Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
382 posty 360 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Kalekie społeczeństwa Zachodu – w drodze ku przeznaczeniu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W normalnych czasach, nawet najgłupszy, nie zainteresowany prawdą człowiek, miał jasno wytyczone granice absurdu, które zmuszały manipulantów okresu Goebbelsa czy Stalina do konstruowania prawdopodobnych kłamstw.

 Cywilizacyjna, moralna i kulturowa degradacją Zachodu osiąga coraz to nowe rekordy, nie usiłując już nawet maskować swej prawdziwie szatańskiej natury.

 
Media korporacyjne stały się w stu procentach producentami propagandowej wirtualnej rzeczywistości, nie mającej nawet minimalnego związku z realiami.  Obecnie można by je  traktować jako nowy gatunek sztuki wizualnej i przejść nad tym zjawiskiem do porządku dziennego.  Problem tkwi w tym, że praktycznie całe zachodnie społeczeństwo żyje w tym przedstawieniu, traktując je jak realną rzeczywistość.
 
W tym kontekście symbolicznego znaczenia nabiera, wyemitowany niedawno program CNN pod tytułem „Wyznawca”[i], którego autor zjada przed kamerami mózg człowieka[ii] , w symbolicznym geście ilustrującym autentyczną misję współczesnych zachodnich mediów głównego nurtu.  Rzeczywiście, w przenośni zjadają one mózgi odbiorców, przekształcając ich w bezmyślne istoty zdalnie sterowane przez rządzącą światem oligarchię.


 
 
 
W normalnych czasach, nawet najgłupszy,  nie zainteresowany prawdą człowiek, miał jasno wytyczone granice absurdu, które zmuszały manipulantów okresu Goebbelsa[iii] czy Stalina do konstruowania prawdopodobnych kłamstw.  Dziś wymóżdżony osobnik bez sprzeciwu „łyka” każde nawet najobłędniejsze kłamstwo. Nie dziwi się, że Rosja wybrała mu nowego prezydenta USA, że III RP znajduje się dziś pod niewidzialną sowiecką okupacją i historyczny fakt likwidacji ZSRR w 1991 roku nie ma tu nic do rzeczy.  Wierzy bez zastrzeżeń, że dzisiejsi Ukraińcy, czy Niemcy to polscy przyjaciele i nie ma co rozpamiętywać ich zbrodni sprzed 70 lat, bo praktycznie żaden ich bezpośredni sprawca nie został przy życiu, itd., itd..
 
Wymóżdżone jednostki można przyrównać do pojazdów z uszkodzoną kierownicą poruszających się chaotycznie po drodze i niszczących w tym procesie siebie, oraz otoczenie.  Przeżywające końcową fazę swej agonii, społeczeństwo III RP, nie zauważa dramatyzmu zdarzeń, ba nie widzi nawet nic patologicznego w swej obecnej sytuacji. 
 
Jednakowoż dobry Stwórca dał człowiekowi dwa „systemy sterujące” – rozum i sumienie (serce).  Zwykle niedostatki jednego kompensował nadmiar drugiego, co dawało każdemu szansę na ratunek. 
 
Dziś mamy jednak do czynienia z dwoma „kanibalami”, obok mediów zżerających ludzkie mózgi funkcjonuje też hierarchia kościelna pożerające serca swych owieczek.  W czasach Chrystusa starozakonni Żydzi podlegali ponad trzystu przepisom od których rzekomo zależało ich zbawienie.  W nowym faryzejskim zakonie  mafii watykańskiej, która zawłaszczyła nasz Kościół Katolicki,  mamy dziś tysiące przepisów, rytuałów i innych „wymogów”, a na dodatek podwójne, czy nawet potrójne standardy.  W tym nie wyzna się nawet człowiek ze zdrowym sercem i rozsądkiem.  I w tym tkwi kwintesencja następującej zagłady „chrześcijańskiego” Zachodu w ogólności, a „katolickiej” III RP  w szczególności.
 
 

KOMENTARZE

 • @
  Jedna uwaga, "wiara" to nie koniecznie "kościół".
  Czytać Księgę można samemu...
 • Autor
  Media sa oczywiscie tylko instrumentem sterowania i kontroli ludzi.
  Oligarchia steruje zarowno mediami jak i sadownictwem,biurokracja,sluzbami,finansami,korporacjami itp.
  Zastanawialem sie nad dylematem-jezeli nie oligarchia finansowa to co prawdopodobnie moze przejac rzady nad ludzkoscia.Z punktu widzenia Polski nie wyglada to najlepiej.Albo jakas wladza regionalna np. rosyjsko-niemiecka moze w polaczeniu z przymiotnikiem judaizmu albo np.Chiny.
  W kazdej opcji alternatywnej miejsce Polski jest podrzedne a Polacy zniewoleni.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031