Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
329 postów 247 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Polskie dylematy w obliczu nieuniknionego upadku Zachodu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli Polska, będąca kolonią Zachodu podzieli jego los, to sprawę będzie można uznać za zamkniętą. Warto jednak przygotować się na wypadek gdyby, jakimś zrządzeniem Opatrzności, uniknęła Ona zagłady.

Narastającą obecnie konfrontacja Zachodu z Rosją i Chinami umożliwia głębszą ocenę jego działalności dziś i na przestrzeni wieków, bez zwyczajowego retuszu.

 
 Kreml zaczyna coraz częściej upubliczniać informacje swego wywiadu, demaskujące agenturalne działania zachodnich służb specjalnych w wielu pozornie „naturalnych” sprawach i konfliktach.  Jako przykład można zacytować ostatnie rewelacje dotyczące Borysa Berezowskiego i jego śmierci.  Według jego przyjaciela i ochroniarza[i], ten żydowski miliarder został zamordowany przez zachodnie służby specjalne, ze względu na posiadane przezeń archiwum dotyczące ich dywersyjnej działalności na terenie Rosji i innych post-sowieckich republik.
 
Realnych kształtów zaczyna też nabierać projekt stworzenia w Moskwie muzeum ludobójstwa amerykańskich Indian[ii], które stanowiłoby przeciwwagę dla takowego istniejącego już w Waszyngtonie.


 
 
 
 
Jeszcze w 1973 roku znany amerykański aktor Marlon Brando, tak opisywał postępowanie Zachodu w tej sprawie[iii]:

 
“When they laid down their arms, we murdered them. We lied to them. We cheated them out of their lands. We starved them into signing fraudulent agreements that we called treaties. We never kept our word in these treaties. We turned Native Americans into beggars on a continent that gave life for as long as life can remember. And by any interpretation of history, however twisted, we did not do right. We were not lawful nor were we just in what we did..."

 
“Kiedy złożyli oni (Indianie) broń, wymordowaliśmy ich. Okłamywaliśmy ich.  Oszustwem zdobyliśmy ich ziemię. Zmusiliśmy ich do podpisywania oszukańczych umów, które zwaliśmy układami i warunków, których nigdy nie dotrzymywaliśmy. Przekształciliśmy etnicznych Amerykanów w żebraków na kontynencie, który dawał życie od niepamiętnych czasów. Jakkolwiek by nie interpretować tej historii, my nie byliśmy prawi, nie byliśmy sprawiedliwi i nie przestrzegaliśmy litery prawa.”
 
 
  
  Byłoby wielką naiwnością zakładać, że opisany powyżej zachodni modus operandi[iv], z jakichś powodów odnosi się wyłącznie do postępowania z amerykańskimi Indianami.  Charakteryzuje on całokształt politycznej działalności Zachodu od czasu Krzyżaków poczynając, a na dniu dzisiejszym kończąc i wynika z zachodnich zasad moralnych, a właściwie całkowitego ich braku.  Z tego też powodu zyskał on Zachodowi powszechną w świecie nienawiść, od czasów kolonialnych poczynając.
 
Zachodnie mocarstwa, takie jak Niemcy i Austria, oraz germańskie Imperium Romanowów[v], spóźniwszy się na „kolonialny pociąg”, powetowały sobie tą stratę kosztem swych sąsiadów, w tym Polski.  Od czasu rozbiorów stała się Ona kolonią wspomnianych imperiów i z dwudziestoletnią zaledwie przerwą pozostaje nią  do dziś.
 
Niestety Polacy w swym zaślepieniu i bezkrytycznym uwielbieniu Zachodu, nie chcą skonstatować tej gorzkiej prawdy.  Żelazny Kanclerz Niemiec, Bismarck[vi], zwykł określać[vii] swych polskojęzycznych poddanych mianem Irokezów, co stanowiło skrót myślowy opisujący beznadziejnie naiwne i prymitywne ludy na drodze do nieuniknionej zagłady.  Pomimo to, nawet dziś, kiedy zagłada ta dochodzi do swego finału, nie skłania to polskojęzycznych „europejczyków” do zmiany swego paradygmatu w tym aspekcie.
 
Monstrum, w jakie na dzisiejszym etapie przekształcił się Zachód, zaczyna pożerać samo siebie.   Jest to wyraźnie widoczne na przykładzie financjalizacji[viii] gospodarki,  czy „emigracyjnej agresji muzułmanów” na Unię Europejską.  Jego władcy, zdając sobie z tego sprawę, usiłują odwrócić bieg wydarzeń poprzez rozpętanie III Wojny Światowej.   W swym szaleństwie zdają się nie zauważać, że stanowić ona będzie niewyobrażalny kataklizm dla całej Ludzkości. 
 
Tak, czy inaczej, zbrodnie dokonywane przez Zachód w przeciągu stuleci, zaczynają jak bumerang doń wracać. 
 
Jeśli Polska, będąca kolonią Zachodu podzieli jego los, to sprawę będzie można uznać za zamkniętą.  Warto jednak przygotować się na wypadek gdyby, jakimś zrządzeniem Opatrzności, uniknęła Ona zagłady. 
 
Przewidując nieunikniony rozwój wydarzeń pisałem już o tym w 2008 roku[ix][x] w swej anglojęzycznej publikacji zatytułowanej: Plight of Central European Nations in the Wake of Western Oder Demise”,cytuję:
In all this, the Empire overlooks one important detail. It currently is in a state of rapid disintegration. Insane policies of ruling plutocracy brought demographic catastrophe in Europe, additionally coupled with Islamic immigration, economic catastrophe in USA, and utter military defeat in the Middle East. Although, the West does not recognize these “achievements” yet, they are indeed tangibleAs a result of it, the Empire will be in total disarray within a few years at the most.
 
“W tym wszystkim, Imperium przeoczyło jeden istotny element.  Zachód znajduje się w procesie szybkiego rozpadu. Obłędna polityka rządzącej plutokracji sprowadziła demograficzną katastrofę na Europę połączoną z islamską emigracją, ekonomiczną katastrofę w USA, oraz militarną klęskę na Bliskim Wschodzie.  Pomimo tego, że Zachód jeszcze nie konstatuje tych „osiągnięć”, to stanowią one w pełni realną rzeczywistość,  W rezultacie czego, w przeciągu kilku lat, Imperium znajdzie się w stanie totalnego rozkładu ”.
 
 
Polacy poznali już z własnej autopsji skutki likwidacji realnej gospodarki i związanej z tym zjawiskiem masowej emigracji.  Warto natomiast poznać pierwsze rezultaty agresji islamu na najbogatsze państwa Unii Europejskiej[xi] [xii], lub dotychczasowe efekty ukraińskiej krucjaty przeciw Federacji Rosyjskiej.  Aby tego dokonać, należałoby wytknąć nos z zaścianka III RP, i jej koszernych mediów, zaprzestać marnować czas i energię na śledzenie „polskiej polityki” , w całości ręcznie sterowanej przez zachodnie służby specjalne, a zdobyć się na wysiłek monitorowania ciągle jeszcze wolnej przestrzeni internetowej, w której funkcjonują niezależni informatorzy ze wszystkich zakątków świata.  Znajomość  angielskiego w zupełności w tym projekcie wystarczy, a bliski nam język rosyjski, może być dodatkową pomocą.  Gorąco zachęcam do tego wszystkich autentycznych Polaków, gdyż warunkiem sine qua non[xiii] jakiejkolwiek sanacji jest poznanie wprzódy autentycznej sytuacji.
 
Drugim takim warunkiem jest konstatacja faktu, że Zachód był, jest i pozostanie naszym wrogiem, lub w najlepszym przypadku obcym duchowo obszarem.  Fakt wspólnych korzeni cywilizacyjno-kulturowych niczego w tym aspekcie nie zmienia. Konstatacja ta jest z tego powodu konieczna, że w nieuniknionej sytuacji upadku zachodniego monstrum, jak to już wiele razy w historii bywało, ustawi się do Polaków kolejka potrzebujących „przyjaciół”, którzy poklepując ich kordialnie po plecach domagać się będą pomocy w biedzie.  Uaktywni się też natychmiast, dziś bierna i milcząca w obliczu polskiej  nędzy i upodlenia, watykańska (zachodnia) hierarchia kościelna, agitując gorąco za „chrześcijańskim miłosierdziem” dla pokaranych już naszych braci-grzeszników. 
 
Odpowiedź na takie „wyzwania” powinna być pragmatyczna.  W interesie Polski leży współpraca i sojusz z naszymi autentycznymi partnerami z Europy Centralnej i Wschodniej, a nie z potencjalnymi wrogami z zachodu, południa czy nawet dalekiego wschodu.  Tak więc, cokolwiek powstanie na gruzach dzisiejszego Zachodu, nie powinno być silne.  Wyciągając lekcje z watykańskiego faryzeizmu, powinniśmy jedynie wznieść oczy ku niebiosom i poświęcić swe modlitwy w intencji naszych „braci” z zachodu, bacząc przy tym pilnie by już nigdy nie stali się mocarstwem.
 
 
 


[i] //www.thetruthseeker.co.uk/?p=67764
[ii] //ahtribune.com/history/366-museum-of-north-american-holocaust.html
[iii] https://www.nytimes.com/packages/html/movies/bestpictures/godfather-ar3.html
[iv] //www.merriam-webster.com/dictionary/modus%20operandi
[v] https://pl.wikipedia.org/wiki/Romanowowie
[vi] https://en.wikipedia.org/wiki/Otto_von_Bismarck
[vii] file:///C:/Users/Dell/Downloads/PZ_2014_2_59-98.pdf
[viii] //www.investopedia.com/terms/f/financialization.asp
[ix] //agonist.org/plight_of_central_european_nations_in_the_wake_of_western_oder_demise/
[x] //ignacynowpolski.blogspot.com/2008/08/
[xii]//www.infowars.com/heavily-pregnant-woman-sexually-assaulted-by-migrants-in-germany/

[xiii] https://pl.wikipedia.org/wiki/Sine_qua_non 

KOMENTARZE

 • @
  cyt://Narastającą obecnie konfrontacja Zachodu z Rosją//

  Bzdury, nigdy nie było lepszej współpracy. Dziesiątki big firm z USraela inwestujące w Rosji, współpraca w Syrii i w podziale Ukrainy. Wystarczy poczytać trochę historię tej niby konfrontacji po II WŚ.
  http://coroner.salon24.pl/693928,rosja-usa-smiertelni-wrogowie
 • Dałem 5...
  Bardzo analiza obecnej sytuacji politycznej. Trzeba jednak jednak uważać byśmy bocznymi drzwiami nie zostali wciągnięci w tą zachodnią kloakę, bo:
  (tutaj może cytat z mojego dzisiejszego komentarza)

  @Kula Lis 65 19:28:13
  Ci "uchodźcy" dostali już nowe mapy z trasą dotarcia do Niemiec. Ta trasa tym razem przebiega przez Polskę, od granicy z Ukrainą, przez Śląsk, na Zachód. Jak znam życie, to Niemcy zamkną swoją wschodnią granicę i ta cała klikuset tysieczna (a może i milionowa) armia wzbogaci kulturowo tym razem Polskę.
  Pewnie z wiosną możemy się już liczyć z przemarszem tych armii, przez nasz Kraj.
  Ciekawe jest, kto tą armię zaopatruje. Przecież oni w normalnych warunkach powinni po drodze padać z głodu i wyczerpania...
  nadużycie link skomentuj usuń
  Jan Paweł 06.02.2016 13:02:24
  @Jan Paweł 13:02:24
  Więc, jak widać, teraz to już nasz rząd może się zgadzać lub nie, na imigrantów a oni i tak do Polski wejdą w milionowych ilościach. Jeżeli nawet rząd uszczelni granicę z Ukrainą (w co nie wierzę) to pewnie imigranci dostaną na Ukrainie, ukraińskie paszporty.
  Jestem jednak przekonany, że nasz rząd nie narazi naszych ukraińskich braci na takie koszty.
  nadużycie link skomentuj usuń
  Jan Paweł 06.02.2016 13:10:46
 • Autor
  5* Pozdrawiam z wielkim szacunkiem. BJ
 • @Bogusław Jeznach 13:43:39
  Dzięki i również pozdrawiam!
 • Zaplanowany upadek cywilizacji
  Podstawowym grzechem, popełnianym przez komentatorów zdarzeń społecznych i politycznych, jest wiara w mniej lub bardziej swobodną grę sił na świecie. A przecież skacze do oczu oczywisty fałsz takiego założenia. Przypadek jeden z wielu (no może tylko bardziej wyraźny od innych) - imigracyjna polityka Niemiec prowadzona w roku 2015. Uważam, że głupotą jest założenie, że takie decyzje, jakie podejmował rząd Niemiec w ubiegłym roku były efektem jakiegoś afektu, zaślepienia w wartości liberalne, etc. Akurat ten kraj takich błędów nie popełnia. Zaproszenie do siebie miliona arabskich rekrutów było aktem świadomym i elementem układanki kompletowanej od wielu lat.
  Elity światowe już na początku lat 70 ubiegłego wieku uznały, że nas ludzi, jest zbyt dużo na planecie Ziemia. Od tego czasu przygotowywały się do wielkiego krachu cywilizacji, który doprowadzi do zabicia większości z nas.
  Teraz już dokładnie widać kres dumnej cywilizacji Zachodu (przynajmniej w Europie). Póki co, nie mamy na polskiej ziemi ogromnej masy obcych nam najeźdźców, nas urabiają na inną modłę - my mamy zderzyć się z Ruskim żywiołem. Aczkolwiek w naszym gronie (na Neon24) nie widać wyraźnych fobii przeciwko Rosjanom, jednak postawa taka w naszym społeczeństwie jest wyraźnie wyczuwana. Dlatego reakcja społeczeństwa Polskiego przy wspomaganiu propagandowym, może być dla nas samych zabójcza - zważywszy na destrukcyjny potencjał ruskiej armii. Uważam, że i Moskwa ściśle wypełnia zaplanowane odgórnie działania przygotowujące do depopulacji i jakiejś szczególnej litości od braci Słowian nie należy oczekiwać - już tam rosyjskie masy mają w głowach obraz szui i zdrajcy Polaka.
  Dlatego myślę, że prawdziwym dylematem każdego z nas wobec bliskiego już przełomu, jest to czy bronić ojczyzny, czy też lepiej rodziny i bliskich.
 • tylko przypominam...
  http://werwolfcompl.blogspot.com/
 • @Maciej Piotr Synak 16:19:21
  Werwolf... w zasadzie to czerń ukraińska i inne bezNarodowe POspólstwo rządzi tam gdzie Pan spodziewa się Wrwolfu, ale może to ja za mało wiem ;)))
 • This is the end..
  Tu nie ma co komentować , ten obrazek promu kosmicznego wyjasnia wszystko.
  Bogu dzięki postęp technologiczny nie jest kompatybilny z barbarzyństwem. ( gdyby tak było ludzkość dawno by nie istniała)

  "This is the end my beautifull friend , the end"

  Tylko jak wtedy to śpiewano , to jeszcze wierzono w jakieś wartośći.

  pozdr:)
 • Zachód pada
  Zaczyna się jednak dziać coś innego.Armie reagują z opóźnieniem, ale w dobrym kierunku.Przykład Szwajcarii i Austrii.Ostre wypowiedzi wojskowych odnośnie przyszłości a także zaniepokojenie że Europa zmierza w złym kierunku.Dzisiaj w Calais aresztowano byłego generała Legii Cudoziemskiej za udział w manifestacji antyimigranckiej.W tej samej Francji skazuje się na 2 lata więzienia za udział w strajku.Oburzenie.Zresztą widać je i czuć każdego dnia.Jeżeli Europa ma przetrwać, mogą dokonać tego tylko wojskowi.Pozdrawiam
 • Autor
  Nie mam wielkich zludzen.
  Zarowno USA jak i ich wasale z europy zachodniej postepuja podobnie tzn.
  eksploatacja surowcow i sily roboczej w skali globalnej a jakakolwiek proba poluzowania badz (o zgrozo) zerwania jazma niewoli przez panstwa zniewolone powoduje interwencje Ameryki i wasali w roznej formie np. sankcje gospodarcze,nasylanie najemnikow badz wasalne kraje,medialna nagonka albo osobista interwencja zbrojna.
  Polska obecnie ma status zniewolonego kraju pod patronatem niemieckim a chcialaby uzyskac status wasala Ameryki na co nie godza sie Niemcy.
 • @Arjanek 13:24:13
  Te firmy nie INWESTUJA,one zakladaja przyczolki do rozpoznania.Reszty ma dokonac "tarcza obronna"l.Przeciez Sojusz ma tylko benign (lagodne) zamiary.Nieprawdaz?
 • Boso I bez ostrog,niestety
  Rzeczywiscie,swiat tzw. Zachodu laczy lekcewazenie I pogarda wobec reszty nie ich swiata.Majac te swiadomosc zaytalem swych znajomych w Kanadzie,czy okreslenie East European ma u nich negatywne skojarzenia.Nie zdazyli ulozyc poprawnej politycznie odpowiedzi I potwierdzili,ze takie pejoratywne odczucia maja.Niestety Polacy I nie tylko oni przed bogatym inostrancem z Zachodu wdziecznie gieli plecy.
 • Ależ nowina, news jak byk...
  Co by miał nie upadać, ten Zachód. Dziwnem by było, gdyby nie upadał. Ciekawe tylko, czemu tak póżno. Egipska cywilizacja padła, babilońska, chińska, indyjska, a i antyczna nasza, śródziemnomorska, też padła i aktualnie na resztówkach greckich ruin teraz koziojebce koczują. Ruska cywilizacja jeszcze tylko nie upadła, pewnie dlatego, że jej nigdy nie było. No i Azteków i Inków też już nie ma.

  Tylko aż dziwne, że ten trup Zachodu aż tak długo się trzyma. Jak Breżniew prawie, chyba jakieś drugsy mu serwują i elektroszoki. To pewnie dzięki mediom ta zgnilizna jeszcze trwa, bo bez tego zombik Zachodu dawno by się już rozsypał.

  Tak, że dla nas na jednostce to żadna nowina, że Zachód niedługo szlag trafi. Była pogadanka w zeszłym roku, z samego Wrocka prelegent przyjechał i chłopakom o Sprenglerze i jego dziele "Upadek Zachodu" opowiadał no i o konsekwencjach, jakie ten upadek służbom mundurowym niesie. Tak, że my tu na jednostce na bieżąco informowani jesteśmy, upadek Zachodu nas nie zaskoczy. Na nadchodzącą wojnę światową wszyscy bardzo się tu cieszymy.

  Ale zaskoczył nas fakt, że ruskie amerykańskim Indianerom muzeum stawiać będą. Przecież to nie ich Indianie? Ruskie sami se swoich eborydżenów wyrżneli, czy to Kozaków krymskich, czy to Eskimosów, czy to nomadów na mongolskich pustyniach. Wiadomo, że kacap mistrzem świata w mordowaniu swych własnych obywateli jest, w syberyjskich gułagach ziemia do dziś się rusza. To niech sobie sami muzeum wystawią, my byśmy wtenczas nawet na delegacje pojechali, wieniec złożyć i salwę w pełnym składzie plutonu trzykrotnie, podług protokołu, pomordowanym oddali. Ale samolotem do ruskich raczej byśmy nie chcieli, mglisto u nich, już lepiej ciężarówkami.

  I skąd też oni się aż sto milionów Indianerów naliczyli? Toć ich tam na Ameryce góra z milion żyło, gdy podbój Dzikiego Zachodu się rozpoczynał. Pewnie pomnożyli milion przez dziesięć pokoleń i potem jeszcze raz przez dziesięć pomnożyli. Że też zawsze jak holokaust jest, to trupów zawsze ponad miarę i ludzką uczciwość się namnaża. Putin jeszcze muzeum Indianerom nie wybudował, a już nacyganić zdążył, całkiem, jak jego holokauśni koledzy na Zachodzie.
 • @mac 21:15:28
  Cytuję autora komentarza :

  Polska obecnie ma status zniewolonego kraju pod patronatem niemieckim a chciałaby uzyskać status wasala Ameryki na co nie godzą się Niemcy.


  ----------------------------------------------------------------------------------------

  Totalna bzdura ! wszystko jest na odwrót jak piszesz. Nota bene, Niemcy od czasów zakończenia II wojny światowej do dzisiaj pozostają pod bezwzględną okupacją USA , o czym świadczy ilość amerykańskich
  wojskowych baz zainstalowanych na ich terytorium / ok. 170 , przy ogólnej liczbie 800 amerykańskich baz na świecie -te liczby mówią same za siebie/.

  PS. USA jak diabeł święconej wody , boją jakiegokolwiek zbliżenia pomiędzy Rosją i Niemcami. Przypadek byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schrödera, który po ustąpieniu ze stanowiska kanclerza otrzymał od Gazpromu stanowisko przewodniczącego Rady Dyrektorów rosyjsko-niemieckiego konsorcjum North European Gas Pipeline Company (NEGPC), budującego Gazociąg Północny jest tego wyraźnym przykładem .

  Schröder razem z prezydentem Francji Jacques’em Chirakiem, sprzeciwił się wojnie w Iraku w 2003 roku i odmówił wsparcia wojskowego tej operacji. Sprzeciw ten wywołał ochłodzenie w stosunkach między USA i Niemcami i nadszarpnął reputację Niemiec jako najważniejszego i najbliższego sojusznika USA, za to znacznie zwiększyła się rola Niemiec w Europie. Należy dodać, że sprzeciw wobec wojny w Iraku wyrażała zdecydowana większość niemieckiego społeczeństwa.

  źródło : https://pl.wikipedia.org/wiki/Gerhard_Schr%C3%B6der
 • Allen Dulles - b.dyrektor CIA , na początku zimnej wojny w ten sposób ponoć planował powolną erozję Związku Radzieckiego:
  „Skończyła się (otwarta) wojna i wszystko jakoś się ustabilizowało. I w tej sytuacji my rzucimy wszystko co posiadamy – całe złoto, całą naszą materialną potęgę na olśniewanie i otumanianie ludzi! Ludzki mózg, świadomość ludzi jest podatna na zmiany. Zasiejemy w Związku Radzieckim chaos, w sposób niedostrzegalny podmienimy ich wartości na fałszywe i nakłonimy ich by uwierzyli w te fałszywe. W jaki sposób? Znajdziemy myślących podobnie jak my sojuszników w samej Rosji. Epizod za epizodem będzie rozgrywana gigantyczna w swojej skali tragedia zguby najbardziej niepokornego narodu na Ziemi, końcowego i nieodwracalnego wygaszania jego samoświadomości. Z literatury i ze sztuki na przykład, stopniowo wyeliminujemy ich czułość na sprawy społeczne, oduczymy artystów, odbierzemy im jakakolwiek ochotę zajmować się śledzeniem procesów, które zachodzą wewnątrz mas narodowych. …(Pełen tekst po angielsku

  http://en.wikipedia.org/wiki/Dulles%27_Plan )

  „Nowy Światowy Porządek się tworzy przeciw Rosji, kosztem Rosji i na ruinach Rosji. Nie ma wątpliwości, że Rosja wcześniej lub później zostanie rozbita i przejdzie do niebytu” - Zbigniew Brzeziński.

  czytaj więcej : https://prawda2.info/viewtopic.php?t=23135

  Nie dziwię się Prezydentowi Rosji Władymirowi Putinowi , iż mając za sobą doświadczenia Prezydenta Jugosławii Milosevica i Prezydenta Libii Kadafiego nie chce iść na współpracę z nowym porządkiem świata NWO i skończyć tak jak oni. Artykuł o tym jak Prezydent Putin przeciwstawił się planom nowego porządku świata :

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/starszy_ranga,p1795550103
 • Ze wszystkim sie zgadzam ale zarzut, ze Watykan nic nie robi
  sensu nie ma.Watykan nie moze zrobic niczego aby sytuacje zmienic bo wlasnej armii nie ma.W sferze polityki czy legislacji Watykanowi dzialac nie wolno.W USA kosciol jest zwolniony od podatkow ale pod warunkiem, ze nie powie ani slowa na temat polityki, obowiazujacych praw czy zmiany tych praw.Kosciol moze tylko mowic o 10 przykazaniach, zbierac na biednych i to wszystko.Wyglada na to, ze podobne ograniczenia obowiazuja kosciol w reszcie swiata.
 • @Krzysztof Szotowicz 16:04:03
  ONZ.Agenda 21, podpisana przez Polske mowi o zmniejszeniu populacji globu o 80%.Podpisalo to wiekszosc panstw.
 • @detektywmjarzynski 22:22:56
  Społeczeństwo swoje a wiedzący lepiej rządzący swoje.Tak wygląda demokracja sterowana za pomocą mediów.
 • @detektywmjarzynski 22:22:56
  Nie widze tu sprzecznosci.Niemcy maja status kraju okupowanego od wojny.
  W okresie zimnej wojny ich rola w Europie zaczela rosnac jako przeciw-waga dla bloku demoludow.Po aneksji DDR i blizszych kontaktach z Rosja,lacznie z odmowa wyslania wojska do Iranu a takze zniewolenie medialne i ekonomiczne szeregu krajow europejskich np. Polski .Ameryka dostrzega ze Niemcy chca za bardzo poluzowac obroze dlatego takie szkodliwe acz wymuszone dzialania karne jak przyjecie uchodzcow z BW czy proba zerwania wiezi niemiecko-rosyjskich przez interwencje najemnikow-banderowcow na majdanie kijowskim czy wymuszenie sankcji anty-rosyjskich.
 • @Krzysztof Szotowicz 16:04:03
  Zgadzam się z Krzysztofem Szotowiczem.
  Duże możliwości rozwoju technologicznego dobiegają końca.W telefony komórkowe naładowali oprogramowania umożliwiającego znajdowanie lokalizacji,nagrywanie,fotografowanie,słuchanie radia i oglądanie filmów.W telewizorach masz internet i odtwarzacz.Samochody naszpikowano komputerami.Zbliżamy się do końca możliwości rozwoju.W krajach rozwiniętych jeśli chcesz możesz to kupić.Od 2008 pomimo innych opinii wciąż mamy kryzys wywołany celowo.Jedyną receptą na wyjście z tego kryzysu,sprzedaż technologi i ponowne zarabianie pieniędzy przez korporacje rządzące światem na naprawdę dużą skalę to zdobycie takich rynków gdzie rządzą dyktatorzy tacy jak rządzili w Iraku i Libii oraz tacy jak rządzą w Syrii,Iranie,Białorusi i Rosji.Po osiągnięciu tych celów otworzą się rynki,przeniesie się tam przemysł i banki a ludziom da się możliwość kupienia wszystkiego ale w zamian za zniewolenie w szponach ''wolnego rynku,,.
  Powyższe działania prowadzone są równocześnie z działaniami depopulacyjnymi bo nikt zdrowo myślący nie może powiedzieć że pracy jest pod dostatkiem skoro część pracująca społeczeństwa płaci podatki na tych którzy pracy nie mają ze względu na komputeryzację i automatyzację.To co kiedyś robiono ręcznie teraz robią maszyny.
  Zaproszenie uchodźców do Europy to nie gafa lub przypadek.Wprowadzanie gender i związków homoseksualnych również nie jest przypadkiem.Walka z kościołem zmierza w tym samym kierunku.W tym wszystkim chodzi o rozbicie jakikolwiek więzów aby łatwiej było manipulować i skłócać po to aby w konsekwencji doprowadzić do wojny bo zbyt duża liczba ludzi to zbyt dużo problemów.
 • @Pan podporucznik 22:17:34I skąd też oni się aż sto milionów Indianerów naliczyli? "
  -Pan Porucznik taki mądry, a nie wie że każdy sądzi według siebie? :)))-A poza tym zapomina o okrzyku; -łapaj złodzieja!
 • Teza , którą wymienia autor jest w obecnej sytuacji geopolitycznej bardzo ważna , wymagała będzie jednak operacjonalizacji
  tj. przerobienia na język praktyki. Autor nie wyjaśnia co Polska i Polacy powinni robić, w jaki sposób ludzie powinni się przygotować , by Opatrzności wyjść na przeciw. Zacytuję tezę autora :

  „Jeśli Polska, będąca kolonią Zachodu podzieli jego los, to sprawę będzie można uznać za zamkniętą. Warto jednak przygotować się na wypadek gdyby, jakimś zrządzeniem Opatrzności, uniknęła Ona zagłady.”

  -----------------------------------------------------------------------------------------

  Wielką tragedią Polski i Polaków , było to , iż w 1989 r. padła ona ofiarą spisku międzynarodowej lichwy / czego bynajmniej nie ukrywają jej niektórzy reprezentanci tacy chociażby jak Georges Soros , który sobie na tym odcinku przypisuje to ich zwycięstwo/ i Polska „wsiadła” oraz jedzie nie tym pociągiem , którym powinna i nie w tym kierunku, w którym należałoby jechać biorąc pod uwagę obecną sytuację międzynarodową , polityczną i geopolityczną na świecie.

  Czym w takim razie była powstała w Polsce pod koniec lat 70-tych Solidarność dla międzynarodowej lichwy . W tym miejscu zacytuję rosyjskiego generała Iwaszowa, byłego prezesa Akademii Problemów Geopolitycznych , który powiedział tak : „ trafnie odpowiedział na pytanie co się działo w Polsce Zbigniew Brzeziński . W swoich opracowaniach przedstawia on operację , której celem było doprowadzenie do upadku bloku socjalistycznego . To była „Operacja Solidarność” . To jest operacja, którą przeprowadzono w Polsce . Znaczy to , że działo się to za sprawą inicjacji z zewnątrz”.
  O tym , co wyżej na 10:00 tego filmu :

  https://www.youtube.com/watch?v=0RaLNiyXhtI


  Polska w 1989 r. padła , bez walki , ponieważ dodatkowo zdradzona została przez swoje „elity” , które wcześniej , wymachując szabelką wzdłuż i wszerz Polski buńczucznie wieściły , iż cytuję :” socjalizmu będziemy bronić jak niepodległości ”, a jak przyszło co do czego to tron prezydenta w Polsce przyjmowali z namaszczenia prezydenta USA Georga Busha, o czym Wojciech Jaruzelski sam mówi w tym filmie na 5:20

  https://www.youtube.com/watch?v=SOn737mDt-4

  Polska, odgrywając dzięki ekipie rządzącej rolę neokona upadającego Zachodu w obecnej sytuacji geopolitycznej na świecie faktycznie nie wiele może zrobić . Rzecz w tym , by swoim nierozważnym działaniem nie skakała do gardła tym , którzy obecnie na świecie rozdają karty tj. Rosji .
 • @detektywmjarzynski 03:12:31 _myślałem, że KGB-iści to dobrzy szachiści.
  -A tu okazuje się że i pokerzyści też? -SZCZĘŚĆ BOŻE! -PolskaWWW!
 • -Ale ich rozumiem.
  -W szachach,-gra odkryta, -widać jakimi kto dysponuje figurami, a w kartach można blefować. :)))
 • „No i wyszło Szydło z worka…”
  https://opolczykpl.wordpress.com/2016/01/31/no-i-wyszlo-szydlo-z-worka/

  Artykuł Andrzeja Szuberta , występującego pod pseudonimem opolczyk , znanego blogera z Niemiec dedykuję szczególnie wszystkim zwolennikom PIS-u, Petru i pozostałej rządzącej w Polsce kamaryli , by w końcu się opamiętali i zmądrzeli. Ten artykuł , bez ogródek , ujawnia cyniczną grę w/w na uczuciach patriotycznych i religijnych Polaków i instrumentalne wykorzystywanie Polski i Polaków przez zaoceanicznego „partnera” USA, rzekomo naszego największego „sojusznika” i „obrońcę”. Na usta samo ciśnie się powiedzenie : Boże, strzeż mnie przed takimi przyjaciółmi, z wrogami poradzę sobie sam.

  Niestety Polska i Polacy w tej chwili mogą liczyć jedynie na siebie. „Wielki katolik , patriota” ojciec Rydzyk jest na tym samym kursie co PIS. Widać jak razem się wspierają i popierają oraz prześcigają w sianiu nienawiści wśród Polaków do Rosji i Rosjan, w sumie bogu ducha winnych. Przypomnę film autorstwa reżysera Jerzego Morawskiego pt. „ Imperium ojca Rydzyka”. Przy tym zastrzegam, iż nie jestem przeciwko jakiejkolwiek religii , a tym bardziej przeciwko Bogu.

  https://www.youtube.com/watch?v=TTnZWiw94JM
 • @detektywmjarzynski 08:28:57
  Reżyser Jerzy Morawski po publikacji filmu pt. "Imperium ojca Rydzyka"

  https://www.youtube.com/watch?v=TTnZWiw94JM

  wyleciał z redakcji czasopisma z którym wówczas współpracował, co na szczęście pomogło mu uruchomić własną produkcję filmową dokumentalną, w czym niejednokrotnie mu pomogłem i będę pomagał. W tej chwili wraz ze swoją żoną Ireną są liderami na polskim odcinku filmu dokumentalnego . Ich produkcje cieszą się wielkim zainteresowaniem i oglądalnością wśród telewidzów w kraju i zagranicą

  Przypomnę , iż reżyser, a jednocześnie dziennikarz Jerzy Morawski jest również autorem artykułu o generale Leonie Dubickim, który został w latach 60-tych zwolniony z wojska pod pretekstem psychiatrycznym przez Naczelnego Psychiatrę LWP Zdzisława Rydzyńskiego, którego syn Konrad Rydzyński /dyrektor Instytutu Medycy Pracy w Łodzi / pozwał mnie do sądu o naruszenie czci jego zmarłego ojca , mającego na sumieniu wielkie szkody i krzywdy wyrządzone ludziom w czasie jego praktyki psychiatrycznej w wojsku.

  Popełnione przez niego zbrodnie nigdy dotąd nie zostały rozpoznane i ukarane, chociaż obowiązujące wówczas i dzisiaj prawo na to pozwalało i pozwala.

  Przywołany artykuł dziennikarza Jerzego Morawskiego nosi tytuł „Tajemnica generała Leona Dubickiego” opublikowany został w warszawskiej gazecie „Życie” w dniu 19.12.1998 r.

  Oto dwa artykuły demaskujące prawdę o bezkarnej działalności Naczelnego Psychiatry LWP Zdzisława Rydzyńskiego :

  Jeden pt.” Zmierzch Pułkowników” pod redakcja dziennikarza Edwarda Bryla

  http://www.detektywmichaljarzynski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=99&Itemid=139

  Drugi , ten , który rzekomo- zdaniem Konrada Rydzyńskiego- narusza cześć jego zmarłego ojca pt. „Psychiatria Wojskowa” jest mojego autorstwa.

  http://www.detektywmichaljarzynski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=100&Itemid=141

  Należy zaznaczyć , iż publikacja ta ukazała się w 1996 r. Konrad Rydzyński , zresztą podobnie jak jego ojciec Naczelny Psychiatra LWP nie zrobił nic , by w jakimkolwiek stopniu zadośćuczynić szkody i krzywdy wyrządzone ofiarom jego ojca, W miejsce tego zamiast skruchy i okazania poczucia winy z jego strony mamy do czynienia z niespotykana agresją i fałszywymi pomówieniami .

  W powyższym sekunduje mu reprezentujący go adwokat ,a mianowicie Tomasz Gasiński z Łodzi, który na rozprawie w dniu 10 czerwca 2015 r. w Sądzie Okręgowym w Łodzi , I Wydział Cywilny sygn.akt : I C 1229 zwracając się do mnie sam naruszył moje dobra osobiste tj. godność i moją publicystyczną wiarygodność, usiłując mnie zdyskredytować.

  Na szczęście po zwróconej mu przeze mnie uwadze został upomniany przez sędziego prowadzącego sprawę Karola Ike-Duninowskiego. Niemniej stopień bezkarności podsądnego Konrada Rydzyńskiego jak i jego adwokata Tomasza Gasińskiego jest przerażający , nawet dla mnie , człowieka z dużym doświadczeniem procesowym.

  Najczęściej tego typu personalne ataki na mnie ignoruję , niemniej , w tym przypadku odpowiem posiłkując się opinią na mój temat osób ze świata dziennikarskiego , a mianowicie oświadczeniem reżysera , scenarzysty, dziennikarza Jerzego Morawskiego, które przedstawiam w załączeniu.

  https://z-1-scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlt1/v/t1.0-9/12670566_1954595741433306_7520844771496909126_n.jpg?oh=1f3f067caabde10d6996fe3e7c7244fd&oe=57231071
 • Rekomenduję publicystyczną działalność blogera opolczyka i polecam wszystkim jego najnowszy artykuł ,
  który według mnie powinien nosić tytuł „siła złego na jednego”.

  https://opolczykpl.wordpress.com/2016/02/07/robert-brzoza-nieudolna-miniaturka-george-sorosa/

  Bloger Andrzej Szubert vel opolczyk niejednokrotnie swoją publicystyką udowodnił ogromną wiedzę ogólną i szczegółową z różnorodnych dziedzin życia społecznego, potwierdził też wiarygodność informacyjną i tutaj należy szukać przyczyn koncentrycznych z różnych kierunków ataków na jego osobę . Dla mnie jest i pozostanie wzorem godnym naśladowania.

  PS. Nie jest przypadkiem , iż w czasach tak gorących jak te obecnie w pierwszym rzędzie atakowani są ludzie pokroju Andrzeja Szuberta, bowiem naszym „oprawcom” chodzi o neutralizację środowiska internetowego ze szczególnym wskazaniem na „lokomotywy”, bowiem bez lokomotyw żaden pociąg daleko nie ujedzie. Przesyłam Andrzejowi Szubertowi wyrazy pełnego poparcia z mojej strony. Chociaż to ja byłem oficerem kontrwywiadu wojskowego , niemniej nie kto inny , lecz właśnie on otworzył mi kilka lat temu oczy na to co się faktycznie dzieje w Polsce i na świecie za co jestem mu bardzo wdzięczny.
 • @mac 23:26:05
  Dokładnie tak!
 • @chrisdigger 10:48:07
  100/100!!!!! Pzdr!!!
 • @detektywmjarzynski 03:12:31
  Moja opinia o filmie o Jaruzelskim :

  Pomimo nieukrywanej przeze mnie sympatii dla Rosji i Rosjan , niestety ten film jest propagandowy i ma charakter autoprezentacji Wojciecha Jaruzelskiego. W sumie chodzi o to, iż Jaruzelski w rzeczywistości nie był taki na jakiego się kreuję i jest kreowany. Mam zastrzeżenia co do jego koleżeńskości na którą się powołuje względem swojego kolegi dowódcy plutonu Ryszarda Kuleszy / na 1:30 tego filmu/ :

  https://www.youtube.com/watch?v=0RaLNiyXhtI

  jak również co do przywoływanej przez niego rzekomej ludzkiej wrażliwości . Z moich informacji o nim wynika, iż w stosunku do swojego otoczenia był bezwzględny i traktował je bezuczuciowo , powiedziałbym instrumentalnie.

  Otóż znany mi jest przypadek podstępnego wykończenia przez niego swojego frontowego kolegi , współtowarzysza z riazańskiej wojskowej szkoły, a mianowicie chodzi o generała Leona Dubickiego, z którego Jaruzelski nadużywając swojej władzy i w sposób bandycki , zrobił wariata za pośrednictwem Naczelnego Psychiatry LWP Zdzisława Rydzyńskiego, współpracującego z WSW .

  Przypadek ten bardzo źródłowo opisał dziennikarz Jerzy Morawski w artykule pt. „Tajemnica generała Leona Dubickiego”, który został opublikowany w warszawskim czasopiśmie „Życie” w dniu 19.12.1998 r. /niestety niedostępny w sieci , natomiast można go przeczytać w bibliotekach publicznych na terenie kraju – właśnie w Łodzi w ten sposób do niego dotarłem /.

  Jaruzelski zrobił ze swojego kolegi Dubickiego wariata , ponieważ tamten znał niewygodne fakty z życiorysu Jaruzelskiego. Według dziennikarza Jerzego Morawskiego , Jaruzelski będąc po II wojnie światowej , dowódcą 12 dywizji zmechanizowanej w Szczecinie w wieku 37 lat ożenił się z tancerką, której ojciec służył w Wehrmachcie , a ona sama jako młoda osoba należała do Hitlerjugend. / jako ciekawostka wnuczek Jaruzelskiego ma na imię Gustaw/ .

  Jako były oficer kontrwywiadu wojskowego oceniam, iż gdyby te fakty o Jaruzelskim przedostały się wówczas do opinii publicznej to byłby on skończony , przede wszystkim w oczach swoich wojskowych podwładnych z armii , dla których zachodnie Niemcy /RFN/ był wówczas wrogiem nr.1

  Długo by pisać na temat Jaruzelskiego , niemniej ani czas , ani miejsce na to nie pozwala.

  Są również poważne zastrzeżenia co do autentyczności Wojciecha Jaruzelskiego, jako rzekomo potomka polskiego szlachcica, bowiem jego matka nie rozpoznała w nim swojego syna, a nawet zastrzegła u księdza , który organizował jej pogrzeb, by nie dopuścił Wojciecha Jaruzelskiego do jego udziału w tej ceremonii. Również koniuszy z majątku Jaruzelskich podważył jego tożsamość jako rzeczywistego Jaruzelskiego. O tym szerzej w artykule pt.” Odstające uszy generała Jaruzelskiego” źródło : 3 obieg z czerwca 2014 r.

  http://3obieg.pl/odstajace-uszy-towarzysza-generala

  PS. Ogólnie oceniam ten film jako dobry materiał źródłowy do dalszych dociekań naukowych. Przy tym należy się liczyć z tym , iż polskie archiwa w dużej mierze wyczyszczone zostały przez podległe Jaruzelskiemu służby specjalne, z prawdziwych obciążających Jaruzelskiego informacji za sprawą generała Czesława Kiszczaka.

  PS2. Yuo Tube blokuje publikację tej opinii pod tym filmem.
 • @maro 23:30:52 Krzysztof Szotowicz/ Animal Farm
  .
  Wspolnymi silami budujemy zwierzecy folwark. Szalenstwo osiagnelo szczyty. "Ich" 5 minut dobiega konca.
 • @
  Co do tytułu i upadku Zachodu. Zachód nie upada, on się tylko przekształca rękoma i działaniami ludzi z Zachodu.
 • @detektywmjarzynski 08:54:58
  Potwierdzam Pana opinię n.t. Andrzeja Szuberta. To wybitny analityk.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031