Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Kamienie na szaniec imperium szatana

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Otwartym pozostaje pytanie o praktyczną możliwość zahamowania infiltracji obcych na terytorium III RP.

Światowe agencje podały[i] niedawno informację, że Jarosław Kaczyński odrzuca możliwość akceptacji przez III RP muzułmańskich „uciekinierów”, ze względów bezpieczeństwa.  Jest to niewątpliwie pozytywna deklaracja.  Z drugiej jednak strony pamiętajmy, że pan Kaczyński swego czasu obiecywał stworzenie IV RP i wiemy co z tych obietnic zostało.   
 
Bez względu na to czy dzisiejsza deklaracja Kaczyńskiego jest szczera, czy też nie,   otwartym pozostaje pytanie o praktyczną możliwość zahamowania infiltracji obcych na terytorium III RP.  Przyroda nie zna próżni i pustoszejąca Polska zaczyna przyciągać rzesze emigrantów.  Według oficjalnych danych, samych tylko Ukraińców przybyło ostatnio do nas około półtora miliona.  Na ulicach miast coraz częściej słyszy się język rosyjski, angielski i inne.  Coraz więcej widać też ludzi o bliskowschodniej aparycji.   Równolegle emigracja obywateli polskich do krajów unijnych nie ulega zmniejszeniu. Widać wyraźnie, że zamiast brać ciężkie i słabo płatne prace w kraju, jak robią to Ukraińcy, mieszkańcy III RP preferują lizanie zachodnich tyłków w zamian za nieco lepsze warunki zatrudnienia na Zachodzie, odrzucając  tym samym  możliwość odbudowy zrębów nowej polskiej gospodarki w pocie i wyrzeczeniach. 
 
Taką postawę łatwo wytłumaczyć specyfiką społeczeństwa III RP.  Składa się ono z dwu zasadniczych segmentów.  Pierwszy datuje swój początek w PRLu, gdzie zdegenerowana część społeczeństwa wysublimowała się w nowym gatunku, w przeciwieństwie do homo sapiens, zwanym homo sovieticus[ii] .  W III RP gatunek ten uległ dalszej rafinacji i znacznemu rozwojowi ilościowemu, tworząc tak zwanych „polskojęzycznych europejczyków”.  Są oni nie tylko pozbawieni jakiejkolwiek tożsamości narodowej, całkowicie wyzuci z cywilizacji i kultury swych polskich przodków, ale nawet cech znajdowanych u zwierząt domowych, takich jak przywiązanie do miejsca narodzin, lub istot z bezpośredniego otoczenia. Nic więc dziwnego, że nie przejawiają oni żadnych zahamowań w przesiedlaniu się i błyskawicznej asymilacji na nowym miejscu. 
 
Drugi segment stanowią tak zwani „Polacy-Katolicy” pozostający pod przemożnym wpływem watykańskiego kleru.  Jak w dekadenckim okresie każdej religii, jej kapłani dbają o u trzymanie wyznawców w stanie emocjonalnej bezmyślności, co ułatwia im   manipulację w sobie tylko znanych interesach.  Klasyczne tego przykłady znamy z historii, od czasów starożytnych Majów, Azteków, Egipcjan i judaizmu z czasów Chrystusa.  Haniebne  tego przykłady niesie też bliższa i dalsza historia Polski.  Przypomnienie jednego takiego zdarzenia pokazuje dziś 50 rocznica orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich.[iii]  W maju tego roku otwarta zostaje we Wrocławiu wystawa po tytułem: „Kardynał Kominek: nieznany ojciec Europy”. 
 
Wizerunek tego „ojca” w świętej aureoli z unijnych gwiazd mówi sam za siebie:

 
 
Cytat z zaproszenia[iv] do udziału w obchodach:
Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz podkreśla w zaproszeniu na wystawę, że "dwie dekady po okrutnym, bezprecedensowym okresie mordowania, kiedy żyli jeszcze świadkowie tamtych wydarzeń, we Wrocławiu podjęto próbę pojednania sąsiednich, zwaśnionych dotąd narodów".
Kluczowe sformułowanie orędzia przytaczane jest zazwyczaj jako: „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. W rzeczywistości cytat brzmi: „udzielamy wybaczenia i prosimy o nie”.
 
Osobiście niepokoją mnie tylko pytania, kto Kominkowi i innym biskupom, w tym Karolowi Wojtyle, dał prawo do „wybaczenia” w imieniu milionów ofiar, kto ich o to „wybaczenie” prosił i za co Polacy mają przepraszać Niemców? Za to że nie dali się do końca wymordować?. 
 
 
 
 


[i] http://www.blacklistednews.com/Poland_Refuses_To_Accept_Any_Refugees_%22As_They_Pose_A_Threat_To_Security%22,_Will_Not_Comply_With_European_%22Blackmail%22/51028/0/38/38/Y/M.html
[ii] https://pl.wikipedia.org/wiki/Homo_sovieticus

[iv] http://polonia-viva.eu/index.php/pl/31-uncategorised/1446-ausstellung-vergebung-und-versoehnung-kardinal-kominek-unbekannter-gruendervater-europas-2 

KOMENTARZE

 • ------ ZNAKOMITY ARTYKUŁ
  -----PRAWDĄ po OCZACH a mimo to ! -OCZY SZEROKO ZAMKNIĘTE ---

  Ps. przebudzenie będzie BOLESNE.
 • @Nathanel 18:44:14
  To czytelne- Cel zawsze jest ten sam:

  Oczernić Kościół Katolicki najbardziej haniebnymi oszczerstwami, splamić jego historię i zhańbić nawet najszlachetniejszą jego działalność . Z jego duchownych uczynić obiekty nienawiści i kpin, poddać ich pogardzie tłumu… Doprowadzić do tego, by praktyki religii katolickiej uznane były za stratę czasu i głupotę .
  pozdr:)
 • @ Kula w ŁEB ninanonimowa 18:51:13
  KLUB ludzi wierzących w BOGA, a nie w RZYMSKIEGO PAPIEŻA KATOLICKIEGO już istnieje! Nazywa się POLSKA.
  Zastanów się co ty w tym Klubie robisz, gdyż my już wiemy.

  Tym bardziej apeluję o stworzenie KLUBu ATEISTÓW w tej witrynie!!!
  (Kula w ŁEB ninanonimowa, dr nowopolski, Krystyna Trzcińska, Zawisza Niebieski, i roux nie mają gdzie pójść.)
 • @Zorion 19:22:28
  Nikt nie chce doprowadzić to "tego" ,normalny człowiek wie że to strata czasu i głupota. "Duchowny"-he he,cóż to za persona? wszystko mu daj,ziemie,pieniądze,dziecko... i proszę nie odpisywać,swoje widziałem i przeżyłem.
 • @Zdzich 19:26:20
  -------PSYCHOPATO !!!! WIDZISZ ?? na załączonym zdjęciu ŻYDA Dutkiewicza i TWOJE KLECHY ??.

  ----------------------ZDRADZALI OD ZAWSZE Polaków !!.

  http://natemat.pl/72187,ojcowie-marianie-dostali-angielski-dwor-fawley-court-pod-opieke-po-latach-sprzedali-go-po-cichu-za-12-mln
 • @
  @Natanel i @Zorion, wasze oburzenie jest bezpodstawne. Powinniście się oburzać nie na autora postu a na ludzi uzurpujących sobie w imieniu wszystkich Polaków przepraszać hitlerowców bo takimi tamci wtedy jeszcze byli. To znaczy pokolenie Niemców które mordowało Polaków i nie tylko a wciąż sobie wtedy jeszcze żyło. Krytyka nie jest wymierzona przeciw Religii lecz uzurpatorom bezpodstawnie przywłaszczającym sobie prawo głosu w imieniu wszystkich Polaków. Żaden Polak w tamtych latach nawet nie myślał o przepraszaniu Niemców czyli morderców naszego narodu. Przedstawiciele kleru i to w zdecydowanej większości z terenów zachodnich Polski będącymi pod wpływami Niemców bez zgody Polaków w polskim imieniu to właśnie uczynili.
 • @Zdzich 19:26:20
  Co ty się tak moją osobą martwisz? Ja swoje miejsce znajdę w zakładce Polska i zakładce Historia, i w Społeczeństwo, i w Loży Szyderców, jak przyjdzie na to pora. A ty, cóż biedaku szukasz? Zakładki zacofania pseudo katolika szukasz? No niestety nie ma. Zakładki myśli średniowiecznej też nie ma. Widzisz, trochę wiedzy historycznej, naukowej i już popadasz w popłoch, krzyczysz głośno, wiedza mnie obraża. Proponuję powrót do medycyny średniowiecznej kształtowanej przez Kościół. Upuszczanie krwi, zdrowaśki i jak proponuje roux, lewatywa. Moim celem nie jest walka z Kościołem ale z zacofaniem i głupotą, stąd tak ci przeszkadzam.
 • @Zdzich 19:26:20 Nathanel
  Słuchaj no jeden z drugim!

  Pienić się możecie z braku jakichkolwiek argumentów, a nawet szantażować swą absencją na tym portalu. Wolność w wydaniu "katolika"! sami się kompromitujecie i antyreklamę sobie i swoim podobnym robicie.

  Ale straszenie kulą w łeb komukolwiek, to już inna prokuratorska sprawa, więc proponuję byście sami na stałe opuścili ten portal, zanim was stąd admin usunie. Nigdy nie byłe zwolennikiem wykluczania kogokolwiek. ale wszystko ma swe granice "miłosierni chrześcijańscy bracia". Tylko przykład z was brać.
 • @Zawisza Niebieski 19:50:49 co do lewatywy:
  "Zwracając się do podoficera sanitariusza rzekł:
  - Proszę pisać: Szwejk, ścisła dieta, dwa razy dziennie płukanie żołądka, raz
  na dzień lewatywa, a co dalej, to się pokaże. Tymczasem odprowadzić go do
  gabinetu, przepłukać mu żołądek, a jak trochę oprzytomnieje, zrobić mu
  lewatywę, ale porządną, żeby wołał wszystkich świętych. Zaraz się ten jego
  reumatyzm przestraszy i ucieknie."
  J.Haszek
 • @fabi 19:59:49
  /gdzie Ty tu widzisz atak na Kościół Katolicki /
  czy Autor notki napisał nieprawdę?
  pzdr
 • Do autora
  Niestety nie mogę zgodzić się z tymi tezami. W czasie pokoju, w czasie otwartości granic zawsze pojawiają się migracje ludzi, których naturalną potrzebą jest poszukiwanie lepszego życia. Kim są imigranci, to są ludzie przedsiębiorczy, ludzie, którzy zdali pierwszy egzamin zdecydowali się porzucić to co pewne, to co bezpieczne by szukać lepszego jutra. Imgrantów jednak należy dzielić na dwie grupy, jedna to ci, co się będą integrować. Przykładem z naszej historii są Olendrzy, czyli ci, co za swoje przekonania religijne zostali wyrzuceni z ziemi ojczystej. Im zawdzięczamy osuszenie Żuław, zawdzięczamy im tez przemysł, jak. np. E.Wedel. Drugą grupą są ci, co nie chcą się integrować i stanowią zawsze element obcy w społeczeństwie. Taką grupą byli Chazarzy, lud nauczony obrotu pieniądzem, rzemiosła izolujący się od społeczeństwa do którego weszli. Takim ludem dziś mogą być muzułmanie. Choć nie muszą, przykładem są Lipkowie, zamieszkujący wschód Polski, ludność muzułmańska całkowicie zintegrowana z Polakami. Jednak religie mają tendencje izolacji. A co do wyróżnionej w tekście grupy "Polaków - watykańczyków" bo tak ich nazwę, czyli ludzi mieniących sie być Polakami ale działającymi zgodnie z interesem Watykanu, no cóż powiedzieć, Watykan w czasach dla nas ważnych był przeciw nam, z jedynym wyjątkiem, gdy w Watykanie zasiadał JPII. Choć wtedy hierarchia kościelna nie zdała egzaminu. Cele materialne stały się im bogiem. Ale tak jak w wielu przypadkach naszej historii, piękną kartę Kościoła odegrali zwykli kapłani, ziemia tej ziemi. Niestety wielu z kapłanów, szczególnie tych, których siłą napędową jest władza, zapomina jaka jest rola kapłana. Służyć a nie dążyć, by mu służono.
 • @roux 20:04:03
  Każdy ma prawo do swej opinii i przedstawiania poglądów. Sama prawda to rzecz względna ... Kościół Katolicki jest bardzo łaskawy dla zachodniego sąsiada ... dla wschodniego brakuje już tej miłości .
  Jak więc widzisz ,nie chodzi tu o prawdę a raczej punkt widzenia .
 • @roux 19:58:15
  Haszka bardzo lubię, jego Wojak Szwejk jest wspaniałą postacią dla ludzi myślących. Mój ś.p. dziadek lubił mówić, ludzie niscy często są wredni, bo kloaka blisko mózgu, przy wysokich poziomach... g... rozum zalewa. Jakże to dobrze oddaje dzisiejszą sytuację w Polsce. No ale lewatywa regularnie stosowana może pomóc. Może uwolnione miejsce umożliwi rozwój mózgu, a nie zatruwane komórki nagle zapragną myślenia? Myślenie nie boli, choć trudno niektórych do tej prawdy przekonać.
 • @Zawisza Niebieski 20:11:04
  Zgadzam się z tezami tu zawartymi. Co do emigracji też, za wyjątkiem jej patologicznej skali zagrażającej biologicznemu istnieniu społeczeństwa. Jeśli prawie wszyscy wchodzący w życie pragną emigrować, to dodatkowo świadczy o głębokiej patologii społecznego psyche.

  Te dwie patologie (fizyczna i duchowa) są nie do zaakceptowania i spowodowane są przez tych którzy mają wpływ na życie fizyczne i duchowe tych ludzi. A kto ma na co wpływ w III RP każdy dobrze wie!
 • @Stara Baba 19:44:36
  A ja słyszałam od starszej osoby wiele lat temu, że to był bardzo mądry list. Tylko, że według niej nadrzędnym celem tego listu było uporządkowanie kościelnych spraw. Bo na ziemiach odzyskanych dalej swoje zwierzchnictwo mieli Niemcy i wcale im się nie chciało oddać tego polskim duchownym. A po tym liście to zrobiono.
 • @fabi 20:15:20 /dla wschodniego brakuje już tej miłości /
  KRK od stuleci uważa prawosławie za śmiertelnego wroga
 • @dr nowopolski 19:53:07
  "KULA w ŁEB" za chodzenie do Kościoła to akurat cytat z tekstu "ninanonimowej" z dnia 10.04.2016 18:00:27.
  Jak napisałeś "straszenie kulą w łeb komukolwiek, to już inna prokuratorska sprawa". Kieruję więc Twoją propzycję opuszczenia portalu do autorki, czyli "ninanonimowej" i administracji.
  (Ja tylko proponowałem utworzenie Klubu Ateistów dla takich jak ona.)
 • @leoparda 20:30:17
  "Bo na ziemiach odzyskanych dalej swoje zwierzchnictwo mieli Niemcy i wcale im się nie chciało oddać tego polskim duchownym."

  O czym Pan (Pani) mówi? Jakie zwierzchnictwo, jakie oddawanie? Niemieckie kobiety były gwałcone jak ruski sobie zażyczył. Faceci niemieccy schodzili z drogi aby ktoś im "kosy" w żebra nie wsadził. Niemcy byli od krok od państwowego unicestwienia a tu wyjeżdża Pan że Niemcy tuż po wojnie na "odzyskanych" rządzili! Guzik rządzili. Niech Pan w to nie wierzy. Rosjanie wtedy tam z pomocą rządzili. Tamte zachodnie siły polskiego kleru zawsze były związane i zaprzedajne z Niemcami i tylko dla tego zrobili ta szopkę. Szopkę w obrzydliwym stylu. Czy wyobraża sobie ktoś uczciwy ze Polacy przepraszają Banderowców? Na pewno nie a w tamtej sprawie polski kler jak by nie było reprezentujący Polaków przepraszał znienawidzonych przez rodaków parszywych niemieckich faszystów.
 • @Stara Baba 21:06:57
  Zwierzchnictwo duchowne nad tymi diecezjami podobno dalej należało do niemieckich duchownych, a nie polskich.
 • @Nathanel 20:47:42
  Jezu .... skąd u twoich wyznawców tyle nienawiści .
  Pomyśleć że wyznawcy religii miłości .. potrzebują ochrony prawnej by nie mogli zbłądzić .
  Gdyby nie miłość twoich przewodników duchowych ,do władzy świeckiej nie byłoby żadnych problemów .
  Choć powiem że pan doktor się też zagalopował ... to był inny czas i inne realia .
  50 rocznica orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich , miała wtedy tylko wydźwięk przede wszystkim wyznaniowy . Chodziło też o uregulowanie wewnątrz kościelnych podziałów terytorialnych . Mieszały się wtedy kompetencje biskupie między naszymi krajami na terenie zachodniej Polski.
  Powiem też ,że nie podoba mi się atak doktorka na nasza emigracje .
  Dość oczernianie i produkcji tylko prawdziwych Polaków w tym także prawdziwy bo katolik.
  Na twoim miejscu ,nie brałbym szabli i szedł na wojną z każdym co inaczej myśli o Polskim Kościele . Bo to nie jest walka z wiara..... lecz z patologicznym wtrącaniem się do polityki .
  Wiary nie trzeba bronić ,ona sama się obroni o ile jest w sercu .
  pozdrawiam ..
 • @Stara Baba 21:06:57
  zabrakło informacji o 2 chazarach w uścisku askenazi-ch - Coca-Cola i Icka Dickmana.

  Icek jak przystalo na chazarej-czyka też "zadecydował" za Polaków.

  Podobnie jak chazaro-izraeli general w 2003 lecąc F-16 nad Auschwitz.
 • @leoparda 20:30:17
  Tak! Ta starsza osoba wiedziała, że dzwonią, tylko nie wiedziała w którym kościele.

  W tym czasie Watykan uporządkował swą kościelną administrację, tak by odzwierciadlała realia politycznych granic (Odra-Nysa), co wzbudziło wściekłość niemieckich biskupów. Aby tą jakże chrześcijańską wściekłość zmitygować , polscy biskupi zobowiązani byli do przepraszania Niemców w imieniu Narodu Polskiego! Watykan załatwił sobie problem, jak zwykle na koszt Polaków. Czemu to Polacy mają płacić za wewnętrzne problemy administracji kościelnej? Zwłaszcza w obliczu tak niedawnych i monstrualnych zbrodni? Czy to jest uczciwe i sprawiedliwe?

  Ale tak nauczyli Polaków, że za wszystko mają płacić właśnie oni, bo to jest dobre i wygodne dla innych! dziś nikt się nawet temu nie dziwi, to już jest normą w postępowaniu z Polakami. Mam na myśli wszystkie podmioty prawa międzynarodowego, nie tylko kościół.
 • @Nathanel 20:46:55
  Jezus, Nathanel, aż do takiego poziomu upadłeś? Zwykle swoje słowa uzasadniam argumentami, ale tu niech będą argumentami twoje dwa wpisy. Masz niekiedy ciekawe wpisy, ale człowieka, posługującego się takim językiem należy omijać z daleka. Kilka osób na tym portalu zupełnie zapomniało o nauce Jezusa. Może warto wrócić do źródeł?
 • @Nathanel 20:46:55
  Nathanel, opamiętaj się do jasnej cholery! Każdy ma prawo do swojej opinii.

  Mnie nikt nie pytał o przebaczenie. I nikogo nie upoważniłem by to robił w moim imieniu.

  Niemcy mordują nas od tysiąclecia, przy każdej okazji. I będą to robić w przysłości, na różne sposoby. Niezależnie od tego czy im przebaczymy, czy nie.

  Biskupi nie mieli prawa przebaczać, bo niemcy nigdy nic nie zrobili aby zadośćuczynić za swoje zbrodnie.

  Polska poniosła największe straty w swojej historii, porównywalne jedynie ze stratami Rosji, ale nie dostała żadnych reparacji wojennych.

  W nagrodę za wygraną wojnę tylko ograbili nas przy pomocy swojej agentury z całego przemysłu, banków i prasy.
 • @Nathanel 21:27:44
  Myślę że powinieneś odpocząć ,wyluzować ....złość jest złym doradcą .
  Jeśli Ci to pomoże ... wyżyj się na mnie ale juz poza publiką ..a ja wybaczam Tobie już teraz .
 • @Nathanel 20:46:55
  "Mowa wasza, zawsze miła, niech będzie zaprawiona solą, tak byście wiedzieli, jak należy każdemu odpowiadać." Kol 4:6

  http://www.katoliban.pl/1194/kazdy-moze-prawda-krytykowac-a-mam-wrazenie-ze-dopuszczenie-do-krytyki-panie-tu-nikomu-tak-nie-podob
 • @leoparda 21:18:41
  Droga Pani, niemieckie zwierzchnictwo duchowne nad nami skończyło się
  w 1939 roku czy Watykanowi się to podoba czy nie. Niemiecki kościół i księża należą do tego samego narodu który nas mordował. Nie wolno, powtarzam, nie wolno powtarzać takich rzeczy gdyż większość ludzi po kilkunastu powtórkach o swoich krzywdach zapomni i w to uwierzy.
  Tak samo jak z granicami niemieckimi. Niemcy żadnych praw do ziem odzyskanych nie maja. Jak mieli to poprzez wywołanie wojny i ich mordy na narodzie polskim moralnie stracili. Jeżeli o prawo chodzi, podpisali bezwarunkowa kapitulacje co nawet prawnie, nie pozwala im mówić o tych ziemiach jak o swoich. Fryce mieli szczęście że istnieją.
 • Stara Baba ...
  Ty rzeczywiście pieprzysz jak stara baba..
  Nie rozumie ja można tak rozsiewać nienawiść
 • @fabi 22:20:08
  Nienawiść? Gdybym był na miejscu Stalina, Niemców na mapie by nie było.
  Nawet rozbiory Rzeczypospolitej były smykałką ludzi niemieckich. Prusy i Austro-Węgry każdy wie ze były niemieckie. Rosyjski Car wraz z Katarzyną II także byli o niemieckiej krwi. Romanowowie od 1630 roku byli krwi niemieckiej. Aby Niemcy jako państwo powstały musieli zniszczyć
  właśnie nas, Rzeczpospolitą. Aby Niemcy były wielkie muszą tłamsić Polskę która jest naturalną silą w Centralnej Europie. Taaaak, bądź miłosierna dla Niemców i klep ich po karku a oni jak zawsze wbiją ci w serce sztylet i jak zawsze skrwawią polską ziemie. Teraz do brudnej roboty pozyskali sobie w dodatku "ciapatych" a oni wiedzą jak wyrżnąć ludzi.
 • @Nathanel 18:44:14
  idź z bogiem i nie wracaj.
 • @Zdzich 19:26:20
  cały problem w tym że tacy jak ty nie wierzą w polskę tylko w religię watykańską, która z chrześcijaństwem ma tyle wspólnego co obama z eskimosem. zaparz se ziółek chłopie i ochłoń albo cilice se załóż to nie będziesz o głupotach myślał.
 • @Stara Baba 22:43:54
  Nie przesadzaj .. Ty i podobni do Ciebie tworzą taką atmosferę .
  Historia to historia ,mamy pamiętać a nie żyć nią chwilą obecną .
  Komuś obecnie zależy rozbudzić nienawiść w Europie i lepiej by historia się nie powtórzyła . Nie prowokuj losu i nie podjudzaj ..
 • @fabi 23:09:47
  Tu o żadne podjudzanie chodzi a historyczna prawdę i zdrowy rozsadek.
  Zdrowy rozsadek nakazuje malować graniczne slupy i strzec ich jak oka w głowie. Tobie @fabi nic nie grozi, mnie na pewno nie bo za stary jestem ale nasze dzieci może spotkać taki sam los jak naszych przodków. Wtedy
  znowu powtórzy się płacz i lament. Mentalności Niemców jak i Ukraińców
  nie zmienisz. Dla jednych jesteśmy ludźmi drugiej kategorii a dla drugich obiektem do rzezania. Jak raz pies krwi posmakował tak już o tym marzyc będzie.
 • @dr nowopolski 21:29:25
  W tamtych czasach nie było takiego dostępu do informacji jak jest obecnie. W PRL-owskich mediach jak słyszałam nie drukowano w całości tego listu, tylko te słowa o wybaczaniu. A to nie było w porządku. Nie ma co się dziwić, że w czasach kiedy były bardzo żywe krzywdy jakie wyrządzili Niemcy Polakom zapanowało oburzenie jak tak można robić. Czy faktycznie Watykan nakazał napisanie tego listu? Nie wiemy. Właśnie przeczytałam ten list. Jest to: ORĘDZIE BISKUPÓW POLSKICH DO ICH NIEMIECKICH BRACI W CHRYSTUSOWYM URZĘDZIE PASTERSKIM.
  Warto go przeczytać w całości, bowiem wtedy można go zrozumieć. Biskupi nie przepraszają w imieniu Narodu Polskiego, tylko we własnym.

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WE/kep/oredzie-niem_18111965.html

  A w nim:
  "Oto w ogólnym zarysie obraz tysiącletniego rozwoju polskiej kultury, ze szczególnym uwzględnieniem sąsiedztwa polsko-niemieckiego. Obciążenie obustronnych stosunków ciągle jeszcze jest wielkie, a potęguje je tak zwane „gorące żelazo" tego sąsiedztwa. Polska granica na Odrze i Nysie jest, jak to dobrze rozumiemy, dla Niemców nad wyraz gorzkim owocem ostatniej wojny, masowego zniszczenia, podobnie jak jest nim cierpienie milionów uchodźców i przesiedleńców niemieckich. (Stało się to na międzyaliancki rozkaz zwycięskich mocarstw, wydany w Poczdamie 1945 r.). Większa część ludności opuściła te tereny ze strachu przed rosyjskim frontem i uciekła na Zachód. Dla naszej Ojczyzny, która wyszła z tego masowego mordowania nie jako zwycięskie, lecz krańcowo wyczerpane państwo, jest to sprawa egzystencji (nie zaś kwestia większego „obszaru życiowego"). Gorzej - chciano by 30-milionowy naród wcisnąć do korytarza jakiegoś „Generalnego Gubernatorstwa" z lat 1939 - 1945, bez terenów zachodnich, ale i bez terenów wschodnich, z których od roku 1945 miliony polskich ludzi musiały odpłynąć na „poczdamskie tereny zachodnie". Dokąd zresztą mieli wtedy pójść, skoro tak zwane Generalne Gubernatorstwo razem ze stolicą Warszawą leżało w gruzach, w ruinach. Fale zniszczenia ostatniej wojny przeszły przez kraj nie tylko jeden raz, jak w Niemczech, lecz od 1914 r. wiele razy, to w jedną, to w drugą stronę, jak apokaliptyczni rycerze, pozostawiając za każdym razem ruiny, gruzy, nędzę, choroby, zarazy, łzy, śmierć oraz rosnące kompleksy odwetu i nienawiści."

  "Prosimy Was, katoliccy Pasterze Narodu niemieckiego, abyście na własny sposób obchodzili z nami nasze chrześcijańskie Millenium: czy to przez modlitwy, czy przez ustanowienie w tym celu odpowiedniego dnia. Za każdy taki gest będziemy Wam wdzięczni. I prosimy Was też, abyście przekazali nasze pozdrowienia i wyrazy wdzięczności niemieckim Braciom Ewangelikom, którzy wraz z Wami i z nami trudzą się nad znalezieniem rozwiązania naszych trudności.

  W tym jak najbardziej chrześcijańskim, ale i bardzo ludzkim duchu, wyciągamy do Was, siedzących tu, na ławach kończącego się Soboru, nasze ręce oraz udzielamy wybaczenia i prosimy o nie. A jeśli Wy, niemieccy biskupi i Ojcowie Soboru, po bratersku wyciągnięte ręce ujmiecie, to wtedy dopiero będziemy mogli ze spokojnym sumieniem obchodzić nasze Millenium w sposób jak najbardziej chrześcijański."
 • @Nathanel 18:44:14
  Nathanel , na Boga cóż Ty bez neonu poczniesz. Już kilkakrotnie zrywałeś więzy, by po jakimś czasie od nowa je i zaplatać.
 • @Stara Baba 22:06:15
  O zbrodniach i krzywdach nie wolno zapominać. A tak przecież się dzieje. Przecież ja nie napisałam, że Niemcy mają prawa do zachodnich ziem. Uważam, że jak ktoś rozpętuje wojnę to musi liczyć się z porażką i stratami. A Niemcy rozpoczęli II wojnę światową. Jeśli ludzie po kilkunastu powtórkach uwierzą to jest już po sprawie. Bo przecież teraz pisze się, że to nie Niemcy rozpętali wojnę, ale naziści. Obozy koncentracyjne są przypisywane do miejsca ich lokalizacji. Wydaje mi się, że my nie zapominamy nadal o II wojnie światowej i o tym jak została w niej pokrzywdzona Polska i Polacy.
 • @Stara Baba 23:16:33
  Polska to skrzyżowanie , i z zachodu i wschodu chcieli by je mieć po swojej stronie . Jak na razie Rosja z Niemcami nie ma szans się dogadać .
  Jesteśmy świadkami dziwnych wydarzeń w Europie ,toczy się jakaś dziwna gra . Komuś zależy rozbudzać nacjonalizmy, bo łatwiej jest manipulować społeczeństwami . no właśnie napuszczać jedno na drugie .
  Dlatego nie powinniśmy się antagonizować , przeszłość to przeszłość już jej nie zmienisz . Nie bądź naiwny , nikt nam nie pozwoli na samodzielność . Chodzi tylko o Polskie mięso armatnie ...
 • @fabi 23:40:23
  "Nie bądź naiwny , nikt nam nie pozwoli na samodzielność. Chodzi tylko o Polskie mięso armatnie ..."

  @Fabi, jeszcze nie zacząłeś Polski budować lub o nią walczyć a już ją przegrałeś.
 • Autor
  Temat bardzo dobry, korespondujący i z sąsiednim: via vitae
  "Nadzieję na pokój daje tylko przebaczenie" - w ogóle temat bardzo potrzebny w Roku Miłosierdzia.

  Zabrakło trzech spraw:
  1. oszacowania procentowego obu tych grup (myślę że pierwsza, to jakieś 15-20% dorosłych i wymiera, zaś druga to jakieś 5% i też wymiera. Reszta dzieli się na tych, co rozumieją co to jest przebaczenie (jakieś 30%) i co nie rozumieją (jakieś 70%).

  Ci, co się tu awanturują, raczej nie wiedzą, bo z pewnością nie doczytali, iż "Kluczowe sformułowanie orędzia przytaczane jest zazwyczaj jako: „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. W rzeczywistości cytat brzmi: „udzielamy wybaczenia i prosimy o nie”."

  - a więc nie doczytali, że to łaska, a jak tak, to dopiero otwieranie drogi, by ją przyjmować i z nią współpracować, nawracać się i zadośćuczynić, by odzyskać zaufanie i wiarygodność itd. Gdyby nad tym pomyśleli, to by od razu zauważyli, że propozycja została odrzucona.
  Odrzucona była nie tylko indywidualnie, ale i niemieckie media wtedy ją odrzucały.

  Nie było by wtedy na tym blogu tylu emocji, a nawet śmiertelnego obrażalstwa.

  2. Zabrakło podkreślenia, że ochrzczonych jest w Polsce 95%, a dość regularnie praktykujących 60 %, więc ogólnie to o wszystkich Polakach można mówić "Polak-Katolik", a te 5% "pozostających pod przemożnym wpływem watykańskiego kleru ... i w stanie emocjonalnej bezmyślności" to nie tak dużo.

  3. Zabrakło stwierdzenie, że te 15-20% i 5% to w praktyce przebaczyło Niemcom, choć raczej nie wiedzą co to przebaczenie, a pozostałe 75-80% nie wygłupia się z żadnym przebaczaniem.


  Jedno, co jeszcze ciekawe zauważyłem, to stwierdzenie że:
  "w dekadenckim okresie każdej religii, jej kapłani dbają o u trzymanie wyznawców w stanie emocjonalnej bezmyślności, co ułatwia im manipulację w sobie tylko znanych interesach".

  To raczej powód, by troszczyć się o nasz Kościół, by nie poszedł tą grożącą mu drogą dekadencji, a nie pogrążać go tu jeszcze bezmyślnym potępianiem jako całość.
  By raczej skupiać się na demaskowaniu manipulacji, a prezentowaniu wszystkim, jak powinno być.
 • @Stara Baba 00:05:30
  Mam już swoje lata ,coś tam przeżyłem .

  Powiem Ci .... już jedną Polskę budowałem .... ta druga ją okradła i zadłużyła .
  To że nie ma obcych wojsk ,nie znaczy ze jest wolna . Ona też może sobie pozwolić na tyle wolności ...co ta pierwsza .
  mówić można piękne słowa ,one nie wystarczą .
  Żeby osiągnąć ten cel ...musi być jedność ... w tej naszej rozpołowionej Polsce możesz tylko snuć marzenia . No niestety, to siły zewnętrzne , mieniące się przyjacielem, dbają o to byśmy się piękni różnili .
 • @Nathanel 18:44:14
  Czy nie rozumiesz jednego?
  - wiara w Boga TAK,
  - zgromadzenie pedofili i pederastów (KK) NIE.

  Czy człowiek prawdziwie wierzący potrzebuje POŚREDNIKA? Biblia jest dostępna po polsku...
 • @Zorion 19:22:28
  Biedny Zorionie!

  Czy nie widzisz tego, że to nikt inny, jak właściciele korporacji watykańskiej stoją od wieków za zohydzaniem ludziom Boga? A ludzie tylko to w końcu rozeznali i mówiąc niewygodną, demaskującą prawdę stają się coraz bardziej niewygodni dla sukienkowych.

  Gdybyś znał Boże Słowo, a choćby początek listu do Rzymian to byś miał orientację, że pederaści to ludzie nie znający Boga, zohydzający Boga w myślach swoich. I takim pederastą jest arcybiskup Petz. A to świadczy o tym, że w korporacji watykańskiej można być poganinem nie znającym Boga, a mimo to można zostać tzw. arcybiskupem.
  Kto zrobił poganina Petza tzw. arcybiskupem?
  Tzw. Kr nie jest kościołem, tylko pogańską korporacją religijną, dla niepoznaki udającą kościół.
 • @leoparda 21:18:41
  Guzik, a nie były Niemki gwałcone.
  Czas gwałtów, to jedynie przejście frontu, a później, to wiadomo, czas powojenny, gdy były gwałcone zarówno Polki, jak i Niemki.
  I przez mongołów z armii czerwonej i prze kulturalnych amerykanów i brytoli po drugiej stronie.
  A nawet gorzej.
  Bo po drugiej stronie same musiały przychodzić, żeby żereć dostać, tak ich urządzono.
  Nie, żebym się litował.

  Podobnie Niemców nikt kosą w żebra nie witał.
  Żyli często po dwa lata pod jednym dachem, z jedną kuchnią, często nawet jedną gospodarką, z przepędzonymi ze Wschodu Polakami, aż ich wysiedlono.

  Werwolf i niemiecka agentura we władzach miały bardzo dużo do powiedzenia po II WŚ na Ziemiach Zachodnich i Północnych.

  A od 1956r. przejęli inicjatywę w całej Polsce, gdyż ich wpływy sterownicze przewyższyły radzieckie - to nie żart.
  Setki tysięcy agentów gestapo, a może i miliony, zasilone pieniędzmi, wiedzą, wsparciem zachodnich szczekaczek-podżegaczek typu Wolna Europa oraz działalnością "rządu londyńskiego" też robiły swoje.
  Nawet szczerzy polscy patrioci nie wiedząc o tym pracowali dla Niemców, co prawda kontrolowanych przez amerykanów i brytyjczyków, ale realizujących niemiecki interes.

  Apogeum, to zgoda Kiszczaka (jest jakieś zdjęcie w dzieciństwie w mundurze młodzieżówki hitlerowskiej) na werbowanie agentów wśród Polaków przez STASI.
  Agentów w rządzie, partii, służbach, administracji, biznesie, przedsiębiorstwach.
 • @Stara Baba 19:44:36
  @Natanel i @Zorion, wasze oburzenie jest bezpodstawne. Powinniście się oburzać nie na autora postu a na ludzi uzurpujących sobie w imieniu wszystkich Polaków przepraszać hitlerowców bo takimi tamci wtedy jeszcze byli.

  >> masz rację Stara Babo.
 • Dla myślących.
  https://www.youtube.com/watch?v=B4Zibo75oeA
 • @Jan Szczepanik 14:44:23
  Jeżeli dla myślących jest to video no to myślę i myślę i za cholerę nie mogę pojąć dlaczego z tak religijnego kraju jakim jest Polska Niemcy dupcą bez przymusu milion Polek? Dlaczego "smoluchy" tak łatwo dobierają się do polskich katoliczek? Dlaczego gdy w amerykańskim USC zobaczymy nowożeńców Murzyna i białą kobietę w olbrzymim % jest to przyjezdna z katolickiej Polski Polka?

  Przykład do bani Panie @Szczepanik a staruszek w moim wieku mówi pierdoły.
 • @Stara Baba 22:43:54
  Dokładnie tak! Pomimo monstrualnych zbrodni dokonywanych na Polakach od TYSIĄCA LAT, germańskie plemię cieszy się wśród Polaków niezasłużoną estymą, w przeciwieństwie do stosunku do Rosjan, których nienawidzi się wielokrotnie bardziej, niż na to zasługują. Tą dziwną asymetrię w odniesieniu do naszych głównych sąsiadów zawdzięczamy watykańskiej organizacji od ponad tysiąca lat wprzęgniętej w usługi dla Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego!!!

  I to też jest zdrada narodowa, choć dokonywana pod fałszywym hasłem "Ku chwale Bożej"!
 • Zawisza nebeski pisze....
  ,,Niestety nie mogę zgodzić się z tymi tezami. W czasie pokoju, w czasie otwartości granic zawsze pojawiają się migracje ludzi, których naturalną potrzebą jest poszukiwanie lepszego życia.,, pisze zawisza ............................................
  Myslem sobie ze takie myslene jakie tu zaprezentowal pan zawisza to kardynalna ignorancja. Jest mnustwo materialow ktore wskazuja ze przezuty byly swietnie zorganizowane logistycznie,i finansowo, Granice panstw mogly byc uszczelnione w ciagu 24 godzin, jednak tego nie zrobiono wniosek jest prosty panie zawisza do byla dokladnie przemyslana decyzja polityczna,mozna sie zastanawiac jaki byl cel przezutu tych emigrantow,najprostsza odpowiedz brzmi- zniszczenie panstw narodowych jest glownym celem elit takie panstwa potem sa juz niezdolne do swej obrony nawet w obliczu fizycznego unicestwiania . Besksztaltny miks kulturowy to wrecz idealny material do New word order w taki tlumie mozna wszystko ukryc i zralizowac slowem pozorny haos jest elementem precyzyjnej logiki .. Mozemy co najwyzej spytac jaki byl okres planowania tych procesow Material ,,wojna kultur w tym szalenstwie jest metoda ,, swietnie odpowiada na to pytanie. Zreszta po co tam czytac wystarczy wiedziec po co stalin przezucal i mieszal narodowosci i mamy juz odpowiedz. Pojawia sie jednak pytanie po co i w jakim celu pan zawisza taka nielogiczna teze wysunol [jane jest ze ludzie kozystaja z okazji ale kto stwarzyl te mozliwosc i srodki] bo cos nie wieze w to ze tak mysli naprawde........

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031