Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
383 posty 361 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Komu jest potrzebny świat bez Polski?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Większość współczesnych Polaków uważa bez wątpienia, że świat bez Polski, jest nie tylko potrzebny, ale i znaczniej bardziej atrakcyjny.

Kilka dni temu idąc po deszczu koślawymi ulicami „Królewskiego Miasta Krakowa”, o mało nie zostałem oblany wodą z ogromnych kałuż zalegających jezdnie i trotuary. Idąca obok kobieta nie miała tyle szczęścia i z gniewem zwróciła się do mnie twierdząc, że powinniśmy zapisać numer rejestracyjny pojazdu sprawcy. Jej oczy zrobiły się ogromne ze zdziwienia i przemknęła przez nie iskra myślenia, na mą ripostę że lepiej by było pozbyć się za niegospodarność wieloletniego prezydenta miasta, starego pijaka Majchrowskiego[i]
 
Nawet bez mitycznych „unijnych dotacji” można by reperować ulice polskich miast i wsi. Surowce są lokalne, jak również siła robocza spijająca „browarki” na pobliskich skwerach. „Polskie władze”, zarówno centralne, jak i lokalne mogłyby wiele dobrego zrobić we wszystkich dziedzinach życia. Niestety jedyne o co one dbają to swój własny interes pojmowany przez pryzmat bezwzględnego usatysfakcjonowania wrogów Polski, czyli swych  zagranicznych pryncypałów.
 
 Inny przykład stanowić może zwyczaj odliczeń podatkowych na dzieci, z których masowo korzystają obcokrajowcy, głównie Ukraińcy. Przy czym zagraniczny pracownik nie musi być stałym mieszkańcem III RP, a dzieci mogą znajdować się poza jej granicami, co daje możliwość bezkarnej manipulacji systemem, poprzez deklarowanie dowolnej ilości potomstwa (patrz serwis informacyjny podatnika[ii]).
 
 Ta i wiele innych „pro-polskich” praktyk, tego i wszystkich innych „polskich urzędów”, stanowi codzienność okupowanego kraju. Natomiast społeczeństwo odbiera  totalną patologię III RP we wszystkich możliwych dziedzinach za normę nie próbując niczego zmienić, poza periodyczną wymianą jednej grupy licencjonowanych politycznie łajdaków na drugą i to tylko we „władzach” centralnych.
 
Na łamach portalu „Konserwatyzm”, ukazał się niedawno artykuł o depopulacji Polski[iii]. Pomijając już fakt, że autor musiał sięgać po te informacje aż do ONZ, podczas kiedy wystarczy się rozejrzeć w koło, by tą depopulację zobaczyć na własne oczy (sam od wielu lat poruszam ten temat na swym blogu[iv]), to jego wnioski można uznać za żałosne. Martwi się on faktem przyszłej zapaści gospodarczej do 2050 roku małych miast, wynikającej z braku rąk do pracy, upadku infrastruktury, usług komunalnych, itp. Wszystko wskazuje na to, że mądrości te zaczerpnął on również ze wspomnianego raportu ONZ.   
 
Parafrazując tą sytuację, intelekt autora pozwolił mu przewidzieć, że  zmoknie ktoś kto wypadnie za burtę statku na oceanie, ale że zapewne także  utonie, to już przekraczało jego możliwości przewidywania! Świat nie zna próżni i zanim opisany przez autora scenariusz 2050 roku się wypełni, wypełnią się uchodźcami polskie miasta i miasteczka. Już teraz „polskie władze” robią wszystko by ściągnąć do kraju jak najwięcej „ukraińskich rak do pracy”.  A za nimi po cichutku podążają „uchodźcy”, co również można zauważyć rozglądając się bacznie po ulicach polskich miast i nie koniecznie trzeba czekać na kolejny raport ONZ w tej sprawie by wyrobić sobie opinię.  
 
Zacytowany powyżej przykład stanowi ilustrację aktualnego stanu niezależnych polskich intelektualistów i polityków. Charakteryzują się oni, nie tylko ograniczonymi horyzontami umysłowymi i brakiem rozeznania w globalnej sytuacji międzynarodowej, której III RP jest bezwolnym zakładnikiem, ale również brakiem elementarnej logiki. Konstruują błędne podziały na przysłowiowych „grubych i wysokich”, nie potrafią prawidłowo systematyzować gradacji ważności zagadnień, tworząc intelektualny „groch z kapustą” poprzez mieszanie nieistotnych drobiazgów z ważnymi i fundamentalnym. Innymi słowy nawet w przypadku uzyskania przez Polskę wolności, nie byliby oni w stanie dobrze jej przewodzić.
 
Czyżby więc Stwórca pokarał Polaków wrodzoną głupotą? Nasz dobry Pan obdarowuje wszystkich różnymi talentami. Jednym da dziesięć innym tylko dwa, ale w społecznym przekroju różnych nacji to się wyrównuje. Kwestia tkwi w tym co z talentami się czyni? Czy puszcza się je w obrót, czy zakopuje?
 
W Polsce od stuleci zakopuje się je. Nasi wewnętrzni wrogowie dają pilne baczenie na to by nie tylko je „zakopywać”, ale by szczycić się tym jak osiągnieciem.  Tych którzy działają na szkodę Narodu tytułują „wielkimi”, lub „świętymi”,  tych którzy starają się coś dobrego dlań robić obdarza się nalepkami głupców i wrogów.
 
Patronem Polski jest „święty Stanisław” sprawca wygnania polskiego króla z powodu cudzołóstwo. Cudzołóżców jak zawsze było wielu, ale przewielebny wybrał sobie na ofiarę króla, który w owych czasach był personifikacją Państwa i Narodu. Nie bez kozery „święty Stanisław” jest do dziś tak wielbiony w Polsce i Krakowie!
 
Inny cudzołóżca, król Kazimierz otrzymał natomiast przydomek „wielki”.  Całe swe życie brykał on z paniami gdzie popadło, czyniąc im i rodzinom wiele szkody. Największą sprawił Polsce, otwierając za podszeptem swej żydowskiej kochanki granice królestwa dla jej ziomków wyganianych masowo  z innych krajów Europy. O współczesnym „świętym papieżu Janie Pawle Wielkim” już nie wspomnę, podkreślając jedynie że te dziwne narodowe zwyczaje nie ograniczały się tylko do polityki czy zasad wiary, ale rozciągały się na wszystkie sfery życia społecznego Narodu.   
 
W tym aspekcie ograniczę się tylko do jednego przykładu, a mianowicie polskiego  kultu największego w historii naukowca-kobiety, francuskiej uczonej Marii Curie.   Gdyby jej rodzice, miast pozwolić jej uganiać się za francuskimi rozporkami po Paryżu, zatrzymali ją w kraju, to niewątpliwie nie odkryłaby Radu i Polonu, ale zapewne wiele dobrego uczyniłaby dla Narodu, choćby jak minimum przekazała swe geny dalszym polskim pokoleniom, tworząc polską dynastię naukowców, a nie jak miało miejsce - francuską. Dla świata te szczegóły biografii wielkiej uczonej nie mają znaczenia, ale dla Polski i Polaków tak!
 
 
W miarę pogrążania się Polski w upadku, odpływały z niej również talenty. Najlepsi i najzdolniejsi emigrowali, podli obdarzeni zdolnościami i ambicjami sprzedawali się wrogom na miejscu w kraju, gnębiąc i niszcząc resztę społeczeństwa, które w swej masie stawało się coraz marniejszym według prostej zasady negatywnego doboru naturalnego. I tak doszliśmy do dnia dzisiejszego, który nie może być dla nikogo zaskoczeniem.
 
W niedawnym wywiadzie telewizyjnym, rosyjski prezydent Putin, objaśniając nową doktrynę nuklearną Federacji, podkreślił że broń jądrowa może być przez nią użyta jedynie w obronie i to tylko w momencie zagrożenia samego istnienia państwa. Na stwierdzenie prowadzącego, że i tak doprowadziłoby to do zagłady świata, odparł: „A komu jest potrzebny świat bez Rosji?”.
 
Gdyby w okresie polskiej mocarstwowości na tronie znalazł się choć jeden mąż stanu wielkości Putina i zadał retoryczne pytanie: „Komu jest potrzebny świat bez Polski?” , zarówno Polska, jak i świat znajdowaliby się dziś w nieopisanie lepszym położeniu.
 
Większość współczesnych Polaków uważa bez wątpienia, że świat bez Polski, jest nie tylko potrzebny, ale i znaczniej bardziej atrakcyjny. A jeśli jakimś cudem znalazł by się wśród nich mąż stanu, który na to pytanie odpowiedziałby  jak Putin, to i tak nie ma w Polsce mocy do realizacji takiej wizji. 
 
 

[iv] https://www.salon24.pl/u/ignacynowopolskiblog/ 

KOMENTARZE

 • Za samo pytanie 10*
  "Gdyby w okresie polskiej mocarstwowości na tronie znalazł się choć jeden mąż stanu wielkości Putina i zadał retoryczne pytanie: „Komu jest potrzebny świat bez Polski?”"
  No właśnie, "w okresie polskiej mocarstwowości" a nie w stanie polińskiej uległości i poddaństwa, gdyby nawet taka duda powiedziała to ..., nie co ja pier..lę, gdybyśmy jutro mieli Polski rząd i Polskiego prezydenta to takie pytanie wypowiedziane np. na forum qvnianego onz jakimś tam echem by się odbiło, z każdym dniem tracę nadzieję ...
  Prawdziwa Polska już nigdy nie Powstanie ?
 • „Najlepsi i najzdolniejsi emigrowali, podli obdarzeni zdolnościami i ambicjami sprzedawali się wrogom...”
  .
  tu się Pan myli i to grubo, bo powinien był Pan stwierdzić -- podli, głupi, ale za to chlernie ambitni!! ---
 • Sedno
  "Tych którzy działają na szkodę Narodu tytułują „wielkimi”, lub „świętymi”, tych którzy starają się coś dobrego dlań robić obdarza się nalepkami głupców i wrogów."

  Najlepszy dowód - najwięksi zdrajcy pochowani na Wawelu, opiewani, uwielbiani i opamiętniami kolejnymi pomnikami i nazwami ulic: Piłsudski i Kaczyński.
  A takich "wielkich", "Polaków", którymi się Polacy szczycą jest ogrom, jak choćby jeden z największych syjonistów i twórców satanistycznego planu NWO, Brzeziński, albo "Polak" pedofil i satanista Polański, który (na szczęście) sam mówi o sobie, że nie czuje się Polakiem.
  Nie dość że żydzi, to na dodatek z duchem Narodu nie mający nic wspólnego, ale co drugi Polak czuje dumę, że urodzili się w jego kraju. To jest po prostu chore.
 • Gdyby chodziło o Izrael, a nie Rosję
  To żaden bezczelny dziennikarz by się nie przejął, że użycie broni atomowej mogłoby doprowadzić do zniszczenia świata, bo przecież ogólnie wiadomo, że Izrael takowej broni rzekomo nie posiada, a ponadto Izrael zawsze ma prawo do tego, aby się bronić, choćby na sam widok tłumu nieuzbrojonych Palestyńczyków.
 • @Lotna 19:14:22
  http://bellum.com.pl/operacja-plumbat-czyli-jak-izrael-zdobyl-bron-atomowa/
 • Ależ Polska jest "swiatu" bardzo potrzebna, Polacy już mniej!
  http://bellum.com.pl/amerykanska-baza-podsluchowa-na-mazurach/
 • @
  „Gdyby na tronie znalazł się choć jeden mąż stanu wielkości Putina”.

  Był taki, nawet bardziej intelektualnie rozwinięty niż Putin. GRZEGORZ BRAUN.
  Ale co tam. „Polakom obrzezano mózgi.” - jak napisał autochton Jarek Ruszkiewicz SL 15.02.2018 22:36:04
 • @Lotna, Komu jest potrzebna Polska? - BANKIEROM ! - Polaków może zastąpić ktokolwiek! - Po niewolniku, więźniu i głupku
  imigrant jest najtańszy.


  .


  Dla bankierów i ich investorów, po MONARCHII, wszystkie pochodne SOCJALIZMU są NAJDOSKONALSZYM systemem politycznym.


  Dyktatora i jego oligarchię jest bardzo łatwo kontrolować.


  Dyktator jest najdoskonalszym GWARANTEM, spłat pożyczek, wziętych w imieniu WSZYSTKICH obywateli, na które lokalni wyborcy nie wyrazili zgody zostałyi narzucone im siłą!


  Dyktator jest też najlepszym gwarantem nieograniczonego dostępu do surowców i bogactw znajdujących się na terenech zniewolonej ludności tubylczej, która w normalnych warunkach mogła by się nie zgodzić na kradzież i eksploatacje, albo zążądać uczciwej ceny za towar, czy usługi.  Dyktatóra ma całkowitą controlę nad poddanymi-podległymi MASAMI.

  Więc, wszystkich NIESPŁACAJĄCYCH DŁUGU, to jest, niepłacących

  PODATKÓW (niepracujących) lub unikających ich płacenia, są

  złatwością zastraszani, więzieni, lub masowo eliminowani w Łagrach i

  Lagrach !!


  Metody zagłady' genetycznej narodu:


  "Niebieskie ptaki do paki" i

  szczepienia, zatruta żywność, powietsze oraz sprowokowana tymi zabiegami: bezpłodność, operacje plastyczne, zmiana płci i upodobań seksualnych.

  głód, wojny, rewolucje, powstania,

  wyniszczajaca praca, wywózki lub sprowokowana kryzysem gospodarczyn lub wojennym, "zalegalizowana" emigracja,

  "służba zdrowia", prowadzone na szeroką skalę nielegalne experymenty medyczne (ogólno światowy Oświęcim),


  Oraz ABORCJA i EUTANAZJA !!  A wszystko to stało się możliwe dzięki terrorowi i NIEZASTAPIONEJ,

  "DARMOWEJ" EDUKACJI PAŃSTWOWEJ (dyktatorskie) !!!  oto KRÓTKA LISTA WZOROWYCH KOMORNIKÓW - SOCJALISTÓW


  LENIN, STALIN, HITLER, MAO, POL-POT, TITO, CEAUSESCU,

  i rodzimi klawisze/złodzieje: BIERÓT, GIEREK, JARUZELKI, WAŁĘSA, KACZYŃSKI,......  Kopalnia wiedzy (oczywiście dla jej prawdziwych poszukiwaczy!)


  https://www.youtube.com/watch?v=IEveYNT3uL4&feature=youtu.be&t=36m37s  .
 • 6 na 5 możliwych * xD
  No właśnie... w porównaniu do niemców polacy to orły moim zdaniem xD..

  Sytuację w Polsce tworzą różne czynniki, nie tylko polityczne, w tym dziadowska edukacja (możliwe że ustawiona przez zagranicę). Kościół katolicki nie robi kompletnie nic poza rabunkiem.
  W Polsce nie wydobywa się praktycznie poza węglem żadnych dóbr i złóż narodowych. Bursztyn np był wydobywany przez pospolite ruszenie i partyzantkę xD Siedzimy na beczkach skarbów i nie robi się nic. Gaz podobno z Polski podbierają nam Czesi czy coś xD
  To samo się dzieje co do wydobycia skarbów w ludziach. Parszywa edukacja raz, dwa wysokie ceny książek i debilny pomysł, aby elektroniczne wydawnictwa kosztowały tyle samo co książka. Wysokie ceny kina, przez co naród masowo kradnie filmy ze stron upload. Ten zdrowy i niezdrowy naród sprawny i niesprawny - biedakiem jest co drugi polak. Brak dostępnego zaplecza technicznego, pomocy państwowej, blokady ścieżek wynalazków, a z drugiej strony duszenie wszelkiej inicjatywy gospodarczej stekiem podatków i jeszcze gorszym żygiem parlamentarnych ustaw, puszczanym co miesiąc ze storony "parszywej izby". Urząd skarbowy dopaść może każdego i każdą firmę, natomiast nie bardzo wiadomo, na jaką cholerę idą podatki. Ani tu medycyny, ani wojska, ani policji czy wymiaru sprawiedliwości. Każdemu młodemu myślącemu w tym kraju opadają ręce, jak obserwuje taktykę rządu: pomóc młodym a starzy niech zdychają. Każdy będzie kiedyś starszy... no i ten młody również rozważa, czy żyć w tak podłym kraju jak ten, który dusi starszych i schorowanych w sposób bezlitosny. Czy ich też okradną z emerytur. Zagranica używa najgorszych ataków pod adresem polski. Polska jest teraz pod okupacją niemiecką, nie ma co się czarować. Są zniszczenia, ofiary w ludziach, w firmach.
  Naprawdę warto by było jakiegoś polskiego zdrajcę dla przykładu dopaść i powiesić. To by mocno odświeżyło atmosferę w polsce. Warto pogonić kościół katolicki, i dużo różnych innych rzeczy. I faktycznie jak ktoś z polaków zechce, to zrobi to co będzie planować, a przynajmniej będzie można powiedzieć, że próbował. Niemniej wszystkich polaków dotyka syndrom polaka, wcześniej okupacja rosyjska, potem stan wojenny, potem 28 lat nędzy katolickiej w kraju rządzonym przez katolickich zdrajców. To jest stan niepewności i nieśmiałości, braku odwagi i wiary w siebie. Polskość to jest choroba. Tu w polsce są wielkie skarby w ludziach, ale podobnie jak każde inne są niewydobywane. Niemcy przypuściły zdradziecki atak ekonomiczny na polskę, zwany traktatem akcesyjnym i Unią europejską.. Swoje firmy pompują, a polskich nie dają ratować albo niszczą jak niepotrzebną konkurencję. Matoły od merkel nagle sobie przypomną, że Polacy znowu są potrzebni, jak się zacznie ostatnia wojna światowa xD.. wtedy to może być już za późno xD
 • Towarzyszu Leonie,
  Ło rety, ło rety!
  Ale o tym jak to Kościół Katolicki ciebie obrabował nie ma ani słowa.
  Na Policję nie zgłosiłeś??
 • @Leon. A może to JEDNA i ta sama osoba. Może jeden z nich zginął tak jak KRÓL L KACZYŃSKI. - A może to GIGANTYCZNA Mistyfikacja?
  ,


  https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/A1Bu4xOwuyL.jpg  .
 • Frankijskie Rodziny królewskie rządzą światem - Austrasia = BENELUX. - Od 6 wieku nic się nie zmieniło!
  .

  Bruxela z WIEŻĄ BABEL ŻĄDZI !  Nazwy do zbadania:

  Austrasia
  https://en.wikipedia.org/wiki/Neustria


  Neustrasia - Neustria.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Neustria


  Monarchie w Europie i tabela obycnych Monarchów Europy.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Monarchies_in_Europe  Lista Władców Europy w linku na samym dole.
  https://www.metmuseum.org/toah/hd/euru/hd_euru.htm


  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c2/European_monarchies.svg/1024px-European_monarchies.svg.png
  http://www.zeno.org/Kunstwerke.images/I/400K117a.jpg
  http://travelbreath.it/wp-content/uploads/2017/05/19022417_10212825030649644_1919993143_o-1024x576.jpg
  http://www.surveyworldhistory.com/uploads/3/0/9/3/30930657/published/vignetta-satirica-del-congresso-di-vienna.png  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/00/Corteggiamento_italia.jpg
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/df/Equilibrio_europeo_1914.jpg
  .
 • Władający w Europie Monarchowie - 9 Królów na pogrzebie Króla Danii Edwarda VII, 10 V 1910 - Jedno z największych spotkań przed
  wybuchem I Wojny światowej.


  Przodkowie dzisiejszych Największych ŻYMSKICH ŻYDÓW na Ziemi.


  Górny rząd:

  King Haakon VII-Norway, King Ferdinand – Bulgaria, King Manuel II -Portugal, William II – Germany, King George I – Greece, King Albert I – Belgium


  Dolny rząd:
  King Alfonso XIII – Spain, King George V-Britain


  http://www.philatelicdatabase.com/wp-content/uploads/2015/02/Reigning-Monarchs-of-Europe-1910-550x398.jpg


  cyfrowo kolorowane

  https://img00.deviantart.net/7fde/i/2014/042/2/3/nine_monarchs_1910_coloured_by_kommit-d7606dt.png


  .
 • Mapa Europy 1537
  .


  naciśnij


  https://radiostudent.si/sites/default/files/slike/2018-02-26-skladi-na-britoffu-83807.JPG


  .
 • @Zdzich 00:22:37
  Zdzichu, nie ło rety, tylko ucz się od mądrzejszych! A "wyuconego" głąba Grzegorza B. nie porównuj do W.Putina, bo to zakrawa już nie na wsteczniactwo katechetyczne, ale na pełny kretynizm.
 • KOMU????
  http://www.bochnianin.pl/n/wydarzenia/23682/zydzi-chca-zwrotu-nieruchomosci-w-zegocinie,-min-siedziby-urzedu-gminy
 • KOMU?
  https://youtu.be/h-VbQph9zp4
 • @stanislav 17:13:24
  Spieprzaj dziadu!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031