Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
353 posty 311 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Dla Putina: prawie że niewykonalne zadanie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Analizę polityczną dramatycznej zmiany militarnych możliwości USA i Rosji dokonał wybitny niezależny amerykański publicysta.

Publiczne informacje na temat nowych rosyjskich systemów rakietowych spowodowały wiele zamieszania wśród zachodnich „elit”. Rezultatem tego był, między innymi, kolejny wywiad gwiazdy  amerykańskiej telewizji NBC Megyn Kelly z prezydentem Putinem. Ukazał on dobitnie całą bezpodstawność oskarżeń o rosyjskie mieszanie się w amerykańską kampanię wyborczą, „dowody” którego Putin nazwał „dobrymi dla gospodyń domowych, a nie dla poważnych ekspertów”, oraz szczegóły nowego uzbrojenia rosyjskiej armii.  O ile mi wiadomo, do tej pory Amerykanie nie wyemitowali całego wywiadu, obawiając się zapewne, że nawet dla „gospodyń domowych” okaże się on demaskatorskim.
 
 Cały półtoragodzinny wywiad można obejrzeć tu[i], jeśli zna się rosyjski i/lub angielski. W ogólnym zarysie dobitnie ukazuje on, z jednej strony,  przepaść intelektualną dzielącą przedstawiciela „dzikiego wschodu” Putina i „amerykańskich nadludzi” Kelly, a z drugiej bezgraniczną butę i arogancję Zachodu. 
 
Analizę polityczną dramatycznej zmiany militarnych możliwości USA i Rosji dokonał wybitny niezależny amerykański publicysta w swym najnowszym artykule[ii].   Szok amerykańskich „elit” związany z zaprezentowanymi przez Putina informacjami, opisuje on zgodnie z socjologicznym modelem (Five Stages of the Kübler-Ross Grief model). 
 
Obecnie zachodni przywódcy znajdują się na dwu pierwszych stadiach reakcji: zaprzeczenie i złość, choć pojawiają się już wśród nich pojedyncze głosy o konieczności negocjacji. Autor artykułu wątpi jednak by w przewidywalnej przyszłości Zachód mógł przejść dalsze stadia psychologicznej reakcji na zaistniałą rzeczywistość: depresję i akceptację faktów. A fakty te są wyjątkowo nieprzyjemne dla „jedynego supermocarstwa”, które nie posiada możliwości przeciwdziałania potencjalnym rosyjskim atakom, nie tylko na terytorium Stanów, ale i na każdą amerykańską instalację  gdziekolwiek w świecie, oraz potężne flotylle wojenne po nim również rozproszone. 
 
Ponieważ poziom intelektualny i psychologiczny obecnych zachodnich elit uniemożliwia im osiągnięcie piątego poziomu akceptacji rzeczywistości, to świat ciągle pozostaje w niebezpieczeństwie przerodzenia się obecnego konfliktu Rosji i USA w globalną (nuklearną) katastrofę. Autor podkreśla jednakowoż, że pomimo swej strategicznej przewagi nad Zachodem, Rosja nie spożytkuje jej pierwsza, gdyż oznaczałoby to zniszczenie naszego globu. Co więc pozostaje rosyjskim przywódcom? Autor tak to konkluduje (cytuję):
 
 
  „Końcowy rosyjski cel jest prosty i oczywisty: osiągnąć stopniowy i pokojowy rozpad zachodniego imperium, połączony ze stopniowym i pokojowym rozpadem jedno-polarnego porządku światowego rządzonego przez jednego hegemona i zastąpienia go porządkiem wielobiegunowym kolektywnie rządzonym przez suwerenne narody zgodnie z regułami prawa międzynarodowego.    Katastroficzne i niekontrolowane efekty są absolutnie niepożądane   i powinny być ominięte, jeśli to tylko możliwe.  Cierpliwość i koncentracja na końcowym celu będzie znacznie ważniejsza w tej wojnie o przyszłość naszej planety, niż szybkie reakcje i rozwiązania. ‘Pacjent’ musi być przywracany do rzeczywistości stopniowo. Orędzie Putina z 1 marca jest pierwszym tego krokiem, ale wiele dalszych będzie niezbędnych zanim pacjent ostatecznie się przebudzi.”
 
Nie będzie to zadanie łatwe, biorąc pod uwagę fakt, że dla globalistów „suwerenne narody rządzące się prawem”, to scenariusz nie do zaakceptowania.

  

KOMENTARZE

 • Autorze
  Aż niewiarygodne.

  https://warfiles.ru/176411-ssha-obvinili-rossiyu-v-polomke-avianosca-dzherald-r-ford.html?utm_source=topwar.ru&utm_medium=picture_of_day
  Opis możliwości najnowszego lotniskowca USA Gerald Ford. A właściwie o ich braku. Zaprojektowali go i wybudowali sabotażyści?

  http://x-true.info/67510-ssha-obvinili-rossiyu-v-polomke-avianosca-dzherald-r-ford.html
 • Autorze
  FULL Unedited Interview of Putin With NBC's Megyn Kelly
  https://www.youtube.com/watch?v=E_WPk6Rxx00
 • Autorze
  Testy hipersonicznego pocisku rakietowego Ch-47M2 Kindżał (wideo). Rosyjskie Ministerstwo Obrony opublikowało nagranie z testów hipersonicznego pocisku rakietowego Ch-47M2 Kindżał. Może on rozwijać prędkość do 12000 km/h i niszczyć cele oddalone o około 2000 km. Podczas corocznego orędzia do Zgromadzenia Federalnego prezydent Rosji Władimir Putin ujawnił kilka nowych systemów uzbrojenia. Jednym z nich jest hipersoniczny pocisk rakietowy Ch-47M2 Kindżał. Jest on testowany na ciężkim myśliwcu przechwytującym MiG-31. „Jego testy zostały pomyślnie zakończone, a co więcej, od 1 grudnia ubiegłego roku kompleks zaczął pełnić pilotażową służbę na lotniskach Południowego Okręgu Wojskowego" powiedział rosyjski prezydent. Po zrzuceniu pocisk leci samodzielnie z prędkością dziesięciokrotnie przekraczającą prędkość dźwięku, wykonując cały czas manewry. Pozwala to mu przeniknąć przez wszystkie istniejące systemy obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, niszcząc cel w ciągu kilku minut od odpalenia. Pocisk przenosi zarówno bojowe głowice konwencjonalne, jak i jądrowe.

  https://youtu.be/uqfIZxu2urM
 • Globaliści dostali dotkliwego kopa od Putina.
  Ciekawe jak zareagują.
  Na pewno mają jakieś "Asy" w rękawie (tajne technologie wojskowe).
  To może być np. broń biologiczna nad którą pracuję bezczelnie w wielu laboratoriach rozmieszczonych poza USA.

  Sądzę jednak że wywiad Rosji ma dobry wgląd do największych tajemnic globalistów.
  Ten dobry wgląd to Rosyjska V kolumna żydowska na zachodzie.
  Globalna mafia też jest żydowska ale nie wszyscy żydzi są globalistami.
  Są porządni żydzi i to oni są okiem i uchem Rosji w tajnych laboratoriach i gabinetach globalistów.

  Identycznie było po II wojnie światowej np w kwestii bomby atomowej
  ale nie tylko (Rosja skopiowała lub wykorzystał wiele technologii zachodu).

  Globaliści są infantylni.. i coś mi się wydaje że zechcą odpowiedzieć Putinowi tym samym.. czyli też pokażą parę swoich "asów".
 • Autorze
  Oskarżają Putina, a ten zrzuca winę na... żydów. Sugestia, że w amerykańskie wybory mogli ingerować żydzi, spotkała się z oburzeniem na całym świecie. Putin wini żydów za ingerencję w amerykańskie wybory. Mało który temat tak bardzo porusza amerykańską opinię publiczną jak to czy Rosjanie mieli wpływ na wyniki wyborów prezydenckich w 2016 roku. Jedna strona sporu uznaje za pewnik, że jakby nie Kreml to Trump nie zostałby prezydentem, podczas gdy druga zarzuca im, że nie umieją przegrywać i, że cała hucpa z Rosjanami ma na celu zmusić Trumpa do odejścia ze stanowiska. Rosjanie od początku twierdzili, że w żaden sposób nie próbowali wpłynąć na wybory, ale ostatnio oliwy do ognia dolał sam Putin, który w rozmowie z amerykańską dziennikarką stwierdził, że ingerencja może i była ale niekoniecznie stali za nią Rosjanie. W zeszłym tygodniu dziennikarka telewizji NBC, Megyn Kelly udała się do Rosji aby przeprowadzić wywiad z Władimirem Putinem. Była to już druga jej rozmowa z kremlowskim satrapą i świadkowie twierdzą, że przed włączeniem kamer obydwoje świetnie się dogadywali ale miła atmosfera szybko wyparowała gdy Kelly zaczęła pytać go o ingerencję w wybory i niedawny akt oskarżenia wobec 13 Rosjan z petersburskiej „Farmy Trolli”, których działalność miała zwiększyć chaos w i tak trudnym roku wyborczym. Putin standardowo wyparł się jakiejkolwiek wiedzy o działaniach własnego wywiadu w USA.

  Putin: to nie musieli być Rosjanie.

  Kelly nie uwierzyła mu i zaczęła się dopytywać o tych trzynastu oskarżonych, których szefem ma być Jewgienij Prigożin, oligarcha z wewnętrznego kręgu prezydenta, nazywany czasem „Kucharzem Putina”. Prezydent Rosji, tłumacząc się ze swojej rzekomej niewiedzy, rzucił, że oskarżeni wcale nie muszą być Rosjanami a, na przykład, Ukraińcami, Tatarami albo żydami, którzy zaledwie posiadają rosyjskie obywatelstwo i równie dobrze mogli pracować dla samych Amerykanów. Amerykanie powinni według niego to sprawdzić i znaleźć twarde dowody zanim zaczną rzucać oskarżenia na Rosję. Cały wywiad z Putinem trwał ponad dwie godziny i nie został jeszcze opublikowany, ale w ramach promocji stacja NBC puściła ten fragment. I wkrótce rozpętała się burza. Mało kto, co poniekąd było do przewidzenia, przejął się oskarżeniami rzuconymi na Ukraińców i Tatarów. Jednak sugestia, że w amerykańskie wybory mogli ingerować żydzi, spotkała się z oburzeniem. Liga Przeciwko Zniesławieniom (ADL) jedna z najstarszych i najważniejszych organizacji żydowskich na świecie stwierdziła, że jest bardzo niepokojące, że Putin powtarza klasyczne antysemickie stereotypy, które od setek lat są plagą w jego kraju. Nie zabrakło również odniesienia do „Protokołów mędrców Syjonu” stworzonego przez carską Ochranę antysemickiego paszkwilu. Podobnie jego uwaga skojarzyła się Komitetowi Żydów Amerykańskich, która to organizacja wezwała go do złożenia wyjaśnień. Julia Davis, znana amerykańska dziennikarka pochodzenia ukraińskiego, zarzuciła mu, że uważa, że tylko rdzenny Rosjanin może być obywatelem Rosji. Richard Blumenthal, demokratyczny senator pochodzenia żydowskiego, stwierdził, że uwaga Putina powinna zostać potępiona przez światowych przywódców. Zaatakował też Trumpa pytając, dlaczego prezydent USA milczy w takiej sytuacji. Tim Kaine, gubernator Wirginii i były kandydat na wiceprezydenta spytał na twitterze dlaczego Trump kryje tego antysemickiego dyktatora. Zamieszanie wokół słów Putina to świetna wiadomość dla Kelly i jej stacji, NBC. Cały wywiad z Putinem zostanie bowiem wyemitowany w specjalnym wydaniu jej programu w piątek. Zainteresowanie tym programem i tak było spore, głównie dzięki przeciekom, że jedna z odpowiedzi Putina dowodzi, że Trump kłamie. Jednak kontrowersje wokół antysemickiej wypowiedzi prezydenta FR sprawiły, że zainteresowanie piątkowym programem jest wprost gigantyczne. Wielu ekspertów od rynku medialnego uważa, że dzięki ostrej reakcji środowisk żydowskich piątkowy program będzie miał świetną oglądalność.
 • @Oscar 18:19:20
  Trump chce karać dilerów narkotykowych śmiercią. Prezydent USA Donald Trump powiedział w sobotę, że USA powinny rozważyć wprowadzenie kary śmierci lub dożywotniego więzienia za przestępstwa narkotykowe - poinformował w niedzielę portal CNN.

  "Myślę, że to temat nad którym musimy zacząć myśleć. Nie wiem, czy jesteśmy na to gotowi - nie wiem, czy ten kraj jest na to gotowy", powiedział Donald Trump podczas wiecu wyborczego republikanina Ricka Saccone.

  Trump powiedział, że osoby skazane za zamordowanie jednej osoby w niektórych przypadkach stają w obliczu wyroku śmierci lub dożywotniego więzienia bez możliwości zwolnienia warunkowego.

  Dodał, że ktoś może "zabić 5 tys. osób narkotykami, ponieważ je przemyca, zarabia dużo pieniędzy, a ludzie umierają", a następnie nie poniesie tak wysokiej kary.

  "To dlatego mamy problem" - powiedział Trump. (...) "Ci ludzie zabijają nasze dzieci i zabijają nasze rodziny, a my musimy coś zrobić".

  Trump dodał, że nie można poprzestać na tworzeniu komitetów, w których ludzie spotykają się, "zjadają posiłek i rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają, a dwie godziny później piszą raport".
 • @kula Lis 67 17:53:22
  Nie opowiadaj, pełny wywiad trwa ponad godzinę, a nie 20 minut.

  https://youtu.be/9mhi_AyQAyw
 • @kula Lis 67 18:08:53
  nie bardzo rozumiem, po co ujawnił,

  zazwyczaj ujawnia się makiety, aby wpuścić przeciwnika w kanał, tj. wejście w opracownia bez przyszłości.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031