Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
347 postów 274 komentarze

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Koń trojański III RP?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zachodni "politycy", bez względu na głoszone przedwyborcze „poglądy”, czy „orientację polityczną”, będąc u władzy, wcześniej czy później zaczynają wdrażać jedynie słuszny program globalnej finansjery.

 
Infantylny spektakl zwany „polityką zagraniczną jedynego supermocarstwa”,  w wykonaniu prezydenta Trumpa, trwa nieprzerwanie. 
 
W kontekście konfrontacji z Koreą Północną, prezydent USA stwierdził niedawno, że „jego czerwony (atomowy) guzik jest większy od koreańskiego”[i].  Nikt nie ma co do tego najmniejszej wątpliwości, można jednak powątpiewać, czy poziom intelektualny obecnego lokatora Białego Domu przewyższa poziom trzylatka, który nie wie jeszcze jakie byłyby skutki użycia jakiegokolwiek „czerwonego guzika”.  
 
Z perspektywy jego głębokich doświadczeń w kręgach międzynarodowych prostytutek, bardziej  na miejscu byłaby deklaracja o wielkości prezydenckiego członka, ale nie o to w polityce chodzi.   Choć biorąc pod uwagę niedawny popis rosyjskich żartownisiów; którzy podszyli się pod postać „naszego nowego premiera” Morawieckiego i w telefonicznej rozmowie[ii] z ambasadorem USA w UN Nikki Haley, między innymi poinformowali ją o tym, że Trump w 2004 roku napastował seksualnie „premier” Szydło, która obecnie uważa ówczesne odrzucenie jego zalotów za swój błąd życiowy; nie można zupełnie wykluczyć seksu z polityki.  Można natomiast wykluczyć inteligencję, gdyż Nikki dorównuje głupotą swemu pryncypałowi.  Nie są oni zresztą w tym odosobnieni w gronie „zachodnich przywódców”, których jedyną liczącą się kwalifikacją jest totalna dyspozycyjność w stosunku do rządzącej światem oligarchii finansowej.  Bez względu na głoszone przedwyborcze „poglądy”, czy „orientację polityczną”, będąc u władzy, wcześniej czy później zaczynają oni wdrażać jedynie słuszny program globalnej finansjery.
 
Wyjątkiem jest węgierski premier Orban, który jak na razie przeciwstawia się nawet samemu Sorosowi i ciągle pozostaje zarówno przy władzy, jak i życiu.  Czas pokaże czy jest to autentyczna postawa, czy też jedynie gra na zwłokę.  Jak na razie z przyjacielską (pierwszą zagraniczną) wizytą udał się do niego „nasz premier” Morawiecki, wypróbowany zausznik bankierów.  O dziwo rozmowy potwierdziły pełną zgodność poglądów[iii], także w krytycznej kwestii emigracyjnych kwot unijnych.  Co prawda nawet podczas tej wizyty, nieustannie przybywało w Polsce kolorowych emigrantów, o ukraińskich już nie wspomnę, ale przecież mowa była o „obowiązkowych kwotach” a nie dobrowolnych!

Pozostawiając ironię na boku, zaryzykuję pogląd że Orban jest autentycznym węgierskim przywódcą i dlatego oligarchowie nakazali Morawieckiemu  taktyczne z nim zbliżenie, by w odpowiednim momencie wykorzystać go jako konia trojańskiego w Grupie Wyszehradzkiej[iv].   Bowiem o żadnych autentycznych zmianach w Zachodnim Imperium Zła nie może być w ogóle mowy. 


[i] //metro.co.uk/2018/01/03/trump-channels-inner-child-tells-kim-jong-un-red-buttons-bigger-7199199/
[ii] https://youtu.be/9RgXL7byTF0
[iii] https://visegradpost.com/en/2018/01/03/the-new-polish-prime-minister-went-to-budapest-for-his-first-bilateral-visit/

[iv] https://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_Wyszehradzka 

KOMENTARZE

  • autor
    Fakt przyjęcia funkcji rządowej oznacza akceptację ciągłości państwowej, a więc także nieodwołalnych zobowiązań zaciągniętych przez poprzedników. Więc jeśli było zaciągnięte zobowiązanie do przyjęcia euro czy też uchodźców, należy to zrobić. Albo nie przyjmować danych funkcji i dalej siedzieć w WBK.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728