Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
543 posty 539 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Pamiętaj Rosja to twój wróg, USA i Niemcy to przyjaciele!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jakże dziś łatwo i przyjemnie jest nienawidzić Rosjan. Nie dość, że można sobie pofolgować po latach ich imperialnej dominacji nad nami, to na dodatek jest się trendy po „europejsku”.

 

Rosyjskie media donoszą ostatnio o znaczącym udziale Polaków w oddziałach najemników mordujących i terroryzujących ludność Donbasu. Trudno jest zweryfikować takowe twierdzenia, ale nie ulega wątpliwości, że zarówno działania władz III RP, jak i postawa podjudzanego nieustannie społeczeństwa, tworzą dogodny klimat do tego rodzaju pomówień.
 
Jakże dziś łatwo i przyjemnie jest nienawidzić Rosjan. Nie dość, że można sobie pofolgować po latach ich imperialnej dominacji nad nami, to na dodatek jest się trendy po „europejsku”.
 
Wszelkie emocje, w tym nienawiść, nie są dobrymi katalizatorami polityki, która z założenia powinna być pragmatyczna. Na dodatek, nikt w III RP nie zauważył, że o ile w okresie PRLu należało pozytywnie odbierać wszelkie symptomy osłabienia ZSRR, o tyle obecnie w przypadku Rosji, takowe powinny martwić. Bowiem teraz to nie Rosja, ale międzynarodowa oligarchia finansowa reprezentowana przez Waszyngton i niemiecki imperializm reprezentowany przez unijną Brukselę, są naszymi oprawcami i okupantami.
 
 Rosja jest obecnie jedynym państwem na naszej planecie, które aktywnie przeciwstawia się globalizacji i wprowadzaniu tzw. „nowego porządku światowego” (NWO)[i]. W związku z powyższym, każda jej klęska jest też klęską ludzkości, a więc i Polski.  Ze zrozumiałych względów takie dramatyczne przeformowanie paradygmatu polskiego społeczeństwa jest niemożliwe. Natomiast osiągalne ono było by w przypadku rozumnych elit dbających o dobro wspólne Narodu. 
 
Niestety polskie „elity” to konglomerat agenturalnych i przestępczych mafii, de facto okupujących naszą Ojczyznę w imieniu szeroko pojętego zachodu. Z tego powodu „polska polityka zagraniczna” (o ile w ogóle istnieje) kieruje się w najgorszym, samobójczym kierunku, konfrontacji z Rosją, politycznej, gospodarczej i militarnej. Obiegową „mądrością” w III RP jest stwierdzenie, że nie ma dla tej polityki alternatywy, bo wybór jest: „Unia lub Białoruś”.
 
I tu dotykamy sedna sprawy. Białoruś, jedna z najmniejszych i najbiedniejszych republik sowieckich, pozbawiona dostępu do morza i przemysłu (w przeciwieństwie do ukraińskiej SSR), jest dziś suwerennym, dynamicznie rozwijającym się państwem, z którym liczy się Kreml, zachód, a nawet odległe Chiny. To w Mińsku, a nie w Warszawie dobywają się negocjacje Ukraina-Rosja-UE. To władze tego państwa, w osobie „ostatniego dyktatora Europy” Aleksandra Łukaszenki, proponują Rosji przejęcie przezeń enklawy kaliningradzkiej. Tak, zwykły były dyrektor sowieckiego kołchozu, na stanowisku prezydenta państwa może zdziałać wiele, oczywiście pod warunkiem, że pracuje dla dobra swego kraju. Na nieszczęście, żaden polski „polityk” okresu III RP nie zasługuje na takie stwierdzenie.
 
Dzięki polityce przestępczych „elit”, Polska kieruje się ku ostatecznej anihilacji. Do chronicznej masowej emigracji, spowodowanej nędzą zapaści demograficznej, dodatkowo kraj nasz musi dźwigać brzemię wojny handlowej z Rosją (półtora miliarda euro rocznych strat w eksporcie), dalszej zapaści realnej gospodarki, której po balcerowiczowskich „reformach” i „unijnej integracji” niewiele zostało, a na dodatek dozbrajać na własny koszt śmiertelnego wroga Polski, kijowskich banderowców.
 
Wydawałoby się, że nawet najgłupsze społeczeństwo powinno zaprotestować przeciwko takiej „polityce”. Ale nie;  permanentnie zdradzane i okłamywane  przez własne „elity”, tumanione przez wszystkie bez wyjątku znaczące media, znajduje się ono niejako „pod kloszem”.
 
Klosz ten hermetycznie domykają hierarchowie kościoła, którzy z wyjątkową perfidią biernie przyglądają się procesowi likwidacji polskiego państwa i narodu, a jeśli już aktywizują się, to jedynie w „porozumieniu ponad podziałami” wszystkich krajowych łajdaków.
 
W ostatnim okresie polscy biskupi promulgowali, między innymi, list z okazji rocznicy wybuchu II Wojny Światowej [ii], w którym to wreszcie odnotowali fakt toczącej się w naszym bezpośrednim sąsiedztwie barbarzyńskiej wojny. Niestety nie udało się Im jeszcze rozszyfrować jej sprawców. Nieobznajomiony w realiach dzisiejszej polityki odbiorca tego listu, nie znajdzie w nim nawet cienia informacji wskazujących na źródła tego niewątpliwego zła. Zarówno w tym, jak i innych podobnych dokumentach, biskupi polscy wznoszą się na prawdziwy szczyt faryzejskiego kunsztu, przez co nikomu się nie narażają, ale równocześnie pozostawiają zabłąkane owieczki bez pomocy w poszukiwaniu źródeł otaczającego zła. Tak, zło jest złe, dobro dobre, a wszyscy chrześcijanie powinni kroczyć za Zbawicielem, ale jak to w społecznym kontekście robić, pytanie to pozostawiają już nasi „pasterze” bez odpowiedzi.
 
Pomimo, że III RP, będąca de facto unijną kolonią, cieszy się mniejszą suwerennością niż PRL, nie znajduje zrozumienia w cytowanym dokumencie. Wręcz przeciwnie, biskupi twierdzą (cytuję):
 
Czy dzisiaj – po dwudziestu pięciu latach życia w wolności – pamiętamy o trudzie drogi, która do niej prowadziła?
 
Konstrukcja logiczna biskupów jest prosta. Polska jest wolna, naród suwerenny, mogący swobodnie wybierać. Jeśli więc, źle wybierze to już jego wina w obliczu Zbawiciela, bo pasterze wzywali do podążenia Jego śladami. W takiej sytuacji mogą Oni spokojnie umyć ręce.
 

Naród pozbawiony jakiegokolwiek autentycznego przywództwa pozostanie „pod kloszem” do końca swej agonii-biologicznej, materialnej i duchowej; chyba że przerwie ten haniebny proces rosyjski atak nuklearny. Pomocy  znikąd spodziewać się nie mozna.[i] http://pl.wikipedia.org/wiki/Nowy_porz%C4%85dek_%C5%9Bwiata
[ii] http://episkopat.pl/dokumenty/pozostale/6107.1,Tak_dla_pokoju_i_rozwoju_narodow_Nie_dla_wojny_i_zabijania.html

KOMENTARZE

 • Ciekawe że nawet za komuny temat Rosji był zakłamywany na niekorzyść Rosji
  Ale na niekorzyść Rosji carskiej, co by wyjaśniało sprawę.
  Chodzi mi o to że warto by porównać Księstwo Warszawskie pod Napoleonem ( lepsze określenie nieużywane - pod okupacją francuską) z tym co było później pod Carem, czyli jak wyglądało życie w Królestwie Polskim (kongresowym). Żeby była jasność, żadnych studiów nad tym tematem nie prowadziłem, ale czasem coś czytając wyłapałem ciekawe fakty.
  Pod okupacją Napoleona płaciliśmy gigantyczne podatki na utrzymanie jego armii. Do tego dostarczaliśmy mu mięsa armatniego które wysyłał po całej Europie i poza, i które szybko ginęło bo szło na najbardziej przegrane sprawy. A do tego napoleońscy żołdacy bez krępacji rabowali i gwałcili. Jak się zdaje niektóre szlachcianki uważały za punkt honoru zostać zgwałconą przez francuskiego żołdaka, to chyba był taki wymóg patriotyczny. Nic się specjalnie do dzisiaj nie zmieniło - robimy laskę Amerykanom za frajer. Może niedługo pojawią się tutaj amerykańscy żołnierze i ... znów będzie punkt honoru.
  A teraz Królestwo Polskie. Zadziwiający fakt, wielu oficerów i generałów co szli z Napoleonem na Moskwę służyło później w armii tego właśnie Królestwa Polskiego. Jakby Rosję pokochali. A może po prostu robili to na czym się dobrze znali (czyli na wojaczce), a Car dał im posady nie zważając na ich przeszłość. Ale Car zły i okrutnik, każdy to wie. A tak w ogóle do Powstania Listopadowego to królestwo naprawdę było Państwem Polskim tyle że zależnym od Rosji, ale było to jak najbardziej odrębne państwo. A to że podczas rozbiorów ludność Polski się potroiła i mieliśmy niezwykły rozwój gospodarki, to już szczegół, powiedzmy szczegół. I do tego powstała sieć dobrych dróg co ożywiło gospodarkę i uczyniło Polskę normalnym cywilizowanym krajem. A chłop dostał za Cara minimalną ochronę prawną, taki szczegół, ale to było 90% Polaków. Staje się powoli zrozumiałe dlaczego liczni powstańcy styczniowi byli brani na widły przez polskich chłopów.
  A zastanowiliście się kiedyś dlaczego ci od Piłsudskiego śpiewali:

  "Nie trzeba nam od was uznania,

  Ni waszych skarg ni waszych łez
  Przeminął już czas kołatania
  Do waszych serc próśb nadszedł kres!

  My pierwsza brygada."

  Bo większość Polaków miała ich zwyczajnie w DUPIE. I oni o tym doskonale wiedzieli, wiedzieli że są zwyczajną pogardzaną bandą austriackich agentów, niczym więcej.
 • @vortex 21:45:03
  No a ci powstańcy co jechali w kobitkach na Sybir (za komuny o tym uczyli), toż niemal wszyscy oni z tego Sybiru po latach wracali jednak żywi.
  A o tym jak Prusacy traktowali Polaków na Górnym Śląsku to nie uczyli i nie uczą w szkołach. Mówili na nich Irokezi i tak ich traktowali, jak bydło. Polacy robili za marną pensję przy najgorszych i najbardziej szkodliwych robotach w hutach i kopaniach (coś takiego jak BHP wtedy nie było znane). A jak przyszedł kryzys gospodarczy to zwyczajnie umierali z głodu - dla Prusaków nie był to problem, niech zdychają, to tylko Irokezi. Te informacje są tylko w jakichś monografiach o historii Górnego Śląska, jako że tutaj mieszkam to kiedyś coś takiego mi wpadło w ręce.
 • ----------- nasza mocarstwowość
  http://www.youtube.com/watch?v=dUJyctyAqsI
 • ŁoMatko...
  A tu znowu ruska propaganda...

  I jak wam moi mili nie wstyd...
 • Tak
  Nagonka na Rosję, do tego w Polsce pchają nas wszyscy żydzi i ci z prawa i z lewa.

  I ci z prawa i z lewa byli także zgodni od zawsze we wtłaczaniu Polakom do głowy postawy typu - musimy przemilczeć banderowskie zbrodnie na Polakach.
  I ci z prawa i z lewa - polskie elity kryptożydowskie ukrywają jak bardzo oblicze Majdanu jest banderowskie.

  Jednak pamiętajmy, że Putin jest żydem po mamie, co sam zresztą przyznaje. nie ma także raczej watpliwości że należy do masonerii.

  Dugin Wielki Mistrz masonerii syn generała GRU który mówi że GRU to zakon okultystyczny.
  Żona Putina też zdaje się żydówka.

  Miedwiediew i jego żona - żydzi.

  Putin - człowiek znikąd w swoim czasie poparty publicznie z Izraela.

  Obrońca Europy.

  Czy mason może przeciwstawiać się żydomasońskim planom NWO - za karę i przeniewierstwo otrują go i KGB FSB nie obroni bo tam też będą masoni którzy wykonają zadanie.

  To raczej ustawka.
 • Trudno wprost uwierzyć w obecne realia.
  Szanowny Panie,

  Bardzo dobry artykuł. Całkowicie się z Panem Dobrodziejem zgadzam. Wielka szkoda, że tak niewiele ludzi czyta i komentuje.

  Wydaje mi się, że niestety większość Polaków albo w ogóle nie rozumie problemów obecnej sytuacji w kraju, albo im po prostu wszystko jedno.
  Być może są też inne powody.

  Tak czy inaczej - w niedługim czasie Polska przestanie istnieć, ale w sumie co to kogo obchodzi? Jakie to ma znaczenie?

  W czasach PRL - śpiewało się piosenkę "Ukochany Kraj" a dziś cisną się na usta słowa wieszcza z czasów rozbiorów: "Oj biedna ta Polska"...
 • @Ryszard Opara 23:21:24
  "Tak czy inaczej - w niedługim czasie Polska przestanie istnieć,"
  Sączymy?..
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:49:53/ Na wypadek, że nie każdy pojmie żart...
  .
  Właśnie, przydało by się nieco "ruskiej propagandy" by zrównoważyć takie akcje, jak kolportowanie przez Gazetę "Polska" nalepek z twarza Putina i napisem "Stop Russia" (utożsamiajacym Rosję/ Putina z SS.
  Gazeta pokazała jaka jest "polska" i chwała jej za to.
 • Kultowy utwór.
  "Nigdy nie będzie takiego lata." Coś umiera na naszych mało zdumionych oczach. A co małolaty z tego zrobią, to już ich cyrk i ich małpy - każdy kurwa musi się starać, a nie liczyć na jałmużnę.

  http://www.youtube.com/watch?v=814p0PIgxBc
 • @CyprianPolak 23:04:58
  .
  Otóż to.
  Jeśli "jasnowidzacy" Gorbaczow przewidział straszliwa rzeź w Europie, to czas by przestać się wreszcie łudzić...
  Nieposłuszeństwo wobec okupanta to pierwszy krok.
 • @Moonie 00:22:03
  Liczysz na jałmużnę od amerykanów i żydów. W odpowiednim czasie wycisną ci odbyt przez tchawicę. Oni gardzą takimi śmieciami jak ty, jak wszyscy normalni ludzie. Ja mam większe szanse że potraktują mnie z godnością, choć jestem im wrogiem. A może dlatego? Ja nie praktykuję dupowcików tak jak ty. Ty jesteś szmata i twoi amerykańscy/izraelscy oficerowie prowadzący doskonale o tym wiedzą, za takową cię uważają - ścierka do wyciśnięcia i do wrzucenia do kibla z ostentacyjnym obrzydzeniem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:49:53
  Tak- wstydu nie maja za grosz:-)))za to maja racje,,czego sie maja wstydzic mowia prawde.
 • @Ryszard Opara 23:21:24
  Polski juz nie ma-jako suwerennego entity...od paru lat.
  Zlikwidowal ja Kaczynski podpisujac trakat... Owszem wielu ludzi nie rozumie wogole na czym to polega.
  Odzyskanie suwerennosci to bardzo skomplikowany process...trudny i kosztowny.
  Zatem najpierw nalezy znalezc odpowiedz na pytanie...komu i po co potrzebna jest suwerenna Polska?
 • @Ryszard Opara 23:21:24
  Mi nie jest wszystko jedno, ale mam duże wątpliwości co do stanu spraw.

  Wszystkie zarzuty autora oparte są na założeniu, że suwerenność narodowa w epoce internetu, może być osiągana tymi samymi instytucjami co w epoce Gutenberga.
  Nie zgadzam się z tym założeniem. Ono nie tylko prowadzi do ściany płaczu i zwalnia z odpowiedzialności za stanu suwerenności ...

  Cyberwynalazki pozwalają na bezpośrednie wykorzystywanie wolności do samodzielności. Demokracja po Gutenbergu pozwala na większy udział bezpośredniego gospodarowania wspólnymi wartościami.

  Trzeba, by każdy z nas poważanie traktował swoje miejsce na polskiej ziemi. By traktował pracę solidarną, równie uważanie, jak pracę wymienną. W domu, powiecie, regionie ...

  Kościół Katolicki jest jedyną instytucją, która to powtarza i praktykuje.
  Warto to uszanować i wspierać ...
 • Pan Ryszard Opara 23:21:24.CCTV Wronki Cela Nr. 1410
  .
  Trudno wprost uwierzyć w obecne realia.
  Szanowny Panie,

  Bryndza polaczona z brednia umyslu a nie dobry artykuł. Facio z papka zamiast mözgu tlucze wierszöwke jak Babcia kartofle dla perliczek .
  I tu sie całkowicie się z Panem Dobrodziejem nie zgadzam. Bardzo dobrze, że tak niewielu ludzi czyta i komentuje . Ten chlam nie nadaje sie nawet na papier toaletowy do wygödki za stodola .
  Nie wydaje mi się tez Szanowny Opara ( sic!) , aby większość Polaköw nie rozumiala problemów obecnej sytuacji w kraju, i nie jest im po prostu wszystko jedno jak uporczywie Waszmosc w kazdej biegunce mysli sugerujesz .
  Nie chca zyc w upodleniu i ponizeniu , w dodatku na deser majac przed nosem pseudoczytanki konsomolskie Waszmosci .
  Tak czy inaczej - w niedługim czasie Polska nie przestanie istnieć, i w sumie obchodzi TO kazdego prawego Polaka a nie postsowiecka holote pelniaca tymczasowa role inteligencji okupacyjnej .
  A jakie to ma znaczenie?
  Dla Pana ( sic ! ) mysle , ze zadne bo :
  koryto jest , lasencje do pukania po Viagrze sa, renta po babci Kiepskiej jest ,dres jest , wiec zyc nie umierac w kartonowym pudle pustaka Machulskiego .
  W czasach PRL - śpiewało się piosenkę "Ukochany Kraj" a dziś cisną się na usta słowa wieszcza Norwida , tego prawdziwego a nie debila miejscowego , z czasów rozbiorów:
  --- Pozabijamy skurwysynöw bagnetami ...

  Roman z Radomska , wlasciciel Firmy PROCA GmbH - Prezio .

  P.s. Chamstwo chamstwo i drobnomieszczanstwo , ale przeciez od tego jest zaplecze kasyna_Leon23 ,nespa `?
 • @Max von Stirlitz 08:47:53
  Mam niemilłe wrażenie ze komentarze Pana Opary to niejednokrotnie perły rzucane miedzy wieprze.
  Pana komentarz zawiera slowa i skladnię jezykową poczatkującego menela .
  NEon24.pl to jeden z lepszych niezależnych portali w Polsce .
  Warto zrobic wszystko by zachował taka pozycję.
  Pana komentarze robia z tego portalu kloakę.
  A może wlaśnie o to chodzi ???
 • @Moonie 00:23:04
  Widzenie i słyszenie rzeczy nieistniejacych to schizofrenia.
  W tym przypadku ciężka !
 • Herrn ZBYSZEK49 - wioska Pierdziszewo powiat Anus
  .
  Zbycho - yeahhhhhhh .
  Brak slöw by wyrazic podziw nad prostota umyslu w jakiej istniejesz czleczyno Boza . Dla tepaköw twojego pokroju sieczka konska to trufle rzucone niedbale hienom . Perly , wieprze , kloaka , menele , norwidy , zwidy ... na zapleczu kasyna_Leon23 ? Przeciez to standard odwiedzajacych ta tanz bude dla niepelnosprytnych - Zbycho .
  Nikt normalny tutaj nie zajrzy , to jasne jak slonce dla niewidomych .
  Nie marnuj czasu i roboty pilnuj bo cie wyleja z tym ukradkiem zapoodanym komentarzem..
  8-)))))
  Takiego tepaka to bocian przyniösl w worku po cemencie czy z ikry rybiej sam sie ..... , pytam bo nie wiem.
 • @Ryszard Opara 23:21:24
  "Bardzo dobry artykuł. Całkowicie się z Panem Dobrodziejem zgadzam. Wielka szkoda, że tak niewiele ludzi czyta i komentuje. "

  Artykuł i dyskusja pod nim dotykają podstawowych problemów Polski.
  Niestety nie mam w tej chwili czasu na włączenie się.
  Spróbuję wieczorem.

  Jeszcze raz.
  Tu dotykamy jądra naszych klęsk i obecnej "anihilacji" państwa i Narodu.
 • Captain Alex_Sailor 10:13:09
  ..
  8-)))))))))
  .
  ".....Jeszcze raz.
  Tu dotykamy jądra naszych klęsk i obecnej "anihilacji" państwa i Narodu...."

  Platynowy Oskard w potylice za komentarz miesiaca wrzesnia !!!!
 • @Max von Stirlitz 10:12:48
  Salut Maximilien!

  Po prostu uwielbiam poczytać sobie parę ostrych jak brzytwa ripost i od razu dzień robi się jaśniejszy :)))
 • @Ryszard Opara 23:21:24
  -
  "Oj biedna ta Polska"...

  Ktoś, za syndrom, „Biedny Polak po szkodzie” dostaje odznaczenia i ordery:)

  Pozdrawiam
 • @ZBYSZEK49 09:54:22
  Ten max to typ agenta jawnego. Nie wysilali się aby go ukryć. Nawet nie ma polskiej klawiatury, pisze na niemieckiej, tak żeby każdy się domyślił kim jest. Jest to typ jawnego prowokatora, który celowo zaśmieca forum bełkotem i wyzwiskami. A przede wszystkim próbuje zastraszyć tych którzy mają odwagę mówić głośno prawdy niewygodne.
 • pan mania przepraszania 10:16:34
  .
  Ave Maniek !
  Popatrz jaka postsowiecka czerwona holote sciagnal na zaplecze kasyna_Leon23 pieknis don Koalla .A jaka oczytana cyt.
  ---Perly przed wieprze...
  Chuck Norris uratowal mi wczoraj transmisje leszczem . Mialem sluchowisko w zwolnionym tempie ale jak sie cieszylem , nawet nie wiesz ile radosci .Publika w Lodzi niezawodna , gwizdy przy hymnie Rosji wyciszyli taktownie :
  Polska 3 : 2 Rosja !!!!
  I tyle postawilem...
  8-)))))))))))
  Teraz
  Polska 3 : 0 Niemcy jutro
  i gramy w finale o Mistrzostwo Swiata - Nie ma bata na Polaka !
 • @Max von Stirlitz 10:27:05
  Polska-Rosja, klasyka sama w sobie, każde spotkanie z "gorącymi podtekstami"...
 • pan vortex 10:23:23. Debilolandia
  Oooo vortex ,zebym zryzal
  dawno cie nie bylo wirtualny przyjacielu , witam witam ....
  Informujesz lojalnie Zbycha , wiem , rozumiem w koncu za TO ci placa .
  Taka praca wiec nie ma co sie wstydzic wszak przyzwyczajenie jest druga natura ludzia o lysym szwejowo-trepowym czachojebie .
  Miewales juz lepsze wejscia , siegnij po flaszke w lodöwce na drzwiach stoi i :
  Naprzöd Janöw !
 • @Max von Stirlitz 10:12:48
  Ubawiła mnie setnie twoja odpowiedz , ba nawet mnie nią zaskoczyłeś !
  Trudno na tym portalu znależdz tak skondensowane prostactwo i butę przy jednoczesnej zaskakujaco wysokiej mizerii słownej i intelektualnej. Czy nie rozumiesz jak bardzo odstajesz o innych komentatorow na tym forum ?. Pytanie retoryczne , by rozumieć trzeba mieć czym !
  Mam nadzieje, ba pewnośc że w miare krzepniecia tego forum takie błotko się wykruszy !
 • HERRN ZBYSZEK49 10:48:26
  .
  8-)))))))))))))))
  Stul pysk .
  Badz czelawiekiem.
 • Mr. Lord_Conqueror 11:07:46 CCTV London
  .
  Angole bookies juz wczoraj ,przed ogloszeniem wyniköw wiedzieli
  ---Co jest grane z pastuchami szkockimi
  :
  W Ladbrokres stawiając jednego funta na tę opcję, po ogłoszeniu suwerenności wyjdziemy bogatsi o trzy i pół funta (kurs 4,50). U Willama Hilla jest jeszcze lepiej – za tego samego funta dostaniemy 3,80 "na czysto".
  .
  Zdecydowanie mniej można zainkasować po postawieniu na "no". Bukmacherzy bardzo mocno wierzą w utrzymanie Zjednoczonego Królestwa. Za wyłożonego funta dostaniemy 1,20 zwrotu w Ladbrokes i tylko 1,18 w William Hill.
  .
  Jednymi z ciekawszych zakładów, jakie możemy obstawić w związku z referendum jest najwyższy procent uzyskanych głosów na "tak" wg rejonów Szkocji (zdecydowanym faworytem Dundee City, dalej Glasgow i Highlands) oraz waluta, jaką posługiwałby się nowopowstały kraj. Faworytem funt szterling (kurs 1,5), dalej Euro (4,00), a na końcu własna waluta Szkocji (6,00).
 • @Max von Stirlitz 10:56:58
  Tak tylko dla zaspokojenia mojej ciekawości zaskakującym zjawiskiem socjologicznym jaki reprezentuje osobnik taki jak ty. Czy masz wiecej niz 12 lat , bo moj syn dziesieciolatek ma większy zasób słow i przemyślen.
  Jeśli tak to może ktos cię skrzywdzil w dzieciństwie / zły dotyk/ i stad w tobie taka kabaretowa nienawiśc i brak tolerancji. Cos z tym zrób , podobno można.
 • Herrn ZBYSZEK49 11:23:51
  .
  Nie denerwuj sie az tak chlopcze plaskostopcze .Ja wiem jakim nieutylizowanym smieciem jestes i to w zupelnosci wystarczy .Dupowlazem badz dupolizem albo obie te czynnosci naraz .
  Mozesz zaczac prowadzic badania naukowe i pisac prace magisterska pt.
  " Jak Max sie kulom nie klanial "
  Mnie to rybka, zlota . Masz postsowiecki zryty beret pod czaszka i tak juz zostanie , az do smierci .I czy jestes w mimikrze czy barwach ochronnych , wali mnie TO röwno .
  Nie jestes wyjatkiem na zapleczu kasyna_Leon23 .
  I na koniec krötkiej polemiki merytorycznej , pozwolisz ,ze pozegnam cie staropolskim :
  ---Fuck off !
 • @Max von Stirlitz 11:40:35
  Sądze ze zmarnowalem czas na próbę zrozumienia moralności i przyczyn ich zachowań takich osobników jak ty. Spuszczam wode i włączam wentylację.
  Czy teraz czujesz się spełniony i na wlaściwym miejscu ?
 • Herrn ZBYSZEK49 11:49:56
  ..
  Zbychu ,
  Ja do Ciebie nic nie mam , wyrazasz slowami co myslisz i ja wyrazam slowami co mysle .
  I tyle .
  Od tego jest zaplecze kasyna_Leon23 .
  Patrzac w krötka historie burzliwej pysköwki , wirtualnego mordobicia , wyzwisk , inwektyw etc. - sam zaczales akcje tego czarno-bialego filmu niemego .
  Dla mnie i dr.Nowomowa und pieknis don Koalla bredza obrazajac niesmiertelny Naröd Polski , dla Ciebie nie .
  To wszystko .
  Bez urazy .
  Nic osobistego .
 • Mr. Lord_Conqueror 11:27:45
  .
  Lord , jak Ciebie czytam w postanowieniach to tylko dowcipy z broda wchodza do pamieci .
  Gosc wygral pare duzych baniek w Lotto i wraca zadowolony do domu , do zony .
  ---Aneta ! - wola w progu - wygralem kilka milionöw w totolotka , pakuj sie !!
  Kobieta szafy otwiera , walizki wyciaga
  --- Kochanie to gdzie lecimy , Hawaje , Dubai , Floryda ?
  --- Pakuj sie i spierdalaj - pada odpowiedz .
 • @Ryszard Opara 23:21:24
  Szanowny Panie,tak samo jak Pan ,czy ja i wielu innych swoje młodzieńcze lata są związane z okresem pełnego rozkwitu Związku Radzieckiego.Nie ukrywam ze w tym ta przyjażń między ludzka była więcej szczera,i nie było tej wrogości.Ja osobiście nic nie mam przeciw rosjaną jako narodowi,zresztą mój daleki przodek był rosjaninem.Chodzi dzisiaj o jedną podstawową rzecz,dzieje historii nie tworzą narody lecz jej przedstawiciele.Na czele wielkiej Rosji dzisiaj niepodważalnie panuje W.Putin.Kiedyś pojawił się tutaj taki wpis który analizował wszystkich wielkich przywódców,i tej analizy wyszło ,że to są w zasadzie psychopaci których ogarnęła mania wielkości.Polacy jako jedyny naród w europie mogą się pochwalić że ten mit wielkiej Rosji został naruszony kiedy to Polacy w 1610 wkroczyli do Moskwy.O tym bardzo dobrze wie Putin,jego reakcja jako prezydenta było ustanowienie z daty wypędzenia Polaków z Moskwy jako świętą narodowego.Napewno też dobrze pamięta o porażce rosjanów -cudu nad Wisłą w 1920r.Ja nie wgłębiając się w inne jego poczynania jestem przekonany o jego conajmniej nieprzychylności wobec polaków.To,że tutaj na tym portalu będziemy się podlizywać W.Putinowi do niczego nie doprowadzi tylko wzbudzi jego pogardę że skamlemy jako pieski.
  Dążmy do tego by coś stworzyć co by skierowało naszą Polskę na drogę by znowu zaczęła się liczyć a nie tylko konstatować jaka to biedna nasza polska.
 • pan dalmichal 15:05:56
  .
  Porucznik-aktorzyna Riccardo don Koalla i tak nie zrozumie genialnej prostoty wyrazu Panskiego komentarza .
  Brawo !
  Dla Pana stopien generalski :

  *****II
 • @Max von Stirlitz 15:54:55 //Dla Pana stopien generalski ://
  Brawo Max! z jedną poprawką, jak już to senatorski, jak rzekłby Pan Zagłoba.W wojsku mógłby się zmarnować w otoczeniu trepów. (chyba, że dałby radę ich "zreformować"?
 • @Max von Stirlitz 10:12:48
  Maxcio...tobie to urosl pisiaczek????
 • @dalmichal 15:05:56 -//wzbudzi jego pogardę że skamlemy jako pieski.//
  Tak! w kręgu kultury turańsko-mongolskiej szacunek i respekt wzbudza tylko siła. Słabemu pozwala się tylko żyć w formie pogardzanego niewolnika.
 • @Ryszard Opara 23:21:24
  Świat ukochał Ukrainę? Dlaczego? Co jest powodem tej miłości? Komu potrzebna Ukraina? Nam? NIE! Europie? NIE! Jej tereny, jej przestrzeń, potrzebna jest USA i ta miłość UE do Ukrainy, jest dowodem absolutnej uległości UE wobec USA, jest dowodem psiej pokory wobec pana z USA i my wpisaliśmy się w ten psi jazgot przeciw Rosji w interesie USA, nawet nie Ukrainy, w interesie USA! Ludobójcy z USA chcą być obok Rosji, szczuć i judzić Ukraińców by zabijali się z Rosjanami w interesie USA! Stany Zjednoczone Ameryki Północnej kontynent Ameryki południowej okradli ze wszystkiego, co przedstawiło jakąkolwiek wartość, to już nie państwa ameryki południowej a folwarki USA. Szefami folwarków są kundle USA. W Ameryce południowej nie ma już bogatego państwa, USA okradli wszystkich, a teraz przyszli okraść Rosję. UE i rynsztok u nas sprawujący władzę -jak przystało na kundli, ujadają przeciw Rosji. USA to kraj morderców, ludobójców, złodziejów i narkomanów, to kraj zbrodni zbudowany na zbrodni! Moje pytanie brzmi jaki jest powód miłości do Ukrainy, do jej "obrony" państw, które bez wahania zamordowali Jugosławię, Irak, Afganistan, Libię, etc, etc, etc. Ubiegłego roku parlament ryczał by rzeź wołyńską potraktować jako ludobójstwo, dziś tym samym ludobójcom pomagają ci, który ryczeli o rozliczenie Ukrainy z tego ludobójstwa! Za sprawą kolejnych rządów, jesteśmy kundlami USA. W naszym interesie nie leży samostyjna silna Ukraina, bo silne banderowcy jutro zaczną nas mordować! Ukraina nie ma żadnych praw do jakichkolwiek ziem, ponieważ nigdy nie była państwem, zawsze mniejszością narodową. Trzeba nie lada bezczelności by domagać się uznania Krymu za własność Ukrainy. W oparciu o jakie prawo? Jakie prawo do ziem Rosji ma Ukraina? To jakaś bandycka paranoja, świat zwariował, domaga się zgody Rosji na rabunek Krymu, na rabunek ich ziem, na których przez wieki mieszkali Ukraińcy jako mniejszość narodowa, tak samo jak na ziemiach; rosyjskich, polskich, francuskich, hiszpańskich, niemieckich etc, etc, mieszkali Żydzi. Dlaczego Żydom nie oddać kawałka Francji, Polski, Niemiec, Rosji, Hiszpanii, etc, etc?, też przez całe wieki mieszkali jako mniejszość etniczna na tych terenach! Dać Żydom Berlin, Paryż, Madryt, Kraków, no przecież mieszkali wieki w tych państwach o wieki dłużej niż jakakolwiek wzmianka o Ukrainie! Mieszkali pośród nas, na takich samych prawach jak Ukraina i mają do tych ziem takie same prawa jak Ukraina! Każda piędź ziemi zajmowana przez Ukrainę jest albo własnością Rosjan albo naszą! Polski nie było na mapie przez 123 lata, nie było Litwy, Gruzji, ale te państwa były wcześniej, istniały, miały swoich władców, swoje stolice. Ukraina, Białoruś nigdy nie były państwami, zawsze nacją, zawsze mniejszością narodową! Nazwa nacji Ukrainiec pojawiła się z końcem 15 wieku. Jak można domagać się cudzej własności? Ukraina nie ma żadnych praw do istnienia jako wolne państwo, bo nie ma ziem, które kiedykolwiek stanowiły ich własność! Kijów był od zawsze Rusi, a Ruś ani czerwona, ani halicka nigdy nie była Ukrainą, to protoplaści Rosji! Lwów od czasów Kazimierza wielkiego -1340 roku, należał do Polski, dziś jest Ukrainą prawem kaduka. Po II wojnie Stalin ustalił granice i one do dziś obowiązują, na mapie Stalina nie było państwa Ukrainy, Białorusi, Rosji, etc, był ZSRR stworzony z państw i nacji! Państwem i trzonem ZSRR była Rosja, państwem była Gruzja, Łotwa, Litwa ale nigdy Białoruś i nigdy Ukraina! Więc w oparciu o jakie prawo Ukraina domaga się poszanowania ich granic? Jakich granic? W roku 1991 ustalili z Rosją i Białorusią, wyjście ze struktur ZSRR i ustalili sobie granice, nas nikt nie pytał o zdanie, nie pytał, czy zgadzamy się by Ukraińcy zatrzymali nasze kresy jako swoje ziemie! A zajmują nasze ziemie, od wieków nasze! Więc dywagacje co jest ukraińskie są dywagacjami durni, nic nie jest ukraińskie, nic nie jest białoruskie, jest albo polskie, albo rosyjskie, albo litewskie. Amen! Ukraińcy Zamordowali 200.000 Polaków, byli wspólnikami SS, ludobójstwa Żydów w Babim Jarze! Zachodnia Ukraina ma ogromne zasługi w ludobójstwie i może iść o lepsze z III Rzeszą. Ich wspieranie jest tym samym co chwalenie Himmlera i komendantów obozu zagłady, tym samym!
  zw
 • @Czartoryski 00:05:52
  O to dowód na udział obywateli polskich pochodzenia ,,ukraińskiego”, którzy biorą udział w walce przeciwko partyzantom z Donbasu. Pełno ich w amatorskich filmach w YT. A dziennikarze tzw. głównego nurtu nie raczą nawet się o nich zająknąć. Np. czy w TVP albo TVN24, TV Trwam powiedziano choć słowo o "słynnym" mikrobusie z polską rejestracją LCH 28324? Woził uzbrojonych mężczyzn z batalionu Igora Kołomojskiego w czasie pacyfikacji separatystycznego referendum w Krasnoarmiejsku (zginęły 2 lub 3 osoby). Mężczyźni dziwnie małomówni...
  A chwalący się na fejsbuku zdjęciami z walk na Ukrainie sympatyk Prawego Sektora, niejaki Tomasz Maciejczuk z Poznania?
  Nie słyszeliście?
  Ale tak to jest, gdy pośrednikami w sprawie są obiektywni korespondenci o swojsko brzmiących nazwiskach: Maria Stepan, Arleta Bojke, Aleh Barcewicz.
 • @RomanKa 05:24:05
  Podpalenie Ukrainy przyniosło skutki, przed którymi przestrzegał Vaclav Klaus. Były prezydent Czech jako jedyny europejski polityk zauważył bowiem, że doprowadzenie do starcia o orientację Ukrainy i postawienie jej przed alternatywą Zachód albo Wschód spowoduje nierozwiązywalny konflikt. W konflikt ten musiała zostać wciągnięta Rosja, ponieważ celem pożaru wznieconego nad Dnieprem nie jest Ukraina, ale właśnie Rosja. Uwikłanie Rosji w kryzys ukraiński stało się wodą na młyn dla wszelkiej maści polskich mesjanistów i prometeistów, postrzegających historię i teraźniejszość Polski przez pryzmat ciągłej walki z państwem rosyjskim bez względu na jego polityczną barwę. Z ich strony mamy do czynienia już nie z rusofobią, ale z rusohisterią, która ogarnęła główne sfery życia politycznego w Polsce, eliminując rozsądek i logikę.
  Polska rusohisteria daje korzyści głównie zachodnioeuropejskim i amerykańskim podpalaczom Ukrainy oraz ukraińskim oligarchom, którzy dzięki banderowskiej rewolucji stali się właścicielami tego upadłego państwa. O ile np. parlament Czech odmówił poparcia sankcji UE przeciw Rosji, to władze polskie wręcz inspirują antyrosyjskie działania Zachodu. Nie przeszkadza im to, że przy okazji są to również działania antypolskie. Z inicjatywy eurodeputowanych Pawła Zalewskiego i Pawła Kowala Parlament Europejski obniżył cła o 94,7 proc. dla ukraińskich towarów przemysłowych, o 82 proc. dla produktów rolnych i o 83,4 proc. dla produktów przetwórstwa spożywczego. Uzasadniając ten krok Zalewski stwierdził, że najważniejsze zadanie na dziś, to „wyprzedzić jeden raz Putina i zareagować tak jak trzeba”. Wyznał także, iż „Ukraina ma szanse być w pełni na wspólnym europejskim runku w przyszłości. Dzisiaj to jest tylko gest, ale jakże ważny dla tych, którzy eksportują i którzy będą mogli zaoszczędzić”. Oligarchowie ukraińscy będą mogli zaoszczędzić, natomiast polscy producenci żywności, w sytuacji gdy polski rynek zaleje tanie zboże z Ukrainy, będą musieli za to zapłacić. Polska nie może przy tym liczyć na jakąkolwiek wzajemność ze strony ukraińskiej. Kijów nie zamierza bowiem znosić embarga na eksport polskiej wieprzowiny i wołowiny, które utrzymuje od siedmiu lat. Zaangażowanie Warszawy w kryzys ukraiński oraz poparcie sankcji UE i USA wobec Rosji w konsekwencji sprowokowało też rosyjskie działania odwetowe, czyli objęcie embargiem eksportu polskiego mięsa na Białoruś i do Rosji. Przez utratę rynków wschodnich polski eksport traci dziennie ok. 10 mln złotych. Za polityczną awanturę wywołaną przez UE i USA nie płacą producenci niemieccy, francuscy, brytyjscy czy amerykańscy, ale wyłącznie producenci polscy. To im wystawiono rachunek za próbę przeciągnięcia Ukrainy na Zachód. Trzeba jasno powiedzieć, że rachunku tego nie wystawił bynajmniej Władimir Putin, ale Donald Tusk, Bronisław Komorowski, Radosław Sikorski i Jarosław Kaczyński, którzy polski interes narodowy utożsamiają z interesami waszyngtońskiego i europejskiego neoliberalizmu i globalizmu.
  Zaangażowanie postsolidarnościowych elit politycznych w przewrót ukraiński mogło być znacznie większe niż pierwotnie się wydawało. W Internecie krążą informacje o szkoleniu w Polsce bojówkarzy Prawego Sektora. 86 bojówkarzy przyszłego „euromajdanu” miało przybyć do Polski we wrześniu 2013 roku. W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie przez cztery tygodnie mieli przechodzić kurs z zakresu taktyki zarządzania tłumem, zachowań w sytuacjach stresowych, pomocy przedmedycznej i budowy barykad. To jakże interesujące i zapewne owocne seminarium w CSP miało zorganizować Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które później finansowało leczenie w polskich szpitalach rannych bojówkarzy Prawego Sektora. Oczywiście informacje o tak daleko idącym zaangażowaniu państwa polskiego w przygotowanie i realizację przewrotu politycznego w sąsiednim państwie są tylko „plotkami”, fabrykowanymi przez rosyjską „agenturę wpływu”. Zauważyć jednakże wypada, że informacje na temat tajnego więzienia CIA w Starych Kiejkutach też przez wiele lat były plotką, a dzisiaj są faktem potwierdzonym m.in. przez Radę Europy i amerykańskie media.
  Im bardziej jest oczywista kompromitacja polskiej polityki na kierunku ukraińskim i w szerszym wymiarze wschodnim, tym bardziej agresywna staje się wspierająca ją propaganda podszyta histeryczną rusofobią. Chodzi tu przede wszystkim o propagandę mediów związanych z Prawem i Sprawiedliwością, ale nie tylko. Z niemal wszystkich wiodących mediów można usłyszeć hasło „nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy”. Jest to pogląd bardzo ciekawy w zestawieniu z faktem, że wolna Polska istniała bez wolnej Ukrainy od połowy X do końca XVIII wieku oraz w latach 1918-1939 i jakoś sobie radziła. Nie może sobie poradzić bez Ukrainy dopiero po 1989 roku. „Wybitny sowietolog i politolog” Jerzy Targalski poszedł jeszcze dalej i ogłosił, że „neutralność Ukrainy to koniec Polski”. W tekście pod takim tytułem pisze on m.in.: „Realia geopolityczne naszego regionu są bowiem takie, że trzeba walczyć z Rosją i postawić Zachód wobec faktów dokonanych. Dopuszczenie do neutralizacji Ukrainy będzie realizacją jednego z rosyjskich celów. Będzie oznaczało całkowitą przegraną Polski, a dla Putina stanowić będzie jedynie zachętę, by taki sam status nadano innym krajom regionu Europy Środkowo-Wschodniej” (niezależna.pl, 11.04.2014). No tak, bo wedle nauk płynących z redakcji „Gazety Polskiej” na Kremlu o niczym innym nie marzą jak o restytucji Priwislińskiego Kraju. Dlatego Targalski upatruje cel polityki polskiej w inspirowaniu antyrosyjskich działań Zachodu. Że to może się okazać w dalszej perspektywie działaniem samobójczym, przekracza zapewne możliwości jego wyobraźni. Inny „wybitny sowietolog”, prof. Andrzej Nowak, nie widzi zagrożenia ze strony współczesnego nacjonalizmu ukraińskiego, bo jego zdaniem zagrożenie występuje tylko ze strony „imperializmu rosyjskiego”. Tym tropem zdaje się podążać wiceminister spraw zagranicznych Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, która już w czerwcu 2013 roku stwierdziła, że dzięki polityce polskiego MSZ partia Swoboda coraz bardziej się cywilizuje i można z nią rozmawiać. O tym, że pani wiceminister oficjalnie spotkała się z przedstawicielami Swobody podczas swojej wizyty w Kijowie 29 sierpnia 2013 roku można się dowiedzieć ze strony internetowej MSZ.
  Czy rzeczywiście Swoboda się cywilizuje? Czy przejawem tego cywilizowania partii neobanderowskiej jest ogłoszony przez nią pod koniec marca projekt ustawy segregującej obywateli Ukrainy na Ukraińców etnicznych i mniejszości narodowe? Urzędy państwowe miałyby być dostępne tylko dla etnicznych Ukraińców, natomiast żeby uzyskać obywatelstwo ukraińskie należałoby oprócz egzaminu językowego zdać egzamin ze znajomości historii ruchu banderowskiego. Zapewne z inicjatywy neobanderowców w ukraińskim Internecie powstała też sieć społecznościowa dostępna tylko dla Ukraińców. Czy sternicy polskiej polityki naprawdę nie potrafią dostrzec, że zmierzają w ślepy zaułek? Czy pani wiceminister Pełczyńska-Nałęcz, a także redaktor Michnik i wszyscy tropiciele polskiego antysemityzmu wspierający razem z nim przewrót ukraiński nie wiedzą, że Ołeh Tiahnybok został w 2012 roku umieszczony przez Centrum Simona Wiesenthala na liście 10 największych antysemitów świata? Charakter obchodów rocznicowych w Sahryniu zorganizowanych 10 marca z udziałem ambasadora Ukrainy i środowisk banderowskich jasno pokazuje, że nacjonalizm ukraiński nagle nie przestał być antypolski dzięki urokowi roztaczanemu przez panią wiceminister Pełczyńską-Nałęcz. Naprawdę ciężki musi być stan umysłów ogarniętych rusohisterią, skoro stawiają wszystko na kartę bezwarunkowego wspierania obecnej władzy w Kijowie.
  Kulminacją rusohisterii były obchody czwartej rocznicy „zbrodni smoleńskiej”, którym oprócz nowych rewelacji Antoniego Macierwicza na temat „zamachu” towarzyszyła tradycyjna już chyba manifestacja klubów „Gazety Polskiej” pod ambasadą Rosji. W jej trakcie wystąpiła m.in. Ewa Stankiewicz, która powiedziała, że „musimy się przeciwstawić Putinowi i jego agentom w Polsce” i w związku z tym „musimy pozbyć się tych ludzi, odzyskać tę największą w Warszawie posiadłość (ambasadę Rosji – uzup. BP), a później zrobić coś z tym budynkiem, który jest symbolem naszej okupacji” (czyt. za: polskatimes.pl, 9.04.2014). Z tych słów wynika, że najbardziej antyrosyjskie siły skupione wokół „Gazety Polskiej” i PiS za cel stawiają sobie nie tylko bezwarunkowe wspieranie kijowskiej junty, ale także zerwanie wszelkich stosunków z Rosją, a może nawet zorganizowanie jakiegoś powstania, jeśli Polska jest obecnie pod okupacją rosyjską, jak ujawniła pani Stankiewicz. W tym kierunku idą określone inicjatywy. Obywatelskie Forum Sztuki Współczesnej zażądało 26 marca, żeby Ministerstwo Kultury wycofało się z organizacji „Roku Rosji w Polsce” i „Roku Polski w Rosji”, a zamiast niego urządziło „Rok Ukrainy w Polsce” i „Rok Polski na Ukrainie”. Mogę podpowiedzieć, że w ramach tego „Roku Ukrainy w Polsce” można by zorganizować np. festiwal pieśni partyzanckich UPA, albo konferencję naukową na temat geniuszu myśli politycznej Dmytro Doncowa i Stepana Bandery.
  Kolejnym przykładem działań zmierzających do zerwania stosunków z Rosją i inspirowania takich posunięć na Zachodzie była inicjatywa Agnieszki Romaszewskiej-Guzy (szefowej TV Biełsat i wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich), by doroczne spotkanie Europejskiej Federacji Dziennikarzy (EFJ) nie odbyło się w Moskwie. Odniosła na tym polu sukces, bo 15 kwietnia prezydium EFJ poinformowało o odwołaniu planowanego na czerwiec spotkania w Moskwie.
  O ile polscy prometeiści i mesjaniści stosunki z Rosją najchętniej by zerwali albo wypowiedzieli jej wojnę, to przyjazne stosunki z banderowcami intensyfikują. 3 kwietnia w podziemiach zabytkowej kopalni „Guido” w Zabrzu odbyła się międzynarodowa konferencja popularnonaukowa „Polska. Majdan. Ukraina”. Jej organizatorami byli m.in. IPN, NSZZ „Solidarność” Regionu Śląsko-Dąbrowskiego i „Gość Niedzielny”, a wśród ukraińskich uczestników znaleźli się m.in. politycy Swobody oraz Andrij Gabrow – wiceszef bojówek z Majdanu – ubrany w polowy mundur. Polscy uczestnicy konferencji (w tym m.in. Małgorzata Gosiewska) uznali, że „wydarzenia na Ukrainie wpłyną na istotny przełom w naszych dwustronnych relacjach”. Potwierdził to dyrektor IPN, dr. Łukasz Kamiński, który wypowiadając się dla mediów oznajmił m.in., że „jednym z wymiernych skutków majdanu jest nowa perspektywa dialogu historycznego między naszymi krajami. Przeszłość wymaga rozliczenia, ale wierzę, że w tych okolicznościach uda się nam spokojnie i rzetelnie zmierzyć z tym trudnym tematem” (niezależna.pl, 5.04.2014). Partnerem dla pana dr. Kamińskiego w zmierzeniu się z „trudnym tematem” będzie dr Wołodymyr Wiatrowycz, którego kijowska junta mianowała szefem IPN Ukrainy. Warto przypomnieć, że historyk Wiatrowycz odkrył, iż UPA nie brała udziału w holokauście, a ludobójstwo na Polakach, to była „II wojna polsko-ukraińska”. Jako szef archiwum Służby Bezpieczeństwa Ukrainy za prezydentury Juszczenki zniszczył on dokumenty mówiące o zbrodniach OUN/UPA. Teraz będzie tworzył „narodowe archiwum pamięci”. Próbką tego jak polski IPN zmierzy się z „trudnym tematem” była wystawa pt. „Majdan” otwarta 15 kwietnia przez katowicki oddział IPN, na której bez retuszu prezentowano symbolikę banderowską.
  Z „trudnym tematem” zmierzyła się też po raz kolejny „Gazeta Wyborcza”. Tym razem zamieszczając wywiad z rzeczniczką Prawego Sektora Ołeną Semeniaka (gazeta.pl, 9.04.2014). Pani rzeczniczka o „trudnym temacie” rozmawiać nie chciała, ale m.in. zapewniła redaktorkę Annę Pawłowską, że Prawy Sektor wcale nie chce odbierać Polsce Przemyśla (cóż za uprzejmość!) i jest gotowy na współpracę z polskimi nacjonalistami. Rozumiem, że tej polsko-ukraińskiej międzynarodówce nacjonalistycznej będzie patronować redakcja „Gazety Wyborczej”.
  Nie można też oprzeć się wrażeniu, że pan premier Tusk i jego obóz polityczny wykorzystują kryzys ukraiński do zintensyfikowania procesu uzależnienia Polski od struktur zachodnich. Pod płaszczykiem retoryki o bezpieczeństwie państwa najpierw były propozycje szybkiego wejścia do strefy euro, a teraz Tusk mówi o ściągnięciu nad Wisłę wojsk NATO. Prezes Kaczyński ochoczo to poparł pod warunkiem, że w kontyngencie NATO nie będzie wojsk niemieckich, bo przecież nie wypada, żeby ktoś przy dziecku mówił po niemiecku. Znamienne jest to, że o obecności wojsk NATO w Polsce mówią środowiska, które 25 lat temu urządzały wiece pod hasłem „Sowieci do domu”. Północna Grupa Wojsk Armii Radzieckiej była wtedy dla nich armią okupacyjną, natomiast wojska NATO (np. amerykańskie) armią okupacyjną jakoś nie będą.
  Wzbierającej fali rusohisterii towarzyszy polowanie na rosyjską „agenturę wpływu”. Zabawne jest to, że uczestniczy w nim także Krystyna Kurczab-Redlich – autorka rusofobicznych i przy tym bardzo marnych książek, która pomimo niewątpliwych zasług na polu walki ze złym Putinem została zdemaskowana przez ludzi red. Sakiewicza w książce „Resortowe dzieci. Media” jako kontakt operacyjny „Violetta”. Mimo to sama wzięła się za demaskowanie i zdemaskowała aktora Pawła Deląga jako rzekomo zafascynowanego putinowską Rosją. W związku z tym Deląg musiał się publicznie tłumaczyć, że nie jest proputinowski oraz dlaczego ma mieszkanie w Moskwie, robi w Rosji karierę aktorską i zarabia przy tym duże pieniądze. W przeciwieństwie do niego Daniel Olbrychski nie czekał aż go zdemaskują i sam zrezygnował z pracy w Teatrze Polskim w Moskwie oraz ogłosił, że nie podoba mu się polityka Putina. Polowanie na czarownice ma miejsce również na Litwie, gdzie Departament Bezpieczeństwa Państwowego uznał za rosyjską agenturę polską mniejszość narodową. Polskie elity polityczne pominęły to milczeniem – tak jak większość poprzednich szykan władz litewskich wobec mniejszości polskiej – ponieważ obok Ukrainy także Litwa jest ich strategicznym partnerem w odwiecznej polskiej walce z Rosją.
  Podsumować to wszystko można cytatem z prof. Adama Wielomskiego, który stwierdził, że: „Budowa całej koncepcji polskiej polityki międzynarodowej na fundamencie antyrosyjskich fobii zakorzenionych w literaturze epoki Romantyzmu i wspomnień o zbrodni w Lesie Katyńskim sprzed 70 lat (w dodatku popełnionej przez sowieckie NKWD, a nie Rosję) świadczy o emocjonalnym niedorozwoju politycznym” („Rusofobia w kategoriach prawicowości”, konserwatyzm.pl, 5.04.2014).
  Jeśli zaś chodzi o rozwój wypadków na Ukrainie, to w pełni spełniła się prognoza Vaclava Klausa o rozpadzie tego kraju na skutek spowodowania przez UE i USA konfliktu o jego orientacje geopolityczną, niemożliwego do rozwiązania bez podziału kraju. Najpierw secesja Krymu i jego przyłączenie do Rosji, a teraz proklamowanie Donieckiej Republiki Ludowej i Charkowskiej Republiki Ludowej są skutkami procesu uruchomionego pod koniec listopada 2013 roku na kijowskim Majdanie. Uruchomionego nie przez Rosję, ale przez Zachód. Żenujące jest to, że polski mainstream polityczno-medialny, który wspierał i legitymizował pucz kijowski oraz oburzał się „brutalnością” Berkutu teraz nazywa separatystów ze wschodniej Ukrainy „terrorystami”, siłowe działania junty kijowskiej przeciw nim określa mianem „operacji antyterrorystycznej”, a w tle widzi wyłącznie rękę Rosji. Innej ręki dostrzec nie tylko nie potrafi, ale dostrzec jej po prostu mu nie wolno.
  Drugim procesem, z którym mamy do czynienia na Ukrainie jest niewątpliwie dekompozycja obozu politycznego wyłonionego na Majdanie. Zaczęła się ona 24 marca od zabójstwa Ołeksandra Muzyczko („Białego Saszki”) – jednego z najbardziej skrajnych watażków Prawego Sektora oraz UNA-UNSO. Prawy Sektor oskarżył o jego śmierć ministra spraw wewnętrznych w rządzie Jaceniuka, Arsena Awakowa (notabene Ormianina). Następnie 27 marca 1,5 tysiąca bojówkarzy Prawego Sektora zaatakowało w Kijowie Radę Najwyższą, domagając się dymisji Awakowa, wybijając szyby i waląc pałkami w drzwi. 31 marca doszło do strzelaniny przy udanej próbie rozbrojenia Prawego Sektora w Kijowie. Można to uznać za symboliczny koniec jedności obozu politycznego, który obalił legalną władzę prezydenta Janukowycza. Ta dekompozycja będzie się dalej pogłębiać.
  Trzecim procesem jest oligarchizacja państwa ukraińskiego, a właściwie tego co niego pozostało. Wbrew temu, co twierdzą polskie media nie ma żadnej „wolnej” ani „demokratycznej” Ukrainy. Faktyczną władzę sprawują oligarchowie. Już dawno zniknął gdzieś pan Kłyczko, a w wyborach prezydenckich nie będzie kandydował też pan Jaceniuk. Nie dlatego, że zrezygnował, ale dlatego, że faktyczni inspiratorzy i organizatorzy kijowskiego puczu zrezygnowali z niego. Jako faworyt tych wyborów został ogłoszony oligarcha Petro Poroszenko – właściciel cukierniczego koncernu Roshen i telewizji 5 Kanał, zwany „królem czekolady”, sponsor pomarańczowej i obecnej rewolucji. Ciekawe jest też to, że Poroszenko udzielił niedawno poparcia politycznej inicjatywie Jarosława Gowina o nazwie Polska Razem.
  Czwarty proces to „program dostosowawczy”, realizowany przez samozwańczy rząd Jaceniuka pod dyktando Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Program ten w zamian za udzielenie Ukrainie kredytu przez MFW przewiduje m.in. „prywatyzację” sektora energetyczno-paliwowego oraz podwyżki cen gazu dla ludności od 1 maja o 50 proc. Konsekwencją będzie niewątpliwie drastyczne obniżenie poziomu życia społeczeństwa i to znacznie większe niż w Polsce przy realizacji tzw. programu Balcerowicza.
  Prawie niezauważalna przemknęła przez polskie media informacja, że do Niemiec zbiegł premier Libii Ali Zajdan, obalony 11 marca. Oświadczył on, że w dwa i pół roku po obaleniu Muammara Kaddafiego Libia pogrąża się w chaosie. Wybuchła bowiem rebelia, której przywódcy domagają się autonomii wschodniej Libii i udziału w dochodach z eksportu ropy. Cały kraj pokrył się siecią zbrojnych band walczących z władzą centralną. Zdaniem byłego premiera Libii istnieje zagrożenie, że kraj ten stanie się wylęgarnią światowego terroryzmu, podobną do Afganistanu pod władzą Talibów. Dlatego Zajdan wezwał USA, Wielka Brytanię i Francję (sprawców obalenia Kaddafiego) do ratowania Libii. Tak właśnie kończą się „kolorowe rewolucje”, „arabskie wiosny” itp. rewolty będące współczesnymi formami podboju kolonialnego. Jest wysoce prawdopodobne, że scenariusz libijski to przyszłość Ukrainy. Scenariusz o tyle możliwy, że motywowana rusofobią polityka polska ciągle dolewa oliwy do ognia.
 • @Wrzodak Z. 08:55:30
  ops! a skąd "wielka polska patriotka" E. Stankiewicz wpadła na pomysł "ruskiej okupacji".... i to w samej w kolonii Varschovitz?!? - ale hucpa ;)))
 • @LordConqueror 12:35:59
  "Nawet nie jest w stanie prowadzić normalnej wojny, tylko za pomocą nieoznaczonych bandytów."


  Polski nie wykończy Rosja, ale masy "nieoznaczonych idiotów" podobnych do ciebie, oraz psychopatycznych agentów rodzaju Maxa.

  Taka jest smutna prawda.
 • @LordConqueror 13:37:03
  "@Wrzodak Z. 08:55:30
  Nie chce mi się czytać twojej obszernej agitacji"

  "Nawet mi się nie chce analizować twoich wydzielin brachycefalskich"

  Słusznie! Aby cokolwiek czytać lub analizować trzeba posiadać do dyspozycji przynajmniej kilka szarych komórek.
 • @Wrzodak Z. 08:55:30
  Doskonały merytoryczny komentarz . Pełna zgoda .
  Perełka na tle komentarzy, czujnej tu prosyjonistycznej agentury majacej za cel zrobic z tego, jakże potrzebnego, niezależnego portalu, intelektualnej kloaki /patrz max -coś tam, Lord coś tam takoż/ .
 • @LordConqueror 13:37:03
  Mam krótkie pytanie ! Czy ty razem z Maxem przebywałeś dłuższy czas w przymuszonym odosobnieniu ?
  Ten sam knajacki styl , zaskakujaca rozmiarem nicość intelektualna i jezykowa. Może jaśniej, byś zrozumiał. Ocean głupoty i prostactwa !!!
  Mam pewność. Zaden Polak , myślący samodzielnie Polak nie może być tak silnie zaangażowany w rozbijanie niezależnego od zydomediów portalu. Chyba ze robi to w ramach umowy o "dzieło".
 • Przestroga dla głupców
  .
  "Albo nauczymy się żyć razem jak bracia, albo zginiemy razem jak głupcy."
  - Martin Luther King miał rację. Szanujmy odrębności, ale pamiętajmy, że wszystko jest jednościa.
 • Herrn Zbycho49 14:04:12
  .
  Oooo Zbycho ,
  jezyk knajacki ci sie synku nie podoba ?
  a dlaczego jesli moge zapytac niesmialo ??
  Prosze nie mieszac mnie z Lordem-wiesniakiem na odwyk czy cele bez klamki , bo przepasc intelektualna jaka nas dzieli jest plycizna Głębi Challengera – najgłębiej położonego miejsca w Rowie Mariańskim .
  A co tutaj mozna w kasynie_Leon23 rozbic poza kieliszkami , szklankami czy twoim ryjem , Zbychu
  ???
 • Baron Czartoryski 14:17:06
  .
  Baronie ,
  a propos murzyna
  :
  Zenek po pracy poszedł na piwko.
  Kiedy lekko podchmielony wrócił do domu, zastał w przedpokoju żonę w masce p-gaz i stroju sado-maso, którą od tyłu ostro zapinał sąsiad. Wpierdolił sąsiadowi, żonę wyrzucił na klatkę schodową a sam wyciągnął piwko z lodówki i zasiadł przed telewizorem.
  Pstrykając kanałami zastanawiał się co zrobić z tą dziwną sytuacją.
  W końcu rozejrzał się po pokoju, wstał, przeprosił sąsiada, wpuścił sąsiadkę z powrotem do środka i poszedł do swojego mieszkania.
 • @Max von Stirlitz 14:45:00
  Spróbuj własny skołtuniony łeb !!!
 • @Max von Stirlitz 14:57:55/ "a propos murzyna..."
  .
  i o to mi właśnie chodzi! Na Maxa. : ))))
 • @LordConqueror 14:26:26/ "Celem Polski nie jest walka z wiatrakami , tylko z rosją i niemcami o swoją egzystencję."
  .
  Podoba mi się to. ; )
  Ale "Sztuka wojny" uczy: Wojny najlepiej się zwycięża bez walki.
 • O biedna Polsko!
  Jakie masz syny...
 • @LordConqueror 21:25:18/ I to by było na tyle...
  .
  Właśnie daliśmy czadu jednym i drugim. W siatkówkę. Yeah!!!
 • Herrn CyprianPolak 22:55:07
  Jakies anse ?
 • @Max von Stirlitz 22:58:48
  Nie taki bystry.
 • Czego chcecie od Pana Opary
  To dobry katolik.Irmina Samulska tez dobra katoliczka.Pisuje w "Rozancu".A dr dr Swiezopolski mowi nam ze Rosja przerwie rozkradanie Polski poprzez rzucenie nia bomby atomowej.
 • @LordConqueror 23:22:33/imadło
  .
  Czyż nie jest tak, że świat jest odwierciedleniem tego, co nam się wydaje?
 • Mr. Lord_Conqueror 12:57:16.
  ..
  Tu jest oryginalne tlumaczenie slöw niemieckich Lordzie-wiesniaku :
  https://www.youtube.com/watch?v=oTfTv_lRG_Q&list=UUkvalVcFwlCqXf4uqLX6NJg
  .
  ------------------------------------- Dobry toowar....
  8-)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930