Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
353 posty 311 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Ideowe korzenie zachodniego imperium zła

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przyczyną takich a nie innych cech Amerykanów są kalwinistyczne korzenie europejskiej emigracji na kontynent amerykański jeszcze w okresie kolonialnym.

Narastająca konfrontacja w Syrii ,wszystkich przeciw wszystkimi,  przeciwstawiła sobie również dwu głównych członków NATO: Stany Zjednoczone i Turcję.   Elokwentny prezydent tej ostatniej, Erdogan nie zawahał się nazwać[i] swego natowskiego partnera „dwulicowym, kłamliwym, oszukańczym państwem”; a także „maszyną kłamstwa”. Zdał on sobie zapewne sprawę, z tego co Rosjanie doświadczyli już na własnej skórze , że dzisiejsza Ameryka nie jest sposobna do dotrzymywania jakichkolwiek umów.   Władza centralna w tym państwie nie istnieje, jest za to kilka konkurujących ze sobą centrów, jak Biały Dom, Pentagon, CIA, NSA, itd.. Prezydent Turcji nie jest lepszy od swych amerykańskich kolegów, tak jak Stany nie są lepsze od Imperium Otomańskiego, ale nie zmienia to  faktu celności jego wypowiedzi.
 
Warto jednak zadać sobie pytanie, czy obecne cechy państwa amerykańskiego są czymś nowym, czy też  jest to zaszłość historyczna? Według mego rozeznania USA, jak i reszta tzw. „świata zachodniego” były zawsze takie; jedynie lepiej maskowały swe „walory”. O ile dawniej Zachód zawsze zrywał umowy i zobowiązania,  gdy tylko mu one nie dopowiadały, to teraz zrywa je zanim jeszcze wyschnie atrament na podpisach po nimi. Ciekawy przyczynek do tego zagadnienia daje artykuł[ii] amerykańskiego znawcy tego zagadnienia.
 
Twierdzi on mianowicie, że przyczyną takich a nie innych cech Amerykanów są kalwinistyczne korzenie europejskiej emigracji na kontynent amerykański jeszcze w okresie kolonialnym. Według ideologii Kalwina[iii], ludzie są tak źli z natury, że  nikt nie zasługuje na zbawienie, bez względu na to jak dobrych czynów  by nie dokonywał. Bóg Kalwina wyselekcjonował jednak grupę „wybranych”, którzy bez względu na swą kondycję uzyskają od niego zbawienie. Wniosek z tego prosty, że bez względu jak by się nie postępowało, nie wpłynie to na transcendentalny los człowieka. Nie będę tu przytaczał całej opisanej i zinterpretowanej przez autora historii Ameryki, cytując jedynie konkluzje:
 
 
„Właśnie Kalwinizm potrzebny był do poszerzania geograficznych i kulturowych interesów sfery anglosaskiej. W celu prowadzenia ogromnych inwestycji   w obszarze wytwórstwa w Europie, oraz eksplorowania i eksploatacji reszty świata, potrzebna była ideologia która legitymizowała lichwę (w Średniowieczu była ona zakazana), oraz nieokiełznane skąpstwo i wyzysk, czyli kumulację ogromnych dóbr w obliczu rosnącej nędzy ogółu. A to wszystko w ramach religijnego kontekstu kalwinistycznego było właśnie dozwolone. No bo jeśli założyć, że deprawacja człowieka jest uniwersalna i nikt nie zasługuje na zbawienie, to ludobójstwo Indian, opresja marginalizowanych grup, nędza robotników, anihilacja życia ludzkiego w coraz to krwawszych wojnach, jest niczym więcej jak naturalnym efektem ludzkiej nienaprawialnej degrengolady. Nie ma znaczenia ilu ‘czerwonoskórych’ zabija się w ramach boskiego planu dla cenionych wybrańców, ani nie ma znaczenia ilu biedaków, roboli, ‘niewiernych’, czy nawet zwykłych ludzi jest poświęconych dla wprowadzenia absolutnie obłędnych   dekretów kalwinistycznego boga. Tak więc Kalwinizm był wygodnym narzędziem dla tych, których zwano w Ameryce ‘Pielgrzymami’, czy ‘Purytanami’; a składających się z „białej anglosaskiej protestanckiej elity” (tzw. WASPs[iv]); w eksploatacji, zniewoleniu i anihilacji coraz to większej liczby ludzi w celu akumulacji coraz większej ilości bogactwa. 


 
 Za wyjątkiem garstki katolików ze stanu Maryland, przeważająca większość europejskich kolonistów stała się członkami ciągle rozrastającej się liczby wszelakich protestanckich sekt, które miały ideologiczne korzenie w wymysłach Kalwina i Lutra. 

 
 
Duchowym katalizatorem liberalnych i wolnomularskich wartości, w głównej mierze jawi się być Kalwinizm, jako wielkie złajdaczenie autentycznego chrześcijaństwa. Jest on odpowiedzialny za powszechną akceptację wśród obywateli USA dogmatu o amerykańskiej wyjątkowości, co stanowi największe zagrożenie dla dobra ludzkości.”

 
 
Dla dokładności opisanego tu wizerunku, konieczna jest uwaga, że zarówno protestantyzm,  wolnomularstwo, czy bolszewizm jawią się być żydowskim wytworem, jak zresztą wszelkie wielkie społeczne  zło powstałe kiedykolwiek w historii ludzkości.
 
 

[iv] https://en.wikipedia.org/wiki/White_Anglo-Saxon_Protestant 

KOMENTARZE

 • Jeżeli jest ktoś kto w przesłanie tego posta nie wierzy, to powinien...
  koniecznie obejrzeć film Pana Grzegorza Brauna pt "Luter i rewolucja protestancka".
  Satanistyczna Ameryka ma swojej korzenie w satanistycznym Protestantyźmie.
 • Główym kozeniem "imperium zła" także jevishamerykańdogmat prmatu wyjątkowości Starego Testaentu i talmudyccznej rasyskiego jest
  Stary Testament w świEtle wYników badakorzeni sjonistycznych kolonizatorów w Palestynie jest hadą mitologiczną i na Mszach ŚwiętyCH katolickich słuchany jest bna siedząco jako źródło anaLOgii wykorzystane w przypowieciach EWangelii. lUTROWIE I JEHOWCY KŁONNI SĄ DO ignorowania różni między Starym a Nowym Testamentem i prymatu pierwszego przykazania Dekalogu Judeokatolicy wykreowani i wyselekcjonowani przez Urząd do Spraw Wyznań PRL pod kierunkiem Julii Brydtyngier, Kąkola i Mazura dzięki porozumieniu między PRL a Kościołem z kwietnia 1950r w celu opanowania Watykanu przy pomocy Polskiego Episkopatu również działają w kierunku przedstawienia dogmatu wyjątkowości talmudycznej rasy kurtuazyjnie nazwanych "starszych braci w wierze" i obecnie kult holocaustu zaczął zwalczać nawedt kult katastrofozamachu smoleńskiego za stosowanie pojcia narodu polskiego bez sprecyzowania czy chodzi o potomków Sarmatów, czy rzymskich legionistów, którzy zabłądzili w litewskich puszcch. Ristrzygnięcie sporu noże być nieco ułatwione dzięki książce profesora Uniwersytetu Hebrajskiego Shmula Sanda "Naród wymyślony"
 • @Autor
  Politycy amerykańscy stosują się dokładnie do recept zapisanych przez Machiavelli-ego. To samo dla Polaków zalecał Roman Dmowski.

  Nie ma więc żadnego powodu do histerii.
 • @programista 14:15:25
  Jeśli chodzi o Dmowskiego to dla mnie nowość. Być może myli ktoś pragmatyzm z Machiawelizmem (wyjątkowo negatywnym określeniem).

  Politycy amerykańscy i zachodnio europejscy od dawana postępują według recept samego szatana. Histerii w mym artykule nie znajduję, natomiast powody do ogromnego zaniepokojenia losami ludzkości (a więc i mym własnym) są od dawna jasno widoczne. Wielu uświadomionych ludzi na całym świecie podnosi ten problem coraz bardziej masowo, niestety nie ma wśród nich Polaków.
 • @dr nowopolski 15:29:09
  Czego się szanowny Autor niepokoi losem ludzkości?
  Każdy kto chce może żyć zgodnie z zaleceniami religii katolickiej i na pewno spotka go nagroda w niebie. Bez woli Boga włos z głowy nikomu nie spadnie.

  Inną sprawą jest zaś to, że katolicka etyka nie jest skuteczna w zabieganiu o materialne, ziemskie doczesne dobra. Ale dla katolika nie powinno to mieć znaczenia.
 • @programista 15:51:29
  Niepokoją się losem ludzkości wszyscy rozumni i dobrze poinformowani ludzie. Nie ma tu nic do rzeczy wiara katolicka, czy jakakolwiek inna, ani osobiste zachowanie, ani tak jak nie wiadomo skąd tu wyciągnięty Dmowski.

  Zamysłem autora cytowanego artykułu i moim było uzasadnienie i interpretacja zachowań zachodnich "elit" w kontekście tego co czynią one obecnie na świecie. A co czynią to nawet ślepiec zobaczy jeśli tylko chce!


  Nie nie to nie Putin, panie programisto, stawia świat na krawędzi anihilacji i szerzy obłędne wojny i chaos! A nawet jeśli by przyjąć te zachodnie kłamstwo za prawdę, to i tak trzeba by się bardzo przejmować nadchodzącym kataklizmem. Gratuluję spokoju ducha i samozadowolenia.
 • To jest dosyć trudne zagadnienie
  Kalwinizm może miał pewien wpływ na rozwój i charakter Imperium, ale chyba ważniejszą przyczyną było to, że wszyscy ci którzy podpisali "Deklarację Niepodległości" byli bez jednego wyjątku masonami. I to oni rządzą naszym krajem bez przerwy od ponad ćwierć milenia.
 • @telewidzacy 10:14:09
  Nie umiesz pisać po polsku?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031