Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
383 posty 361 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

III RP – spłacając solidarnie cudze rachunki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czas zapłaty niewątpliwie nadchodzi dla całego Zachodu, przy czym nie taki na jaki ma on nadzieję.

Narastające tarcia wewnątrz zachodniego imperium zła można rozpatrywać na różnych płaszczyznach, jak przykładowo stosunków pomiędzy różnymi frakcjami międzynarodowej oligarchii finansowej, a na niższym poziomie wszelakich tajnych i jawnych organizacji przestępczych, takich jak masoneria, AIPAC[i],Mossad, CIA, MI5, itd., które to stanowią mechanizm napędowy „zachodnich demokracji”; ale w najogólniejszym zarysie wszystkie one są symptomem rozkładu imperium i jego przedśmiertnych drgawek.
 
Można też spojrzeć na zaistniałą sytuację oczami Donalda Trumpa, prostego, żeby nie powiedzieć prymitywnego, typowego przedstawiciela amerykańskiego establishmentu, który krytycznie odnosi się do swego sojuszniczego wasala, Unii Europejskiej oraz członków NATO.
 
Bez owijania w bawełnę obecny stan rzeczy, w łonie zachodniego imperium zła, opisuje autor artykułu[ii] zatytułowanego „Donald Trump despised by Europe despises Europe”. Poniżej przedstawiam w skrócie tezy wspomnianej publikacji:

 
„Trump ocenia współpracę z Europą jako bardzo zły interes. Jest on bezwzględnym biznesmenem, który już złamał karki setkom ludzi i nie zawaha się zniszczyć setek państw, które staną na drodze zarządzanego przezeń przedsiębiorstwa pond nazwą USA. Z kolei Europejczycy nie znoszą Trumpa za jego chamstwo. Miliony trupów w Syrii, Iraku, czy Libii nie miały znaczenia dla bon vivantów[iii]we Włoszech, Francji, czy Grecji, jak długo gentleman kierujący firmą był dobrze ułożony.
 
Przez stulecia Europejczycy mordowali miliony ludzi na wszystkich kontynentach świata i Waszyngton pomimo największych wysiłków nie jest w stanie konkurować z ponurą eksterminacją prowadzoną w przeszłości przez Paryż, Brukselę, Londyn, Berlin, Madryt czy Lizbonę. Nie wspomina się o tym oczywiście, bo zarówno Europa, jak i Stany mają pozostawać synonimami wolności, demokracji i liberalnych wartości.
 
W celu zagwarantowania stabilności zachodnich dogmatów i propagandy, wszyscy dotychczasowi prezydenci USA demonstrowali, przynajmniej publicznie, szacunek do Europy. W końcu z Europy pochodzi amerykańska kultura! Z Europy pochodzili ci którzy wymordowali większość tubylczej populacji Ameryki, którzy sprowadzali doń miliony czarnych niewolników. Co za dziedzictwo, co za kultura!

Północna Ameryka jest niczym innym jak realizacją dzikiego, brutalnego europejskiego marzenia o prawie nieograniczonej przestrzeni do rabunku i zbrodni. Dlatego tak groteskowo wygląda krytyka Ameryki przez Europejczyków. Ameryka i Europa mają identyczne cele, kierunki działania i potrzeby. Cały zachód w harmonii, rabuje, wyzyskuje i gwałci resztę świata.
 
Przez ostatnie dziesięciolecia Ameryka wykonywała brudną robotę dla całego zachodu, manipulując i rabując świat. Kiedy USA tarzały się w tym brudzie, Europejczycy obżerali się doskonałą żywnością, prostytuowali zakątki globu z nietkniętą czystą przyrodą i  pouczali wszystkich pozostałych, jak należy żyć. Nie ulega wątpliwości, że Trump zdaje sobie z tego doskonale sprawę, choć nie potrafi tego w sposób inteligentny sformułować. Używając swej gangsterskiej logiki, myśli zapewne tak: ‘jeśli my wszyscy rabujemy i gwałcimy świat, to też my wszyscy powinniśmy zbierać tego owoce. Pokrywajcie swą część kosztów barany i pozwólcie mym ludziom również korzystać z tego przedsięwzięcia’.”
 
Czas zapłaty niewątpliwie nadchodzi dla całego Zachodu, przy czym nie taki na jaki ma on nadzieję. 
 
Natomiast ironią losu można nazwać fakt, że III RP, jak i pozostałe kraje „nowej Europy”, będą „solidarnie” spłacać ten zachodni dług w stosunku do reszty świata, choć same one były przez wieki ofiarą Zachodu. Teraz na dodatek swego kolonialnego statusu w Unii oraz nędzy i upodlenia z nim związanymi, doświadczą agresji wrogich emigrantów postrzegających ich jako „Europejczyków”. Pierwsze zwiastuny tego można juz zauważyć na ulicach polskich miast.
 
 
 
 


[i] https://www.washingtonpost.com/news/made-by-history/wp/2018/03/06/the-dark-roots-of-aipac-americas-pro-israel-lobby/?noredirect=on&utm_term=.25bd61a5a86a
[ii] https://journal-neo.org/2018/07/19/donald-trump-despised-by-europe-despises-europe/
[iii] https://pl.wiktionary.org/wiki/bon_vivant

KOMENTARZE

 • czy USA
  sprowadzając murzynów z Afryki, dbała o interesy drobnych farmerów?

  Nie, właściciele USA sprowadzali sobie robocze bydło, a i swoich traktowali podobnie, a nawet gorzej. I niewolnicy, i własni biedacy, to była tłuszcza, którą traktowało się przedmiotowo.

  Teraz się okazuje, że najwyraźniej Polska też ma jakiś skrytych właścicieli, skoro w ich imieniu rząd sprowdza imigrantów, bez żadnej dbałości o to, aby zubożali obywatele Polski przeżyli.
 • @interesariusz z PL 21:23:36
  Murzynów sprowadzali bogaci plantatorzy, ale Indian mordowało zachodnioeuropejskie bydło emigrujące jeszcze w czasach gdy przyszłe USA były brytyjską kolonią
 • Gwoli ścisłości
  Waszyngton dość usilnie usiłuje nadrobić zaległości w mordowaniu, szczególnie w XX i XXI wieku.
  Jak chodzi natomiast o „tych, którzy pochodzili z Europy” i sprowadzili do Ameryki miliony (?) czarnych niewolników, to byli nimi żydzi, a nie biali Europejczycy. Oni też byli głównie właścicielami niewolników w Ameryce.

  Amerykańska kultura pochodziła z Europy, teraz jest akurat odwrotnie: żydowska pseudokultura, która zalała USA rozlewa się nie tylko na obie Ameryki, ale również na Europę i cały świat.

  Krytyka Ameryki przez Europejczyków wygląda groteskowo, wyłącznie jak chodzi o Europę zachodnią i nie można wszystkich Europejczyków mierzyć jedną miarą, szczególnie tych, których państwa były w przeszłości kolonizowane/okupowane przez zachód.
 • @Lotna 22:59:22
  Już miałem osobno coś naskrobać o dojeniu Polaków w Polsce /?/ przez żydów, ale ten post wymusił na mnie zadanie prostego pytania, ile pieniędzy Polskich podatników idzie na żydów, z pobieżnego rachunku, "muzeum", kirkuty, "emerytury żydowskie", festiwale, renowacja "zabytków" wyszło mi co najmniej 1 miliard rocznie !
  Pytanie z drugiej mańki, ile dają nam żydzi, chociażby z tytułu ich kilkusetletniej gościny na ziemiach Polski oraz z tego powodu, że to polscy żydzi i żołnierze zakładali israel, jaka jest symetria wdzięczności / wiem że to sarkazm, hahahaha, ale ... / w znakomitych "relacjach" miedzy polin a israel ?
 • @Lotna 22:59:22
  1.W kontekście cytowanego artykułu termin "Europejczyk" odnosi się tylko do zachodnich Europejczyków. Dla rozjaśnienia, ojciec autora był Czechem a matka Chinka.

  2.Plantatorami z czarna siłą roboczą byli Brytyjczycy nie zydzi.

  W charakterze konkluzji dobrze by było, by "polskojęzyczni europejczyćy" tak dumni z powodu przynależności do "ekskluzywnego klubu bogatych", zrozumieli że biorą to członkostwo z całym dobrodziejstwem inwentarza, a więc i zbrodniami tych podziwnianych przez siebie zachodnich Europejczyków.

  Historycznie Polacy i inni Słowianie nie mają nic wspólnego z Zachodem, poza wspólnymi korzeniami cywilizacji greko-łacińskiej oraz chrześcijaństwa. I lepiej by tak pozostało!
 • @dr nowopolski 10:30:56
  //2.Plantatorami z czarna siłą roboczą byli Brytyjczycy nie zydzi.//

  Być może.Ale też może być że jedno nie wyklucza drugiego.
  Od czasów średniowiecznych w Anglii istniała dość osobliwa klasa społeczna.Można powiedzieć unikalna albowiem w Europie kontynentalnej długo,długo, nie wykształtowano się nic podobnego.U nas,znaczy się na kontynencie, zaczęło się kształtować pod koniec XVIII jako efekt rewolucji przemysłowej.A i to pod wpływem wiadomych czynników.
  Wikipedycze próby wyjaśnienia skąd to to się wzięło w Anglii są mało przekonywujące a nawet żałosne.
  Nawet nieuzbrojonym okiem widać że "szlachta bez tytułów" pochodziła spoza społecznego podziału który jak wiadomo wyłonił się z podziałów plemiennych.Nie było w IX czy X- wiecznej Europie ludzi którzy nie byli albo wojownikami (rycerzami) albo chłopami.
  To znaczy byli i wiemy o kogo chodzi. https://en.wikipedia.org/wiki/Gentry
 • @ikulalibal 11:06:01
  Być może, w jakimś stopniu tak było w tamtych czasach, obecnie żyd i arystokrata to jedno.

  Niemniej jednak zwalać wszystkiego na żydów nie można, nasi zachodni "bracia" angole, francuzi, o Niemcach już nie wspomnę to wyjątkowo obrzydliwa hołota, choć umiejąca się sprytnie maskować, czego nie zauważa oko naiwnego i prostolinijnego Słowianina.
 • @dr nowopolski 16:17:09
  //nasi zachodni "bracia" (...) to wyjątkowo obrzydliwa hołota, choć umiejąca się sprytnie maskować, czego nie zauważa oko naiwnego i prostolinijnego Słowianina./

  Bądźmy sprawiedliwi,nie "słowianin" a Polak albowiem samoocena Czechów,Słowaków,Serbów i pozostałych, wcale nie jest taka najgorsza.
  Z całej "słowiańskiej populacji" tylko Polacy są chorzy i to śmiertelnie.
  Nikt,mimo usilnych starań,nie wymyślił lekarstwa na kompleks.Jest to taki typ choroby z którą chory musi sobie radzić sam i albo sobie poradzi albo umrze lub w inny sposób wycofa się z życia.
  Sam pan chyba rozumie że pańska publicystyka choć inspirowana dobrymi chęciami to jednak ma skuteczność terapeuty który stara się uświadomić anorektykowi że jeśli nie zacznie jeść to zdechnie w ciągu najbliższych tygodni.
  A może to nie pan a Thomas Malthus ma rację ? ostatecznie był Anglikiem więc już choćby z tego tytułu lepiej rozumiał rzeczywistość.Może faktycznie co słabe a więc gorsze powinno ustąpić miejsca ?
 • @ikulalibal 05:53:58
  Trafny komentarz, dotyka sedna sprawy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031