Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
278 postów 188 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Moje komentarze

 • Modus operandi
  Moją zasadą jest pisanie PRAWDY, tak jak ją widzę.

  Innymi słowy dawania świadectwa prawdzie i nie zamierzam tego zmieniać. Jeśli komuś to nie odpowiada, to nie ma przymusu czytania moich artykułów. A czy (niestety) mam rację, czy też nie, zapewne dowiemy się już bardzo niedługo na SĄDZIE BOŻYM, bo jeśli sprawy będą się posuwać na świecie tak jak obecnie, to niewiele (niestety) nam wszystkim czasu pozostało! Warto o tym pamiętać!
  Krótka ocena społeczeństwa III RP dnia dzisiejszego
 • @goodness 15:20:11
  W konstytucji można napisać wszystko i to nic nie zmieni, dopóki będzie tzw. "demokracją" manipulował żyd.

  Taka jest smutna prawda.
  Krótka ocena społeczeństwa III RP dnia dzisiejszego
 • @Lotna 15:12:50
  Proponowałbym komentować bez osobistych wycieczek, tym bardziej nie opartych na jakichkolwiek podstawach.

  Niestety ludzie zwykle najbardziej obrażają się za prawdę, która ich dotyczy. Stąd ta bezmyślna wściekłość. Jeśli ktoś ma ochotę nazwać polskich mężczyzn "rogaczami", to ja się nie obruszę, bo nim po prostu nie jestem. Tak funkcjonują proste mechanizmy psychologii, więc proponuję nie demaskować się swym emocjonalnym zachowaniem.

  Serdecznie pozdrawiam,
  Krótka ocena społeczeństwa III RP dnia dzisiejszego
 • @Rzeczpospolita 09:56:24
  Dokładnie tak!

  Trudno o lepszą krótką syntezę obecnej sytuacji. Podpisuję się pod tym oboma rękoma i gratuluję dotknięcia sedna sprawy.
  Krótka ocena społeczeństwa III RP dnia dzisiejszego
 • @staszek kieliszek 22:56:39 @Pan podporucznik 23:39:52
  Dokładnie tak!
  Krótka ocena społeczeństwa III RP dnia dzisiejszego
 • @Pan podporucznik 18:59:30
  No proszę, a mieliście poruczniku zabierać się ze swymi chłopakami za porządkowanie Ojczyzny? Niedobrze!
  Krótka ocena społeczeństwa III RP dnia dzisiejszego
 • @ireneusz 22:16:41
  „Patriotyzm to zidiocenie, sami bądźcie sobie patriotami, ja ten kraj pier.... .”


  Patriotyzm to dbanie o własne dobro, dlatego użyłem w artykule porównania do gospodarstwa, by przybliżyć ten koncept mniej inteligentnym. Zidioceniem jest natomiast porzucanie swej własności dla kariery śmiecia, popychadła, czy prostytutki. Tak sugeruje prosta logika. Niestety większość mieszkańców tej nieszczęsnej krainy jest „logiczna inaczej”.
  Krótka ocena społeczeństwa III RP dnia dzisiejszego
 • @programista 09:02:05
  „A przyczyną jest zaobserwowany fakt, że kobieta mówiąca po polsku za mało entuzjastycznie powiedziała "dziękuję"."


  Szanowny Programista, ze swym talentem do pokrętnej interpretacji faktów, powinien jak najszybciej dołączyć do grona prawdomównych elit.  "Czy szanowny Autor zauważa, że sam jako alternatywę proponuje innym Polakom jedynie nurzanie się we własnych fobiach?"

  Ja nic nie proponuję tylko opisuję rzeczywistość. Jeśli szanowny programista wraz z pozostałymi „oświeconymi” obywatelami wybierze mnie na prezydenta, to wtedy coś zaproponuję, a na razie mogę jedynie obserwować i oceniać.
  Krótka ocena społeczeństwa III RP dnia dzisiejszego
 • @Arjanek 09:47:00
  "argument ad hitlerum to tani chwyt dr nowopolskiego, co powinno być oczywiste dla każdego czytającego jego teksty."

  Miły panie,

  Ma pan sporo wartościowej wiedzy i tylko szkoda, że nie udaje się panu kojarzyć zawsze złożonych sytuacji społeczno-politycznych.

  Projekt IV Rzeszy to cząstka NWO. Nazizm i bolszewizm to też projekty żydowskie i zawsze były wspierane przez finansjerę i przemysłowców. W przeciwieństwie do Polaków, którzy zawsze z ochotą i dumą poświęcają się dla dobra innych, Niemcy myślą kategoriami własnego interesu. Trzeba więc było Hitlera i idei „rasy panów” by pchnąć ich do jeszcze większych zbrodni, niż te które dokonywali przez dwa tysiąclecia.

  Nic się i dziś w ich głowach nie zmieniło, choć Polacy wierzą że tak, bo…… Niemcy im tak powiedzieli! Jak nie wierzyć „sojusznikowi”?! Nieprawdaż?

  Tak więc ponownie, jak i reszta Zachodu użyci zostali jako narzędzie do osiągnięcia żydowskich celów. Suto byli i są za to opłacani, ale też wystrychnięci na dudka, jak i reszta Zachodu. A jak zostali wystrychnięci cząstkowo omawia mój artykuł.
  Czy to jest jasne?
  Pyrrusowe zwycięstwo IV Rzeszy
 • @Arjanek 06:37:03
  "I znowu infantylny argument ad hitlerum"

  pańska powyżej cytowana uwaga jest zupełnie nie na miejscu. Pozostała treść pańskiego komentarza nie koliduje z treścią artykułu, a ewentualnie go uzupełnia encyklopedycznymi szczegółami.
  Pyrrusowe zwycięstwo IV Rzeszy
 • @AgnieszkaS 19:20:12
  Na dłuższą metę reaganomics nie był zdrowy również dla USA, to prawda. Ale w owym czasie celem było tak ustawić gospodarkę amerykańska vis-a-vis sowieckiej, by ta druga po prostu padła i to Robertsowi świetnie się udało. Udałoby mu się i teraz z Zachodem, w to nie wątpię.

  A co do jego szczerości, to jest on od lat bardzo wiarygodny. Można poczytać jego publikacje. Poza tym trzeba pamiętać, że człowiek uczy się i zmienia całe życie. Roberts jest jedynym znanym mi wśród amerykańskiej elity, który zmieniał się na lepsze.
  Na jedwabnym szlaku w niepewną przyszłość
 • @staszek kieliszek 08:50:52
  Bardzo mądra decyzja synowej. Znam wielu Amerykanów, którzy jak już spróbowali Koreanek, Wietnamek, czy Japonek (Okinawa) to na białe kobiety nawet już nie spojrzą. To też daje dużo do myślenia.

  Nieprawdaż?
  Praktyczny wymiar moralności na współczesnym Zachodzie
 • @miarka 19:07:00
  "Zabawa z godzeniem się na "niedoskonałość świata" zawsze się źle kończy."

  Niedoskonałość świata wpisana jest w Plan Boży i człowiek nie ma na to żadnego wpływu. GMO itp. nie jest jej częścią.
  Praktyczny wymiar moralności na współczesnym Zachodzie
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:42:59
  I też nie namawiam Pana do niczego. Wyjaśniam po prostu swe zdanie.

  Pozdrawiam,
  Praktyczny wymiar moralności na współczesnym Zachodzie
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:03:46
  Judaistyczny charakter naszej religii rzeczywiście niesie w sobie zaczyn klęski. Niemniej pochodzi autentycznie od Boga. Dekalog, nie tylko jest promulgowany, ale i wpisany w sumienie człowieka.

  Czemu Bóg wybrał taki „Naród Wybrany”? To jest oczywiste. W jego planach była śmierć męczeńska Syna. Komu należało powierzyć uśmiercenie Boga? Najlepszemu czy najgorszemu plemieniu ziemi? Tak więc szatańskie plemię panoszy i będzie się panoszyć do skończenia świata, to oczywiste, ale nie oznacza to że nie mamy głosić świadectwa PRAWDZIE (BOGU).

  Pozdrawiam
  Praktyczny wymiar moralności na współczesnym Zachodzie
 • @Bankometr 11:12:10
  gospodarki rynkowej nie było w PRlu oczywiście i nie ma teraz. A takowa z rozsądną kontrolą istotnych parametrów przez suwerenne państwo jest konieczna dla materialnego bytu. Teraz na dodatek, że gospodarka jest "spekulacyjna", to jeszcze "zfinancjalizowana", co oznacza stopniowy zanik realnej wytwórczości na korzyść fikcji bankowo-giełdowych i w końcowym rozrachunku (teoretycznie) materialną zagładę ludzkości, bo bez dóbr materialnych nie da się funkcjonować. Oczywiście wprzódy nastąpi jakaś katastrofa (nuklearna zagłada, rewolucja, itp).

  I właśnie dlatego warto zająć się stanem duchowym, bo stawienie się przed obliczem Stwórcy w obecnej kondycji niczego dobrego nikomu nie wróży.
  III RP na drodze do rechrystianizacji Europy
 • @Jasiek 22:11:33
  Proszę się nie krępować żadnymi "prawami autorskimi", tym bardziej, że ja też cytuję w tym wypadku łotewska eurodeputowaną.

  Pozdrawiam,
  III RP na rozdrożu Białorusi i Ukrainy
 • @Jasiek 21:50:05
  "Czy ma Pan konto na twiterze, fejsbuku? Czy może Pan zrobić oddzielną notkę nt celów rozszerzenia UE. "

  Tak zwanych portali społecznościowych nie używam, bo po ułatwiać CIA & NSA zbieranie informacji o mnie, rodzinie i znajomych?

  Co do celów UE, to mogę pare słów napisać w kontekście rozpadu Ukrainy, który obecnie następuje, ale to jak uda mi się wykroić trochę czasu.

  Pozdrawiam również,
  III RP na rozdrożu Białorusi i Ukrainy
 • @mac 18:42:34
  To prawda. Listę można by ciągnąć.

  A propos złomowiska, to dzięki niemu, każdy obywatel III RP może jeździć Mercedesem.
  III RP na rozdrożu Białorusi i Ukrainy
 • @Krzysztof Szotowicz 10:09:32
  Jakie są autentyczne intencje Trumpa, trudno wyrokować. Jedno jest pewne, wojna domowa i rozpad USA są (jak to się mówi) w kartach. Oligarchia próbuje jedynie zapanować nad nieuchronnym i wykorzystać do własnych celów.
  Zachód - balansując na krawędzi fundamentalnych zmian

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031