Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
324 posty 241 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Moje komentarze

 • @AgnieszkaS 18:33:58
  Szanowna Pani, jednak nie kazdy emeryt jest tak inteligentny jak Pani, dla której emerytura kojarzy się głównie ze spekulacją derywatywami na nowojorskiej giełdzie.
  Putin w konfrontacji z władcami świata
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:57:50
  "Zwracam uwagę na to, że jeszcze niedawno Szanowny Autor odsądzał mnie od czci i wiary za wskazywanie roli KK i tego, że na bazie katolicyzmu nie da się odbudować RP."

  Pan musi mnie z kimś mylić. Ja praktycznie w ogóle z Panem na żadne tematy nie polemizowałem, a juz drugi raz oskarża mnie Pan o powyższe. Proszę zacytować choć jeden komentarz powyższe stwierdzenie potwierdzający.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Polski aspekt upadku Zachodu
 • @Jasiek 14:12:14
  Miałem na myśli programy czysto polityczne. Większość tu wymienionych, to zmiany strukturalne, które warto przygotowywać, ale w pierwszym rzędzie zacząć konstrukcję państwa podziemnego na podobieństwo tego z okresu okupacji.
  Przemyśl sens inskrypcji na portrecie władcy
 • @Jasiek 16:24:14
  Tak, dlatego "wolnorynkowa" i "demokracja" jest w treści w cudzysłowie.
  Bilans zysków i strat wolnorynkowej demokracji
 • @ikulalibal 05:53:58
  Trafny komentarz, dotyka sedna sprawy.
  III RP – spłacając solidarnie cudze rachunki
 • @ikulalibal 11:06:01
  Być może, w jakimś stopniu tak było w tamtych czasach, obecnie żyd i arystokrata to jedno.

  Niemniej jednak zwalać wszystkiego na żydów nie można, nasi zachodni "bracia" angole, francuzi, o Niemcach już nie wspomnę to wyjątkowo obrzydliwa hołota, choć umiejąca się sprytnie maskować, czego nie zauważa oko naiwnego i prostolinijnego Słowianina.
  III RP – spłacając solidarnie cudze rachunki
 • @Lotna 22:59:22
  1.W kontekście cytowanego artykułu termin "Europejczyk" odnosi się tylko do zachodnich Europejczyków. Dla rozjaśnienia, ojciec autora był Czechem a matka Chinka.

  2.Plantatorami z czarna siłą roboczą byli Brytyjczycy nie zydzi.

  W charakterze konkluzji dobrze by było, by "polskojęzyczni europejczyćy" tak dumni z powodu przynależności do "ekskluzywnego klubu bogatych", zrozumieli że biorą to członkostwo z całym dobrodziejstwem inwentarza, a więc i zbrodniami tych podziwnianych przez siebie zachodnich Europejczyków.

  Historycznie Polacy i inni Słowianie nie mają nic wspólnego z Zachodem, poza wspólnymi korzeniami cywilizacji greko-łacińskiej oraz chrześcijaństwa. I lepiej by tak pozostało!
  III RP – spłacając solidarnie cudze rachunki
 • @interesariusz z PL 21:23:36
  Murzynów sprowadzali bogaci plantatorzy, ale Indian mordowało zachodnioeuropejskie bydło emigrujące jeszcze w czasach gdy przyszłe USA były brytyjską kolonią
  III RP – spłacając solidarnie cudze rachunki
 • @ele 18:11:07
  Cały świat został podarowany żydom. Tak przynajmniej uważają. Natomiast są narody, jak np. węgierski, czy rosyjski, które się temu przeciwstawiają i są narody (głównie zachodnie) w tym niestety polski, które akceptują narzucony im system, a nawet są z niego dumne.
  Polityka III RP jako rezultat zbiorowego psyche Polaków?
 • @ele 08:37:58
  Ale jaka jest przyczyna tego, że w Czechach i na Węgrzech jest narodowa akternatywa,, na Węgrzech nawet przy władzy, a w Polsce nie? Podobny los podobna historia podobna kultura i cywilizacja.

  Może właśnie dlatego, że jest u nas tylu "pacjętów", a ci nie tylko nic nie pojmują, ale pienią się wściekle gdy ktoś im zwróci uwagę na niedostatki stanu umysłowego, jak np lotna, czy wariat od wideł.
  Polityka III RP jako rezultat zbiorowego psyche Polaków?
 • @Oświat 21:02:37
  Obłąkane Powstanie Warszawskie wywołała taka sama agentura kierująca polskim państwem pozdemnym, jak ta która teraz szykuje się na wyprawę moskiewską. Rezultaty widać gołym okiem. Dlatego warto by "władców" powstrzymać zanim zgotują los Warszawy z 44 roku całej Polsce, a może i Europie.

  A na pomniki zasługują walczący z AK itd., a ich przywódcy na czapę!

  Na co zasługują dzisiejsi "przywódcy" zostawiam do indywidualnej oceny.
  Polityka III RP jako rezultat zbiorowego psyche Polaków?
 • @Oświat 19:32:54
  Gdy władza jest agenturalna to według pana (cytuję): "Nawet wówczas.
  Bo jakikolwiek bunt zostanie spacyfikowany w zarodku z ofiarami śmiertelnymi, a jeśli zasięgiem objąłby większą grupę ludności, skończyłoby się przegraną krwawą wojną domową."

  Stosując taką "logikę" rodem z domu wariatów, całe zbrojne podziemie GG w czasie niemieckiej okupacji podzczas II Wony Swiatowej, to zdrajcy i zbrodniarze! Działania AK i całego państwa pozdziemnego przeciw władzom niemieckim GG spowodowały przecież ogromne represje na polskiej ludnści. Może czas zacząć dewastować pomniki żołnieży AK, NSZ, itd?

  Jak pan to widzi? Proszę o radę!
  Polityka III RP jako rezultat zbiorowego psyche Polaków?
 • @Oświat 19:32:54
  Miły Panie,

  Muszę pana rozczarować, ale "władza" w III RP jest obecnie w 100 % agenturalna. Również w Syrii nie ma wojny domowej, tylko interwencja zachodnich agentów, głownie CIA i Mossadu przeciw prawowitym władzom tego kraju. "Powstańcy" to w większości importowani i wyszkoleni przez CIA terrorystyczni agenci spoza Syrii. To są banalne informacje, a pan tego nie wie?

  A co do "szczucia" na tzw "władzę", gdzie to pan wyczytał w mym artykule? A już szczególnie o nawoływaniu do powstania i wojny domowej. Czy przypadkiem nie służy pan komuś zupełnie nam wrogiemu?
  Polityka III RP jako rezultat zbiorowego psyche Polaków?
 • @Oświat 19:02:56
  Nawet wtedy gdy władza to obca agenture jak w III RP?
  Polityka III RP jako rezultat zbiorowego psyche Polaków?
 • @tańczący z widłami 18:39:49
  Miły pacjęcie pasujesz do tej psychiatrycznej instytucji jak ulał.
  Polityka III RP jako rezultat zbiorowego psyche Polaków?
 • @ikulalibal 22:09:03
  Cytat nie Bismarca, ale króla Prus Fryderyka. Oczywiście to co pochodzi z historii jest zawsze obarczone dozą niepewności. Dlatego mam zwyczaj podawania odnośnikow. Zwykle cytuję to co wydaje się pasować do kontekstu. A ten cytat, prawdziwy czy nie z pewnoscią oddaje to co myśleli i robili ci ludzie.
  Amerykańskie dni szalonego psa
 • @Oscar 19:27:17
  W Polsce idiotów niestety nie brakuje!
  Amerykańskie dni szalonego psa
 • @goodness 20:13:59
  A kto się z nich wyśmiewa? I "niewinnych"? to brzmi groteskowo!

  Ja osobiście, czuję jedynie bezgraniczną pogardę dla tych, którzy doporowadzili te istoty (nie tylko "elity" ale miliony Polek) do zwierzęcego poziomu lub gorzej.
  Jak z tą III RP jest naprawdę?
 • @autor
  Dobry prosty opis rzeczywistości. Tylko apel kulą w płot. Bo do kogo? Do "parlamentarzystów" jak sądzę, bo większości nazwisk nie znam. Ilu z nich jest uśpionymi lub aktywnymi agentami? To wiedzą tylko ich sponsorzy.

  Ale nawet jeśliby w większości byli uczciwymi Polakami, to w momencie przejęcia władzy, na każdego znajdzie się haczyk i do grona opisanych w tekście band politycznych dojdzie kolejna. Tyle z tego będzie!

  Jedynym ratunkiem byłoby stworzenie państwa podziemnego na modłę GG.

  Niestety trzeba do tego dzieła Polaków, a nie "polskojęzycznych europejczyków", ich uświadomienia i przełknięcia gorzkiej pigułki samooceny. A po tym musiałby nastąpić długi proces budowy podziemnych, równoległych struktur państwowych. W ramach obecnych "demokratycnych" nic się nie da zrobić. żyd ma do perfekcji opanowaną metodę manipulacji tym systemem.

  Czy droga taka ma szanse urzeczywistnienia? Wątpię. Z Narodu zostało łajno i to na dodatek szybko "rozpuszczające się" w ogólnoeuropejskim zachodnim gównie.

  No ale próbować zawsze trzeba póki się żyje!
  Wzywam do pospolitego ruszenia
 • @Lotna 16:33:21
  To nie leczenie traumy, a mówienie PRAWDY. W końu ktos powinien zacząć ją głosić.

  A co do kobiet, to zacytuję madre żydowskie powiedzenie: "Jesli upada mężczyzna to upada sam, jesli kobieta to z nią całe społeczeństwo".
  Jak z tą III RP jest naprawdę?

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930