Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
353 posty 311 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Ostatni etap agonii III RP i jej społeczności

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wyjątkowo ponuro maluje się postać krajowej hierarchii kościelnej tzw. deep chuch, która jeśli nie wspiera procesów społecznej degrengolady, to z zupełną obojętnością im się przygląda

Jak podaje Reuters, Polska ma wprowadzić ograniczenia wizowe dla Ukraińców mających skrajnie anty-polskie poglądy[i].  Warszawskie władze nie ujawniły jednak, jak wdrażać będą w życie tą nową politykę.
 
Być może nasi „wybitni przywódcy” znajdują się na granicy wiekopomnego wynalazku nienawiściometru, który umożliwi wprowadzenie tego zamiaru w życie.
 
 Jak na razie miliony Ukraińców napływają do Polski, zastępując emigrujących masowo Polaków.  Mało tego, zauważyć można gwałtowny wzrost liczby kolorowych emigrantów z Indii i krajów ościennych, z których nieliczni biorą się nawet za pracę, w jedynym dynamicznie funkcjonującym sektorze krajowej gospodarki, jakim jest handel i usługi.  Niestety nie raczą oni uczyć się języka gospodarzy, wymagając by mówiono do nich po angielsku.  W ogóle, języki obce coraz widoczniej wypierają polszczyznę z przestrzeni publicznej, przy czym dynamika tych zmian jest zatrważająca.
 
Wbrew patriotycznej retoryce obecnego warszawskiego reżimu, głoszącego narodową, społeczną i gospodarczą sanację, narasta tempo degrengolady.  Podczas gdy Polacy mamieni są przez władze wizją „trójmorza”, za ich plecami odbywa się błyskawiczna zmiana etniczna III RP, która uniemożliwi utrzymanie obecnego Jej terytorium w obszarze polskości.
 
W sumie, tylnymi drzwiami, realizowany jest plan Sorosa, zniszczenia Europy przy pomocy obcej kulturowo emigracji.  Przy czym truizmem jest stwierdzenie, że w planie tym uczestniczą wszystkie „elity”  Unii Europejskiej, za wyjątkiem węgierskiego Orbana, który otwarcie nazywa Sorosa sługą szatana.
 
Według publicznie dostępnych danych, w samym tylko „parlamencie europejskim”, 226 jego członków wywodzi się z tzw.  „fundacji społeczeństwa otwartego”, co stanowi jedną trzecią całego składu[ii].  W Komisji Europejskiej znajduje się 30 agentów Sorosa, a przecież nie on jeden pracuje nad zniszczeniem Polski i Europy. 
 
W uproszczeniu można założyć, że wszystkie ważniejsze stanowiska, polityczne, administracyjne i gospodarcze zarówno Polski, jak UE, obsadzone są  agentami rządzącej światem zachodnim finansowej międzynarodówki, która w zarządzaniu, dla wygody, posługuje się służbami specjalnym, a w szczególności CIA.
 
Na tym tle wyjątkowo ponuro maluje się postać krajowej hierarchii kościelnej tzw. deep church, która jeśli nie wspiera omawianych procesów, to z zupełną obojętnością im się przygląda, tak jak biernie przyglądała się zniszczeniu polskiej gospodarki, cywilizacji i kultury w całym haniebnym okresie III RP. 
 
Fakt ten zamyka ostatecznie pętlę zaciskającą się na szyi konającego Narodu.  Często lansowane w PRLu hasło „kościół zawsze z Narodem”, okazało się pustym frazesem, używanym przezeń na własne potrzeby, kiedy to kościół, a nie społeczeństwo był głównym celem ataków komunistycznego okupanta.  Wygodnie było bowiem „przewielebnym” chować się za plecami umęczonego Narodu.  W III RP dzięki „porozumieniu ponad podziałami”, z pełnym cynizmem odwrócili się oni od będącego w agonii społeczeństwa.
 
Mało tego, „przewielebni” eksperymentują już nawet z liturgią, jak mniemam testując spolegliwość swych owieczek.  Aby nie być gołosłownym, przytoczę tu przykład którego byłem naocznym światkiem. 
 
Pierwszego października bieżącego roku, na niedzielnej mszy świętej, o godzinie 13:00, we wrocławskiej katedrze, prowadzący ją „ksiądz”, podczas odmawiania cząstki różańca, dziesięciokrotnie „modyfikował” zdrowaśkę, tak aby uniknąć wypowiedzenia w niej imienia JEZUS.  Żadna  z uczestniczących we mszy „owieczek” nie zareagowała.  Katedra wrocławska znajduje się w największym krajowym centrum kształcenia kleryków i zastanawiać się trzeba nad „kwalifikacjami”, którymi zabłysną oni wśród Ludu Bożego.
 
Reasumując, do spółczesnej hierarchii kościelnej idealnie pasują słowa z pierwszego czytania ostatniej niedzieli[iii], pokazując dobitnie, że „nasi duszpasterze”, przez te kilka tysięcy lat nie posunęli się ani o krok do przodu w drodze do Chrystusa i PRAWDY:
„Pan Zastępów mówi:
«Ja jestem potężnym Królem, a imię moje wzbudzać będzie lęk między narodami. Teraz zaś do was, kapłani, odnosi się następujące polecenie: Jeśli nie usłuchacie i nie weźmiecie sobie do serca tego, iż macie oddawać cześć memu imieniu, mówi Pan Zastępów, to rzucę na was przekleństwo. Zboczyliście z drogi, wielu pozbawiliście nauki, zerwaliście przymierze Lewiego, mówi Pan Zastępów. A więc z mojej woli jesteście lekceważeni i macie małe znaczenie wśród całego ludu, ponieważ nie trzymacie się moich dróg i stronniczo udzielacie pouczeń.
Czyż nie mamy wszyscy jednego Ojca? Czyż nie stworzył nas jeden Bóg? Dlaczego oszukujemy jeden drugiego, znieważając przymierze naszych przodków?»
Oto słowo Boże.”
 
 

  

KOMENTARZE

 • Zmiana polityki żydowskiego reżimu IIIRP względem Ukrainy - z czego wynika?
  Dwa tygodnie temu W.Waszczykowski, oświadczył, że sojusz z Kijowem jest bezwarunkowy i strategiczny dla Polski - i po tym oświadczeniu nagle nastąpiła zmiana w polityce Żydo-PiS-u.
  No, ale chwała bogu wszystko już się pozytywnie wyjaśniło i możemy być całkowicie pewni, że nowa polityka względem żydo-banderyzmu jest właściwa.

  Wicemarszałek Senatu, Adam Bielan, z Solidarnej Polski dla TVN24:

  „Wpływowym środowiskom żydowskim nie podoba się epatowanie banderyzmem”.

  Widzicie polscy antysemici, ilu macie przyjaciół wśród Żydów z USA -?
 • Zyjacy w nędzy i skrajnej nędzy
  mają utrzymywać poddanych, jeszcze większych nędzarzy, w konsekwencji finansować obszczymurków zydowskichhttps://www.youtube.com/watch?v=ewTIfQl0k5o
  Zydy oficjalnie nas oczerniają i żadna gnida padowska nie zwróci im uwagi, przeciwnie- obiecuje solennie zamykać gęby.
  Proponuję panom Zydom i Paniom Żydowkom- idżcie w cholerę. Nikt was tu nie lubi, nie chce, i nikomu nie zamkniecie gęby. Wynocha!
 • Szanowny Panie Doktorze...
  nie cały Kościół służy szatanowi. Tam też chodzi seryjny samobójca po polskich duchem księżach
 • @Jan Paweł 19:47:56
  Szanowny Panie JP (?) 2

  Nie każdy Niemiec to zbrodniarz,
  Nie każdy Rosjanin to pijak,
  Nie każdy Polak to naiwniak,
  Nie cała hierarchia kościelna służy szatanowi.

  życie jest pełne wyjątków, ale jego opis wymaga uogólnień, w przeciwnym przypadku jest niemożliwy.

  A tego szczerze mówiąc nie rozumiem:

  " Tam też chodzi seryjny samobójca po polskich duchem księżach"

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031