Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Jagiellońska III RP w wojnie na dwa fronty

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jedynym ratunkiem dla Polski byłoby bowiem dokumentne wymiecenie całego obecnego establishmentu i zaczęcie konstrukcji państwa narodowego od przysłowiowego zera.

Sukcesy rosyjskie w Syrii wzbudzają na Zachodzie mieszaninę strachu i wściekłości.  Turcja „sułtana”  Erdogana  traci lukratywny interes w postaci handlu zrabowaną syryjską ropą.  Przy tym sen o restauracji Imperium Otomańskiego staje się coraz bardziej iluzoryczny, a na dodatek narasta groźba powstania kurdyjskiego na terytorium samej Turcji.  Arabia Saudyjska zdaje sobie sprawę z fiaska swych regionalnych mocarstwowych ambicji.  Podstępny Izrael, obok dotkliwego zmniejszenia zysków z paserstwa syryjską ropą, dostrzega na horyzoncie „koszmar” polegający na ewentualnym zaprowadzeniu w regionie ładu i stabilności.   
 
Największe zaniepokojenie wykazuje Waszyngton, który konstatuje potencjalne fiasko swego globalnego programu „kontrolowanego chaosu” (managed chaos) stanowiącego podstawowy element „nowego porządku światowego” (NWO).  Zewnętrznym wyrazem tych obaw jest narastanie groteskowego zachowania się zachodniego establishmentu coraz bardziej plączącego się we własnych kłamstwach, fałszywych deklaracjach i przeczących im działaniach.  Najlepszym tego przykładem jest „caryca UE”  frau Merkel.  Podczas niedawnej oficjalnej wizyty w Turcji, oskarżyła ona Rosję o spowodowanie napływu „uciekinierów”  do Unii.[i]  Nie ma przy tym znaczenia fakt, że jeszcze kilka miesięcy temu, wzywała Europejczyków do przyjmowania „uciekinierów” z „otwartymi ramionami”.  Nic nie znaczy fakt, że 70% „uciekinierów” przybywa z  Libii, zniszczonej przez Zachód w ramach jednej z niezliczonych akcji usuwania „zbrodniczych dyktatorów” w różnych państwach świata. 
 
W przeciągu kilku ostatnich  lat „prawdomówne” zachodnie media nieustannie informowały swych odbiorców o masach „uciekinierów” docierających z Libii na włoską Lampedusę.  Na długo przed rosyjską „interwencją” w Syrii, opisywały one niedole syryjskich emigrantów przedzierających się przez Turcję i Grecję do „unijnego raju”.  Mimo to nie przeszkadza im to dziś twierdzić, że oczyszczanie syryjskiego Aleppo z okupujących go terrorystów ISIS przez syryjską armię rządową, wspartą rosyjskim lotnictwem,  stanowi przyczynę kryzysu emigracyjnego w Europie[ii] [iii] [iv]
 
Dziś zachodnia machina propagandowa nie musi już wysilać się na tworzenie wiarygodnych kłamstw.  Stopień zidiocenia przeciętnych obywateli Zachodu jest tak wielki, że akceptują oni wszystko co płynie z „przestrzeni informacyjnej”.  Przy czym „pamiętają” oni tylko to co na bieżąco dociera do nich przez media.  To co było wczoraj, czy przed rokiem nie funkcjonuje w ich świadomości.  Nie wspomnę już o tym, że nawet w tym zawężonym zakresie, znają oni tylko medialną wirtualną rzeczywistość, a nie otaczający ich realny świat. 
 
Przewodzące zachodniej społeczności „elity”, dawno temu zatraciły rozumienie takich pojęć, jak prawda lub kłamstwo.  Zajęte wzajemnymi przepychankami do żłobu i prominencji, nie są też w stanie przewidzieć skutków swych działań.  Cały zachodni establishment, nie wyłączając „polskiego”, to jeden gigantyczny konglomerat mafijno-agenturalnych struktur wysługujących się światowej oligarchii finansowej.  Klasycznym tego przykładem jest  turecki „sułtan” Erdogan.
 
 
 
 Oświadczył on niedawno, że „Turcja traci cierpliwość w sprawie Syrii” i będzie zmuszona do interwencji na jej terytorium.[v]  Równie niecierpliwa w projekcie rozpętania III Wojny Światowej,  jest Arabia Saudyjska, która oferuje udział w operacji naziemnej w Syrii pod amerykańskim przywództwem.[vi]
 
W samej Unii Europejskiej, głównym propagatorem wojny jest Zjednoczone Królestwo (UK).  Brytyjczycy do tego stopnia nie mogą doczekać się III Wojny Światowej, że ich telewizja publiczna BBC[vii] zmuszona była wyprodukować film „dokumentalny” [viii] przedstawiający jej wybuch.  W dziele tym główne role grają autentyczni oficjele służb specjalnych, armii i dyplomacji, obsadzeni w rolach zachodnich decydentów w momencie rosyjskiego ataku nuklearnego na okręty wojenne NATO u wybrzeży Łotwy.  Brytyjczycy nie ograniczają się tylko do „dokumentalnej fikcji”, ale pełną parą szykują się do odparcia rosyjskiej „agresji” na dwu frontach: południowym ( Bliski Wschód) i północnym (Europa Wschodnia)[ix]
 
 „Północny front”
 
 
Na nasze nieszczęście, głównymi podżegaczami wojennymi w Europie, obok Wielkiej Brytanii, są reżimy z Warszawy i krajów nadbałtyckich.  W tych bowiem państwach ślepa nienawiść do Rosji, połączona z monstrualną głupotą społeczeństw umożliwia prowadzenie takiej  samobójczej polityki.  W przypadku III RP, dzięki „patriotycznej” władzy, zaangażowanie, w ten preparowany przez światową oligarchię konflikt zbrojny, odbywać ma się na obu wspomnianych frontach[x].  Przy czym nie ma w Polsce obecnie żadnych znaczących sił politycznych, społecznych, czy wyznaniowych, które próbowałyby przeciwstawić się tej obłędnej strategii. Jedynym ratunkiem dla Polski byłoby bowiem dokumentne wymiecenie całego obecnego establishmentu i zaczęcie konstrukcji państwa narodowego od przysłowiowego zera.  Czy można jednak liczyć na takie zrządzenie losu?


[i] http://tapnewswire.com/2016/02/fatima-merkel-blames-the-russians-for-the-refugee-crisis/
[ii] http://www.aljazeera.com/news/2016/02/syria-russian-backed-aleppo-offensive-kills-hundreds-160210125133355.html
[iii] http://www.theguardian.com/world/2016/feb/12/aleppo-syria-refugees-russia-bombs-losing-hope-doubts-over-ceasefire
[iv] http://www.theguardian.com/commentisfree/2016/feb/05/aleppo-europe-vladimir-putin-russian-military
[vi]https://consortiumnews.com/2016/02/10/saudis-goad-obama-to-invade-syria/ 
[vii] http://www.bbc.com/
[viii] https://consortiumnews.com/2016/02/11/bbc-imagines-world-war-iii/

[x] http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/129583 

KOMENTARZE

 • O.T.Rydzyk & KK odpowiada za to,że Polska ma pro-banderowski,anty-rosyjski reżym.
  .
 • Diagnoza autora prawdziwa !
  Zgadzam sie z Autorem ! [ Jedynym ratunkiem dla Polski byłoby bowiem dokumentne wymiecenie całego obecnego establishmentu i zaczęcie konstrukcji państwa narodowego od przysłowiowego zera. ] koniec cytatu
  !
  Słowianie ! tylko deportacja z Polski wszystkich żydo-chazarów do Izraela
  pozwoli Polsce i Polakom poczuć się bezpiecznie i jest szansa na dobrobyt
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! St. Staszyc mówił że żydostwo to gangrena dla Polski !!! Amen
 • Pobozne zyczenie autora ale nie niemozliwe.
  Najmniej zepsutych ludzi jest w armii.Do armii ida ludzie z biednych rodzin, nie zepsutych tak jak te z establiszmentu.Przewrot wojskowy, przegonic masonow na 4 strony swiata i zaczac od nowa.
 • @staszek kieliszek 19:41:39
  Tfu... toby było jak na upowskiej Ukrainie -obrzydliwość.
 • @Seth 19:48:38
  Majdan to nie byl pucz wojskowy tylko jakis tv show.
 • @staszek kieliszek 20:03:12
  ...obojętnie co- wschodni banderowski syf.
 • @ele 18:54:00
  jak to zrobić???
 • Dałem 5*
  Wybór właściwej polityki – pytania o sojusze - https://wiernipolsce1.wordpress.com/2014/12/26/wybor-wlasciwej-polityki-pytania-o-sojusze/
 • Panie doktorze..
  Panie doktorze, od razu widać, że nie jest pan prawdziwym demokratą jak frau Merkel. Prawdziwy demokrata uważa demokrację nie za system sprawowania władzy, który ma zapewnić stabilność państwa i dobrobyt jego obywateli, ale za cel sam w sobie, dla którego można właśnie poświęcić stabilność, dobrobyt, a nawet życie [oczywiście cudze, a nie swoje]. Dlatego pierwszych uchodżców frau Merkel przyjmowała z otwartymi rękami, bo to byli uchodżcy "demokratyczni", czyli efekt wprowadzania przez kraje Zachodu demokracji w Libii, Afganistanie, czy Iraku. Natomiast jak na prawdziwa demokratkę przystało przerażają frau Merkel uchodżcy "autokratyczni", będący skutkiem umacniania się z pomocą Rosji rządów wstrętnego autokraty Asada w Syrii. Proszę, więc zrozumieć frau Merkel. Dla niej taka sytuacja, to ogromny wstrząs.
 • dobra i rzetelna analiza ale co z tego...
  większość poczciwych patriotów oddanych bezrefleksyjnie Kaczyńskiemu traktuje takie dywagacje z frustracją porównywalną co najmniej z reakcją na przymusową lewatywę ;)))
 • ...
  Jaka tam "jagiellońska", jak się oni opłacają pohańcom za mordowanie chrześcijan i jeszcze bisurmanów sprowadzają do Polski.
 • Czyżby Brunon Kwiecień miał rację ???
  Nasza demokracja fasadowa wyłoniła taką a nie inną "elitę polityczną" która przyspawała się do stanowisk, jedną z form obrony tego układu jest pozbycie się własnych sił militarnych i zgoda na okupację przez armię USA która rzekomo ma bronić Polskę przed złą Rosją ( ciekawe czemu się wycofała ich armia z Polski na początku lat '90 - czy nie z powodu nadmiernych kosztów ? ), a w istocie mają bronić elit III RP przed słusznym gniewem jej szeregowych obywateli. Pozostaje tylko gambit Brunona albo Kwietniowa Rewolucja ...
 • Dobra diagnoza.
  Wątek o apetycie Niemiec na ich dawane landy wschodnie bardzo celny.
  Polska zostanie podzielona część zachodnie zostanie połączona z Niemcami w trybie referendum (analogia do Krymu), część wschodnia będzie na siłę łączona z Ukrainą a raczej jej ogryzkiem który pozostania po lokalnych referendach na Ukrainie.
  Podobnie zresztą zostanie rozebrana Turcja gdzie Kurdowie w trybie referendum uzyskają co najmniej autonomię.
  W Syrii referendum nie będzie bo wszyscy poprą Asada.

  Taka gra jest realizowana od kilku lat.
  Trzeba tylko osłabić globalnych dyktatorów tak by nie byli w stanie sabotować idei referendum.

  Przy okazji rozpadnie się kilka innych państw w Europie (W.Brytania, Hiszpania, Włochy, Belgia... i pewnie jeszcze kilka ośmielonych przykładami udanych rozwodów w trybie referendum.
 • @staszek kieliszek 19:41:39
  ==Najmniej zepsutych ludzi jest w armii.Do armii ida ludzie z biednych rodzin, nie zepsutych tak jak te z establiszmentu==

  Nie licz na to.
  Kilka lat temu rozmawiałem z człowiekiem, który był właścicielem stacji benzynowej. I opowiadał mi, że przyszli do niego oficerowie z pobliskiej jednostki wojskowej i proponowali mu sprzedaż na lewo paliwa z tej jednostki.
  Bóg, honor i ojczyzna u oficerów wojska polskiego?
  Czy nie raczej... pogaństwo, złodziejstwo i prywata.
  Biorąc pod uwagę hermetyczność i wzajemne powiązania w tej branży i wzajemne się krycie, można domniemywać, że nie ma co liczyć na powszechny, bezinteresowny sposób funkcjonowania tych Polaków.
 • Oto ta Jagiellońska RP i stan jej armii!
  Desant Rosjan w Polsce w dwie godziny? Potwierdzają to eksperci! Rosjanie śmieją się z polskiego wojska i twierdzą, że ich czołgi T-90 będą w Warszawie w ciągu 24 godzin. Desant powietrzny potrzebuje na to niewiele ponad godzinę. Są jeszcze Iskandery. Te rakiety dwie minuty po odpaleniu wybuchną w centrum Warszawy. Problem w tym, że rosyjscy propagandziści mogą mieć rację. Nie jesteśmy gotowi na konflikt z Moskwą. Nie jesteśmy przygotowani na atak ze wschodu. Na wypadek wojny całą swoją nadzieję pokładamy w sojusznikach. - To jest całkowicie bzdurne założenie. Wbija się ludziom do głowy, że sojusznicy mają nas bronić. A to nie tak. To my mamy mieć skuteczny system odstraszania a nie wierzyć , że jednostki NATO przyjdą nam z pomocą po 7 dniach od chwili wybuchu wojny ( a będzie to nota z ubolewaniem i nic więcej!)- mówi w rozmowie z faktem24.pl Wojciech Łuczak, wojskowy ekspert i wiceprezes agencji Altair. Rosjanie śmieją się z polskiego wojska i twierdzą, że ich czołgi T-90 będą w Warszawie w ciągu 24 godzin. Desant powietrzny potrzebuje na to niewiele ponad godzinę. Są jeszcze Iskandery. Te rakiety dwie minuty po odpaleniu wybuchną w centrum Warszawy. Problem w tym, że rosyjscy propagandziści mogą mieć rację. Nie jesteśmy gotowi na konflikt z Moskwą. Nie jesteśmy przygotowani na atak ze wschodu. Na wypadek wojny całą swoją nadzieję pokładamy w sojusznikach. - To jest całkowicie bzdurne założenie. Wbija się ludziom do głowy, że sojusznicy mają nas bronić. A to nie tak. To my mamy mieć skuteczny system odstraszania a nie wierzyć , że jednostki NATO przyjdą nam z pomocą po 7 dniach od chwili wybuchy wojny - mówi w rozmowie z faktem24.pl Wojciech Łuczak, wojskowy ekspert i wiceprezes agencji Altair. Tymczasem Rosjanie śmieją się z naszego wojska. Na filmie wyemitowanym przez piąty kanał telewizji pokazali, jak czołgi T-90 zmierzają do Warszawy. Lektor mówi, że będą tam w ciągu 24 godzin, bo tyle potrzebują do przejechania 1300 kilometrów. Wcześniej jednak do stolicy Polski dostanie się sowiecki desant. Spadochroniarzom wystarczy na to 1, 5 godziny. W tym czasie rosyjskie pociski balistyczne będą w drodze do USA. Na zakończenie filmu na rakiecie widać emotke ze zmróżonym okiem. Ma to oznaczać, że filmik jest żartem. Jeśli tak to raczej kiepskim. Tyle tylko, że jest w nim ziarno prawdy. Taki materiał pojawił się w Rosjskiej telewizji https://youtu.be/AXWOKhCGyog Gdyby doszło do hipotetycznego konfliktu, Rosjanie rzeczywiście byliby w kilka godzin w Warszawie. Zapytany o to Wojciech Łuczak mówi - To prawda. Kilka tygodni temu, odbyły się w Polsce ćwiczenia pod kryptonimem Kraj. Jednym z elementów była walka z batalionem rosyjskiego specnazu. Wyniki były takie, że zdecydowano się je utajnić - podkreśla Wojciech Łuczak. Nie chce zdradzać szczegółów, ale dyplomatycznie mówi że, nie napawają one optymizmem. - Takie ćwiczenia powinny odbywać się co dwa lata. Biorą w nich udział organy administracji publicznej, jak i dowództwa oraz sztaby na wszystkich szczeblach kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi - przyznaje generał Roman Polko, były dowódca jednostki GROM. W ramach „Stolica-16” ćwiczono obronę Warszawy przed rosyjskim Specnazem, perfekcyjnie wyszkolonymi komandosami. Teoretycznie ich atak mógłby wyglądać tak. Przed rozpoczęciem wojny na lotnisku, pojawia się grupa turystów wracających z Wiednia i przesiadająca się na lot do Moskwy. Broń byłaby już w skrytkach na terenie miasta. Ich zadaniem byłoby nie tylko unieszkodliwienie prezydenta czy premiera i najbardziej znanych polityków i generałów, ale też wprowadzenie chaosu w mieście. Odcięcie prądu, zatrucie wodociągów, wysadzenie kilku stacji benzynowych. - Do jakiego kataklizmu może doprowadzić grupa nawet źle przeszkolonych ludzi, pokazuje ostatni przykład zamachów terrorystycznych w Paryżu - mówi były dowódca GROM, generał Roman Polko. Kiedy Specnaz polowałby na polskich polityków w drodze byłyby rosyjskie pociski samosterujące - Lecą 8 metrów nad ziemią a my nie mamy niczego, co byłoby je w stanie wykryć i zestrzelić. Właśnie takimi rakietami Putin, rozpoczął konflikt z Syrią - podkreśla Łuczak. Rosjanie mają jeszcze Iskandery. Odpalone z okręgu kaliningradzkiego dolatują aż za Berlin. - Przeciwko tym rakietom, nie mamy również żadnej broni - dodaje wojskowy ekspert. Kompleksowy system obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej, który negocjujemy z amerykanami ma być kompletnie gotowy w….2028(który jeszcze nie istnieje! SIC!) roku i będzie kosztował 50 mld zł - mówi Łuczak. Do tego czasu naszego nieba bronią pochodzące z lat 60 zestawy rakietowe. Niewiele pomogą nam też F-16 i pociski do nich kupione u Amerykanów. - Mamy samoloty ale bez systemów naprowadzania i rozpoznawania celów one są ślepe i głuche - podkreśla Łuczak. Do tego maszyny te wymagają specjalistycznych urządzeń i obsługi. Tylko w w bazie w Krzesinach i w Łasku są na przykład specjalne odkurzacze, które pozwalają utrzymywać pasy startowe w odpowiedniej czystości, tak żeby samoloty mogły startować i lądować. To nie wszystko. Oba lotniska są w zasięgi rosyjskich rakiet. - Jedynym ratunkiem byłoby ich przebazowanie, na wypadek konfliktu - Tajemnicą poliszynela jest to, że maszyny trafiłyby do bazy w Niemczech. Kolejna rzecz to kody dostępu do supernowoczesnych rakiet JASSM kupionych za gigantyczne pieniądze od Amerykanów. Nie mamy jednak do nich dostępu. - Istnieje możliwość unieruchomienia tych rakiet na pokładzie samolotu, drogą radiową przez osoby mające dostęp do kodów źródłowych - mówi nam Michał Likowski, redaktor naczelny branżowego miesięcznika „WTO Raport”. Innymi słowami o użyciu rakiet zdecyduje Amerykanin, siedzący przed komputerem gdzieś w Arizonie z nogami na krześle a nie nasz pilot. Eksperci podkreślają jednak, że wojna nie wybuchnie z dnia na dzień. To proces długotrwały, który narasta tygodniami i nie dzieje się z godziny na godzinę. - Problem w tym, że my liczymy na sojuszników i ich sprzęt. Bazujemy na tym, że Rosjanie nie są gotowi do ataku, tak jak my do jego odparcia. Ale to błędne koło. Na wypadek mobilizacji, będzie za późno żeby lata zaniechań i zaniedbań naprawić - mówi nam Michał Likowski redaktor naczelny „WTO Raport”. I żadnym pocieszeniem nie jest to, że Rosjanie potrzebowali w konflikcie z Ukrainą blisko miesiąca, na to żeby sprowadzić tam kilkaset czołgów.
 • @Drab61 13:30:14
  "... Pozostaje tylko gambit Brunona..."
  Uległeś medialnym kłamstwom w jego sprawie, gdzie nic nie było takim, jakim przedstawiano w mediach, prawda jest tylko taka, że zniszczono człowieka.
 • @Kula Lis 65 14:22:38
  Ps..Rosyjskie siły zbrojne w Kaliningradzie...http://dziennikzbrojny.pl/artykuly/art,2,6,6819,armie-swiata,potencjal,rosyjskie-sily-zbrojne-w-kaliningradzie i to https://pl.wikipedia.org/wiki/Si%C5%82y_Zbrojne_Federacji_Rosyjskiej Po przeczytaniu powyższego oraz tego pod podanymi linkami, oceńcie, porównajcie z tym co posiada nasza armia, a raczej czego nie posiada, no podajcie wynik konfrontacji tak między Polską oraz NATO a dzisiejszą Rosją..Czy teraz wybierzecie się odbierać Rosji Królewiec? jak to rusofobom się marzy? Czekam..
 • @romanwers 14:43:34
  100/100! Bez komentarza. Pzdr! samodzielnie myślącego. To my podatnicy zapłacimy w końcu odszkodowanie i zadość uczynienie jemu.
 • @Kula Lis 65 16:00:36
  Tak... chociaż wątpię, by przeżył. Pozdrawiam
 • Europa za kilka lat. Co za bzdurna mapa ….Mamy pokonać Rosję bez wojska ???
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2016/02/europa-za-kilka-lat.jpg?w=600 a co z Węgrami?
 • @Kula Lis 65 19:46:08
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2016/02/europa-za-kilka-lat.jpg
 • Prawosławno -katolickie spotkanie na szczycie na ateistycznej Kubie…
  https://opolczykpl.wordpress.com/2016/02/15/prawoslawno-katolickie-spotkanie-na-szczycie-na-ateistycznej-kubie/
 • Wszędochod - rosyjski pojazd o wielkich możliwościach :
  https://www.youtube.com/watch?v=WFq967THDMA
 • Desperacja Zachodu w Syrii ciągnie nas w kierunku wojny światowej.
  https://przemex.wordpress.com/2016/02/15/desperacja-zachodu-w-syrii-ciagnie-nas-w-kierunku-wojny-swiatowej/
 • @Kula Lis 65 14:22:38
  Znakomity wpis.Czy nasi synowie poradza sobie z tym wszystkim?Bo my juz chyba nie.
 • link do wersji rosyjsko-jezycznej
  http://www.polska-kaliningrad.ru/home/10-newsfrompoland/6385-2016-02-16-23-52-02
 • Trzyczęściowy wywiad Zygmunta Białasa z Andrzejem Szubertem min. na temat konfliktu syryjskiego :
  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/02/13/co-sie-dzieje-na-swiecie-13-02-2016/

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/02/15/co-sie-dzieje-w-europie-15-02-2016/

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/02/16/co-sie-dzieje-w-europie-16-02-2016/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031