Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
353 posty 311 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Prawicowym przywódcom do przemyślenia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polscy „prawicowi politycy” nie wyjaśnili Polakom, że państwo w którym rządzą obce prawa nie jest suwerenne i zwie się kolonią.

Wiele zamieszania wśród tzw. „prawicowej” części społeczeństwa III RP narobił amerykański  Akt 447 wspierający żydowskie roszczenia wobec Polski. Pod ambasadą USA w Warszawie zebrała się nawet ogromna kilkudziesięcioosobowa demonstracja[i] protestująca przeciw temu posunięciu, które (według komentatora telewizyjnego) wywołało w naszym kraju szok.
 
Gdyby „zszokowani” znali choćby abecadło prawa międzynarodowego, to wiedzieliby że uchwały USA nie mają mocy wiążącej w innych suwerennych państwach. Dał temu wyraz Putin w czasie niedawnego wywiadu dla amerykańskiej telewizji NBC[ii], tłumacząc kilkakrotnie prowadzącej wywiad amerykańskiej „prawniczce”  Megyn Kelly, że Federacja nigdy nie będzie karała swych obywateli za „przestępstwa” nieistniejące w rosyjskim kodeksie karnym, nawet jeśliby kongres USA przyjął setki ustaw danej sprawy dotyczące. Niestety do „błyskotliwej” pustki pomózgowej  Ms Kelly ta oczywistość jednak nie dotarła, podobnie jak do naszych „zszokowanych”. Do tych ostatnich nie można mieć pretensji, gdyż codzienna praktyka III RP dobitnie pokazuje, że zagraniczne ustawy unijne oraz amerykańskie wdrażane są w Polsce z żelazną konsekwencją.   
 
Polscy „prawicowi politycy” ( bo o rządzącej agenturze nie warto nawet wspominać) nie wyjaśnili Polakom, że państwo w którym rządzą obce prawa nie jest suwerenne i zwie się kolonią, lub terytorium okupowanym. Przy czym nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie się oburzał na fakt nakładania przez okupanta nadmiernych jego zdaniem obciążeń, zdając sobie jasno sprawę, że obciążenia te i inne dolegliwości są prostą pochodną braku niepodległości i tą ostatnia sprawę należy zmienić.
 
Dla porównania, w Generalnej Guberni, nikt z Polaków nie wpadł na pomysł demonstracji przed siedzibą gubernatora Franka, w której protestowano by przeciw nadmiernym kontrybucjom, lub masowym egzekucjom. Nawet najgłupszy mieszkaniec GG rozumiał bez tłumaczenia, że byłby to absurd, a jedynym rozwiązaniem jest walka z okupantem wszystkimi dostępnymi środkami.
 
Dlatego dobrze by było, gdyby „prawicowi mężowie stanu” wpierw dobrze przemyśleli i pojęli sytuację międzynarodową w naszym narodowym kontekście, a potem owoce swych przemyśleń zaprezentowali swym zwolennikom.   Inaczej cała sprawa wygląda na reklamową przepychankę w celu politycznego zaistnienia takiego lub innego uśpionego agenta CIA.. No bo gdyby CIA nie dało zezwolenia na wspomnianą „demonstrację” to ona by się nie odbyła. Takie są zasady kolonialnej rzeczywistości.
 
  

[ii] https://www.youtube.com/watch?v=x8AeBAV4EIY 

KOMENTARZE

 • Taka to prawda
  Bardzo dobry wpis, popieram przemyślenia. Zawsze powtarzałem i powtarzam że problem to my mamy ale w Polsce ze swoimi sprzedawczykami jednak większości trudno to zrozumieć. Nawet tu na Neonie ciężko niektórym to pojąć. W Polsce Polacy i polskie prawo jest
  jedyne. Kto mówi inaczej ten po prostu pitoli głupoty a Amerykanie..... .
  Kiedyś miałem sytuację w której amerykański prawnik także pitolił jakoby Polska podpisała jakąś tam Konwencję Chicagowską i polskie prawo musi się do tego przystosować. To był tylko punkt widzenia amerykańskiego prawnika który nie wyobrażał sobie aby jakieś państwo miało inny przepis i pogląd niż amerykański. Jak dziecku musiałem tumanowi tłumaczyć że konwencja ta daje tylko wzory i szablony do przeprowadzania międzynarodowych spraw aby ułatwić procedury. Wtedy to dwie strony albo przyjmują jednogłośnie wzór postępowania albo nie chcą przepisów z tej konwencji używać. Proste ale nie dla ludzi zniewolonych lub myślących że są pępkiem świata. Tak samo z tymi najnowszymi chucpami. WON i basta. Jeżeli chcą nas bombardować to proszę bardzo, niebo wolne.
 • @Stara Baba 01:28:43
  Niestety tak nie jest.
  USA to klonia globalnej mafii żydowskiej.
  A mafia jak to mafią to bandyci.
  Bandyci nie przestrzegają prawa a wymuszają swoje racje siłą, terrorem, szantażem, groźbami.
  USA jako bandyci na usługach globalnej mafii żydowskiej dokładnie taką politykę prowadzą na świecie.

  Gdzie mogą działają poprzez ""naciski" jak nie działa to włączają bandyckie embargo (to zawsze skutkuje stratami dla ofiary) .. a jak ofiara nie ulega mimo wyrządzonych szkód to globalni bandyci włączają przemoc bezpośrednią czyli USArmy lub siły proxy czyli lokalnych lub najemnych terrorystów.

  A Solidaruchy już sprowadziły do Polski USArmy...
  To akt zdrady narodowej najwyższego rzędu.

  Niestety prawo między narodowe nie chroni przed globalnymi bandytami w najmniejszym stopniu patrz Jugosławia, Afganistan, Irak, Libia, Syria, Ukraina...Jemen, Etiopia
  Wszystkie te akty zbrodni wojennych o gigantycznym wymiarze zostały dokonane przez globalnych bandytów wbrew prawu międzynarodowemu.
  Dzisiaj solidaruchy sprowadzili globalnych bandytów do Polski.

  Polska jest bezbronna za sprawą polityki solidaruchów (PO i PIS)
 • Osmielam się nie zgodzić
  prawo USA w Polsce nie działa, ale JUST Act 447 daje instrument nacisku na słabe rządy w Polsce.

  Póki co (nie wiem jak długo) sytuacja Polaków w RP 3.5 różni się od sytuacji w GG

  pozdr
 • @MacGregor 10:22:13
  Proszę nie nadinterpretować mych twierdzeń. Nigdzie nie ma stwierdzenia, że sytuacja w GG i III RP jest identyczna.

  Jest diametralnie różna, choćby w tym, że w GG społeczeństwo masowo walczyło z okupantem, a w III RP masowo z nim współpracuje.

  Jedno jest natomiast identyczne. W GG i III RP mamy do czynienia z okupacją zmierzającą do całkowitego unicestwienia mieszkańców, lub przekształcenia ich w niewolników. W GG to się nie udało, w III RP udaje się doskonale.

  I to warto mieć na uwadze.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031