Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
329 postów 247 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Agonia III RP vis-a-vis samobójstwa zachodu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rządząca dziś światem zachodnim oligarchia finansowa, w mistrzowski sposób wykorzystuje nowoczesne środki komunikacji do zastąpienia zdrowego rozsądku, swoimi „prawdami”.

 

Truizmem jest dziś stwierdzenie, że historia przyspiesza. Ten spodziewany efekt spowodowany jest tempem wymiany informacji, poglądów i propagandy we współczesnym wieku informacji.
 
Dawniej komunikacja międzyludzka, zwłaszcza ta wychodzącą poza granice plemion czy państw, była bardzo wolna. Zwykły człowiek zdany był w znacznym stopniu, w rozwiązywaniu problemów i wypracowywaniu ocen, na swój intelekt. Korzystał więc z daru Stwórcy zwanego „zdrowym rozsądkiem”. Łacińskie powiedzenie potwierdza ten fakt następującą frazą: „Vox populi, vox Dei”.[i]
 
Rządząca dziś światem zachodnim oligarchia finansowa, w mistrzowski sposób wykorzystuje nowoczesne środki komunikacji do zastąpienia zdrowego rozsądku, swoimi „prawdami”. Dla przykładu, grupy dobrze opłacanych agentów, pozujących na „dziennikarzy” CNN, BBC, itd., otumaniają miliony ludzi na całym świecie, którzy zamiast kierować się rozumem, wlepiają oczy w ekrany telewizorów, lub komputerów i w ten sposób „wyrabiają” sobie „poglądy” na wszystkie tematy. 
 
Międzynarodowa przestępcza ferajna udająca „zachodnie elity”, a wysługująca się oligarchii, wdraża wynikające z tych „poglądów” społeczne oczekiwania. Całość obrazu zamyka instytucjonalny kościół katolicki, oraz inne „związki wyznaniowe”, które skwapliwie, aczkolwiek dyskretnie, współpracują z tym systemem, w ramach sławetnego „porozumienia ponad podziałami”.
 
Dynamizm przyspieszania procesów społecznych narasta gwałtownie. A ponieważ historia się również powtarza, w krótkim czasie mamy sposobność przeżywania setek lat dawniejszych wydarzeń. Jest to widowisko fascynujące, ale ponieważ nasza Ojczyzna odgrywa w tym spektaklu rolę największej ofiary, także bardzo zasmucające.
 
Wszystko to, co dzieje się w świecie jest wynikiem precyzyjnego planu (NWO[ii]) od dawna wdrażanego przez oligarchię. Dopiero jego obecna, końcowa faza, jest w pełni zauważalna dla każdego normalnego człowieka. Ponieważ jednak w świecie zachodnim nie zostało już zbyt wielu normalnych ludzi, przeto proces ten posuwa się nadal bez większych sprzeciwów społecznych.
 
Nowym zjawiskiem ( w swym obecnym ogromnym natężeniu) jest powtórka z „wędrówki ludów”. Europę szturmują setki tysięcy uciekinierów. Ich pojawienie związane jest z wieloma laty polityki Euroatlantyckiego Imperium Zła, jakim są Stany Zjednoczone i Unia Europejska. Militarna agresja na kraje bliskiego wschodu, czarnej Afryki i zachodniej Azji, spowodowała rozpad struktur państwowych na tym obszarze. Tworzone i wspierane potajemnie przez CIA organizacje terrorystyczne, takie jak Alkada[iii], czy ISIS[iv], dokańczają dzieła spustoszenia. Ludność zmuszona jest do ucieczki. Aby ułatwić jej dotarcie do Europy, Stany sponsorują siatkę przemytników, których przywódca, znany z nazwiska i miejsca pobytu, koordynuje z Libii całą operację. O dziwo, kiedy to, Saddam Hussein[v] stanowił „największe zagrożenie dla zachodniego pokoju i demokracji”, USA i sojusznicy nie zawahali się zniszczyć Iraku w celu odnalezienia tego „despoty” i jego likwidacji. Dziś, wiedząc wszystko o przemytnikach nie robią nic w celu likwidacji ich siatki.
 
Obecna skala „wędrówki ludów” jest ciągle w powijakach. System funkcjonuje w ten sposób, że obecni uciekinierzy należą do najbogatszych w swych krajach. Bowiem cena przerzucenia jednego uciekiniera do Europy waha się w okolicach kilku tysięcy dolarów. Następną falę uchodźców stanowić będą członkowie rodzin tych, którym udało się dotrzeć do celu, a na których to koszty „eskapady” owi krewni się składali. Z oczywistych powodów będzie to fala wielokrotnie większa od obecnej. Ostatni dopełniający etap „wędrówki ludów” stanowić będą miliony biedoty, której nie stać na kilkutysięczne wydatki. Zapłacą oni odpowiednio mniej ( dyskont ilościowy), a przemytnicy zarobią dzięki ilości „klientów” a nie wysokiej cenie „usługi”. W tym momencie Europa będzie już całkowicie zdestabilizowana.
 
Oczywiście Euroatlantyckie Imperium Zła gnębione jest też przez inne „plagi”. Od dawna obserwuje się zapaść gospodarczą związaną z tak zwaną „financjalizacją ekonomii”[vi]. Dziś cały finansowy system trzeszczy w szwach. Obserwujemy ogromną płynność kursów walut i cen surowców. Od ostatniego „czarnego poniedziałku”[vii] dotyczy to także kursów giełdowych. Wojna handlowa z Rosją dokańcza dzieła zniszczenia.
 
Niestety wojna z Rosją odbywa się nie tylko na płaszczyźnie gospodarczej, ale również militarnej, jak na razie na odcinku ukraińskim. Tak więc Imperium Zła jest zagrożone: wojną nuklearną, katastrofą gospodarczą, rozpadem systemu finansowego, a co za tym idzie struktur administracyjnych, oraz zalewem emigranckiej dziczy. Czas pokaże czy oligarchowie mają w zanadrzu jeszcze inne „plagi”. Ale i obecnych wystarczy na zniszczenie społeczności Imperium. Zachodnia jego część w pełni zasługuje na taki los. Setki lat wyzysku słabszych nacji, kolonizacja Ameryki, z największym w historii ludobójstwem Indian, kolonialna eksploatacja całego globu, dwie straszliwe wojny światowe, hipokryzja, skrajny egoizm, bezduszność i brak jakichkolwiek zasad moralnych w pełni uzasadniają taki „wyrok historii”. 
 
Co jednak w tym wszystkim robi Polska? Kiedy nastąpił „złoty wiek kolonialny”, nasza Ojczyzna stała się de facto kolonią tych mocarstw, które „spóźniły się” na „pociąg kolonizatorów” i zmuszone były szukać swych kolonii w „bliskiej zagranicy”. Mam tu na myśli Niemcy, Rosję i Austrię. 
 
W obecnej erze neokolonialnej, w której byłe zamorskie posiadłości zachodu spełniają funkcję pół-kolonii, Polska została wtłoczona w struktury unijne, w których funkcjonuje na zasadach w pełni kolonialnych. 
 
Od zarania kolonii zwanej III RP, administrująca nią przestępcza ferajna zachodnich agentów, bez wahania wykonuje wszystkie, nawet najbardziej zbrodnicze polecenia swych mocodawców. 
Najważniejsze „osiągnięcia” to:
-zniszczenie lub zrabowanie całej realnej gospodarki;
-przejęcie praktycznie całego po-PRL-owskiego majątku nieruchomego (pozostały tylko lasy państwowe);
-„reorganizacja” struktur administracji samorządowej, państwowej oraz systemu podziału administracyjnego państwa, tak by w maksymalnym stopniu stymulowany był rozwój pasożytniczej i przestępczej nadbudowy urzędniczej;
-zniszczenie systemu edukacji, poprzez przystosowanie go do „norm unijnych”, dzięki którym produkuje jedynie ograniczonych umysłowo ignorantów;
-demoralizacja młodego pokolenia poprzez promowanie w mediach zachodnich „wartości” i „kultury”.
 
Wydawałoby się, że wystarczy tego do całkowitej zagłady społeczeństwa. Nędza i wynikająca z niej zapaść demograficzna oraz masowa emigracja, powinny w ciągu paru pokoleń rozwiązać całkowicie „polski problem”.  
 
Tego jednak oligarchom było za mało. Wepchnęli więc III RP w wojnę gospodarczą z Rosją, w której to Polska jest największym przegranym. Według oficjalnych danych unijnych, w liczbach absolutnych traci Ona ponad to co wielokrotnie większa gospodarka niemiecka[viii]:
 
Countries potentially worst affected in terms of absolute value are:
• Lithuania (EUR 927 million in 2013);
• Poland (EUR 841 million);
• Germany (EUR 595 million);
• the Netherlands (EUR 528 million).
 
 
Nawet powyższe „osiągnięcie” nie zadowoliło kolonizatorów.  Nie mogąc doczekać się  całkowitego opustoszenia terytorium III RP, zafundowali oni Polsce plan osiedlenia emigrantów z czarnej Afryki. Jako najdzikszy segment strumienia uciekinierów, powinni oni skatalizowąć ostateczny zanik etnicznej polskości pomiędzy Odrą a Bugiem. Dobrze wytresowane „polskie panie”[ix] [x] [xi] , nie będą już zmuszone do uganiania się po całej Unii za murzynami, Turkami, czy Arabami i u siebie na miejscu osiągną „awans cywilizacyjny, kulturowy i rasowy”.
 
Aby jednak nie zaniedbać niczego, władcy wpychają jeszcze Polskę w bezpośrednią konfrontację militarną z Rosją. Na obecnym etapie wyraża się to w bezwarunkowym wsparciu politycznym, gospodarczym i militarnym, największego wroga Polski, jakim jest żydowsko-banderowska Ukraina.
 
Obawiając się jednak ewentualnego „altruizmu słowiańskiego” prezydenta Putina, któremu mógłby zadrżeć palec na cynglu wyrzutni rakietowych wymierzonych w Polskę, postanowili w połowie przyszłego roku rozmieścić na naszym terytorium sprzęt militarny NATO (USA)[xii]. Teraz „Hitler-Putin”, nie będzie już  miał wyboru! Zmuszony będzie zniszczyć ten sprzęt, a co za tym idzie Polskę już w pierwszym etapie gorącego konfliktu.
 
Katalog zbrodni popełniony na państwie i Narodzie Polskim jest tak ogromny, że wywołałby reakcję każdego w miarę normalnego społeczeństwa, trybunał stanu i stryczek dla przestępczych „elit”. Natomiast obywatele III RP w swej masie nadal popierają obecny „establishment”, czyli PO (reprezentujące interesy unijne/ niemieckie), oraz PiS (reprezentujący amerykańskie). Oczywiście, w ostatecznym rozrachunku, wszystkie one służą rządzącej oligarchii. Takiego ewenementu nie było w tysiącletniej historii naszego państwa. Ze względu na obecne wielkie tempo przemian, finału tej tragicznej historii doczekamy prawie wszyscy.


[i] //www.merriam-webster.com/dictionary/vox%20populi%20vox%20dei
[ii] https://en.wikipedia.org/wiki/New_World_Order_%28conspiracy_theory%29
[iii] https://en.wikipedia.org/wiki/Al-Qaeda
[iv] https://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_State_of_Iraq_and_the_Levant
[v] https://en.wikipedia.org/wiki/Saddam_Hussein
[vi] https://en.wikipedia.org/wiki/Financialization
[vii] https://www.washingtonpost.com/posteverything/wp/2015/08/25/the-truly-scary-thing-about-black-monday/
[viii]www.europarl.europa.eu/RegData/.../IPOL_BRI(2014)536291_EN.pdf
[ix] //ignacynowopolskiblog.salon24.pl/662066,
[x] //ignacynowopolskiblog.salon24.pl/662581
[xi] //ignacynowopolskiblog.salon24.pl/663161

KOMENTARZE

 • Akurat wczoraj po tej samej lini sobie myslalem.
  Telepatia czy stan zbiorowy jakis?
 • @Marx 8888 21:11:00 -Pozwól, że dodam jeszcze jedno słowo;
  -"Smutna", bo prawdziwa.
 • dałem 5...
  Wyjątkowo trafna analiza. Jednak nie zapominajmy o jednym ale bardzo ważnymf0 fakcie. Otóż Polska jest Królestwem Matki Boskiej Królowej Polski, Która wiele razy już Polsce pomagała. Problem jednak leży w nas samych, bo czym obecni Polacy różnią się od tych zdemoralizowanych, zmaterializowanych, bezboźnych "Europejczyków"
 • @autor
  W tekscie Rosje wymieniasz jednym tchem obok innych koloniaztorow,mysle ze jest to powazna dezinformacja wymagajaca sprostowania . Czesto z ruznych powodow ,,zapominaja ,,niektórzy autorzy wpisow o stanie faktycznym sytuacji polski . Przyznasz chyba ze Rosja w najmniejszym stopniu uczestniczy w eksplooatacji obszaru ,,teoretycznej Polski,, Mysle ze takie artykuly jak ponizszy material Piotra Synaka powinien na okroglo wisiec na neonie by przypominac stalym czytelniką jak jest oraz byc aktualna informacja dla nowych osob odwiedzajacych neon. Bo formula neonu w której jedne informacje spychane sa na dól [w niebyt] przez nastepne ,,aktualne ,, jest identyczna jaka jest w mediach glownego nurtu, ba jest to jedna z technik dezinformacji i manipulacji tzw,,zarzucanie nowymi wiadomosciami,,. I tu propozycja do administracji by takie artykuly jak chocby tu wymieniony,czy np art,, Geopolityka imperium teoria hartlandu ,, byly umieszczone w osobnej rubryce np,, CIEKAWE WAZNE,, by nowe osoby mogly na wejsciu zdobyc wiedze natury ogulnej co do toczacych sie globalnych procesow , a nie zmudnie skladac je z a naplywajacych informacji ja puzle [szkoda czasu tych ludzi]. wiec ku przypomnieniu wklejam 50 pytan..........................................................................................................................................................................................................................
  50 pytań
  Kto odpowiada za katastrofalny stan polskiej armii, gospodarki, kultury, szkolnictwa, służby zdrowia?


  Może ruska agentura?
  WSI?
  "razwiedka"?

  Byłem chyba pierwszą osobą piszącą o polityce, która zwracała uwagę, że Rosja, poza handlem ropą i gazem, nie robi w Polsce interesów. Tylko ja zadawałem Michalkiewiczowi "głupie" pytania: a skąd wiadomo, że to WSI i razwiedka?
  Czy po to wyprowadzali swoje wojska, żeby teraz po cichu kombinować jak ukraść 100 milionów?


  Po blisko 2 latach od opublikowania Werwolfa, ilość artykułów o podobnym wydźwięku zwiększyła się zauważalnie - no, wcześniej nie było takich prawie wcale...
  Jak widać poniżej, w ostatnim miesiącu pojawił się prawdziwy wysyp pytań o to, co jest prawdą.

  Ludzie otrząsają się z medialnej propagandy, szkoda, że dopiero w tak przełomowym i niebezpiecznym dla Polski momencie..

  Dobre w tym trudnym czasie jest tylko jedno - na ostatni moment może zwiększyć się świadomość ludzi, że zachód po raz kolejny próbuje wciągać nas do ich wojny z Rosją.  Skoro Rosjanie nie robią w Polsce wielkich interesów, to dlaczego media straszą nas ruską zależnością? Dlaczego tak alarmują, że Rosjanie chcą nas wykupić?

  To nie Rosjanie nas wykupili, tylko zachód.


  Jeżeli Ty również boisz się "rusków", uważasz Putina za krwiożerczą bestię, masz przekonanie, że to Rosja łamie prawo na Ukrainie, a nie zachód, przeczytaj poniższe pytania i

  sam sobie odpowiedz.


  Kto to wszystko robi....  1. Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy "Planu Balcerowicza", którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów?
  2. Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej "transformacji ustrojowej i gospodarczej", której efekty widzimy dzisiaj?
  3. Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
  4. Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
  5. Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
  6. Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP?
  7. Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie?
  8. Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
  9. Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
  10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
  11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
  12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
  13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
  14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
  15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
  16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
  17. Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
  18. Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
  19. Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
  20. Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
  21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
  22. Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
  23. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?
  24. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM?
  25. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
  26. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
  27. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę?
  28. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
  29. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
  30. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do "odzyskiwania" kamienic lub ziemi ornej?
  31. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca "kaźni Rosjan" i "polskich morderców"?
  32. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o "mordercach Polakach w Jedwabnem" czy o "polskich obozach koncentracyjnych"?
  33. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela?
  34. Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską?
  35. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków?
  36. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
  37. Czy to Rosjanie bombardują kilkadziesiąt krajów członkowskich ONZ?
  38. Czy to Rosjanie namawiają nas do legalizacji narkotyków bądź eutanazji?
  39. Czy to Rosjanie otaczają inne kraje murami i odcinają im dostęp do wody pitnej?
  40. Czy to Rosjanie wjeżdżają buldożerami w osiedla mieszkalne przedstawicieli innej religii?
  41. Czy to Rosjanie mogą bezkarnie ignorować ponad siedemdziesiąt rezolucji i kar ONZ?
  42. Czy to Rosjanie nie podpisali traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej mimo posiadania ogromnych jej ilości?
  43. Czy to Rosjanie nie posiadają własnej konstytucji, ani granic?
  44. Czy to Rosjanie prowadzą politykę eugeniczną sterylizując kobiety innego koloru skóry, zmuszając je do aborcji, czy wyganiając z ich kraju?
  45. Czy to Rosjanie nieustannie od lat prowadzą kosztujące ich podatników biliony dolarów wojny?
  46. Czy to Rosjanie wywołują non stop rewolucje w innych krajach i doprowadzają do obalania demokratycznych rządów?
  47. Czy to Rosjanie każą nam płacić sześćdziesiąt pięć miliardów odszkodowań?
  48. Czy to Rosjanie zrzucają bomby z zubożonymi uranem na tysiące niewinnych cywilów?
  49. Czy to Rosjanie organizują zamachy mające stanowić prowokacje do kolejnych ich wojen, bądź coraz to większej inwigilacji obywateli?
  50. Czy to Rosjanie doprowadzili do biedy i ludobójstw w całej Afryce np. prowokując wojnę domową w Kongo albo rewolucję w RPA, gdzie tylko wyczuli złoża czegoś wartościowego?  Odpowiedzmy sobie na kilka podstawowych pytań…

  -czy znasz jakiś rosyjski bank działający na terenie Polski? Nie, znasz raczej Deutsche Bank i wiele innych banków z kapitałem niemieckim.

  -czy to Rosjanie chcą przejąć nasze koleje, pocztę i inne elementy kluczowej dla państwa infrastruktury? Nie, to dzięki woli Komisji Europejskiej (w rzeczywistości Berlina) podzielono PKP na niezliczoną ilość spółek i spółeczek by przygotować ją na przejęcie przez Deutsche Bahn.

  -czy to rosyjskie korporacje przejmują rynki w Polsce? Nie, robią to korporacje niemieckie i amerykańskie.

  -czy to Rosja dyktuje nam wszelkie normy, które są narzędziem wymierzonym przeciwko naszej gospodarce? Nie, robi to Komisja Europejska a de facto Berlin.

  -czy to Rosja zlikwidowała nasze stocznie, dając zaraz potem 5 miliardów euro dotacji swoim stoczniom? Nie, zrobiły to bezkarne Niemcy.

  -czy to wojska rosyjskie widzisz w Polsce? Nie, widzisz za to wojska NATO, głównie amerykańskie i niemieckie.

  -czy to język rosyjski musisz umieć, by rzekomo w polskiej (?) szkole zdać z klasy do klasy? Nie, musisz umieć język niemiecki i angielski.

  Jest to, co było kiedyś PRL-em i kilka początkowych lat po 1989 roku – III RP. A dziś jest to w całości unijny protektorat, o autonomii jeszcze mniejszej niż Priwiślański Kraj w XIX wieku.

  Są niemieckie firmy, niemieckie korporacje, niemieckie banki, niemieckie media, nawet niemieckie warzywa i inne produkty, ba, żeby zdać z klasy do klasy w polskiej (?) szkole, trzeba się uczyć niemieckiej mowy.


  “W 2014 roku, Niemcy, po 100 latach, wreszcie wygrały Pierwszą Wojnę Światową“.
  S. Michałkowicz


  „(...) Działanie agentury danego kraju poznajemy po owocach. Tymczasem:
  - inwestycje rosyjskiego kapitału plasują się w ogonie inwestycji zagraniczncyh ogółem. Banki, media, telekomunikacja, wielkopowierzchniowy handel detaliczny, przemysł, kina – to wszystko kontroluje zachód. Więcej majątku przejeli nawet Chińczycy i Hindusi. Gdyby Rosja miała tu kluczowy udział, to uszczkneła by sobie coś ze złodziejskich „prywatyzacji”.


  - oprawa medialna. Jak wojna w Iraku to wszystkie media „hip hip, hurra”. Jak Rosja toczy konflikt zbrojny, to obowiązkowy pacyfizm i potępienie imperializmu. Teraz na przykładzie Syrii również widać po jakiej stronie stoją media od GazWYbu po Gapola. Gdzie ta wszechobecna partia rosyjska? Nie ma ani jednej stacji TV, ani jednej gazety?


  - Rosja nawet nie staje do przetargów dla polskiej armii, bo wie, że odpadnie w przedbiegach.


  - Rosja nie ujarzmiła Białorusi, na Ukrainie przepycha się z zachodem, na Kaukazie ma separatystów wspieranych przez zachód via Saudowie. Jeszcze pod koniec XX wieku, za Jelcyna, sama miała stać się kolonią. A tu proszę. W kraju związkowym Unii Europejskiej i u członka NATO okazuje się dominującą siłą. Przepraszam, ale czy kogoś tu pogieło?


  - w Polsce promuje się serwilizm i kosmopolityzm, a „kapitał nie ma ojczyzny”. Do czasu… gdy zainwestować chcą Rosjanie. Wtedy wybucha niespotykana troska o niezależność naszego kraju. Do Azotów piję. Nota bene, jak głebiej poszperać, to wychodzi, że nawet ten „inwestor rosyjski” okazuje się skłóconym z Putinem oligarchą żydowskim. Skoro Rosja tak u nas dominuje, to czemu nie ma ochrony porównywalnej z inwestorami z zachodu?


  - w Polsce publicznie lży się władze dwóch krajów: Rosji i Białorusi. Politycy mainstremowi potrafią od niechcenia wtrącić „tu nie Białoruś” albo „to putinada”. Nie słyszałem aby mainstreamowy polityk pojechał tak po innych krajach. Co więcej, WSZYSTKIE media są rusosceptyczne, ale część „prawicowych” wręcz wyspecjalizowała się nawalaniu w Ruskich.

  Wildstein napisał: „karmienie rosyjskiego monstrum”, Ziemkiewicz wyraża się o Rosjanach z pogardą, Cejrowski każe do nich „strzelać”, w „Naszym Dzienniku” krytykują Rosję przy praktycznie każdej okazji – nawet gdy wprowadzono prawo obcych interwencji (na użytek ochrony Marszu Żywych i ochrony integralności Unii Europejskiej), to ND zilustrował to zdjęciem rosyjskiego żołnierza. ND krytykując Rosjan często powołuje się na amerykańską masonerię.


  Praktycznie cała zależność od Rosji rysowana jest na podstawie kilku datętych balonów: gaz, Smoleńsk, Katyń.

  Robienia z katastrofy zamachu ani utożsamiania Rosji z ZSRR nie skometuję. Gaz ma zauważalne znaczenie ekonomiczne, ale są to kwoty rzędu pojedynczaych miliardów złotych, nieporównywalne z tym ile wyprowadza Zachód. W ten sposób można Polskę uznać za folwark Włochów, bo jak się FIAT przypiął do polskiego przemysłu motoryzacyjnego przed wojną, tak trzyma do teraz.

  Ciekawe jest natomiast, że tak mało mówi się o:
  - USA (udział w wojnach, kupno F16)
  - Londynie (polskie rezerwy złota, Radek Sikorski, Vincent Rostowski…)
  - Francji (np. państwowy France Telecom przejął TPSA)
  i ogólnie: o globalistach. USA, UE, Izrael, Francję, Niemcy – to należy wrzucić do jednego wora zalatującego kryptokracją Rotschildów, Rockefellerów i podobnych rodów z majątkami zabunkrowanymi w fundacjach i kierownictwie banków centralnych.

  Wracając jeszcze do „trudności intelektualnych” Brauna…Komorowski nie jest żadnym stronnikiem Moskwy. Kancelaria prezydenta komorowskiego lobbowała za wpisaniem członkostwa w Unii do polskiej konstytucji, a UE jest wrogiem Rosji. Żona Komorowskiego jest Żydówką, w Jerozolimie Komorowscy planowali miesiąc miodowy. Robienie z niego ruskiego agenta wynika tylko i wyłącznie z oskarżania każdego kto nie wierzy w „zamach”. Na tej zasadzie każdy może być ruskim agentem.
  aha. Korowski rymuje się z Komoruski. To też argument. Dla rozumnych inaczej.”


  Do tego dodałbym jeszcze od siebie, że:

  -Nawet niekorzystna umowa gazowa z Rosją, podpisana niedawno przez wicepremiera Waldemara Pawlaka, nie byłaby takim problemem, gdyby elity Zachodu stojące za ideologią ekologizmu (UE, Greenpeace, WWF, Al Gore itp.), nie zakazywały nam pod pretekstem walki z CO2 mającym wg nich powodować „zmiany klimatyczne”, korzystać ze złóż węgla, których Polska jest jednym z największych posiadaczy na świecie i ma własną technologię jego przetwarzania na gaz.

  To, że mamy jedne z najdroższych cen energii na świecie i w ogóle, że jesteśmy importerami, a nie eksporterami jej nośników, jest tylko i wyłącznie rezultatem naszej przynależności do struktur Zachodu. Samo to przynosi nam każdego roku straty idące w miliardach i uzależnienie od importu energii.


  -Złoża gazu łupkowego zostały oddane w ręce Rosji, czy koncernów zachodnich, a zwłaszcza czołowego współczesnego gojożercy, żerującego w naszej części Europy, czyli Sorosa?
  http://www.radiownet.pl/publikacje/jedrysek-soros-wykupil-nasze-koncesje-lupkowe

  -Nowo odkryte, wielkie złoża miedzi na Dolnym Śląsku oddano Rosjanom czy może jednak koncernowi z Kanady (żeby było ciekawe, KGHM w tym samym czasie prowadzi poszukiwania nowych złóż miedzi m.in. w Kanadzie)?
  http://wgospodarce.pl/informacje/10713-abw-zbada-oddanie-monopolu-na-polska-miedz-kanadyjczykom


  -Polskie srebro (jesteśmy szóstym wydobywcą srebra na świecie) trafia od razu do Moskwy, czy może do Londynu?
  http://dwagrosze.com/2010/03/polskie-srebro.html , http://dwagrosze.com/2010/03/polskie-srebro.html#comment-10085


  -Przejęcie polskich wodociągów jest ustawiane pod Rosjan, czy może jednak pod Izraelczyków?
  http://www.biztok.pl/biznes/izraelski-potentat-przejmie-nasze-wodociagi_a4182


  -Dane ze spisu powszechnego z 2011 r. są przekazywane Rosji, czy może jednak Unii Europejskiej, a następnie archiwizowane przez nią w Izraelu?
  http://forum.interia.pl/dane-ze-spisu-powszechnego-2011przechowywane-w-izraelu-tematy,dId,2046541 , http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/582531,809-tys-slazakow-w-polsce-to-nadinterpretacja-mapa,4,id,t,sa.html

  -GMO narzucają Polsce koncerny z Rosji, czy z Zachodu?
  -Koncerny skupowe, skupujące od polskich rolników płody rolne i spiskujące przy tej okazji przeciw nim na ich niekorzyść pochodzą z Rosji, czy z Zachodu?
  http://radioszczecin.pl/1,102314,rolnicy-obce-firmy-skupowe-maja-zmowe-cenowa?

  -Zakaz wędzenia wędlin, limity na produkcje mleka i jego przetworów, cukru, łowienie ryb itp. to dzieło Rosji, czy UE?

  -Nakaz zamykania kopalń, hut i stoczni, aby zlikwidować konkurencję to dzieło Rosji, czy UE?

  przy okazji polecam filmik z You Tube pt.
  „Andrzej Gwiazda o tym, jak Zachód z premedytacją niszczył polski przemysł” - http://www.youtube.com/watch?v=2aoRvfQ8FzU

  -Czy te kilkaset NGO, które penetruje od 1989 r. Polskę i niszczy cały nasz wielowiekowy dorobek kulturalny oraz katolicyzm i wszelkie przejawy tradycjonalizmu, a także uderza w demografię, pochodzi i jest finansowane z Rosji, czy może z USA i UE?

  -Czy namiestnicza administracja rezydująca w Warszawie, karnie wypełnia (bez względu na konsekwencje dla narodu polskiego, któremu rzekomo służy) wszelkie dyrektywy i dostosowuje do nich prawodawstwo RP płynące z Moskwy, czy może jednak z Brukseli?

  -Czy to Rosja wspiera bezzasadne i bezczelne, wielomiliardowe żydowskie roszczenia majątkowe, wysuwane względem Polski, czy robią to USA i UE?

  -Czy kultura popularna (i ta „wysoka” też) w Polsce jest prawie że zmonopolizowana przez produkcje rosyjskie, czy zachodnie?

  -Skoro Rosja, jak twierdzą niektórzy, kontroluje dzisiejszą Polskę, to dlaczego jedynym szowinizmem tolerowanym (a nawet podbechtywanym) przez mainstream III RP, jest szowinizm antyrosyjski?

  Czy wyobraża ktoś sobie, co by się stało, gdyby ktoś w dzisiejszej Polsce napisał antysemicki odpowiednik niedawnego artykułu Dawida Wildsteina „Potrzeba rusofobii”? Można to sobie tylko wyobrazić po tym, co zrobiono w zeszłym roku z prof. Krzysztofem Jasiewiczem, po udzieleniu przez niego judeosceptycznego (acz wyważonego, opartego na podstawie wniosków wyciągniętych z wieloletnich badań archiwalnych i negatywnych osobistych doświadczeń z Żydami) wywiadu pismu „Focus Historia Ekstra”.


  Czy to podważanie szczegółów rosyjskiej martyrologii jest penalizowane w polskim prawie, czy może jednak martyrologii narodu kontrolującego Zachód?

  Dla każdego, kto ma rozum choć nieco większy, niż Jaś Fasola, jest oczywistym, że dzisiejsza Polska jest neokolonią nie Rosji, tylko Zachodu. Zaś Zachód jest pod kontrolą żydowskich supremacjonistów (i podległej im masonerii), którzy za pomocą obejmującej wszystkie dziedziny życia ludzkiego sieci oplatającej wszystkie kraje składowe tego polityczno-ekonomiczno-militarnego ośrodka siły, dążą do celu, jakim jest utworzenie państwa światowego.


  Skoro to oni są w chwili obecnej siłą kontrolującą ludzkie i materialne zasoby Polski, to logicznym jest, że polska narodowowyzwoleńcza próba zmiany tego stanu rzeczy, uderzyłaby właśnie w ich interesy i zostałaby potraktowana jako próba secesji Polski ze struktur Zachodu, traktowanego przez jego władców jako polityczny monolit. Namiastkę takiej reakcji oglądamy od kilku lat na przykładzie Węgier po objęciu tam władzy przez prawicę pod przywództwem Victora Orbana
  http://www.fronda.pl/a/gorny-piec-scenariuszy-obalenia-victora-orbana,17568.html


  oraz na przykładzie Grecji, gdzie prym w sondażach wiedzie nacjonalistyczny i antyglobalistyczny Złoty Świt, co spowodowało prewencyjne wyaresztowanie (pod fałszywymi zarzutami) przez tamtejszy, podporządkowany globalistom reżim, liderów tej partii, aby uniemożliwić im dojście do władzy
  http://www.nacjonalista.pl/2014/03/14/list-przywodcy-zlotego-switu-do-greckiej-prasy/
  Piotr Synak .................................................................................................................................................................................................................................
  No powiedz mi Amerykańcu, w czym zawiera się siła? Czy w pieniądzach? Oto brat mówi, że w pieniądzach. Masz kupę kasy i co z tego? Myślę, że siła leży w prawdzie: kto ma prawdę, ten silniejszy! Oszukałeś kogoś, nagrabiłeś kasy i co – stałeś się silniejszy? Nie, nie stałeś się, bo nie stoi za tobą prawda! Prawda jest za tym, kogo oszukałeś. Czyli to on jest silniejszy!

  Teraz wiele się zmieniło, nasz kraj się obudził, poczuł swoją siłę i nasza prawda ma swe podstawy. I wiele narodów poczuło, że może związać swoją przyszłość z Rosją – wszystko tak, jak przedstawiał to Cayce:

  Odczyt 3976-10, z dnia 8.II.1932 roku:
  W religijnym rozwoju Rosji leży nadzieja dla świata. Naród albo grupa narodów, które będą najbliższe w stosunkach z Rosją, mogą żyć lepiej, powoli zmieniając warunki życia na lepsze na całym świecie.

  Nieco potem Cayce powiedział tak:

  Odczyt 452-6, z dnia 29.XI.1932 roku:
  Zmiany nadchodzą, możecie być spokojni, to będzie ewolucja albo rewolucja w ideach myśli religijnej. Podstawy do tego w każdym razie wyjdą z Rosji; to nie będzie komunizm, ale to o czym uczyl Chrystus jego wersja komunizmu
 • Na dziś to jakieś światełko w tunelu jest głosowanie na KUKIZA !!!!
  Europa to dziś z grubsza rozbrojeni indoktrynowani niewolnicy !!!
  !
  PILNIE ! POWOŁAĆ TAJNE LOŻE SŁOWIAN ! będąca przeciw wagą dla żydowskiej loży syjonistycznej !!!!
  !
  To ostatni dzwonek przed degradacja naszej SŁOWIAŃSKIEJ RASY !!!!!
  dlatego w Polsce powinna powstać ANTY-EMIGRACYJNA partia polityczna
  która jasno sie wypowie światu !
  POLSKA NIE JEST KRAJEM EMIGRACYJNYM !
  !
  !
  Ireneusz Tadeusz SŁOWIANIN LACH ! wszyscy idziemy na Referendum
  6 wrzesnia !!! żydostwo i szabes-goje idą na grzyby !!!!!
 • @ele 10:15:06
  Oczywiście, że Rosja nie była i tym bardziej teraz nie jest naszym kolonizatorem. Były natomiast: Germańskie Imperium Romanowów ( w których to żyłach nie płynęła ani kropla słowiańskiej krwi), oraz żydowskie Imperium Bolszewickie.

  Ponieważ Rosja, jako struktura państwowa użyta była do kolonizacji, przeto skrótowo wymieniłem ją wśród naszych "starych" kolonizatorów.

  Ze względu, że artykuł ten nie dotyczył Rosji nie wdawałem się w nim w powyższe wyjaśnienia.
 • Do @dr nowopolski 11:31:23
  Rozbiory Polski w 18 wieku to niemiecka sprawka ! Prusy Austria i niemiecka caryca Katarzyna zlikwidowali Polskę !
  !
  Dziś Rosja ma przed sobą wielkie zadanie obrony Słowiańskiej rasy w Europie przed zalewem żydo-syjonistyczno-mułzumańskiej dziczy !!!!
  !
  Słowianie ! coś wisi w powietrzu ! musimy być gotowi by stanąć w obronie naszej świętej RASY SŁOWIAŃSKIEJ !!!!
  !
  !
  Apel do wszystkich Słowian ! namawiajcie murzynów mułzumanów by wchodzili do żydowskich mieszkań ,następnie zajmowali je i kategorycznie domagali sie utrzymania przez właścicieli żydowskich !!
  !
  ZACZNIJCIE od pracowników TVN ! TAM WSZYSCY SA ZWOLENNIKAMI
  KOLONIZOWANIA EUROPY !! POTEM DO POLSATU I TVP !!! na pewno
  się żydowstwo z tych telewizji ucieszy !!!bo wreście będą mieli swoich pupilu u siebie w domach !! [ a tak ich kochają ]
  !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! zasiedlać żydowskie domu emigrantami !!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031