Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
353 posty 311 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

III RP oraz Jej sojusznicy i przyjaciele

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wielowiekowa przyjaźń Polski i Ameryki dziś przeżywa swe apogeum.

Wielowiekowa przyjaźń Polski i Ameryki dziś przeżywa swe apogeum. Po sprowadzeniu na terytorium III RP bohaterskich żołnierzy amerykańskich, którzy bronić będą naszej kwitnącej ojczyzny przed  zakusami wrogów wolności i demokracji, marzeniem niezmiennie rozumnego społeczeństwa pozostaje jedynie imperatyw zniesienia wiz USA dla obywateli III RP.
 
Osobiście nie wątpiąc, że ten szczęśliwy i chwalebny moment nastąpi już w najbliższym czasie, pragnę przybliżyć obraz tego żydo-angolskiego raju tym rodakom, którzy nie znają go z autopsji. Aby uniknąć oskarżania o stronniczość posłużę się tekstem rodowitego Amerykanina, który poniżej tłumaczę w całości:
 
 
„Nie ma wątpliwości, że Ameryka jest najwspanialszym krajem dziś i w całej historii ludzkości. Czuję się nawet zażenowany pisząc artykuł na ten nie podlegający dyskusji temat. Jesteśmy supermocarstwem z największą gospodarką, najbardziej pożądaną walutą, z najwspanialszą kulturą i oczywiście najpotężniejszą armią świata. Sam fakt czytania tego artykułu każe ci myśleć o amerykańskim wynalazku, jakim jest Internet. Jak świat szeroki, ludzie słuchają amerykańskiej muzyki, oglądają amerykańskie filmy, oraz przepłacają zakupy towarów amerykańskich firm – od ubrań, do elektroniki, żywności – i marzenia o emigracji do Ameryki. To właśnie zwie się miękką siłą i jest wspaniałe.
 
Oczywiście Ameryka nie jest jeszcze rajem gdzie wszystko jest doskonałe, dlatego zawsze znajdą się tacy co będą wybrzydzać i wyolbrzymiać drobne niedoskonałości.  Omówmy więc główne z nich.
 
Czy wszyscy w Ameryce są bogaci? Większość żyje od wypłaty do wypłaty, dziesiątki milionów nie zarabia nawet tyle by pokryć koszt wyżywienia i opieki zdrowotnej. Młodzi wpadają w permanentne zadłużenie z powodu pożyczek na edukację, emeryci nie posiadają żadnych oszczędności a najbogatszy procent społeczeństwa posiada tyle ile jego 90% najuboższych.  Jeff Bezos zarabiał w 2017  $100 milionów dziennie, a magazynowi robotnicy Amazon pracują jak niewolnicy, z czego wynika prosty wniosek: jeśli będziesz ciężko pracował i staniesz się bogaty, nie będziesz musiał martwić się negatywnymi statystykami.
 
Nasz rząd obarczony jest  niezmiennie wzrastającym zadłużeniem, które nigdy nie będzie spłacone.  Otwartym pozostaje pytanie czy wprowadzimy drakońskie oszczędności, czy odrzucimy jego spłatę, lub pozbędziemy się go na drodze inflacji.   Jeśli podniesiemy stopy procentowe, to czy pęknie kolejna bańka inflacyjna? Niektórzy twierdzą nawet, że Federalna Rezerwa zrujnowała rynek, a cała nasza gospodarka jest jedynie piramidą finansową, która musi się załamać. Osobiście nie rozumiem tych przewidywań. W końcu jeśli się żyje w najwspanialszym kraju, to nawet nierozwiązywalne problemy jakoś się rozwiążą.
 
Jako społeczeństwo stajemy się coraz bardziej chorzy. Dla mnie jest to prawdziwą zagadką.    Dziś 70% nas jest chorobliwie otyłych, co nie miało miejsca kilkadziesiąt lat temu. Być może przyczyną jest bogactwo doskonałej żywności produkowanej z GMO i broni chemicznej z II wojny światowej, którą używamy w charakterze pestycydów? Ale czyż nie jest wspaniale, że mamy tyle alternatyw kontroli otyłości takich jak unikanie tłuszczów, nie… cukrów, nie…węglowodanów. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak akceptacja samego siebie. Jesteś piękny bez względu na nadwagę i podupadające  zdrowie! Jeśli masz odpowiednie podejście, w najwspanialszym kraju świata, fakty i rzeczywistość nie mają znaczenia, zapytaj o to naszych polityków!
 
Chroniczne choroby wśród amerykańskiej populacji sięgnęły szczytu w ostatnich dekadach. Autyzm, astma, artretyzm, alergie, rak, cukrzyca, choroby immunologiczne osiągnęły poziomy epidemiczne. Swoją drogą trochę mnie dziwi, że najwspanialsi naukowcy (oczywiście amerykańscy) nie mogą znaleźć efektywnych metod ich leczenia. Wszystko co możemy robić to kontrolować ich symptomy i bez końca pozostawać na medykamentach pokładając wiarę w nauce i medycynie. Żyjąc w najwspanialszym kraju możesz zaufać przemysłowi farmaceutycznemu, który pracuje nad tym by przekształcić świat w lepsze miejsce dla nas.
 
Jeśli ciągle masz wątpliwości, zwróć uwagę na fakt że obywatele amerykańscy konsumują 80% światowej produkcji środków psychotropowych i przeciwbólowych, a oznacza to że są oni wolni od bólu fizycznego i psychicznego, co czyni ich najszczęśliwszymi ludźmi na świecie.
 
A jeśli martwi cię gwałtowny wzrost kosztów leczenia, znajdź sobie dobrą pracę i nie bądź jak te 75 milionów Amerykanów na zasiłku medycznym, lub te 40 milionów bez jakiejkolwiek opieki medycznej.  Nie ma wymówek żyjąc w najwspanialszym kraju wszech czasów!
 
Celebrując glorię najwspanialszego kraju świata, należy szczególnie podziękować naszemu kompleksowi militarno- zbrojeniowemu. Od końca zimnej wojny wydaliśmy $20 bilionów na zbrojenia i wojny.   Nie bylibyśmy najwspanialszym krajem, gdybyśmy nie eliminowali bez przerwy monstra i „brutalnych dyktatorów” na całym świecie.  Wierzcie mi, pozbyliśmy się tylko Hitlerów! Spójrzcie wstecz na medialną propagandę, oni wszyscy byli Hitlerami, posiadali broń masowego rażenia i planowali zawojować świat. Dlatego też gdy zamordowaliśmy pół miliona irackich dzieci, Madeleine Albright miała rację stwierdzając, że cel warty był tego. W końcu wolność nie jest za darmo!
 
Najwspanialszy kraj świata zrzuca średnio 25 tysięcy bomb i rakiet rocznie na najbiedniejszych w takich krajach jak Jemen, Somalia, czy Sudan.   Bogu dzięki, że nigdy nie widzimy obrazów zabitych tym sposobem dzieci, bo mogłoby to zrujnować naszą patriotyczną reakcję na te wydarzenia. Samo szerzenie pokoju i wolności nie wystarczy. Czasami zmuszeni jesteśmy do finansowania i zbrojenia maniakalnych terrorystów, ponieważ są oni pomocni w zmianach reżimów jeszcze gorszych potworów. Ale nie martwcie się. W ostatecznym kroku, zabijemy również tych terrorystów. A jedyne co się liczy to szczęśliwy koniec.
 
Część miłości jaką okazujemy zagranicy spływa też na nas samych. Władze kontrolują nasze rozmowy telefoniczne, maile i media socjalne, cenzorują nasze wypowiedzi byśmy nie padli ofiarą złych idei.   Stanowiąc 5% światowej populacji posiadamy 25% populacji więźniów. Aby móc być najwspanialszym krajem, musimy być też najbezpieczniejszym!
 
Ale prawdziwym kluczem do pojęcia wielkości Ameryki jest czerpanie informacji z mediów głównego nurtu i powtarzanie znajdujących się w nich opinii mędrców. No bo nie przypuszczacie chyba, że najwspanialszy naród mógłby prezentować kłamców i propagandzistów w telewizji? Jeśli znajdujesz tą samą opinię na wszystkich socjalnych platformach i prestiżowych gazetach, prezentowaną przez setki ekspertów, wiesz że słyszysz prawdę i nie musisz już myśleć.
 
Wiara i zaufanie są kluczami do szczęścia w najwspanialszym kraju świata. Jeśli zauważysz u siebie zwątpienie oznacza to, że nie używasz wszystkich wspaniałych narzędzi oferowanych przezeń społeczeństwu: sportu, rozrywki, socjalnych mediów, filmów, telewizji, przedstawień, alkoholu, narkotyków, seksu, pornografii i konsumeryzmu.
 
Podstawę stanowi świadomość, że wszystko jest OK bo żyje się w najwspanialszym kraju, a  jest on najwspanialszy bo wszystko jest w nim OK.”
 

Truizmem jest stwierdzenie, że wspaniała III RP oraz jej wspaniali obywatele w znacznym stopniu przybliżyli się do opisanego wyżej ideału. A wszystko dzięki unijnemu otwarcie się na zachodnioeuropejskie nacje, niewiele tylko ustępujące Amerykanom. Dzięki temu, dla młodych ambitnych Polaków droga na zachodnie zmywaki stoi szeroko otworem. Od lat robią tam nie tylko karierę, ale szlachetnieją dosłownie na naszych oczach. Ale to nie wszystko! Największy cymes jest ciągle przed nami! 

KOMENTARZE

 • Wielka nauka, wielkie "osiągi",niepokonany kraj USA!!! w Rosji jak głosi wpis na jednym z blogów mogą najwyżej miotłę wymyślić!!
  http://www.polskieradio.pl/8/405/Artykul/1464786,Naukowcy-Hitlera-na-uslugach-USA
  Werner von Braun...

  https://youtu.be/bglv3OCegcM


  https://mxdoc.com/jacobsen-a-operacja-paperclip-jak-amerykanie-korzystali-z-us.html

  kapitulacji Niemiec ponad szesnaście ty sięcy naukowców Hitlera zaczęło pracować dla Stanów Zjednoczony ch. W niniejszej książce przy jrzy my się sy lwetkom dwudziestu jeden z nich. W ramach Operacji Paperclip, która rozpoczęła się w maju 1945 roku, naukowcy pomagający Trzeciej Rzeszy w prowadzeniu wojny konty nuowali prace nad bronią, ale już dla rządu amery kańskiego. Budowali rakiety, pracowali nad bronią chemiczną i biologiczną, prowadzili badania w dziedzinie medy cy ny lotniczej i kosmicznej (mające zwiększy ć możliwości działania pilotów i astronautów), uczestniczy li w gorączkowy ch i paranoiczny ch zimnowojenny ch zbrojeniach. Rozpoczęła się era broni masowego rażenia a wraz z nią pojawiła się koncepcja odstraszania – polity czna gra na przetrzy manie, groźnie balansująca na granicy bezpieczeństwa. Zatrudnienie zdeklarowany ch nazistów by ło krokiem bez precedensu, całkowicie sprzeczny m z zasadami i ewidentnie niebezpieczny m, nie ty lko dlatego, że jak stwierdził podsekretarz stanu w Departamencie Wojny, Robert Patterson, podczas debaty nad Operacją Paperclip: „Ci ludzie to wrogowie”[2], ale także dlatego, że stało to w sprzeczności z ideałami demokracji. Dwudziestu jeden ludzi opisany ch w tej książce nie by ło ty lko formalnie nazistami. Ośmiu z nich – Otto Ambros, Theodor Benzinger, Kurt Blome, Walter Dornberger, Siegfried Knemey er, Walter Schreiber, Walter Schieber i Wernher von Braun – blisko współpracowało w czasie wojny z Adolfem Hitlerem, Heinrichem Himmlerem i Hermannem Göringiem. Piętnastu by ło gorliwy mi członkami partii nazistowskiej; dziesięciu wstąpiło do ultranacjonalisty czny ch oddziałów paramilitarny ch partii nazistowskiej, SA (Sturmabteilung – Oddziały Szturmowe NSDAP) i do SS (Schutzstaffel – Eskadra Ochronna NSDAP); dwóch miało złotą odznakę partyjną, świadczącą o wielkim uznaniu Führera, a jeden otrzymał za swoje osiągnięcia naukowe nagrodę w wysokości miliona marek niemieckich.

  Sześciu z nich stanęło przed trybunałem w Norymberdze, siódmy został w tajemniczy ch okolicznościach zwolniony bez procesu, a ósmy za zbrodnie wojenne stanął przed sądem w Dachau.

  Jeden został uznany za winnego masowy ch zabójstw i zmuszania do pracy niewolniczej, spędził jakiś czas w więzieniu, a potem został ułaskawiony i zatrudniony przez amerykański Departament Energii. Wszyscy zostali sprowadzeni do Stanów Zjednoczony ch na rozkaz Kolegium Szefów Połączony ch Sztabów.  https://ripsonar.wordpress.com/2015/03/16/przerazajace-amerykanskie-korzenie-nazistowskiej-eugeniki/

  http://laboratoria.net/home/15556.html
 • Były pracownik CIA, 79 -letni brutalnie zatrzymany , ponieważ protestował przeciwko mianowaniu pani Haspel na szefa CIA.
  Wcześniej aresztowano innych protestujących , krzyczących " bloody Gina", " krwawa Gina", pod adresem szefowej CIA, oskarżanej o stosowanie tortur , osobiście przy przesłuchaniach.

  https://youtu.be/F34p-2SV1gQ

  https://youtu.be/riD5BwrAyIw
 • Oraz " złoto dla zuchwałych" tym razem z Iraku!!
  https://youtu.be/-U9_zLxpsZc


  https://facet.onet.pl/strefa-tajemnic/gdzie-jest-zloto-z-fort-knox/lk63v50
  Co się da zajmuać .. zajumamy

  http://www.bibula.com/?p=19304
 • "Polska" się zaprzykjaźniła z największymi swoim wrogiem oraz jego asalem.
  To solidaruchy "zaprzyjaźniły" Polskę po 89r z odwiecznym wrogiem Narodu Polskiego czyli z globalnym żydostwem oraz z jego wasalami.
  Europejscy wasale globalnej mafii się buntują (Niemcy, Francja) więc "przyjaźń "Polski" z nimi słabnie... ale najsilniejszy i najkrwawszy wasal globalnej mafii żydowskiej czyli USA nadal jest całkowicie w ~rekach globalnej mafii a więc Polska solidaruchów jest teraz "zaprzyjaźniona" z tym największym bandytą na usługach globalnej mafii żydowskiej.
  Jest jeszcze drugi bardzo bogaty sojusznik globalnej mafii czyli Arabia Saudyjska. Ten sojusznik to zbrodniczy kraj skrajnej dyskryminacji religijnej i skrajnej dyktatury w którym prawa kobiet nie istnieją.,.. a nadto jest to jawny sponsor najkrwawszego terroryzmu w Syrii...
  i to Państwo solidaruchów też się przyjaźni z Arabią Saudyjską.

  Czy można upaść niżej ?
  Można .. ale trzeba by już jak w żydzi w Palestynie wprost mordować Polaków w Polsce.
 • @Oscar 14:04:07
  Zabić człowieka można na wiele sposobów.Nie tylko strzelając do niego lub wysadzając go pociskiem.
  Np. nie lecząc go,utrudniając dostęp do lekarzy specjalistów i nowoczesnych terapii,zatruwając żywność GMO,przymusowymi szczepionkami, powodując zadłużanie ludzi i licytację i komornika / skutkujące często samobójstwami lub nowotworami i zawałami i wylewami z powodu długotrwałego stresu/, obniżając drastycznie poziom życia przez drenujące podatki i daniny!Pozwalając na rozprzestrzenianie się narkotyków, dopalaczy, pornografii, zwłaszcza wśród młodzieży.
  Zmuszając naród do życia w nędzy i katorżniczej pracy i wypłacania urojonych roszczeń, oraz utrzymywania /po kilka tys. miesięcznie/niepracujących "imigrantów i uchodźców"
  To wszystko dzieje się przez ostatnie 29 lat.
  Tysiące Polaków idą do piachu/bez wystrzałów, w białych rękawiczkach/


  http://www.radiomaryja.pl/informacje/rosnie-zadluzenie-polakow-2/


  https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/urzad-skarbowy-odmowil-ulgi-90-letniej-staruszce/k3n4e6l


  http://wmeritum.pl/90-latka-rozdaje-ulotki-aby-zarobic-leki-poruszajace-nagranie-wideo/226162
 • @trojanka 14:40:08
  http://telewizjarepublika.pl/dramat-wzrasta-smiertelnosc-polakow,54800.html

  Jak wynika ze statystyk przygotowanych przez Główny Urząd Statystyczny, tylko w pierwszym półroczu 2017 roku zmarło ponad 210 tys. Polaków! Jeśli ta tendencja się utrzyma, będziemy mieli niechlubny rekord, tak wielu zgonów nie było od 50 lat.
  http://astra.neon24.pl/post/140482,porazajaca-smiertelnosc-polakow

  https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/nowotwory-polska-umieralnosc-koszt-gospodarka,114,0,2397554.html

  Brakuje lekarzy,naszych wykształconych za nasze duuuuże pieniądze wygoniono do lepszych krajów, do leczenia bardziej wartościowych ludzi.....ponoć mają na wniosek odpowiednich "polskich" władz, przyjechać ukraińscy, bez konieczności nostryfikacji dyplomu i składania jakichkolwiek egzaminów w Polsce!!!!!!!!!!!!!!!!!!Przy stopniu korupcji jaki tam panuje, gdzie za pieniądze można kupić WSZYSTKO, na pewno będą to wysokiej klasy specjaliści!

  http://dziejesienapodkarpaciu.pl/rosnie-liczba-zgonow-wsrod-polakow-czeka-nas-niechlubny-rekord/
 • @trojanka 14:59:58
  Wzrost liczby zgonów to jednak w dużym stopniu "wypalanie się" powojennego wyżu demograficznego.
  Ten proces będzie się nasilał. Powojenny wyż ma ok 65 lat.
  Ten wyż przechodzi masowo na emerytury.

  Na ten wyż pracuje teraz wtórny wyż (czyli ich dzieci) w wieku 30-40 lat.
  Potem jest zapaść demograficzna (od 89r) bo solidaruchy wyzwoliły Polskę.
  To gigantyczna zbrodnia solidaruchów na narodzie Polskim. Nie musieli nikogo mordować wystarczy że odebrali środki do życia... i Polska straciła miliony nienarodzonych obywateli nie licząc tych co emigrowali na zmywaki.

  Dopiero 500+ uruchomiło kolejny mam nadzieję duży wyż demograficzny (30-40 latki muszą rodzić bo młodszych matek jest niewiele bo nastał czas rządów solidaruchów.

  PIS powinien premiować dodatkowo kobiety po 35r które decydują się na dziecko, dzieci... inaczej zaraz się skończy "sukces" demograficzny 500+.

  Nawiasem na tym polega "nieszczerość" PISu uruchomili 500+ tuż przed
  wejściem w wiek rozrodczy niżu demograficznego stworzonego przez solidaruchów po 89r.
  Jak niż to mało matek, mało dzieci i małe koszty programu.

  To pokazuje nieszczerość PIS.
 • @Oscar 16:12:34
  Program 500+ powinien być zamieniony na 400+ dla każdego dziecka.
  narodowości Polskiej (co nie znaczy obywatelstwa Polskiego... bo żydzi mogą sobie drukować Polskie paszporty w Izraela i program nie może dotyczyć Ukraińców.).
 • @Oscar 16:12:34
  https://www.tysol.pl/a1143-Zycie-konczy-sie-po-czterdziestce-Nadumieralnosc-mezczyzn-w-Polsce
 • @Oscar 16:15:50
  Program 500+ dotyczy Ukraińców.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ukraincy-w-polsce-zasilki-swiadczenia-500,199,0,2392007.html

  http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1086763,500-dla-ukraincow-pracujacych-w-polsce.html

  http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/500-zl-na-dziecko-takze-dla-ukraincow-we-wroclawiu-z-pomocy-korzysta-ok-300-rodzin,12621742/
 • @trojanka 16:49:33
  500+ dla Ukraińców to widoczne elementy zdrady narodowej.
  To niszczenie, rozpuszczanie Narodu Polskiego w obcym żywiole.
 • @Autor
  Właśnie USA wprowadziły w życie ustawę 447.
  Nasz jaśnie nam panujący Prezydent Duda wybiera się na dniach do usraela.Oczekiwania były wielkie m.in. oczekiwali ,że dostąpią zaszczytu zwiedzenia Białego Domu i spotkania z gospodarzem.
  Tymczasem Trump pokazał im środkowy palec.Żadnego spotkania nie będzie .Najpierw uregulujcie rachunki z żydami a potem być może łaskawie poświęcę dla polskiej delegacji jakieś pięć minut.
 • Srele morele... najwspanialszy kraj...
  Amerykanie zbudowali swój dobrobyt na...
  -wymordowaniu Indian i zrabowaniu im ich ziemi, za co są narodem przeklętym przez starszyznę Indian.
  - kolonialnym zbrodniczym podboju świata z kolejnymi milionami ofiar

  Utworzona z najzwyklejszych gangsterów, przez tzw "wolny" niczym nieograniczony rynek, globalistyczna oligarchia finansowa uzurpuje sobie prawa do własności całej kuli ziemskiej i decydowania kto ma prawo do życia. To właśnie oni wymyślili i realizują w praktyce pojęcie depopulacji ludności Ziemi.
  W wyniku tego życie tracą kolejne dziesiątki, setki milionów ludzi.

  Czy wystarczy by cały świat padł krzyżem przed Matką Boską, by zaniosła Ona modlitwy przebłagalne całego świata za te wszystkie zbrodnie Ameryki?

  Czarno to widzę, by w ogóle ktoś podjął ten temat.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031