Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
383 posty 361 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Putin potwór czy zbawca?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tysiącletnie polskie doświadczenie w stosunkach z Zachodem, wykazuje że Polska nigdy nie była, nie jest i nie będzie jego partnerem, a jedynie ofiarą manipulacji, agresji i wyzysku.

Pierwsze salwy wojny „zachodniej społeczności międzynarodowej” z Putinem nastąpiły wcześniej niż to planowano, bo już w piątek 13 kwietnia, atakiem rakietowym na Damaszek[i]. Przyczyną tego pospiechu była decyzja OBWE[ii] o wysłaniu do Syrii misji sprawdzającej doniesienia o użyciu przez prezydenta Assada broni chemicznej przeciw własnej ludności cywilnej. „Społeczność międzynarodowa” nie mogła bowiem ryzykować kompromitacją spowodowaną niechlujstwem CIA, MI5 i Mossadu w organizacji tej kolejnej prowokacji, tak jak to miało miejsce w przypadku „otrucia przez Putina swych własnych obywateli w Londynie”. Rzekomo użyty w tej prowokacji rosyjski gaz bojowy Nowiczok, okazał się po pierwsze produkcji brytyjskiej, po drugie całkowicie niegroźny, tak że z „martwych wstali” i mają się dobrze zarówno Skripal, jak i jego córka, a domowe zwierzęta pozostawione w zapieczętowanym domu ofiar zdechły z głodu, a nie od działania „rosyjskiej borni chemicznej”. Nie ma to co prawda większego znaczenia, bo dokumentnie zidiocieli obywatele Zachodu i tak nic nie kojarzą, nie pamiętają i nie rozumieją. Większość nie wie nawet o wspomnianym na wstępie ataku rakietowym[iii], nie wspominając już o sprawie Skripala.
 
Gwoli klarowności należy tu dodać, że atak ten jest ostatnim krokiem w kierunku globalnego konfliktu nuklearnego, za nim jest już tylko anihilacja naszej Matki Ziemi. Również ten fakt umyka całkowicie świadomości zachodnich społeczeństw, a co gorsza ich „elit”. Stoicki spokój zachowują wszyscy „kompetentni” i odpowiedzialni za sytuację „politycy” oraz „autorytety moralne” z KKK (koszernym kościołem katolickim) na czele , a także  z pozostałymi zachodnimi (protestanckimi) związkami wyznaniowymi.
 
„Społeczność międzynarodowa” zainaugurowała swój ostateczny bój o wyzbycie się „tyranów”, wojną z jugosłowiańskim prezydentem Miloszewiczem. Potem było wiele innych, przykładowo z irackim Saddamem Huseinem, syryjskim Asssadem, libijskim Kadafim, itd. Głęboki humanitaryzm, moralność  i altruizm Zachodu nie pozwala mu walczyć z drugimi narodami;  jeżeli już to tylko z satrapami je uciskającymi!
 
Wczorajszy atak na Damaszek, to nie jest przedłużenie wojny z Assadem, ale jej początek z Putinem.   Waszyngton jasno dał to do zrozumienia[iv], obarczając Rosję  „ostateczną” zań odpowiedzialnością.  Logika żydowskiej hucpy jest tu jasna. Jeśli Zachód chce obalić legalnego i demokratycznie wybranego prezydenta Syrii, a na przeszkodzie temu stoją wojska rosyjskie i polityka Putina, to za wszelkie zbrodnie które „społeczność międzynarodowa” zmuszona jest popełniać rękami swych agentów islamskich terrorystów i za wszelkie prowokacje dokonywane przez MI5, CIA i Mossad odpowiada tylko i wyłącznie PUTIN. Jest to oczywiste dla każdego „myślącego” obywatela Zachodu, w tym też wszystkich polskojęzycznych „europejczyków”!
 
Tak więc pole bitwy i przeciwnicy są zdefiniowani. Z jednej strony „zachodnia społeczność międzynarodowa”,  z drugiej Putin. 
 
O ile Zachód stanowi dziś najbardziej zdeprawowaną i niebezpieczną formę imperium zła jaka kiedykolwiek istniała w historii Ludzkości, o tyle z Putinem sprawa nie jest już tak oczywista.  Jego ewolucja od funkcjonariusza KGB w NRD do światowego formatu męża stanu była długa i nieprosta. 
 
Z  Polskiej perspektywy najwięcej problemów narobiła sprawa smoleńska. W tym temacie wylano morze atramentu i ocean przestrzeni cybernetycznej. Dała ona też doskonałe pole do popisu polskojęzycznym podżegaczom wojennym podszywającym się pod „polskich patriotów”. Nie wdając się w szczegóły całego wydarzenia, których prawdziwość nie jest możliwa do zweryfikowania, sprawa jest prosta. Zamachu na samolot prezydenta III RP dokonała Rosja przy współpracy z Zachodem, który zapewne był pomysłodawcą projektu. 
 
Było to jeszcze w okresie rozkwitu idei „Europy od Lizbony do Władywostoku” tak pięknie wyartykułowanej przez przywódców Rosji, Niemiec i Francji na szczycie w Normandii. Żaden z tych przywódców nie zdawał sobie zapewne sprawy , jak mało w temacie światowej architektury politycznej (NWO) mają oni do powiedzenia. Taka „Europa”, nawet po trupie Polski, musiała być atrakcyjna dla pragmatyka Putina. Gdyby zamachu dokonała Rosja ze swej własnej inicjatywy, lub był to tylko nieszczęśliwy wypadek, to Waszyngton który oskarża Rosję nawet o spowodowanie gradobicia w Nebrasce, skwapliwie dostarczyłby prawdziwych lub sfałszowanych dowodów rosyjskiej zbrodni. Fakt dyskretnego milczenia CIA nawet w obliczu zainstalowanego obecnie w Warszawie  swego agenturalnego reżimu, może świadczyć tylko o jednym: o wzajemnie mitygującym obie strony współudziale w tej zbrodni. O pełnej impotencji politycznej i intelektualnej współczesnych Polaków świadczy to, że żaden znany publicznie komentator nie doszedł do tego prostego i oczywistego wniosku.  
 
Wniosek ten potwierdza tysiącletnie polskie doświadczenie w stosunkach z Zachodem, wykazujące że Polska nigdy nie była, nie jest i nie będzie jego partnerem, a jedynie ofiarą manipulacji, agresji i wyzysku. Nie zdawali sobie z tego sprawy wszyscy przywódcy Polski, poza pierwszymi Piastami, twórcami polskiej niezależności i potęgi. W kontekście rosyjskim nie zdawali sobie sprawy z tego stosunku Zachodu do Rosji również  przywódcy Rosji , w tym  Putin.  Jednak w przeciwieństwie do swoich polskich odpowiedników obdarzony jest on inteligencją i autentycznym patriotyzmem. Od lat obserwuję wszystkie jego działania i wypowiedzi i nie mam wątpliwości, że  dziś w pełni zdaje on sobie z tego sprawę. Dlatego też jest tak niebezpieczny dla Zachodu i tak wielką nienawiścią przezeń jest obdarzony. 
 
Czym więc jest dzisiejszy Putin dla Polski? Szansą i jak zwykle w Jej historii niewykorzystaną.
 

  

KOMENTARZE

 • Mam wrazenie ,ze Putin i Trump codziennie gadaja i razem walcza z NWO.
  Teatry dla swiata urzadzaja by osmieszyc NWO. Popatrzmy na ich zyciorysy i wyciagnijmy wnioski. Trumpowi na sranie bylo byc prezydentem USA skoro jest juz milionerem od lat. Po co na starosc taki klopot skoro mloda laska na twarzy mu siedzi. To samo z Putinem. Nie jest rzadny krwi jak Mao czy Hitler, kase ma a jednak sie poswiecil by Rosje zrobic wielka. Tak wiec badzmy dobrej nadziei, ze Ci dwaj cwaniacy uratuja swiat od zaglady i zrobia go lepszym miejscem a zydowskie przekrety sprowadza sie do handlu sznorowkami i pasta do butow jak bylo przed rokiem 1939.
 • Przywódca Kim Dzong Un ma rację !! ATOM !
  Młody energiczny Kim Dzong Un mówi że bandytów żydowskich można odstraszyć jedynie rozbudowanym arsenałem jądrowym !

  Słowianie ! ma rację Kim Dzong Un ? MA ! wyzwał Trumpa od starego dziada ! wyzwał złodziei żydowskich i co ? jajco !!!!!! a co robią bandyci żydowscy w Syrii ? mordują niszczą bezkarnie ! bo wiedza skurwysyn.. żydowscy że Syria nie ma ATOMU !!! więc sobie skurwysyn.. pozwalają !

  APEL Syryjczycy ! ZA WSZELKA CENĘ ZDOBYĆ ATOM i zagrozić bandytom żydowskim że następny atak rakietowy na Syrię to w zamian będzie uderzenie ATOMEM w Izrael !!!!

  Ireneusz Tadeusz SŁOWIANIN Lach . Atom odstrasza bandytów !
 • @ele 09:41:05
  Syria nie ma , ale ma IRAN. Świat arabski zrozumiał, że jak nie będzie się trzymał razem to każdy pojedynczo, prędzej czy później stanie się ofiarą USA.
  Trzeba jeszcze trochę czasu by zrozumieli to państwa robiący laskę USA pod dyktando żydo-amerykanów w ONZ.
  Czy sojusznicy jak Polska.
 • Dałem 5*, ale dobrze Pan to ujął, że...
  palce w tym bandziorstwie ma umoczone, nie Święty Apostolski Kościół Powszechny (czyli katolicki) a jakiś kościół koszerny który z Tym Pierwszym nie ma niczego wspólnego.
  Pozdrawiam
 • @ele 09:41:05
  Trudno to ująć bardzej sensownie i krótko . 100/100
 • @Jan Paweł 10:03:43
  Panie Janie Pawle,
  Pan dokonuje nadinterpretacji i chyba niepotrzebnie, bo czy na żydowskiej religii można zbudować coś pozytywnego?
  Wszystkie religie wywodzące się z żydowskiego pnia są szowinistyczne i służą syjonizmowi.
  Smutne jest tylko to, że ciągle dzisiaj tak wielu ludzi ulega złudzeniu, że chrześcijaństwo, katolicyzm są nie-żydowskie i są pozytywne.
 • autor
  To nie jest bitwa „zachodniej społecznośći międzynarodowej” z Putinem, tylko walka Żydów o ponowne podporządkowanie sobie Rosji, którą utracili w roku 1991.
  Bandytów żydowskich niczym nie można odstraszyć. Będą konspirować, łudzić, słodzić, kłamać, i walczyć aż do własnej usranej śmierci. Taka jest natura tej rasy.
 • @Rzeczpospolita 15:02:23
  Panie Dariuszu. Czy Pan Jezus był żydem?
  Zachęcam do wysłuchania:
  https://www.youtube.com/watch?v=eelC6Vw1OiY
 • Diagnoza bardzo poprawna.
  Zgadzam się z P.zupełnie że Polska nigdy nie była,nie jest i nie będzie partnerem zachodu.
  Nasza ojczyzna musi być silna zarówno gospodarczo jak i militarnie(przykład Turcji)aby zachód już nigdy więcej nie robił tego co doprowadziło do destrukcji naszej gospodarki po 1981.
  Widzimy że obecnie nie mamy szans na szybkie stanięcie na nogi ze względu na związane ręce w UE i skorumpowane rządy w całej Europie.Więc należy powoli wzrastać gospodarczo i militarnie a potem uderzyć.Z silnym krajem będzie liczyć się wsch.jak i zach.
  Narzekamy na rządzących zamiast znaleźć przywódcę i na tym budować partię która będzie alternatywą dla PO i PIS.Oni dla nas i za nas nic nie zrobią.Jest teraz dobry czas ze względu na kwestię żydowską,zdradzieckie elity,dojący nas zachód jak i niskie zarobki.Dajcie sobie panowie spokój z religią bo zachowujecie się jak mieszkańcy Afryki Północnej gdzie religia zatruwa umysły mieszkańców tych krajów przez więcej niż 2000 lat a skutki tego są bardzo widoczne.Zrozumiały to kraje zach.i robią co im się podoba.Należy dojść do kompromisu i zjednoczyć się w końcu.
  Na Rosji można zarabiać a nie tracić albo pozwalać zarabiać innym!
 • @Zdzich 20:38:24
  Tak, dlatego "społeczność międzynarodowa" piszę w cudzysłowie.
 • @dr nowopolski 22:04:22
  I slusznie. Tak samo nie ma czegos takiego jak "rasa ludzka" (human race), o czym spiewal tow. John Lennon. Sa natomiast Goje, i podporzadkujacy ich sobie Żydzi.
  Dodam, ze w Stanach Zjedn. Putin jest bardziej popularny niz Trump.
 • WPS
  Czy poniższy fragment, to pana pogląd, czy jedynie przytoczone "powszechne mniemanie polskich elit narodowych"?

  Bo jeśli to pana pogląd, to ie tyle wyjątkowo "śmiały", co nielogiczny.

  Równie nielogiczny jest drugi z pana poglądów:
  " Żaden z tych przywódców nie zdawał sobie zapewne sprawy , jak mało w temacie światowej architektury politycznej (NWO) mają oni do powiedzenia. Taka „Europa”, nawet po trupie Polski, musiała być atrakcyjna dla pragmatyka Putina."

  Zarówno przywódcy Francji, jak i Niemiec dobrze wiedzą czym jest istota NWO, bo są jej częścią- oczywiście na niższym poziomie.

  Gdyby natomiast Putin nie zdawał sobie sprawy i istoty NWO i jego głównych celów i najważniejszych celów pośrednich ( z tych pierwszorzędny, to zniszczenie władzy Putina i niedopuszczenie do rządów podobnego jemu, lub jeszcze twardszego, sukcesora oraz zwasalizowanie Rosji), to jego polityka nie wyglądałaby tak jak wygląda, a determinacja "Zachodu", aby Putina zamordować najpierw politycznie, a potem fizycznie, nie byłaby tak wielka.

  Pragmatyzm Putina ( po tzw. trupie Polski ) może wynikać jedynie z tego, że patrząc na głupotę i samobójczą, euroatlantycką i watykańską skłonność większości społeczeństwa nad Wisłą ( bo nie nazwę tego narodem polskim), trudno Putinowi, jako przywódcy Rosji, nie próbować 'dogadywać się' z poważniejszymi " parterami", czyli Niemcami i Francją niż z chorobliwie rusofobiczną polską " klasą polityczną".

  Pogląd natomiast o grze Putina w jednej drużynie z NWO, jest o tyle powszechny wśród tzw. " narodowo-katolickich" elitach, co i oparty na podsuwanych im przez Żydów antypolskich i atysłowiańskich schematach.
 • @stanislav 13:02:42
  Winno być wyżej napisane:

  Czy poniższy fragment, to pana pogląd, czy jedynie przytoczone "powszechne mniemanie polskich elit narodowych"?


  "Nie wdając się w szczegóły całego wydarzenia, których prawdziwość nie jest możliwa do zweryfikowania, sprawa jest prosta. Zamachu na samolot prezydenta III RP dokonała Rosja przy współpracy z Zachodem, który zapewne był pomysłodawcą projektu."

  Bo jeśli to pana pogląd, to nie tyle wyjątkowo "śmiały", co nielogiczny.


  A dalej jest już dobrze.


  Przepraszam ( pisane było bowiem w pośpiechu i w niewygodnej sytuacji ) i pozdrawiam autora.

  PZ
 • Autor
  Wiele spostrzeżeń wydaje mi się trafnych, ale po przeczytaniu
  // Zamachu na samolot prezydenta III RP dokonała Rosja przy współpracy z Zachodem, który zapewne był pomysłodawcą projektu. //
  nie mogę oprzeć się ciekawości.

  SKĄD TO WIESZ?
  pzdr
 • @stanislav 20:10:17
  Mój pogląd jest logiczny do bólu!

  1. szczegółów zamachu nie można zweryfikować, gdyż są w posiadaniu obcych (wrogich) służb specjalnych, włączając w to krajowe "polskie" okupacyjne służby.

  2. Na terytorium suwerennego mocarstwa, jakim jest Rosja, zamach terrorystyczny takiego formatu można zrealizować tylko przy współpracy z władzami tego państwa.

  3. Gdyby naszym "zachodnim sojusznikom" udało się go dokonać bez współpracy Rosji, to nie kłamałaby ona o "wypadku smoleńskim".

  4. Gdyby Rosja dokonała go na własny rachunek, to jak pisałem CIA i inne służby, przynajmniej dziś w dobie śmiertelnej konfrontacji z Rosją natychmiast by Ją o ten zamach oskarży, a milczą uciekając się do partackich prowokacji z "bronią chemiczną", co ma dostarczyć pretekstu do dalszych sankcji i w ostatecznym rozrachunku wojny z Rosją.


  Uczyć się logiki panowie!
 • @Almanzor 23:08:33
  Z dedukcji i to znacznie prostszej niż ta używana przez Szerloka Holmesa.

  Uczcie się dedukcji panowie!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031