Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
353 posty 311 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Rozważania aktualne na progu apokalipsy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzisiejsza Ameryka to niewątpliwie kraj trzeciego świata rządzony przez potężną i bezwzględną oligarchię uzbrojoną po zęby i gotową na wszystko w celu utrzymania swej wewnętrznej i zewnętrznej dominacji.

Nie upłynęło zbyt wiele czasu od mej ostatniej bytności w Stanach, a mimo to zmiany wydają się być znacznymi.  Mam na myśli sprawy wewnętrzne, bo polityka zagraniczna toczy się utartym torem, który na bieżąco obserwuję i komentuję.  Przy czym trywialnym wydaje się stwierdzenie, że zachodzące zmiany są na gorsze. 
 
Dzisiejsza Ameryka to niewątpliwie kraj trzeciego świata rządzony przez potężną i bezwzględną oligarchię uzbrojoną po zęby i gotową na wszystko w celu utrzymania swej wewnętrznej i zewnętrznej dominacji.  Oznaki nędzy widoczne są już na każdym kroku.  Jako ilustrację prezentuję zdjęcia osiedli namiotowych, które   to rosną jak grzyby po deszczu we wszystkich możliwych lokalizacjach tolerujących ten stan rzeczy.
 
 
 
 
 
 
Znacznie poważniejszą wydaje się  jednak sprawa napięć społecznych, które lawinowo narastają.   Monitorując od dawna programy Alexa Jonesa z Infowars[i] , dość sceptycznie odnosiłem się do jego twierdzeń, że Soros organizuje grupy ekstremistów, których zadaniem jest sprowokowanie w USA wojny domowej na tle rasowym.  Według informacji z zacytowanego źródła, podstawą ideologiczną tego przedsięwzięcia ma być nienawiść do białych mężczyzn, których to połączenie rasy i płci jest tak złowrogie, że jedynym rozwiązaniem jest ich całkowite wymordowanie.  Jakie plany mają owi „ideologowie” w stosunku do białych kobiet nie będę nadmieniać, gdyż opisałem tą sprawę szczegółowo w niedawnej publikacji[ii].  Mój sceptycyzm odnośnie powyższych konstatacji  Alexa stopniał znacznie, gdy w publicznym miejscu, bez żadnych powodów zostałem obrzucony epitetem  „white trash[iii]”, czyli „biały śmieć”, przez grupę kolorowych wyrostków.   Dotychczas sytuacja taka wydawała mi się nieprawdopodobną.
 
Jak widać coraz więcej „nieprawdopodobnych alternatyw” staje się na naszych oczach faktami, jak choćby oficjalne wprowadzenie trzeciej płci przez „przodujące” państwa Zachodu, Niemcy i USA.
 
Wracając do Infowars, które to mają już ponad dwadzieścia milionów uzbrojonych zwolenników, gotowych bronić  siebie i swych rodzin od agresji „sił postępu”, konflikt wewnętrzny wydaje się być wysoce prawdopodobnym. 
 
I tu moje myśli kierują się do Polski, która jako kolonia Unii Europejskiej, wraz z nią całą balansuje na granicy zderzenia z islamskimi najeźdźcami. 
 
I znów moje myśli kierują się w stronę hierarchii kościelnej, której obowiązkiem jest chronienie owieczek , w wymiarze społecznym,  przed niebezpieczeństwem zwłaszcza związanym z wrogą i agresywną pseudo religią islamu.  Tym czasem hierarchia owa przypomina zaciętą płytę gramofonową, która powtarza w kółko tą samą ścieżkę rytualną, dodając co najwyżej nowe zgrzyty, w formie modyfikacji niezliczonej ilości „czynności liturgicznych", bez jakiegokolwiek względu na otaczającą sytuację.  Świat stoi na krawędzi globalnego konfliktu nuklearnego, szerzy się chaos i wojny, nowe ideologie i płcie, a kler pozostaje ślepy i głuchy na te wyzwania.  Być może wyeksploatowane intelektualnie społeczeństwo  nie stać na narybek duszpasterski, który zdolny byłby podjąć to wyzwanie?  Być może, ale rytuały wypełniają z rosnącą gorliwością. 
 
Dla poglądowego omówienia powyższego zagadnienia skonstruowałem poniżej tydzień liturgiczny, którego elementy zaczerpnąłem z własnej autopsji w odniesieniu do kościelnej rutyny:
 
 1. Niedzielna suma, nie, nie w intencji duchowej i materialnej odnowy Narodu i zrzucenia okupacyjnego jarzma Zachodu ; ale msza dziękczynna, za pasterską posługę księdza proboszcza.  Rada parafialna wygłosi stosowny adres, młodzież wręczy kwiaty, a dzieci zadeklamują okolicznościowy poemat;
 2. Poniedziałkowe zebranie koła parafialnych emerytek, nie, nie w celu omówienia środków wyrwania ich córek z objęć kolorowych nałożników , sprowadzenia ich do kraju, by rodziły i wychowywały z pomocą swych matek polskie potomstwo; ale dla zaprojektowania nowych komży dla parafialnych przewielebnych;
 3. Wtorek, uroczysta procesja wokół kościoła  z relikwiami świętego papieża Jana Pawła Wielkiego ( w kierunku zgodnym ze wskazówkami zegara), nie, nie w intencji rozwoju gospodarczego na obszarze diecezji, ale inicjatywy budowy kolejnego Jego sanktuarium;
 4. Środa, msza z udziałem delegacji grekokatolików z Ukrainy, nie, nie w celu wyrażenia przez nich skruchy za zbrodnie wołyńskie; ale zbiórki funduszy na budowę ich nowej świątyni w Żytomierzu[iv];
 5. Czwartek, uroczysta procesja wokół kościoła z relikwiami świętego papieża Jana Pawła Wielkiego ( w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara); nie, nie w intencji likwidacji nędzy na obszarze parafii;, ale w celu  zbiórki funduszy na budowę Jego parafialnego pomnika;
 6. Piątek, msza w intencji papieża Franciszka, nie, nie  by zaprzestał pleść głupoty i herezje; ale by cieszył się powszechnym szacunkiem wiernych;
 7. Sobota, msza w intencji rządzących Unią, nie, nie w intencji by zarówno oni, jak UE będąca tworem szatana, jak najszybciej zniknęli z powierzchni ziemi; ale o mądre sprawowanie przez nich władzy.
Takie intencje udało mi  się wyselekcjonować z mojego cotygodniowego uczestnictwa mszalnego.  A w jakiej intencji sam się modlę?  W najważniejszej!  Aby Pan Nasz jak najszybciej oczyścił Swój Przybytek ze sług szatana, ku naszemu ogólnemu ratunkowi!


[i] https://www.infowars.com/
[ii] https://www.salon24.pl/u/ignacynowopolskiblog/827413

[iv] https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBytomierz 

KOMENTARZE

 • Daje 5 gwiazdek i nie moge sie do niczego przyczepic.
  Od mego przyjazdu do USA w 1978 roku wiele sie zmienilo.Nic na lepsze a wszystko na gorsze.Sila nabywcza godziny pracy zmalala kilkakrotnie.Poszly w gore podatki, inflacja jest na stale wpisana w system.Kto pieniadze oszczedza ten nic nie oszczedza tylko traci.Na usprawiedliwienie KK w USA moge jedynie podac to, ze wolno mu tylko nauczac o sprawach moralnych a nie wolno tykac polityki, spraw spolecznych, niesprawiedliwosci. W przeciwnym wypadku kosciol traci przywilej nieplacenia podatkow.Podatek od dochodu, podatek katastralny, podatek od zakupu w sklepach, podatek od uslug wykonywanych na rzecz kosciola.Gdyby na przyklad moj kosciol zostal opodatkowany oznaczalo by to jego likwidacje. Wiernych jest malo a ludzie na tace daja coraz mniej bo biednieja z dnia na dzien. Jak sie wyslalo wlasny przemysl do Chin a prowadzi ciagle wojny to czego mozna bylo sie spodziewac? Zreszta nie stalo to sie z przypadku tylko celowo. Wspomniany przez Pana Alex Jones trabi o tym ponad 20 lat.
 • @Autor
  Zadziwia mnie Pan swą bezmyślnością; kiedyś wskazywałem, że brak podstaw do twierdzenia, że KK może być bazą stabilności. Że w Polsce konieczne jest odejście od KK, który zjudaizował swą doktrynę oprzeć się na wartościach wskazywanych w Ewangelii - a to nic innego jak Cywilizacja Polska.
  Potępił Pan takie stanowisko: tylko Kościół, a Polak = katolik.

  A teraz labiedzi, że wszystko się wali. Bo USA to przypadek bardzo podobny Polsce. Może tyle, że tutaj ludzie coraz mniej podlegają wpływom Kościoła i kleru.

  Pana postawa jest bliska miarce; też widzicie błędy Kościoła, ale "fudamentalistycznie" nie chcecie tego przyjąć do wiadomości i gotowi jesteście innych traktować "młotem na czarownice".
  Tylko powrót do korzeni, do egalitaryzmu nauki Chrystusa...
 • @
  // Monitorując od dawna programy Alexa Jonesa z Infowars//

  Alex Jones to żydowska V kolumna w USA.

  Tu jego żydowska żona z którą ma troje dzieci. // Kelly Nichols is the former wife of Info Wars host, Alex Jones. She is born to Jewish parents, father Edmund Lowe Nichols and mother Sandra Kay Heiligman.//

  https://marriedwiki.com/uploads/2017/06/300px-violetjones.jpg

  On sam o sobie mówi, że jest jewish.

  https://www.youtube.com/watch?v=X2gdkQIv3kY

  Te infowars i alt-right to nic innego jak żydowski, leninowski sposób, który zakłada, że najlepszym sposobem kontrolowania opozycji jest stworzenie od podstaw tej opozycji.

  "The best way to control the opposition is to lead it ourselves.” ― Vladimir Ilyich Lenin
 • @Arjanek 10:58:36
  Tak.Tak.Ojciec Rydzyk ma Maybacha, Pralat Jankowski oplywa w luksusy,JP2 mial kochanke, Putin jest najbogatszy na swiecie,Walesa to Bolek, Kaczynscy to ubecja, Trump jest rasista i nie szanuje kobet, biskup Wesolowski mial 80tys plikow pornograficznych na kompie a u nas we wsi jest kobieta co rodzi odbytnica.
 • @Arjanek 10:58:36
  Pełna zgoda co do tego. Na tej zasadzie został stworzony Hamas /tajemnica poliszynela/ , a w Polsce Samoobrona , z tym , że nie do końca ten projekt wypalił z uwagi na stanięcie w poprzek przez Andrzeja Leppera.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031