Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
353 posty 311 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Jak z tą III RP jest naprawdę?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Precyzyjnych spostrzeżeń można dokonać poprzez ocenę „polskich elit”, no bo jakie społeczeństwo takie jego „elity”.

W swych artykułach na tematy społeczne niejednokrotnie krytykuję współczesne polskie społeczeństwo, które oceniam z autopsji, obserwując je na bieżąco, miast oddawać się w miejscach publicznych studiowaniu ekranu smartphone’u wzorem większości młodej publiki. Nie jest to precyzyjne narzędzie socjologiczne, ale lepsze od jedynej alternatywy, jaką jest wsłuchiwanie się w propagandowy bełkot koszernych mediów.
 
 
 
Bardziej precyzyjnych spostrzeżeń można dokonać poprzez ocenę „polskich elit”, no bo jakie społeczeństwo takie jego „elity”. Osobiście staram się unikać tej tematyki, gdyż  grzebanie się w łajnie napawa mnie niesmakiem. 
 
 
 
 Wyjątek od tej reguły spowodowany był obejrzeniem najnowszej rosyjskiej produkcji filmowej na tematy obyczajowe zatytułowanej „Kup mnie”[i]. Film omawia problemy prostytucji z uwzględnieniem stosunków rosyjsko-arabskich, a w szczególności dostaw luksusowego „towaru” szejkom w Dubaju. Przeglądając w tym zakresie Internet, od razu natknąłem się na wielowątkowe szczegóły identycznego procederu z udziałem przedstawicielek „elity artystycznej” III RP, czyli tzw. „celebrytek” używając hollywoodzkiego potworka słownego zaadoptowanego przez polskojęzyczne media i społeczeństwo[ii]
 
 
 
Nie wdając się w szczegóły, wszystko wskazuje na to, ze niedługo Beduini będą „wypasać” na pustyni stada polskich blondynek.
  Przy czym „panie” te gotowe są na wszystko za 500 euro na dobę, nawet na wylizywanie gówien z arabskich dup (dosłownie![iii]-patrz Koprofilia[iv]). Ich rozbiegane po Europie plebejskie naśladowczynie robią to zapewne z każdym znacznie taniej, nie zyskując jednak tyle medialnego rozgłosu.
 
 
 
Z drugiej strony męskie „elity” społeczeństwa III RP wylizują gówno ( w przenośni) z każdej obcej dupy, nawet Ukraińskiej, zowiąc ten proceder „sojuszniczą współpracą”. Natomiast ich plebejscy naśladowcy koncentrują się na szorowaniu zachodnich wychodków, delektując się przy tym ich prawdziwie „europejskim aromatem”.
 
 
 
Takie są w ekspresowym skrócie realia III RP. Ze zrozumiałych względów nie podobają się one większości społeczeństwa, które zamiast próbować je zmienić, udaje że rzeczywistość jest diametralnie odwrotna. Niemniej jednak fakt pozostaje faktem, że znaczna część polskojęzycznych obywateli Unii Europejskiej jest taka jak wyżej przedstawiono.
 
 
 
Mnie osobiście zastanawia jedynie, jak to jest możliwe w krainie, w której patriotyzm tak wiele znaczy, w której tak wysoko ceniony jest slogan „Bóg, Honor i Ojczyzna”, w której niestrudzenie działają rzesze „ofiarnych kapłanów” i ciągle dojrzewają rajskie owoce działalności „największego z rodu Słowian”?
 
 
 
Jedyna konkluzja, jaka mi osobiście się nasuwa, to hipoteza o gigantycznej mistyfikacji wtłaczanej upadłemu polskiemu narodowi.
 
 

  

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Jak z tą III RP jest naprawdę?"

  Państwo okupowane przez banksterów.
  Niedługo będziemy Polistyńczykami.
  5*
 • @ Autor
  "i ciągle dojrzewają rajskie owoce działalności „największego z rodu Słowian”?"

  Program "Habemus Papam" przeszedł w fazę "Santo Subito".
  A owoce coraz bardziej ciężkostrawne...
 • @ Autor
  https://www.flickr.com/photos/29549057@N08/2860603132
 • Jedynka
  Autor nie zawiódł i jak zwykle dokopał przede wszystkim Polkom. Traumę należy leczyć na kozetce u psychologa, a nie na blogach politycznych.

  W normalnych czasach narodowi przewodziła szlachta, a potem inteligencja. Teraz się nam wmawia, że mamy jakieś "polskie" "elity", które są niczym innym, jak przybłędami okupującymi wszystkie intratne pozycje, stanowiska i rządy od co najmniej czasów II WŚ, a z peewnością od ok. 30 lat.

  A jeśli już mowa o kobietach, to czy także kobiety mają zmieniać istniejący stan rzeczy, co by mężczyźni, jak np. dr nowopolski, mogli się nieco łaskawiej o nich wypowiadać, czy może dr nowopolski powinien sam zacząć tę zmianę?
 • @Lotna 16:33:21
  To nie leczenie traumy, a mówienie PRAWDY. W końu ktos powinien zacząć ją głosić.

  A co do kobiet, to zacytuję madre żydowskie powiedzenie: "Jesli upada mężczyzna to upada sam, jesli kobieta to z nią całe społeczeństwo".
 • @dr nowopolski 17:05:21
  Skutki są widoczne i prawdziwie podłe.
  To widzi każdy prosty obywatel.

  Pan dr. może pisać prawdę o przyczynie coraz większej patologii.

  Wyśmiwanie się z niewinnych kobiet potrafi każdy prostak.
 • @goodness 20:13:59
  A kto się z nich wyśmiewa? I "niewinnych"? to brzmi groteskowo!

  Ja osobiście, czuję jedynie bezgraniczną pogardę dla tych, którzy doporowadzili te istoty (nie tylko "elity" ale miliony Polek) do zwierzęcego poziomu lub gorzej.
 • @dr nowopolski 03:40:31
  Tak jest lepiej z tą pogardą, dla czyniących z kultury płaski naleśnik i tym sposobem tworzą warunki że, ludzie żyją jak zwierzęta.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031