą USA komentuje kanadyjski analityk, posługując się oficjalnymi amerykańskimi dokumentami. A oto kilka danych:

  Dług publiczny USA to 17.400.000.000.000 dolarów, a dług totalny to 61.000.000.000.000 dolarów. Dług wzrasta z prędkością 150 mln. dol. co godzinę.

  Dług rządu amerykańskiego na głowę obywatela jest większy niż w Grecji, Portugalii, Italii, Irlandii lub Hiszpanii.

  Dług publiczny wzrósł w ciągu PIERWSZEGO DNIA 2013 roku więcej, niż w latach 1776-1941.

  Od 2007 roku PKB wzrosło o 4,26%, a dług zwiększył się o 61%.

  Gdyby rząd federacyjny zaczął spłacać dług z szybkością 1 dolara na sekundę, zajęłoby to 440.000 lat.

  43% Amerykanów co roku wydaje więcej niż zarabia.

  Średni dług na kartach kredytowych to 16.000 dolarów, co w sumie daje 798.000.000.000.000 dolarów. Gdyby Amerykanie spłacali CODZIENNIE milion dolarów od urodzenia Chrystusa, to do dzisiaj ten dług nie byłby spłacony.

  W 1983 roku przeciętny Amerykanin miał 62 centy długu na każdego dolara który zarabiał, w 2007 roku to 1,48 dolarów. To znaczy, że siła nabywcza pieniądza jest coraz niższa i ludzie muszą się zadłużać.

  W okresie ostatnich 30 lat wydatki socjalne, biorąc pod uwagę inflacje, wzrosły o 378 procent.

  Rząd wydaje 60 PROCENT PKB na programy socjalne.

  Tylko 5% Amerykanów pracuje w przemyśle wytwórczym. W roku 2000 było to 20%.

  73% zatrudnionych to zatrudnieni w sektorze publicznym. Średnia pensja w sektorze publicznym jest o 60% wyższa niż w sektorze prywatnym.

  W 49% rodzin amerykańskich żyje przynajmniej jedna osoba, która otrzymuje jakieś świadczenie socjalne (w roku 1983 było to 30%).

  41% Amerykanów w wieku produkcyjnym nie pracuje.

  USA traci 500.000 stanowisk pracy do Chin co roku (50.000 co miesiąc).

  Udział PKB USA w PKB światowym spadł w ciągu dziesięciu lat (od 2001 do 2011) z 32% do 22%, czyli o jedna trzecia.

  Co czwarty Amerykanin (25%) zarabia 10 dolarów za godzinne lub mniej.

  36% nie odkłada pieniędzy na emeryturę.
  43% ma tylko 10.000 dolarów oszczędności emerytalnych.
  28% nie ma żadnych oszczędności w banku.
  40% ma oszczędności w wysokości 500 dolarów lub mniej.

  W 1950 roku 85% mężczyzn w wieku produkcyjnym miało prace, dzisiaj tylko 65%.
  Oficjalnie bezrobocie to tylko 6%, ale 8 milionów osób w wieku produkcyjnym zniknęło ze statystyk dla bezrobotnych. Rzeczywiste bezrobocie to ok. 25%.

  88 milionów osób w wieku produkcyjnym nie ma pracy i nie szuka pracy.

  100 milionów Amerykanów uważanych jest za biednych lub bliskich ubóstwa.

  1 procent najbogatszych Amerykanów posiada tyle dóbr materialnych, co pozostałe 99 procent społeczeństwa.

  85% absolwentów szkół wyższych zamierza zamieszkać z rodzicami po ukończeniu studiów.

  Tylko 51% Amerykanów powyżej 18 lat żyje w związkach małżeńskich.

  10 milionów Amerykanów nie ma konta bankowego.

  Ok. 40 milionów Amerykanów otrzymuje food stamps (bony żywnościowe), za które w sklepie można kupić produkty spożywcze.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:08:18
  Hasky zapomniał tym się pochwalić  Niedziela, 9 grudnia 2018
  Uroczystość zapalenia świec chanukowych [PL/ENG]  Uroczystość zapalenia świec chanukowych z udziałem Pary Prezydenckiej (1 / 20)
  - Niech to światło, zwłaszcza w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, będzie także symbolem przetrwania Żydów polskich, zważywszy na wszystkie dramatyczne chwile i zakręty historii; takiej niezniszczalności – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości zapalenia świec chanukowych, w której wzięła też udział Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. English version >>

  Zobacz także:
  Wystąpienie Prezydenta podczas uroczystości zapalenia świec chanukowych [PL/ENG]
  - Bardzo dziękuję, że możemy w to święto, święto Chanuki - w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości – spotkać się jako wspólnota ludzi mieszkających w Polsce, jako wspólnota tych, którzy stanowią polskie społeczeństwo, którzy chcą być razem – mówił Andrzej Duda. Jak dodał, Żydzi polscy to wielka polska tradycja, to przeszło tysiąc lat naszej wspólnej historii. - To momenty piękne i momenty trudne, ale to także wielu ludzi, którzy na trwałe wpisali się w historię Polski, stali się ważnym elementem polskiej kultury, polskiej tradycji – zaznaczył.

  Zobacz także:
  Ordery Orła Białego przyznane pośmiertnie 25 wybitnym Polakom
  Przypomniał, że 11 listopada nadał pośmiertnie Ordery Orła Białego dwóm polskim Żydom - Baruchowi Steinbergowi, naczelnemu rabinowi Wojska Polskiego, zamordowanemu przez NKWD w Katyniu, jako polski żołnierz, polski oficer oraz Januszowi Korczakowi, wspaniałemu wzorowi humanizmu i opieki nad najmłodszymi.

  W kalendarzu żydowskim Chanuka rozpoczyna się zawsze 25. dnia miesiąca kislew; w kalendarzu gregoriańskim jej obchody przypadają od listopada do grudnia. Tegoroczna Chanuka rozpoczęła się w 2 grudnia.

  Chanuka jest jednym z najradośniejszych świąt żydowskich, obchodzonym przez osiem dni. Każdego z nich po zapadnięciu zmroku Żydzi zapalają jedną świecę na chanukowym dziewięcioramiennym świeczniku - chanukii. Na dziewiątym, pomocniczym ramieniu świecznika znajduje się szames - świeczka, od której płomienia odpala się kolejne. Nazwa święta pochodzi od czasownika "chanach" oznaczającego poświęcać, inaugurować.

  Święto Świateł upamiętnia zwycięstwo Machabeuszy nad Grekami. Gdy Grecy zdobyli Jerozolimę, ich władca Antioch IV zabronił żydowskich obrządków i nakazał prześladowanie niestosujących się do zakazu, a w Świątyni Jerozolimskiej ustanowił kult jednego z hellenistycznych bóstw. Żydzi pokonali najeźdźców w grudniu 164 r. przed Chrystusem.
  (KG)
 • Króciutki seans nienawiści i
  ....... USA i Amerykanie padają.....
  ze śmiechu
 • @Wrzodak Z. 21:40:17
  Podłoże polityczne i ekonomiczne planów ataku na Iran

  Iwo Cyprian Pogonowski

  www.pogonowski.com

  Istnieje porozumienie między radykalnymi czyli „wojującymi” sjonistami oraz potężnymi korporacjami, które zarabiają na dostawach i materjałach wojennych, jak i na prywatyzaji działań wojennych i związanych z tymi działaniami usług. Sprawa prywatyzcji tego rodzaju jest kontrowesyjna ze względów moralnych, ponieważ kontraktorzy wojenni i ich pracownicy nie mają obowiązku przestrzegać wymogów prawa międzynarodowego i konwencji genewskich, tak jak do przestrzegania tych wymogów są zobowiązane siły zbrojne USA i innych państw.

  Obecnie nie jest tajemnicą, że rząd USA metodycznie przygotowuje się do bombardowania Iranu, według poważnych doniesień prasowych, z których wynika, że bieżące posunięcia w celu rozwiązania t. zw. „kryzysu irańskiego” mają na celu usunięcie przeszkód dyplomatycznych, stojących na przeszkodzie bombardowania Iranu przez USA lub Izrael. Mówią o tym takie artykuły jak Seymour’a M. Hersh’a w „The New Yorker” i profesora Ismael’a Hossein-zadeh’a, autora książki „Ekonomia Polityczna Militaryzmu USA.”

  Iran ma prawo, w ramach podpisanego przez to państwo traktatu o pokojowym stosowaniu energji nuklearnej, do wzbogacania uranu w celu wytwarzania elektryczności a nie bomb nuklearnych. Bush narzucił zmianę tego traktatu. Teraz chce on dopuścić Iran do pertraktacji, jedynie po uznaniu nowych wymogów USA, co do wzbogacania uranu. Przypomina to fałszywe preteksty stosowane w celu uzasadnienia ataku na Irak.

  Atak USA na Iran spowodowałby prawdopodobnie katastrofę gospodarczą na światową skalę, ponieważ ceny paliwa poszłyby kilkakrotnie w górę. Zniszczenia przez działania wojenne są trudne do przewidzenia, zwłaszcza że Iran prawdopodobnie odpowie na atak salwami odwetowymi, co znaczyłoby, że prawdopodobnie USA i Izrael poniosłyby duże straty tak geopolityczne jak i ekonomiczne.

  Dlaczego rząd Bush’a pcha świat w kierunku tak dużego niebezpieczeństwa jak konflikt zbrojny USA-Izrael przeciwko Iranowi? Jaka naprawdę jest motywacja neo-koserwatwynych podżegaczy wojennych? Napewno nie jest ich celem obrona lub szerzenie demokracji, której fasadę używają jako przykrywki do zakulisowych machinacji. Zaspakajanie megalomańji radykalnych Żydów, budowniczych „wielkiego” Izraela i kolosalne zyski ich sprzymierzeńców z komplexu wojskowo-przemysłowego przedstawia się w mediach, jako działalność na pożytek USA.

  Jest to przymierze wojskowo-przemysłowo-sjonistyczne; działa ono na koszt długów amerykańskiego państwa i podatków płaconych przez jego obywateli. Latwiej było uzasadniać wydatki wojenne w czasie Zimnej Wojny. Teraz stwarza się nowe źdródła niby zagrożeń USA, takich jak „oś zła,” „wrogowie demokracji,” „islamo-faszyzm” i „global terroryzm.”

  Pokój międzynarodowy jest wrogiem zysków wojennych, tak jak pokój Żydów z Arabami, w granicach z 1967 roku, jest wrogiem hegemonii Izraela „od Nilu do Eufratu.” Wojskowo-przemysłowo-sjonistyczne powiązania opierają się na grupach planistów z American Enterprise Institute, Center for Security Policy, Middle East Media Research Institute, Washington Institute for Near East Policy, Middle East Forum, National Institute for Public Policy i Jewish Institute for National Security Affairs (JINSA).

  Planiści ci służą jako spoiwo, między lobby Izraela, lobby przemysłu zbrojeniowego i rządem Bush’a oraz kongresem w Waszyngtonie. JINSA popiera prześladowania Palestyńczyków, nielegalne osiedla i pacyfikacje Arabów przez sily Izraela, jak też zmianę reżymu w Iraku, jako początek przemodelowywania Bliskiego Wschodu.

  Architekci wojny i militaryzmu czerpią siły polityczne i sprawność z maszyny politycznej i instytucjonalnej infrastruktury wojskowo-przemysłowo-sjonistycznego przymierza, w którym lobby Izraela dominuje politykę USA na Bliskim Wschodzie. W polityce globalnej USA, tendencja do wojny i militaryzmu, pochodzi głównie z motywu zysku kompleksu wojskowo-przemysłowego, zarabiającego setki miliardów rocznie na wojnie permanentnej i na napięciach międzynarodowych.

  Komplex wojskowo-przemysłowy w USA ma pożytek z radykalnych sjonistów, ale komplex wojskowo-przemysłowy odgrywa decydującą rolę, w formowaniu w Ameryce, politycznego i ekonomicznego podłoża planów wojennych, włącznie z atakiem na Iran.
 • @Husky 21:42:09
  Tylko ty nie pęknij bo jeszcze będzie na Pana posła Wrzodaka i na mnie.
 • @AgnieszkaS 21:58:25
  USA osiągnęły i utrzymały hegemonię nad światem po 1991 roku, głównie
  dzięki poddaniu się woli Waszyngtonu przez mniejsze państwa, które bały
  się opierać woli „jedynej superpotęgi" na świecie, same niepewne
  własnych sił. Pozwoliły one zakwitnąć ideologi neokonserwatystów,
  nawróconych na radykalny sjonizm, trockistów, którzy zmienili charakter
  USA pamiętany przez Polaków z czasów prezydentów Eisenhowera i
  Kennedy'iego.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:57:03
  Ameryka już pada, padła albo upadnie
  Czyli serial "Matka Madzi" nadal trwa i cieszy się wielkim powodzeniem
  Który to odcinek, bo się już pogubiłem
 • @Wrzodak Z. 22:02:10
  USA traci wiarygodność - coraz słabsza hegemonia Stanów Zjednoczonych na świecie? - z cyklu fakty i mity o Ameryce...
  USA osiągnęły i utrzymały hegemonię nad światem po 1991 roku, głównie dzięki poddaniu się woli Waszyngtonu przez mniejsze państwa, które bały się opierać woli „jedynej superpotęgi" na świecie, same niepewne własnych sił. Pozwoliły one zakwitnąć ideologii neokonserwatystów,nawróconych na radykalny syjonizm, trockistów, którzy zmienili charakter USA pamiętany przez Polaków z czasów prezydentów Eisenhowera i Kennedy'iego.

  cd.

  USA, wepchnięte w „wojnę z wyboru," a nie z faktycznego zagrożenia przez Irak, w 2003 roku, dały się wciągnąć w kampanię wyczerpującą siły Ameryki, co z kolei dało okazję państwom zagrożonym przez USA, jak Rosja, Chiny i Indie do konkurowania na światowym rynku paliwa, w porozumieniu z krajami bogatymi w ropę naftową i gaz ziemny. Doszło do tego, że USA nie jest w stanie, nie tylko nie ignorować wzrostu sił Rosji i Chin, ale również Wenezueli, która jest przykładem dla Boliwii, Argentyny, Brazylii i większości Ameryki Centralnej – państw kiedyś w niewoli zadłużenia w USA.
 • @Husky 22:09:13
  WYBITNY HISTORYK AMERYKAŃSKI WEBSTER TARPLEY, 10 GRUDNIA 2011, WORLD CRISIS RADIO: Ostrzegałem, że anglo-amerykański wściekły pies imperialistyczny będzie próbował używać wszelkich sztuczek by zdestabilizować Rosję. Mają obsesję na temat Putina - nienawidzą i boją się go jak nikogo innego na tej planecie. Putin jest kluczowy, jest sercem, duszą, pięścią i nerwami światowego oporu przeciw aparatowi imperialistycznemu Wall Street i City of London (zwanego też mafią Rotszyldów i Rockefellerów, przyp. M.P.). Nalegam więc na inne kraje świata by się przyłączyły do siły oporu Putina i Rosji, przy czym zaznaczam, że nie jestem bezkrytyczny wobec nich. Pamiętajmy, że fundamentalne problemy nie są teraz w Rosji, ale w Londynie i przede wszystkim w Waszyngtonie - amerykańsko-brytyjskie elity rządzące, które dostają szału, przekroczyły wszelkie progi, jest to śmiertelny kryzys. Kilka lat temu w lecie 2006 roku powiedziałem Reutersowi, że Waszyngton jest ogarnięty psychozą- było to w ostatnich dniach Busha, Cheneya i neokonserwatystów - w 2006, 2007 i 2008. Teraz jest nieco inaczej. Nie jest to psychoza wojny, jest to psychoza destabilizacji, jest to mania zniszczenia osiągnięć arabskiej wiosny, arabskiego przebudzenia - wszystko co się stało od operacji Wikilieaks autorstwa CIA. Odkąd ujawnili dokumenty około rok temu, których celem był Ben Ali, Mubarak, Kaddafi, Assad, Putin, Berlusconi, Karzai, Kirshner z Argentyny, Maliki z Iraku - każdy z listy wrogów CIA został mocno uderzony. Zauważmy, że żaden polityk w USA, Wielkiej Brytanii czy Izraelu nie został w ogóle dotknięty, co potwierdził Departament Stanu ustami Alec Rossa. To właśnie od czasu ujawnienia dokumentów przez Wikileaks, mamy tę falę destabilizacji. To jest oczywiście robota CIA, Departamentu Stanu, National Enownment for Democracy złożonego z członków z obu skrzydeł politycznych (partii Republikanów i Demokratów), którzy się zjednoczyli w walce mającej na celu obalenie rządów i zastąpienie ich oligarchią na wzór modelu finansowego USA. Jest tu jeszcze czynnik międzynarodowy. Obecnie w USA dyskutuje się o tej tarczy antyrakietowej. Ławrow twierdzi, że ze strony NATO nie ma chęci do negocjacji, tak więc Rosja jest zmuszona przeciwdziałać we własnym zakresie, co może oznaczać odmowę realizacji ostatniego etapu porozumienia Start, tak więc możemy niedługo mieć zainstalowane w zachodniej części Rosji te jądrowe działa balistyczne o krótkim zasięgu, które będą wycelowane w wyrzutnie ADM. Jest to bardzo ważny temat - chodzi o podstępny wyprzedzający atak USA na Federację Rosyjską, jest to najpoważniejsza sprawa w świecie, byłaby to bowiem zgodnie z definicją III wojna światowa. Już 6 lat temu dwóch amerykańskich ekspertów pisało o amerykańskim uderzeniu wyprzedzającym na Rosję i Chiny - i chyba to nie pozostało niezauważone. W przypadku uderzenia wyprzedzającego, mielibyśmy do czynienia z fragmentaryczną i nieskoordynowaną odpowiedzią Rosji, a systemy ADM miałyby za zadanie zlikwidowanie i tego oporu, zredukowałoby cenę jaką zapłaciłby agresor. System ADM nie jest wycelowany w Iran, ani inne "wrogie państwa", jest wycelowany w Rosję. Jest to czyste szaleństwo - komu zależy na ściągnięciu całego NATO na granice Rosji? Jaki byłby motyw dla Amerykanów - obrona odległych republik bałtyckich? Kto by się narażał dla tej prowokacyjnej polityki? Jest to robota demagogów w naszym kraju, którzy z jednej strony wprowadzają oszczędności, a z drugiej chcą odzyskać popularność forsując wojnę z Rosją.
  P.S. Tak właśnie wyglądają klasyczne rządy jaki obecnie mamy w Polsce na czele z kaczelnikiem Kalsteinem, że nadgorliwie realizuje się politykę ,,nowego prządku ąwiatowego,, narzucanego przez światowe mafie finansowe. Przecież Singel – czyli Antek wykonywał pod hasłami ,,katolickimi” politykę zabijania ludzi, to dopiero przewrotność mistrza masonerii loży ,,Kopernik”. Dla takich jak w/w, Polacy to nawóz do ziemi, Oni zoologicznie nienawidzą Polaków, Oni podstępnie realizują politykę ,,spalonej pustyni” w Polsce.
  zw
 • @Wrzodak Z. 22:12:14
  To Polski juz nie ma
  Niedobrze
  pzdr.
 • @Husky 22:09:13
  Daj se piesku spokój z tą żydowska propaganda. Chwal Kaczelnika ale za sprawy świata się nie bierz.
 • @Husky 22:19:36
  Została flaga, hymn, złotówka, no i masa niewolników płacący wysokie podatki na rzecz garbonosych za pośrednictwem kalsteina.
 • Autor
  Ciekawą kwestią jest morale i duch bojowy amerykańskiego żołnierza. Co z tego, że dysponują oni zaawansowaną bronią, jeśli nie wiadomo czy będą potrafili ją użyć. Jak wiemy Jankesi poza pierwszą wojną w Zatoce Perskiej nie są w stanie poszczycić się niczym więcej. Można przypuścić z dużą dozą prawdopodobieństwa, że amerykański żołnierz nie jest przygotowany do żadnej wojny. Młodzież, która idzie do armii dla pieniędzy nie jest gotowa ani psychicznie ani fizycznie na umieranie za Amerykę. Żołnierz amerykański w pełnym rynsztunku wygląda imponująco i groźnie, ale to tylko pozory. Przeważnie mają nadwagę i choć są mobilni z racji posiadanego sprzętu to są bez kondycji fizycznej. Nie są gotowi nie tylko na własną śmierć ale także na śmierć ludzi do których będą strzelać. Popełniają w związku z tym wiele samobójstw gdyż nie są w ogóle uodpornieni na wojenne okrucieństwo. Nie są w stanie wyobrazić sobie zabicia innego człowieka z bliska. Propaganda Hollywoodu, która kreuje wojennych herosów, różnych Rambo, niezniszczalnych, kozaków którzy w pojedynkę rozwalają całe armie wroga w zetknięciu z rzeczywistością pęknie jak bańka mydlana. Scenariusz przewiduję podobny jak w V wieku, gdy budzące strach, uzbrojone po zęby legiony rzymskie uległy tzw barbarzyńcom i bez walki oddały Rzym w ich ręce.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:24:28
  no to pozamiatane
  8-)))))
 • @Husky 22:43:04
  Dobrze Ci radzę, trzymaj się Kaczelnika a resztę odpuść :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:50:44
  Ale my "Amerykanie" mamy swoje zasady
  8-))
 • @AgnieszkaS 21:58:25
  Trudno rozmawiać z ludźmi, którzy mówią szeptem w swoim domu ze strachu przed amerykańską inwigilacją. I to są ludzie władzy ściśle związani politycznie z USA...
  Bo ci co mówili głośno, już nie żyją.
  I to jest przerażające.
 • @Wrzodak Z. 21:28:11
  Jest znacznie gorzej, bo cytowane sa dane oficjalne. 75% amerykanskiego PKB to dochody banków, czyli nic.

  Trzech najbogatszych Amerykanów posiada więcej niż 50% społeczeństwa.

  A to wszystko w erze swobodnego drukowania (generowania elektronicznego) bezwartościowego dolara. Co będzie jak wszyscy od niego odejdą? I po to właśnie jest im potrzebna III wś
 • @Slav 22:28:35
  Amerykanie sami wojować nie będą, oczywiscie poza wystrzeliwaniem nuklearnych rakiet strategicznych. Do walki wręcz mają głupich Ukraińców i Polaczków.

  Taka jest smutna prawda!
 • @dr nowopolski 23:02:55
  Każdy pieniądz emitowany bez pokrycia jest po prostu kradzieżą, a nawet bandytyzmem. Pieniądz albo jest, albo go nie ma.
  Można oczywiście oszukiwać wszystkich z samym sobą włącznie i emitować = kreować = drukować pieniądz fiducjarny mający tyle wspólnego z pieniądzem, co krzesło elektryczne z krzesłem.
  Można w tej kwestii zaklinać rzeczywistość tylko dlatego, że efekty kręcenia pieniądza z powietrza widać dopiero po wielu, nawet kilkudziesięciu latach, a większość ludzi myśli w kategoriach tygodnia, zapobiegliwi - miesiąca, nieliczni lat, a pomijalne wyjątki w perspektywie dziesięcioleci.
 • @Husky 22:56:09
  To ty w końcu brytol jesteś czy amerykaniec?
  Jedno i drugie napawa mnie obZydzeniem...
 • @Husky 21:42:09
  „USA i Amerykanie padają.....ze śmiechu”

  Jest gorzej! USA i Amerykanie zastanawiają się, czy warto pamiętać gdzie jest Polska.
  Może Ruszkiewicz miał rację pisząc: „Polacy w ogromnej większości to już mentalni kastraci.” (Jarek Ruszkiewicz SL 04.08.2017 09:48:55)
  Nawet w Zimbabłe nie ma aż tylu głupich ludzi.
 • Dobry, prawdziwy artykuł.
  Nie można się nie zgodzić z tezami artykułu.

  Zastanawia mnie jednak punktacja pod artykułem.
  Do niedawna taki artykuł otrzymywał same "5" i czasem jedną "1" pewnie od Huskiego czy Talbota.
  Od kilku dni to się zmieniło ktoś na siłę odwraca kijem Wisłę i punktuje odwrotnie niż zwykli ludzie (Husky to nie jest zwykły człowiek.. on jest "inny".

  Oznacza to że Neon został zaatakowany nowymi posiłkami trolli.
  Sądząc po skokowym wzroście ilości ocen tych troli pojawiło się kilka.
  albo jedne na kilku "ksywach" i pracowicie się przelogowuje.
 • @Oscar 07:16:06
  Bo POmagdalenkowe śmieci na"ż" boją się nawet pynktów, o prawdzie nie wspominam, mamy tu pieska ichnej prawdy !
 • Drukarki mają??mają?? Polskę mają ??mają?broń Saudom sprzedają ??sprzedają.No to wszystko będzie załatwione!!
  http://www.usdebtclock.org/
  Szok i niedowierzanie! Polska pożyczyła 100 miliardów ameryce.

  https://www.salon24.pl/u/ironicznyanglosas/494361,szok-i-niedowierzanie-polska-pozyczyla-100-miliardow-ameryce


  https://www.defence24.pl/trump-podpisal-w-arabii-saudyjskiej-umowy-warte-350-mld-dolarow-110-mld-na-amerykanska-bron

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/amerykanie-tankowali-saudyjskie-samoloty-wykonujace-naloty-na-jemen/

  Jemeńczycy są tak biedni, że zabijają się zanim głód to zrobi!!

  https://www.theguardian.com/global-development/2018/dec/11/yemen-war-norwegian-refugee-council

  https://www.google.com/search?q=Yemenis+child&rlz=1C1TEUA_enPL499PL516&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwj0uf3w_J7fAhUvtosKHSGCAyUQsAR6BAgEEAE
 • @trojanka 10:11:28
  https://pbs.twimg.com/media/DuCvU_oXQAEv8JM.jpg
 • @Wrzodak Z. 21:40:17
  Istotną rolę w tym zwycięstwie odniosła Judith obcinając "łeb" gojowi:
  https://www.youtube.com/watch?v=jOngyUOM-rY
 • @dr nowopolski 23:08:55
  Po zmianie władzy w USA, wojsko tego kraju będzie reprezentować wrogą Polsce administrację. Zatroskana kwestią wolności mediów Mosbacher rozmawiała z przywódcą stronnictwa pruskiego

  https://www.ekspedyt.org/2018/12/11/zatroskana-kwestia-wolnosci-mediow-mosbacher-rozmawiala-z-przywodca-stronnictwa-pruskiego/


  To, co mówi Schetyna zawsze należy dzielić przez dwa, jest bowiem przedstawicielem środowiska, które notorycznie mija się z prawdą. Nie mniej jednak, spotkanie z Mosbacher miało miejsce. Według relacji „mściwego Grzesia” rozmowa z ambasador USA była poświęcona następującym sprawom: wolności mediów w Polsce, zniesieniu wiz, amerykańskich inwestycji w Polsce, trójpodziału władzy, relacji demokratycznych i biznesowych, zniesieniu wiz, współpracy wojskowej z USA /w polityce.pl/. Schetyna powiedział, że wymienione kwestie stanowią przedmiot troski pani ambasador. Sama Mosbacher oświadczyła, że spotkanie miało charakter kurtuazyjny w ramach wzajemnego poznania się z „liderem drugiej strony”. Chwaląc się spotkaniem Schetyna zadeklarował: Stany Zjednoczone mogą liczyć na polepszenie i profesjonalizację współpracy, gdy jesienią PO wygra wybory i będzie współtworzyć rząd. Spotkanie można traktować jako sygnał dla gojów z PiS, którzy w obawie przed utratą poparcia dwoją się i troją, aby dogodzić interesom żydowskim i amerykańskim na terenie Polski. Minister Szczerski, aktualnie przebywający w USA ma rozmawiać o stałym rozmieszczeniu sił USA w Polsce. Przysłowiowym szkodliwym idiotom z PiS nie przyjdzie do głowy, że w chwili zmiany władzy w USA, jednostki wojskowe tego kraju siłą rzeczy będą reprezentować wrogą Polsce administrację. Młodszym czytelnikom należy się wyjaśnienie, że USA w latach 1989- 2018 nigdy nie optowały za pełną niepodległością Polski. Po tzw. okrągłym stole rekomendowały sowieckiego generała Jaruzelskiego na prezydenta. W latach późniejszych prezydentami byli: kapuś SB Bolek, komunista z PZPR Kwaśniewski, żydofil Lech Kaczyński oraz Komorowski, którego inklinacje do Rosji wynikały z tzw. resetu Obamy i zalecenia integracji z Rosją w ramach struktury globalnego bezpieczeństwa „Rosja w NATO”. [a teraz pan Jajako…MD]

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=24445&Itemid=100
 • @provincjal 09 08:32:31
  Masz na myśli Huyskiego?
 • @Wrzodak Z. 21:43:10
  Tekst ze strony Iwo Cypriana Pogonowskiego z roku 2006, przedstawiający stan polityki USraelka na Bliskim Wschodzie a zwłaszcza wobec planów Izraela prowadzących do eliminacji zagrożeń płynących z innych państw regionu dla hegemonii Izraela na BW.
  Zagrożenie ze strony Iraku i programem nuklearnym Iraku zostało zażegnane przez atak na instalacje atomowe Iraku w 1981 roku(Operacja OPERA) oraz pierwszą i drugą wojną w Zatoce Perskiej.
  Zagrożenie programem atomowym Syrii załatwiono atakiem na instalacje nuklearne Syrii w 2007 roku(Operacja ORCHARD).
  Pozostała do załatwienia sprawa instalacji atomowych Iranu i destabilizacja tych państw.
  W 2007 roku Rosja zawarła kontrakty z Iranem i Syrią na dostawy nowoczesnej broni(do Iranu systemów rakietowych S-300 a do Syrii samolotów MIG-31).
  To tak zaniepokoiło Izrael, ze skłonili USA do przygotowania i zaproponowania nowej polityki wobec Rosji, którą wprowadzał w życie Obama, lewak i agent CIA od czasów studenckich.
  W ramach przygotowań do polityki resetu USA doprowadziły wraz z Niemcami do zmiany rządu PIS na PO-PSL, poprzez agenturę w szeregach koalicji PIS-SO-LPR doprowadzono do rozpadu koalicji i przedterminowych wyborów, które PIS przegrał, po rozpętanej przeciw PIS-owi wojnie i ze wsparciem pieniędzy Fundacji Batorego i Adenauera.
  Rosja podjęła grę z USRaelem, wzięła co jej dawali (zbrodnia z 10.04.2010 roku miała pozwolić na daleko idące zblizenie Rosji z Niemcami i niemiecką UE(Eurazja) a potem stanęła twardo w obronie Assada i Syrii oraz Iranu, co zakończyło sielankę i otworzyło nowy etap i nowy porządek w Europie, czego początkiem był Majdan na Ukrainie sponsorowany USRaelskimi pieniędzmi.
 • @35stan 16:44:48
  To poniższe to pełna prawda:

  "Rosja podjęła grę z USRaelem, wzięła co jej dawali (zbrodnia z 10.04.2010 roku miała pozwolić na daleko idące zblizenie Rosji z Niemcami i niemiecką UE(Eurazja) a potem stanęła twardo w obronie Assada i Syrii oraz Iranu, co zakończyło sielankę i otworzyło nowy etap i nowy porządek w Europie, czego początkiem był Majdan na Ukrainie sponsorowany USRaelskimi pieniędzmi."

  Co nie zmienia faktu, że projekt Eurazji od Lizbony do Władywostoku jest przeszłością. Rosja z Putinem jest obecnie jedyną obroną porzed ostatecznym zwycięstwem żydostwa (NWO). I tak pragmatycznie trzeba na to poatrzeć, a nie liczyć listki na smoleńskich brzozach!
 • Kazda osoba na swiecie ma dlug $84000. Zydom oczywiscie.
  Przeczytalem na Drudge Report. Sie usmialem z tego dzis, az musialem sie napic. Bo jak niby beda egzekwowac ten dlug?
 • @staszek kieliszek 05:09:40
  Za dlugi zabieraja dom, samochod, pensje, inne wartosciowe rzeczy, rozciagaja splaty z doliczonym procentem, a jak to nie wyjdzie, to idzie sie do wiezienia. Zydzi lubia dluznikow! W ten sposob posiadaja wszystko, lacznie z dluznikiem/ niewolnikiem.
  Podatki to tez jest dlug. Za nie placenie, mozna dostac 10 lat wiezienia.
 • @Husky 21:42:09
  "Króciutki seans nienawiści i
  ....... USA i Amerykanie padają.....
  ze śmiechu"

  Argumenty tego typu skarbie zachowuj dla piaskownicy i trzepaka. Jak chcesz uderzyć przeciwnika to posługuj się prawdą wstydliwą. Tu na przykład współudziałem solidarności w upadku Ursusa. A jak nie wiesz to zmilcz ,wycofaj aż znajdziesz prawdziwe argumenty za swą tezą. A będziesz uchodził za mądrego rozmówcę
 • @gnago 08:31:55
  Hm piaskownicy i trzepaka..hmm
  z 4 wnukami jak to możliwe??????nie czytałeś niepoprawnych i dajesz się "huśtać"!??

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031