Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
329 postów 247 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

III Wojna Światowa już się zaczęła – Paul Craig Roberts

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

III Wojna Światowa jest już prowadzona. Ile pozostało czasu zanim przejdzie ona w gorącą formę?

Poniżej zamieszczam tłumaczenie artykułu[i], dr Robertsa[ii], ministra w administracji Ronalda Reagana[iii] , opublikowanego 25 kwietna 2016 roku, na jego oficjalnej stronie.   Dr Roberts był twórcą gospodarczej strategii pod nazwą reaganomics[iv], która rzuciła na kolana ZSRR i zmusiła Gorbaczowa do likwidacji sowieckiego „Imperium Zła”.
 
 
III Wojna Światowa jest już prowadzona. Ile pozostało czasu zanim przejdzie ona w gorącą formę?
 
Waszyngton prowadzi obecnie ekonomiczną i propagandową wojnę przeciw czterem członkom bloku BRICS[v] , bloku pięciu państw – Brazylii, Rosji, Indii, Chin i Południowej Afryki.  Brazylia i południowa Afryka są destabilizowane przy pomocy sfabrykowanych politycznych skandali.  Oba te kraje pełne są finansowanych przez Waszyngton „ organizacji pozarządowych” (NGO[vi]).  Sfabrykowawszy polityczny skandal, Waszyngton wysyła swych politycznych agentów na ulice miast tych państw z antyrządowymi żądaniami.
 
Bez powodzenia, podobną taktykę próbowano zastosować przeciw Chinom przy pomocy sprowokowanego „protestu studentów” w Hong Kongu.  Waszyngton miał nadzieję, że protesty rozszerzą się na cały kraj.  Oczekiwania te spaliły na panewce. Przeciw Rosji próbowano tej samej taktyki z protestami przeciw reelekcji Putina.  Ta akcja również nie powiodła się.
 
Aby zdestabilizować Rosję, Waszyngton potrzebuje zwiększenia swych wpływów wewnątrz kraju.  W celu osiągnięcia tego celu konspirował on z wielkimi bankami nowojorskimi i Saudyjczykami doprowadzając do obniżenia cen ropy naftowej z $100 za baryłkę do $30. Spowodowało to kryzys finansowy w Rosji i osłabienie rubla.  Korzystając z tego sojusznicy Waszyngtonu wewnątrz Rosji usiłują zmusić prezydenta Putina do prywatyzacji ważnych sektorów gospodarki w celu pokrycia deficytu budżetowego i wzmocnienia rubla.  Jeśli Putin ugnie się, to ważne rosyjskie aktywa przejdą z rosyjskich rąk pod kontrolę Waszyngtonu.
 
W mojej ocenie, ci którzy propagują wspomnianą prywatyzację są zdrajcami lub kompletnymi głupcami. Kimkolwiek by nie byli, stanowią oni zagrożenie dla rosyjskiej niepodległości.
 
Eric Draitser przedstawia szczegóły amerykańskiej ekonomicznej agresji na Rosję:
Mój własny opis agresji przeciw Ameryce łacińskiej można znaleźć w następującej sekcji: ://www.paulcraigroberts.org/2016/04/22/washington-launches-its-attack-against-brics-paul-craig-roberts/.
 
Jak wielokrotnie podkreślałem,  rządzący Stanami, „neokonserwatyści[vii]” ( tłum.: trockiści) są niepoczytalni w swej arogancji i bezczelności.  W pędzie do globalnej hegemonii, ignorują oni jakąkolwiek ostrożność,  darząc do destabilizacji Rosji i Chin.
 
Wprowadzając  neoliberalne koncepcje w gospodarce przy pomocy wyszkolonych na zachodzie ekonomistów, rządy Rosji i Chin same wpadają w pułapkę Waszyngtonu.  Połykając tabletkę „globalizmu”, poprzez używanie dolara i  zachodniego systemu opłat, oddanie kontroli przepływów kapitałowych i własności jednostek gospodarczych, umożliwiają destabilizację własnych państw.
 
  
Jeśli Rosja i Chiny nie odseparują się od zachodnich systemów i nie porzucą neoliberalnej koncepcji gospodarczej, będą zmuszone bronić swej niepodległości przy pomocy środków militarnych.
 
 


[i] //www.paulcraigroberts.org/2016/04/25/world-war-iii-has-begun-paul-craig-roberts/
[ii] https://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Craig_Roberts
[iii] https://en.wikipedia.org/wiki/Ronald_Reagan
[iv] https://en.wikipedia.org/wiki/Reaganomics
[v] https://en.wikipedia.org/wiki/BRICS
[vi] https://en.wikipedia.org/wiki/Non-governmental_organization

[vii] https://en.wikipedia.org/wiki/Neoconservatism 

KOMENTARZE

 • -----może dotrze do kogoś co jeszcze //może//.
  https://www.youtube.com/watch?v=njKzOMG2zl4
 • Poziom nienawisci w narodzie trzeba ciagle utrzymywac.
  Teraz rozumiem z kad te ciagle nagonki za pomoca zagranicznych mendiow.Teraz jest ich celem polski rzad i Ach ten Putin.Przedtem byla faza rydzykowa, wesolowsko-gilowa, biskupia,leperowa.To niepolskie szczucie jednego na drugiego ma swe zrodlo w USA.Kto by pomyslal, ze to element wojny.
 • @ninanonimowa 17:04:29
  Znakomity film.
 • Neokonserwatyści to nie Trockiści!
  "Jak wielokrotnie podkreślałem, rządzący Stanami, „neokonserwatyści[vii]” ( tłum.: trockiści) są niepoczytalni w swej arogancji i bezczelności."

  Chociaż zgadzm się z tą opinią, to jednak "tłum.: trockiści" jest niezgodne z prawdą.


  Generalnie neokonserwatyści są za:

  globalizmem
  liberalną demokracją
  wolnorynkową gospodarką
  prywatyzacją
  separacją kościoła i państwa
  wspólnymi wartościami dla całej ludzkości
  silnym rządem, który agresywnie liberalizuje i demokratyzuje

  Neokonserwatyzm to powojenny ruch intelektualistów amerykańskich pochodzenia żydowskiego, którego doktryna pozwoliła stworzyć idealne warunki działania dla światowego kompleksu militarno-przemysłowego i finansjery. Neokonserwatyści nienawidzą komunizmu, ponieważ komunizm jest jednym z największych zagrożeń dla liberalnej demokracji. A liberalna demokracja i wolnorynkowa gospodarka stwarzają optymalne warunki do pomnażania wartości dla globalnych elit najważniejszej, czyli pieniedzy.

  http://www.conservapedia.com/Neoconservatism
 • Panie Autorze
  W momencie powstania BRICSa było wiadomo, że ta koalicja powstała w celu zniszczenia Stanów (hegemonii dolara), więc co tu się dziwić, iż Stany dążą do zniszczenia BRICSa ? Ameryki raczej Pan nie odkrył.
  Zgodnie z przysłowiem : każdy orze jak może, - Stany robią to co potrafią najlepiej: knują, powodują przewroty rządowe i niszczą przeciwników ekonomicznie (patrz Rosja).
  Moim zdaniem Rosji nie można pokonać. Ani militarnie (jest jedną z dwóch równorzędnych potęg militarnych) i nie można jej rzucić na kolana ekonomicznie, gdyż Rosjanie będą skrobać kit z okien, ale nie pękną. Rosjanie nie boją się potęgi militarnej USA i słusznie, albowiem nie zdarzyło się jeszcze w przeszłości i nie zdarzy, aby żołnierz amerykański poległ z ręki żołnierza rosyjskiego i odwrotnie (nie było i nie będzie bezpośredniego konfliktu militarnego pomiędzy tymi dwoma państwami, bo gdyby doszło do takiego zwarcia, to nie miałby kto pisać dalszych dziejów ludzkości).
  Dla USA istnieje inne niebezpieczeństwo, a mianowicie połączenie potęgi militarnej - jądrowej, z największym potencjałem gospodarczym jakim jest Eurosojuz. Eurosojuz ma większy dochód narodowy niż Stany i Chiny.
  I tu spektakularna rola m.in. naszego skromnego kraju, aby w tym mariażu przeszkodzić.
  Dlatego żeby nie wiem kto został prezydentem w Stanach to BRICS-owi nie odpuści, tak jak zniszczono Saddama gdyż miał pomysł na handel ropą "bezdolarowo", Kadafiego i tak samo padnie BRICS (lub Stany). Sądzę, iż Stany "odstrzelą" kilku wspólników BRIC-sowi i koalicja sama padnie (z powodu braku płuc, gruźlicy nie stwierdzono).
  To byłby mój wtręt (Panie Autorze) do pańskiego posta w którym wskazuje Pan, że dzwonią ale nie wskazuje Pan na jaką okoliczność.
 • @apoloniusz 23:39:56
  Młody człowieku , dlaczego mają z sobą walczyć zamiast współpracować . Jak znajdziesz odpowiedż to nam napisz. Pozdrawiam.
 • @Repsol 23:48:49
  Dziękuję za komplement.
  Szanowny Panie ale ktoś z nas dwóch czegoś nie zrozumiał. To nie ja twierdzę, że walczą - taki jest artykuł pana "Dr Nowopolskiego", który cytuje pewnego polityka, iż III W.Ś. już się zaczęła.
  Ja tylko uzupełniam artykuł o przyczyny (których być może przez roztargnienie Autor nie zamieścił).
  Odpowiadając natomiast na Pana pytanie: dlaczego nie współpracują tylko mają walczyć ?
  Ja także nie wiem.
 • Eskalacja
  14-go kwietnia dwa rosyjskie myśliwce przeleciały blisko amerykańskiego okrętu-niszczyciela USS Donald Cook przebywającego na Bałtyku. Oczywiście, prowokację stanowił amerykański niszczyciel
  USS Donald Cook, a rosyjskie myśliwce zasygnalizowały tym samym swoją obecność i czujność.
  Żydo-amerykański Sekretarz Stanu John Kohen Kerry nie wytrzymał i powiedział w wywiadzie dla gazety Miami Herald i telewizji CNN (Communist Network News), że "okręt-niszczyciel USS Donald Cook miał prawo zestrzelić rosyjskie samoloty wojskowe". To "prawo", które Kerry miał na myśli to ofenzywny Regulamin NATO.
  Dzisiaj, 25-go kwietnia, dwa nowoczesne amerykańskie myśliwce F-22 Raptor i samolot cysterna KC-135 przyleciały na podwórko Rosji, czyli do Rumunii.
  Jak podaje Agencja Associated Press, "jest to pokaz siły mający na celu odstraszenie Rosji po ... rosyjskiej agresji, która spowodowała wiele niestabilności w tej części świata."
  Tak jak niegdyś ZSRR, dzisiaj Ameryka WALCZY o pokój (pomimo, że wojny nie ma, ... jeszcze).
 • @Zdzich 07:39:53
  Najwieksza zbrodnia Rosji jest jej polozenie.Nie powinna byc tam gdzie Amerykanie plywaja i lataja.Rosja powinna sie usunac jak jakis okret amerykanski plynie albo amerykanski samolot leci..
 • @apoloniusz 23:39:56
  Dzięki za cenne uwagi. Sam nigdy bym na to nie wpadł. A tak wszystko jest jasne i normalne! BRICS powstały by zniszczyć USA. W związku z tym USA stara się zniszczyć BRICS i dlatego III RP z jej inteligentnym społeczeństwem musi wyparować w eksplozjach nuklearnych pocisków!

  Aż miło się robi na duszy, wiedząc że to jest zupełnie normalne, zresztą jak wszystko w III RP.

  PS

  A uwagi to nie do mnie tylko dr Robertsa, bo jest to DOSŁOWNE tłumaczenie jego artykułu, co na wstępie jest zaznaczone czarno na białym.
 • @Zdzich 07:39:53
  "Dzisiaj, 25-go kwietnia, dwa nowoczesne amerykańskie myśliwce F-22 Raptor i samolot cysterna KC-135 przyleciały na podwórko Rosji, czyli do Rumunii."

  Jak to dobrze, że Polska nie jest podwórkiem Rosji. Gdyby tak było, to Polska byłaby celem Raptorów.

  Rumunia jest suwerennym krajem i jest w NATO, nie jest kolonią Rosji, jak to niektórzy by chcieli.
 • @Talbot 09:51:30
  Pozostawiam bez komentarza .Ukłony. : http://nwonews.pl/dyskusja,3446,0
 • Scenariusz biblijny
  Obecna walka o wpływy między Moskwą i Waszyngtonem, to faktycznie preludium do trzeciej wojny światowej. Wskazuje na to także analiza biblijna. Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy = Rosja od drugiej połowy XIX wieku (Daniela 11:27)] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem" (Daniela 11:28,29a). Powrót Rosji w tym kontekście oznacza także rozpad UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci pod skrzydła Rosji. Znów stacjonować tu będą wojska rosyjskie. To będzie ostatni wyraźny znak przed wybuchem wojny.

  "I [król północy] wkroczy na południe [punktem zapalnym może być Gruzja i jej zbuntowane regiony], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [teraz - Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci" (Daniela 11:29b,30a).

  Ta wojna rozpocznie się od konfliktu etnicznego. Jezus powiedział: "Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi", podobnie jak w 2008, a potem...

  Mojżesz pisał: "I okręty od strony Kittim [z Zachodu (US Navy)] i utrapią Aszszura [Rosję] i utrapią Ebera [pozostałych przeciwników, w tym Iran i Chiny] i również to [na] zawsze będzie zniszczone" (Liczb 24:24). Ta armada po wystrzeleniu rakiet z głowicami jądrowymi, nie powróci już do domu. Druga strona zdąży także użyć "wielkiego miecza" (Apokalipsa 6:4). To będzie wzajemna rzeź. Nie będzie to jednak koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus: "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8).
 • Rosjanie mają własny system płatniczy
  Rosjanie mają własny system płatniczy, obsługujący handel z zagranicą od 2014. Pozwolił im na handel z Iranem, gdy "kraje zachodu" zablokowały własne systemy.
  Działanie tego systemu, pozwoliło Iranowi wytargować lepsze warunki zdjęcia embarga.
 • @Repsol 12:03:43
  "Pozostawiam bez komentarza ."

  Panta rhei - jestem kibicem Pogoni Szczecin
 • @apoloniusz 23:39:56
  Chodzi o osłabienie Rosji. A najlepiej o zagonienie do własnej zagrody. Gdyż Rosja to klucz do kontroli Chin przez USA. Amerykanie królują na morzach, ale przyjazne stosunki Chin z Rosją, niwelują tą przewagę. gdyż nie ma możliwości zablokowania Chin.
  Chiny rzucają wyzwanie USA. Teraz trwa gra kto czyim sojusznikiem będzie Rosja. Osłabienie Rosji, też leży w interesie Chin. Silna Rosja, jest mniej spolegliwa wobec Chińskich żądań.
 • @Talbot 09:51:30
  Jak piszesz, Polska jest również "suwerennym krajem i jest w NATO, nie jest kolonią Rosji".
  Czy usprawiedliwia to instalacje w Polsce NATO-wskich "Logistycznych i Wojskowych Ośrodków Szkoleniowych" w których przygotowano inwazję na drugie podwórko Rosji, Ukrainę?
  Do tego w Polsce znajdują się:
  Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy - zajmuje się przystosowywaniem NATO-wskich doktryn do działań polskiej armii;
  NATO-wski Garnizon Bydgoszcz, Garnizon Torun, Garnizon Grudziądz;
  NSO - NATO Standarization Office w Bydgoszczy;
  NATO-wska Baza Lotnictwa Taktycznego Łask;
  itd., itd.
  Więcej tutaj: http://www.veteranstoday.com/2015/04/09/neo-poland-natos-logistics-base
  Dlaczego Rosja została okrążona NATO-wskimi instalacjami wojskowymi w czasie pokoju, w którym to Rosja nie stanowi zagrożenia i szuka współpracy gospodarczej? Akurat współpraca taka została zablokowana sankcjami. Jest to ewidentne i prowokacyjne przygotowanie inwazji na Rosję!
  Czyżbyś chciał powiedzieć, że "suwerenna" Polska stała się kolonią żydowskiego establishmentu USA?

  (PS: Żydowskiego pochodzenia ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Paweł Jones, mówi biegle po rosyjsku, ale nie po polsku.)
 • @Zdzich 16:42:00
  http://racja.info/swiat/ambasador-paul-w-jones-i-rand-corporation/
 • @Talbot 18:32:23
  Wróć do tematu.
  Chyba ze juz nic nie masz do powiedzenia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031