Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
341 postów 261 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Moje komentarze

 • @stanislav 23:49:26
  Wystarczy podróżować pomiędzy Polską a zagranicą, by wizualnie ocenić % Polek w związkach z obcokrajowcami w stosunku do reszty pasażerów linii lotniczych.

  Podróżuję bardzo często i mam zwyczaj przyglądania się bacznie otoczeniu, miast wtykać nos w komórkę. Stąd widzę co jest w koło, a obraz jest zawsze ten sam, można więc to uznać za jakąś statystykę. Oczywiście sprawa ta, jak wiele innych to temat tabu, ze zrozumiałych względów.
  Z komórką w dłoni w nieznaną przyszłość nowego roku
 • @Oscar 18:52:40
  I dlatego demokracja to najgorszy z systemów władzy. Tak twierdzili juz starożytni Grecy, którzy ten system zdefiniowali.

  Głupców w każdym narodzie jest gigantyczna większość, więc "uczciwa demokracja" to też samobójstwo. W praktyce przechwytywana jest przez spryciarzy takich jak żydzi.
  Z komórką w dłoni w nieznaną przyszłość nowego roku
 • @stanislav 13:38:57
  Być może łączą się one w większości z członkami własnej rasy (rdzennymi Europejczykami), ale i tak są stracone dla narodu. Dlatego koszerne polskojęzyczne media tak rozbuchały owe instynkty wśród zdeprawowanych Polek, bo to jest prosta doroga do samozagłady. Nie potrzeba komór gazowych.

  Naród, którego kobiety nie chcą rodzić jego dzieci, a wolą rodzić je innym nacjom jest skazany na zagładę, nawet jeśli nie ma innych zagrożeń. A w przypadku dzisiejszej III RP zagrożeń jest multum!
  Z komórką w dłoni w nieznaną przyszłość nowego roku
 • @35stan 16:44:48
  To poniższe to pełna prawda:

  "Rosja podjęła grę z USRaelem, wzięła co jej dawali (zbrodnia z 10.04.2010 roku miała pozwolić na daleko idące zblizenie Rosji z Niemcami i niemiecką UE(Eurazja) a potem stanęła twardo w obronie Assada i Syrii oraz Iranu, co zakończyło sielankę i otworzyło nowy etap i nowy porządek w Europie, czego początkiem był Majdan na Ukrainie sponsorowany USRaelskimi pieniędzmi."

  Co nie zmienia faktu, że projekt Eurazji od Lizbony do Władywostoku jest przeszłością. Rosja z Putinem jest obecnie jedyną obroną porzed ostatecznym zwycięstwem żydostwa (NWO). I tak pragmatycznie trzeba na to poatrzeć, a nie liczyć listki na smoleńskich brzozach!
  Uwag kilka o wartości sojuszu polsko-amerykańskiego
 • @Slav 22:28:35
  Amerykanie sami wojować nie będą, oczywiscie poza wystrzeliwaniem nuklearnych rakiet strategicznych. Do walki wręcz mają głupich Ukraińców i Polaczków.

  Taka jest smutna prawda!
  Uwag kilka o wartości sojuszu polsko-amerykańskiego
 • @Wrzodak Z. 21:28:11
  Jest znacznie gorzej, bo cytowane sa dane oficjalne. 75% amerykanskiego PKB to dochody banków, czyli nic.

  Trzech najbogatszych Amerykanów posiada więcej niż 50% społeczeństwa.

  A to wszystko w erze swobodnego drukowania (generowania elektronicznego) bezwartościowego dolara. Co będzie jak wszyscy od niego odejdą? I po to właśnie jest im potrzebna III wś
  Uwag kilka o wartości sojuszu polsko-amerykańskiego
 • @Jabo 15:15:42
  "Dzisiejsze elity rządzące są tak głupie,..."

  Gorzej! One są obłąkane! Stąd stawianie na ostrzu noża alternatywy, NWO na całym świecie lub jego zagłada (wojna nuklearna).

  Szaleńców trzeba obezwładnić, a mogą to zrobić tylko społeczeństwa, a one są całkowicie zidiociałe. I TO JEST TRAGEDIA NASZYCH DNI.!!
  Chocholi taniec u bram piekła
 • @35stan 17:51:53
  Bibi Nataniahu co dzień oświadcza, że Izrael jest celem ataków Palestyńczyków, Irańczyków itd. I co z tego?
  Mechanizmy współczesnej polityki
 • @Arjanek 15:15:04
  Radziłbym zastosować moją metodę klasyfikacji cudzych wypowiedzi. Oceniam CO ktoś pisze, a nie KTO coś pisze.

  Mnie to wychodzi, proszę spróbować, w przeciwnym razie prosta droga do paranoii.
  Mechanizmy współczesnej polityki
 • @Oscar 08:06:36
  Poniżej cytat rzecznika organizacji zydowskich odnośnie określenia "zbrodnie przeciw ludzkości":

  "What poses a problem is the term “crime against humanity.” There is a monopoly. . . . I think it is generational. In any case, there is a problem on the expression “crime against humanity” which for many people in the Jewish community can only be said relative to the Shoah."
  Unia Europejska na drodze ku pełnej nowoczesności
 • @ikulalibal 21:44:59
  I z tym biznesem to też jest gra pozorów.

  Pomimo bełkotu Trampa grożącego sankcjami wobec firm zaagnażowanych w drugą nitkę rurociagu bałtyckiego, prace idą sprawnie i nikomu włos z głowy nie spadnie.

  Współpraca wielkich zachodnich koropracji ( w tym amerykańskich) z Rosją idzie bez zakłóceń.

  No a na biznes z Iranem nikt z Zachodu się nie odważa, mimo formalnych zachęt UE.
  Unia Europejska na drodze ku pełnej nowoczesności
 • @ikulalibal 21:19:40
  trzeba sobie zdawać sprawę, że jakiekolwiek rozgrywki pomiędzy USA i UE, lub wewnątrz UE by nie były, to i tak cały Zachód gra do jednej bramki, bo za każdym "przywódcą" stoi żyd i nim manipuluje. Merkel z Macronem rzekomo przeciwstawiają się Ameryce, ale nie kto inni jak oni byli sprawcami agresji "uchodźców" na Europę. Jedno mówią , a drugie robią zgodnie z wytycznymi. W III RP też podobno jest rząd przeciwny emigrantom, ale rzeczywistość polskich ulic zadaje temu kłam.

  To wszystko jedna banda, może za wyjątkiem Orbana.
  Unia Europejska na drodze ku pełnej nowoczesności
 • @Jasiek 18:46:54
  Nie są to uwagi odpowiadające rzeczywistości. Coraz więcej Ukraińców traktuje Polskę jako kraj docelowy, już choćby z powodów językowych. Również ceny na Ukrainie są nie niższe niż w Polsce. Wszystko bowiem jest importowane.

  Mam częste kontakty z Ukraińcami mieszkającymi we Wrocławiu, gdzie jest ich już ponad 10% populacji i w wiekszości mają powyżej przedstawione zdanie.

  Co zaś do Polaków, powiem tylko jedno; pomimo że uważają się za katolików, to zamiast wierzyć w raj po smierci, jak nakazuje ich religia, wierzą w raj za granicami kraju. Ta wiara jest już od wieków ugruntowana. Dlatego zamiast zmieniać rzeczywistość w kraju, jadą do zagranicznego raju.

  Rezultaty tego sa takie a nie inne.
  III RP a ostateczne rozwiazanie polskiego problemu
 • @Arjanek 13:35:24
  Przede wszystkim proszę się mnie nie tykać.

  Po drugie artykuł dotyczy głównie emigracji i imigracji, a nie demograficznych trendów, które też są istotne i które Orban stara się również poprawić.
  III RP a ostateczne rozwiazanie polskiego problemu
 • @ikulalibal 14:47:59
  Dokładnie tak, oglądałem to na żywo i cytowałem z pamięci i tak "TO COŚ OZNACZA"!
  III RP forpocztą w marszu ku anihilacji
 • @Stara Baba 20:57:40
  Poniżej tekst, o którym mowa w odnośniku:

  "“At that point, we would be looking at the capability to take out a (Russian) missile that could hit any of our countries. Counter measures (by the United States) would be to take out the missiles that are in development by Russia in violation of the treaty. They are on notice.”

  Tu dla rozjasnienia umysłu inny artykuł traktujący o sprawie:

  https://original.antiwar.com/justin/2018/10/03/kay-bailey-hutchison-must-resign/

  powodzenia życzę!
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • @AgnieszkaS 21:46:51
  Widzę, że niektórzy dyskutanci starają się mnie ze wszech miar rozweselić! Dziękuję!

  "Od strony Chin to rzeczywiście wygląda nieciekawie. Nie będzie można już tak bezczelnie pasożytować na Amerykanach, jak to bywało za kadencji Clintona, Busha i Obamy."

  Doskonały dowcip. Chiny pasożytują na USA, produkując i sprzedając za pół darmo wszystko co Stany konsumują, a na dodatek opłacane są za to bezwartościowymi obligacjami rządu USA (T-bills).

  Jedyną przyczyną dla jakiej Chiny godziły się przez dekady na taką eksploatację, to możliwość transferu technologi, co juz nastąpiło i Stany pozostały z ręką w nocniku, dlatego między innymi tak szaleją.

  Co co do szlaku jedwabnego, to przechodzi on też przez III RP.

  Zwolennikiem "wolnego rynku" nigdy nie byłem, w jednym z artykułów pokazywałem nawet że to jest utopia, a o NWO negatywnie wypowiadam się w każdej publikacji. Po co więc te prymitywne kłamstwo z pani strony? Jak kłamać to tak by nikt nie mógł tego udowodnić. Widzę że naśladuje pani Usraelskich aroganckich głupców w tej materii.
  Donald Trump, świat się śmieje!
 • @Zdzich 08:33:04
  "Pan po prostu nienawidzi Trumpa i USA, i proszę nie zasłaniać się kłamstwami żydo-komuny"

  Nienawidzę zła i głupoty, a nie jest moją winą, że ich stolicą jest USRAEL!
  Donald Trump, świat się śmieje!
 • @Zdzich 19:44:53
  Czy doprawdy nie jest pan w stanie skonstatować, że Trump to błazen i marionetka, a jego słową są pustą retoryką. Ktoś kto zaognia konflikty w Syrii, Iranie, Korei, bezwarunkowo wspiera zbrodnicze działania Izraela, nakłada sankcje na wszystkich i wszystko, nie może być anty-NWO.

  Być może jest to wynik nacisków wewnętrznych, ale niewiele by to zmieniło.

  USA to jedno wielkie bagno i totalne kłamstwo!

  Co do pańskiego komentarza, to raczej śmiać się , z naiwnej wiary w dobrą wolę Trumpa, ale nie z niewiary w NWO, której pan przecież nie przejawia.
  Donald Trump, świat się śmieje!
 • @Zdzich 20:15:47
  Miły Panie,

  „America is governed by Americans. We reject the ideology of globalism and accept the doctrine of patriotism.”

  Powyższe można traktować dwojako, albo jako następne kłamstwo, albo jako niesmaczny żart.

  W obu przypadkach albo się śmiać albo płakać pozostało.

  Powyższa ocena dotyczy też całego pańskiego komentarza, w którym zaprezentował pan popularną w społeczeństwie prostotę myslenia. Wszystko opisuje czarno biały schemat: prawica- lewica.

  Proszę mi wierzyć, że świat jest bardziej skomplikowany niż ten podział.
  Donald Trump, świat się śmieje!

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031