Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
347 postów 274 komentarze

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Obecne Stany Zjednoczone oczami inteligentnego Amerykanina

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Aby przybliżyć polskojęzycznemu czytelnikowi autentyczny obraz USA widziany oczyma amerykańskiego inteligenta, przedstawiam poniżej moje tłumaczenie artykułu pt. „The Good News About the Trump Presidency: Stupid Can be Good!”

 Aby przybliżyć  polskojęzycznemu czytelnikowi autentyczny obraz USA widziany oczyma amerykańskiego inteligenta (tak tacy się też zdarzają!),  przedstawiam poniżej moje tłumaczenie artykułu[i] pt.„The Good News About the Trump Presidency: Stupid Can be Good!”pochodzącego z niezależnych mediów.

 
 
 
Na progu pierwszego roku prezydentury wydaje się być uprawnione stwierdzenie, że za wyjątkiem neo - konserwatystów i grupki twardych zwolenników, wszyscy inni są przerażeni tym co ubiegły rok przyniósł Stanom i reszcie świata.  Ci którzy nienawidzili Trumpa nienawidzą go dziś nie mniej, ci którzy tak jak ja, wiązali z nim nadzieje, muszą zaakceptować fakt, że nie zmaterializowały się one.  Sądzę, że jeśli wyobrazimy sobie prezydenturę Hilary Clinton, to słowo najlepiej ją określające jest „zło”.  Podobnie, jeśliby szukać słowa najlepiej przedstawiającego prezydenturę Trumpa, to słowem tym byłaby „głupota”. 
 
Nie mam nawet zamiaru wyliczać tych głupot, które on zrobił lub powiedział podczas roku swej prezydentury; ci co myślą inaczej mogą w tym miejscu zaprzestać czytania.  Stwierdzenie to nie przynosi mi żadnego komfortu, gdyż miałem nadzieję na wypełnienie choć części przedwyborczych obietnic.  Moje poparcie dla niego oparte było głównie na fakcie, że nie był on Hilary, która jak ciągle wierzę, doprowadziłaby do wojny USA z Rosją. 
 
Poza tym, przypominając sobie jego inauguracyjne przemówienie, odczuwam boleśnie utraconą szansę odbudowania suwerenności USA oraz ich obywateli a także  powrotu do cywilizowanej i racjonalnej polityki. Przy czym, określając obecną prezydenturę mianem „głupiej”, mam na myśli nie tylko Trumpa, ale całą jego  administrację.  Nie mam przy tym na myśli Kongresu, gdyż ten był głupi odkąd sięgam pamięcią.  Jeśli ktoś zakwestionuje mą ocenę całej amerykańskiej administracji, składającej się rzekomo z wybitnych polityków, prawników i akademików, odpowiem prosto że nie oceniam jej poprzez cv tychże, ale poprzez konkretne wyniki ich pracy.  Administracja produkująca masę głupot jest głupia, to oczywiste. Głupota ma wiele postaci.  Przykładowo, groźby pod adresem Korei Północnej są przerażającą formą głupoty.
 
Są jednak także dobre formy głupoty, jak na przykład decyzja uznania Jerozolimy za stolicę Izraela. takie formy ciepło odbieram.  Czemu?  Bo to osłabia Anglo -syjonistyczne Imperium.  Pomyślcie ile szkody przynosi to USA, w postaci spadku reputacji, która i tak była bliska zera, ale również w stosunku do możliwości politycznego oddziaływania na Bliskim Wschodzie. Do tej pory było to tajemnicą poliszynela, a teraz stało się publicznym faktem:

 
USA =Izrael & Izrael= USA
 
I to jest bardzo dobre!  Jedynymi, którzy nie zgodziliby się z tą oceną są Honduras, Gwatemala,  Marszale, Togo i oczywiście sam Izrael.
 
Amerykańska polityka zagraniczna osiągnęła taki stopień głupoty, że nawet najwierniejsze marionetkowe reżimy, takie jak Wielkiej Brytanii, Korei Południowej, Norwegii czy Japonii, (ale nie III RP – uwaga tłumacza) zmuszone były ją potępić, przynajmniej publicznie!
 
Wielka w tym zasługa Nikki Haley, która po katastrofalnym głosowaniu przeciw USA, uciekła się do szantażu wobec państw członkowskich ONZ, ale również samego Trumpa, który oficjalnie poparł jej działania.
 
Podobnie jak Obama, którego działania pchnęły Rosję i Chiny sobie w ramiona, Nikki Haley i Trump mogą sobie pogratulować międzynarodowej konsolidacji przeciw Izraelowi i całemu Anglo -syjonistycznemu Imperium.
 
Ale dobra głupota nie kończy się na tym.  Fakt, że amerykańskie elity walczą ze sobą zawzięcie przy pomocy śledztw, groźby impeachmentu, skandali i wszelakich oskarżeń, jest błogosławieństwem, bo zmagając się ze sobą nie mogą skoncentrować się na swych prawdziwych wrogach.  Przez wiele miesięcy prezydent rządził za pomocą „tweetów”, które nic nie znaczyły w kontekście tworzenia amerykańskiej polityki.  Wynikają z tego zarówno ryzyka, jak i szanse:
 
Ryzyka:Gdy nikt nie ma władzy, rządowe agencje robią co chcą, jak to już miało miejsce w drugiej połowie prezydentury Obamy, kiedy to Departament Stanu robił jedno, CIA drugie, a Pentagon trzecie.  Spowodowało to walki wewnętrzne sojuszników USA  na Bilskim Wschodzie, gdyż każdy „sojusznik” był podwładnym innej amerykańskiej agencji rządowej.   Ryzyko jest oczywiste.  Kiedy Departament Stanu dochodził do porozumienia z Rosją w sprawie Syrii, następnego dnia Pentagon torpedował je atakując siły syryjskiego rządu.  Niedawne ataki amerykańskie na rosyjskie bazy w Syrii wpisują się dokładnie w ten obraz.  Rosja od dawna skarży się, że USA nie są sposobne do jakichkolwiek trwałych porozumień, co stanowi oczywiście wielki problem.
 
Szanse: W sytuacji gdy nikt nie kontroluje państwa, Anglo – syjonistyczne Imperium nie jest w stanie skupić się na jakimś konkretnym celu.  Pomyślcie o samochodzie,  w którym pasażerowie walczą o dostęp do kierownicy.  Musi on wylądować w rowie.  Jest to złe dla pasażerów, ale dobre dla otoczenia.  Mało tego.  USA równocześnie grożą aż 9 państwom: Afganistanowi, Syrii, Rosji, Iranowi, Korei Północnej, Wenezueli, Turcji, Pakistanowi i Chinom.  Jeśli Stany zaangażują się w konflikt z jednym z nich, to da to pozostałym możliwość potajemnego szkodzenia agresorowi.  Ale sprawy mogą posunąć się dalej, jak na przykład na Filipinach, które zawsze były posłuszną kolonią USA, a teraz ich prezydent Duarte nie waha się publicznie obrażać amerykańskiego prezydenta .
 
Podkreślam, że nie próbuję malować optymistycznego obrazu sytuacji!  Kontrolowanie przez ignorantów i głupców arsenału nuklearnego wystarczy do poważnego zaniepokojenia, ale pragnę zasugerować klika spraw.  Bez względu jak głupi jest Trump, Hillary na jego miejscu byłaby niezrównanie gorsza. 
 
Poza tym, próżnia władzy w Waszyngtonie ma swe dobre aspekty.  Jeśli założymy, że wszystko co osłabia Anglo - syjonistyczne Imperium  jest dobre, w tym także dla Amerykanów,  jako wszystko co zbliża upadek Imperium, to powinniśmy dziękować za wiele tego co wydarzyło się w ubiegłym roku.  Imperium zaczęło się sypać już za Busha juniora, proces ten kontynuowany był za Obamy, ale dopiero Trump nadał mu ogromne przyspieszenie, podnosząc go na nowy jakościowo poziom.
 
Zagrożenia na przyszłość są ciągle ogromne, ale Imperium przegrywa, a jego oponenci wygrywają.  A to jest bardzo pozytywnym trendem.
.
 

KOMENTARZE

 • Tak jest.
  :)
 • Inteligentny tlumacz artykułów
  Myślę, że wystarczyłby translator Google.

  Mamy rozumieć, że pan popiera tezy zawarte w artykule. Szczególnie tą która mówi, iż tzw. „amerykańscy politycy” bez wyjątków są po zabiegu lobotomii, co miałoby tłumaczyć ich beznadziejnie niski poziom intelektualny?
  Wiem, że ludzie mieszkający w USA, tylko jej terytorium uważają za cały świat, resztę populacji świata uznając, co najwyżej, za upierdliwe insekty. Zapewniam pana, że cała reszta świata to 25 razy więcej ludzi jaka mieszka na tym waszym, giełdowym półwyspie.

  Wracając do meritum.

  Czy tak ciężko jest zauważyć, iż na całym świecie, rządzący premierzy, prezydenci i inna polityczna swołocz, to ludzie o czaszko-mózgowych problemach zwanych mocrocefalią?
  Stan taki, utrzymuje się już tysiące lat na Ziemi, wystarczy tylko pogrzebać w kronikach historii. Imperia upadają i powstają, tworząc następnych bezmózgich imperatorów.

  Konkluzja.

  Czy nie sądzi pan, że w ich postępowaniu trudno znaleźć sens, logikę i konsekwencję, a wie pan dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta, lepiej być uznawanym za debila, imbecyla, jak za bandytę i mordercę, gdyż tych pierwszych zamyka się w pokoju bez klamek, a tych drugich, co prawda nie często, spotykają o wiele cięższe kary.
  Wszyscy politycy świata to marionetki w teatrze kukiełkowym, gadające głowy w telewizornii, jedni mniej inni bardziej wrajemniczeni!
  Rządy sprawują nie ci których widać, tylko reżyserzy „z za kotary”. Którzy prowadzą grę z nami, robią z nami co chcą, boją się tylko Boga, dlatego niszczą nas i mordują na przeróżne sposoby, ma to tak wyglądać, że ludzkość to banda popie…leńców i sama, poprzez zbyt małe mózgi robi sobie kuku!

  Kim są ci którzy się ukrywają, jednocześnie nami pomiatają, robią roszady, popychają jednych przeciwko drugim, mącą, wprowadzają destrukcje i chaos.

  Oto oni:

  Świat przed potopem, ok. 4 400 lat temu - rządzony był przez upadłych aniołów, ich potomstwo z ludzkimi kobietami - Nefilimów - gigantów oraz dalsze potomstwo Nefilimów czyli bastardy (hybrydy). Rządy te i społeczeństwa zostały zniszczone w potopie, przeżyli jedynie upadli aniołowie.
  Starożytny Egipt. Rządy faraonów Nefilimów - gigantów potomków upadłych aniołów a kapłaństwo - rodzeństwo Nefilimów stanowiło trzon nasienie węża. Pożniej tworzące Rzym i tzw. cywilizację łacińską.
  Problem polega na tym, że oni nie są ludźmi stworzonymi przez Boga i nie posiadają duszy i sumień. Upadłe anioły, spółkując z ludzkimi kobietami po potopie, uszkodzili, zniekształcili, prawie cały ludzki genotyp.
  Słowo - Żyd nie oznacza tylko członka religii starozakonnej czyli rzeczywistych Izraelitów posłusznych Torze czyli pismom Mojżesza. Termin - Żyd jest kodem bastardów - głównie dla Żydów wtajemniczonych. W rzeczywistości Żydzi nie wielbią Boga, ale wielbią Lucyfera (upadły anioł) pod wszelkimi jego postaciami, począwszy od Amen-Ra z Egiptu, Zeusa i jego syna Apolla z Grecji i Rzymu a skończywszy na otwartym wielbieniu szatana w Watykanie.
  Nefilimy i bastary upadłych aniołów wyróżniały się szczególnym okrucieństwem oraz zdolnościami wojennymi. Lucyfer, władca tego świata obsadzał najważniejsze stanowiska polityczne głównie tymi, którzy gwarantowali jemu bezwzględne posłuszeństwo. I tak jest do dzisiaj!

  Trzon Nefilimów, 13 najważniejszych linii rodowych:

  Bundy, Collins, Dupond, Freeman, Kennedy, Li, Onassis, Reynolds, Rockefeller, Rothschild, Russel, Van Duyn, Windsor.

  Istnieją także inne rodziny, które posiadają podobne połączenia i nigdy nie zawierają małżeństw z innych linii genetycznych:

  Merovingian, Disney, Krupp, McDonald, Mellon, Carnegis, Duke, Stillman, Baker, Wartburg, Whitney, Bronfman, Cabot, Shaw, Bacon, Perkins, Forbes, Cisneros, Hearst, Oppenheimer, Soros

  Za publikowanie owych informacji, Fritz Springmeier odsiedział od roku 2003 9-cio letni wyrok więzienia. Fritz pierwszy ujawnił detale, w jaki sposób władze (upadłe anioły) kontrolują wszystkie religie świata! Obecnie wiadomo powszechnie, że wszystkie większe religie są kontrolowane przez Watykan w Ekumenie.
  Rodziny Nefilimów charakteryzują się kilkoma ważnymi detalami.
  Najważniejsze jest to, że nie mieszają się z innymi liniami genealogicznymi. Ich nazwiska można spotkać niemal w każdej Encyklopedii, w każdej gazecie, ponieważ ONI praktycznie rządzą całym światem i to oni posiadają wszystkie nasze ciężko zarobione pieniądze.
  Istoty te są odpowiedzialne za wszystkie wojny i klęski ludzkości, ponieważ praktycznie wszystkie rządy państw, zwłaszcza od roku 1776 to oni lub ich bezpośrednie potomstwo!

  Jak bastardy się rozpoznają?
  Mają to we krwi, aby ukrywać swoją tożsamość przed innymi, ponieważ mają wiele powodów do ukrywania się i zacierania wszystkich śladów po swych zbrodniach . Dlatego często zmieniają swoje nazwiska. Religia Judaizmu jest dla nich jedynie przykrywką uprawianego lucyferianizmu. Talmudyczny Judaizm pozwala im na wzajemną identyfikację.
  Robią to tak. Normalna rozmowa w jakimś gronie i jeden z hybrydów zaczyna podejrzewać drugiego, że on jest także hybrydą. Pada pytanie - co robisz na gwiazdkę? Jadę na wycieczkę! Aha... spory sygnał, że Judaizm działa. A co robisz w najbliższy Piątek? Odpoczywam po pracy. Już się znaleźli! Żydzi nie celebrują Gwiazdki i nie pracują wieczorem w Piątki. Przynajmniej tak twierdzą oficjalnie.
  Czasami noszą biżuterię, czy to z gwiazdą Dawida, czy innymi elementami ich wierzeń.
  Celem ich jest jednoczenie się w celu wykorzystywania nas oraz wyniszczanie na wszelkie sposoby. Ich postawę do nas wyjaśniają doskonale Protokoły Mędrców Syjońskich. Rozpoznając się w pracy natychmiast jednoczą się i działają przeciwko... gojom, jak nas nazywają z pogardą. Goj to bestia - istota gorsza od zwierzęcia.
  Posiadają grupę krwi AB, a to jest około 5% populacji.

  Autor artykułu, a pan za nim zajmujecie się plotkami dla pań i panów, to żaden intelektualizm, to czystej wody debilizm i rozmywanie tematu, czyli nic nowego!
 • @Uchoigielne 15:41:41 A może tak...
  Bogowie nie wymierają jak mamuty

  Farmerzy wiodą szczęśliwe i beztroskie życie, wolne od chorób i nieszczęść, które są udziałem śmiertelnych. Farmerzy często zbierają się na naradach - głównie we własnym gronie farmerów . Czasem jednak zapraszają na narady dzieci swoje z ziemskich kobiet. Początkowo zapraszano także co znamienitszych ludzi. Jednak później zaniechano tego, gdyż ludzie a mają zbyt długi język i rozpowiadają swym bliźnim wszystko . Narady określają plany i zasady funkcjonowania fermy . Ambrozja jest to zwyczajny pokarm farmerów , słodki i rozpływający się w ustach, dający moc ciału i umysłowi oraz chroniący od starości i śmierci. Ambrozja ma tajemniczą siłę i nawet zwykły człowiek, spożywając ten cudowny pokarm, może stać się nieśmiertelnym.
  Farmerzy nie są wszechobecni, ale mogą poruszać się z ogromną szybkością i łatwo przenosić się z miejsca na miejsce. Posiadają nieograniczoną zdolność zmieniania się w przeróżne kształty. Niekiedy, zbliżając się do ludzi, stają się niewidzialni. Korzystają z tych zdolności, otwarcie lub skrycie podróżują po świecie. Wiedzę i potęgę posiadają wielką, ale nie nieskończoną. Ich działalność ogranicza przeznaczenie. Choć farmerzy są piękniejsi i silniejsi od ludzi, maja ciało, które podobnie jak ludzkie podlega znużeniu lub ranom. Krew ich jest biała i tryskając z rany roztacza przedziwną woń.

  pozdr
 • @Zorion 16:57:44
  Pisanie fantasy idzie dobrze, ale...
  każdy człowiek, nie pamiętam czy zwierzęta i rośliny też,
  emituje "aurę", którą przy pewnym (nie znanym mi, ale ponoć żadne cuda) treningu oka można zobaczyć.
  Informacja sprzed 30 lat od bioenergoterapeuty (wtedy znanego ponoć).

  Ciekawe, czy ludzie się w tym aspekcie (i jak) różnią.
 • @Uchoigielne 15:41:41
  Zgadzam sie z Panska teoria, ze jestesmy manipulowani. Kiedys dosc gleboko tym sie interesowalem. Z praktycznego doswiadczenia zauwazylem pewne mechanizmy powtarzajace sie w kazdym miejscu pracy:
  1.Awansuje sie nie najlepszego pracownika ale najwieksza, bezduszna szuje.
  2.Tym pracownikom, ktorzy sa najlepsi utrudnia sie prace tak by zwatpili w swe zdolnosci, odechcialo im sie marzyc o awansie, piecia sie w gore.
  Rezultatem tego jest, ze im wyzej na drabinie spolecznej tym glupsi ludzie i wieksze swinie.
 • @staszek kieliszek 23:23:20
  To ma jakiś sens
 • @staszek kieliszek 03:18:50
  no właśnie. Po kilkudziesięciu latach w Stanach, poruszając szarymi komórkami można dojść do wniosków zawartych w artykule, czego pan jest przykładem. Niestety większość polskojęzycznej ludności w USA, o tej z kraju już nie wspomnę, w ogóle nie posługuje się rozumem, a jedynie bełkotem medialnym, który im do uszu wtłaczają. Większość więc woli unikać polemiki, a jeśli już coś piszą to są to jakieś brednie bez związku, ładu i składu.
 • @Krystyna Trzcińska 06:32:49
  To nie byl falszywy alarm. Moj syn byl przez 2 lata szefem jednej z wielu stacji ostrzegania i wyrzutni rakiet Minuteman w Montana. Jest 6 warstw ludzi, ktorzy analizuja zagrozenie po kolei aby wydac taki komunikat. Ostateczna decyzje wydania takiego komunikatu i odwetu tu wydaje prezydent USA. Sa 2 wytlumaczenia tego wydarzenia:

  1.Pocisk faktycznie lacial na Hawaje i go stracono a teraz USA nie chca zaogniac sytuacji i mowia ,ze to byl falszywy alarm.
  2.Konspiracja skierowana przeciw Trumpowi w celu zdyskredytowania jego prezydentury i odsuniecia od wladzy.

  Podczas sluzby mego syna na tej placowce ( daleko w gorach, drogi szutrowe a w zimie zmiana obslugi helikopterem) wydarzyl sie 1 przypadek, o ktorym zostal powiadomiony prezydent USA, przylecial helikopterem general wraz ze swita i bylo dochodzenie jak sie patrzy. Jedna z osob siedzacych w bunkrze pod ziemia zwymiotowala sie. Kobieta, zaszla w ciaze. Jest niemozliwoscia by ktos przez pomylke wydal taki falszywy komunikat.
 • @Krystyna Trzcińska 07:23:56
  Posylam Pani wideo z moim synem gdy byl szefem tej wyrzutni rakiet.Niech Pani zwroci uwage jak lopaty, grabie w garazu sa poukladane.Tam wszystko ma swoje miejsce i nie ma prawa byc miejsca na jakies pomylki.
  https://www.youtube.com/watch?v=4b3PoLyZs2A
 • @Krystyna Trzcińska 07:23:56
  Moze ten filmik lepiej pokazuje wyrzutnie rakiet Minuteman, kucharz, ktory zywi tam policjantow pilnujacych wyrzutni i tych co siedza pod ziemia.Co tydzien zmiana calej zalogi.
  https://www.youtube.com/watch?v=pPh57vcgYlc
 • @Krystyna Trzcińska 08:08:01
  Cala esencja naszych czasow.
 • Kolejny frustrat.Giełda w USA bije wszelkie rekordy.Trump tnie biurokratyczne przeszkody.
  Kalifat w Syrii zlikwidowany- Korei PŁn. mięknie rura itd.
 • @Krystyna Trzcińska 08:38:56
  Wyglada na dobrze zainscenowana sytuacje. Na kompie wszystko mozna pokazac. Akurat znalaz sie tam ktos w nocy co to sfilmowal tak zgrabnie? Sam bylem w szpitalu nie raz i jak sie wychodzi to kaza sie czlowiekowi ubrac, choc mozna isc na wlasnych nogach to sadzaja na wozek, wywoza poza drzwi, nie ma przy tym ochraniarzy i ktos musi pacjenta odebrac. Jakkolwiek w USA nie takie volty sie dzialy i dzieja. Wszystko jest mozliwe w tym kraju. Strzelanie do nieuzbrojonego bezdomnego , lezacego na ulicy, albo kogos w kajdankach to norma. Juz tyle tego sie naogladalem , ze mnie nie rusza.
  W mym miescie szeryf zaprosil do swego gabinetu kapitana policji i kazal mu zrobic cos nielegalnego. Ten, Wloch z pochodzenia, katolik, odmowil. Stal sie niewygodny i urzadzili mu zasadzke by sie go z policji pozbyc. Znali jego nawyki, wiedzieli ze lubi polowac na jelenie. Na kazdego ustrzelonego jelenia trzeba wykupic pozwolenie. Pojechal na polowanie, ustrzelil jelenia. Nagle z podziemi ukazalo sie pelno policji, agentow federalnych i go aresztowano. Na zdjeciach w miejscowej gazecie pokazywano kupe 10 jeleni, ktore niby on zastrzelil zamiast jednego. Dali goscia na rok do aresztu domowego. Kilka dni przed rozprawa zapukal do niego gosc, amator pilot, ktory przypadkowo nagral rozmowe z pasma policyjnego jak policjanci chwalili sie, jak ujaili kapitana. Rozprawa sie zaczela i moj bohater dal sedziemu tasme z tym nagraniem. Puszczono nagranie. Po kilku uslyszanych zdaniach sedzia rozkazal przerwac to granie .Zawolal prokuratora do pokoju na zapleczu i kazano kapitanowi isc do domu. Jak by nigdy nic sie nie stalo. Sprawa byla bardzo glosna w naszym miescie, mendia publikowaly o tym dziennie przez rok. Moj krewny jest zaprzyjazniony z tym kapitanem policji i jakims dziwnym trafem zostalismy posadzeni razem z nim przy 1 stoliku na chrzcinach. Ten kapitan po kilku kieliszkach i jego zona otworzyli sie i opowiedzieli nam ta gechenne przez, ktora przeszli.Masoneria rzadzi.
 • @Seth 09:45:11
  doskonały przykład sieczki medialnych kłamstw, które wam do łbów wbijają.

  1.Nędza w Stanach bije rekordy i g. warte są dla obywateli ich giełdy.
  2. Trump obniżył podatki ale głównie dla bogatych jak zwykle.
  3. Utworzony przez CIA Kalifat zlikwidowała Rosja a nie zbrodnicza Ameryka i teraz Rosja broni się przed agresją resztek amerykańskich agentów próbujących się odegrać, Np. atak na rosyjskie bazy.
  4. Obie Korea zaczynają się dogadywać bo zdają sobie sprawę, że w konflikcie wywołanym przez Amerykanów to one pierwsze zostaną zniszczone. Tą prostą logikę to nawet polskojęzyczni obywatele powinni pojąć.

  I okupacje takich (amerykańskich) bandytów ściągną do Polski "patriotyczny" rząd.

  Jesteście to w stanie zrozumieć?
 • @Krystyna Trzcińska 18:43:27
  "W DEMOKRACJI rządzą podjudzone, rozjuszone masy - MOTŁOCH który pozbawiony wiedzy kieruje się podsycanymi przez sterujących nim emocjami."

  Nie rządzą, bezmyślne masy myślą że rządzą, a "elity" na usługach oligarchów wiodą je do zagłady, jak rzeźne krowy na ubój.

  Maria Konopnicka:

  "Głupota ludzka i miłosierdzie Boże są bezgraniczne" I tylko na to miłosierdzie można liczyć, bo nie na to że polskojęzyczne tumany pojmą cokolwiek.
 • Pewne podobieństwo
  .
  do prezydentury n.p. niejakiego Wałęsy.

  Jeśli posiadający władzę

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  chcą zgnoić społeczeństwo, to wystawiają mu do wyboru błazna.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728