Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
347 postów 274 komentarze

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Bez zbędnej fatygi, Fotyga!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najnowszym wyrazem strachu przed prawdą jest „rezolucja o rosyjskiej propagandzie” firmowana przez „polską” deputowaną Annę Fotygę, w której przyrównuje się Rosję do terrorystycznego Państwa Islamskiego (ISIS).

Zachodni globalizm wkracza w okres przedśmiertnych konwulsji.  Przez co tym bardziej staje niebezpieczny dla ludzkości i świata. 
 
Na obszarze Syrii i wokół niej wielokierunkowy konflikt zbrojny nieprzerwanie  narasta.  Na dodatek coraz głębiej angażują się w niego Stany Zjednoczone wraz ze swoją „zachodnią koalicją”.  Żydo-nazistowska junta z Kijowa mnoży prowokacje wobec Rosji, starając się wykorzystać czas kończącej się prezydentury Obamy.  Wszystko to zwiększa prawdopodobieństwo prowokacji i rozbuchania tlącej się jak na razie III Wojny Światowej.
 
Spojrzenie na tą agonię, oczami przedstawiciela „starego” Zachodu, przynosi najnowsza publikacja Tura Kurkinena[i] .  We wspomnianym artykule podkreśla on, że na arenie międzynarodowej zapoczątkowana została ona odrzuceniem hegemonii USA przez putinowską Rosję.   Nałożyło się na  to niezadowolenie społeczeństw Zachodu z pogarszającej się sytuacji gospodarczej.  Obywatele uświadomili sobie, że z globalizacji korzysta jedynie międzynarodowa oligarchia finansowa. 
 
Złote czasy zachodniego dobrobytu przeszły do historii.  Dopóki oligarchowie „dzielili się” swymi łupami z kolonializmu i neokolonializmu z zachodnim społeczeństwem, dopóty tkwiło ono w błogim przeświadczeniu o swej wyższości ( Herrenvolk[ii], Exceptional Peoples[iii]). 
 
Z chwilą gdy „okruchy z pańskiego stołu” przestały doń docierać, zaczęły się niepokoje.  Ich pierwszym wyrazem, stał się tzw. Brexit[iv].  O wiele poważniejszym był wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA. 
 
Spauperyzowane masy Amerykanów upatrzyły w nim „niesystemowego” kandydata, który daje nadzieję na wyprowadzenie kraju z błędnego koła „demokracji parlamentarnej”.  Podobnie postępowały one osiem lat temu, wybierając czarnego Obamę na prezydenta „zmiany”.  Czarny w Białym Domie  okazał się zręcznym agentem oligarchów  i poszukiwania wyjścia z matni trzeba było zacząć od nowa.  O ile jednak Obama, od samego początku „pachniał agentem finansjery”, o tyle Trump nie jest od niej zależny i daje jakieś nadzieje na autentyczną zmianę.  Stąd też wynika dzika nienawiść oligarchów do Jego osoby i niekończąca się kampania oszczerstw pod Jego adresem.  Czas pokaże jaki wynik dadzą Jego zmagania z międzynarodówką finansową. 
 
Bez względu na to, sam fakt pojawienia się w Waszyngtonie autentycznie nowej jakości, spowodował panikę wśród zachodnich  „elit”.    W Unii Europejskiej składają się one z lokalnych (krajowych) „polityków”, oraz centralnej brukselskiej biurokracji ukrywającej swój totalitaryzm za „listkiem figowym”  Parlamentu Europejskiego.
 
   Instytucja ta pozbawiona jest jakiejkolwiek władzy w unijnym superpaństwie, a jej celem, oprócz wspomnianego „listka”,  jest zapewnienie sutych synekur międzynarodowej bandzie „elitarnych” pasożytów, szkodników i sprzedajnych nicponi.  Nie więc dziwnego, że widmo rozpadu UE i zniknięcia tej synekury wprowadza w przerażenie jej „szacownych” przedstawicieli.  Najnowszym wyrazem tego stanu jest „rezolucja o rosyjskiej propagandzie”[v] firmowana przez „polską” deputowaną Annę Fotygę, w której przyrównuje się Rosję do terrorystycznego Państwa Islamskiego (ISIS).
 
Niewątpliwie Zachód przegrywa z Rosją wojnę informacyjną, a przyczyna tego jest całkiem banalna.  W przeciwieństwie do Rosji ,która pokazuje PRAWDĘ, Zachód tłoczy w mózgi swych obywateli jedynie totalne KŁAMSTWO.  Najbardziej widoczne jest to w odniesieniu do kampanii wyborczej w USA.  Potęga medialna wsparła Hitlerę Clinton, oczerniając jej adwersarza w sposób nie mający precedensu w całej historii propagandy.  Pomimo tego, oraz przekrętów wyborczych, sukces odniósł  Donald Trump.  A ostatni bastion oligarchów w wojnie ze społeczeństwem padł! 
 
Bastionem tym były media, które ukazały ludziom swą całkowitą sprzedajność i monstrualne zakłamanie.  Opluwanie Putina,  dalekiego i nieznanego amerykańskiemu społeczeństwu , mogło się im udawać, ale swojego Trumpa znają oni dobrze i to kłamstwo medialnym „prestytutkom[vi]” nie przeszło, ze wszystkimi tego dalszymi konsekwencjami.
 
 Rewolucja w Stanach Zjednoczonych już zaczęła się i przyjdzie do Unii Europejskiej, bez względu na to jak bardzo będą się „fatygować”  unijne kanalie.


[ii] https://en.wikipedia.org/wiki/Master_race
[v] //wiadomosci.onet.pl/swiat/rezolucja-anny-fotygi-rosja-to-przestepstwo-informacyjne/sb3clx

[vi] //www.dictionary.com/browse/presstitute  

KOMENTARZE

 • @ Autor
  B.dobry artykuł 5+
 • Taj jest
  Good job.

  Dziennikarskie ku…wy co to za ojca mają diabła - i chcą spełniać żądze swego ojca. On od początku był zabójcą i nie wytrwał w prawdzie, gdyż prawdy w nim nie ma. Gdy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
  Do piekła pomioty ! Do swojego pana!

  pozdr
 • 5*
  "Trump nie jest od niej (od żydowskiej finansjery - D.Kosiur) zależny i daje jakieś nadzieje na autentyczną zmianę."


  Zbyt śmiała teza. To niestety nie jest możliwe.
 • @Rzeczpospolita 20:14:43
  Trump-panie Dariuszu nie jest cudotworca. Chce byc prezydentem USA..a co bedzie robil to powiedzial w swoim hasle:
  America First! i Make America great again!
  O nikim innym nie wypowiadal zadnego zdania..zwlaszcza o Polsce.
  Zatem okazja jest...ale- jak narazie nie ma NIKOGO, zeby ja wlasciwie wykorzystac.
  POlacy =wszystkich pogladow..zorganizujcie sie....niechby i z okazji, na okazje i do okazji.
 • Panie Ignacy... Nie krzycz pan - Hooop!..zanim przeskoczy....
  Zaden bastion nie padl,,,narazie management bastionu stracil prawo chlosty i szubienicy...i to nie calkiem.
  Globalizm nie jest "zachodni", globalizm jest zupelnie globalny i neoconski... nie jest tez Porzadek Swiatowy zaden Liberalny,,ale NOVY...tez zreszta neoconski ,wszystko -co neo jest Khon"ioff.
  Zadna zachodnia propaganda nie przegrywa z Rosyjska..tylko prawda -0jaka podaja Rosjanie i ich media degraduja propagande Neoconow do statusu szamba i pomyj.
  Prawda wyzwala....mam nadzieje, ze dotrze to tez do Polakow.
  I bedzie obowiazywac wszystkich Polakow piszacych:-)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728