Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
382 posty 360 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Chocholi taniec u bram piekła

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Otwartym pozostaje pytanie, w jakim stopniu obywatele autentycznie wierzą w absurd medialnych bredni i łajdackiej propagandy, a w jakim udają ową łatwowierność.

Stopień i tempo degradacji zachodnich społeczeństw jest wprost proporcjonalne do agresywności państw nimi reprezentowanych na arenie międzynarodowej.  
 
Narastający gwałtownie chaos, wojny oraz inne różnorakie napięcia i kryzysy, znajdują swe zwierciadlane odbicie w stopniu społecznej degrengolady, w swej masie wierzące niezłomnie propagandzie mediów głównego nurtu, obarczających winą za ten stan rzeczy Rosję i Chiny, a personalnie prezydenta Putina. Przy czym absurdalność propagandowych zarzutów jest także wprost proporcjonalna do społecznego zidiocenia.  „Ujednolicenie” poglądów społeczeństwa jest tak wielkie, że stanu takiego nie udałoby się osiągnąć w żadnym totalitarnym systemie w przeszłości. Szczegółowe dywagacje na ten temat można znaleźć między innymi w tym artykule:https://russia-insider.com/en/pathetic-uber-conformish-northern-europe-possibly-saddest-most-brainwashed-place-earth/ri25604.

 
 
Dr Paul Craig Roberts w swym najnowszym artykule (https://www.paulcraigroberts.org/2018/12/04/the-disintegration-of-western-society/) zwie ten fenomen“Western Brainwashed Civilization”  (zachodnią wymóżdżoną cywilizacją). Twierdzi on między innymi, żeonly a handful of people exist who are capable of differentiating the real from the created reality in which all explanations are controlled and kept as far away from the truth as possible. Everything that every Western government and “news” organization says is a lie to control the explanations that we are fed in order to keep us locked in The Matrix”.

 Tylko niewielka liczba osób jest zdolna do odróżnienia rzeczywistości od wykreowanej rzeczywistości, w której wszystkie konkluzje są kontrolowane i utrzymywane jak najdalej od prawdy. Wszystko co mówią  zachodnie rządy i organizacje medialne jest kłamstwem obliczonym na utrzymanie nas w stanie psychologicznej niewoli.”

 
 
Niestety powyższa ocena pasuje idealnie do społeczeństwa III RP, ze wszystkimi tego faktu konsekwencjami.
 
 
Przy czym otwartym pozostaje pytanie, w jakim stopniu obywatele autentycznie wierzą w absurd medialnych bredni i łajdackiej propagandy, a w jakim udają ową łatwowierność. Jak jest,  wie tylko nasz Pan, który rozliczy w odpowiednim momencie stopień udziału tychże w zbrodni wspierania swą postawą Zachodniego Imperium Zła.

 
 
Jak na razie jednak perspektywy rozliczenia i ewentualnej sanacji są znikome. Jeśli nie uda się rządzącej oligarchii finansowej wepchnąć świata w otchłań globalnego konfliktu zbrojnego, to alternatywę stanowi dalsze pogrążanie się w szatańskiej „rzeczywistości” degenerującego się coraz szybciej zachodniego modelu cywilizacyjnego.
 

zd. red. fancycrave1/pixabay    

KOMENTARZE

 • Matrix?
  "Tylko niewielka liczba osób jest zdolna do odróżnienia rzeczywistości od wykreowanej rzeczywistości"

  Zawsze tak było. Ogół ludzi bezkrytycznie absorbuje idee dostarczane im przez elity.

  Jeśli w elitach dominują szlachetni, społeczeństwa idą w górę, jeśli nikczemni to odwrotnie.
 • Religia
  Świętego spokoju. Bardzo wygodne wytłumaczenie dla własnego lenistwa, głównie intelektualnego. Po za tym Państwa, media, korporacje mają ogromny wybór mechanizmów, jakimi mogą kreować rzeczywistość. Dlatego tak wielu ludzi jest bez silnych w konfrontacji z tak kreowaną rzeczywistością.
 • @zbig71 08:09:50
  Zdumiewajaca jest wiara Polaköw w cudotwörcze mozliwosci EU. Tej poczwary, jaka jest Unia nie da sie naprawic. Poczatkowe idee wydawaly sie szlachetne, w miare czasu, z naplywem nowych czlonköw majacych rozmaite warunki ekonomiczne, socjalne , co za tym idzie rözne oczekiwania, pokazuja coraz wyrazniej, ze cele, sprytnie kamuflowane przez dekady, odslaniaja prawdziwe dazenia przywodcöw. Widac jasno, ze kilka silniejszych panstw dazy do podporzadkowania sobie krajöw Europy Srodkowej, nie liczac sie z jej odmiennymi uwarunkowaniami.
  Rozpad Unii moze byc bolesny, jest chyba jednak nieuchronny.
 • !
  "w jakim stopniu obywatele autentycznie wierzą w absurd medialnych bredni i łajdackiej propagandy, a w jakim udają ową łatwowierność."

  to jest bez znaczenia, obywatele nie kierują się rozumem, czy wiarą, tylko emocjami,

  treści nie mają żadnego znaczenia, tylko antypatie.
 • @morgan 10:47:52
  Pamiętam, jak było referendum akcesyjne. Głosowałem przeciw. Jaka była nagonka w mediach , na tych którzy są przeciw. Ludziom obiecano, że Unia sypnie złotem i znowu będzie jak za Gierka.
 • @Pedant 07:03:55
  Tak powstały wielkie religie tego świata.
  Odpowiednia propaganda, legenda ... i już mamy "Naród wybrany"
  To w historii znana procedura "osiągania boskości".

  Żal tylko że po 2000 tys lat ta sama propaganda nieco już niekształcona licznymi fałszerstwami oryginału... dalej zaśmieca umysły niezliczonych "owieczek".

  Niestety prawdą jest że bardzo wielu ludzi nie odróżnia prawdy od propagandy,... i na tym bazuje cała judeochrześcijańska cywilizacja.
  z naciskiem na judeo (dzisiaj jest to globalna mafia żydowska).
 • @zbig71 11:26:02
  Sorry, że się znowu nie zgadzam, ale z tego co pamiętam, to agitowano głównie za udziałem w referendum, bo wynik był i tak przesądzony: dla większości nardu najważniejsze było to, że będą mogli bez paszportu za granicę wyjechać. Dlatego ja nie brałem udziału w tej hucpie. Tym bardziej, że były to jaja z prawa jak żadne inne. Co to za pytanie: Czy jesteś za wstąpieniem do UE (sens, nie treść) ? A na jakich warunkach, jakim kosztem? Uczciwe pytanie powinno brzmieć: czy jesteś za ratyfikacją Traktatu Akcesyjnego. Praktycznego znaczenia to nie miało, bo 99,9 i tak głosujących na tak nie miałoby pojęcia o czym mowa, ale przynajmniej Traktat musiałby być rozpowszechniony, dyskusja wyglądałaby już troszkę inaczej itd.
  Teraz troszkę z innej beczki: ostatnio , przy okazji dyskusji o Piłsudskim, postanowiłem odświezyć sobie wiedzę o jego bracie i stamtąd przeszedłem do organizacji Narodnaja Wola, która walczyła o demokrację, zabijając proreformatorskiego cara, w wyniku czego nastał car zamordysta. No i w tej organizacji była pewna żydówka (Wera Finger) która nie załapała się na aresztowania, w wyniku których skazywano na śmierć , a wyroki wykonywano. Wpadła nieco później i w efekcie przeżyła. Zdradził ja ponoć pewien "rosjanin" , który wydał ok. 200 osób, jak głosi legenda. Został on zwerbowany przez niezwykle skutecznego oficera bezpieki, który rozprawiwszy się z narodnikami w kraju wysłał owego "rosjanina" do pewnego rewolucjonisty na uchodźstwie, by zwabic go do Rosji. Bodajże w Paryżu ten "rosjanin" znów zrobił voltę i powiedział rewolucjoniście o swej zdradzie i zadaniu, jak na spowiedzi. rewolucjonista wybaczył "rosjaninowi" ale pod warunkiem, że zabije swego o. prowadzącego. Gdy "rosjanin" w końcu wykonał to zadanie, rewolucjoniści załatwili mu i jego żonie bezpieczną ewakuację z Rosji, z przesiadkami, do USA. Tam po 5 latach się naturalizował i życie zakończył jako niezwykle lubiany i ceniony prof. matematyki na Uniwersytecie Pd Dakoty o nazwisku Alexander Pall (?).
  Chwilę po tym jak to przeczytałem , przyszła córka i zapytała , czy może napisać, że główną przyczyną wojny pn-płd, była idea abolicjonizmu.
  I pomyślałem sobie , że przecież mnie też wciśnięto kiedyś ten kit i nie zastanawiałem się nad tym, jak to może być, że gość , który nigdy nie widział niewolnika , chwyta za broń i idzie zabijać gościa , który takich niewolników posiada.
  Pierze się nam mózgi od dziecka, więc trzeba najczęściej jakiegoś wstrząsu , byśmy poczuli potrzebę myślenia.
  Myślenia np. o tym , jak to jest możliwe, że gość, który 'Skazał" na śmierć wielu swoich towarzyszy, doznaje odkupienia win, za zabicie jakiegoś oficera bezpieki (choćby najskuteczniejszego) . Dlaczego na śmierci tego oficera tak rewolucjonistom bardzo zależało. Dlaczego temu zdrajcy pomaga się w ucieczce przed karą, z narażaniem osób , które przy tym pomagały. Jak to się dzieje , że ten zdrajca tak miękko ląduje w USA.
  Odpowiedź jest jedna: wszystko to gówno prawda, przyczyną wszelkiego, planowego rozlewu krwi są jakieś ciemne, kurewskie interesy, a szczytne ideały to pretekst i przy okazji narzędzie.
 • @Pedant 07:03:55
  To nie jest sprawa nikczemności czy szlachetności elit, ale zwykłego rozsądku. Król dbał o swych poddanych, bo wiedział, że bez nich nie będzie królem. Komu potrzebny król, który nie ma poddanych. Ogół ludzi zachowuje się pragmatycznie, nie mając wpływu na decyzje elit po prostu stara się je "olewać". Nie jest to jednak wcale proste, ponieważ elity mają do dyspozycji cały aparat państwa ,system prawny do wymuszania odpowiednich zachowań ogółu społeczeństwa. Dzisiejsze elity rządzące są tak głupie, że nie dostrzegają, iż ich istnienie powiązane jest z istnieniem społeczeństw. Komu będą potrzebni aktorzy, gdy nie będzie widzów gotowych do obejrzenia spektaklu.
 • @Jabo 15:15:42
  "Dzisiejsze elity rządzące są tak głupie,..."

  Gorzej! One są obłąkane! Stąd stawianie na ostrzu noża alternatywy, NWO na całym świecie lub jego zagłada (wojna nuklearna).

  Szaleńców trzeba obezwładnić, a mogą to zrobić tylko społeczeństwa, a one są całkowicie zidiociałe. I TO JEST TRAGEDIA NASZYCH DNI.!!
 • Programowanie Polaków do wojny i buntu społecznego/powstania narodowego
  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2018/11/w-polsce-i-na-swiecie-trwa-podgotowka.html
  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2018/12/programowanie-polakow-do-buntu.html
 • Głębia problemu
  .
  "Wszystko co mówią zachodnie rządy i organizacje medialne jest kłamstwem"

  Ja wiem, że chodzi o skrót myślowy, ale NIE WSZYSTKO, ale przez to jest jeszcze gorzej, bowiem te sprawdzalne doniesienia, które nie sposób zakwalifikować jako kłamstwo, prowadzą wielu do błędnego wniosku, że także inne doniesienia są prawdziwe.

  Sądzę, że największym źródłem zła, jest narzucony nam przez siły okupanta język i jego semantyka, zwraca na to uwagę blog:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  Mówiąc językiem okupanada, akceptujemy w jakiś sposób tę okupację, z drugiej strony używając jego języka myślimy w kategoriach, które on nam narzuca.

  Należy wspomnieć przy tym, że stosuje on także skądinąd znane techniki, które można spróbować zdekodować w doniesieniach, będziemy zaskoczeni, jak wiele tych technik się doszukamy

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/na-ra/#Chomsky

  Także metody panowania są dobrze znane

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/wybrane-tek/#Metody_walki

  tak dla ćwczenia, spróbujmy wyłuskać, jaka metoda jest stosowana w tej czy innej sytuacji ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031