Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Donald Trump, świat się śmieje!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poziom absurdu oferowany przez coraz to nędzniejsze postacie amerykańskiej sfery politycznej pozwala jedynie na płacz lub śmiech.

Debiut prezydenta Trumpa na forum zgromadzenia ogólnego ONZ przyjęty został śmiechem audytorium. Niechętne Prezydentowi amerykańskie media sugerowały, że powodem tego jest sama błazeńska postać obecnego lokatora Białego Domu. Faktem jest natomiast, że reakcja ta odnosiła się do Ameryki, którą tam reprezentował.
 
Od dawna przedstawiciele państw świata w ciszy wysłuchiwali steku kłamstw oferowanych im przez kolejnych prezydentów USA, twierdzących że: Ameryka, będąc największym sponsorem terroryzmu, walczy z terroryzmem, będąca największym rabusiem dóbr materialnych,  szerzy w świecie wolny rynek i dobrobyt, organizująca kolorowe rewolucje i krwawe dyktatury, krzewi demokrację, itd..   Przyczyną tego stanu rzeczy były: dyskretny woal poprawności politycznej, oraz strach przed potęgą militarną „jedynego supermocarstwa”.
 
Dziś poziom absurdu oferowany przez coraz to nędzniejsze postacie amerykańskiej sfery politycznej pozwala jedynie na płacz lub śmiech. Większość przywódców normalnych państw świata zdaje sobie z tego doskonale sprawę. O roli niewielkiej grupy dokumentnie skundlonych państewek, nadal kurczowo czepiających się połów surduta Wuja Sama, takich jak np. Ukraina, napiszę nieco dalej w tym artykule.
 
Trzeba przyznać, że do wyostrzenia autentycznego obrazu USA w świecie, w znacznym stopniu przyczynił się sam Donald Trump. Wystarczy groźne kiwnięcie palcem jego żydowskich sponsorów, lub sygnały niezadowolenia ze strony rywalizujących o wpływy klik tzw. deep state, by Prezydent w oka mgnieniu diametralnie zmieniał swą pozycję, czyniąc tym samym Amerykę niewiarygodną i niesposobną do wypełniania jakichkolwiek międzynarodowych zobowiązań, nawet na krótką metę. Rosjanie ukuli na to osobny termin  państwa „niedogaworosposobnowo”. 
 
Sankcje i wojny gospodarcze rozpętywane na lewo i prawo zaniepokoiły wszystkich. Szczególnie działania wymierzone w Chiny wydają się być groteskowe. Jeśliby zechciały one nałożyć embargo na eksport swych towarów do Stanów Zjednoczonych, to ich obywatele, nie tylko pozostaliby z gołymi dupami, ale na dodatek nie mieliby ich czym podetrzeć, gdyż nawet papier toaletowy z stamtąd pochodzi.  Również bejsbolówki z napisem „Make America Great Again” zaopatrzone są w metki „Made in China”. 
 
Jak większość amerykańskich spekulantów, którzy mienią się być mistrzami biznesu, Trump nie jest w stanie pojąć, że odtworzenie amerykańskiej realnej (produkcyjnej) gospodarki, to sprawa dekad, jeśli nie pokoleń, w przeciwieństwie do strumieni finansowych, które można w moment zawrócić.
 
Jeszcze gorzej ma się sprawa z sektorem militarnym. Rosja posiadająca budżet zbrojeniowy wynoszący 10% amerykańskiego, stworzyła nową generację broni strategicznej, przed którą USA nie mają żadnej obrony. Wyżsi dowódcy amerykańscy przyznają otwarcie, że jedyny sektor militarny zdolny wykonać swe zadanie to broń masowego rażenia. Jednak jej użycie oznacza zagładę ludzkości. Na razie Stany dokonują tego „na raty” szerząc śmierć i zniszczenie gdzie popadnie, ale groźba nuklearnego konfliktu nieustannie narasta.
 
Każde państwo mające rozsądnych przywódców stara się zejść z drogi dogorywającemu amerykańskiemu imperium, mając nadzieję że lokalny konflikt je ominie, a globalny nigdy się nie zmaterializuje.
 
Jakby nie było, każdy rozsądny obserwator polityczny widzi jasno, że „król jest nagi”.  Amerykański analityk Robert Gore opisuje obecną sytuację z wielką dosadnością w swym najnowszym artykule pt. „Nadzy imperatorzy nie mają wielkiego respektu”[i].
 
Poniżej zamieszczam kilka cytatów z tej publikacji:

 
„USA dalej wydają pieniądze na bazy, personel i sprzęt, który ewentualny przeciwnik może łatwo zniszczyć.  Próbują bronić państw, którym nikt nie zagraża, oraz wikłać się w nierozwiązywalne konflikty, które oferują jedynie krew i zniszczenie. W związku z tym samo nasuwa się pytanie, czy władcy imperium i ich satrapowie są głupi, doszczętnie skorumpowani, czy źli, a może wszystko na raz? Odpowiedź jest oczywista: wszystko to na raz.”
 
Państwami, które nadal zawzięcie rywalizują o względy Imperium są miedzy innymi Polska i Ukraina. Ukraina wyraźnie przegrywa w tym współzawodnictwie. Prezydent Poroszenko nie uzyskał audiencji w Białym Domu i musiał zadowolić się jedynie wspólną z Trumpem fotką. 
Pan Duda, pucułowaty szabesgoj, o mentalności i wyglądzie wiejskiego parobka, co prawda na czworakach, ale dotarł do  Białego Domu, gdzie podpisał jakiś bezsensowny i bezwartościowy świstek papieru, a na wspólnej z Trumpem konferencji prasowej, prymitywnie mu się podlizywał, oferując 2 miliardy dolarów za umieszczenie w Polsce amerykańskiej bazy wojskowej, którą pragnie nazwać „Fort Trump”. Tu znów zacytuję wspomniany powyżej artykuł:
 
„Polska najnowsza inicjatywa założenia tam amerykańskiej  bazy wojennej, na koszt gospodarza, może pretendować do miana najbardziej obłąkanej idei w obecnej dekadzie. Umieszczenie bezużytecznej bazy wojskowej i pokrycie kosztu jej budowy jest nieobliczalną głupotą. Celem polityków jest zawsze znalezienie kogoś innego do zapłacenia za swe głupie pomysły, ale być może w Polsce funkcjonuje to inaczej”.
 
Niestety inne postacie polskiej sceny politycznej nie prezentują się lepiej, bez względu na to czy są u władzy czy w opozycji. 
 
Przez 30 lat „wolności” polskie społeczeństwo nie było w stanie wyłonić z siebie ani jednego męża stanu, który działałby w interesie narodowym i pojmował błyskawicznie zmieniającą się globalną sytuację geopolityczną, co jest niezbędne w podejmowaniu poprawnych decyzji politycznych. Do indywidualnych dywagacji pozostawiam ocenę takowego społeczeństwa.


[i] https://straightlinelogic.com/2018/09/24/naked-emperors-dont-get-much-respect-by-robert-gore/ 

KOMENTARZE

 • @dr.nowopolski
  Wielowarstwowy poziom absurdu nas otaczający . Salut :)
 • Parę prostych pytań do zarządców ussa i tych co uważają się za władców świata.
  Żydzi kochani, nasi bracia i siostry we wierze, która i gojami jest wsparta oraz wielbiona, macie dylemat z Kierkegaarda, albo rybki albo pipki, albo podporządkujecie sobie świat na waszą depopulacyjną modłę kiwaków, albo świat w ramach obrony przed waszym ideologicznym wyuzdaniem doprowadzi do wojny z wami, a jej wynik będzie tyle znaczył, że wasz wszechmocny będzie miał problem "w raju" z miejscem dla prawie 8 miliardów ludzi.
  Czy wasze łapczywe oczy i ręce do końca świata będą nas łupić w imię waszego gold boga cielca ?
  Jak widzę bibiego czy innego .... to się zastanawiam dlaczego w genach ktoś wam namieszał i dlaczego to był szatan, wasz bożek ?
 • @provincjal 09 15:06:22
  Trump wspólnie i w porozumieniu z Putinem - rozwalają hydrę globalizmu.
  A Ty ciągle o żydach - w Rosji i USA jest ich po równo.
 • @Talbot 15:37:25
  Mówisz POnad POdziałami i bez rzytuf ?
 • Jak to mawia stary sprytny judej Kisinger:
  Bycie wrogiem Ameryki może być niebezpieczne, ale bycie przyjacielem jest śmiertelne

  Henry A. Kissinger

  https://www.azquotes.com/picture-quotes/quote-to-be-an-enemy-of-america-can-be-dangerous-but-to-be-a-friend-is-fatal-henry-a-kissinger-65-37-01.jpg


  Ameryka nie ma stałych przyjaciół ani wrogów, tylko interesy"

  https://izquotes.com/quotes-pictures/quote-america-has-no-permanent-friends-or-enemies-only-interests-henry-kissinger-244381.jpg

  https://izquotes.com/quote/henry-kissinger/america-has-no-permanent-friends-or-enemies-only-interests-244381

  " Wojskowi to głupie, głupie zwierzęta do wykorzystania jako pionki w polityce zagranicznej. "
  - Henry Kissinger
  Read more at https://izquotes.com/quote/henry-kissinger/america-has-no-permanent-friends-or-enemies-only-interests-244381
 • taaa....
  http://www.usdebtclock.org/

  https://www.salon24.pl/u/ironicznyanglosas/494361,szok-i-niedowierzanie-polska-pozyczyla-100-miliardow-ameryce
 • @ dr.nowopolski
  Temat „świat się śmieje” opisała dość szczegółowo pani AgnieszkaS tydzien temu:
  „Sala nie szalała z zachwytu, ani też nie wyśmiewała się z Trumpa. Sala, a raczej delegaci obecni na sali, zachowywali się normalnie. Trump pochwalił się swoimi osiągnięciami i podniósł się szmer na sali, który przerodził się w PRZYJAZNY śmiech i oklaski po tym jak Trump powiedział: "Nie spodziewałem się takiej reakcji, ale jest w porządku."(Didn’t expect that reaction, but that’s okay).” - AgnieszkaS 27.09.2018 07:02:50
  Po wyliczeniu swoich osiagniec, Prezydent Trump przerwał swoje przemówienie na moment spodziewajac się śmiechu, ale wszyscy milczeli. Wtedy dodał: „Didn’t expect that reaction, but that’s okay”, po czym usłyszeliśmy umiarkowany śmiech i towarzyszące mu brawa.

  W innych słowach, świat docenił i zaakceptował osiągnięcia Trumpa, pomimo oporu Lewicy. Najbardziej w tym piękne było jego zdanie: „America is governed by Americans. We reject the ideology of globalism and accept the doctrine of patriotism.”

  Lewicę zamurowało! Pański artykuł powyżej jest perwersyjny.
 • @Zdzich 20:15:47
  Miły Panie,

  „America is governed by Americans. We reject the ideology of globalism and accept the doctrine of patriotism.”

  Powyższe można traktować dwojako, albo jako następne kłamstwo, albo jako niesmaczny żart.

  W obu przypadkach albo się śmiać albo płakać pozostało.

  Powyższa ocena dotyczy też całego pańskiego komentarza, w którym zaprezentował pan popularną w społeczeństwie prostotę myslenia. Wszystko opisuje czarno biały schemat: prawica- lewica.

  Proszę mi wierzyć, że świat jest bardziej skomplikowany niż ten podział.
 • @trojanka 17:31:03 chyba dlatego pożyczyła?
  Media o rekordowym długu publicznym USA. Dług publiczny USA osiągnął poziom 21516 bilionów dolarów - podaje Washington Examiner. W 2018 roku finansowym, który dobiegnie końca 30 września, powiększył się o 1,2 biliona dolarów. W sierpniu Kongres USA poinformował, że kwota zaciągniętych przez rząd pożyczek w ciągu 11 miesięcy ubiegłego roku finansowego wyniosła 895 mld dolarów, czyli o 222 mld więcej niż w poprzednim roku.
 • @trojanka 17:31:03
  Ameryka ginie, przepada,przechodzi do lamusa historii stąd takie histeryczne ataki na Chiny i Rosję.
 • @kula Lis 67 12:30:10
  Kneset i jego poddani mówią, ze Ameryka nigdy nie upadnie i zawsze będzie potęgą rządzącą całym światem!
  Ona i jej drukarki!!
 • @dr nowopolski 11:14:45
  W styczniu tego roku pisał Pan:
  „Jeszcze kilka lat temu, wspominając projekt budowy nowego globalnego porządku światowego, każdy „oszołom” narażony był nie tylko na pośmiewisko „poważnych mediów”, ale i głupawy rechot gawiedzi, drwiącej z „manii prześladowczej” tegoż.” - dr Nowopolski

  Powyżej napisał Pan: „Powyższe można traktować dwojako, albo jako następne kłamstwo, albo jako niesmaczny żart. W obu przypadkach albo się śmiać albo płakać pozostało.” - dr Nowopolski

  Widzę, że cytując anty-NWO słowa Prezydenta Trumpa naraziłem się na pośmiewisko z Pana strony. Zaliczam to do głupawego rechotu gawiedzi.
 • @Zdzich 19:44:53
  Czy doprawdy nie jest pan w stanie skonstatować, że Trump to błazen i marionetka, a jego słową są pustą retoryką. Ktoś kto zaognia konflikty w Syrii, Iranie, Korei, bezwarunkowo wspiera zbrodnicze działania Izraela, nakłada sankcje na wszystkich i wszystko, nie może być anty-NWO.

  Być może jest to wynik nacisków wewnętrznych, ale niewiele by to zmieniło.

  USA to jedno wielkie bagno i totalne kłamstwo!

  Co do pańskiego komentarza, to raczej śmiać się , z naiwnej wiary w dobrą wolę Trumpa, ale nie z niewiary w NWO, której pan przecież nie przejawia.
 • @
  Baza ochrania znalezisko do którego odkrycia niedawno doszło zamykając je szczelnie od Świata reszta to tylko bzdurzenie .
 • @dr nowopolski 20:18:33
  Napisał Pan:
  „Trump to błazen i marionetka, a jego słową są pustą retoryką. Ktoś kto zaognia konflikty w Syrii, Iranie, Korei, bezwarunkowo wspiera zbrodnicze działania Izraela, nakłada sankcje na wszystkich i wszystko, nie może być anty-NWO.”
  „USA to jedno wielkie bagno i totalne kłamstwo!”

  To wszystko są perwersyjne i bezpodstawne bzdury międzynarodowego komunizmu (Comintern) i jego promotorów takich jak Soros, Clintonowie, Obama, Schumer, Pelosi, Rosenstein, itp. Są to instygatorzy NWO, którzy z uśmiechem doprowadzali do wojny nuklearnej z Rosją, i nie wiem czy znlazłoby się dla Pana miejsce w lochach byłego KC PZPR aby się w nich schowac.
  Tymczasem, Trump zawsze z szacunkiem wypowiadał się n.t. Putina i vice versa. Za to właśnie Międzynarodowa Komuna rozszarpuje go przez ostatnie dwa lata!
  Pan po prostu nienawidzi Trumpa i USA, i proszę nie zasłaniać się kłamstwami żydo-komuny.
 • @Zdzich 08:33:04
  "Pan po prostu nienawidzi Trumpa i USA, i proszę nie zasłaniać się kłamstwami żydo-komuny"

  Nienawidzę zła i głupoty, a nie jest moją winą, że ich stolicą jest USRAEL!
 • @AgnieszkaS 21:46:51
  Widzę, że niektórzy dyskutanci starają się mnie ze wszech miar rozweselić! Dziękuję!

  "Od strony Chin to rzeczywiście wygląda nieciekawie. Nie będzie można już tak bezczelnie pasożytować na Amerykanach, jak to bywało za kadencji Clintona, Busha i Obamy."

  Doskonały dowcip. Chiny pasożytują na USA, produkując i sprzedając za pół darmo wszystko co Stany konsumują, a na dodatek opłacane są za to bezwartościowymi obligacjami rządu USA (T-bills).

  Jedyną przyczyną dla jakiej Chiny godziły się przez dekady na taką eksploatację, to możliwość transferu technologi, co juz nastąpiło i Stany pozostały z ręką w nocniku, dlatego między innymi tak szaleją.

  Co co do szlaku jedwabnego, to przechodzi on też przez III RP.

  Zwolennikiem "wolnego rynku" nigdy nie byłem, w jednym z artykułów pokazywałem nawet że to jest utopia, a o NWO negatywnie wypowiadam się w każdej publikacji. Po co więc te prymitywne kłamstwo z pani strony? Jak kłamać to tak by nikt nie mógł tego udowodnić. Widzę że naśladuje pani Usraelskich aroganckich głupców w tej materii.
 • @AgnieszkaS 16:24:31
  Chazarska mafia szuka chińskiej ochrony, podczas gdy wyłaniają się trybunały wojskowe.

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/wp-content/uploads/sites/2/2018/09/NWO-i-Rockefeller.jpg

  Czcząca szatana mafia chazarska jest w obłędnym strachu przed trybunałami wojskowymi. W rezultacie oferują świat (tak, jak gdyby należał do nich) Chinom w zamian za ochronę, zgodnie z Gnostyckimi Iluminatami i źródłami azjatyckich tajnych stowarzyszeń. Oprócz tego grożą oni uwolnieniem pandemii, wysadzeniem kaldery Yellowstone, uruchomieniem potężnego ataku EMP i spowodowaniem innego chaosu w daremnym wysiłku (jako że próby te zostaną zneutralizowane) w celu szantażowania by uniknąć długo opóźnianej sprawiedliwości. Przeprowadzają także głupią i szeroko wyśmiewaną kampanię oszczerstw, by wykluczyć powołanie Bretta Kavanaugha do Sądu Najwyższego. Źródła Pentagonu twierdzą, że użyły “groźby odtajnienia 9/11, co może wkrótce nastąpić, by zmusić George’a Busha Jr. do publicznego poparcia Kavanaugha, którego zatwierdzenie uruchomiłoby trybunały wojskowe.” Pamiętajcie, Kavanaugh powiedział podczas przesłuchań zatwierdzających, że USA Od czasu 11 września są w stanie wojennym, a jako rezultat trybunały wojskowe mogłyby próbować, a nawet skazywać na śmierć, cywili winnych zdrady. Całość pod linkiem..

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/09/chazarska-mafia-szuka-chinskiej-ochrony-podczas-gdy-wylaniaja-sie-trybunaly-wojskowe/
 • @AgnieszkaS 16:24:31
  Dokładnie tak!
  Chińczycy zarabiali 50 centów na godzinę, co nie znaczy że byli biedni. Każdy zakład w Chinach to konglomerat z halą produkcyjną, stołówką, budynkami z mieszkaniami dla pracowników, pralnią, i miejscem na aktywności społeczne – wszystko to wliczone na koszt zakładu. Za zarobione i odłożone(!) pieniądze, Chiński robotnik mógł kupić sobie elektryczny rower, a później skuter mniej więcej co trzy miesiące.
  Uczciwe taryfy Trumpa spowodują tylko odrobinę mniejszy zysk dla chińskiego zakładu (czyli chińskich komunistów), robotnik nie ucierpi, a amerykańskim przedsiębiorcom zmniejszy się opłacalność produkcji w Chinach (dlatego wracają do Stanów).

  Przy okazji dodam, że „Postępowe podatki” stanowią część Manifestu Komunistycznego i w Stanach zostały wprowadzone przez żydowską administrację (Mandell House - agent rodziny Rothschildów) prezydenta Wilson'a celem finansowania … Rewolucji Bolszewickiej w Rosji! Przed Wilson'em USA były krajem wolnym od podatków i administracja USA żyla z TARYF na produkty zagraniczne.

  Dr-a Nowopolskiego zjadła nienawiść.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031