Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Marsz NATO do wojny globalnej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Społeczeństwa zachodnie we własnym dobrze pojętym interesie, powinny ze wszech sił przeciwstawiać się kierunkowi, w którym popychają świat obłąkani władcy Zachodu.

W poprzednim artykule starałem się przybliżyć autentyczny obraz Ameryki w szczególności, a Zachodu w ogólności, który to jest tak diametralnie różny od prezentowanego w tzw. mediach głównego nurtu i który pokutuje w głowach jego obywateli, czyniąc ich biernymi widzami w obliczu narastającego niebezpieczeństwa ( http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/145794 ).
 
Dziś NATO ogłosiło decyzję o ulokowaniu na morzu Północnym, grupy uderzeniowej, składającej się z lotniskowca i okrętów towarzyszących. W charakterze komentarza do tego posunięcia, dowódca sojuszu na Europę stwierdził, że jest to:
a demonstration of our capabilities to Moscow….and that the US was calling it out because we need to put them on notice." (https://russia-insider.com/en/nato-supreme-commander-us-carrier-group-north-sea-puts-russia-notice/ri25068).
„demonstracja Moskwie naszych możliwości…i Stany nagłaśniają tą sprawę  ponieważ istnieje potrzeba ostrzeżenia jej (Rosji).
 
 
Ewidentnie stanowi to przedłużenie wątku, który zapoczątkowała amerykańska ambasadorka przy NATO, stwierdzając:
“At that point, we would be looking at the capability to take out a (Russian) missile that could hit any of our countries. Counter measures (by the United States) would be to take out the missiles that are in development by Russia in violation of the treaty. They are on notice.” ( https://original.antiwar.com/justin/2018/10/03/kay-bailey-hutchison-must-resign/ ).
“W tym momencie będziemy poszukiwać możliwości zniszczenia (rosyjskich) rakiet, które mogą dosięgnąć któregokolwiek z naszych państw. Przeciwdziałaniem (przez USA) byłoby zniszczenie tych rakiet, które znajdują się w Rosji na etapie  konstrukcyjnym w naruszeniu traktatu. To jest dla nich ostrzeżenie.”
 
 
W nagłówku  pierwszego z cytowanych artykułów, jego autor zadał retoryczne pytanie: „Co by było gdyby Rosjanie w identyczny sposób skomentowali swoją ewentualną decyzję o lokalizacji floty u wybrzeży Nowej Funlandii?”
 
No ale porównanie takie nie jest uprawnione, bo Zachodowi wolno wszystko, ze względu na jego „nadludzki” status (porównaj  z Herrenvolk[i] ). Można się z tą teorią „wyższości” zgadzać lub nie, ale każdy rozumny człowiek, we własnym dobrze pojętym interesie, powinien ze wszech sił przeciwstawiać się kierunkowi, w którym popychają świat obłąkani władcy Zachodu.


[i] https://pl.wikipedia.org/wiki/Rasa_pan%C3%B3w 

KOMENTARZE

 • Polska pod rządami prezydenta Dudy i jego kamaryli prze do III wojny !
  Przypominam prezydentowi Dudzie Mussoliniego ! Społeczeństwo nie chce żadne wojny ! przypominam jak skończył Mussolini we Włoszech

  Włosi Duce dopadli i go ZLINCZOWALI ! potem zmasakrowane zwłoki powiesili za nogi głową do dołu plując na zwłoki !

  panie prezydencie Duda ! tak kończą ludzie którym sie zdaje ze mogą
  robić wbrew społeczności !

  Apel ! Polska Krajem NEUTRALNYM


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Co jest Icki z wami ?
  Nie macie odwagi napisać precz z wojną ? tak wam Icki spieszno do grobu ? a może w swej głupocie żydowskiej myślicie ze was żydowski stwórca uratuje ?

  WSZYSCY ZGINIEMY NATYCHMIAST LUB W MĘCZARNIACH ! wojna zniszczy wszystko co nam w świecie drogie !

  Apel ! WOŁAJMY PRECZ Z ŻYDOWSKIMI BANDYTAMI WOJENNYMI !!! Polska Krajem NEUTRALNYM przyjazna sąsiadom !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Globalna mafiia żydowska chce wojny bo zagłodziła już swoich karmicieli
  mafia odebrała swoim ofiarom już wszystko i musi znaleźć sobie następnych żywicieli.
  Obecna kondycja karmicieli globalnej mafii czyli USA.
  https://www.youtube.com/watch?v=vBYT_YUkLSA&t=1s

  Rosja się mafii nie poddała, Chiny też bronią swojej suwerenności.
  Syria i Iran tez się bronią.
  Polska to za mały karmiciel by wyżywić globalną mafię.
  Pozostała tylko Arabia Saudyjska jako znaczący karmiciel..

  Mafia musi doprowadzić do wojny po której znowu znajdzie nowych karmicieli osłabionych wojną i niezdolnych do obrony przed mafijną infekcją.
 • Nie zapominajmy, że jednostronnna
  wojna dzieci Szatana z ludzkością stworzoną przez Boga już trwa a jej elementami są między innymi i desant kolorowych byczków na wszystkie te kraje, gdzie liczebnie dominuje jeszcze biały człowiek. Równolegle mamy w ramach w/w wojny totalną, obligatoryjną i niejako z urzędu - demoralizację - gdzie świat zamieniany jest przez dzieci Szatana w męski odbyt. O miękkiej depopulacji na tysiące sposobów nawet nie wspomnę
  Wniosek?
  Wobec powyższego - tak naprawdę nie wiemy czy dzieci szatana prą do gorącej wojny światowej czy tylko odwracają uwagę w/w trwającej już wojny.
 • Naszemu narodowi zagraża niebezpieczeństwo w postaci amerykańskiej ustawy nr 447 - S. Michalkiewicz
  https://youtu.be/aVJpBFncn7U
 • @demonkracja 08:58:17
  Opowiadania bajek i trillerów dla dzieci to na innym forum.
  To rozważamy świat realny.

  Dzisiaj Bogowie, demony, Spidermeny, diabły, bazyliszki, wiedźmy, chochliki, Harry Poterry, tajne wrota do innych światów, gadające jaszczury, ludzie mrówki, Bogowie słońca, księżyca, wody, piorunów, hadesu, płodności...urodzaju...
  to już tylko pobudzające fantazje bajki dla dzieci i dla niedorozwiniętych dorosłych.

  Chrześcijańscy Bogowie niczym się w tym tłumie nie wyróżniają.
  Też powstali z fantazji, niewiedzy (naturalnej u pasterzy kóz sprzed 2000 tys lat) ...a może nawet ze względów praktycznych wszak "kontakt" z Bogami implikuje wyjątkowość i daje władzę i bogactwo wśród prymitywnych plemion...

  I to działa aż do dzisiaj... wbrew logice, nauce które udowadniają że niemal wszystkie biblijne cuda to znane dzisiaj zjawiska naturalne.
 • @Oscar 09:14:51
  "Opowiadania bajek i trillerów dla dzieci to na innym forum.
  To rozważamy świat realny."
  To co? Jezusa Chrystusa masz Pan za durnia! Otóż oświadczam Panu, że ja na progu Nieba kiedyś byłem i sam Jezus Chrystus na tym progu stał i tymi słowami odesłał mnie na Ziemię - na powrót do swojego ciała:
  NA CIEBIE JESZCZE CZAS.
  Na koniec - świat realny ten właściwy i ponadczasowy w formie energii - to Niebo i Piekło. Kosmos to tylko tymczasowy świat materii stworzony na użytek Nieba.
 • @jan
  Oto wy na prużno pokladacie ufnosc w zwodniczych slowach .Nieprawda. Kraść, zabijać ,cudzołozyc, przysiegac fałszywie ,polic kadzidło..i mowicie jestesmy bezpieczni by nadal popełniac te wszystkie wystepki.Odrzuce was sprzed mego oblicza podobnie jak odrzuciłem wszystkich waszych braci,całe pokolenie Efraima. Wyrocznia Jahwe [ Jeremiasza -7 Biblia Tysiaclecia]...................................................................................................
  The Jewish Hand in the World Wars, Part 1, by Thomas Dalton - The ...
  www.unz.com/article/the-jewish-hand-in-the-world-wars-part-1/
  The Unz Review - Mobile .... Have Jews played a disproportionate role in war and social conflict—a role typically not of peacemakers and reconcilers .... A gang of anarchists, one or two of whom were Jewish, succeeded in killing Czar Alexander II in 1881. ..... In early 1910 the NYT ran an article, “Russian Jews in Sad Plight.
  ..................................................................................................................
  The Jewish Hand in the World Wars, Part 2, by Thomas Dalton - The ...
  www.unz.com/article/the-jewish-hand-in-the-world-wars-part-2/
  Tłumaczenie strony
  In Part 1 of this article, I provided an account of the Jewish role in the events leading up to World War One, with an emphasis on their influence in the UK and ...
  .
 • To mowi Jahwe.Przeklety mąz który pokłada nadzieję w czlowiekui ktory w cieleupatruje swą silę a od Jahwe odwraca sw serce
  One Click Closer to Annihilation, by Philip Giraldi - The Unz Review
  www.unz.com/pgiraldi/one-click-closer-to-annihilation/
  2 paź 2018 - Last week Washington threatened Iran, Syria, China, Venezuela and Russia .... has also recently had a lot to say about Iran, Syria and Russia.
 • @demonkracja 09:32:02
  Wszystkiego najlepszego.
  Niedotleniony mózg generuje fantastyczne, przepięikne wizje osadzone na informacjach zakodowanych w mózgu.
  Podobnie działają sny (też bazują na zakodowanych w mózgu informacjach)

  O wielkich i głębokich przeżyciach w stanie niedotlenionego mózgu wiedzą wyznawcy BDSM .podduszający się dla wygenerowania tych doznań.
  (to skrajnie niebezpieczne .. bo można nie wrócić do świata żywych)

  Takich samych doznań doznają ludzie umierający na niewydolność krążenia (ustanie pracy serca = niedotlenienie mózgu= śmierć kliniczna)

  Podobnie mają pływacy nurkujący pod wodą na czas (jest taki sport).

  Niedotlenienie mózgu daje fantastyczne, "objawieniowe", czasem misyjne, czasem odkrywcze przeżycia.
  Głęboko wierzący mają mózg zapchany "wiarą" i ich niedotlenione mózgi generują wizje religijne... też piękne.

  Do niedotlenienia mózgu dochodzi czasem podczas snu.
  Wtedy sny są najpiękniejsze ale przebudzenie gwałtowne b organizm instynktownie podejmuje proces oddychania... i wraca do świata żywych.

  To wszystko to znane zjawiska choć pewnie nie do końca przebadane bo nie znamy do końca .pracy mózgu (co mózg robi podczas snu , dlaczego mózgowi sen jest potrzebny inaczej człowiek nie przeżyje bo mózg przestaje poprawnie sterować funkcjami życiowymi..)

  To są ciekawe ale czysto realne sprawy a nie mistyczne jak uważają prości ludzie,
 • @Oscar 11:07:34
  Oskarku!

  A skąd się wziął ten mózg i reszta Ciebie???Działanie mózgu do tej pory jest niezbadane do końca!!dlaczego jedna półkula pracuje""
  "Popacz"jak to wszystko jest zgrane i precyzyjne zaplanowane do najmniejszego szczegółu.!!
  Na pewno znasz wyjaśnienie i odpowiedź na wszystko!!Gratulacje!!chyba jesteś bogiem!!urodziłeś się na Ziemi??chyba ze to tajemnica, to pardon!!
 • @trojanka 11:23:41
  "A skąd się wziął ten mózg i reszta Ciebie??"
  Naukowcy twierdzą że to ewolucja od robaka do człowieka.
  i mają na to dowody.

  A idealnie to wszystko w człowieku nie współgra (np choroby).
  Mózgi u ludzi robią się za duże i już z trudem mieszczą się w miednicy przy porodzie. To ewolucyjna ślepa uliczka ( w skali setek tysięcy lat).
  Radzimy sobie przy pomocy cesarki... potem będą pewnie inkubatory..

  Ewolucyjne ślepe uliczki wymierają.. żyją tylko te ewolucyjny "szkarady" które są w miarę dopasowane...(większy przyrost naturalny od śmiertelności... w tym kontekście Naród Polski jest "nierozwojowy" za sprawą solidaruchów bo w PRLu by`l rozwojowy)
  Ewolucja to bardzo silne narzędzie rozwojowe..(rozwój statystyczne)
  Te prawdy odkrył już Darwin..
 • @Oscar 11:49:46
  Ahaaa a robak skąd???
 • @trojanka 12:02:03
  jakiegoś pierwotniaka...
  a pierwotniak skąd ?
  od jakiejś bakterii bazującej na DNA
  a Bakteria skąd ?
  z panspermii
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201810168995914-sputnik-kosmos-zycie-droga-mleczna/
  Wszechświat jest cały zabałaganiony istotami żywymi na poziomie mikro świata.

  Boga w tym nie widać..
  ...ale zawsze można go sobie "do wyobrazić"...to niezwykle "przebiegła" koncepcja...bo nie wymaga dowodów naukowych czy materialnych...jest czysto spekulacyjna ...
  Koncepcja równie genialna jak lichwa..
 • @Oscar 12:18:29
  A mikroświat skąd??
 • @Oscar 11:07:34
  "Niedotleniony mózg generuje fantastyczne, przepięikne wizje osadzone na informacjach zakodowanych w mózgu."
  Koniec cytatu.
  To raczej ignorancję generuje mózg tych, którym się wydaje, że wszystkie rozumy pozjadali. jednak nawet ta ignorancja nie uwalnia od pewnego niepokoju, który udziela się tym ludziom w wyniku tłamszenia swojej duszy we własnym ciele. Człowiek inteligentny nigdy nie wypowie się autorytarnie, że Boga nie ma - bo nic go do tego nie upoważnia.
 • @demonkracja 13:01:18
  Dzisiaj wiemy że Bogowie starożytnych cywilizacji to wynik ich wyobraźni i niezrozumienia świata który dzisiaj rozumiemy (zjawiska naturalne)

  Dzisiaj jeszcze wielu rzeczy nie rozumiemy (tak jak pierwotne cywilizacje)
  nie znaczy to że na bazie tego że "nie wiemy" ... można wnioskować tak jak pierwotne cywilizacje .. "że to Bóg" wszystko robi.
  To logiczny błąd.

  Jak nie wiemy "jak to się dzieje" to nie wiemy i tyle ale z tego nie wynika że to robi jakiś Bóg i to na obraz i podobieństwo człowieka i to wymyślony przez pasterzy kóz sprzed 2000 tys lat.

  Czysta logika.
 • @demonkracja 13:01:18
  "Człowiek inteligentny nigdy nie wypowie się autorytarnie, że Boga nie ma - bo nic go do tego nie upoważnia".

  Człowiek inteligentny nigdy nie wypowie się autorytarnie, że w totka nie można wygrać... bo można.

  Człowiek inteligentny nie gra w totka w celu "zbawienia finansowego" .. bo zna statystykę.

  Człowiek inteligentny wie jakie brednie w kwestii różnych Bogów powtarzali i wierzyli w nie ludzie w minionych wiekach....

  Człowiek inteligentny nie oddaje swojej przyszłości w ręce aktualnego Boga... taka jak nie gra w Totka ...bo zna historyczne statystyki "Boskich bredni" i szans na wygrania w Totka).

  Człowiek inteligentny swój los powierza sobie i swoim bliskim.
  .
 • @Oscar 14:20:42
  "jakiś Bóg i to na obraz i podobieństwo człowieka"
  Pozwoliłem sobie wyłuszczyć... Dobre. Bo warto się zastanowić nad Waszymi słowami... W co to ludzie wierzą a w co nie wierzą...
  Może dobre i to na początek, by rozkminić co to ten cały "Bóg" znaczy, co za tym słowem się kryje...
  " i to wymyślony przez pasterzy kóz sprzed 2000 tys lat"...
  Tego bym zostawił na potem. Jest wiele dobrych opracowań, jakie człowiek na przestrzeni dziejów sporządził.
  Może biblia chrześcijan?
 • @Oscar 14:45:52
  "inteligentny wie jakie brednie w kwestii różnych Bogów powtarzali i wierzyli w nie ludzie w minionych wiekach"
  Oskar zapewne wie dużo o Bogu. Musi znać samego Boga skoro zna wiele bredni o.
 • @Franek Ganek 14:56:54
  Ty też znasz ...wszyscy znają.
  Jak znasz wierzenia Słowian, żydów, Egipcjan, Rzymian, Papuasów, Zulusów, Azteków, .... długo by wymieniać tych wszystkich Bogów Słońca, Księżyca, płodności, deszczu, urodzaju, hadesu, Olimpu, wojny, urodzaju, nawet Boga Krowę, żmije, węża, jaguara, .... i wiele wiele innych Bogów.
  W każdego z Bogów tysiące ludzi wierzyło, składało mu dary i go słuchały
  słuchają kapłanów powołujących się któregoś z tych Bogów.

  Coś się zmieniło ?
  NIC ..dalej wierzą...w kolejnego Boga.
  i tak od co najmniej 10 tys lat lub więcej.
 • @Oscar 17:12:21
  Nakładka taka... na "wszyscy znają" (Boga).
  "i wiele wiele innych Bogów.
  W każdego z Bogów tysiące ludzi wierzyło, składało mu dary i go słuchały
  słuchają kapłanów powołujących się któregoś z tych Bogów."
  Każdy ma jakieś priorytety.
  "..dalej wierzą...w kolejnego Boga"
  Ja nie wiem czy też w coś nie wierzę... A Ty wiesz?
 • @Franek Ganek 17:33:57
  Wiara jest wczesnym protoplastą nauki.
  Wiara służyła kiedyś próbom zrozumienia świata.
  "Bogami" wyjaśniano to co się wokół człowieka działo.

  Różnica między wiarą a nauką jest taka że wiary się nie udowadnia
  w sensie logicznym ale tylko dogmatycznie, autorytarnie (bo ksiądz tak mówi a ksiądz wie...) ..a dowodem na Boga mogą być pojedyncze niezrozumiałe przez człowieka zdarzenia (np tzw cuda czy inne UFO)

  W Nauce trzeba przeprowadzać dowody prawdy wykluczające inne opcje.
  i doświadczenia w Nauce muszą być powtarzalne do powtórzenia.

  Dobra koniec tematu na dzisiaj..
 • @Oscar 14:45:52
  "Człowiek inteligentny swój los powierza sobie i swoim bliskim"
  Jak to się ma do mojego wpisu o ignorancji?
 • @trojanka
  Zwycięstwo w 60 godzin: czym zakończy się konfrontacja Rosji i NATO. Rosja potrzebuje 60 godzin, by pokonać NATO podaje Daily Star, powołując się na raport amerykańskiego centrum analitycznego Atlantic Council. Eksperci wojskowi uważają, że „siedem armii", które Rosja umieściła wzdłuż europejskich granic znacznie przewyższa siły, które sojusz północnoatlantycki może im przeciwstawić. Są przekonani, że w związku z tym na „zajęcie" nadbałtyckich stolic siły zbrojne Rosji potrzebują jedynie 60 godzin. Natomiast NATO zyska przewagę, jeśli działania zbrojne „przeciągną się" uważają specjaliści. Jednak przed „rosyjskim blitzkriegiem" sojusz uratuje jedynie „modernizacja" swoich sił. Wcześniej Atlantic Council nazwał pomoc dla Ukrainy interesem narodowym USA w świetle rozszerzenia przez Rosję skali „wojny" przeciwko Zachodowi, a sferę wojenno-morską jedną z „niedocenionych" obszarów w tym kontekście. Centrum jest przekonane, że Ukraina pilnie potrzebuje morskiej służby strażniczej, niepotrzebne USA i NATO okrętów, ich wyposażenia oraz szkolenia ich załóg, by zapobiec „niespodziewanym działaniom Rosji" podaje Rambler.  Ps..."Potrzebna modernizacja" a więc i zakupy. I o to chodzi, o to chodzi. Wniosek, który się nasuwa po artykule, to zwiększenie wydatków zbrojeniowych i napychanie kieszeni głownie żydo-amerykańskim korporacjom zbrojeniowym i tylko po to, aby potem mordować gojów. W Estonii i na Łotwie mieszka około 900 tyś Rosjan. Łączne siły zbrojne tych krajów to około 11 tyś. Myślę, że Rosjanie byli by na brzegu Bałtyku w 10 godzin, jak nie wcześniej. Z drugiej strony jaki by w tym mieli interes skoro i tak większość biznesu jest w ich posiadaniu. Kupili nawet stocznię w Helsinkach zanim Finowie się pokapowali. Tych ekspertów wysłał bym do krajów bałtyckich do kopania okopów i latryn, to tak na wszelki wypadek. Zachodni eksperci wojskowi powtarzają się w swoich analizach, które zakładają pokonanie państw NATO przez Federację Rosyjską w ciągu 60 godzin...

  www.youtube.com/watch?v=E8brglnMvM0

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031