Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
382 posty 360 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Bez osłonek, Turcja, zachód i III RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W swym szaleństwie „zachodnie elity”, nie tylko pracują przeciw tym, którzy nie podporządkowują się NWO, ale również działają bezpośrednio na szkodę reprezentowanych przez siebie społeczeństw.

 Obecną sytuację międzynarodową niektórzy przyrównują do polowania na niedźwiedzia.  Przy czym niedźwiedź jest rosyjski.  Jak na każdym takim polowaniu, myśliwi w początkowej fazie posługują się psami, których zadaniem jest rozdrażnienie zwierza i wystawienie go na linię odstrzału.

 
Nasz „myśliwy” (USA) bez rezultatu spuścił już ze smyczy dwa psy: Ukrainę i Turcję.   Problem tkwi w tym, że w przeciwieństwie do zwykłego polowania, rosyjski Niedźwiedź o kilka klas przewyższa inteligencją myśliwego, przez co uparcie nie wychodzi na linię strzału.  Co się tyczy psów, to myśliwy nie troszczy się o to czy zostaną one poturbowane przez niedźwiedzia, czy też nie. Jakby nie było, trzyma on  na smyczy jeszcze kilka, na czele z III RP, nieustanie toczącą z pyska „patriotyczną” pianą.
 
Podczas gdy ukraiński kundel (określenie „pies myśliwski”, byłoby w tym przypadku na wyrost) liże rany po starciu z niedźwiedziem,  w walkę zaangażował się turecki.  Pierwsza nieudana prowokacja, polegająca na zestrzeleniu rosyjskiego bombowca, okazała się klapą.  Rosja nie dała się wciągnąć w otwarty konflikt zbrojny, uderzając natomiast w Turcję sankcjami gospodarczymi.  Plączący się we własnych kłamstwach, „Sułtan” Erdogan[i], przyrzeka być bardziej „ostrożnym” w dalszych posunięciach, co należy interpretować jako obietnicę tego, że kolejne prowokacje będą lepiej zaplanowane i wykonane.
 
 
 
W międzyczasie Rosja publicznie przedstawiła niebite dowody tureckiego handlu na skalę przemysłową, zrabowaną przez Islamski Kalifat (ISIS[ii]), ropą naftową z Iraku i Syrii[iii].  Przy czym prezentowane są nie tylko zdjęcia satelitarne tysięcy cystern samochodowych nieprzerwanie transportujących ropę do Turcji, czy tureckich rafinerii „piorących” tą ropę, ale również dowody osobistego zaangażowania rodziny „sułtana” w ten przestępczy proceder.  Mało tego!  Rosja obiecuje prezentacje dalszych dowodów tureckiego handlu narkotykami produkowanymi na skalę przemysłową w Kalifacie, organami ofiar terroru Kalifatu, zrabowanymi przez Kalifat eksponatami muzealnymi, oraz organizacji i koordynowania agresji „uchodźców” na UE. 
 
Eksperci wojskowi upublicznili również dowody koordynacji przez amerykańskie i saudyjskie samoloty wczesnego ostrzegania , tzw. AWACS[iv], tureckiego ataku na rosyjski bombowiec[v].
 
Zachód w ogólności, a USA w szczególności, jako główny organizator tych i wielu innych zbrodni, pozostaje niewzruszony, twierdząc, że żadnych dowodów nie widzi. Biorąc pod uwagę fakt, że materiału dowodowego nie da się podważyć, pozostaje jedynie robienie dobrej miny do złej gry i dalsze, jeszcze intensywniejsze, „pompowanie” w zachodnią opinię publiczną kłamstw i oszczerstw, co znajduje odzwierciedlenie w zachodnim określeniu „kłamliwe media”, lub „prestytutki”.

 
 
 
 
Aby łatwiej było pozorować „wojnę z terroryzmem”, główni amerykańscy sojusznicy , Francja, Niemcy i Wielka Brytania, ocknęli się naraz i postanowili wysłać swe wojska lądowe w rejon operacji ISIS.[vi] [vii] [viii] Wraz z ich lotniczą obecnością w tym rejonie ułatwi to niezmiernie przygotowanie kolejnej prowokacji przeciw Rosji, a tym samym rozpoczęcia nuklearnego etapu III Wojny Światowej.  Rosyjski Niedźwiedź przewiduje taki rozwój wydarzeń,  o czym świadczy fakt permanentnego umieszczenia[ix] w przestrzeni okołoziemskiej tzw.  „samolotu końca świata” (doomsday plane[x]), który stanowi bezpieczne centrum dowodzenia w przypadku ataku nuklearnego.
 
Działania Rosji w Syrii i upublicznienie danych Jej wywiadu obnażają w sposób ostateczny zachodnią rzeczywistość dnia dzisiejszego.  Nikt myślący nie może mieć cienia wątpliwości co do autentycznych celów zachodnich „przywódców”, armii, służb specjalnych i organów propagandowych ( tzw. mediów głównego nurtu). W rzeczywistości jest to konglomerat zorganizowanych grup przestępczych pozostających na usługach światowej oligarchii finansowej, który to upozowany na władze „demokratycznych państw” prowadzi obłędną walkę o wprowadzenie na całym obszarze globu, nowego porządku światowego (NWO).
 
W swym szaleństwie „zachodnie elity”, nie tylko pracują przeciw tym, którzy nie podporządkowują się NWO, ale również działają bezpośrednio na szkodę reprezentowanych przez siebie społeczeństw, drenując je ekonomicznie, zalewając narkotykami, „uciekinierami”, zastraszając konstruowanymi przez swe służby specjalne „zamachami terrorystycznymi” i co najstraszniejsze: pchają w objęcia nuklearnej zagłady.  Również całe bez wyjątku „elity” III RP wpisują się w ten obraz i żadne „wybory” nie są w stanie tego faktu zmienić.


[i] https://en.wikipedia.org/wiki/Prime_Minister_of_Turkey
[ii] https://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_State_of_Iraq_and_the_Levant
[iii] http://news.antiwar.com/2015/12/02/russia-presents-evidence-of-turkeys-oil-trade-with-isis/
[v] http://russia-insider.com/en/politics/bombshell-turkish-attack-russian-su-24-was-guided-us-and-saudis-reconnassaince-aircraft
[vi] http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/syria/12030469/Britain-launches-air-strikes-against-Isil-in-Syria-live.html
[vii] http://www.independent.co.uk/news/world/europe/syria-air-strikes-german-cabinet-supports-proposals-to-send-1200-troops-planes-and-ship-to-support-a6755836.html
[viii] http://www.theguardian.com/world/2015/nov/17/france-sends-aircraft-carrier-to-aid-airstrikes-on-isis-in-syria-and-iraq
[x] https://www.rt.com/news/324112-russia-doomsday-command-center/

KOMENTARZE

 • Ssssuper!
  Proszę pisać częściej!
 • Autor
  Kapitalna synteza. Z szacunkiem 5*
 • Autor
  Brawo 5***** Przeraźliwie jasne i logiczne dla każdego zjadacza chleba.

  Można to podsumować znanym hasłem reklamowym dawnej fabryki POLAM produkującej żarówki w Warszawie, które brzmiało: "POLAM - i wszystko jasne"... a teraz jest inna firma.... i też wszystko jasne ...

  Pozdrawiam Autora i Dociekliwych Samodzielnie Myślących
 • doskonały artykuł !
  5* ,choć gdybym mógł dał bym 6* !
 • Dziwne jest to, że...
  te wszystkie marionetkowe rządy, państwa, monarchie, służby itd, itp, działają przecież także na swoją zgubę. Przecież bez nich, to całe NWO, mogłoby sobie najwyżej, pójść do ogrodu zimowego na cygaro...
  Dałem 5
 • Zachodni politycy klamia jak najeci i zaplatali sie tak w te klamstwa,
  ze nie maja wyjscia.Wyjsciem bylo by te wszystkie klamstwa odwolac,wszystkich poprzepraszac, odszkodowania poplacic.Na wojne swiatowa odwagi nie maja wiec czekaja nas bardzo ciekawe i smieszne czasy w tej dobie blyskawicznej wymiany mysli.
 • Skoro nie udała się "operacja państwo islamskie", to pozostaje jedno:
  zatrzeć ślady współudziału sprawczego. Innymi słowy zabić tych, którzy mogliby o tym opowiedzieć. Model przećwiczony w wielu innych akcjach - zamachowcy robią zamach - policja ich zabija co do sztuki.

  za źródło ; Andrzej Tokarski

  Moja odpowiedź :

  Wydaje mi się , że właśnie taki scenariusz przed nami. Prezydent Rosji Władymir Putin , były oficer służb specjalnych - jak widać- wie jak należy walczyć z międzynarodową mafią występującą pod maską tzw. "walki z terroryzm" i która to walka nie ma nic wspólnego z prawdziwą walką.

  Wie również dobrze , gdzie jest centrum tej mafii, czego ze zrozumiałych względów nie może na razie publicznie wyjawić. Ta międzynarodowa mafia w tej chwili nie ma innego wyjścia jak "spuścić" swojego "pieska" Erdogana i tak to się prawdopodobnie dla niego skończy. No i dobrze . Wszyscy, niezależnie od tego kim są , a są sprzedajni , czy to prezydenci, ministrowie, politycy, dziennikarze,sędziowie itp. niech wiedzą, że to ich również czeka. Jak tak dalej pójdzie sami się pozabijają . I oto chodzi. Skończyło się już "sranie babci w bambosz". Przyszedł czas na normalność.

  Jako były oficer służb specjalnych jestem pełen uznania dla tego co robi Prezydent Putin w tej sprawie i w pełni go popieram.

  Powyższy tekst to fragment dyskusji pod artykułem:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/127782,co-sie-dzieje-na-krymie-03-12-2015
 • @detektywmjarzynski 21:18:45
  Przed chwila wrocilem od lekarza.Lekarzem okazala sie Rosjanka z tym pieknym, spiewnym akcentem.Pogratulowalem jej Putina i wyrazilem swoj podziw dla jego popieranie cerkwi. Ona na to odpowiedziala tak:"Zylismy 100 lat bez wiary a bez wiary nie ma przyszlosci".
 • Symulacja komputerowa wojny jądrowej Ameryki i jej głównych wrogów tj. Rosji i Chin :
  http://vk.com/syriaassad?z=video186865557_170470916%2F5bc46ab22e10c398d9

  W Ameryce jest jeszcze wulkan Yellowstone, który przy takim jak na filmie "zaoraniu" amerykańskiego terytorium ładunkami nuklearnymi na 100% wybuchnie, by poza pyłem wulkanicznym pokryć ogromny obszar Ameryki gorącą magmą, która gdy ostygnie np. dzięki "przypadkowemu" w tym czasie sunami utworzy sarkofag spod , którego żadny szczur , czy też mysz nie wyjdzie , nawet , gdyby miała tam pod ziemią przygotowane wcześniej bezpieczne legowisko /schrony atomowe/.
 • Bardzo trafnie napisane
  Martwi tylko że w ścierwomediach na ten temat cisza...
  Na wszelki wypadek robię zapasy. Oby nie były potrzebne.
 • Prezydent Putin nazwał korupcję główną przeszkodą dla rozwoju kraju.
  https://www.youtube.com/watch?v=MFO9j9Lq0xo

  Według mnie korupcja to faktycznie jedna z przeszkód dla rozwoju kraju, ale też współczesna tajna broń podboju świata, najczęściej celowo wykreowana przez tajnego lub jawnego przeciwnika . Ten fim to wyjaśnia :

  https://www.youtube.com/watch?v=qIwDCPqiCLg
 • Było nie do pomyślenia
  .
  „Eksperci wojskowi upublicznili również dowody koordynacji przez amerykańskie i saudyjskie samoloty wczesnego ostrzegania , tzw. AWACS[iv], tureckiego ataku na rosyjski bombowiec[v]. ”

  Było nie do pomyślenia, że gubernator protektoratu USA, nazywanego Turcją, dokonał zestrzelenia samolotu rosyjskiego bez pomocy a nawet polecenia z Waszyngtonu, czy przyczółka IUSA na BW.

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/01/fh.html#Izrae

  „Rosja obiecuje prezentacje dalszych dowodów tureckiego handlu narkotykami produkowanymi na skalę przemysłową w Kalifacie, organami ofiar terroru Kalifatu, zrabowanymi przez Kalifat eksponatami muzealnymi, oraz organizacji i koordynowania agresji „uchodźców” na UE. ”

  O organizacji i znaczeniu operacyjnym desantu tzw. „uchodźców” na UE pisano

  - http://pppolsku.blogspot.com/2015/09/oper.html

  Jeśli chodzi o narkotyki, to Turcja już przedtem odgrywała ważną rolę na tzw. „drodze bałkańskiej”

  - http://diepresse.com/images/uploads/9/4/1/620865/mazedonische_heroinmafia_festnahmen_wien_heroin20101223161208.jpg

  Handel organami pod protektoratem USA zorganizowano już przed laty w Kosowie, to było współdziałanie bandytów z UCK i Izraela, także Bernard Kouchner (ówczesny „gubernator” Kosowa, później MSW Francji )

  - http://balder.org/judea/Hrabia-Ryszard-Mikolaj-Coudenhove-Kalergi-Praktyczny-Idealism-Wieden-1925-PO.php

  musiał być w to zamieszany, w końcu fachowiec z organizacji „Lekarzy bez Granic”. Jest rzeczą dość typową, że wszędzie gdzie USA są militarnie aktywne, powstają ośrodki produkcji narkotyków:
  wojna w Wietnamie - „złoty trójkąt”
  wojna w Afganistanie - „złoty półksiężyc”
  wojna w Jugosławii - „droga bałkańska”
  CIA jest uważana za największego dystrybutora narkotyków na świecie i narkotyki są ważnym instrumentem „demokratyzacji” w stylu USA.
 • Wielgachna piątka!
  Jako osoba, która chce dożyć do momentu, w którym narody się zjednoczą i zaczną kolonizować Marsa, życzę Rosji powodzenia!
  Lecz może "żyjątka" na Marsie nie życzą sobie aby ich Ziemianie kolonizowali?
  Po co Marsjanom taki McCain i jemu podobni?
  Aby tam wzniecali "umiarkowane opozycje"?
  Chyba, że ten senator, to agent Marsjan i specjalnie skłóca ludzi na naszej planecie.
  Ot, takie żarty, lecz któż to wie jak jest?
 • @staszek kieliszek 21:33:57
  Daj adres...
 • @Robik 06:51:28
  Stanislaw Golab, 11212 Dorothea Ave, Machesney Park, il, 61115, USA
  tel: 1-7797702828, numer buta 42, waga 175 funtow, data urodzenia 3.3.49.Co jeszcze chcesz wiedziec?Chetnie wysle.
 • Zachód przegrywa
  To jest porażka , po której Zachód stracił wszelkie atuty w społeczności międzynarodowej w kwestii swojej wiarygodności.Rosja każdego dnia punktuje,dodajmy-bardzo celnie.
  http://litera.fr/category/news/
 • @
  Zgadzam się. Kapitalne wnioski!
 • Znakomity i naiwny „LoneStar1776 ”
  .
  Jego znakomity przykład „Dr. Armand Hammer”

  - http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/127796,bez-oslonek-turcja-zachod-i-iii-rp#comment_1253136

  znajdujemy obok dość naiwnej wypowiedzi:

  „W USA, 36 lat temu w dużych fabrykach, robotnik zarabiał $18.00 na godzinę. Nadgodziny $27.00, a w niedzielę i święta $36.00 na godzin. A ile płacił GIEREK i BREŻNIEW?? ”

  - http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/127796,bez-oslonek-turcja-zachod-i-iii-rp#comment_1253167

  Zdawać by się mogło, że znawca Dr. AH powinien znać przyczyny tego stanu, choćby tę, że emigranci z Europy i Azji, o Afrykańczykach nie zapominając, zbudowali potęgę USA, która pozwoliła im przeprowadzić 2 wojny światowe, w celu zniszczenia gospodarczego Europy, i na których zarobiła setnie. Polska, PRL, która przez wieki była drenowana przez zaborców i wyniszczona w tych dwóch wojnach, miała nieco inne warunki. Dla przypomnienia, ostatnią ratę za I Wojnę Światową zapłaciła Europa dopiero w 2010 roku, II Wojna finansowo trwa nadal.

  To mnie niepokoi, że muszę takie proste rzeczy przypominać, że ludzie nie są w stanie zrozumieć związku pomiędzy „Dr. Armand Hammer” i „robotnik zarabiał $18.00 na godzinę”, czy tylko tak udają, że nie rozumieją.

  Ktoś, kto przeczytał Z. Brzezińskiego podręcznik szachów geopolitycznych, powinien być w stanie zrozumieć znaczenie USA dla obecnego imperium globalnego.

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/01/fh.html

  Ten program podboju Eurazji Brzezińskiego, pozwoli łatwiej zrozumieć przyczyny wydarzeń w Polsce, Jugosławii, w Afganistanie, na Ukrainie, w Gruzji, Libii i na BW, jak też mordów tam uprawianych, przy odrobinie inteligencji będzie nawet w stanie rozpoznać, kto za tym mordami stoi. Pozwoli stwierdzić zgodność wydarzeń z harmonogramem.

  Powyższy link jak też książka szachowa powinna uświadomić czytelnikowi, że podbita prowincja imperium jest zobowiązana do płacenia trybutu i dawania żołnierza dla potrzeb imperium. Przy czym obecnie płaci Polska daleko więcej trybutu, weźmy choćby wysokość długu publicznego ok. 300 miliardów dolarów i utratę majątku społecznego w ramach prywatyzacji, a 200 miliardów trybutu dla organizacji żydowskich jeszcze czeka, niż w czasach PRL, zadłużenie pod koniec ok. 20-30 miliardów, najwyżej 0,1 obecnego.

  „staszek kieliszek, co ty byś bez tej Ameryki zrobił?? ”

  Ach, cóż by zdziałało imperium bez trybut z podbitych czy pokonanych w wojnach prowincji ?
 • @staszek kieliszek 07:25:14
  ale mi chodziło o adres lekarki...
 • Kto nami rządzi!!??
  Dziękuję za świetne podsumowanie. Myślę że to jednak za mało. Powinniśmy na każdym kroku i o każdej porze przypominać, że w zasadzie wszystkie rządy oświeconego świata, to jedna wielka organizacja przestępcza, stosująca mafijne standardy postępowania i zajmująca się mafijnym procederem. Podsumujmy jeszcze raz:
  Zbrojna agresja na drugie państwo w celu grabieży dóbr i surowców lub dla zniszczenia konkurencji.
  Produkcja twardych narkotyków i masowa dystrybucja na całym świecie z wykorzystaniem sprzętu i baz wojskowych.
  Paserstwo – handel dobrami pochodzącymi z kradzieży (Turcja i wcześniej USA (Irak)
  Handel organami ludzkimi
  Wprowadzanie na rynek produktów farmaceutycznych i spożywczych o szkodliwym, lub chorobotwórczym działaniu na człowieka

  Ostatnie rewelacje pokazały z całą wyrazistością mafijny charakter państwa Tureckiego. O zbrodniczych inklinacjach USA i Izraela wiedzieliśmy dużo wcześniej. Nasz polski rząd jest wysoce niesamodzielny, ale i tak widać, że w ramach swojej niezależności zajmował się (jeszcze zobaczymy co PiS pokaże) wyłącznie działalnością przestępczą. Zachodnie rządy z premedytacją niszczą własną społeczność i kulturę. Myślę, że najwyższy czas aby rozpocząć kampanię informacyjną, która poprzedzi ruch nieposłuszeństwa. Dopóki rządy głoszą szczytne hasła i dostają od nas wynagrodzenie, mamy święte hasło domagać się spełniania obietnic a przynajmniej postępowania zgodnie z prawem.
 • Biężąca konferencja Ministerstwa Obrony Rosji o postępach walki z terrorystami w Syrii,
  w tym ciekawe filmiki z niszczenia obozów szkoleniowych terrorystów, składów amunicji oraz kolumny cystern. W konferencji jest również mowa , iż zachodnia koalicja prowadzi poprzez samoloty bezpilotowe ciągły monitoring miejsc wydobycia ropy oraz dróg jej transportu do Turcji, co podważa ich twierdzenie, iż o tym nie wiedzieli i nie wiedzą , a pozwala postawić hipotezę , że wiedzieli i wiedzą , lecz tylko udają ,że nie wiedzą . Uprawniona jest także opinia , iż mogą mieć w tej grabieży ropy z Syrii swój wlasny udział, co wyjaśniałoby by ich determinację do usunięcia Prezydenta Assadaz Syrii min. po to, by mogli to robić , bezkarnie i by nikt w tym im nie przeszkadzał.

  https://www.youtube.com/watch?v=uhvM07Ry9mI
 • @LoneStar1776 09:42:13
  Daj sobie na wstrzymanie, albo znajdź sobie lepszy punkt zaczepienia.
 • @
  Post dobry jednak w tego tematu wpisach wciąż brakuje mi dokładnej analizy "kim są ci rządzący i NWO". Nie chodzi mi o ich nazwiska gdyż jest to rzecz "płynna" i niemożliwa do uczynienia. Chodzi mi jednak o charakterystykę tych ludzi. Tak jak czasy PRL charakteryzujemy poprzez
  tajemniczy i nic niewyjaśniający zwrot "komuna" lub "SB-ecja" tak i czasy dzisiejsze i zdarzenia określamy jako na przykład "NWO". To nic nie daje
  ani nie wyjaśnia a wręcz gmatwa zrozumienie poszczególnych wydarzeń.
 • @Votan9 19:59:07
  Za okupacji (niemieckiej) były żarówki niemieckiej firmy Osram.
  Teraz można to w.w. powiedzenie sparafrazować komentując działanie polskojęzycznej prasy niemieckiej w Polsce.
 • Co to jest państwo ?
  .
  @Krzysztof Szotowicz 14:19:10

  „w zasadzie wszystkie rządy oświeconego świata, to jedna wielka organizacja przestępcza, stosująca mafijne standardy postępowania i zajmująca się mafijnym procederem ”

  Państwo jest organem przemocy, i przemoc jest jego najważniejszym atrybutem.

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#Przemoc

  Jeśli uświadomić sobie, jaki cel stawiany jest przed państwem

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#Cel

  to zrozumiemy, że bez PPZ jest jego realizacja niewykonalna.

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#PPZ

  „Ostatnie rewelacje pokazały z całą wyrazistością mafijny charakter państwa Tureckiego. O zbrodniczych inklinacjach USA i Izraela wiedzieliśmy dużo wcześniej. Nasz polski rząd jest wysoce niesamodzielny, ale i tak widać, że w ramach swojej niezależności zajmował się (jeszcze zobaczymy co PiS pokaże) wyłącznie działalnością przestępczą ”

  PiS jest jedynie elementem POPiSu demokracji w Polsce, który wspierają dalsze grupy PPZ nazwane partiami: SLD, PSL, SP, ... a nawet grupy rozrywkowe w rodzaju Palikokotek czy Kukizków. Przykłady przestępczości grup PPZ zorganizowanych w sejmie i wokół niego można mnożyć, operacja „Amber Gold” była jedną z mniejszych.

  Powiązania PPZ państw z pospolitym światem przestępczym n.p. USA są powszechnie znane, w czasie II Wojny wykorzystywały mafię sycylijską (patrz Lucky Luciano). Tak jest do dziś,

  - http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/127796,bez-oslonek-turcja-zachod-i-iii-rp#comment_1253083

  CIA jest nie tylko największym dystrybutorem narkotyków ale też broni. USA mają budżet militarny, który odpowiada prawie połowie globalnego budżetu militarnego. Po napadzie na Irak ich agent Bremer organizował rabunek mienia i resursów tego kraju przez przeszło rok, zanim przekazał organizację tego rabunku w ręce miejscowej bandy.

  Bylibyśmy w stanie dopuścić do rozważań opis stanu rzeczy Krzysztofa Szotowicza, byłoby daleko łatwiej zinterpretować zjawiska i procesy z jakimi mamy do czynienia.
 • @fretka 00:11:03
  Względem wyciągniętego, w akcie desperacji ,z kapelusza przez hasbarę LoneStar1776 proponowałbym go całkowicie zignorować, bowiem ignorowanie ignoranta , to skuteczna broń na takich jak on , wchodzenie z nim w jakąkolwiek dyskusje jest bezcelowe, dlatego min. ,że duskutować można z partnerami, a on może byc jedynie partnerem dla sobie podobnych . Dla internautów gwoli przypomnienia :

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/starszy_ranga,p1795550103

  o hasbarze :

  https://myslnarodowa.wordpress.com/2012/04/25/hasbara-w-polskim-internecie-definicja-metody-organizacja-wikipedia/
 • W związku z zapowiedzią odejścia od aktywnej działalności internetowej przez mojego przyjaciela z Niemiec znanego blogera
  Andrzeja Szuberta chciałbym mu serdecznie podziękować za wszystko co dla nas zrobił prowadząc swój blog. Za to , iż nas edukował w kwestiach , o których czasami w ogóle nie mieliśmy zielonego pojęcia. Ja osobiście jestem mu za to bardzo wdzięczny. Dziękuję Andrzeju ! Oto jego , krótkie podsumowanie i pożegnanie :

  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/11/30/zanim-zejde-ze-sceny/
 • przyczynek do habilitacji...
  Ukłon dla Pana Doktora.
  Gdyby w tę syntezę włączyć jeszcze Chiny, to mielibyśmy bardzo prawdopodobną hipotezę prawie globalną. Nic tylko ją obronić i... marsz po Docenta.
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • O wyższości chodzenia na smyczy Amerykanów , od życia na wolności,
  w tym artykule oprotestowanym moim komentarzem :

  https://wiernipolsce.wordpress.com/2015/11/29/na-dlugiej-smyczy/
 • @detektywmjarzynski 11:44:22
  O lizaniu d..y Amerykanom!

  Ministerstwo obrony Polski planuje poprosić NATO o umieszczenie amerykańskiej broni jądrowej na swoim terytorium. Tak stwierdził zastępca dyrektora departamentu WP Tomasz Szatkowski. Według brytyjskiej gazety The Guardian, ministerstwo dyskutuje włączenie Polski w program "odstraszania nuklearnego", aby zwiększyć poziom samoobrony.

  http://www.vesti.ru/doc.html?id=2694987

  Nasz kraj Polska jest moim krajem ojczystym. Ten rząd, ta cała władza to zdrajcy Ojczyzny.
 • Próba wyjaśnienia
  .
  @LoneStar1776 19:56:44
  .
  Ustalmy pojęcia, które używasz
  .
  „typowe wywody komunisty. Dr. Armand Hammer był miliarderem i sponsorem parti KOMUNISTYCZNEJ USA. Kontrolował on ”

  Kto to jest komunista ?

  Ko to jest kapitalista ?

  Dr. Hammer był komunistą, kapitalistą, czy  obojnakiem ?

  „Rządy USA zabierały w tedy z tego może z 10% ”, masz na myśli rekwirowały dla FED ? Właściwie ma być podatek od zarobków sprzeczny z prawem USA.

  „Nie znasz Historii ŚWIATA, a tym bardziej Ameryki!!! ” Skąd wiesz, że ja nie znam a ty znasz ?

  „Naucz się angielskiego” Skąd wiesz, że nie znam angielskiego ? Uważasz, że jesteś powołany dyktować co mają inni robić ?

  Zadałem ci proste pytania, być może pozwoli ci to uporządkować twe myśli i stworzyć jakąś bazę myślową. Twe nagromadzenie doniesień, poprawnych ale raczej szczegółowych i nie usystematyzowanych, w tej dyskusji twe teksty stanowią przeszło 50%, niczego nie wyjaśnia i zniechęca do dyskusji, czy to jest twój cel, aby dyskusje zdławić ?

  Skoro tak dobrze znasz angielski, to możesz spróbować poznać podstawy w książeczce Immanuelaaaaaaa Wallersteina - „World-Systems Analysis: An Introduction” A skoro chcesz coś wiedzieć o kapitalizmie i tak lubisz filmy to „The corporation”

  - http://www.youtube.com/watch?v=Z4ou9rOssPg&t=41m25s

  o USA  „Germany made in USA” w jązyku niemieckim, film powstał jeszcze w ubiegłym tysiącleciu

  - https://www.youtube.com/watch?v=tfXLOtlYC7E
  .
  Do https://www.youtube.com/watch?v=5M1KD7Dnq4s

  No tak, jest jasne, że Chiny Ludowe zostały włączone do systemu, ten masowy transfer kapitału i technologii mógł się naturalnie odbyć jedynie w ramach strategicznego programu MWF, dotyczy to także tzw. „rewolucji kulturalnej”

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/01/fh.html

  mało kto wie, że także na Zachodzie, w USA, przeprowadzono rodzaj „rewolucji kulturalnej”, której zadaniem była również likwidacja tzw. „middle class”, bowiem ta klasa jest ZAWSZE motorem społeczeństwa i źródłem sprzeciwu wobec panujących. Zwracano już uwagę na to, że plany podboju bloku wschodniego (i wyłuskania PRL) musiały być opracowane w USA przynajmniej już w latach pięćdziesiątych, skoro na początku lat 60-tych realizowano już tzw. „doktrynę mozaikową”.

  Do https://www.youtube.com/watch?v=lJ86bNpmg0E

  Nie tylko w Polsce mamy chaos prawny, także n.p. w RFN właściwie nadal obowiązuje dawna konstytucja, choć naturalnie pod obecną okupacją

  - http://pppolsku.blogspot.com/2011/12/oszaamiajaca-demokracja.html#CzegoPolacy

  obowiązuje prawo władz okupacyjnych: tzw. Grundgesetz, ale na to zwracano uwagę wielokrotnie. Ta sytuacja daje możnym okazje do arbitrażu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031