Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
382 posty 360 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Dwa przedstawienia, jeden reżyser - Putin

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poznaliśmy nowe oblicze prezydenta Putina jako humorysty.

Ostatni okres zdominowany był w świecie przez dwa wydarzenia: mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji i szczyt Trumpa z Putinem w Helsinkach.

 
 
Na margines zeszły wszystkie poważne globalne problemy i zagrożenia. Świat skoncentrował się na zagadnieniach, który z piłkarzy jest lepszy, która drużyna ma szanse na tytuł, oraz jak bawią się współcześni dzicy - kobice, wymalowani na wojenne kolory swych państw i podskakujący z werwą jak wojownicy plemienia Tutsi. W końcu ta maskarada dobiegła końca. Tytuł mistrza podobno uzyskał zespół Francji, choć z mych obserwacji wynika, że była to reprezentacja czarnej Afryki. Nie ważne, z tego i tak nic nie wynika. No może nie zupełnie, bo Rosja uzyskała ogromny sukces propagandowy, ukazując się światu jako wysoko ucywilizowane i kulturalne państwo.

 
 
Z drugiego przedstawienia, które odbyło się  w Helsinkach też nic nie wynika, poza rosyjskim sukcesem propagandowym ukazującym niezaprzeczalną światową potęgę tego państwa. 

 
 
Przy tej okazji poznaliśmy nowe oblicze prezydenta Putina jako humorysty. W czasie konferencji prasowej wyrecytował on bez złośliwego uśmiechu, że pole potencjalnej współpracy Rosji ze Stanami, to walka z terroryzmem, mitygowanie problemów migracyjnych i obniżenie zagrożenia konfliktem nuklearnym.   
 
Biorąc pod uwagę fakt, że po jego prawej stronie stał prezydent państwa będącego, obok Izraela głównym terrorystą w skali globalnej, a w pierwszym rzędzie widowni siedział, między innymi główny gangster, niejaki Pompeo[i], były szef CIA, organizacji przestępczej która jest odpowiedzialna za finansowanie, szkolenie, zbrojenie i szczucie terrorystami znacznej liczby państw świata, to fakt że Putin recytując tą litanię nie wybuchnął śmiechem można uznać za przejaw jego dużego talentu aktorskiego. 
 
Amerykańskie Imperium Zła wzniosło się przy tym na kolejny poziom groteski, kiedy to nie tylko „wolne media”, ale również bezpośredni współpracownicy Trumpa, będący członkami jego własnej delegacji, sam fakt rozmowy z Putinem uznali za dowód zdrady stanu i zakwalifikowali te kontakty jako „prywatny szczyt” obywatela USA Donalda Trumpa z prezydentem Rosji Włodzimierzem Putinem.


 
 Dodatkowego smaczku tej imprezie dodaje świadomość, że Trump to marionetka, za której sznurki pociągają bez przerwy różne frakcje amerykańskiego deep state[ii], oraz żydzi z USA i Izraela, czyniąc jego działania niespójnymi i nieefektywnymi w samym zaraniu. 

 
 
Można by w tym momencie zadać pytanie, po co pragmatyk Putin marnuje swój cenny czas na tego rodzaju imprezę? Jak wspomniałem powyżej, ze względów propagandowych, oraz w celu gry na zwłokę. Zdaje sobie on doskonale sprawę, że czas gra na niekorzyść rozpadającego się zachodniego imperium zła z USA na czele, a alternatywę do jego naturalnego upadku stanowi globalny konflikt nuklearny.


[i] https://pl.wikipedia.org/wiki/Mike_Pompeo

[ii] https://en.wikipedia.org/wiki/Deep_state_in_the_United_States 

KOMENTARZE

 • Samo sedno
  Dokładnie tak jest.
  Putin wie, że globalna wojna jest już przesądzona.
  W tej chwili robi wszystko żeby wybuchła ona jak najpóźniej ponieważ
  czas jest jego sprzymierzeńcem.
 • autor
  Dobry tekst, same konkrety.
 • 5*
  :)
 • Tak po ludzku to szkoda mi tego Trumpa.
  Chłop chce dobrze, chce realizować swoje obietnice wyborcze, które były mniej więcej dobre dla USA i światowego pokoju.
  Trump jest prostolinijny, brak mu przebiegłości aby ogrywać jastrzębi czy neokonów.
  Mam nadzieję, że Putin uczynił mu wykład na ten temat i dobrze poradził.
  Bo w sumie po co Trump chciał spotkania z Putinem w cztery oczy?
  O walce z terroryzmem, migracji czy zasobach jądrowych wszystko jest w sumie znane.

  No i to najgorsze, co drażni wszystkich tych Pompeo i spółki, McCaina i spółki itd. itp., to to, o czym rozmawiali tam w ciszy gabinetu Putin z Trumpem?
  Tak, to "zdrada", bo Trump na kilka godzin zerwał się z łańcucha!
  Mam nadzieję, że ta rozmowa przyczyni się do tego abyśmy przestali myśleć o wojnie nuklearnej. O ile Trump sie ogarnie z tym wszystkim.
 • @lorenco 18:05:15
  "No i to najgorsze, co drażni wszystkich tych Pompeo i spółki, McCaina i spółki itd. itp., to to, o czym rozmawiali tam w ciszy gabinetu Putin z Trumpem?"
  Koniec cytatu.
  USrahell i Rosja są do tego stopnia opanowane przez dzieci Szatana, że ani Trump ani Putin nie ma pewności, że i jeden i drugi nie doniesie do dzieci Szatana o czym mówiono - o ile knuto w ogóle knuto przeciwko owym dzieciom Szatana.
 • Fajny post
  Władcy Rosji ( nie mam na myśli Pana Putina ) maja świadomość swojej siły.
  Pretorianie to jest siła, reszta to fruwające na wietrze papierki z obrazkami trupów , które na pewnym etapie polityki są tylko papierem.

  pozdr:)
 • @lorenco 18:05:15
  Każde grabie grabią do siebie.
  O tym nie wolno zapominać.
  A Trump jest Amerykaninem, wiec nie ma co mu wierzyć.
  Wkrótce się przekonamy czy amerykańska polityka się zmieni.
  A gdyby Truno chciał ja radykalnie zmienić, to jest tyle sposobów by taką zmianę sabotować, że żadnej zmiany nie będzie.
  Są też możliwości takich akcji jak wysadzenie wież WTC, lub zamach na prezydenta.
 • @Zorion 18:52:25
  Pretorianie,.... Czy masz na myśli grupę Wagnera, tą co ją zlikwidowali w Syrii?
 • 5*
  DK
 • @Oświat 19:04:49
  tak jest ! - Panstwa demokratyczne nie mają żadnych najemników a demokratyczne bomby oszczędzają cywilów likwidując tylko cele wojskowe.

  pozdr:)
 • @lorenco 18:05:15
  Aresztowania w sierpniu, obwieszczenie „9/11” we wrześniu, a jubileusz w październiku? Dobrzy ludzie wciąż wygrywają tajną walkę o planetę Ziemię w wielkim stylu, potwierdza wiele źródeł. Sprawy mają się obecnie tak, że w sierpniu nastąpi nowa fala masowych aresztowań, oficjalne rządowe ujawnienie o „11 września”` we wrześniu, a pewne „ważne oświadczenie gospodarcze w październiku”, twierdzą źródła Pentagonu. Za kulisami, według źródeł zaangażowanych w negocjacje, odbywają się spotkania z udziałem Rycerzy Maltańskich, rosyjskich funkcjonariuszy FSB, tajnych stowarzyszeń azjatyckich i innych, przygotowujących grunt pod gospodarcze oświadczenie, które może być właściwym jubileuszem, któremu będzie towarzyszyć nowy system finansowy. Ponieważ negocjacje trwają, szczegóły nie zostały jeszcze uściślone, ale istnieje ogólny konsensus, mówią źródła. Kluczem może być rychłe przejęcie Sądu Najwyższego przez amerykańskiego prezydenta, Donalda Trumpa, które utoruje drogę procesom zbrodni wojennych i prawnemu uznaniu nowego systemu finansowego, gdy zbierze się on w październiku, twierdzą źródła Pentagonu. Na tym froncie „bitwa szaleje, gdyż super elita Trumpa powstrzymała Busha, powołując Bretta Kavanaugha (nominant Trumpa na sędziego SN, w miejsce Anthony’ego Kennedy’ego), i może uda się uzyskać kobietę lub Indianina [rodowitego Amerykanina]”, mówią źródła. Sytuacja osiągnęła punkt, w którym The New York Times rzeczywiście wezwał do taktyki „Ojca chrzestnego” i zbrojnego buntu, ponieważ Trump i jego zwolennicy byli gotowi przejąć kontrolę nad Sądem Najwyższym.

  https://www.breitbart.com/big-journalism/2018/07/07/new-york-times-calls-godfather-tactics-stop-trumps-scotus-nominee/

  Nie zdziwcie się, jeśli policja wojskowa wkrótce zajmie się biurami zdradzieckich gazet. Ponieważ oni konsekwentnie i zbrodniczo tłumili prawdę o morderstwie 3000 nowojorczyków 11 września 2001 r., taki ruch byłby już bardzo spóźniony. Mamy również byłego sekretarza obrony USA (i zdrajcę), Leona Panetę, mówiącego, że europejscy przywódcy „są śmiertelnie przestraszeni”, że amerykańskie wojska zostaną wycofane z Europy.

  https://www.independent.co.uk/news/world/europe/trump-us-troops-europe-leaders-scared-eu-panetta-germany-uk-france-baltic-a8437111.html?utm_source=reddit

  Powinni się śmiertelnie bać, ponieważ są to w większości zbrodniarze wojenni, którzy już byliby uwięzieni, a może nawet straceni, gdyby armia amerykańska ich nie chroniła. Prasa korporacyjna także śledzi teraz ten biuletyn (pamiętajcie, przeczytaliście go tutaj pierwsi), informując, że NATO i powojenny system znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Więcej pod linkiem..

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/07/aresztowania-w-sierpniu-obwieszczenie-9-11-we-wrzesniu-a-jubileusz-w-pazdzierniku/
 • @lorenco 18:05:15
  Bloomberg donosi, że pokonana niemiecka kanclerz, Angela Merkel, została wyznaczona „by walczyć o przetrwanie globalnych instytucji po II wojnie światowej”.

  http://www.bakersfield.com/ap/national/merkel-warns-of-worldwide-financial-crisis/article_2dff7b52-12a8-5a67-86b0-e4b9324607aa.html

  Mamy również kurdyjską dziwkę, dworskiego barda Bono ostrzegającego setki urzędników ONZ, że Organizacja Narodów Zjednoczonych, UE, NATO i Grupa Siedmiu są „atakowane”.

  https://www.yahoo.com/news/prime-minister-honors-87-irish-un-peacekeepers-died-175547438.html

  Są atakowani, ponieważ ich przywódcy spiskują, by zamordować 90% ludzkości, a ich niekompetencja prowadzi do największego zniszczenia życia na planecie, odkąd wyginęły dinozaury 65 milionów lat temu.
  Oczywiście, jak zwykle, chazarska mafia próbuje mordować, kłamać i korumpować, aby pozostać przy władzy.
  Ostatnią ofiarą był chiński przewodniczący Grupy HNA (gr. zaangażowana kapitałowo w wiele branż światowej gospodarki) Wang Jian, który według doniesień „poniósł śmierć w wyniku upadku po tym, jak pozował do zdjęcia we Francji„, w zeszłym tygodniu.

  https://www.rt.com/news/431745-hna-chairman-dead-france-wang-jian/

  Źródła Mossadu twierdzą, że to „nie przypadek” i, że został „wywieziony”, ponieważ zamierzał zeznawać na zamkniętym posiedzeniu w sprawie wciąż nie ujawnionych nieprawidłowości Deutsche Bank, prawdopodobnie wystarczających, by skończyć z bankiem. W niektórych kręgach mówi się, że Hotele Hilton, to ogólnoświatowa obsługa pralni brudnych pieniędzy. Rodzina Wanga dostała nakaz ‘zamknąć usta’.
  „Jak wiecie, Deutsche Bank jest establishmentem Czwartej Rzeszy Georga H.W. Busha, seniora (Sherff)”, wyjaśniło pewne źródło CIA. Więcej pod linkiem..


  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/07/aresztowania-w-sierpniu-obwieszczenie-9-11-we-wrzesniu-a-jubileusz-w-pazdzierniku/
 • @lorenco 18:05:15
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/wp-content/uploads/sites/2/2018/07/Fulford-2.7.18-Trump.jpg


  Rewolucja trwa wraz z upadkiem starych reżimów w Meksyku i w UE, oraz ujawnianiem się tajnego programu kosmicznego. Kryminalna kabała, która rządzi planetą Ziemia, jest systematycznie usuwana od władzy, z ostatnią zmianą reżimu w Meksyku i wkrótce w Unii Europejskiej . Również walkę o władzę w Waszyngtonie zdecydowanie wygrywają dobrzy ludzie. Ponadto, najwyraźniej ma miejsce prawdziwe ujawnienie zarówno incydentu “UFO” w Roswell jak i technologii antygrawitacyjnej. Dwa poniższe linki zostały przesłane do nas przez japoński wywiad wojskowy i mówią oni, że są autentyczne (chociaż nie jest to obszar, w którym ten pisarz ma duże doświadczenie). Jeden dokument wydaje się być zgłoszeniem patentowym dla pojazdu antygrawitacyjnego , podczas gdy drugi twierdzi, że jest ściśle tajnym dokumentem twierdzącym, że obce ciała i obcy statek kosmiczny zostały odzyskane przez rząd Stanów Zjednoczonych. Jeśli jednak tak się stanie, niedługo pojawią się latające spodki w salonach wystawowych. Całość pod linkiem..

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/07/rewolucja-trwa-wraz-z-upadkiem-starych-rezimow-w-meksyku-i-w-ue-oraz-ujawnianiem-sie-tajnego-programu-kosmicznego/
 • @Oświat 19:04:49
  Nie oglądaj . Salut . :))) https://pbs.twimg.com/media/DXrBIcOW4AA1XX5.jpg
 • @kula Lis 67 20:15:01
  100/100 Ave.
 • Biedny Trump
  Wszyscy chcą do niego strzelać, odsądzają od czci (jest symbolem amerykańskiej dziewiczości - a wszystkie amerykanki to dziewice), i wiary w amerykańską wolność itd., itp.

  Mam tylko jedno pytanie: skoro tak wszyscy chcą go zlikwidować, to kto go popiera, że jakoś sobie radzi i możliwe, że zlikwiduje tych największych pyskantów na amerykańskiej scenie (o polskich niedawno pisałem).

  Dla mnie jest pytaniem, czy Trump kontroluje newralgiczne elementy struktury władzy w USA. Obawiam się scenariusza, że "znana nacja podżegaczy" wyrwie się spod kontroli i rozpocznie "wojnę za plecami". Z tragicznym skutkiem dla świata.
 • @Robik 15:33:38
  Globalna wojna nie jest przesądzona.
  Przesądzony jest światowy reset z innym rozłożeniem punktów wpływu. USA stracą rolę hegemona.
  I oby nastąpiło to bez użycia broni jądrowej.
  Na razie obie wersje są możliwe, ale nie przesądzone.
 • @Robik 15:33:38
  Czas jest sprzymierzeńcem.. ale nie chodzi o opóźnienie III wojny światowej.
  Chodzi o jej uniknięcie.

  USA mają broń jądrową która jeszcze długo będzie mogła zniszczyć świat a w tym Rosję, Chiny, Europę.
  Natomiast USA szybko tracą potencjał albo raczej skuteczność broni konwencjonalnej.

  Dzisiaj USA zaczyna wchodzić w rolę ZSRR Gorbaczowa.
  ZSRR upadało ale triada atomowa dalej podtrzymywała bezpieczeństwo ZSRR (obrona przed agresją bezpośrednią ze strony zachodu).

  Chyba podobnie będzie z USA... o ile się nie rozpadnie jak ZSRR i wtedy będzie problem ..kto czyli jaki stan odziedziczy broń atomową (i koszty jej utrzymywania).

  Jak USA upadnie militarnie to już nie podniesie się gospodarczo..
  USA jest bardzo podatne na embargo gospodarcze.
  Dużo bardziej niż Rosja bo jest odizolowane fizycznie przez oceany.
  Nie wiem czy Putin a raczej Chiny i Europa zastosują ofensywnie broń embarga gospodarczego ale to by zadusiło USA.
  Była by to jakaś sprawiedliwość po latach bandyckiego embarga na dziesiątki krajów na świecie w tym na Polskę.

  Trzeba dodać że chodzi o embargo selektywne w tych miejscach gdzie ono paraliżuje gospodarkę (kluczowe surowce, urządzenia, produkty).
 • @Oscar 07:16:39
  Embargo na USA?
  Toż to kontynent. A czego im brakuje?
  Ropy, stali, papkornu, pepsi coli, Hollywoodu, coltów, murzynów do roboty, złodziei, bankierów, mafii, polityków i oszustów?
  Z bananami może być gorzej, bo te sprowadzają z republik bananowych.
 • @AgnieszkaS 22:00:36
  autor pisze cytuję:

  ,,Przy tej okazji poznaliśmy nowe oblicze prezydenta Putina jako humorysty. W czasie konferencji prasowej wyrecytował on bez złośliwego uśmiechu, że pole potencjalnej współpracy Rosji ze Stanami, to walka z terroryzmem, mitygowanie problemów migracyjnych i obniżenie zagrożenia konfliktem nuklearnym.

  Biorąc pod uwagę fakt, że po jego prawej stronie stał prezydent państwa będącego, obok Izraela głównym terrorystą w skali globalnej, a w pierwszym rzędzie widowni siedział, między innymi główny gangster, niejaki Pompeo[i], były szef CIA, organizacji przestępczej która jest odpowiedzialna za finansowanie, szkolenie, zbrojenie i szczucie terrorystami znacznej liczby państw świata, to fakt że Putin recytując tą litanię nie wybuchnął śmiechem... "

  A to są same fakty, a nie jak piszesz subiektywne emocje autora, bo czyż Ameryka nie jest państwem terroryzującym większość krajów świata, a niejaki Pompeo, były szef CIA, organizacji przestępczej która jest odpowiedzialna za finansowanie, szkolenie, zbrojenie i szczucie terrorystami itd..
 • @Oscar 07:16:39
  Ale być może, Trump okaże się dla Ameryki drugim Gorbaczowem.
 • @Oświat 08:19:43
  Oby.
 • @lorenco 18:05:15
  "Trump jest prostolinijny, brak mu przebiegłości aby ogrywać jastrzębi czy neokonów."

  A zwłaszcza szachistów ;-DDD

  Pozdro!
 • @Oświat 19:02:27
  "Są też możliwości takich akcji jak wysadzenie wież WTC, lub zamach na prezydenta."

  A ileż to "demokracji" można zaprowadzić po "wykryciu" "sprawców" tych "wypadków"....

  Oj, nie wiem czy nie za dużo cudzysłowów...

  Pozdro!
 • @kula Lis 67 19:51:28
  "Sprawy mają się obecnie tak, że w sierpniu nastąpi nowa fala masowych aresztowań, oficjalne rządowe ujawnienie o „11 września”` we wrześniu, a pewne „ważne oświadczenie gospodarcze w październiku”, twierdzą źródła Pentagonu. "

  I żadnej wojny po drodze? Nie wierzę. Może chociaż trochę "wypadków" banksterka zorganizuje? ;-/

  Pozdro!
 • @ Autor
  "...że czas gra na niekorzyść rozpadającego się zachodniego imperium zła z USA na czele, a alternatywę do jego naturalnego upadku stanowi globalny konflikt nuklearny."

  Istnieje możliwość, że zostanie on sprowokowany przez państwo, które "wcale nie posiada" broni atomowej, jak już nić nie będzie miało do stracenia...

  Ale do tego potrzeba byłoby zablokowania projektu "Judeopolonii", czyli pozostałości Polski po utracie Ziem Odzyskanych i Ukrainy po utracie na rzecz Rosji Krymu i Donbasu...

  Wygląda mi zatem na to, że my Polacy jednak będziemy stratni na tym światowym zysku....

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @kula Lis 67 19:51:28
  "Sytuacja osiągnęła punkt, w którym The New York Times rzeczywiście wezwał do taktyki „Ojca chrzestnego” i zbrojnego buntu, ponieważ Trump i jego zwolennicy byli gotowi przejąć kontrolę nad Sądem Najwyższym."

  Kula, mam czarny dowcip...

  Dla NYT byłoby chyba najlepiej jakby na czele SN w USA stał jakiś John Gersdorff ;-DDD
 • @Oświat 07:56:14
  Są pierwiastki bez których nie da się produkować elektronik, fotwoltaniki, bateryjek, katalizatorów samochodowych... uranowych prętów do elektrowni atomowych...
  Nie wszystkie są w USA ... to duży kłopot.
  Duża ogromna część produkcji amerykańskich firm ulokowano w Chinach.
  Dzisiaj w Chinach jest technologia, są specjaliści..wiedza technologia.
  W USA jest intelektualna pustynia, nie ma specjalistów.. bo nie ma przemysłu.

  Chiny mogą nałożyć embargo na wzór amerykańskiego embarga .. że nie współpracują z firmami które naruszają Chińskie embargo.
  Prywatne firmy amerykańskie będą miały dylemat .. czy dalej zarabiać w Chinach czy złamać embargo i zamykać fabryki w Chinach ?
  Z tym że Chińczycy na bazie pracujących w tych zakładach specjalistów mogą odtworzyć produkcję a w USA przy braku specjalistów tego zrobić się nie da tak łatwo.

  To tylko odwrócenie ról i zastosowanie
  amerykańskich" metod do samych Amerykanów.
  (powinno się kojarzyć z Kalim i jego moralnością czy z moralnością Talmudu co na to samo wychodzi).
 • @Jasiek 08:51:11
  Jak się zacznie rozpad globalnej mafii żydowskiej to wypadków będzie bez liku. Będą ginęły dokumenty, paliły się archiwa, będą ginęli ludzie którzy za dużo w mafii wiedzieli... za dużo wiedzieli o tajnych operacjach mafii na całym świecie...

  A jak lud weźmie się za wymierzania sprawiedliwości o odreagowanie doznanych krzywd to wypadków" będą tysiące...oby nie setki tysięcy.
  .. a przedstawiciele globalnej mafii żydowskiej i jej sługusy "znikną się" tak ja zniknęli się naziści po II wojnie światowej.
 • @Jasiek 09:18:52
  Oni mają plan...
  Jednym z nasuwających się scenariuszy jest nagłe nocne stworzenie
  "Rzeczpospolitej "obojga narodów" czyli formalnego rdzenie "Międzymorza".

  Wystarczy że pewnej gorącej np letniej nocy parlamenty Ukrainy i Polski
  uchwalą taką wspólną ustawę.. i już...
  Rano obywatele obudzą się już w "Rzeczpospolitej obojga narodów" czyli w Międzymorzu.

  Oba języki Polski i Ukraiński oraz Jidish (język władzy) się zalegalizuje ta samą ustawą...
  Uzna się że nowe "Międzymorze" należy w całości do NATO bo Polska należy do NATO a Ukraina staję się częścią Rzeczpospolitej.

  Kto temu pokojowo zapobiegnie ?
  Wystarczy jedna NOC.
  A przygotowania medialne i podziemne toczą się od lat (polityka wschodnia PO i PIS).
  W Świecia zachodniej skrajnej Orwellowskiej paranoi wszystko jest możliwe.

  Jedyny ratunek to wywiad Putina i sam Putin który na pewno nie zaakceptuje takiego scenariusza.
  W taki przypadku nastąpił natychmiastowy rozpad Ukrainy na wschodnią i Banderowską i z między morza nici...
  Globalna mafią natychmiast podnosi krzyk że Rosja znowu napadła na Ukrainę.
 • @Oscar 17:16:05
  Fajne są te twoje pomysły.
  Embargo na USA.
  Świetna sprawa i z pewnością do zrealizowania.
  Tylko trzeba z góry przygotować się na amerykańskie kontr uderzenie.
  Oczywiście nie wiem co amerykanie by nam zaembargowali, ale spróbujmy pozgadywać. Odcinają nam Internet.
  I mamy klapę.
  Ale nie na długo, na rok może dwa i jak to przetrzymamy to będziemy mieć już nie amerykański a Chiński, Inter China Net.
  Potrafiliśmy poradzić sobie z angielskim Internetem to poradzimy i z chińskim.
  Podobno język chiński nie jest taki trudny jak się uważa.
  Można się nauczyć jeść pałeczkami?
  Można.
  To i chińskiego tez się nauczymy.
 • @Oscar 17:16:05
  Oscar, wierzysz Putinowi?
  Bo ja nie.
  Ale Janukowycz wierzył do końca.
  Do marnego końca.
  Striełkow, który wierzył, że da się przyłączyć Słowiańsk do Rosji, też już mu nie wierzy.
 • @Oświat 18:06:52
  Putin gra w globalne szachy.
  Janukowicz czy Striełkow to lokalni gracze... to pionki.
  W szachach czasem poświęca się pionki by zyskać przewagę.

  To złożona gra a w realu bardziej złożona niż szachy...bo nie ma reguł.
  Zwłaszcza gdy ma się do czynienia z pozbawionymi sumienia i moralności globalnymi bandytami z nieograniczoną ilością pieniędzy.
 • @Oscar 20:36:56
  Nie, no wiem, że Putin to szachista.
  Co róż to przegrywa kolejną partię.
  A Amerykańcy raz naciskają, innym razem robią reset i tak na okrągło, zawsze jednak ze szkodą dla innych.
  Niektórzy wierzą, że Trunp chce pokoju, chce dobra dla ludzkości, samego dobra, tylko mu wrogowie robią tyły.
  Tymczasem Trump w swoim życiu przerżnął nie jedną dziewicę, oszwabił mnóstwo naiwniaków, dorobił się kosztem gromady głupców, kilka razy się potknął, padając jednak zawsze na cztery łapy ,a teraz jako prezydent robi kolejny reset z Rosją, by robić to co robi zawsze Ameryka, dwa kroki do przodu, a jak nie można, to jeden w tył i znowu dwa do przodu, by rozwalić kolejne państwo, coś zagarnąć, coś sobie podporządkować.
 • @AgnieszkaS 18:08:55
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/692/71/6927132.jpg


  Prezydent USA Donald Trump zaprasza rosyjskiego prezydenta Władimira Putina na wizytę w Waszyngtonie tej jesieni, oświadczyła rzeczniczka prezydenta USA Sarah Sanders. „W Helsinkach prezydent zgodził się na ciągły dialog na szczeblu roboczym pomiędzy pracownikami rad bezpieczeństwa obu krajów. Prezydent Trump poprosił doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona, aby zaprosił prezydenta Putina do Waszyngtonu jesienią. Dyskusja na ten temat jest już w toku” napisała Sanders w Twitterze. Wcześniej szef Białego Domu powiedział, że z niecierpliwością czeka na kolejne spotkanie z prezydentem Rosji. Trump pełen energii i optymizmu po spotkaniu z Putinem. Czeka na kolejne. Prezydent USA chce ponownie zasiąść do stołu negocjacji z rosyjskim partnerem, by znaleźć odpowiedzi na mnóstwo pytań. Amerykański przywódca Donald Trump przyznał się, że z niecierpliwością czeka na kolejne spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Napisał to na swoim Twitterze. Wśród tematów, które prezydent USA chciałby omówić z rosyjskim partnerem, znalazło się zapobieganie terroryzmowi, Izrael i nieproliferacja jądrowa. Zdaniem amerykańskiego przywódcy szczyt z Rosją był udany pod każdym względem poza jego relacjonowaniem przez zakłamane media. Czekam na nasze drugie spotkanie, na którym moglibyśmy rozpocząć implementację tego, co już omówiliśmy, włącznie z rozgromieniem terroryzmu, bezpieczeństwem Izraela, nieproliferacją jądrową, cyberatakami, handlem, Ukrainą, Bliskim Wschodem, KRLD itd. Trzeba znaleźć wiele odpowiedzi na te pytania, niektóre będą łatwiejsze do rozwiązania, inne trudniejsze, ale wszystko da się rozwiązać twierdzi Donald Trump.
 • @Jasiek 10:48:33
  „Rosyjskie sześcioraczki” w akcji (wideo)..Ministerstwo Obrony Rosji opublikowało wideo przedstawiające testy najnowszych systemów bojowych - Awangard, Sarmat, Kinżał, Posejdon, Buriewiestnik i Pierieswiet. Awangard. We czwartek resort obrony po raz pierwszy opublikował nagranie startu najnowszej rakiety naddźwiękowej Awangard. Minutowy film rozpoczyna się od umieszczenia rakiety na placu startowym, następnie widzimy jej odpalenie z silosu. Animacja odtwarza oddzielenie się stopnia bojowego Awangardu od rakiety nośnej i jego aktywne manewrowanie podczas zbliżenia się do celu. Praca nad systemem dobiegła końca, rozpoczął się etap produkcji seryjnej. Równolegle z uruchomieniem produkcji seryjnej rozpoczęły się przygotowania do oddania do użytku.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_AvangardPL_az301g3q.vur.mp4

  Sarmat...Półtora minutowy film o międzykontynentalnej rakiecie balistycznej Sarmat pokazuje jej transportowanie, umieszczenie w silosie i start. Następnie resort wojskowy pokazuje produkcję elementów rakiety i części, a także montowanie silników. Obecnie testy rakietowe, które rozpoczęły się w grudniu 2017 roku, dobiegły końca. Wojskowi zrealizowali ponad 50 zadań. Mają przed sobą testy lotnicze. Jak poinformowano, w 2020 roku rakieta powinna trafić na uzbrojenie.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_SarmataPL_iqe02o14.zrh.mp4

  Kinżał...W dwuminutowym filmiku widzimy, jak myśliwiec przechwytujący MiG-31 startuje z lotniska wojskowego, a następnie odpala rakietę. Od kwietnia 2018 roku w ramach ćwiczeń w zakresie powstrzymywania strategicznego samoloty MiG-31 wyposażone w system Kinżał odbywają planowe loty patrolowe w powietrzu nad akwenem Morza Kaspijskiego.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_KinjalPL_xdr5njg1.542.mp4


  Posejdon..Nagranie poświęcone wielozadaniowemu systemowi Posejdon rozpoczyna się od ujęcia przedstawiającego jego egzemplarz na hali produkcyjnej podczas sprawdzenia sterowników stabilizatorów. Następnie widzimy animację: Posejdon jest odpalany z okrętu podwodnego i niszczy cel przy brzegu i nad wodą, w tym typu lotniskowca. Obecnie dobiega końca etap testów doświadczalnych.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_PosedonPL_w1ydzknd.gfu.mp4

  Buriewiestnik...Półtora minutowy film o najnowszym pocisku manewrującym z silnikiem jądrowym Buriewiestnik zaczyna się od startu i obserwacji lotu. Następnie jest pokazana ogromna hala, w której znajduje się kilka kontenerów z Buriewiestnikami. Ministerstwo Obrony wielokrotnie podkreślało, że Buriewiestnik jest odporny na wszystkie istniejące i przyszłościowe systemy obrony antybalistycznej. Rozpoczął się etap testów lotniczych.
  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_BurevestnikPL_3wem3jak.2mb.mp4

  Pierieswiet...W wideo o systemie laserowym Pierieswiet, które trwa poniżej minuty, resort obrony pokazał wyjazd Kamazów z przyczepą z garażu, ruch w składzie kolumny na terenie leśnym oraz pracę załóg maszyn. Następnie pokazano, jak operatorzy zajmują stanowiska pracy i rozmieszczają środki optyczno-elektroniczne lasera bojowego.
  System już trafił na wyposażenie wojsk i został rozmieszczony w miejscach dyslokacji.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_PeresvetPL_dh3ingz4.ufg.mp4


  Super zwrotny myśliwiec Su-35S w akcji. Nagranie Ministerstwa Obrony. Ministerstwo Obrony Rosji zaprezentowało film o wielozadaniowym super zwrotnym myśliwcu Su-35S, który jest na wyposażeniu Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji. Su-35S to wielozadaniowy super zwrotny myśliwiec generacji 4++ przeznaczony do zdobycia przewagi w powietrzu. Oznaczenie „4++" jest warunkowe i jedynie wskazuje na to, że pod względem swoich charakterystyk Su-35S jest zbliżony do myśliwca piątej generacji. Samolot jest w stanie atakować cele naziemne i morskie bez wchodzenia w strefę obrony powietrznej i w warunkach aktywnego radioelektronicznego oporu. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, SU-35S otrzymał nowe skrzydło, nowy system sterowania, silnik o zwiększonym ciągu i systemem sterowania wektorem ciągu, zaawansowany cyfrowy system informacji i kontroli, radar z fazowaną anteną z dużym zakresem detekcji i zwiększoną liczbą jednocześnie śledzonych i ostrzeliwanych celów.

  https://video.img.ria.ru/Volume34/Flv/2017/02/16/2017_02_15_SU35sPOL_j4vjepog.hlp.mp4


  Ps... Jeden jedyny który może konkurować z Su-35S to F-22 Raptor. Jeśli to oglądają też krowopasy, jest szansa, że umrę śmiercią naturalną. Trampek widocznie potrafi myśleć perspektywicznie, w przeciwieństwie do otaczających nas idiotów. A w "juesejarmy" żałoba. Wszyscy rzucają im kłady. A to drogi za wąskie, a to mosty za słabe, a to plaża za grząska. Nic tylko usiąść i płakać. A oto przykłady...

  www.youtube.com/watch?v=L6FDJlqZd0g >

  www.youtube.com/watch?v=aKVvrHSmShI


  Polecam anglojęzycznym>
  Threat Analysis: Su-35S Part III - Armament R-77 & EW/ECM
  https://manglermuldoon.blogspot.com/2017/04/threat-analysis-su-35s-part-iii.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031