Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
383 posty 361 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

W baśniowej krainie demokratycznych Stanów Zjednoczonych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

USA nigdy od swego zarania demokracją nie były i nie są. Za „demokratyczną” zasłoną ukrywała się zawsze drapieżna oligarchia.

 Główna amerykańska gazeta The Newy York Times opublikowała artykuł[i] [ii]anonimowego oficjela Białego Domu, w którym opisuje on jak grupa funkcjonariuszy administracji prezydenckiej sabotuje funkcjonowanie „nieodpowiedzialnego” prezydenta Trumpa.

 
W każdej autentycznej demokracji oficjalne przyznanie się do sabotażu i próby zamachu stanu, uznane by było za zdradę stanu. Wszystkie służby odpowiedzialne za praworządność i bezpieczeństwo państwa zostałyby automatycznie uruchomione, gazeta publikująca takie informacje anonimowo, w celu ukrycia winnych, zostałaby zamknięta, jej odpowiedziani pracownicy aresztowani, a po natychmiastowym śledztwie siatka sabotażystów byłaby postawiona przed trybunałem stanu i zapewne skazana na karę śmierci.
 
Fakt, że prezydent nie podoba się sabotażystom i jest według nich nieodpowiedzialny, nie miałaby w tym przypadku żadnego znaczenia. Znaczenie miałby jedynie fakt zamachu na instytucje i porządek prawny państwa.
 
Stany Zjednoczone, które mienią się być „największą demokracją wszechczasów”, funkcjonują jednak inaczej. Nikt nie kwapi się z dochodzeniem, tak że sam Imperator Trump podjął się śledztwa i według jego własnych słów „zawęził krąg podejrzanych do pięciu osób”. 
 
Wizja jednego z ostatnich Imperatorów Zachodniego Imperium Zła, Donalda Trumpa, w roli Szerloka Holmesa , z lupą na czworakach szukającego śladów przestępców pod własnym biurkiem, jest bardziej groteskowa niż znane z historii poczynania Kaliguli czy Nerona. Bardziej groteskowe jest też samo Zachodnie Imperium Zła z konglomeratem przestępczych mafii, składających się na tak zwany deep state, walczących między sobą o wpływy. Jest też ono znacznie bardziej przerażające, biorąc pod uwagę fakt, że w posiadaniu tych obłąkańców znajduje się „czerwony guzik” mogący położyć kres istnieniu naszej Matki Ziemi.
 
Jest sprawą oczywistą, że USA nigdy od swego zarania demokracją nie były i nie są. Za „demokratyczną” zasłoną ukrywała się zawsze drapieżna oligarchia. Abstrahując od dywagacji, czy demokracja jest dobra czy zła, należy podkreślić, że Zachód uczynił z niej coś w rodzaju religii, dla krzewienia której wolno dokonywać wszelkich zbrodni.  
 
Dziś rządzący Zachodem przestępcy nawet nie próbują ukrywać się za tą zasłoną. Z jednej strony ziemia pali się im pod nogami, więc nie czas na zbędne dekoracje; z drugiej zdają sobie oni sprawę z faktu degrengolady zachodnich społeczeństw, która gwarantuje im bezkarność nawet w obliczu najbardziej ewidentnych zbrodni. Relatywistyczne społeczeństwo nie postrzega tego co się dzieje w kategoriach dobra czy zła, ładu czy nieładu, prawdy czy kłamstwa, a jedynie brukowych pyskówek na równi z tymi które stanowią codzienność Hollywoodu, czy innych ośrodków zachodniej „kultury i cywilizacji”.
 
Taka rzeczywistość gwarantuje, że żadnej sanacji nie można się spodziewać, a jedynie upadku Zachodu pod ciężarem własnej zgnilizny, lub katastrofy wojennej przezeń spowodowanej.


[i] https://news.sky.com/story/senior-aide-attacks-amoral-and-erratic-donald-trump-11491222
[ii] https://news.sky.com/story/mystery-nyt-author-is-it-house-of-cards-style-conspiracy-11492803

 

 

KOMENTARZE

 • @Arjanek 15:43:29
  A co jest bzdetem i fałszem w powyższym tekście?
  Masz chyba wiedzę w tym temacie z prasy o której wspomina ten człowiek....

  'W tym rozdziale historii świata, nie istnieje coś takiego jak niezależna amerykańska prasa. Wy to wiecie i ja to wiem. Żaden z was nie ośmieli się szczerze wygłosić swojej własnej opinii - nawet jeśli ktoś z was spróbuje to zrobić, może być z góry pewnym, że jego tekst nie ukaże się w druku. Płacą mi za powstrzymywanie się od wyrażania moich poglądów na łamach gazety, w której pracuję. Wam płacą mniej więcej tyle samo za robienie mniej więcej tego samego - jeśli ktoś z was okaże się na tyle naiwny, by napisać o tym, co myśli, będzie sobie musiał poszukać innej pracy. Gdybym ja pozwolił sobie na taką szczerość, straciłbym zajęcie przed upływem dwudziestu czterech godzin od publikacji. W interesie dziennikarza leży niszczenie prawdy, kłamanie w żywe oczy, perwersja, poniżanie, pełzanie u stóp Mammona i sprzedawanie własnego kraju i własnego narodu za kromkę chleba. Wy to wiecie i ja to wiem. Cóż to za szaleństwo - wznosić toast za niezależną prasę? Jesteśmy narzędziami, wasalami bogaczy zza kulis. Jesteśmy marionetkami: oni pociągają za sznurki, my tańczymy. Nasze talenty, nasze predyspozycje i nasze życia należą do innych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami. [John Swinton, były szef Personalny New York Times, ok. 1880 r.] "
 • AMERYKANIZM = JUDEOCHRYSTIANIZM = RAK ŚWIATA
  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2015/03/USA-Rak-%C5%9Awiata.jpg

  Przypomniał mi się mój artykuł sprzed lat ponad 5 pt. " Czy “globalizm” to program Globalnego Raka Świata?" -http://markglogg.eu/?p=1089

  A w nim taki zestaw dość starych już tekstów wartych lektury. Układają się one w logiczną całość :

  1. Przypomnienie nr 1: Historia „ewolucji wstecz” chrześcijaństwa w judaizm w AP – Karol Marks „W kwestii żydowskiej” 1844

  2.Przypomnienie nr 2: Lamarckowski „Wykład na temat rozwoju potrzeb” – M.G. „Twórczość” 1983

  3. „Fenomen ‘amerykanizmu’” – Iwo Cyprian Pogonowski 2008

  4. „Amerykanizm – ideologia intelektualnej prostytucji” – Zbigniew Jankowski 2007.

  5. Posumowanie: „Żydostwo Chrystusem narodów i tego skutki. Czyli o tym, jak upadek KOMUNIZMU wywołał eksplozję KRETYNIZMU” – M.G. 2011- http://zaprasza.net/a.php?article_id=31526

  Czyli mamy chiński model Jing-Jang „Gwiazdy i krzyża”, pióra mego amerykańskiego kolegi Michaela Jonesa (http://multibook.pl/pl/p/Michael-Jones-Gwiazda-i-krzyz/383): chrystianizm powstał z żydostwa i znów się w żydostwo przeobraził …
  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2015/03/Judeochrystianizm-2.jpg
 • Ameryka - to masoński
  projekt - chociaż założycielom owej Ameryki mogło wydawać się inaczej - a wynikało to ze stopni wtajemniczenia. Jednostronna na razie - walka pupili Szatana z ludźmi stworzonymi przez Boga trwa od zawsze. Pupile wykańczali niemal każdą wielką cywilizację a dzisiaj wykańczają naszą - czyniąc jednocześnie z ludzi tylko ssaki z grupy naczelnych - żeby nie powiedzieć - bydło.
 • Przed chwila czytalem jakis artykul na Trumpa.
  Pod artykulem mozna bylo zaglosowac: Czy popierasz nadal Trumpa?
  Na TAK odpowiedzialo 5600 osob tj 98% glosujacych.
 • USA jest Republiką a nie DEMO-KRACJĄ !!! - Autorzy konstytucji doskonale sobie zdawali sprawę z zagrożenia jekie niesie za sobą
  .
  DEMO(no)KRACJA !!!


  Od samego początku agenci MONARCHÓW EUROPY próbowali przekształcić USA w DEMOKRACJĘ !!


  I wygląda na to, że prawie dopieli swojego celu.
  Za każdym rządem stoi !!!! PLUTO-KRACJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  DEMOKRACJA ("Władza" Ludu) jest najdoskonalszym narzędziem do ZNIEWOLENIA otumanionego tłumu (mas).  Ponieważ w DEMOKRACJI -

  "dwuch IDIOTÓW ma WIĘCEJ RACJI niż jeden Mędrzec" !!!


  Ponieważ w DEMOKRACJI nie obowiązuje Prawo jednostki, ale prawo tłumu - A więc dozwolony jest LINCZ !! -


  - "dwa WILKI głosują z owcą co będą wspólnie jeść na obiad"  Dlatego więc, WSZYSY RZĄDZICIELE (elity ekonomiczno-polityczne) z takim zapałem i z bezwględną brutalnością wmuszają nieświadomym MASOM ten "zbawienny" w mniemaniu ciemniaków SYSTEM ZARZĄDZANIA ZDEZORIENTOWANYM MOTŁOCHEM !!!  Nie ma większej tragedii jak płotki (i to w dodatku niedouczone) chcą pływać razem z rekinami!!


  Donald Trump(et) jest ETNICZNYM SZWAJCAREM - Następnym z długiej listy zdrajcą obywateli Ameryki (USA).  USA ostatecznie przestało istnieć jako nepodległe państwo po powołaniu niezgodnego z konstytucją Amerykańską, EUROPEJSKIEGO CENTRALNEGO BANKU "FEDeralnego" 1913 roku !!!!!!


  Rok później wybuchła I WOJNA ŚWIATOWA, a następnie IIWŚ i utworzenie RZĄDU ŚWIATOWEGO -- ONZ (UN) !!!


  USA jest kolonią monarchii FRANCO-ANGIELSKO-HOLENDERSKIEJ !!
  = ŚWIĘTE CESARSTWO ŻYdMskie !!  http://www.foundingfatherquotes.com/ff_quotes/rush_822.jpg
  http://econintersect.com/pages/contributors/images/2016/600_383302513foundingFathers.jpg
  https://i.pinimg.com/originals/ca/a3/41/caa341232ba880bb0c9ee84e0fdc4743.jpg

  .
 • @Krystyna Trzcińska 20:16:47
  Bardzo dobry wpis. Czarno na bialym widac jak przeksztalcono republike w panstwo bezprawia.
 • @Krystyna Trzcińska 20:16:47
  System prawdziwej demokracji potrzebuje doskonałej równowagi, takiej jaką posiada jej każda zdrowa jednostka.

  Trójpodział władzy, to niedoskonała pokrętna równowaga kanceruje system demokracji..itd. pod specjalnym nadzorem.
  Z okaleczonym kształtem systemu, słowo demokracja jest tylko atrapą jak zasłona nieboszczykiem.
  "Za „demokratyczną” zasłoną ukrywała się zawsze drapieżna oligarchia."

  "Dlatego więc, WSZYSY RZĄDZICIELE (elity ekonomiczno-polityczne) z takim zapałem i z bezwględną brutalnością wmuszają nieświadomym MASOM ten "zbawienny" w mniemaniu ciemniaków SYSTEM
  ZARZĄDZANIA ZDEZORIENTOWANYM MOTŁOCHEM !!!"
  Pozdrawiam
 • @morgan, Po pokonaniu króla Anglii koloniści ustanowili tylko jedna organizację polityczną - Republicans
  Uzasadnili to tym, że dom podzielony musi upaść.
  Nie jest możliwe budować szczśliwy Dom, rodzinę, jeśli jest on rozdzierany w przeciwnych kierunkach - jeśli każdy z jego mieszkańców ma inny, swój prywatny Cel.
  Partia Republikańska (ang. Republican Party) – amerykańska konserwatywna partia. Potocznie nazywana „Grand Old Party” (GOP).

  Republikanie są konserwatystami, w kwestiach społecznych i w ekonomii, opowiadają się za minimalną ingerencją państwa są też przeciwnikami niewolnictwa,

  Początki partii sięgają okresu sprzed wojny secesyjnej,


  Partia Republikańska, pochodzi od republikanizmu, głównej ideologii rewolucji amerykańskiej.


  Partia powstała z frakcji "Anti-Administration", która potajemnie spotkała się w stolicy kraju (Filadelfia), by sprzeciwić się programom finansowym Hamiltona i Washington (MASONÓW). !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  Jefferson potępił ich programy jako wywrotowe i wiodące do monarchii i niszczące republikanizm. !!!!!!!!!!!!!!!!


  Jefferson potrzebował mieć krajową partię, by rzucić wyzwanie federalistom, którą Hamilton budował z sojusznikamil z luż masońskich w dużych miastach.

  Sprawy zagraniczne przejęły wiodącą rolę w latach 1794-1795, gdy Republikanie stanowczo sprzeciwili się traktatowi Jay z Wielką Brytanią.!


  Wielka Brytania reprezentowała znienawidzoną monarchię. !!!!!!!!!!!!!


  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Partia potępiła wiele poczynań Hamiltona za niekonstytucyjne,

  zwłaszcza za BANK NARODOWY.
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Republikanie w dużej mierze zdominowali politykę w kraju i większości północnych stanów w latach 1860-1932.

  Pierwotnie GOP zasłyneła ze stanowiskami ideologicznymi, które były przeciwne niewolnictwu.  !!!!!!!!
  Theodore Roosevelt (komunista) po odrzuceniu przez GOP w 1912 r. założył socjalistyczną partię Progressive ("Bull Moose") i z niej kandydował.


  (Rok 1913 - utworzenie FED-u) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Wezywał do wielu reform społecznych, z które były później promowane przez Partię Demokratów z np: "New Deal" w latach 30' XX wieku !!!!!!


  Roosevelt przegrał wybory kiedy większość jego zwolenników powróciła do GOP, byli oni przeciwni nowej postawie ekonomicznej, co doprowadziło do powrotui ideologicznego i przesunięcia w prawo w Partii Republikańskiej.


  Socjalistyczny element republikański został przytłoczony przez konserwatywny !!
  Dziś obie partie są całkowicie kontrolowane przez ZACHODNIO EUROPEJSKICH MASONÓW - STARĄ ARYSTOKRACJĘ FRANCYJSKĄ = ŻYMską = RZYDską.

  “One man with courage is a majority.”


  !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  “I predict future happiness for Americans, if they can prevent the government from wasting the labors of the people under the pretense of taking care of them.” !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  “There is nothing more unequal than the equal treatment of unequal people.”  “The God who gave us life, gave us liberty at the same time.”


  “He who knows nothing is closer to the truth than he whose mind is filled with falsehoods and errors.”

  http://www.quoteambition.com/famous-thomas-jefferson-quotes/

  http://www.quoteambition.com/wp-content/uploads/2017/07/Thomas-Jefferson-Quote.jpg
  “It is always better to have no ideas than false ones; to believe nothing, than to believe what is wrong.”  “Where the press is free and every man able to read, all is safe.”

  .
 • "Ameryka nigdy nie zostanie zniszczona z zewnątrz"
  .  //Antykomunista.neon24.pl/post/145457,9-11#comment_1486288

  .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031