Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
543 posty 539 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Na ostatnim etapie globalistycznego rozwoju IIIRP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszystko wskazuje na to, że globalistom zabrakło nowych koncepcji szerzenia terroru i chaosu w świecie.

Trzecia wojna światowa, która de facto tli się od dawna w najróżniejszych zakątkach świata tymczasowo weszła w chroniczną fazę niskiej intensywności. Nikt poważny nie wierzy w autentyczność takich posunięć, jak na przykład szczyt „pokojowy” USA – Korea Północna.   Wiarygodność USA jest na obecnym etapie bliska zeru. Podobnie się ma rzeczywista władza Trumpa w Waszyngtonie.
 
Wszystko wskazuje na to, że globalistom zabrakło nowych koncepcji szerzenia terroru i chaosu w świecie, przeto przycichli nieco szykując zapewne jakieś nowe łajdactwa. 

 Nie ulega wątpliwości, że wojna będzie kontynuowana w ramach koncepcji zmagań potęgi morskiej (atlantyckiej), czyli Zachodu z mocarstwami lądowymi (Rosją & Chinami), jaką opisuje Aleksander Dugin w swym najnowszym wywiadzie dla greckiego portalu [i]. W zmaganiach tych kluczową rolę odgrywa Putin, który według autora osaczony jest przez liberałów (czytaj atlantyckich agentów). Prezydent Rosji jest ciągle w stanie przeciwstawiać się naporowi Zachodu, ale sytuacja wewnątrz kraju jest bardzo trudna, gdyż liberałowie starają się ściągnąć na społeczeństwo  możliwie jak najwięcej plag i problemów. Globaliści nienawidzą Putina szczególnie za to, że pomimo tych trudności Rosjanie rozumieją sytuację i masowo popierają go walce o suwerenność Rosji i wielobiegunowy świat.
 
O ile świadomość Rosjan jest godna pochwały, o tyle ogłupienie Polaków może tylko szokować. Przygniatająca większość jest zdania, że żyje w suwerennym państwie, w wolności i dobrobycie, rządzona przez wybranych przez siebie patriotycznych przedstawicieli. 
 
Ponieważ myślenie dawno przestało być ich atrybutem, przeto nie zadają sobie pytania, jak to jest możliwe że z kwitnącego kraju ciągle masowo emigrują Polacy. 

 Ponieważ bezmyślność uniemożliwia refleksje, nie zastanawiają się nad tym co będzie z III RP i nimi samymi, w sytuacji, gdy dosłownie w oczach rośnie masowa imigracja Ukraińców do Polski, a „patriotyczne władze”, w ramach „zapewnienia gospodarce rąk do pracy”, organizują nowe fale przybyszów z islamskich państw azjatyckich? Nie myślą bo i po co? Mamy obecnie mistrzostwa świata, a jak się skończą władze pomyślą o innych igrzyskach dla mas, tak by przypadkiem nikomu nie wpadł do głowy pomysł ruszenia szarymi komórkami. Zarówno władcy, jak i przywódcy kościelni pilnie baczą by nie budzić z letargu tych komórek i pozwolić funkcjonować obywatelom jedynie na poziomie emocji.
 
Udaje im się to znakomicie i społeczeństwo pozostaje bezwolne i bierne.  Nie ulega wątpliwości, że bez względu na to co by się w kraju nie wydarzyło, żadna reakcja społeczna nie nastąpi. Polska znajduje się na ostatnim etapie swej anihilacji. Jedyne co mogłoby przerwać ten proces, to jakieś niespodziewane „tąpnięcie” spowodowane przykładowo nagłym wzrostem aktywności w ramach trzeciej wojny światowej, a to z kolei groziłoby anihilacją globu. Tak więc otwartym pozostaje pytanie co wart byłby świat bez Polski?


[i] https://www.therussophile.org/putin-is-surrounded-by-liberals-an-interview-with-alexander-dugin.html/ 

KOMENTARZE

 • "Ponieważ myślenie dawno przestało być ich atrybutem,"
  niestety, myślenie Polaków zostało zablokowane dwoma kompatybilnymi ze sobą zjawiskami a mianowicie są to:
  TELEWIZOR i GALERIA HANDLOWA

  Telewizja poza tym że jest kryminogenna i rakotwórcza (szybkie plany i narracja, tragedie i horrory - stres - wewnętrzne napięcia mięśni- niedotlenienie uciskanych narządów- stan zapalny - rak), to jeszcze na dodatek hipnotyzuje z przekierowaniem świadomości na "szczęście" w konsumpcyjnym modelu życia galerii handlowej.
  Służą temu nie tylko reklamy z ordynarnymi już przekazami podprogowymi, ale całe systemy CELEBRYTA-PRODUKT.
  Przy czym tym produktem może już być nie tylko każdy (jak pokazuje życie) produkt rynkowy, ale także już konkretne myślenie i zachowanie, czego sztandarowym przykładem niech będą te obrazoburcze slogany np Dody, Nergala i innych sztucznie nadętych specjalnie do tego celu celebrytów (oni nie wiedzą, że zostali specjalnie nadęci i finansami nakręceni, by pełnić tą satanistyczną misję).
  W takich okolicznościach umysł przeciętnego Polaka jest tak samo patologicznie zniszczony jak jego organizm.
  Pozdrawiam
 • "Wiarygodność USA jest bliska zeru." - Za to Czerwonego Krzyża jest nieskazitelna! - Szwajcaria jest matką i domem CIA-FIS
  .

  Szwajcaria jest siedzibą NAJPOTĘŻNIEJSZYCH INSTYTUCJI i AGENCJI OGÓŁNOŚWIATOWYCH !!!

  A to jest Najpotężniejsza organizacja wywiadowcza na świecie:

  POCZTA Szwajcarska i jej agencja:
  "Inwigilacja Korespondencji Pocztowej i Telekomunikacyjnej"

  French:
  "Surveillance de la correspondance par poste et télécommunication, - SCPT"

  German:
  "Überwachung Post- und Fernmeldeverkehr, - ÜPF"

  Italian:
  "Sorveglianza della corrispondenza postale e del traffico delle telecomunicazioni", - SCPT

  Romansh:
  "surveglianza dal traffic da posta e da telecommunicaziun", - STPT

  English:
  "The Postal Service and Telecommunications Surveillance"

  SWITZERLAND IS CIA:

  1. Switzerland is located in central Europe
  2. Switzerland is the only neutral nation on Earth
  3. Switzerland is the only sovereign nation on Earth
  4. Switzerland is home to Onyx Interception System
  5. Switzerland is home to Holy See (i.e., the Holy C-I-A)
  6. Switzerland is home to Bank for International Settlements (BIS)
  7. Names for Switzerland (i.e., CH and Suisse) equate to CIA and SS
  8. Swiss National Day is same date as the anniversary of the Temple of Spies
  9. Switzerland is intimately tied to dictators (e.g., Hitler, Mussolini, Jong-Un, etc.)
  10. Switzerland was originally founded by the Knights Templar and Order of Saint John

  https://sites.google.com/site/greenlandtheory/switzerland/cia-central-intelligence-agency


  https://ahuwahzeus583992924.wordpress.com/


  https://tabublog.com/2017/07/11/the-holy-grail-of-who-they-are-that-rule-over-us-all/


  https://truthernews.wordpress.com/2015/03/31/10-reasons-why-switzerland-is-home-to-the-cia-central-intelligence-agency/


  https://tabublog.com/2015/11/23/its-not-the-jews-its-the-jesuits/


  Szwajcarska siedziba szpiegowskiej agencji "Onyx Interception System"


  https://truthernews.files.wordpress.com/2015/03/onyx-2.jpg
  https://sites.google.com/site/greenlandtheory/switzerland/cia-central-intelligence-agency/CIA.jpg

  .
 • Symbol bogini SPES (szpieg) ze świątyni nadzieji . - Symbol kotwicy wygląda znajomo. Czyżby zdrada?
  .

  CZERWONY KRZYŻ i CZERWONY KSIĘŻYC ma na całym świecie 93,000,000 tak zwanych ochotników i 12,500 pracowników - To jest potężna ARMIA szpicli !!!


  Należy też do tego dodać, wszystkich innych pracowników (agentów) na całym świecie, zatrudnionych i działających na rzecz wszystkich INSTYTUCJI, ORGANIZACJI, FIRM i CORPORACJI SZWAJCARSKICH !!!


  https://sites.google.com/site/greenlandtheory/switzerland/cia-central-intelligence-agency/Eickesches_Haus_Spes_Einbeck.jpg
  https://sites.google.com/site/greenlandtheory/_/rsrc/1387235990797/switzerland/cia-central-intelligence-agency/Roman%20Cross.jpg  .
 • Jest jedna metoda na globalną mafię żydowską.
  Zapis w Konstytucji o parytecie narodowym na wszystkich szczeblach władzy państwowej i kropka.
  Nie może być tak że mniejszość żydowska udająca do tego że jej wcale nie ma rządzi wielkimi narodowymi krajami.

  Rządy muszą być przejrzyste dla obywateli a żyd musi być żydem w rządzie a nie "Polakiem" czy "Niemcem".
  To jedyne rozwiązanie w istocie narzucone nam przez żydów którzy poprzebierani na różnych Polaków czy Niemców rządzą całymi narodowymi krajami wbrew interesom rządzonych Narodów.

  Izrael takie prawo stosuje u siebie.
  Konieczne jest skopiowanie tych rozwiązań z Izraela.
  ( w wersji łagodnej a nie jak w Izraelu "mniejszości do gett, bez wody, bombardowane i mordowane).

  Jedyne rozwiązanie globalnej kwestii żydowskiej to ustanowienie prawa o parytetach narodowych we władzach państwowych ale i chyba w gospodarce. (tylko suweren może być właścicielem swojego kraju zgodnie z parytetem narodowościowym).

  .
 • @Krystyna Trzcińska 01:55:03
  Oczywiście, że może to być prawda co Pani pisze, no bo jak to jest możliwe, że cała Europa została skolonizowana a tylko mała Szwajcaria się ostała.
  Wszędzie już w Europie panuje to unijne prawo okupacyjne a tylko w takiej małej Szwajcarii nie panuje.
  I to wszystko odbywa się bez jakiejkolwiek walki, bez jakichkolwiek nawet napaści "cywilizowanego świata" na Szwajcarię, chociażby tylko pod ostatnio modnym hasłem "zbrodniarzy i budowniczych obozów śmierci", czego doświadczyła np Jugosławia ze "zbrodniczymi" Serbami..

  Pani Krystyno, ten Krzyż ( w tym wypadku czerwony) jest nadużywany dla zmylenia bliższego i dalszego otoczenia i jego stosowanie nie ma niczego wspólnego z Jezusem Chrystusem i Jego Naukami.
  Możemy być pewni, że nadużywanie tego Znaku, jako świętokradztwo jest TAM surowo karane. Wiemy to z wielu przekazów, m.in Marii Simmy z sąsiedniej Austrii, która przez całe swoje długie i raczej biedne, ale oddane Panu Bogu życie służyła (dosłownie służyła, bo była to ciężka naznaczona cierpieniem służba) NIEBU.
  Jej życie, było na tyle długie, że można było na wiele sposobów sprawdzić prawdziwość jej przekazów STAMTĄD także w sposób bezpośredniego uczestnictwa w jej życiu, co próbowała zrobić jedna z sąsiadek, ale przerażona uciekła w popłochu...
  Natomiast przekazy Marii Simmy są tak bardzo ważne dla nas tu na Ziemi, że lekceważenie ich graniczy ze skrajnie bezmyślną ignorancją.
  Więc przestrzegam Panią po raz kolejny przed jakimkolwiek poniżaniem czy profanacją Nauk Jezusa Chrystusa i symboli Wiary.
  Zachęcam do zapoznania się przesłaniami danymi nam, chociażby tylko przez Marię Simmę.
 • @Oscar 06:37:33
  W konstytucji musi być wyraźnie zapisane Naród Polski oraz obywatel Narodowości Polskiej. Reszta obywateli którzy nie zdeklarują swojej narodowości to jest mniejszość na prawach mniejszości., mniejszych niz prawa Polaków narodowości Polskiej.
  jak tych zapisów nie będzie to nie mozna mówić o konstyucji narodu polskiego i kropka. my Polacy nie jesteśmy We the people.

  pozdr.
 • @autor
  Globalistom nie zabrakło nowych koncepcji, tylko ich dzialalnosc zostala przerwana prezydenturą Donalda Trump'a.
 • @Oscar 06:37:33
  Czy Macron idzie droga Mitteranda? Przed kilkunastu latu Mitterand namawiał skutecznie opierającego się Kohla na wprowadzenie euro. Sądził. że w ten sposób Francja uzyska większy wpływ na finanse UE. A stało się odwrotnie. Francuskie pomysły ekonomiczne rykoszetem godzą we Francję.. Amerykanie mieli racje pisząc od lat o kłopotach UE. Na początku obecnego stulecia, Unia Europejska nie poszerzała się , a tylko szukała nowych koloni , i to dużo bliżej , niż te poprzednie ! Dowodem na to jest grabież, jaka dokonała się w Polsce po wejściu do tej Unii ! Grabieży tej dokonali agenci UB, SB, WSI , oraz agenci szykowaniu już od lat 70-tych przez tę Europę. Polacy, którzy żyli w tych latach, pamiętają kogo w mediach europejskich lansowało wówczas Radio Wolna Europa , czy tym podobne . Dziś mamy jak na dłoni nowe rodzaje wojen , ...... hybrydowe, medialne i przy pomocy swoich agentów! Wielu nie znających wojny, sądzi że jak podniosą ręce i na starcie poddadzą to wojna się skończy. Właśnie o to chodzi by zająć kraje, idealnie bez wystrzału a potem je okupować, doić, mieć niewolników, grabić z zasobów. NATO postąpi podobnie, to te same kraje i narody....zaczyna być źle.
 • @Oscar 06:37:33
  Czas się zwijać z żydolewackiej, pedalskiej i już bankruta Unii. Najlepiej, już robić przygotowania do PolExit. Nie głosowałem za wejściem Polski do erochlewu i nie na taką UE się godziliśmy aby z jednego, sowieckiego jarzma pchać się pod drugie, zresztą też "czerwone" tylko pod płaszczykiem "niebieskiej pelerynki". Polska, wzorem W. Brytanii powinna też rozważyć wyjście. Tak czy inaczej, i tak ta chora struktura się rozpadnie, co też zapisane jest w Biblii. Czas najwyższy na reorientację polskiej polityki na wschód. Podejście do obrony interesu narodowego mamy podobne, system rządów się powoli harmonizuje, jest o wiele więcej do wygrania niż przegrania. UE to już cuchnący trup. Takie decyzje rząd powinien podjąć. Kłopot w tym, że nie podejmie. Strefa euro to jest właściwie rozbicie Unii i przyjęcie niegdysiejszej koncepcji dwóch prędkości. A wszystko co się z Polską wyczynia jest przykrywką dla niemiecko francuskiej polityki i jej usprawiedliwieniem tworzącym polską przyczynę zmiany unijnego układu państw w lepszych i gorszych. Dla Polski jest to sygnał do energicznego działania wyłącznie w swoim interesie bez oglądania się na konsekwencje wobec innych. Należy wywalić z Polski sieci handlowe, obce media obkładając je podatkami i przepisami administracyjnymi. Stwarzając odrębne bardziej rygorystyczne obostrzenia w imporcie żywności do Polski. Chcą ostrej jazdy, powinni ją dostać. Reakcja musi być przygotowana w pakiecie decyzji polskiego rządu. Stosownych do rekompensowania strat. Polski przemysł włókienniczy załatwiony przez chiński import, rolnictwo i przemysł spożywczy niszczony przez import z zachodniej Europy. Polski handel wyduszony przez zachodnie sieci handlowe, w których stosuje się łupiestwo w narzucaniu cen hurtowych i paskarstwo w ustalaniu cen detalicznych. Banki w Polsce zajęte przez kapitał spekulacyjny. W sieciach przemysłowo – technicznych ceny wyższe niż u polskich sprzedawców. Żywność polska na miejskich rynkach niższa niż w marketach. Jakość żywności w marketach jak dla Europy Wschodniej. Podobnie z jakością towarów kierowanych na nasz rynek. Jak długo Polska ma ów stan tolerować ? Odpowiedzią dla Zachodu jest amerykański kapitał, amerykański rynek i wzajemne obroty handlowe, które należy podnieść do odpowiednich rozmiarów i kwot. Kiedyś Polska w relacjach handlowych z USA miała najwyższą klauzulę uprzywilejowania. Jak jest teraz ? Przemysł włókienniczy przehandlowano za nasz akces do NATO. Był to warunek Turcji, która zażądała otwarcia polskiego rynku na ich wyroby włókiennicze. Sprawdźcie kto wtedy rządził? Jeśli Niemcy i Francja chcą zmieniać reguły gry w Unii Europejskiej, zmieniając ją w jakiś inny twór, do którego Polska nie przystępowała, to znaczy, że mamy wolną amerykankę. Czyli Polska, a najlepiej Grupa Wyszehradzka, i miejmy nadzieję wszystkie kraje budujące Trójmorze (budują je jeszcze?) powinny też zacząć bronić wyłącznie swoich a nie wspólnych, unijnych, interesów. Należy pomyśleć nad wprowadzeniem przepisów podatkowych wymagających płacenie podatków w kraju gdzie został wypracowany zysk, a nie w raju podatkowym gdzie firma jest zarejestrowana. Załatwić też sprawę cen transferowych, aby korporacje międzynarodowe nie mogły już więcej manipulować i oszukiwać w tej dziedzinie. Trzeba w końcu wprowadzić podatek od supermarketów wielkopowierzchniowych, oraz wprowadzić przepisy zabezpieczające interesy polskich producentów rolniczych w negocjacjach z supermarketami. Wprowadzić podatek bankowy. Wy nam tak, to my wam tak!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930