Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
284 posty 200 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Moje komentarze

 • @detektywmjarzynski 05:55:14
  "Jeśli rzucisz kamieniem w życio i miododajne drzewo na którym siedzą żarłoczne ptaki, to one się zerwą i podfruną po to, by po chwili znowu na nie wrócić , lecz w nieco innej konfiguracji."

  Dobra alegoria
  III RP w duchu tolerancji i miłosierdzia
 • @Oscar 08:49:19
  trafny opis systemu władzy obecnego "demokratycznego zachodu".
  Na przeszkodzie jedności Słowian - patologiczne paradygmaty
 • @Oscar 12:12:47
  Z grubsza tak to powinno być. Czyli system społeczny promujący autentyczne talenty. Na Zachodzie ( w tym III RP) system funkcjonuje w odwrotnym kierunku. Najplugawsze typy psychopaci i szaleńcy prą do góry, bo tylko oni są wystarczająco głupi by wdrażać obłędna polityką żydowskich władców w życie.
  Na przeszkodzie jedności Słowian - patologiczne paradygmaty
 • @dlaczego ja 19:18:46
  Miły Panie,

  pojęcie "elity" odnosi się do podmiotu grupowego, a nie pojedynczych zatomizowanych jednostek. Stąd też nie mogę aspirować do nieistniejącej warstwy społecznej pod tytułem "elita".

  Jest to o tyle istotne, że tylko grupa (warstwa) społeczna, nieważne formalna czy nie, może wpływać na losy narodu, jak minimum poprzez wpływanie na świadomość pospólstwa, które w każdym społeczeństwie i każdych czasach jest w zasadzie bezmyślne: patrz grecki termin ochlokracja.

  Reasumując, nie ma elit, społeczeństwo jest bezwolne, a ja mogę sobie co najwyżej znacząco pokiwać palcem w bucie.

  Tak by to z grubsza wyglądało.
  Na przeszkodzie jedności Słowian - patologiczne paradygmaty
 • @Stara Baba 16:13:18
  Być może, tego się nie wie. Jedno nie ulega wątpliwości, gorzej by nie było. A być może lepiej.
  Na przeszkodzie jedności Słowian - patologiczne paradygmaty
 • @maharaja 14:40:10
  "Dziś Polakom bliżej do kultury zachodniej, nastawionej na budowanie społeczeństwa obywatelskiego (zewnętrznych aspektów zbiorowości), niż na pielęgnowanie ducha zbiorowości, co zawsze przyświecało słowiańszczyźnie."

  Pan wybaczy, ale mówienie o dzisiejszej kulturze zachodniej i społeczeństwie obywatelskim (cokolwiek by ono nie oznaczało), to niesmaczny żart. Zachód to nowa emanacja imperium zła. I nic więcej nie potrzeba w tym temacie dodawać.
  Na przeszkodzie jedności Słowian - patologiczne paradygmaty
 • @Stara Baba 15:56:00
  To już wygląda na groteskę, usiłuje pan chwytać mnie za słówka, i ukryć własną ignorancje. Nie uda się. ikulalibal dokładnie to panu wyjaśnił. Część prawosławnych zdrajców i odszczepieńców utworzyła kościół podległy Watykanowi. Ale renegat zawsze jest renegatem, nawet jeśli przechodzi na "naszą" katolicką stronę. A zło jest złem i demonstruje się raz zdradą, inny raz rzezią. Ot prosta filozofia.
  Na przeszkodzie jedności Słowian - patologiczne paradygmaty
 • @Oscar 12:07:48
  Wszystko co pan napisał jest zgodne z prawdą, ale jaki to ma wpływ na omawiany artykuł? Oczywiście uświadomienie społeczeństwa to pierwszy krok ku jedności. I aby zrobić ten krok, powszechna powinna być świadomość tego co pan napisał. Sam wiele artykułów na te tematy napisałem, ale trudno oczekiwać od pospólstwa myślenia, a elit nie ma.
  Na przeszkodzie jedności Słowian - patologiczne paradygmaty
 • @Stara Baba 12:10:49
  I znowu brak elementarnej wiedzy historycznej, proszę wybaczyć, że nie owijam w bawełnę.

  Mordy na Polakach dokonywali głównie tzw. Grekokatolicy, czyli ta część prawosławia, która uznała zwierzchność Watykanu. Jednym z prominentnych podżegaczy był niejaki Szeptycki, hierarcha grekokatolicki, którego teraz Watykan ma beatyfikować.

  W ostatnia niedzielę byłem na mszy w katolickim kościele we Wrocławiu, gdzie oprawę muzyczną i śpiewy po ukraińsku wykonywała Ukrainka z Tarnopola, zbierająca tym datki na budowę kościoła grekokatolickiego. Z ambony polskiego kościoła wychodziły nawoływania do wsparcia tej "zbożnej sprawy".

  Tak więc kościół katolicki, w tym jego polska część nadal aktywnie wspiera kościół szatana, jak niewątpliwie grekokatolików można nazwać.
  Na przeszkodzie jedności Słowian - patologiczne paradygmaty
 • @Jan Paweł 23:03:42 @stara baba
  Szanowni Panowie demonstrują podstawowy brak umiejętności pojmowania zarówno historii, jak i religii, o polityce już nie wspomnę.

  1. Czasy o których mowa, to nie okres potopu, ale wcześniejsze, polskiej władzy na Kremlu.
  2. W całej sprawie nie chodziło o przejście Polski na prawosławie, tylko o przejście polskiego królewicza zainstalowanego na carskim tronie na prawosławie.
  3. Rzeczpospolita Obojga Narodów funkcjonowała przez wieki w systemie tolerancji religijnej i to nie tylko z prawosławnym chrześcijaństwem, czy protestantyzmem, ale i z islamem. Czemu więc włączenie prawosławnej Rosji do tej struktury miało spowodować kataklizm?
  4. Prawosławie i katolicyzm to tylko dwa ryty (obrządki) tej samej religii, ale oczywiście Watykan, a za nim Niemcy (tzw. Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego) musieli Polakom w głowach groch z kapustą zrobić, by osiągnąć zamierzone rezultaty. I ten groch z kapustą tkwi do dziś w polskich głowach, czego namacalnym dowodem są wasze komentarze.
  Z poważaniem,
  Na przeszkodzie jedności Słowian - patologiczne paradygmaty
 • @Jan Paweł 19:47:56
  Szanowny Panie JP (?) 2

  Nie każdy Niemiec to zbrodniarz,
  Nie każdy Rosjanin to pijak,
  Nie każdy Polak to naiwniak,
  Nie cała hierarchia kościelna służy szatanowi.

  życie jest pełne wyjątków, ale jego opis wymaga uogólnień, w przeciwnym przypadku jest niemożliwy.

  A tego szczerze mówiąc nie rozumiem:

  " Tam też chodzi seryjny samobójca po polskich duchem księżach"
  Ostatni etap agonii III RP i jej społeczności
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:10:10
  "krytykują papieży, którzy pełnią w Kościele funkcję hierarchiczną; nie można z nimi dyskutować (Roma locuta, causa finita), a należy ich nakazy wypełniać."

  Powyższy cytat dotyczy jeszcze jednego krętactwa hierarchów. Według oficjalnej doktryny Watykanu papież jest nieomylny jedynie w sprawach wiary, tak więc wszystkie inne podlegają dyskusji i krytyce. Tymczasem hierarchowie "zapomnieli" o tym istotnym szczególe i straszą wiernych wiecznym potępieniem w przypadku nawet najmniejsze opozycji.
  W ideologicznych meandrach III RP
 • Modus operandi
  Moją zasadą jest pisanie PRAWDY, tak jak ją widzę.

  Innymi słowy dawania świadectwa prawdzie i nie zamierzam tego zmieniać. Jeśli komuś to nie odpowiada, to nie ma przymusu czytania moich artykułów. A czy (niestety) mam rację, czy też nie, zapewne dowiemy się już bardzo niedługo na SĄDZIE BOŻYM, bo jeśli sprawy będą się posuwać na świecie tak jak obecnie, to niewiele (niestety) nam wszystkim czasu pozostało! Warto o tym pamiętać!
  Krótka ocena społeczeństwa III RP dnia dzisiejszego
 • @goodness 15:20:11
  W konstytucji można napisać wszystko i to nic nie zmieni, dopóki będzie tzw. "demokracją" manipulował żyd.

  Taka jest smutna prawda.
  Krótka ocena społeczeństwa III RP dnia dzisiejszego
 • @Lotna 15:12:50
  Proponowałbym komentować bez osobistych wycieczek, tym bardziej nie opartych na jakichkolwiek podstawach.

  Niestety ludzie zwykle najbardziej obrażają się za prawdę, która ich dotyczy. Stąd ta bezmyślna wściekłość. Jeśli ktoś ma ochotę nazwać polskich mężczyzn "rogaczami", to ja się nie obruszę, bo nim po prostu nie jestem. Tak funkcjonują proste mechanizmy psychologii, więc proponuję nie demaskować się swym emocjonalnym zachowaniem.

  Serdecznie pozdrawiam,
  Krótka ocena społeczeństwa III RP dnia dzisiejszego
 • @Rzeczpospolita 09:56:24
  Dokładnie tak!

  Trudno o lepszą krótką syntezę obecnej sytuacji. Podpisuję się pod tym oboma rękoma i gratuluję dotknięcia sedna sprawy.
  Krótka ocena społeczeństwa III RP dnia dzisiejszego
 • @staszek kieliszek 22:56:39 @Pan podporucznik 23:39:52
  Dokładnie tak!
  Krótka ocena społeczeństwa III RP dnia dzisiejszego
 • @Pan podporucznik 18:59:30
  No proszę, a mieliście poruczniku zabierać się ze swymi chłopakami za porządkowanie Ojczyzny? Niedobrze!
  Krótka ocena społeczeństwa III RP dnia dzisiejszego
 • @ireneusz 22:16:41
  „Patriotyzm to zidiocenie, sami bądźcie sobie patriotami, ja ten kraj pier.... .”


  Patriotyzm to dbanie o własne dobro, dlatego użyłem w artykule porównania do gospodarstwa, by przybliżyć ten koncept mniej inteligentnym. Zidioceniem jest natomiast porzucanie swej własności dla kariery śmiecia, popychadła, czy prostytutki. Tak sugeruje prosta logika. Niestety większość mieszkańców tej nieszczęsnej krainy jest „logiczna inaczej”.
  Krótka ocena społeczeństwa III RP dnia dzisiejszego
 • @programista 09:02:05
  „A przyczyną jest zaobserwowany fakt, że kobieta mówiąca po polsku za mało entuzjastycznie powiedziała "dziękuję"."


  Szanowny Programista, ze swym talentem do pokrętnej interpretacji faktów, powinien jak najszybciej dołączyć do grona prawdomównych elit.  "Czy szanowny Autor zauważa, że sam jako alternatywę proponuje innym Polakom jedynie nurzanie się we własnych fobiach?"

  Ja nic nie proponuję tylko opisuję rzeczywistość. Jeśli szanowny programista wraz z pozostałymi „oświeconymi” obywatelami wybierze mnie na prezydenta, to wtedy coś zaproponuję, a na razie mogę jedynie obserwować i oceniać.
  Krótka ocena społeczeństwa III RP dnia dzisiejszego

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031