Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
386 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

III RP w śmiertelnym uścisku wirtualnego więzienia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trzeba być całkowicie bezmyślnym, by nie pojąć że wieloletnia kampania wprowadzania na świecie „wolności i demokracji”, to największa zbrodnia w historii ludzkości.

Rok od wyboru pana Andrzeja Dudy jako figuranta na stanowisku „Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej”, stał się przyczynkiem do refleksji i analiz z tą rocznicą związanych.
 
Co prawda nie tracę czasu na śledzenie mediów głównego rynsztoku, ale przypuszczam, że taktycznie podzieliły się one na dwie grupy, jego krytyków i apologetów, w zależności od przynależności do danej politycznej mafii.
 
Jak zdążyłem zauważyć, dywagacjami na ten temat zajmują się również niezależni  politycy, na których intelekcie i darze oceny sytuacji polegają ci nieliczni, którym ciągle jeszcze leży na sercu dobro Ojczyzny.   Analizę taką zamieściła między innymi Myśl Polska, w artykule zatytułowanym „Prezydent RP czy Pan Nikt?”[i].  Autor tego opracowania bardzo krytycznie ocenia działalność Dudy.  Więcej, jest nią zupełnie rozczarowany (cytuję):
 
„Po pierwsze, przez ten rok okazało się, że jest to polityk znacznie mniejszego formatu niż się spodziewano, my także.”
 
Mnie osobiście bulwersuje fakt, że Myśl Polska określa pana Dudę mianem „polityka” i w ogóle czegoś spodziewała się po nim.
 
Aby nie być gołosłownym zacytuję fragment mej publikacji z czerwca ubiegłego roku[ii]:
 
Wybór kandydata PiS, Andrzeja Dudy, na stanowisko prezydenta III RP, miałby, według słów „pana premiera” Kaczyńskiego, rozbić układ okrągłego stołu i w następstwie tego uwolnić Polskę od ruskiej okupacji.  Po tym „pierwszym kroku”, w III RP można będzie „nieco poprawić demokrację”.  Ponieważ odbiorcy dzwoniący z zapytaniami do „pana premiera”, wyrażali jedynie swe uwielbienie i bezwarunkowe poparcie dla jego prezydenckiego kandydata, to nikt nie zdał mu przynajmniej kilku z następujących pytań:
 
 1. Na jakiej podstawie, uczestnik okrągłego stołu[7], pan Kaczyński, twierdzi, że wybór jego kandydata na prezydenta , wprowadzi nowy „pozaokrągłostołowy układ”?
 2. Czemu to „pan premier” i Jego ugrupowanie czekało aż 25 lat by zrobić „pierwszy krok” (własne słowa J. Kaczyńskiego), w kierunku poprawy demokracji w IIIRP?
 3. Czemu to agenci rosyjskiego WSI, sprawujący (według PiSu, J. Kaczyńskiego i mediów Ojca Dyrektora) totalna władzę w III RP, pchają nasza Ojczyznę do militarnej konfrontacji z tym nuklearnym mocarstwem?  Czyżby nie powinni robić coś wręcz odwrotnego, służącego interesom Rosji, a nie żydowskiej szajki rządzącejStanami Zjednoczonymi i ich wasalami z UE?
Pytań do „pana premiera” można by mieć więcej, chociażby o autentyczna przyczynę zerwania w połowie kadencji koalicji PiS-LPR-Samoobrona, pod groteskowym pretekstem „rozwiązłości i korupcji” wicepremiera Leppera.  Czyżby niezbędne Polsce reformy mniej dlań znaczyły niż rozporek jego wicepremiera?  Być może, autentyczne próby sanacji prowadzone przez koalicjantów PiSu, zmusiły zagranicznych sponsorów p. Kaczyńskiego, do wydania mu polecenia o dymisji rządu i przedterminowych wyborach?”
 
Na dzisiejszym etapie nie potrzeba przenikliwości genialnego męża stanu, by z krystaliczną klarownością skonstatować otaczającą nas sytuację.
 
Trzeba być całkowicie bezmyślnym, by nie pojąć że wieloletnia kampania wprowadzania na świecie „wolności i demokracji”, to największa zbrodnia w historii ludzkości.  Od momentu upadku sowieckiego imperium, Zachód pod przewodnictwem Stanów Zjednoczonych militarnie niszczył i zdestabilizował następujące państwa:  Jugosławię, Irak, Afganistan, Pakistan, Ukrainę, Egipt, Wenezuelę, Panamę, Somalię, Etiopię, Jemen, Libię, oraz kilka innych krajów czarnego lądu.
 
Hordy „wolnorynkowych ekspertów” i „piewców zachodnich wartości” zrabowały lub zniszczyły całą realną gospodarkę państw postkomunistycznych, oraz ich kulturę, cywilizację i nawet poczucie ludzkiej godności.
 
Powyższe działania, nie tylko zaowocowały morzem ludzkich cierpień, ale także zainicjowały największą w historii wędrówkę ludów.  Przy czym, o ile emigracja wschodnioeuropejskich „podludzi” przyniosła Zachodowi ogromne korzyści gospodarcze i demograficzne, to napływ muzułmańskich emigrantów doprowadził do upadku samą Unię Europejską.  Co prawda proces ten jeszcze się nie zakończył, ale już jest nieodwracalny.
 
Jak więc od kanalii i psychopatów obsadzających, z żydowskiego nadania, pozycje kierownicze na całym Zachodzie ( wliczając w to III RP), można czegokolwiek oczekiwać poza większą ilością tego samego?
 
Narastający chaos i destabilizacja w Eurazji i na bliskim wschodzie pozwala uświadomić sobie niektórym grozę sytuacji. 
 
Turcja, która po nieudanym sponsorowanym przez USA puczu, błyskawicznie  zmienia sojusze z zachodnich na wschodnie, powoduje jeszcze większą destabilizację w regionie i intensyfikację wojny domowej z Kurdami. 
 
Społeczeństwa wschodu przejrzały już na oczy, czego dowodem jest ogromne poparcie dla „sułtana” Erdogana wśród obywateli tureckich.  Postawa zarówno władz jak i społeczeństw Armenii I Azerbejdżanu, uniemożliwiła Zachodowi „odgrzanie” konfliktu w Górnym Karabachu,  spaliła też na panewce kolejną „kolorową rewolucję” w Armenii.  Niewypałem okazał się również niedawny zamach stanu w  Kazachstanie. Przy czym cytując te powyższe najnowsze wydarzenia, przypuszczam że są one w ogóle nieznane odbiorcom mediów głównego rynsztoku.
 
Natomiast na Zachodzie sytuacja rozwija się zgodnie z planami jego władców.  Napływ muzułmańskich emigrantów i związana z tym procesem destabilizacja Europy, będzie narastać, doprowadzając w pewnym momencie do społecznej eksplozji. 
 
Dziś jednak „światli” obywatele Unii o otaczającej rzeczywistości nie wiedzą nic, albo bardzo niewiele.  Żyją w stworzonym na ich potrzeby wirtualnym więzieniu,  Matrix’ie, nie odrywając swej uwagi od laptopów, smart-phone’ów i telewizorów, w których rzeczywistość wygląda diametralnie odmiennie.
 
 
 
 

[ii] http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl/656536,koniec-iii-rp-koncem-polski,4 

KOMENTARZE

 • Hm...
  Śmiem przyznać iz wszystkie Pana posty nawiązują do bardzo ważnych tematów a przede wszystkim nie są o "dupie Maryni" lecz dotykają problemów Polskich. To właśnie te tematy powinny być dla nas najistotniejsze ale nie są. Wystarczy zerknąć wzrokiem na posty Neonu.
  O wszystkim i niczym na dzisiaj dla Polski ważnym.
  Dziwnym zatem jest że pod Pana komentarzami nie widać żadnego ruchu. Czyżby patriotyzm opłacał się tylko trollom?
 • @Stara Baba 18:07:21
  No cóż, główna przyczyna leży zapewne w tytułowym "wirtualnym więzieniu", no i również barku autentycznych elit, które mogłyby takie tematy inicjować.
 • Czy widzi Pan w tej zakleszczającej się sytuacji, jakieś wyjście, bez...
  odwoływania się do sił nadprzyrodzonych?
 • @Stara Baba 18:07:21
  "Dziwnym zatem jest że pod Pana komentarzami nie widać żadnego ruchu. Czyżby patriotyzm opłacał się tylko trollom?"

  Myślę, że niektórzy nie chcą się po prostu niepotrzebnie frustrować, bo wiedzą i tak w pojedynkę nic z tym nie zrobią.
 • @Jan Paweł 19:15:15
  Szczerze mówiąc NIE, ale nie należy nie doceniać zaangażowania Boga w ziemskich sprawach, tym bardziej, że Chrystus obiecał , ze "bramy piekielne nie przezwyciężą go", więc chyba dotrzyma obietnicy.

  Nie ma bowiem wątpliwości, że zwycięstwo NWO na ziemi, to wiktoria szatana.

  Tak więc, nie traćmy resztek nadziei.
 • @dr nowopolski 19:31:18
  Niestety (dla nas) Pan Bóg dał nam wolną wolę, co jest wyjątkowym wyrazem Miłości Boga do nas.
  Więc (niestety), nikt nas siłą nie zaciągnie, na kolanach, do naszej Królowej Matki Boskiej Królowej Polski.
  Jak Pan Być może wie, próbował niedawno Ks. Natanek, za nas wszystkich naprawić ten nasz wielki grzech pychy, ale "katolicki" PIS naszą Królową do Sejmu nie przyjął.
  Podobno PYCHA jest największym naszym grzechem, cała reszta jest konsekwencją tego grzechu.
  Jeżeli Pan tego jeszcze nie widział, to tutaj jest relacja spod Sejmu RP, do którego przyszła Matka Boska Królowa Polski.
  https://www.youtube.com/watch?v=a6hXIGTM9bU
  Widziałem ten obraz, jest naprawdę piękny. No cóż, Matka Boska Królowa Polski, pewnie patrzyłaby w oczy posłom kontynuującym to dzieło zniszczenia Jej Królestwa.
  P.S. Nasza Królowa, jeszcze cierpliwie czeka w Grzechyni, na delegację Sejmu z v-ce Marszałkiem Sejmu na czele (bo Marszałek witałby Ją już w samym Sejmie), ciekawe jak długo jeszcze będzie czekać...
 • @dr nowopolski 19:31:18
  Proszę zwrócić uwagę na to, że rozsądek - nazwijmy go partyjnym- nakazywałby PIS-owi przyjąć naszą Królową do Sejmu (w sensie, tak jak oni to widzą- samego wizerunku, tylko obrazu), by zyskać kolejne punkty u ich elektoratu. Każdy partyjny PR-owiec wykorzystałby to propagandowo w taki sposób, że radiomaryjne babcie klękałyby już nawet przed samymi posłami. Wyobraża Pan sobie jak można to było nagłośnić i zyskać tą wyjątkowo ważną popularność swojego elektoratu i nie tylko...
  A jednak beton PIS-u nie poszedł na to. Co mu przeszkadzało?
  Zachęcam do obejrzenia relacji z jakiegoś egzorcyzmu, bo zobaczy Pan, jak szatan boi się nawet takich poświęconych sakramentaliów jak np Krzyż, woda święcona, czy właśnie wizerunek Matki Boskiej.
  Myślę, że wniosek nasuwa się, każdemu myślącemu logicznie, sam. Myślę, że każdy otwarcie myślący, widzi kto rządzi PIS-em.
 • @dr nowopolski
  Dawno przestałem liczyć , na naszych mężów stanu . Bez wyników sekcji zwłok w kraju .Zaprzepaścił wszystko . https://www.youtube.com/watch?v=XjaqMxjO1rw
 • @dr nowopolski 19:31:18
  Zachęcam do wysłuchania także tego bardzo ciekawego kazania z przesłaniem dla Polski, ale przede wszystkim, słowami nadziei:
  https://www.youtube.com/watch?v=uSzPJw1izpg
 • Ech, panie Nowopolski...
  Panie Nowopolski, od lat pan piszesz o nadchodzącej wojnie, atomowej apokalipsie, upadku Zachodu a czasem nawet o końcu świata. Za to moje chłopaki bardzo pana lubieją i poważają, choć kolegujesz pan ze Ślepym Filipem, przyjacielem Ślepca.

  Pan musisz się bardzo męczyć z tą świadomością ciągłego zagrożenia. Wszak od lat budzisz się pan z wewnętrznym przekonaniem, że to może już dziś natowska bambka atomowa pana odparuje. Dla cywila, niezwyczajnego umierać śmiercią gwałtowną, jest to sytuacja wyraźnie dyskomfortowa.

  Z pewnością masz pan więc jakiś prywatny plan, na wypadek gdy kacap lub rzyd faktycznie zaatakuje. Chłopaki u nas cały czas spekulują, co pan tam knujesz na wypadek wojny. Będziesz pan spierdalał na Wschód, czy Zachód? Tak się dzisiaj dosłownie spytał mój kapral-konfident. Jak na razie, siedzisz pan na Warszawie i się męczysz. Jakże więc wygląda pański prywatny plan ewakuacji?
 • Konferencja prasowa Prezydenta Rosji Władymira Putina i Prezydenta Turcji Recep Tayyip Erdoğana
  https://www.youtube.com/watch?v=ZDEoWVgoL2s

  Kolejny bezprecedensowy polityczny i dyplomatyczny sukces Prezydenta Rosji Władymira Putina na arenie międzynarodowej.

  Tymczasem nasze "barany" nadal blokują Mały graniczny ruch pomiędzy Obwodem Kaliningradzkim i Polską . Cytuję wypowiedź wiceministra MSWIA Jakuba Skiby " rząd ma świadomość negatywnych skutków ekonomicznych, ale bezpieczeństwo jest priorytetem ". Idiotyczne i antypolskie. Nie dość , że "solidaruchy" po 1989 r. rozkradły i zniszczyły ekonomicznie całą Polskę , to teraz jeszcze mszczą się na biednych ludziach z terenów przygranicznych o najwyższym współczynniku bezrobocia w Polsce. Pogonić to towarzystwo na białe niedźwiedzie póki jeszcze cokolwiek nam zostało.

  http://www.parlamentarny.pl/wydarzenia/mswia-ws-malego-ruchu-granicznego-bezpieczenstwo-wazniejsze-niz-ekonomia,11390.html
 • @Jan Paweł 20:23:08
  Tak, to prawda. Inny przykład strachu przed krzyżem, to marginalny wydawałoby się projekt usunięcia go z karetek pogotowia. W komunistycznym PRlu mógł jeszcze być, ale w "wolnej" III RP (i całej Unii) już nie.

  Ale to dobrze! Przynajmniej nie ma złudzeń kto tu (na całym Zachodzie) rządzi.

  PS

  A w putinowskiej Rosji krzyże na karetkach się ostały!
 • @Pan podporucznik 22:56:17
  No cóż nieświadomość głupców (mam tu na myśli gros społeczeństwa), może też być błogosławieństwem. Codziennie budzą się weseli i optymistyczni. A w Warszawie nie mieszkam, bo jak się w gównie siedzi to się potem gównem cuchnie.

  Za to wiele podróżuję po świecie, to tak na wypadek bomb atomowych, by w razie czego szybko zrobić skok w bok.
 • @detektywmjarzynski 23:06:39
  Sukces Putina jest rzeczywiście strategiczny. Pokazuje jak pragmatycznie trzeba się dogadywać nawet z państwem, które dokonał aktu agresji (strącenie samolotu) na Rosję.

  Gdyby w Polsce rządzili Polacy, to z porozumieniem nie byłoby problemu, ale pachołki Ameryki zrobią wszystko by do tego nie odpuścić.
 • @dr nowopolski 08:41:52
  Szanowny Panie : w Polsce nie mogą rządzić Polacy BO !! w Polsce rządzi krzyż ! za którym od tyś lat skrywają się żydzi. Czyżby nie zauważył Pan że kościół polski był OJCEM przemian w Polsce ?!. To JP2 uwiarygadniał wrogów Narodu polskiego. To za jego przyczyną zwyciężyła ŻYDOSKA SOLIDARNOŚĆ ?. Fala mszy ,która przeszła za czasów AWS przez Polskę , z ŻYDEM Krzaklewskim na czele / brałam udział / nie odbywała się nigdzie indziej jak w kościołach.

  Putin i krzyż -w Rosji Cerkiew SŁUŻY !! MATUSZCE ROSJI w Polsce krzyż służy SYNAGODZE SZATANA -WATYKANOWI.

  Rozumnemu Polakowi tak trudno zrobić HISTORYCZNY RACHUNEK CIĄGNIONY z uwzględnieniem destrukcyjnej roli KK ??.

  RELIGIE zostały wymyślone przez WROGÓW BOGA i CZŁOWIEKA.
 • @dr nowopolski 18:52:44
  .
  Wprowadza Pan Polaków w błąd swoim twierdzeniem - "Trzeba być całkowicie bezmyślnym, by nie pojąć że wieloletnia kampania wprowadzania na świecie „wolności i demokracji”, to największa zbrodnia w historii ludzkości."

  Pełna wolność, kompletna demokracja, szczelna beczka nie powodują, żadnej zbrodni, lecz dziurawe i puste mogą służyć do największych zbrodni w historii ludzkości.
 • Polacam przejmujące kazanie....
  Ks. dr hab. Piotra Natanka:
  https://www.youtube.com/watch?v=lYqgyd7rHp4

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930