Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
329 postów 247 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Trzy główne błędy hierarchów KRK

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Hierarchowie, prowadzą siebie i „owieczki”, nie tylko ku fizycznej zagładzie, ale również ku bramom piekielnym. Prawdziwym nieszczęściem jest to, że nie są oni w stanie tego pojąć.

 Przyglądając się światu balansującemu na granicy apokalipsy, nie mogę oprzeć się zadziwieniu nad błogą nieświadomością tego faktu obywateli III RP.  Stan ten wynika z „wewnętrznej okupacji” naszej Ojczyzny przez zaprzedane naszym wrogom „elity”, które skutecznie otumaniają pospólstwo. To, że „elity” są zaprzedane, nie jest zresztą największym problemem.  W końcu od dłuższego już czasu wysługują się one obcym.  Ich stopień niepoczytalności i skrajnego ograniczenia umysłowego stanowi największe zagrożenie.  Jadąc na tym samym wózku z resztą społeczeństwa, nie są one w stanie pojąć niebezpieczeństwa na jakie narażają one swą działalnością również i siebie.

 
Najbardziej zagadkowe wydaje się być zachowanie duchowieństwa, które nie tylko jest obecnie w pełni zintegrowane z resztą polskich „elit”, ale na dodatek ślepe, głuche i nieme w obliczu nadchodzącego kataklizmu.   
 
Niedawno, na zakończenie rozmowy pewien duchowny pożegnał mnie zwrotem:  „No to działajmy na chwałę Bożą”.  Tylko pozornie jest to piękny cel. Świadczy on bowiem o trwożnym fakcie nieświadomości kleru co do jego własnego powołania.
 
 Chrystus w sposób nie podlegający żadnym wątpliwością zadeklarował, że znalazł się On na tym padole, nie po to by mu służono, a więc między innymi by tworzono jego królewską chwałę, ale by służyć samemu, a także oddać życie za zbawienie (usynowienie) nas wszystkich, czyli przeprowadzenie nas przez życie doczesne do „domu Ojca”.  W tym też celu stworzył on Kościół Powszechny, hierarchowie którego mają za zadanie prowadzić „owieczki” przez to życie doczesne.  Oznacza to nie tylko dbałość o stan duchowy ludu, ale również o to by ziemska „pielgrzymka” odbywała się  w warunkach godnych „dzieci Bożych”.   Innymi słowy mają oni dbać o całokształt dobrego bytowania powierzonych im „owieczek”. 
 
Tym czasem, gdy celem jest „Boża chwała”, sprawy mogą iść innym torem. Dla przykładu, próbując wejść w „genialny umysł”  JP2, można przypuszczać, że wpychając Polaków w unijne objęcia miał on na uwadze,  „chwałę”, mającą się wyrazić w „rechrystianizacji Unii”.  Zapewne nie zaprzątał on sobie umysłu pytaniami, jakie jest prawdopodobieństwo sukcesu tego projektu.  Uda się, to „CHWAŁA”, nie uda się ,  to trudno.  Któż , w obliczu „Bożej chwały” zakrzątał by sobie umysł wyliczaniem ile eksperyment ten kosztować będzie Polskie owieczki?  Czym jest człowiek w obliczu Boga?  Niczym, marnym pyłem.  I w takim rozumowaniu tkwi pierwszy błąd JP2 i innych purpuratów.  Manipulują oni wiernymi, choć sam Bóg dał ludziom wolna wolę i w każdym wypadku ją respektuje!
 
Drugim, jeszcze większym, jest „zmonopolizowanie” Stwórcy do swych celów.  To hierarchowie decydują co jest miłe Bogu a co nie.  Przy czym nawet najmniejsza  próba ich krytyki, oznacza jedno – wyzwanie rzucane Chrystusowi, ze wszystkimi tego faktu konsekwencjami.  Ten błąd jest czymś znacznie gorszym; próbą manipulacji samym Stwórcą!
 
Trzeci błąd, najbardziej destrukcyjnym dla samego kościoła hierarchicznego, stanowi jego faryzejska formalizacja.  Purpuraci, z prawdziwie starozakonną przebiegłością próbują, z jednej strony zachować formalne głoszone przez siebie zasady, z drugiej zaś, aby nie tracić  niezadowolonych tym działaniem „owieczek”,  umożliwić omijanie tychże.   Jako przykład przytoczę tu analizowany przeze mnie[i] niedawno list episkopatu dotyczący rodziny[ii]
 
W liście owym, biskupi zdecydowanie przeciwstawiają się możliwości przyjmowania Komunii Świętej przez osoby pozostające w tzw.  „związkach niesakramentalnych”.  Z drugiej jednak strony (cytuję):
 
Owszem, istnieją sytuacje szczególne, kiedy po ludzku rozstanie wydaje się niemożliwe, np. ze względu na konieczność wychowania dzieci z nowego związku. W takich przypadkach osoby po rozwodzie, żyjące w nowym związku, mogą przyjąć Komunię św. pod warunkiem, że „postanawiają żyć w pełnej wstrzemięźliwości, czyli powstrzymywać się od aktów, które przysługują wyłącznie małżonkom”
 
Ponieważ biskupi wspominają o „dzieciach z nowego (niesakramentalnego) związku”, to tym samym akceptują fakt zaistnienia „aktu przysługującego wyłącznie małżonkom” w okresie poprzedzającym przyjęcie Komunii Świętej.  Nie precyzują jednak wymogów czasowych, jakie pomiędzy „aktem”, a komunią powinny mieć miejsce.  W związku z tym, każdy żyjący w „niesakramentalnym związku”, po odbyciu „aktu” ze swą partnerką wieczorem, może nazajutrz rano przystąpić do komunii, oczywiście, na dany moment „postanawiając żyć we wstrzemięźliwości”. 
 
Takie „furtki prawne”, można znaleźć w większości „niezłomnych przepisów” wdrażanych przez kościół hierarchiczny w odniesieniu do „owieczek”.  Nawet przy założeniu, że wierni są całkowicie bezmyślni, to strategia takowa pozostawia w ich podświadomości wyczucie obłudy stanowiącej fundament działań „pasterzy”.  Fakt ten nie jest bez konsekwencji dla autentycznych postaw moralnych „owieczek”. 
 
Przy czym, w działalności swej duszpasterze w sposób obsesyjny grzebią się w seksualności wiernych.   Zapewne można to uznać za „produkt uboczny” ich celibatu.  Jednak, zwłaszcza w opisywanym przypadku, wysoce niesmacznym wydaje się wiązanie aktu „przyjęcia Ciała Chrystusa”  z czynnością fizjologiczną powszechnie funkcjonującą w świecie ludzi i zwierząt.
 

Reasumując, czcigodni hierarchowie, prowadzą siebie i „owieczki”, nie tylko ku fizycznej zagładzie, ale również ku bramom piekielnym.  Prawdziwym nieszczęściem jest to, że nie są oni w stanie tego pojąć[i] //ignacynowopolskiblog.salon24.pl/689247
[ii] //episkopat.pl/dokumenty/listy_pasterskie/7043.1,RODZINA_SZKOLA_MILOSIERDZIA_List_Pasterski_Episkopatu_Polski_na_Niedziele_Swietej_Rodziny.html

KOMENTARZE

 • @
  "Hierarchowie, prowadzą siebie i „owieczki”, nie tylko ku fizycznej zagładzie, ale również ku bramom piekielnym. Prawdziwym nieszczęściem jest to, że nie są oni w stanie tego pojąć."

  Ale oczywiście Pan to pojął i nam wyjaśnił co?

  Nie ma to jak skromny, mądry bloger :P
 • @AUTOR
  NIEUSZANOWANIE WOLI BOGA OJCA!

  Rzekłbym, że trzema głównymi błędami hierarchów Kościoła katolickiego są:

  1/ Nieuszanowanie Woli Boga Ojca.
  2/ Nieuszanowanie Woli Boga Ojca.
  3/ Nieuszanowanie Woli Boga Ojca.

  Nieuszanowanie Woli Boga Ojca względem Pana Jezusa, jest tragicznym w skutkach błędem papieży i biskupów. Z tej też przyczyny Kościół katolicki, to jedna z najpotężniejszych sekt kierujących człowieka do Marii, czy do papieża Jana Pawła II i wielu innych tak zwanych świętych.

  Ani Bóg Ojciec, ani Bóg Syn nie wspomnieli choćby jednym słowem o tym, że rodzaj ludzki może modlić się na przykład do Marii.
  Owa papieska sekta od wielu wieków zatruwa rodzaj ludzki nauką zwodniczą i haniebną.

  Jeden tylko jest Pośrednik pomiędzy Bogiem Ojcem a człowiekiem. Tym Doskonałym Pośrednikiem Jest Boży Syn, Pan i Bóg Jezus Chrystus.

  *

  Cytat 1 o Panu Jezusie:

  „12 I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni".

  Dzieje Apostolskie 4/12

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Dz/4.php

  *

  Cytat 2 o Panu Jezusie:

  „5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus...”.

  1 List Apostoła Pawła do Tymoteusza 2/ 5

  http://www.nonpossumus.pl/ps/1_Tm/2.php

  *

  Cytat 3 o Panu Jezusie:

  „17 I wszystko, cokolwiek działacie słowem lub czynem, wszystko [czyńcie] w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu Ojcu przez Niego”.

  List Apostoła Pawła do Kolosan 3/17

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Kol/3.php

  ***

  Słowa Boga Ojca o Jego Synu:

  „5 (...) "To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!".

  Ewangelia według Mateusza 17/ 5

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Mt/17.php

  *

  Słowa Pana Jezusa o Bogu Ojcu:

  „27 Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić”.

  Ewangelia według Mateusza 11/ 27

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Mt/11.php

  *

  Słowa Pana Jezusa o Sobie:

  „39 Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo. 40 A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie”.

  Ewangelia według Jana 5/ 39, 40

  http://www.nonpossumus.pl/ps/J/5.php


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • ------------Astra jak orkiestra na TITAN icu
  http://www.wiocha.pl/1311503,No-coz-w-dobie
 • @ninanonimowa 19:40:27
  :)))))))))))))))))))))))))))))))

  W tym roku zaszalałam i dałam 20 zł, zaoszczędzę na Owsiaku :P
 • @Astra 20:20:48
  --- szkoda ,że zaoszczędziłaś . Poszukaj oddziały dla noworodków , OJOMY nie ma tam !! ANI JEDNEGO SPRZĘTU zakupionego przez KOŚCIÓŁ, za to są WSZYSTKIE !!!!!!!!!!!!! kupione przez nas !! za pomocą Owsiaka.

  Ps. przejdz się na taki oddział , zwyczajnie po ludzku ! zobacz owsiawkowe serduszka przylepione na UNIKATOWY SPRZĘT.
 • Kazdy wymaga od kosciola cudow.Papiez powinien Hitlera zbesztac,
  Hitlerowi zrobilo by sie wstyd i nie zaczal by 2 giej wojny swiatowej.Kosciol niestety to tylko ulomni ludzie.

  Mialem przyjemnosc pracowac w swoim kosciele kilka lat jako konserwator, sprzataczka,ogrodnik, na 1/2 etatu.Finansami kosciola rzadzi rada finansowa i przyznala mi uposazenie $7.50/godz co bylo minimalna stawka w stanie Illinois.Szukano na to stanowisko kogos kilka miesiecy.Codzien sekretarka przekazywala mi krytyke od parafian:trawa nierowno obcieta, ciki z papierosow na parkingu, liscie zle zamiecione, smugi na posadzce, kwiatki nie podlane, chwasty rosna w trawie, snieg zle odgarniety, itp.Ja tymczasem naprawialem rowniez instalacje elektryczna, kompresory w lodowkach,odtykalem kanaly, zmienialem kurki, uszczelki, ustepy, naprawialem stolarke, murowalem, przecieki w dachu latalem, nic nowego nie trzeba bylo kupowac, naprawialem wszystko. Wreszcie bol w plecach zmusil mnie do zrezygnowania z tej pracy.Rada finansowa , ktorej bylo brak pieniedzy by mi godziwie zaplacic, nie ma teraz zadnych obiekcji by wymienic wszystki drzwi w parafii na nowe za kilkadziesiat $K.Zepsula sie kuchenka gazowa( do naprawienia) wiec zamowiono nowa, a jesli nowa kuchenka no to i nowy grzejnik do wody, a jak nowy grzejnik to zlew tez nowy w innym miejscu, a jak nowa kuchenka to i nowy okap.I nastepne kilkadziesiat $K wydane.No Problem!
  Ludzie to przedziwne stworzenia:glupi, zazdrosni i chytrzy.
 • @Astra 17:55:55
  Rzeczywiście , na podstawie tego postu autor wydaje się byc nie głupi.
  Jesli zaś chodzi o cytowane zdanie, to , przyznaję. troszkę niewypał. Nie jest to bowiem kwestia rozumienia, ale kwestia tego , czy ich to w ogóle obchodzi.
  Zastrzeżenia mam również do wcześniejszego zdania: "Jednak, zwłaszcza w opisywanym przypadku, wysoce niesmacznym wydaje się wiązanie aktu „przyjęcia Ciała Chrystusa” z czynnością fizjologiczną powszechnie funkcjonującą w świecie ludzi i zwierząt."
  Za bardzo sofistyczne: na ocenę stopnia "uświęcenia" człowieka ma wpływ całokształt jego zachowania, w tym podejmowane przez niego czynności seksualne i ich kontekst. Tym niemniej z samą ideą się zgadzam. To człowiek we własnym sumieniu rozważa , czy jest, czy nie jest godny.
 • @Autor
  Widać Waszmość, że nie kumasz kim jest Bóg dla Polaków i kim są Polacy dla Boga.
  Dla wyjasnienia materiał filmowy.
  https://youtu.be/CixRAf4nSBA
  Wymyślają jakieś darwinowskie brednie, ufoludki itd., a Polak wie swoje.
  Trochę dosadniej jakby wcześniejsze wyjaśnienie było niejasne.
  http://youtu.be/OQ2UEVbpbbI

  muzyczka
  https://youtu.be/bXZNtt4n988
  "...na kolana to tylko przed Bogiem..."

  pozdrawiam
 • @Stonek 18:46:32
  Kompozycja trochę trąci plagiatem, ale cel - upamiętnienie Warszyca jak najbardziej szczytny. Dobrze , że trafiają się kościoły, w których można o takich ludziach usłyszeć.
 • @Mariusz G. 19:18:47
  W nawiązaniu do wcześniejszych rozważań w temacie kibiców.

  https://youtu.be/R08knjnuM14

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031