Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
296 postów 210 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Moje komentarze

 • @AgnieszkaS 17:53:42
  dzięki za oświecenie mnie w tej materii. "False flag" oznacza "prowokację" a nie "imitację". W szkole rzeczywiście zginęli ludzie. Tylko, że napastników było kilku, a w szkole zaplanowano na ten czas ćwiczenia antyterrorystyczne, tak wiec gdy pojawili się antyterroryści nikt się nie zdziwił, ani wtedy gdy zaczęły podać strzały.

  Nie będę tego interpretować, bo jest to jasne dla każdego w miarę inteligentnego człowieka.
  Bezzębny zachodni szatan ciągle groźny!
 • @programista 15:51:29
  Niepokoją się losem ludzkości wszyscy rozumni i dobrze poinformowani ludzie. Nie ma tu nic do rzeczy wiara katolicka, czy jakakolwiek inna, ani osobiste zachowanie, ani tak jak nie wiadomo skąd tu wyciągnięty Dmowski.

  Zamysłem autora cytowanego artykułu i moim było uzasadnienie i interpretacja zachowań zachodnich "elit" w kontekście tego co czynią one obecnie na świecie. A co czynią to nawet ślepiec zobaczy jeśli tylko chce!


  Nie nie to nie Putin, panie programisto, stawia świat na krawędzi anihilacji i szerzy obłędne wojny i chaos! A nawet jeśli by przyjąć te zachodnie kłamstwo za prawdę, to i tak trzeba by się bardzo przejmować nadchodzącym kataklizmem. Gratuluję spokoju ducha i samozadowolenia.
  Ideowe korzenie zachodniego imperium zła
 • @programista 14:15:25
  Jeśli chodzi o Dmowskiego to dla mnie nowość. Być może myli ktoś pragmatyzm z Machiawelizmem (wyjątkowo negatywnym określeniem).

  Politycy amerykańscy i zachodnio europejscy od dawana postępują według recept samego szatana. Histerii w mym artykule nie znajduję, natomiast powody do ogromnego zaniepokojenia losami ludzkości (a więc i mym własnym) są od dawna jasno widoczne. Wielu uświadomionych ludzi na całym świecie podnosi ten problem coraz bardziej masowo, niestety nie ma wśród nich Polaków.
  Ideowe korzenie zachodniego imperium zła
 • Rzeczpospolita
  Daje dużo do myślenia. I jest "bezpieczne", bo uniemożliwia oskarżenie roznosicieli tego o "świętokradztwo". W końcu własne słowa Papieża, czy Natanka i to w niewzbudzającej wątpliwości formie video to sam nektar prawdy, przynajmniej o nich.

  Pozdrawiam, ale nie komentuję.
  Globalizm się sypie – czas na globalne rozrachunki!
 • @Jan Paweł 06:50:53
  Ani "politycy", ani "duszpasterze" nie myślą o tym, że będą odpowiadać nie tylko za swe grzechy, ale i tych których na złą drogę wprowadzili, lub których skrzywdzili. A tych są miliony! Zwłaszcza "duszpasterze" poniosą straszną karę szerząc zło w imieniu Pana!

  No ale to jest ich problem i Boga.

  Pozdrawiam,

  KZ
  Ostatni dzwonek do działania - miarka już się przebrała!
 • @Jan Paweł 21:07:28
  I tak trzymać!
  Ostatni dzwonek do działania - miarka już się przebrała!
 • Nie wiem czy można zmienić system
  Jedno nie ulega wątpliwości, jeśli się go nie zmieni, dni ziemi i jej mieszkańców są policzone. I racja....chyba teraz wszystko jest w rękach Boga, ale to nie oznacza że należy siedzieć z założonymi rękami i czekać na zbawienie. Wręcz przeciwnie!
  Ostatni dzwonek do działania - miarka już się przebrała!
 • @Krystyna Trzcińska 18:43:27
  "W DEMOKRACJI rządzą podjudzone, rozjuszone masy - MOTŁOCH który pozbawiony wiedzy kieruje się podsycanymi przez sterujących nim emocjami."

  Nie rządzą, bezmyślne masy myślą że rządzą, a "elity" na usługach oligarchów wiodą je do zagłady, jak rzeźne krowy na ubój.

  Maria Konopnicka:

  "Głupota ludzka i miłosierdzie Boże są bezgraniczne" I tylko na to miłosierdzie można liczyć, bo nie na to że polskojęzyczne tumany pojmą cokolwiek.
  Obecne Stany Zjednoczone oczami inteligentnego Amerykanina
 • @Seth 09:45:11
  doskonały przykład sieczki medialnych kłamstw, które wam do łbów wbijają.

  1.Nędza w Stanach bije rekordy i g. warte są dla obywateli ich giełdy.
  2. Trump obniżył podatki ale głównie dla bogatych jak zwykle.
  3. Utworzony przez CIA Kalifat zlikwidowała Rosja a nie zbrodnicza Ameryka i teraz Rosja broni się przed agresją resztek amerykańskich agentów próbujących się odegrać, Np. atak na rosyjskie bazy.
  4. Obie Korea zaczynają się dogadywać bo zdają sobie sprawę, że w konflikcie wywołanym przez Amerykanów to one pierwsze zostaną zniszczone. Tą prostą logikę to nawet polskojęzyczni obywatele powinni pojąć.

  I okupacje takich (amerykańskich) bandytów ściągną do Polski "patriotyczny" rząd.

  Jesteście to w stanie zrozumieć?
  Obecne Stany Zjednoczone oczami inteligentnego Amerykanina
 • @staszek kieliszek 03:18:50
  no właśnie. Po kilkudziesięciu latach w Stanach, poruszając szarymi komórkami można dojść do wniosków zawartych w artykule, czego pan jest przykładem. Niestety większość polskojęzycznej ludności w USA, o tej z kraju już nie wspomnę, w ogóle nie posługuje się rozumem, a jedynie bełkotem medialnym, który im do uszu wtłaczają. Większość więc woli unikać polemiki, a jeśli już coś piszą to są to jakieś brednie bez związku, ładu i składu.
  Obecne Stany Zjednoczone oczami inteligentnego Amerykanina
 • @detektywmjarzynski 05:55:14
  "Jeśli rzucisz kamieniem w życio i miododajne drzewo na którym siedzą żarłoczne ptaki, to one się zerwą i podfruną po to, by po chwili znowu na nie wrócić , lecz w nieco innej konfiguracji."

  Dobra alegoria
  III RP w duchu tolerancji i miłosierdzia
 • @Oscar 08:49:19
  trafny opis systemu władzy obecnego "demokratycznego zachodu".
  Na przeszkodzie jedności Słowian - patologiczne paradygmaty
 • @Oscar 12:12:47
  Z grubsza tak to powinno być. Czyli system społeczny promujący autentyczne talenty. Na Zachodzie ( w tym III RP) system funkcjonuje w odwrotnym kierunku. Najplugawsze typy psychopaci i szaleńcy prą do góry, bo tylko oni są wystarczająco głupi by wdrażać obłędna polityką żydowskich władców w życie.
  Na przeszkodzie jedności Słowian - patologiczne paradygmaty
 • @dlaczego ja 19:18:46
  Miły Panie,

  pojęcie "elity" odnosi się do podmiotu grupowego, a nie pojedynczych zatomizowanych jednostek. Stąd też nie mogę aspirować do nieistniejącej warstwy społecznej pod tytułem "elita".

  Jest to o tyle istotne, że tylko grupa (warstwa) społeczna, nieważne formalna czy nie, może wpływać na losy narodu, jak minimum poprzez wpływanie na świadomość pospólstwa, które w każdym społeczeństwie i każdych czasach jest w zasadzie bezmyślne: patrz grecki termin ochlokracja.

  Reasumując, nie ma elit, społeczeństwo jest bezwolne, a ja mogę sobie co najwyżej znacząco pokiwać palcem w bucie.

  Tak by to z grubsza wyglądało.
  Na przeszkodzie jedności Słowian - patologiczne paradygmaty
 • @Stara Baba 16:13:18
  Być może, tego się nie wie. Jedno nie ulega wątpliwości, gorzej by nie było. A być może lepiej.
  Na przeszkodzie jedności Słowian - patologiczne paradygmaty
 • @maharaja 14:40:10
  "Dziś Polakom bliżej do kultury zachodniej, nastawionej na budowanie społeczeństwa obywatelskiego (zewnętrznych aspektów zbiorowości), niż na pielęgnowanie ducha zbiorowości, co zawsze przyświecało słowiańszczyźnie."

  Pan wybaczy, ale mówienie o dzisiejszej kulturze zachodniej i społeczeństwie obywatelskim (cokolwiek by ono nie oznaczało), to niesmaczny żart. Zachód to nowa emanacja imperium zła. I nic więcej nie potrzeba w tym temacie dodawać.
  Na przeszkodzie jedności Słowian - patologiczne paradygmaty
 • @Stara Baba 15:56:00
  To już wygląda na groteskę, usiłuje pan chwytać mnie za słówka, i ukryć własną ignorancje. Nie uda się. ikulalibal dokładnie to panu wyjaśnił. Część prawosławnych zdrajców i odszczepieńców utworzyła kościół podległy Watykanowi. Ale renegat zawsze jest renegatem, nawet jeśli przechodzi na "naszą" katolicką stronę. A zło jest złem i demonstruje się raz zdradą, inny raz rzezią. Ot prosta filozofia.
  Na przeszkodzie jedności Słowian - patologiczne paradygmaty
 • @Oscar 12:07:48
  Wszystko co pan napisał jest zgodne z prawdą, ale jaki to ma wpływ na omawiany artykuł? Oczywiście uświadomienie społeczeństwa to pierwszy krok ku jedności. I aby zrobić ten krok, powszechna powinna być świadomość tego co pan napisał. Sam wiele artykułów na te tematy napisałem, ale trudno oczekiwać od pospólstwa myślenia, a elit nie ma.
  Na przeszkodzie jedności Słowian - patologiczne paradygmaty
 • @Stara Baba 12:10:49
  I znowu brak elementarnej wiedzy historycznej, proszę wybaczyć, że nie owijam w bawełnę.

  Mordy na Polakach dokonywali głównie tzw. Grekokatolicy, czyli ta część prawosławia, która uznała zwierzchność Watykanu. Jednym z prominentnych podżegaczy był niejaki Szeptycki, hierarcha grekokatolicki, którego teraz Watykan ma beatyfikować.

  W ostatnia niedzielę byłem na mszy w katolickim kościele we Wrocławiu, gdzie oprawę muzyczną i śpiewy po ukraińsku wykonywała Ukrainka z Tarnopola, zbierająca tym datki na budowę kościoła grekokatolickiego. Z ambony polskiego kościoła wychodziły nawoływania do wsparcia tej "zbożnej sprawy".

  Tak więc kościół katolicki, w tym jego polska część nadal aktywnie wspiera kościół szatana, jak niewątpliwie grekokatolików można nazwać.
  Na przeszkodzie jedności Słowian - patologiczne paradygmaty
 • @Jan Paweł 23:03:42 @stara baba
  Szanowni Panowie demonstrują podstawowy brak umiejętności pojmowania zarówno historii, jak i religii, o polityce już nie wspomnę.

  1. Czasy o których mowa, to nie okres potopu, ale wcześniejsze, polskiej władzy na Kremlu.
  2. W całej sprawie nie chodziło o przejście Polski na prawosławie, tylko o przejście polskiego królewicza zainstalowanego na carskim tronie na prawosławie.
  3. Rzeczpospolita Obojga Narodów funkcjonowała przez wieki w systemie tolerancji religijnej i to nie tylko z prawosławnym chrześcijaństwem, czy protestantyzmem, ale i z islamem. Czemu więc włączenie prawosławnej Rosji do tej struktury miało spowodować kataklizm?
  4. Prawosławie i katolicyzm to tylko dwa ryty (obrządki) tej samej religii, ale oczywiście Watykan, a za nim Niemcy (tzw. Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego) musieli Polakom w głowach groch z kapustą zrobić, by osiągnąć zamierzone rezultaty. I ten groch z kapustą tkwi do dziś w polskich głowach, czego namacalnym dowodem są wasze komentarze.
  Z poważaniem,
  Na przeszkodzie jedności Słowian - patologiczne paradygmaty

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031