Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
543 posty 539 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Donald Trump – chrzest bojowy bandyty

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chrzest bojowy kolejnego zbrodniarza z Białego Domu nie powinien nikogo zdziwić, stało się to już banalną tradycją zachodniego Imperium Zła.

Poprzedniej nocy siły morskie Stanów Zjednoczonych dokonały ataku rakietowego na lotnisko wojsk rządowych Syrii. 
 
Ten akt militarnej agresji odbył się w trakcie wizyty prezydenta Chin w USA,.   Przy czym oficjalne koła ChRL, już przed samą wizytą, publicznie oświadczyły, że  nie życzą sobie żadnych niespodzianek ze strony amerykańskiej w czasie pobytu głowy państwa na terytorium USA. 
 
Pretekstem do ataku rakietowego było rzekome użycie przez wojska syryjskie broni chemicznej.  Nie ulega wątpliwości, że jak zawsze, takie i inne akty terroru są inicjowane i sponsorowane przez CIA, w ramach tzw. incydentów „false flag”[i] [ii].
 
Minimalny interwał pomiędzy chemiczną prowokacją, a rakietową agresją, wskazuje dobitnie na fakt[iii], że całe przedsięwzięcie zostało dawno z góry zaplanowane i logistycznie przygotowane.  Zorganizowanie ataku rakietowego dopiero po incydencie z bronią chemiczną nie byłoby bowiem możliwe w tak krótkim przedziale czasowym.
 
Jak zwykle w takich przypadkach, oskarżono Rosję i Syrię o sprowokowanie całej sprawy[iv] i zagrożono adekwatnymi konsekwencjami i jak zwykle bezpodstawne insynuacje są tak absurdalne, że niewarte nawet polemiki.
 
Warto natomiast w tym miejscu  zadać pytanie, dlaczego Trump zdecydował się na te przedsięwzięcie?  Przyczyn jest kilka.
 
Liczni obserwatorzy wskazują na chęć „wymierzenia policzka” Chinom[v], którego one nie zapomną.  Istotne było też podtrzymanie ducha bojowego amerykańskich agentów z terrorystycznego Państwa Islamskiego (ISIS[vi]).
 
Niewątpliwie najistotniejszą przyczynę wyartykułowała stacja telewizyjna CNN, stwierdzając, że „teraz Trump stał się prawdziwym prezydentem USA”[vii].
 
Chrzest bojowy kolejnego zbrodniarza z Białego Domu nie powinien nikogo zdziwić, stało się to już banalną tradycją zachodniego Imperium Zła.  Może natomiast szokować fakt, że w przeciwieństwie do swych zidiociałych poprzedników, Trump doskonale zdaje sobie sprawę z realnego zagrożenia nuklearną anihilacją globu  ziemskiego, w wyniku takiego postępowania.  Artykułował to klarownie w trakcie kampanii wyborczej  45 razy!  Poniżej link dokumentujący ten fakt.[viii]
 
Trudno jest normalnemu człowiekowi analizować takie postępowanie.  Należy natomiast wyciągnąć z niego odpowiednie wnioski.  Oto one:
 
*Nagromadzenie zła wśród zachodnich „elit” jest tak wielkie, że zatraciły one możliwość racjonalnego rozumowania, nawet na poziomie takich historycznych zbrodniarzy, jak Stalin, Hitler, Mao, czy Lenin.
 
*Zarówno „elity”, jak i zachodnie społeczeństwa utraciły podstawowe atrybuty człowieczeństwa, czego wyrazem z ich strony jest krygowanie się na „nadludzi” (herrenvolk[ix], exceptional peoples[x]), ze wszystkimi tego faktu konsekwencjami.
 
* Wszystkie bez wyjątku zachodnie instytucje, nie wyłączając watykańskiej hierarchii kościelnej, pracują w mniej lub bardziej zawoalowany sposób na cele szatana.
 
*Jedynym pozostałym na placu boju państwem broniącym resztek cywilizacji i kultury śródziemnomorskiej, oraz autentycznego Chrześcijaństwa, jest Rosja.  I fakt ten trzeba przyjąć do wiadomości, bez względu na indywidualny stosunek do Putina  i Rosji, oraz zdać sobie sprawę z całego absurdu zachodniej nań agresji motywowanej właśnie powyższym faktem.
 
W tej perspektywie widać wyraźnie, że jedynym ratunkiem dla zdrowej mniejszości społeczeństw zachodniego Imperium Zła byłaby neutralizacja jego „elit”.  Bez nich bowiem globalna oligarchia finansowa nie byłaby w stanie wprowadzać w życie swej obłędnej idei NWO!
 
Przy czym najlepszym rozwiązaniem byłby stryczek, permanentny i tani sposób neutralizacji sług szatana.
 
 
 


[i] https://en.wikipedia.org/wiki/False_flag
[ii] https://www.infowars.com/false-flag-attack-started-syriaus-conflict-alex-jones-reports/
[iv] http://news.antiwar.com/2017/04/07/us-insists-russia-responsible-for-syria-gas-attack/
[v]https://www.infowars.com/pieczenik-cruise-missile-strikes-were-a-statement-to-china/
[vi] https://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_State_of_Iraq_and_the_Levant
[vii] http://thehill.com/homenews/administration/327779-cnn-host-donald-trump-became-president-last-night
[viii] https://mic.com/articles/173471/trump-world-war-iii-attacking-syria-wwiii-ww3#.fMm7FIevL
[ix] https://en.wikipedia.org/wiki/Herrenvolk_(disambiguation)

[x] https://en.wikipedia.org/wiki/American_exceptionalism 

KOMENTARZE

 • Tak,jak zwykle ostatnio Putinowi nie można nic zarzucić.U.S.A. Trumpa przyjmuje jednego dnia dyktatora Sisi z Egiptu
  a następnego oskarża Assada w Syrii o to samo.

  Bo to jest sojusznik Rosji - cynicznie i perfidnie U.S.A. się zachowuje,a to co zrobili Chińczykom, jak ich potraktowali.,jakby to był jakiś reżym z Południowej Ameryki albo Północnej Afryki.

  Zwyciężyła opcja Ivanki & Męża ( Israel -Bliski Wschód ), a przegrała zachodnia cywilizacja i kultura S.Banon- jako ich doradcy.

  Putin ratuje zachodnią cywilizację i kulturę w starciu z cynicznymi,post-chrześcijańskimi ( obym się mylił! )politykami a'la Obama,Clinton, a teraz jak się okazuje nawet Trump.
 • Taktyka Trumpa
  Nikt nie wymienia moim zdaniem jednej z najważniejszych przyczyn działania Trumpa. Trzeba mu przyznać że wykorzystał wizytę Chińczyka perfekcyjnie. Chodzi mi o Północną Koreę. Tylko Chiny są w stanie wywrzeć nacisk na władzę Korei w celu zaprzestania zabawy z "atomem". Proszę pamiętać że Trump w przemówieniu oficjalnie zadeklarował że jeżeli Korea
  nie przestanie "brykać" Amerykanie zaatakują Koreę militarnie.
  Atakiem tym pokazał premierowi Chin że w sprawie Korei nie żartuje. Jeżeli Chiny nie wywrą presji na swojego wasala wtedy USA zaatakują Koreę.
 • @Stara Baba 16:04:17
  ..."Jeżeli Chiny nie wywrą presji [-] wtedy USA zaatakują Koreę".

  Jeśli tak D.Trump myśli,to uważa prezydenta Chin za głupka i mięczaka.

  Nic głupszego nie mógł zrobić.

  Putin działa odwrotnie, jak go ktoś prowokuje to nie czeka,tylko "bombarduje" - jak donoszą ostatnio z Syrii.
 • @Seth 16:22:51
  Zobaczymy co z tego wyniknie. Proszę nie zapominać że pomimo niezaprzeczalnej wyższości konwencjonalnych i niekonwencjonalnych
  wojsk nad każdą inną armią włączając rosyjską i chińską, amerykańskim interesem nie jest "zabijanie przeciwnika" lecz "gonienie króliczka".
  To z tego robi się pieniądze.
 • Ale odpał.
  "Jedynym pozostałym na placu boju państwem broniącym resztek cywilizacji i kultury śródziemnomorskiej, oraz autentycznego Chrześcijaństwa, jest Rosja. I fakt ten trzeba przyjąć do wiadomości, bez względu na indywidualny stosunek do Putina i Rosji, oraz zdać sobie sprawę z całego absurdu zachodniej nań agresji motywowanej właśnie powyższym faktem."

  To, że Rosja zachowuje się na tle państw zachodnich nawet przyzwoicie, co wynika z otoczenia przez siły NATO z ameryką na czele, przy stosunku sił 1 do 10 (z wyjątkiem strategicznych nuklearnych), nie uprawnia do pisania bzdur.

  Owszem.
  Rosja poczyniła niesamowity postęp cywilizacyjny, kulturalny, etyczny, i co tam jeszcze, ale i tak nie przeskoczyła jeszcze poziomu z czasów JE ministra Cesarstwa Rosyjskiego i Królestwa Polskiego, Stołypina.
  Owszem.
  Większość europejskich państw zsuwa się do poziomu niższego niż Rosja za tegoż ministra, zwłaszcza UE, ale bez przesady.

  Tym bardziej, że ze względu na zagrożenie (stosunek sił 1 do 10) elity rosyjskie zmuszone były ze względów bezpieczeństwa zwolnić powrót do modelu państwa chrześcijańskiego.
 • @Seth 16:22:51
  Dokładnie tak.
  Nie wiem kto doradza JE Trumpowi, ale to jest mistrzowskie cięcie.
  Odciąć sobie za jednym zamachem łeb i obie łapy.
 • @
  Gdyby Bashar Hafez al-Assad nie użył zakazanej broni chemicznej. Trump nie wiedziałby gdzie jest Syria.
  https://www.youtube.com/watch?v=5VTGhCEwnHE
 • @Stara Baba 16:32:44
  W siłach strategicznych (nie gospodarce) panuje co najmniej równowaga, jak nie przewaga Rosji.
  Oczywiście nie może ona jej wykorzystać, bo po użyciu tych sił, oba państwa w rankingu znajdą się zaraz za lub przed Górną Voltą.

  Dlatego jedna strona mając przewagę 10 do 1 w siłach konwencjonalnych tak szaleje czekając na stanowczy ruch przeciwnika.
  Z kolei taki ruch jest dla Rosji zbyt kosztowny i woli wzorem brytyjczyków walczyć do oststniej kropli krwi żołnierzy swojego sojusznika.
 • @AlexSailor 17:15:00
  W strategicznych siłach Rosja także jest słabsza ale jak to Pan
  słusznie zauważył, w tych silach po pewnym pułapie przewaga jest nieosiągalna i wręcz niepotrzebna. Zabić nie można dwa razy.
 • @AlexSailor 17:15:00
  ...Rosja,to obecnie jedyne supermocarstwo i ma przewagę strategiczną nad U.S.A.

  Mówiąc prosto -Oni dysponują systemami obrony antyrakietowej i p-lot,który robi z rakietami itd. U.S.A. latający złom.

  A ich ofensywne systemy rakietowe są nie do zatrzymania dla obrony antyrakietowej U.S.A.
 • Zmiana terminologii i sprwy ważne i błahe
  .
  Zwraca uwagę, i jest to chyba najistotniejsze, że akcję USRAela określa się w tym przypadku :

  Miedwiedew:
  "Według niego, amerykańska akcja bojowa była NIELEGALLNA także z punktu widzenia prawa konstytucyjnego USA.", w innej wypowiedzi (Putin) jest to "AGRESJA" łamiąca "prawo międzynarodowe". Każdy przyzna, że tego rodzaju kwalifikacja po napadzie na Irak, Afganistan, Libię, dotychczas na Syrię była nie do pomyślenia. Te zmiany mają swą podstawę z zmianie układu sił, a dokładnie w osłabieniu

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  Układ sił jest jak widać inny. Naprawdę ważne wydarzenie, wizyta kierownictwa Chin Ludowych, w USA została przez media, nazwijmy je zgodnie z prawdą talmudyczne, prawie przemilczana, a będzie miała niebywałe konsekwencje dla USA i świata być może też.

  Sprawy ważne i błache

  Odpalenie rakiet przez USRAel, pomimo podniecenia nadanego mu przez media talmudyczne, zaliczam do spraw błahych. Wizyta najwyższych przedstawicieli Chin Ludowych w USA to zupełnie inny kaliber, kaliber 3 bilionów dolarów.

  bilans handlowy USA-Chiny Ludowe:

  - https://i1.wp.com/fr.express.live/wp-content/uploads/sites/2/2017/04/Screenshot-2017-04-06-14.52.24.png?w=1024&ssl=1

  Jedynie w ciągu 10 lat wyniosła przewaga eksportu Chiny Ludowych nad eksportem USA ok. 3 bilionów dolarów, istotnie jest mowa o tym, że Chiny Ludowe dysponują portfelem 3 bilionów i są największym WIERZYCIELEM USA, z kolei USA są ich NAJWIęKSZYM dłużnikiem, tzn wizyta przedstawicieli ChL w USA jest wizytą wierzyciela u swego dłużnika, głównie w tej wizycie

  chodzi więc o zabezpieczenie roszczeń ChL wobec USA !

  To nie są żadne rozmowy równych partnerów.

  To doniesienie mogły nam zaoszczędzić talmudyczne media dzięki imprezie USA w Syrii.

  Zaopatrzenie ludności USA w liczne produkty przemysłu jest od dziesiątka lat jedynie możliwe, gdyż ChL akceptują śmiecii z napisem dolar, tzn. ChL finansują państwo o nazwie USA, pośrednio finansują także broń i pociski, jakie USA wystrzeliwują także na ludność Syrii i innych krajów.

  Złagodzenie gróźb USRAela wobec Iranu ma też związek z tym, że ChL są zaopatrywane przez Iran w ropę i ChL nie pozwala swym dłużnikom na jakieś tam wygłupy czy utrudnienia w dostawach.
 • Żydomendia zrobiły kolejny cassus,
  przedstawiły go jako wroga a okazał się ich człowiekiem !
 • @Laznik 19:06:48
  W świetle tego, afront przywódcy Chin to chyba strzał w kolano... a może nie tylko?

  Oni są pamiętliwi... No i ta azjatycka "twarz".
 • @AlexSailor 17:00:20
  Fajnie pan te proporcje wyliczyl. Ale jak to sie stalo, ze 1 potrafil tym dziarskim 10-ciu sprzatnac sprzed nosa Krym? Prosze nie zapominac, ze te amerykanskie chwaty maja zwyczaj rozsypywac po drodze amunicje....
 • Protesty we wszystkich dużych miastach USA, przeciwko decyzji Trumpa o atakowaniu Syrii
  https://youtu.be/T43vHH09uPg
 • Jacksonville USA, protest przeciwko interwencji w Syrii , po decyzji Trumpa
  Demonstranci pobici przez policję!
  https://youtu.be/O2Ys_XgZq0U
 • Protesty w USA przeciwko atakowaniu Syrii!
  https://youtu.be/-LZxzqCpJgE
 • @trojanka 21:25:18
  Pod Trump Tower.
  https://youtu.be/JDizQBIGQcM
 • @trojanka 21:28:38
  Ogólnie ludziom się nie dziwie. Ci co protestują są z obozu Hilary ale i u Republikanów wrze. Co więcej, żadne z buńczucznych obietnic nie są wdrażane a wręcz przeciwnie. Mówił także o 45% zaporowym cle dla
  chińskich towarów. Mówił o murze z Meksykiem i pracy którą z powrotem zamierza stamtąd odzyskać. Na dzisiaj jeszcze więcej firm ucieka do Meksyku. Lista jego bajek jest długa, włączając w to Health Care. Ludzie
  zaczynają się wkurzać. Oczywiście nic nie wskórają. Będzie jak było i jest.
 • @trojanka 21:28:38
  Dlaczego zwracasz uwage na protesty liberalnych idiotow oplacanych przez Sorosa i Clinton Foundation?
 • @Stara Baba 21:54:34
  Kwestia SKALI i determinacji...

  100-500tys UZBROJONYCH ludzi to i "Delta Farce" nie podskoczy...
  Broń mają, ciekawe, czy jaja jeszcze też im zostały?
 • @laurentp 22:01:07
  Takie coś w USA nie zadziała. To jest kraj multi-kulti. Tu nie ma jedności.
  Wszędzie panuje wzajemny ukryty rasizm a zieleń to kolor magiczny.
 • @Zdzich 21:58:24
  To nie są organizacje związane z sOrosem czy Clinton, są to organizacje pacyfistyczne, które niezależnie od tego, kto jest prezydentem, manifestują przeciwko wojnom.
  W wypadku Trumpa, mogli do tych manifestacji dołączyć także jego wyborcy, których po prostu po chamsku oszukał, obiecując współpracę z Rosją aby zniszczyć PI, nie wtrącać się w sprawy innych krajów i zabrać się do naprawy USA gospodarczo i politycznie.
  Co tam Zdzichu, zapomniałeś Trumpa obietnice?
 • @Stara Baba 21:54:34
  Czy z obozu Hillary czy nie, Trump obiecał, że odczepi się od Asada. Ludzie w związku z tym pisali na jego twitterze i FB , że jest najlepszym prezydentem USA, że go popierają w walce z liberałami, neokonami.
  Teraz wielki zawód przeżyli, zatem nie zdziwię się, że zwyczajnie, konkretnie wyjdą na ulice. I bajki, że to ludzie Clintonowej, na pewno będą pisane, jednak fakty są inne.
 • @lorenco 22:22:10
  :-) Panie @lorenco, ludzie w USA w d.... mają Syrię. Syria w domowej polityce Trumpa za nic go nie skrzywdzi. To tylko na zewnątrz słychać tyle wiadomości i opinii. Amerykanie na ten temat powiedzą "whatever". Gdyby Prezydent spełniał obietnice i przy okazji zaatakował Syrię byłby dla ludzi ich hero. Skrzywdzą go inne obietnice dane obywatelom Ameryki które jak widać były zwykłym oszustwem. Obserwuje europejskie media które piszą
  o zdarzeniach w Ameryce. One więcej robią sztucznych wiadomości i szumu niż poświeca się czasu w samych Stanach.
  Trump na razie jest Prezydentem jednej kadencji.
 • @Zdzich 21:58:24
  Dlaczego zwracasz uwagę , nie mając niezbitych dowodów w postaci dokładnego badania międzynarodowej grupy specjalistów chemików i specjalistów od wojskowości, ze broni chemicznej użył Assad??????
 • @laurentp 22:01:07
  Ze Sputnika wklejam bo ciekawe.

  „Zachodnie wartości”? Europa pochwaliła działania Trumpa dopiero, kiedy złamał prawo.

  Okoliczności incydentu, do jakiego doszło 4 kwietnia w syryjskim Chan Szajchun nie zostały jeszcze wyjaśnione: zarówno eksperci, jak i media nie śpieszą się z wyciąganiem wniosków. Niemniej jednak, nie przeszkodziło to USA uderzyć na Syrię „atakiem odwetowym”.

  Tym samym Trump zerwał z „zachodnimi wartościami”, ale zyskał aprobatę wiodących polityków Europy.
  6 kwietnia, komentując zakładane użycie broni chemicznej w Chan Szajchun, ekspert ds. broni chemicznej Ralf Trapp w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk oświadczył, że najpierw trzeba „wyjaśnić okoliczności i zrozumieć, co za trująca substancja to była, jeśli to rzeczywiście była bojowa substancja trująca”.
  W wywiadzie danym w przededniu ataku rakietowego Stanów Zjednoczonych na syryjską bazę lotniczą, Trump zażądał przeprowadzenia „niezależnego i gruntownego śledztwa” oraz nalegał, aby strona rosyjska i syryjska poparły to śledztwo. Tylko tak, powiedział Trump, można odpowiedzieć na dwa pytania: „Pierwsze pytanie: czy to był atak z użyciem trujących substancji i jeśli tak, to co za substacja została zastosowana? A drugie pytanie polega na tym: jakie dowody mamy do dyspozycji, które pozwalają nam mówić o tym, co zaszło naprawdę i jakie były okoliczności tej operacji?”.

  Ekspert zwrócił uwagę na symptomy ofiar w Chan Szajchunie, o których mówiono wcześniej. Te objawy wskazują na to, że „mowa o jakiejś substancji paraliżującej układ nerwowy, może organofosfat. Jeśłi został użyty sarin, to można będzie potwierdzić to i po upływie kilku dni i po upływie kilku tygodni.
  Jak powiedział Trump, Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) bada, o jakie substancje chodzi, ale nie to, kto niesie odpowiedzialność za wydarzenie.
  Swoimi odpowiedziami Trump dał jasno do zrozumienia, że jak dotąd takiej informacji odnośnie wydarzenia z 4 kwietnia nie było. Zachodni politycy, przeciwnie, po pierwszych informacjach od razu zaczęli twierdzić, że substancję chemiczną zastosowała syryjska armia. To twierdzenie wykorzystano dla usprawiedliwienia ataku Stanów Zjednoczonych na Syrię.

  Nikt nie czekał, aż zostaną znalezione odpowiedzi na pytania postawione przez Trumpa. Tak samo, jak i na pytanie, jaką korzyść mogła odnieść armia syryjska z zastosowania broni chemicznej. W swoim artykule opublikowanym na portalu pisma „Die Welt“, Alfred Hackensberger zwrócił uwagę na to, że atak z użyciem sarinu nie byłby korzystny dla Damaszku z wojskowego punktu widzenia. „On tylko dyskredytuje na poziomie międzynarodowym i powoduje ryzyko: USA, jak w sierpniu 2013 roku, grożą interwencją wojenną”. Hackensberger pisze:

  „Zespół ekspertów Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej już dawno wyjechał do Chan Szajchun, aby wciąć tam próbki. Możliwe, że Waszyngton czeka na ich analizy”. Odpowiedzi jednak już udzielono.

  O takiej zasadzie państwa prawa jak „In dubio pro reo“ („W razie wątpliwości – na korzyść oskarżonego”) nie mówi nikt, kto wydaje rozkazy o bombardowaniach i sankcjonuje te rozkazy opierając się na przypuszczeniach i uprzedzeniach.
  Na wszelki wypadek przypomnijmy: 9 listopada 2016 roku, po tym jak Donald Trump został wybrany na nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, kanclerz Angela Merkel wśród zachodnich wartości, na bazie których chciałaby współpracować z Trumpem, wymieniła „szacunek dla prawa”.
  Powiedziała także: „Partnerstwo z USA jest i będzie kamieniem węgielnym polityki zagranicznej Niemiec, abyśmy mogli poradzić sobie z wyzwaniami naszych czasów, do których należy praca na rzecz pokoju i wolności – w Niemczech, w Europie i na całym świecie”.

  Rzeczywiste działania i bomby znów zademonstrowały, jak należy odnosić się do tych słów i wartości. Właśnie wówczas, kiedy prezydent Stanów Zjednoczonych, którego do tej pory polityczne elity europejskie bezlitośnie wytykały, złamał prawo, zyskał zgodę i aprobatę wiodących europejskich polityków.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201704085207540-Trump-wartosci-polityka/
  ------------------------------------------------------------------
  Tu mi się nasunęło przysłowie:
  Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one.
 • @lorenco 22:22:10
  Być może że to ludzie Clintonowej, bo ta córka diabła wykorzysta każdą okazję do zemsty!Co do mąciciela spod znaku 666, Sorosa, to robi ponoć interesy z Jaredem Kutshnerem, zięciem Trumpa!Mamona ponad wszystko, bo bóg mamon jest ich bogiem!!
 • @lorenco 22:37:08
  Dokładnie!!!
  https://youtu.be/n_Acs1fSRl4
 • @trojanka 22:39:52
  Zięciunio był ostatnio na Bliskim Wschodzie, jest doradcą Trumpa. Ciekawe, kto doradził Trumpowi atak na Syrię?
  Trump ma ostatnią szansę na pozbycie się tych owych doradców.
  No i coś Trampunio ucichł na swoich portalach społecznościowych, dzisiaj tylko się pochwalił, jaki zaszczyt miał witać przewodniczącego CHRL.
  A na twitterze tyle:

  Donald J. Trump‏Konto zweryfikowane @realDonaldTrump 6 godz.6 godzin temu
  Więcej
  Congratulations to our great military men and women for representing the United States, and the world, so well in the Syria attack.

  Donald J. Trump‏Konto zweryfikowane @realDonaldTrump 2 godz.2 godziny temu
  Więcej
  The reason you don't generally hit runways is that they are easy and inexpensive to quickly fix (fill in and top)!

  MASAKRA!
  Trump tak był chwalony przez swoich entuzjastów a teraz jego fani piszą np. że jest idiotą.
 • @Stara Baba 22:05:26
  No chyba, że wszystkie "kolory" pójdą po rozum do głów i ...
  utrupią "dysponentów zielonej zarazy".

  Jakby zrobił (na serwerach w RoSSji?)
  "analizę bogactwa pod kątem etnicznym", może by przejrzeli...

  Ale pewnie lepiej się znasz.
 • @lorenco 22:58:48
  Widzisz nie dał rady, naprostowali go / tak jak prezesa Kaczyńskiego u nas po słynnej wypowiedzi dla Radia Katowice/, zresztą ponoć herr Donald Trump,od początku grał do tej samej bramki co globaliści banksterzy. Tak jak pisze pan Stara Baba , Amerykańcy się wściekną, jak ich oszuka w podstawowych sprawach socjalnych, zdrowotnych, których poprawę naobiecywał.Myślę , ze gość podskakiwał, ale jest ubezwłasnowolniony, jest gorzej na świecie niż nam się wydaje!
  http://wolnosc24.pl/2017/04/05/syria-zaprzecza-ze-uzyla-broni-chemicznej-w-idlib-czy-ostatni-atak-chemiczny-to-prowokacja/

  https://ripsonar.wordpress.com/tag/bron-chemiczna/
 • @Stara Baba 22:35:26
  Ja nie wiem o narodzie amerykańskim zbyt wiele: zawsze uważało się, że są to ludzie otyli i głupi.
  Jednak potrafili się w pewnym sensie zbuntować i nie wybrać Clintonowej, pomimo tego, że wszystkie media wskazywały im, że mają ją wybrać.
  I ten bunt spodobał mi się, zatem Amerykanie chcieli zmian.
  Chcieli zmian a tu wmawia im się, że to nie oni wybrali Trumpa lecz Putin.
  Myślę, że teraz już nie będzie tak łatwo dla rządzących USA jak było wcześniej.
  I to taki malutki na razie plus.
 • @trojanka 23:09:52
  http://politykapolska.pl/285
 • @lorenco 23:13:11
  W wyborach bezpośrednich 2,8 mln głosów więcej głosów dostała Clinton .
  To wygrał system wyborczy w USA a nie Trump
 • @trojanka 23:09:52
  Nie dał rady, bo bał się, że go pozbawią prezydentury. W planie NWO pracują najwyższej wagi specjaliści. Ze wszystkich dziedzin, od psychologii po gospodarkę.
  Wystarczyło, żeby specjaliści od psychologii odpowiednio zaplanowali jakimi sposobami można zaszczuć człowieka o nazwisku Donald Trump, pełniącego obowiązki prezydenta USA i rezultaty mamy.
  Piszą teraz o Trumpie, że to bufon.
  Wydaje mi się, że nadrabia miną a powinien nie bać się i jak najszybciej spotkać się z Putinem.
  Pokazać neokonom, że ma ich w czterech literach.
  Inaczej słabego zjedzą.
 • @lorenco 23:13:11
  Naród może jest OK, ale w niewoli!kłamstw i fałszywych obietnic!!!!
  https://youtu.be/R_DprFOr3qI
 • @Husky 23:30:05
  Nowy Jork i Hollywood nie może jako przewaga w ludności i propagandzie wybierać prezydenta USA.
  W przeważającej liczbie stanów wygrał Trump.
 • Grupa powiązana z Sorosem stoi za atakiem chemicznym w Syrii.
  https://youtu.be/V5kda1KhqlU

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/rebelianci_przyznaja_sie,p399642754

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/grupa_powiazana_z_sorosem,p342957705
 • @lorenco 23:33:14
  No fajne uzasadnienie.
  Powinniśmy to przejąć na nasz grunt i wykluczyć np. Gdańsk i Warszawę
  Wiesz ile głosów miałby Duda czy PIS

  ps.

  pisałem Ci tu wiele razy byś nie pił szampana do dna po wyborze Trumpa. Nie chce mi się wklejać twoich komentarzy coś mi wtedy odpisywał.
  Więc raz jeszcze ci przypomnę że w relacjach z Rosją amerykanie nic a nic nie zmienią, czy to będzie Clinton czy Trump czy ktokolwiek inny.
  To dopiero nieśmiały początek , "pogadamy" za 3-4 m-ce
 • @trojanka 23:38:44
  Brak słów na tę hipokryzję bandytów.
  Fałszywa flaga - ewidentnie.
  https://youtu.be/MnSAB4qeDug
 • @Husky 23:46:59
  W USA jest ordynacja wyborcza zgodnie z którą wygrał wybory Trump.
  USA różnią się diametralnie administracyjnie od Polski, USA jest państwem federalnym, zatem co pitolisz i przyrównujesz do Polski?
  Dot. szampana, cieszyłem się, że nie wygrała krowa Clintonowa, śmiejąca się z tego jak został zamordowany Kadafi.
 • @lorenco 00:08:28
  ok.
  szkoda słów
  Dobranoc
 • @Husky 00:11:10
  Niech pokój będzie z Tobą, miłych snów:)
 • Wielkie rozczarowanie zakutych pal
  : )))

  Madrzy po szkodzie?
  Co niektorzy beda sie teraz gimnastykowali jak oczywistym bylo ze trump okaze sie kolejna pacynka globalistow.
  Inni beda bredzili o jego naiwnosci.
  Jeszcze inni ze czuja sie oszukani, zawiedzeni i plakac im sie chce.
  : )))

  Ale jaja.
  Ciezko bylo przewidziec ze koles ktory ma miliardy dlugow w 150 instytucjach na wall street, otoczony jest ludzmi o korzeniach bliskowschodnich ktorych tak sie tutaj nienawidzi, niczym papiez w trakcie niedzielnej mszy, zboczeniec ktory nie ma zadnych zachamowan publicznie zawstydzajac wlasna corke, typek ktory dorobil sie na krzywdzie innych ludzi, ktory bankrutowal wielokrotnie, zabierajac co swoje zostawial ludzi z problemami, paniczyk ktorego z dlugu wykupywali chlopaki z wall street, cynik ktory robil slz siebie osoba wierzaca mylac podstawowe biblijne terminologie, ten ktory podrzegal lud w trakcie wyborczych spotkan by wpierdal wpuscili tym ktorzy protestowali przeciwko jego populistycznym mrzonkom, maciciel ktory sam o sobie przeczytal...ze okaze sie byc wezem...?

  Syczal wszystkim tym ktorzy go chwalili i kupowali jego iluzje do ucha...teraz ludzie maja czelnosc protestowac, bluznic, nazywac wyzwiskami?
  Glupcy, jestescie zaklamani i bedziecie mieli to o co sie prosiliscie, w usa, i wszedzie na swiecie.

  Zawsze ten sam schemat, w dobie teoretykow spisku, wybudzonych z matriksa, blogerow prawdy, wikileaks, snowdenow, twitera i facebooka...
  Zidiocenie nia ma konca, zamiast tego przyspiesza.
  Wiec zaprowadza debili a wraz z nimi reszte mnie winnych i niewinnych, chociaz takich na ziemi ponoc nie ma, w takim kierunku jakiego tak wielu marzy uniknac sprzedajac sie klamstwom ktore obiecuja droge w innym niz ten nwo kirunku.
  Zooong!!!

  Zly wybor.
  Chcecie sie uratowac, swoj dobrobyt, albo takowy osiagnac, pokoj spokoj i bezpieczenstwo, zeby sie moc pasc na soczystych lakach ziemskich i pierdziec gazami glupoty, konformizmu i oportunizmu, by zylo sie lepiej, przynajmniej 'nam' chocby kosztem 'ich'...
  I zrobicie wszystko zeby spelnily sie te marzenia?
  Pojdziecie za mrzonkami, dacie wladze kazdemu kogo wam podstawia, kto perfidnie was oszukuje, i wy to czujecie, ale w to brniecie...bo juz nad soba nie panujecie...
  Panowanie straciliscie wraz z dorastaniem.
  Wyrzuciliscie idealy za drzwi swoich ognisk domowych...
  Ofiary?
  Po obu stronach.
  Oprawcy?
  Po obu stronach.
  Wspolnicy niedoli ludzkosci...wszyscy...prawie wszyscy.

  Klamstwem chcieliscie to wszystko osiagnac...
  : )))))))))

  Czujecie smrod spalenizny?
  Unosi sie juz w powietrzu.
  Narazie w miejscach takich jak syria, irak, afganistan, niektore kraje afrykanskie, ukraina...
  Ale przyjdzie czas na wieksza skale.
  Najsmieszniejsze w thm wszysykim jest ze wiekszosc do konca bedzie szukala winnych...
  Zakrzycie wszedzie, tylko nie pod wlasne dywany, nie we wlasne dusze.

  ; ))))

  Trumpem dopiero pierdneli...ale, byla.deklaracja:
  'GODZINA AKCJI NADESZLA'....eradykacja ekstremizmu islamskiego, iran, arabia saudyjska winna...
  Wojna.
 • Jak to putin zalozyl BRICS...
  A to nie input byl POMYSL - DAWCA?
  nie, on tylko wspieral ameryke w walce przeciwko globalnemu terroryzmowi, apelowal o miedzynarodowke anty terrorystyczna, poparl atak na aganistan, irak, sprzedal libie.
  Nie ze zaraz on sam, to koziol ofiarny, kolejny obok trumpa.

  Kto wiec byl pomyslodawca BRICS?

  Baron o'neill of gatley, jako czlonek rady nadzorczej odpowiedzialny za global economics research w GOLDMAN SACHS...
  Analityczna nowatorska wierszowka podyktowana wola rockefella group, opublikowana w 2001.
  Poczekali 5 lat i swaty zaprosili 'mlodych' na orzenek do nowego yorku zeby oficjalnie rozpoczac cykl spotkan ktory zakonczyl sie malzenstwem niedlugo potem.

  Ale po co u 'licha' rockefella, rotszyldasom, sorosom, sachsom dwa bloki, jeden zachodni, przewodni, reprezentowany przez zgnile elity agresywnego konsumpcyjnie swiata zachodu i brics ktory formuje przeciwwage, wiec wyglada ze bedzie dzialal odsrodkowo...???

  : )))

  Jezeli jeden blok oznaczymy '+' a drugi '-' to okazuje sie ze one sie przyciagna...chociaz wydaja sie byc oddzielne i konkurencyjne.
  'Mlodsze i slabsze' musi czuc ze bedzie liderowalo u siebie w swoim regionie a pozniej wspolliderowalo w mega klubie.
  Wielopolarny swiat spiety spinaczem onz.

  Teraz....

  Co putin mowil o onz?
  Jakie propozycje puszczal, niby kaczki po wodzie?
  I dlaczego jest to scenariusz globalistow, siedzacych w kieszeni ojca chrzestnego?

  Troche dialektyki a swiat medrcow internetowych sie gubi.
 • @Husky 00:11:10
  Masz rację. O zakazanej broni chemicznej ani słowa. https://www.youtube.com/watch?v=5VTGhCEwnHE

  dr nowopolski, trojanka, lorenco, mark noe wyzwali Trumpa od bandytów, i teraz czują się znacznie lepiej. Pomyleńcy!
  Szkoda słów.
 • @Zdzich 02:09:47
  Pomylony to jesteś Ty! Trump wydając rozkaz ataku na Syrię, postąpił po bandycku. Rosja, Chiny, Indie, Iran i wiele państw świata czekają na dowody, że wojsko syryjskie użyło bomb z chemią.
  A filmy są różne, np.
  https://youtu.be/blg9XVBUEZg

  https://youtu.be/3lWB5ssifTg
 • @eonmark 01:07:55
  C-400 zestrzelił niemal wszystkie amerykańskie tomahawki.
  https://youtu.be/Rxo6mhTmLpI
 • @lorenco 02:41:25
  Głuptaku! Przecież tu nie ma znaczenia jakie wojsko użyło bomb z chemią.
  W obronie Syryjczyków, Trump zlikwidował magazyny z bronią chemiczną, i o to mu chodziło. Nic poza tym.

  Tymczasem, banda bandytów żydo-komuny (Hillary, Soros, Obama, CNN, itp.) wykorzystała atak Trumpa na magazyny celem obalenie jego polityki imigracyjnej.
  Jak widzisz powyżej, taka np. “trojanka” i “dr nowopolski” domagają się wpuszczenia uchodźców z Syrii (żeby rozwalili USA tak samo jak Europę), oraz oddania Syrii w ręce ISIS. NWO!
 • @trojanka 22:39:52
  Być może, że to tylko taki popis. Podobno Trump ostatnio zarzucił Hilary, że ta jest agentem Kremla.
  https://pp.userapi.com/c836335/v836335737/3473d/uXOLeyjDWWI.jpg
 • @fretka 07:40:29
  kolejna profesjonalna ofiara tyrana Assada.
  https://pbs.twimg.com/media/C86Ui_1XUAEcp_k.jpg
 • @
  Ofiary ataku chemicznego.
  '' Dziwny ten ich Tamada i konkursy też mają dziwne"
  https://twitter.com/zybb_zer0/status/850683344241266688
 • Autor
  Troche mnie zdziwil ale tylko troche.Prezydenci USA od wielu lat maja mierna wiedze ogolna(jak wiekszosc Amerykanow) i slaba inteligencje czyli kojarzenie faktow.Przy takich ograniczeniach musza polegac na opiniach doradcow i faktach medialnych-tzw. fake news jak sam czesto wspominal.
  Zdziwilo mnie ze pomimo ze sam wspominal o roli mediow w celowym oszukiwaniu spoleczenstwa oraz negatywnej roli wywiadu to jednak uwierzyl im na slowo i postanowil uderzyc na niepodlegle panstwo.
 • @mac 16:55:55
  E tam zaraz uwierzył. Dostał rozkaz, to go wykonał.
 • W tył zwrot !!
  MSZ Turcji wezwało Rosję do rezygnacji z poparcia Asada

  Minister spraw zagranicznych Turcji Mevlüt Çavuşoğlu oznajmił,
  że Moskwa nie podejmuje niezbędnych kroków w związku z naruszeniem rozejmu w Syrii.

  Turcja nadal jest przywiązana do zawieszenia broni w Syrii, jednak Rosja powinna przestać domagać się zachowania przez Baszara Asada urzędu przywódcy państwa — oznajmił Çavuşoğlu tureckim mediom.

  Wcześniej rosyjskie MSZ pozytywnie oceniło rolę Ankary w uregulowaniu w Syrii, podkreślając, że „Turcja jest jednym z gwarantów przestrzegania zawieszenia broni" oraz oceniając współpracę z nią jako konstruktywną.

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201704095212225-Turcja-wzywa-Rosja-do-rezygnacji-z-poparcia-Asada/
 • @Stara Baba 16:04:17
  ...Jeżeli Chiny nie wywrą presji na swojego wasala wtedy USA zaatakują Koreę.....
  A jak Korea zdąży odpalić kilka swoich ładunków nuklearnych to co?
  Z pewnością mają dobrze namierzone bazy amerykańskie w Korei południowej i w Japonii. To może być ze 100 tyś. amerykanów pod grzybem atomowym
 • @Husky 22:14:05
  Jak nie przestaniesz pierdolić to szybko wylecisz . Swoje mundrosci pisz gdzie indziej . Rozumiesz ?.
 • @AlexSailor 17:15:00
  ... przewagę 10 do 1...

  nie wierzę w taką przewagę.
  W siłach morskich zapewne, ale nie w lądowych i nie w powietrzu.
  Dziś siły morskie są bardzo podatne na szybkie i kompletne zniszczenie.
  Co do przewagi w powietrzu, tu duże znacznie mają systemy obrony powietrznej, a w tej dziedzinie Rosja ma spore osiągnięcia i zapewne Amerykanie doznali by olbrzymich strat podczas każdego ataku na Rosję.
  Rosja to jednak nie Irak.
 • @Oświat 22:30:04
  ... no to bedzie z nich plama. Dziecinny wpis.
 • @Zdzich 05:17:52
  Trzeba Rosji wziąć zdjęcia zabitych dzieci w Donbasie i przedstawić je w RB ONZ a następnie trzeba Rosji przywalić rakietami np. w Wierchowną Radę Ukrainy i w pałac Poroszenki. Po to, żeby więcej nie było zabijania donbaskich dzieci przez ukraińską armię, bataliony ochotnicze itp.
  I proste to będzie i usprawiedliwione. I o to będzie chodzić Rosji. Nic poza tym.
 • @lorenco 02:07:48
  Te zdjecia dzieci z Donbasu i jeszcze z Palestyny trzeba pokazac Ivance. To Ivanka sie rozplakala, malo jej serce nie peklo i dlatego tatus posluchal natychmiast swojej fachowej i zalegalizowanej przez wyborce coreczce.

  Zlamane serce Ivanki ukaralo Syrie:

  -‘Ivanka’s broken heart sparks US attack on Syria’

  http://www.presstv.ir/Detail/2017/04/08/517272/US-politics-Syria-war-Ivanka-Trump
 • @Tiamat 19:52:51
  Poświęcę trochę czasu i poszukam zdjęć dzieci, ofiar ukraińskich ostrzałów w Noworosji a także tych z Afryki, ofiar głodu i podeślę Ivance na FB.
  Niech tatuś zbombarduje winowajców.
 • @lorenco 22:12:04
  Dzis ogladalam wiadomosci chinskie CGTN - zawsze ogladam.
  Bardzo ciekawe jest stanowisko Chin wobec Korei Polnocnej, ktorej USA sie odgraza, ze im urzadzi strefe " bezatomowa" przy pomocy kolejnej bijatyki kowbojskiej.
  Rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Chin powiedzial dyplomatycznie ale wprost:
  USA od dawna strasza Kore Pln, ze ja zaatakuja i w ogole stale sie wszystkim odgrazaja wojna: a to Iranowi a to Syrii, ktora nie ma ani broni nuklearnej ani nawet silnej armii, ani nie zagraza nikomu, a to Chinom i urzadzaja ostentacyjnie manewry na Morzu Pld Chinskim z Korea Pld i Japonia. Amerykanie wszystkich strasza, ze zaatakuja (pre-emtive strike) , a to Rosji...
  No to kraje sie zbroja bo im USA zagraza.
  Jesli natomiast Amerykanie zasiedliby do dyplomacji i zapewnili, ze nikomu nie zagrazaja - to kraje przestalyby sie zbroic. Proste.

  Jaka jest roznica miedzy Korea Polnocna a Izraelem?
  Izrael ma prawo sie bronic?
  I takie samo prawo ma Korea Polnocna.

  Amerykanie nie potrafia nawet odczytac mapy. Korea Polnocna graniczy i z Rosja i z Chinami. I jakos sie jej nie boja?
  Nasza dziadowska prasa nie podaje, ze w Korei Poludniowej byla a wielka awantura i wsadzili pania prezydent Park do wiezienia za korupcje.
  Ta korupcja polegala na tym, ze pani Park podpisla zgode na zainstalowanie amerykanskich THAAD przeciwko Korei Polnocnej. Chinczycy sie wystraszyli, ze ten system THAAD ma bardzo mocne radary i beda te szpiegowskie radary pokrywac polowe terytorium Chin.
  No wiec sie porobilo. Jeszcze nie ma w Seulu nowego prezydenta ale jest 'acting' prezydent, i znawcy twierdza, ze wybory wygra grupa liberalna, ktora juz sie kuma z Korea Polnocna. USA za to wyslalo jakies dwa lotniskowce na Morze Poludniowo Chinskie, nikt ich tam nie prosil.

  Gdy chodzi o Syrie, to rzeczywiscie Stany sie straszliwie skompromitowaly.
  Teraz opowiadaja, ze specjalnie nie chcialy mocno zaatakowac, wiec 'delikatnie' napadly na puste lotnisko.
  Guzik prawda.
  60 rakiet wyrzuconych na puste lotnisko, to moze nie taka delikatna operacja.
  Z tego 34 zestrzelili im Syryjczycy i lotnisko na drugi dzien juz bylo znowu czynne.
  Naturalnie nie bylo zadnej broni chemicznej.
  Tylko glupki nie wiedza, ze te zdjecia z ratowaniem dzieci skazonym sarinem byly falszywe. Sarin dziala na kontakt ze skora. Zaden ratownik by nie przezyl, bo nawet rekawiczek nie mieli.

  W Polsce generuje sie strach przed Rosja, no wiec wzywamy USA do pomocy, bo Polska ma prawo sie bronic.

  Klamstwo propagandy polega na tym, ze podobno Rosja broni Syriie przeciwko USA.
  Nieprawda.
  Przeciez to nawet w polskich mediach opowiadali, ze Rosja razem z USA maja zwalczac ISIS na terenie Syrii. I to co Rosja robi. Zwalcza ISIS, ktory akurat jest finansowany przez USA i Arabie Saudyjska; i raz jest to moderate - lagodna opozycja poteznie uzbrojona, a raz grupa terrorystyczna, ktora zwalcza USA.
  Dzis ISIL przywalil w baze amerykanska.

  Chinczycy dzis podali, ze polityka zagraniczna USA jest bardzo niestabilna bo co chwile gadaja co innego: Raz mowia "Assad must go" a na drugi dzien, ze to narod syryjski ma decydowac, kto bedzie ich prezydentem.
  Najlepiej polityke USA ocenil jeden publicysta z Bliskiego Wschodu:

  USA sie zachowuje jak kobra z syndromem Downa.

  Niestety, Amerykanie nie wypracowali jeszcze strategii pokojowej bo sie na dyplomacji nie rozumieja. Syndrom Hiroszimy i Nagasaki.

  Prawdziwa przyczyna awantury w Syrii: Ropa i gaz z syryjskich Wzgorz Golan juz sprzedany wielkim tego swiata.
  A tymczasem, Syria nie chce oddac Wzgorz Golan.
  Israel Grants Oil Rights in Syria to Murdoch and Rothschild - Craig Murray

  https://www.craigmurray.org.uk/archives/2013/02/israel-grants-oil-rights-in-syria-to-murdoch-and-rothschild/

  Bardzo smieszne:

  С-400 сбили почти все американские Томагавки - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=Rxo6mhTmLpI&feature=youtu.be

  Tez ciekawe: i zdaje sie o to sie rozchodzi, ze Rosja i Chiny porzucaja dolara.
  JUDGMENT DAY: Russia & China Bypass the Dollar With GOLD – InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/judgment-day-russia-china-bypass-the-dollar-with-gold/

  Amerykanskie weterany chyba wiedza wiecej niz Polacy:

  Russia’s Tu-95MS ‘Bear’ Strategic Bomber And Missile Carrier | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2017/04/09/russias-tu-95ms-bear-strategic-bomber-and-missile-carrier/

  Rosyjskie proce i siekiery:
  Russia: Hypersonic Cruise & Satellite-Destroying Missiles | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2017/04/10/russia-hypersonic-cruise-satellite-destroying-missiles/

  Trump Humilated: Syria Shoots Down 34 of 59 Cruise Missiles, Russia to Upgrade System Soon | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2017/04/09/trump-humilated-syria-shoots-down-34-of-59-cruise-missiles-russia-to-upgrade-system-soon/
 • @Repsol 22:31:33
  Nie było żadnego ataku gazowego, a tym bardzie sarinu. Gdyby tam był sarin, to wszyscy ratownicy i lekarze już dawno by nie żyli.
  Białe hełmy na miesiąc przed tą ostatnią pokazówką wypuściły do netu film z ćwiczeniami obrony p.chem w tym samym miejscu, gdzie rzekomo niedawno był atak chemiczny kilka dni temu. Otóż na tych ćwiczeniach występowali oni w prawidłowych ubiorach ochronnych, z maskami tlenowymi, a podczas rzekomej akcji ratunkowej są ubrani w zwykłe kombinezony, pracują bez rękawic i w maskach p.gaz lub p.pyłowych, które nie chronią przed sarinem. Dziennikarze w zwykłych ubiorach i w maskach p.pyłowych, a turecki "ekspert" w zwykłym ubraniu, w klapkach na bosych stopach, w masce p.pyłowej pobiera próbki ziemi z miejsca, gdzie miała uderzyć bomba chemiczna.
  Dzisiaj nikt by z nich nie żył, gdyby tam był sarin. Ratownicy przeszkoleni w obronie p.chem nigdy by nie weszli na teren po ataku chemicznym ubrani w zwykłe kombinezony i nie pracowaliby gołymi rękami. Dziennikarze może byliby dostatecznie głupi, żeby wleźć tam tak ubrani, ale chyba ratownicy by na to nie pozwolili?
 • @Tiamat 04:20:52
  Prawdopodobnie był to fosgen, jak powstaje i do czego służy można przeczytać w internecie.
 • @lorenco
  Ja już zdjęcia z Odessy wysłałem Trumpowi na adres Białego Domu, prosiłem by córce je pokazał, to się wzruszy i każe ojcu tym razem zbombardować Kijów.
 • @lorenco 22:12:04 Tomahawk cruise missile fell, guidance system disabled, 40 miles from target
  http://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2017/04/ScreenHunter_1295-Apr.-09-19.45-1024x601.jpg
 • @Tiamat 04:20:52
  Putin: Nie dopuścimy do kolorowej rewolucji. Rosyjskie władze postarają się nie dopuścić do kolorowych rewolucji zarówno u siebie, jak i w krajach członkowskich OUBZ - oświadczył prezydent Rosji Władimir Putin. „Znamy rozliczne teorie, które realizowane są w różnych regionach świata, prowadzą do poważnej destabilizacji w tych regionach. Nie możemy, rzecz jasna, dopuścić do czegoś takiego w naszym kraju i będziemy starać się wszelkimi sposobami wspierać naszych partnerów z OUBZ" — powiedział Putin w wywiadzie dla kanału „Mir".

  „Kolorowe rewolucje" to ogólna nazwa procesów zmiany władzy, takich jak „rewolucja róż" w Gruzji, „tulipanów" w Kirgistanie, „pomarańczowa" na Ukrainie, „jaśminowa" w Tunezji i „lotosowa" w Egipcie. Z reguły preludium kolorowych rewolucji stanowią demonstracje pokojowe, które przeradzają się w zacięte starcia wychodzące poza ramy prawne. Celem takich działań, sterowanych głównie z zewnątrz, jest zmiana kierownictwa państwa. Ps..Potrzebna jest iwanka revolution w USA. Ponad 100 milionów nie pracuje, a 50 milionów żyje na granicy ubóstwa. A ona przecież jest taka bardzo sercowa.
 • @Tiamat 04:20:52
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/521/67/5216781.jpg Szwedzcy lekarze: Działań aktywistów Białych Hełmów nie da się nazwać pomocą medyczną. Profesor Marcello Ferrada de Noli, założyciel i prezes organizacji Swedish Doctors for Human Rights w wywiadzie dla Sputnika skomentował nagrania zrobione przez Białe Hełmy. Możemy zaznaczyć dwie rzeczy. Pierwsza dotyczy przedstawionych na nagraniu metod udzielania pierwszej pomocy. Wniosek naszych pracowników jest następujący: tych działań nie można nazwać pomocą medyczną, nie mogły uratować ludzi, a w przypadku dzieci nawet stwarzały zagrożenie. Po drugie samo nagranie przedstawiające domniemany atak chemiczny w 2015 roku zostało opublikowane jednocześnie z nagraniem organizacji Coordinating Sarmin, logo i flaga której przypominają symbol Dżabhat an-Nusry, znanej obecnie jako Dżabhat Fath al-Szam. Ta informacja daje do myślenia, czy ugrupowania terrorystyczne typu Dżabhat Fath asz-Szam mają związek z organizacją Białe Hełmy.

  Mówił Pan, że działań aktywistów Białych Hełmów nie można zakwalifikować jako pomoc medyczną a nawet nazwał je Pan kontrproduktywnymi. Jednak jeśli patrzeć na sytuację powierzchownie, czy istnieje możliwość, że po prostu nie mają wykształcenia medycznego lub po prostu nie wiedzieli, co robić w sytuacji ataku chemicznego?

  Bardzo trudno jest ocenić kwalifikacje tych aktywistów. Ale na nagraniu przedstawionym przez media i same Białe Hełmy widzimy, że działania aktywistów nie miały nic wspólnego z pomocą medyczną, a w niektórych przypadkach można to nawet nazwać zbrodniczym zaniedbaniem.

  Rozumiem, ale jednocześnie chodzi o działania w warunkach konfliktu zbrojnego. Czy jest możliwe, że ci ludzie próbowali zrobić wszystko co możliwe, by pomóc poszkodowanym?

  Nie można zapominać o tych okolicznościach. W krytycznych sytuacjach ludzie próbują zrobić dla rannych wszystko co możliwe, wykorzystując wszystkie środki podręczne. Jednak w tym konkretnym przypadku, który aktywiści Białych Hełmów nazwali atakiem chemicznym, widzimy tylko oddział intensywnej terapii, nie wiemy, co się działo poza murami budynku, nie widzimy samego ataku, nie dysponujemy informacją o typie użytej substancji chemicznej. To wszystko uniemożliwia ocenę pracy aktywistów Białych Hełmów. Informację o ataku chemicznym otrzymaliśmy od organizacji Human Rights Watch. W charakterze źródła danych podaje anonimowych świadków prawdopodobnego ataku. Jeden z nich jest aktywistą z Białych Hełmów. W rezultacie widzimy, że wiarygodność informacji nie jest pewna. Poza tą informacją innych dowodów na atak chemiczny nie ma. Świadkowie ataku twierdzili, że słyszeli odgłosy lecącego śmigłowca, ale jednocześnie nie widzieli go. Potwierdzić tych zeznań również nie mogą. Żadnych zdjęć nie ma. Powtórzę, że na nagraniu widzimy tylko to, co się dzieje wewnątrz budynku.

  Na ile wiarygodne w świetle istniejącej informacji są doniesienia o atakach gazowych w Syrii?

  Wiemy, że syryjski rząd wcześniej był wielokrotnie oskarżany o podobne ataki. Jednocześnie ataki chemiczne zbiegały się w czasie z żądaniami stworzenia strefy zakazu lotów nad krajem pod adresem państw zachodnich. Ten fakt niepokoi i daje do myślenia: czy w ogóle były ataki typu tego, o którym była mowa całkiem niedawno, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dosłownie 2-3 dni temu syryjska opozycja wznowiła apele o stworzenie strefy zakazu lotów. Wnioski są oczywiste. Ps..Władze Syrii powinny aresztować Białe Hełmy i sprawdzić legalność pobytu, a następnie solidnie przesłuchać i internować do końca wojny.
 • @Tiamat 04:20:52
  „Odwet na USA tylko z udziałem Rosji"...Mówiąc o ewentualnym odwecie Damaszku za amerykański atak na syryjską bazę lotniczą, ambasador Syrii w Rosjii Rijad Hadddad oświadczył, że podobna decyzja może być podjęta tylko w koordynacji z Rosją. „Wszystkie działania są koordynowane z Federacją Rosyjską, w związku z czym decyzja w danej sprawie może zapaść tylko w wyniku uzgodnień pomiędzy syryjskim rządem i Rosją" — oświadczył syryjski dyplomata w rozmowie z Ria Novosti.

  W nocy z czwartku na piątek, amerykański prezydent Donald Trump zarządził przeprowadzenie ataku rakietowego na syryjską bazę lotniczą, z której miało dojść do ataku z użyciem broni chemicznej. Pentagon oświadczył, że celem ataku rakietowego była baza lotnicza Shayrat w prowincji Homs. Ostrzał przeprowadzono z dwóch amerykańskich niszczycieli. Według danych Pentagonu, wystrzelono w sumie 59 rakiet. Ps..Jedna rakieta tomahawk kosztuje 700 000 USD. Wystrzelono 60 rakiet to cena 42000000 usd. 42 miliony usd za zabicie 6 ? syryjskich żołnierzy. Ile więc będzie kosztowało zniszczenie całej syryjskiej armii? Znając bezczelność syjonistów to mogą zażądać od Syrii zapłaty za swoje bomby, które zrzucili tak jak Angole od Polaków.
 • @Tiamat 04:20:52
  Na Irak Bush wystrzelił około 1.000 tomahawków. Do celu doleciało 388 sztuk.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930