Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
263 posty 180 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Moje komentarze

 • @Arjanek 09:47:00
  "argument ad hitlerum to tani chwyt dr nowopolskiego, co powinno być oczywiste dla każdego czytającego jego teksty."

  Miły panie,

  Ma pan sporo wartościowej wiedzy i tylko szkoda, że nie udaje się panu kojarzyć zawsze złożonych sytuacji społeczno-politycznych.

  Projekt IV Rzeszy to cząstka NWO. Nazizm i bolszewizm to też projekty żydowskie i zawsze były wspierane przez finansjerę i przemysłowców. W przeciwieństwie do Polaków, którzy zawsze z ochotą i dumą poświęcają się dla dobra innych, Niemcy myślą kategoriami własnego interesu. Trzeba więc było Hitlera i idei „rasy panów” by pchnąć ich do jeszcze większych zbrodni, niż te które dokonywali przez dwa tysiąclecia.

  Nic się i dziś w ich głowach nie zmieniło, choć Polacy wierzą że tak, bo…… Niemcy im tak powiedzieli! Jak nie wierzyć „sojusznikowi”?! Nieprawdaż?

  Tak więc ponownie, jak i reszta Zachodu użyci zostali jako narzędzie do osiągnięcia żydowskich celów. Suto byli i są za to opłacani, ale też wystrychnięci na dudka, jak i reszta Zachodu. A jak zostali wystrychnięci cząstkowo omawia mój artykuł.
  Czy to jest jasne?
  Pyrrusowe zwycięstwo IV Rzeszy
 • @Arjanek 06:37:03
  "I znowu infantylny argument ad hitlerum"

  pańska powyżej cytowana uwaga jest zupełnie nie na miejscu. Pozostała treść pańskiego komentarza nie koliduje z treścią artykułu, a ewentualnie go uzupełnia encyklopedycznymi szczegółami.
  Pyrrusowe zwycięstwo IV Rzeszy
 • @AgnieszkaS 19:20:12
  Na dłuższą metę reaganomics nie był zdrowy również dla USA, to prawda. Ale w owym czasie celem było tak ustawić gospodarkę amerykańska vis-a-vis sowieckiej, by ta druga po prostu padła i to Robertsowi świetnie się udało. Udałoby mu się i teraz z Zachodem, w to nie wątpię.

  A co do jego szczerości, to jest on od lat bardzo wiarygodny. Można poczytać jego publikacje. Poza tym trzeba pamiętać, że człowiek uczy się i zmienia całe życie. Roberts jest jedynym znanym mi wśród amerykańskiej elity, który zmieniał się na lepsze.
  Na jedwabnym szlaku w niepewną przyszłość
 • @staszek kieliszek 08:50:52
  Bardzo mądra decyzja synowej. Znam wielu Amerykanów, którzy jak już spróbowali Koreanek, Wietnamek, czy Japonek (Okinawa) to na białe kobiety nawet już nie spojrzą. To też daje dużo do myślenia.

  Nieprawdaż?
  Praktyczny wymiar moralności na współczesnym Zachodzie
 • @miarka 19:07:00
  "Zabawa z godzeniem się na "niedoskonałość świata" zawsze się źle kończy."

  Niedoskonałość świata wpisana jest w Plan Boży i człowiek nie ma na to żadnego wpływu. GMO itp. nie jest jej częścią.
  Praktyczny wymiar moralności na współczesnym Zachodzie
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:42:59
  I też nie namawiam Pana do niczego. Wyjaśniam po prostu swe zdanie.

  Pozdrawiam,
  Praktyczny wymiar moralności na współczesnym Zachodzie
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:03:46
  Judaistyczny charakter naszej religii rzeczywiście niesie w sobie zaczyn klęski. Niemniej pochodzi autentycznie od Boga. Dekalog, nie tylko jest promulgowany, ale i wpisany w sumienie człowieka.

  Czemu Bóg wybrał taki „Naród Wybrany”? To jest oczywiste. W jego planach była śmierć męczeńska Syna. Komu należało powierzyć uśmiercenie Boga? Najlepszemu czy najgorszemu plemieniu ziemi? Tak więc szatańskie plemię panoszy i będzie się panoszyć do skończenia świata, to oczywiste, ale nie oznacza to że nie mamy głosić świadectwa PRAWDZIE (BOGU).

  Pozdrawiam
  Praktyczny wymiar moralności na współczesnym Zachodzie
 • @Bankometr 11:12:10
  gospodarki rynkowej nie było w PRlu oczywiście i nie ma teraz. A takowa z rozsądną kontrolą istotnych parametrów przez suwerenne państwo jest konieczna dla materialnego bytu. Teraz na dodatek, że gospodarka jest "spekulacyjna", to jeszcze "zfinancjalizowana", co oznacza stopniowy zanik realnej wytwórczości na korzyść fikcji bankowo-giełdowych i w końcowym rozrachunku (teoretycznie) materialną zagładę ludzkości, bo bez dóbr materialnych nie da się funkcjonować. Oczywiście wprzódy nastąpi jakaś katastrofa (nuklearna zagłada, rewolucja, itp).

  I właśnie dlatego warto zająć się stanem duchowym, bo stawienie się przed obliczem Stwórcy w obecnej kondycji niczego dobrego nikomu nie wróży.
  III RP na drodze do rechrystianizacji Europy
 • @Jasiek 22:11:33
  Proszę się nie krępować żadnymi "prawami autorskimi", tym bardziej, że ja też cytuję w tym wypadku łotewska eurodeputowaną.

  Pozdrawiam,
  III RP na rozdrożu Białorusi i Ukrainy
 • @Jasiek 21:50:05
  "Czy ma Pan konto na twiterze, fejsbuku? Czy może Pan zrobić oddzielną notkę nt celów rozszerzenia UE. "

  Tak zwanych portali społecznościowych nie używam, bo po ułatwiać CIA & NSA zbieranie informacji o mnie, rodzinie i znajomych?

  Co do celów UE, to mogę pare słów napisać w kontekście rozpadu Ukrainy, który obecnie następuje, ale to jak uda mi się wykroić trochę czasu.

  Pozdrawiam również,
  III RP na rozdrożu Białorusi i Ukrainy
 • @mac 18:42:34
  To prawda. Listę można by ciągnąć.

  A propos złomowiska, to dzięki niemu, każdy obywatel III RP może jeździć Mercedesem.
  III RP na rozdrożu Białorusi i Ukrainy
 • @Krzysztof Szotowicz 10:09:32
  Jakie są autentyczne intencje Trumpa, trudno wyrokować. Jedno jest pewne, wojna domowa i rozpad USA są (jak to się mówi) w kartach. Oligarchia próbuje jedynie zapanować nad nieuchronnym i wykorzystać do własnych celów.
  Zachód - balansując na krawędzi fundamentalnych zmian
 • @staszek kieliszek 06:30:20
  Proszę się cieszyć miejscem zamieszkania (Chicago). Jak na pańskie pytania mogą odpowiedzieć mieszkańcy pustynnej Kaliforni?
  Zachód - balansując na krawędzi fundamentalnych zmian
 • @Bara-bar 21:12:26
  Oczywiście pisząc o osądzeniu i ukaraniu miałem na myśli tylko aktorów. Oligarchia, jako prawdziwe szatańskie nasienie, przetrwa do skończenia świata.
  Zachód - balansując na krawędzi fundamentalnych zmian
 • @Lotna 17:00:42
  Dane z artykułu. Bardzo prawdopodobne, przy założeniu że mowa o ofiarach terroru brunatnych i czerwonych socjalistów, minus zabitych w akcji żołnierzy obu stron.
  Czas rozliczeń za zbrodnie i ofiar dla obdarzonych amnezją
 • @Lotna 22:59:48
  Droga Lotna,

  o wolnym rynku nie zamierzam z nikim dyskutować, bo o bredniach nie dyskutuję. natomiast zwracam uwagę na totalny brak logiki wypowiedzi. według której wolny rynek charakteryzuje się tym, że nie jest wolny tylko kontrolowany przez sądy, administracyjne itd. :

  "Po to właśnie powinny istnieć struktury państwa, aby zabezpieczały każdego obywatela i przedsiębiorcę przed nadużyciami innych - powinny istnieć sprawiedliwe sądy zabezpieczające przed handlem ludźmi "

  W pełni zgadzam się z powyższym cytatem, tylko że to nie "wolny rynek", tylko "rynek kontrolowany"

  Cóż można zrobić ze społeczeństwem, którego członkowie taką logiką, jak Lotna . posługują się?

  To retoryczne (nie wymagające odpowiedzi) pytanie.
  Społeczeństwo III RP na fali globalizmu i nihilizmu
 • @miarka 20:30:13
  „Wolny rynek” to ideologiczna brednia dla głupców. Jest on taką samą utopią, jak raj na ziemi. I jedną i drugą utopię realizowało to samo szatańskie plemię, Pierwsza zwała się żydokomuną, a druga globalizmem.

  ”Wolny rynek”, to odpowiednik transportu w wielkomiejskiej aglomeracji bez praw ruchu drogowego. Jeśli ma być prawdziwy „wolny rynek”, to nie można też zabraniać handlu narkotykami, żywym towarem, prostytucją, itd. I o to właśnie chodzi apologetom „wolnego rynku”.

  "Wolny rynek" to również wolność od dziesięciu przykazań, bo jak "wolność" to wolność!
  Społeczeństwo III RP na fali globalizmu i nihilizmu
 • @lorenco 02:26:28
  Rosjanie nie będą atakować USA prze Polskę i Europę, ale bezpośrednio.

  Problem jest z tzw systemem antyrakietowym Ameryki w Polsce, który w rzeczywistości będzie ofensywnym wysyłającym rakiety cruise których Rosjanie nie są w stanie neutralizować. Dlatego będą zmuszeni zamienić Polskę w pustynię, być może i nuklearną. Przykre to ale prawdziwe.
  Alternatywy III RP - cud lub likwidacja
 • @Rzeczpospolita 19:11:19
  Dzięki i pozdrawiam!
  Zachód i jego boskie przeznaczenie
 • @MacGregor 10:16:13
  Przy czym przymiotnik "słowiański" nie jest po to, by z projektu wykluczać np. naszych węgierskich, czy rumuńskich przyjaciół, a jedynie zachodnie tałatajstwo, które tyle zła nam i wielu innym wyrządziło i nadal wyrządza.
  Słowiańska koncepcja post-unijnej Rzeczpospolitej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930